ADO'20 kan in Castricum kampioenschap behalen MODINETTE Val van vorige regering kwam P.v.d.A. ongelegen G. I NI A IJmuiden IJmuider Harmonie prachtig op dreef W. NEUGARTEN N.V. leerling- laborante 1 handlanger 1 smeerder 1 magazijnbeheerder Kamerlid C. Egas in IJmuiden: 2 huishoudelijke hulpen Tank met 300 ton bitumen in brand EEN ADMINISTRATIEVE KRACHT (Mnl) a. EEN ADMINISTRATIEVE KRACHT (Mnl) b. EEN ADMINISTRATIEVE KRACHT (mnl) wordt ZATERDAG 24 APRIL 1965 6 1. op de afdeling Correspondentie en Archief 2. op de afdeling Waterverkoop (abonnementenadministratie) MEISJES in je eigen woonplaats bij CONFECTIE-INDUSTRIE Breesaapstraat 53 - IJmuiden t.o. oude Thalia-theater Andrie Dijkman uit Driehuis ..beste tekening uit Noord-Holland. Amerikaanse onderneming vraagt Sollicitaties schriftelijk of mon deling na telef. afspraak aan H E C K E T T (HOLLAND) N.V. p.a. Hoogovens, IJmuiden Telefoon 02510-27249 Ie AUTOMONTEURS 2e AUTOMONTEURS Actieve POMPBEDIENDE Nagekomen havenberichten In Amsterdam Clown vermoord ffiVjiy HiHUjijiij Op het hoofdkantoor van het PROVINCIAAL WATERLEIDINGBEDRIJF VAN NOORD HOLLAND te BLOEMENDAAL kunnen worden geplaatst Leeftijd omstreeks 22 jaar. M.U.L.O.-diploma vereist, terwijl ervaring in archiefwerkzaamheden tot aan beveling strekt. Leeftijd omstreeks 22 jaar. M.U.L.O.-diploma vereist, terwijl het bezit van of studie voor het Praktijk diploma Boekhouden tot aanbeveling strekt. Leeftijd 15 a 10 jaar. U.L.O.- of soortgelijke op leiding strekt tot aanbeveling. Voor de onder 1 en 2a genoemde functies ligt het bruto-maandsalaris, afhankelijk van leeftijd, oplei ding, bekwaamheid en ervaring, tussen f 339,— en 593,Huurcompensatie 23 jaar en ouder bruto 35,90 per maand. Gunstige jeugdloonregeling be neden 21 jaar. Geen inhouding van A.O.W./A.W.W.- premie. Eventueel vergoeding van reiskosten. Ruime tegemoetkoming in studiekosten. Eigenhandig geschreven sollicitaties met uitvoerige inlich tingen en recente pasfoto gaarne binnen één week te richten aan de directie van het P.W.N., Essenlaan 10, Bloemendaal. In de linker bovenhoek van brief en enve loppe vermelden voor I CRP 20/2, voor 2a WVK 21/2 en voor 2b WVK 22/2. Persoonlijke aanmelding alleen na oproep. VVB (thuis tegen HRC): Van de Bo gaard; Hoogendijk en De Jong; Kers bergen, Both en Stet; Luitjes, De Bruin, Kooimans, Doornbos en De Greef. DEM (uit tegen Quick): W. Aarden burg; Nooy en Schram; J. Aardenburg, Six en Welp; Van de Bos, Willems, Vessies, Zonjee en Diemeer. ADO '20 (uit tegen CSV): opstelling was niet bekend. Beverwijk (thuis tegen West Frisia): Van de Does; De Groot en L. Hooge- werf; Minneboo, A. Hoogewerf en De Wit;; Driessen, Riteco, Ketting, Schel vis en Vrenegoor. Stormvogels (uit tegen RODA '23): Degen; De Vries en Kloosterman; Plug, De Goede en Haverkamp; Van de Zon, Wortel, Vlot, Maarleveld en Cleeren. Eersteklasser VVB komt zondag voor het eerst na een gedwongen rustperiode van drie weken weer in het veld. Op het Koningsveld is HRC, dat nog steeds in degradatiegevaar verkeert, de tegenstan der. Het eerste treffen tussen beide ploe gen werd in Den Helder met 3-2 door HRC gewonnen, maar sindsdien is de Helderse Racing danig in vorm teruggelopen, zodat wij zondag een VVB-overwinning ver wachten. DEM besluit in de tweede klasse het seizoen met een uitwedstrijd tegen Quick. De Beverwij kers hebben dit seizoen over duidelijk getoond dat zij in uitwedstrijden niet al te best uit de voeten komen: van de tien tot nu gespeelde uitwedstrijden werd er slechts een gewonnen, tweemaal werd gelijkgespeeld en de overige zeven leverden nederlagen op. Ook in Amers foort zien wij weinig kans op succes voor DEM. In de derde klasse A kan ADO'20 zondag kampioen worden. De Heemskerkers spe len hun laatste competitiewedstrijd in Cas tricum tegen CSV dat slechts één punt van de fatale onderste plaatsen afstaat. ADO'20 moet winnen, want concurrent Al ways Forward heeft slechts één punt achterstand. De Hoornse ploeg speelt zon dag uit tegen Flevo, ook al een serieuze degradatiekandidaat, zodat het zowel in Castricum als in Middenmeer zal gaan spannen. Beverwijk speelt thuis tegen West Frisia dat eveneens nog in gevaar is en in deze wedstrijd zullen de Bever- wijkers alles op alles zetten om hun spor tieve verplichtingen na te komen. Mochten meerdere ploegen in deze afdeling onder aan gelijk eindigen en daar is grote kans op dan moet Beverwijk nog zeven minuten voetballen tegen West Frisia. De wedstrijd West Frisia-Beverwijk (0-1) werd indertijd zeven minuten voor het einde ge staakt wegens een beenbreuk van Bever wijk-spil Jaap Minneboo. In de derde klasse C speelt Stormvogels zijn derde achtereenvolgende uitwedstrijd. Ditmaal moeten de IJmuidenaren naar Bovenkerk waar RODA'23 nog steeds niet geheel veilig is. Stormvogels speelt tegen RODA'23 zonder de geblesseerde De Graaf en Luppens, terwijl ook militair Spruit niet van de partij kan zijn. (Opleiding diagnostiek; vereiste opleiding: Mulo-B). Sollicitaties te richten aan de Econoom van het Ziekenhuis. Het ANTONIUS ZIEKENHUIS te IJmuiden-Oost vraagt voor spoedige indiensttreding voor de Rönt- gen-diagnostlek Afdeling een Het was voor de 14-jarige Andrle Dijk man uit de Hofdijklaan in Driehuis een hele verrassing, toen zij bij haar thuis komst van een korte paasvakantie van ons mocht vernemen, dat zij in de door het Nederlands Comité voor Kinderpostzegels uitgeschreven tekenwedstrijd de beste te kening van Noord-Holland had ingezonden. In haar leeftijdsgroep werd deze dan ook met de eerste prijs bekroond, welke haar binnenkort op school de MMS in Velsen zal worden overhandigd. Het zou natuurlijk wel aardig zijn indien wij konden vermelden dat Andrie zich met een ware hartstocht op het tekenen heeft toegelegd en er van droomt later een be roemd schilderes te worden. Alleen is dit helemaal niet waar. Want Andrie te kent zoals duizenden andere meisjes dit doen, uit liefhebberij en zonder verdere bij bedoelingen alleen doet zij het beter, vandaar deze onderscheiding. Haar teke ning, een poes met twee jongen, werd op school tijdens de tekenles opgezet en la ter thuis voltooid, waarna deze ging beho ren tot de 65.000 inzendingen welke de ju ry voor deze wedstrijd moest beoordelen. Een jury, onder meer bestaande uit Pier re Janssen, Karei Schuurman en Rein Drayer. Deze deskundigen kwamen ten- slotte tot de conclusie, dat Andrie Dijk man in groep E (leeftijd 14 en 15 jaar) van de deelnemers uit Noord-Holland de beste tekening had ingeleverd. Deze wedstrijd werd destijds door het comité uitgeschreven met de bedoeling, een aantal spontaan vervaardigde kinder tekeningen in handen te krijgen, die mis schien later voor een nieuwe serie kinder postzegels kunnen worden gebruikt. Van daar het motto: „Téken eens wat!". De organisatoren vreesden namelijk dat wan neer dit voornemen voor de wedstrijd was bekend gemaakt, de kinderen zich speciaal op het tekenen van een postzegel zouden hebben toegelegd. En omdat zij uiteraard nog niet over de vereiste techniek beschik ken meende het comité verstandig te doen de werkelijke bedoelingen voorlopig ge heim te houden. Vandaar dat men thans over diverse spontaan vervaardigde teke ningen beschikt, waar later wellicht de voorgenoomen serie uit kan worden samen gesteld. Voor Andrie Dijkman een spannen de vraag, of haar afbeelding van de poes met haar kroost misschien nog eens als postzegel zal worden vermenigvuldigd. Het Gemeentelijk Bejaardencentr. „W. F. VISSER HUIS" te IJmuiden vraagt zo spoedig mogelijk Salaris volgens rijksregeling. Aanmelden 's morgens om 9 uur bij de Directrice, Rijnstraat 4, IJmuiden, of na telef. afspraak met 0 2550 - 4879. „KENNEMER GARAGE" - Kennemerlaan 222 - 226 vraagt voor zo spoedig mogelijk Dealer voor SIMCA en CHRYSLER Voor de Partij van de Arbeid afdeling Velsen-IJmuiden heeft vrijdagavond in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rem brandlaan in IJmuiden-Oost het Tweede- Kamerlid voor de P.v.d.A., de heer C. Egas, zijn mening weergegeven over het oude en het nieuwe kabinet. De heer Egas zei dat de P.v.d.A. in een tamelijk moeilijk parket kwam door de plotselinge breuk in het kabinet Marijnen vanwege de ra dio- en televisiekwestie. Het ging de partij goed in de oppositie, die door de heer Vondeling bijzonder be hendig en deskundig gevoerd werd. Bij de kamerverkiezingen in 1967 zou dit volgens de inleider zeer beslist tot zetelwinst ge leid hebben, omdat de tegenstellingen in het kabinet Marijnen zichtbaar en nog meer voelbaar groter werden, waardoor het voeren van een goed Regeringsbeleid steeds moeilijker werd. De omschakeling van oppositie- naar regeringspartij komt volgens spreker voor de Partij van de Arbeid op een ongelegen ogenblik. Ook de bezetting van de zetel op financiën door dr. Vondeling achtte de heer Egas een nadeel. Dit niet om de persoon van de oud-fractieleider, maar door de weinig po pulaire maatregelen die veelal door deze minister genomen moeten worden in het belang van de economie van het land. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Ilice, voor IJmuiden, van Bremen; Spiralty, Londen; Hawk- wood, Dunston; Gooiland, Salvador; Ierse Zee, Leith; Burro, Londen; Avalon, Harwich; Frieda Buss, Polen; Emsland, Felixtone; Muttersegen, Drammen; Hoogvliet, Burry; Athel Duke, Da genham. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Taunstein, Hamburg; Delfzijl, Scarborough; Batavier 3, Stockholm; Frey, Malmö; Naviro, Buenos Aires; Ammon, Curacao; Draco, Stavanger; Wally, Gothenburg; Amazone, Laundskrona: Setas, Stockholm; Gronitas, Hull; Donata, Ipswich; Dongeborg, van IJmuiden naar Helsingborg; Wolanda, Londen; Kremsertor, Tampa; Kolga, Drogheda; Lukas, Rotterdam; Niedersachsen, Djuron. Daartegenover staat dat de Partij van de Arbeid als regeringspartner nu meer van haar programma verwezenlijken kan dan in de oppositie. Vooral wanneer zo veel wensen van de partij in het regerings programma terug te vinden zijn is het voordeel van de partij als regeringspartij groter dan als oppositiepartij. In het betoog van de heer Egas kregen vooral de houding van de heer Vondeling tijdens de kabinetsformatie en het nieuwe radio- en televisiebestel bijzonder veel aandacht. Van minister-president Marij nen, die de heer Egas schertsend „Ma rijnen de Zwijger" noemde, daarmee doe lend op het stilzwijgen van de ex-premier tijdens het kamerdebat na het bekend worden van het nieuws over het uiteen vallen van de regeringscombinatie, wist de heer Vondeling, dat hij tijdens de ver gadering van de ministerraad, waarin het lot van de regering bezegeld werd, geen conclusies getrokken had. Hierdoor wis ten zelfs de ministers niet eens waarom precies het kabinet was gevallen en kon minister-president Marijnen op de vragen van de heer Vondeling moeilijk exacte antwoorden geven tijdens het bekende kamerdebat. Voor de heer Egas kwam de val van het kabinet niet geheel onverwachts. De Breedband-affaire en de belastingpolitiek van de regering hadden niet de gehele in stemming van alle regeringspartijen. Hoe een belastingverlaging het bekende VVD-stokpaardje te rijmen viel met een tekort aan geldmiddelen voor de ge meenten is voor de heer Egas nog steeds een open vraag. De nieuwe minister-president, mr. J. Cals, vond de heer Egas bijzonder accep tabel. Hij noemde hem een middenfiguur in de KVP-gelederen en een bijzonder goed politicus en regeerder. Over minis ter Luns, die de heer Vondeling liever niet meer op buitenlandse zaken gezien had, zei de heer Egas: „De KVP wilde hem nu niet laten vallen. Maar over twee jaar lijkt de rol van deze minister wel uitge speeld". Bv de asfaltfabriek Smid en Hol lander n.v. aan de Sextantweg in Amsterdam-West is vrijdagochtend een opslagtank voor asfalt met een inhoud van 1000 ton in brand ge vlogen na een explosie in de tank. De schade wordt geschat op f 70.000. De Amsterdamse brandweer heeft gister morgen In het westelijk havengebied bij de raffinaderij van Smit en Hollander met succes strijd geleverd tegen een gevaarlij ke brand in een duizend ton grote tank met bitumen. Door snel en doortastend In grijpen wist zij te voorkomen dat de vijf tien overige tanks op het terrein, waarvan er enkele met benzine gevuld waren, ge vaar liepen. De brand in de tank ontstond na een explosie, waarbij een deel van het deksel van de tank werd afgerukt. Van de driehonderd ton bitumen die de tank bevatte kon het grootste deel afge tapt worden. Daarna kon men zonder ge vaar water in de tank spuiten en het vuur blussen. De brand is waarschijnlijk ont staan door zelfontbranding van gassen in de tank. De 64-jarige clown Paul Jung, van het circus Ringling Brothers Barnum and Bailey, is woensdag vermoord op zijn hotelkamer in New York aangetroffen. Het slachtoffer lag, met de handen op de rug gebonden, met ingeslagen schedel op bed. Jung had veel vrienden in de circuswe reld. De IJmuider Harmonie heeft gister avond in het Patronaatsgebouw onder de vurige leiding van de plaatsvervangende dirigent J. Ros een prachtig concert ge geven, dat herhaaldelijk stormen van ap plaus aan het publiek ontlokte. De leden van het korps zijn technisch zo ver ge vorderd, dat zij alle aandacht kunnen schenken aan de interpretatie. Het gevolg daarvan is dat men zich zonder ergernis over mislukkingen rustig kan overgeven aan de muzikale stroom. Gisteravond was dat wel heel duidelijk het geval. Opmerkelijk was vooral dat een werk als „Tableaux des Vosges" van Meindert Boekei, dat wij tot nu toe als tamelijk oninteressant ervoeren, gisteren ineens een sterke indruk maakte. De IJmuider Harmonie bleek de partituur zo goed te beheersen dat men de volledige aandacht op de aspecten van deze suite kon richten. Tal van details, die bij een slor dige uitvoering verborgen blijven, kwamen nu duidelijk naar voren. De watervallen werden met verve geschilderd, en in „La Chapelle de Labaroche" kwamen saxofoons en slagwerk tot een ideale samenwerking. Bijzonder mooi klonken vooral ook de trompetten en de fluiten in de finale, waar in de duivelsrots zeer markant werd uit gebeeld. Een uitstekende prestatie leverde het or kest ook in Bach's sinfonia. Vooral het eer ste én derde deel kwamen goed uit de verf. Hoboist Piet Lamars bleek in het tweede deel niet best op dreef, hij zal zich vanavond ongetwijfeld herstellen. Onder de uitgevoerde werken waren ver der de stralende symfonie in C van Gos- sec-Molenaar en de mars Castell Coch van Powell-de Rooy. Het zware koper deed hier uitstekend werk. Opmerkelijk was vooral het slot van de mars waarin trom petten en klarinetten tot een fraaie dia loog met de saxofoons kwamen. Bij het jeugdorkest viel het op, dat er steeds meer meisjes komen. Het ensemble speelde natuurlijk lang niet zo goed als het grote orkest, maar dat is ook niet te verwachten. Onder leiding van Piet Lamars toonden de leden toch wel dat zij al heel wat hebben geleerd. Verschillenden blazen dan ook al een stevige partij mee in het grote orkest. Alle nummers werden via een bandopna me toegelicht. Men had er mooie vogel geluidjes bij gemonteerd. Samen met het bos-decor moest dat blijkbaar zorgen voor het landelijke element. Het experiment leek ons niet voor herhaling vatbaar, wat de vogelgeluiden betreft tenminste. Het pro gramma werd afgerond door een optreden van de drumband. K. M. CARACAS (AP) Het Venezolaanse Congres heeft president Leoni bijzondere volmachten gegeven om een complot te verijdelen, dat door communisten en ande re linksgezinden tegen de regering zou worden gesmeed.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 6