Voor onze semiprofclubs is de spanning er nu wel af DE OPSTELLINGEN Morgen korfbalwedstrijd België - Nederland Over enkele jaren zal het wielrennen voor dames hier een gewone zaak zijn Anton Geesink mist door blessure de Europese titels Erkenning van de KNWU - - RCH ontvangt promotiekandidaat Schaker Hartoch nu punt voor Gerard Bos viert zilveren jubileum Roozenburg door ir. Van Dijk ingehaald Spassky wint van Keres (6-4) Suria leidt in de ronde van Anjou Lundquist in finale tegen Drysdale Rusland werd ploegenkampioen fl meent Anneke van Doesburg Galvez neemt kop over van Scholte Burruni kampioen vlieggewicht IMfcf ZATERDAG 24 APRIL 1965 11 Om kampioenschap van Nederland bandstoten Het lukt! Ik weet het nu zeker! Over enkele jaren zal het wielrennen voor dames net zo gewoon zijn als nu hockey, atletiek en andere sporten. Over enkele jaren zal men lachen om de mensen, die nu om ons lachen. De sportcommissie van de KNWU staat achter ons, biedt ons eerlijke kansen, de heren van de Unie geloven er, denk ik, ook wel in. Dit jaar worden er voor het eerst officiële nationale kampioenschappen voor dames gehouden, op hetzelfde parcours als de lieren: in Zandvoort. Zo gauw de baan in Amsterdam opengaat, de „populaires" beginnen, zullen ook een stuk of zes meisjes daar gaan trainen. Let op mijn woorden: over enkele jaren zal men het wielrennen voor dames net zo gewoon vinden, als men het nu al in België, Frankrijk, Italië, Engeland, en och.in bijna alle landen vindt. Maar ja, hier gebeurt alles altijd een poosje later ÉiBllSlllllï Jan Dassen Duindigt verwacht een boeiende strijd Veel belangstelling voor knock out-wedstrijden bij cricketers Voor de semiprofclubs uit onze omge ving is de spanning van de voetbalcom petitie af. Telstar zal ook volgend jaar in de eredivisie uitkomen, RCH, Haarlem en EDO weten dat ook in het komende sei zoen de tweede divisie nog hun omgeving zal blijven. Dat toch ook de wedstrijden van zondag interessant kunnen zijn zit dan ook meer in bijkomende factoren. Zo is de wedstrijd, die RCH thuis tegen Wage- ningen speelt nog van belang voor de gas ten, die nog met een scheef oog naar de derde plaats kijken. Voor die derde plaats zijn nog liefheb bers genoeg en degenen, die van puzzelen houden, kunnen er menig uurtje mee zoek brengen met uit te rekenen wat er alle maal kan gebeuren als Vitesse morgen van Tubantia wint, als.als.Er zijn mogelijkheden dat vier of misschien vijf clubs gelijk op die derde plaats eindigen. Met als gevolg een beslissingscompetitie, dan een wedstrijd tegen nummer drie van de andere afdeling en dan nog de promo tiecompetitie. Zullen we maar hopen dat het meevalt? In elk geval zal RCH er niet bij zijn, daarvoor is de Heemsteedse ploeg te ver afgezakt. Men heeft nu besloten maar aan het experimenteren te slaan. Zo heeft men de jongeren Engelenberg en Van Dijk weer eens op de rechtervleugel gezet om te zien of ze nu meer succes hebben dan in enkele vorige wedstrijden. Ook Bies- brouck krijgt weer eens een kans. EDO ontvangt geen promotiekandidaat. Zwolse Boys is een ploeg, die al jaren lang worstelt om in het betaalde voetbal te blijven evenals plaatsgenoot PEC. Maar toch niet fuseren! De Boys uit Zwol le lijken voorbestemd ook bij EDO een nederlaag te lijden. Zondag is er sprake van een „ruil". Terwijl EDO Zwollenaren ontvangt gaat Haarlem naar de stad van de blauwvingers om daar te trachten PEC een of twee punten te ontnemen. PEC kan thuis flink van zich afbijten, zodat de Haarlemmers het niet te licht zullen mogen opnemen. Overigens is het vertrouwen van de elftalcommissie in de Haarlem-voor- hoede blijkbaar niet gescholkt, want deze linie, die tegen Vitesse zo faalde, is ge handhaafd. Telstar trekt ook al naar het oosten. De mannen van Mansell hebben het gehele seizoen tussen de derde plaats en de staart in gezweefd en dat doen ze nu nog. Hoe wel de degradatiezorgen nu wel zijn ge weken is er misschien de mogelijkheid dat de witten nu proberen om toch naar de bo venste helft te klimmen. Tenslotte heeft Telstar in de eerste helft van de competi tie ook maar twee punten gehaald tegen het kwartet Ajax-Feijenoord-GVAV en PSV, waarna tegen Fortuna, Enschede en Go Ahead vijf punten werden verzameld. Nu ook ditmaal tegen Fortuna is gewon nen ondanks de scheidsrechter en on danks de zwarte kat zit er alle kans in dat het nu opnieuw vijf punten worden. Dat betekent dus morgen een gelijkspel en volgende week een overwinning op Go Ahead. In dit geval zou er voor Telstar nog een intertotokans aan vastzitten, als HAARLEM: Van Heeswijk; Wentink ïn Smit; Van Duffelen, Kroon en Cla- zan; Bosdijk, Vreeken, De Oude, Beren- iregt en Jonker. EDO: Amama; Disselköter en Berends; Spiers, Koster en Van der Putten; Van Kampen, Koek, Peters, Mul en De Win ter. RCH: Van der Meeren; Wullems en Honout; Nanai, Koning en Euwes; En gelenberg, Van Dijk, Maslo, Biesbrouck en Meyer. TELSTAR: Stuy; Liptak en Pirovano; Althof, Kort en Brom; De Vries, Van Wijk, Boekestein, Van Egmond en Van der Kuil. In het toernooi om het Nederlands jeugd kampioenschap schaken heeft Robbie Har toch nu een vol punt voorsprong. De Beverwijker Van Manen verloor en won, en speelde een remise, waardoor hij op 31/2 punt uit acht partijen kwam. Hartoch heeft met 7 punten de leiding. Schouten staat met 6 punten op de tweede plaats, Greben met 5y2 punt op de derde en Wil- lemsen met 4V2 punt op de vierde. Voor de finale van het kampioenschap van Nederland ereklasse bandstoten, dat van 6 t.m. 9 mei a.s. in Didam wordt ge speeld, hebben zich de volgende biljarters geplaatst: Teegelaar (Rotterdam), De Kleine (Kampen), Vultink (Aalten), Roo- denburg (Rijswijk), Van Oosterhout (Am sterdam), Van Leur (Oss), Doggen (Heer len) en Wijnen (Oss). het bestuur althans wat voelt voor dit avontuur. De Enschedese gastheren hebben hun ploeg ongewijzigd gelaten zodat Telstar moet optomen tegen de volgende formatie: Warringa, Vondeling en Hoomans, Ter Beek, De Vries en Plageman, Ten Donke laar, Nieuwenhuis, W Weering, Geutjes en Janssen. De opstelling van Zwolse Boys is als volgt: Pauw, Jongman en Schuurman, Van Dam, Overmaas en Lafaille, Van Vilste- ren, Pfeiffer, Hendriksen, Van Brussel en Van der Horst. Het meespelen van Jong man en Van Brussel is niet zeker, want beiden hebben last van een blessure. Zondag wordt in Merksem bij Antwerpen de korfbalinterlandwedstrijd België-Neder- land gespeeld. Onder aanvoering van Ge rard Bos, die zijn 25ste interlandwedstrijd speelt, zal Nederland trachten deze wed strijd te winnen. De laatste wedstrijd tegen België boekte Nederland een benauwde 6—5 zege. In Merksem zullen de Belgische toeschouwers hun favorieten wel terdege aanmoedigen om de zege in eigen land te houden. De Nederlandse ploeg telt twee debu tanten, namelijk de heren Jan Wals (Ons Eibernest) en Fr. de Jong (Blauw Wit). De overigen hebben reeds meerdere malen het Oranje-shirt gedragen. Het Nederlands twaalftal heeft zich ge durende drie maanden onder de leiding van bondscoach Adri Zwaanswijk terdege op deze wedstrijd voorbereid, zodat Oranje wederom favoriet is voor de zege. Wanneer de Engelse arbiter Crosman het sein tot beginnen geeft komen de ploegen als volgt in het veld: Aanval. Dames: Jettie Siebenlist (Wes terkwartier), Tini v. Lunteren (Rohda). Heren: Jan Wals (Ons Eibernest), Theo v. Zee (Ons Eibernest); Midden: Dames: Ans v. d. Velde (Rohda), Nel Wagemakers (Het Zuiden). Heren: Frits de Jong (Blauw Wit), Cees v. Lunteren (Rohda); Verdediging: Dames: Lucie Gerritsen (Westerkwartier), Gerda v. d. Waarde (Spangen). Heren: Ge rard Bos (HKV), Wim de Vries (Rohda). België Aanval: Dames: De Vocht (Meeuwen), Hermans (Voorwaarts). Heren: v. Hemel (Espero), v. Hove (Voorwaarts); Midden: Dames: Schram (Meeuwen), Luypaers (AKC). Heren: Saerens (Meeuwen), Tossers (ABTS); Verdediging: Dames: v. Hove (Meeuwen), Bens (Espero). Heren: v. d. Velde (Scaldis), Colla (Scaldis). De spanning in het toernooi om het per soonlijke damkampioenschap van Neder land is tot het einde bewaard gebleven. De mogelijkheid is lang niet uitgesloten dat als zaterdag de laatste partijen zijn gespeeld een besllssings-herkamp noodza kelijk is omdat twee of meer spelers het toernooi met een zelfde aantal punten heb ben geëindigd. Piet Roozenburg en ir. van Dijk delen na twaalf ronden de eerste plaats met 17 punten. Ferdi Okrogelnik staat op de der de plaats met 16 punten en Van der Sluis met 15 punten op de vierde. De uitslagen van de partijen van de twaalfde ronde zijn: Roozenburg-Sijbrands 1-1; Gordenn-Van Dijk 0-2; Soetens-Bom 0-2; Baas-Varkevisser 0-2; Bandstra-Okro- gelnik 1-1; Van der Sluis-Van Beek 2-0 De Jong-Van Silfhout 1-1. De Rus Boris Spassky heeft vrijdag avond in Riga de tiende en laatste partij van de tweekamp tegen zijn landgenoot Paul Keres voor de kwartfinales van het kandidaten-schaaktoernooi gewonnen en daardoor ook de tweekamp op zijn naam gebracht. De eindstand is 6-4. In de halve finales van het toernooi zal Spassky nu een tiental partijen spelen te gen de winnaar van de tweekamp Geiler - Smyslov, waarin Geiler momenteel met 3-1 leidt. De beslissing in de laatste partij tussen Spassky en Kerès viel na de 35e zet, toen de laatste de tijdlimiet overschreed. De Spanjaard Suria heeft de leiding be> houden in het algemeen klassement van de ronde van Anjou. De totaaltijd van Suria was tien uur 35 minuten en zes se conden. De Fransman Girault is tweede en de Belg Van Vliergerhe derde, beiden met tien uur, 35 minuten en 33 seconden, De derde etappe van Saumur naar An gers, een afstand van 101 km, werd ge wonnen door de Belg Himpe met een tijd van 2: 34,2, gevolgd door de Fransman Gabard, de Fransman Morin en de Ne derlanders Blom en Peters, allen in de zelfde tijd als de winnaar. Suria had de leiding in het algemeen klassement veroverd door de tweede etap pe, 120 km van Trelaze naar Saumur, te winnen in een tijd van 2; 49.39. Tennis in Bournemouth Jan-Erik Lundquist van Zweden en Cliff Drysdale van Zuid-Afrika hebben de fi nale bereikt van de Britse kampioenschap pen harde banen te Bournemouth. Lund quist versloeg de Brit Bobby Wilson met 7_5, 64, 75 en Drysdale won van de Brit Billy Knight met 63, 16, 75, 63 Annette van Zyl (Zuid-Afrika), die Christine Truman (Engeland) met 6—2, 62 versloeg, komt in de finale tegen de Engelse mevrouw Jones. Ann Jones-Hay- don won van Liz Starke (Engeland) met 61, 64. Onze landgenoot Wim Ruska in ge vecht met de Rus Kiknadge tijdens de Europese judokampioenschappen. Ruska, die de geblesseerde Geesink verving, won. .v.-KïWM» Anton Geesink heeft de 21ste en 22ste Europese titel, die als het ware reeds voor hem waren weggelegd, niet kunnen srij- pen. In de lawine van partijen, die vrij dagmorgen in Madrid werden verwerkt, liep de olympische, wereld- en twintigvou dige Europese kampioen een knie-blessu re op, die hem noopte de strijd te staken, zowel in de individuele als in de team wedstrijden. Op het moment dat Geesink het voor hem moeilijke besluit nam niet meer op de tatami te verschijnen had hij acht tegenstanders in even zovele minuten uitgeschakeld. Het Nederlandse team was tot de halve finales doorgedrongen door gemakkelijke overwinningen op Portugal (4-0) en Span je (3-1) en moest tegen het gevaarlijke Oost-Duitsland aantreden. Terwijl Rusland met Frankrijk korte metten maakte (4-0) zegevierden onze landgenoten met 2-0. De finaleplaats was verzekerd en wederom voor de derde maal in successie bij een Europese titelstrijd stonden onze landgenoten tegen het fenomenale Rus- sische team en wederom verloor ^*e^^ land ondanks heftige tegenstand met gro t6De ruim achtduizend toeschouwers, die het sportpaleis bevolkten, zagen Anton Linskens in een houdgreep door Stepanov, Manfred Kuypers verloor op beslissing van Bogoljubov, Jan Snijders op dezelfde wijze van Bondarenko, Peter Snijders kwam ook al niet verder tegen Kiprobsashvili, maar Willem Ruska won na een keiharde on moeting van de Europese kampioen An- zor Kiknadze. Toch heeft de eerste dag van de Euro pese judo-kampioenschappen voor Neder land nog een Europees kampioen opgele verd. Martin Poglajen, de 22-jarige in Zuid Slavië geboren judoka, die in Nederland Vorig jaar is de achttienjarige Anneke van Doesburg begonnen met de strijd om het wielrennen voor dames in ons land er in te krijgen. „Dat komt door pa", ver telt Anneke in Werkendam, „pa is altijd al een wielerfan geweest, lid van de Kam per Wielrenclub. Ik ging naar elke wed strijd met hem mee, kortom werd hele maal in de wielersport verstrikt. Toen we hier naar Werkendam verhuisden wilde ik aan atletieksport blijven doen, maar om dat ze hier geen vereniging hebben, kwam daar niets van. Toen kreeg ik het idee een Dames Wielrenclub op te richten. Een ad vertentie in „Wielersport" bracht me en kele correspondentie-vriendinnen op, die net zo gek waren op het wielrennen als ik". »MpM|MppKi „Op 24 januari hielden we in Utrecht een oprichtingsvergadering van de N(e- derlandse) D(ames) W(ielren) C(lub). Er waren twintig meisjes uit het hele land. Vorig jaar Pasen werd voor het eerst on der auspiciën van de KNWU een dames wedstrijd gehouden: de Ronde van Wer kendam. Afgelopen zaterdag is de tweede geweest. Dat gaat een dames-klassieker worden. Die eerste keer deden zes Ne derlandse meisjes mee en completeerden zes Belgische meisjes het veld. Stien Kaiser, de schaatsenrijdster, werd toen tweede achter een Belgische. Stien is een van onze sterkste rijdsters". „Vanaf die tijd is eigenlijk alles hard gegaan. Nu hebben we al een stuk of vijftig leden-licentiehouders en zo'n twee- !v ik| honderd donateurs. Dit seizoen hebben we in ons land al vier wedstrijden gehou den. Steeds meer organisatiecomité's van wielerronden nodigen ons uit. Ook krijgen we invitaties uit België en Frankrijk. Dat hebben we voornamelijk te danken aan het enthousiasme van Lilian Maris-Clei- ren, een Belgische die op de laatste we reldkampioenschappen in Sallanches vier de werd. Die Belgische meisjes rijden enorm sterk, maar ja, die doen het ook al een hele tijd. Lilian helpt ons enorm mee, om het wielrennen voor dames in ons land omhoog te halen. Ze geeft ons adviezen, komt als we haar vragen, steeds met een Belgisch team naar onze wedstrijden en vraagt nooit om startgeld of zelfs maar om kostenvergoedingen, om dat ze wel weet, dat we daar hier nog niet aan toe zijn. Zij is heel anders dan bijvoorbeeld Rosa Seis en Yvonne Reinders, die niet ko men, of ze moeten vijftig tot honderd gulden startgeld krijgen. Rosa is een zus je van Ward Seis. Zij zijn in feite profs. Ze doen ook bijna niets anders dan fiet sen. Trouwens kijk eens naar Rusland. Daar zijn zo'n 100.000 tot 150.000 licentie houdsters. Dacht u, dat de toprensters daar naast hun rijden nog veel andere dingen doen, werkelijk werken zoals wij1" „Je moet hier in ons land, dat heb ik wel gemerkt, opboksen tegen allerlei con servatieve denkbeelden. Als je tegen ie mand zegt, dat je als sport het wielrennen beoefent, bekijken ze je, alsof ze zeggen willen: Hoe kan dat nou, je ziet er toch gewoon uit. De meesten denken, dat je een soort karrepaard, een manwijf moet zijn, om zoiets te gaan doen. Dan troost ik me maar met de gedachte, dat ze vroeger zo ook de eerste tennisspeelster bekeken moeten hebben, of de eerste ho- ckeyspeelsters en zo. Na de Ronde van Werkendam kwamen de Nederlandse deel neemsters allemaal bij mij thuis, wat ge zellig napraten. Dat doen we meestal er gens na een koers. Toen was er een snug gere man, die opmerkte: typisch, al die meisjes die racen werken op een kantoor of zijn verpleegster. Wat is daar nou ty pisch aan. Dacht-ie soms dat we alleen maar dokwerkster of zo konden zijn? We zijn gewone meisjes". Ik heb vorig seizoen in Boulogne-sur- Mer gereden. Machtig was dat. Zo'n veer tigduizend toeschouwers op hoge tribunes. Na ons reden de profs met o.a. Anquetil, die toen net de Giro gewonnen had. In dat parkoers zat een fikse klim. Dat klim men ging nog wel, maar dat dalen. Koud dat ik het telkens kreeg. Later zag ik, dat de Franse en Belgische meisjes voor die koude afdalingswind kranten onder hun shirt gedaan hadden. Zo moet je telkens weer wat meer ontdekken. Zo leren we telkens, ook van elkaar. Wat dat betreft verschilt ons rijden, lijkt me, met dat van de mannen. Wij zijn een grote groep vriendinnen. Venijnig en concurrerend in een koers, maar na een wedstrijd vrien dinnen met een gezamenlijke liefde: het Alle meisjes ook Anneke van Doesburg sleutelen graag aan hun racefietsen. „Dat geeft je liefde voor het materiaal", zegt de IS-jarige wielrenster. WWWWVWWVWWVVWWWWIWWWWVWVWWWWWWWWW wielrennen. Bijna alle meisjes sleutelen ook aan hun eigen fietsen, daardoor krijg je liefde voor je materiaal. Dat moet wel, want goedkoop is dat materiaal niet". Voor het nationaal kampioenschap in Zandvoort heeft men ons parkoers terug gebracht van 65 tot 45 kilometer, omdat men het Zandvoort-circuit te zwaar voor een lange afstand vindt. Dat is jammer, want daardoor zijn de tijden moeilijk te vergelijken met het buitenland. Maar, ala, men kan niet alles in één keer krijgen. Als daar in Zandvoort ineens een vrouwelijke „Tiemen Groen" zich toont, dan hebben we kans dat de KNWU iemand van ons naar de wereldkampioenschappen in San Sebastian uitzendt. De heren van de sport commissie hebben ons echter beloofd, dat het volgend seizoen heel ernstig over een Nederlandse afvaardiging naar de we- reldkampieoenschappen voor dames ge dacht zal worden. Zou dat gebeuren, dan zijn we al weer een belangrijke stap ver der op de weg naar erkenning van de wielrensport voor dames. Dan is er weer meer kans, dat men in het dorp Dussen, als ik daar tijdens een trainingsrit door- heenrij, niet zal roepen: „Hé kik, da's 'ne mèd!" opgroeide, zegevierde op triomfantelijk* wijze in al zijn partijen. Hij versloeg in de finale van middengewichten de sterke Fransman Celment met een daverende su- ku mage (vierde armworp) na nog geen anderhalve minuut op de mat te hebben gestaan. Joop Gouweleeuw won het zilver bij de halfzwaargewichten. Anton Linskens het brons in het lichtgewicht en ironisch genoeg, de geblesseerde Anton Geesink won tweemaal een bronzen medaille. Ondanks enkele tegenslagen kwam de Nederlandse judo-ploeg, tweede in de teamwedstrijden, in zijn geheel goed voor de dag. Opvallend was de rol die Rusland speelde. De resultaten waren: Vedergewicht 1. Iljishin (Rusl.) 2. Suslin (Rusl.) 3. Linskens (Ned.) Lichtmidden: 1. Kuspish (Rusl.) 2. Jacks (G B Middengewicht: 1. Martin Poglajen (Ned) 2. Celment (Fr.) Half zwaargewicht: 1. Iodune (Rusl.) 2. Gouweleeuw (Ned.) Zwaargewicht: 1. Schikwiladze (Rusl.) 2. Monczyk (W. Did.). 3. Geesink (Ned.) Alle categorieën: 1. Meyer (W. Did.) 2. Hoare (G.B.) 3. Geesink (Ned.). In het Europees kampioenschap 71/2 in Huelva heeft Henk Scholte verloren van Galvez en gewonnen van Van Hassel. Gal vez maakte de partij tegen Scholte in acht beurten uit en heeft nu een iets beter ge middelde. Scherz werd door Van Hassel geklopt. Opmerkelijk is de opmars van Ogata, die al viermaal achtereen won. De stand na de derde dag: Galvez 8 5 22.82 Scholte 8 5 22.37 Scherz 8 5 18.71 Van Hassel 8 6 17.50 Ogata 8 6 13,41 Boulanger 4 5 15.97 Girvez 2 5 12.77 Spielmann 2 5 10 98 Tortosa 0 6 11.67 Salvatore Burruni van Italië heeft Pona Kingpetch van Thailand gisteravond in een wedstrijd van vijftien ronden op punten verslagen en daarmee de wereldtitel vlieg gewicht boksen veroverd. De meeste dravers van klasse hebben voor het komende week-einde de snelle kunstbaan in Groningen gekozen boven de nog al in matige conditie zijnde baan van Duindigt. Desondanks is het 2500 meter lange internationale nummer van zulk een bezetting, dat er een boeiende strijd te verwachten is, evenals in de Paulu» Potter-prijs, waarin de sterk opkomende Azuro Pluto opnieuw kan winnen. In de semi-klassieke ren om de Prijs van Haar- zuilen start een selecte groep volbloeds. Op pa pier is Sambo de winnaar, doch daar hij zijn seizoendebuut maakt blijft het een open vraag of de oud-Derby-winnaar Miss Willy en Right Royal kan kloppen, om dan nog maar niet t« spreken van de steeds beter gaande Peeler. De tips: Draverijen: 1. Rembrandt van Rijn-prils, 2040 m.: 1. Dochter van Our Bonni; 2. Dean Hollandia; 3. Crystal Heny, outsider: C. Damascus B. 2. Pieter de Hoogh-prijs, 2000 m. 1. Bella Ma- rieza; 2. Anastasia Hanover; 3. Adios K, out sider: Bonaire. 4. Jan Steen-prijs, 2120 m. 1. Benny Hollandia: 2. Büermann B; 3. Diogen, outsider: Coby Kinley 5. Paulus potter-prijs, 2120 m. 1. Azuro Pluto: 2. Ceasar Julia H; 3. Bretteur P, outsider: Zealot Hollandia. 7. Frans Hals-prijs, 2500 m. 1. L' Espoir B; 2. Bruno; 3. Zanto, outsider: Yucatan. 9. Johannes Vermeer-prijs, 2000 m. 1. Cyrano Silk; 2. Butch Hollandia; 3. Benno Signal, out sider: Adonis Silk B. 10. Gerard ter Borg-prijs, 2000 m. 1 Barones: Spencer K; 2. A reine Kinley: 3. Amigo, out sider: Yataghan Hanover. 3. Prijs van Haarzuilen, 1800 m. 1. Miss Willy: 2. Sambo; 3. Peeier, outsider: Right Royal. 6. Sialkot-prijs, 1900 m. 1. Pasja; 2. Royal Flash outsider: Beautifull girl. 8. Sialkot-prijs, 1900 m. 1. Iliona: 2. Boodle; I, Independent S, outsider: Kronenhof. De in navolging van Engeland voor Nederlandse cricketclubs ingestelde „knock out-wedstrijden" hebben veel belangstel ling getrokken. In totaal 23 clubs van sterk uiteenlopende kracht hebben de KNCB meegedeeld te willen meedoen. Die verenigingen zijn: ACC, Ajax Leiden, BCC Breda, Concordia, Haarlem, HBS, HCC, HDVS, Kampong, De Kieviten. MOP, Olympia, Phoenix, Quick Hg en Quick Nij megen, Rood en Wit, SGS, Sparta. VCC, Victoria, VOC, VRA en VUC. Deze extra competitie wordt op de vol gende vijf zaterdagen gespeeld: 5 juni, 26 juni, 17 juli, 7 augustus en 4 september.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11