HALF ZWAAR - HEEL LEKKER NCRV-perschef deed felle aanval op mr. Beernink Gejoel na pleidooi voor samengaan met de A.R. AGENDA Taxichauffeurs ontevreden over vrijlating van overvallers BRAMMETJE FOK Mm POLJLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig t Zuidmolukkers in Den Haag bijeen Doden in het verkeer Bewogen CHU-toogdcig „Mr. Luns had moeten heengaan" De prins vloog pres. Nyerère naar Londen Brandkastkraak voorkomen 'STENOTYP evgekh.uk; gekdat we kjo6 nvet verder opzezuu; we zun ai zo'm poos aam Het blijft te koud MAANDAG 2 6 APRIL 1965 Haarlem V elsen-IJmuiden Beverwijk Scherpe critiek van dr. Tans op de Indonesië-politiek geep mij het roer, pingo - cm wu\p HET zeiden! ONDERSCHEIDINGEN sbetgM* n Ongeveer zes duizend Zuidmolukkers hebben zaterdag in Den Haag herdacht, dat het vijftien jaar geleden is dat de re publiek Zuid-Molukken werd geprocla meerd. De manifestatie begon op het Ma lieveld, waar de vlag van de republiek Zuid-Molukken werd gehesen. Daarna de fileerden 1500 geüniformeerde personen voor hun leiders, onder wie ir. J. A. Ma- nusama. P. W. Lokollo, dr. J. P. Nikiju- luw en I. A. Lebelauw. In een optocht, waaraan de geünifor meerde groepen en de overige 4500 Zuid-Molukkers deelnamen, werden acht tien spandoeken meegedragen. Toespra ken hielden ir. J. A. Manusama, prof. F. Peeters, het Tweede-Kamerlid voor de P.v.d.A. J.H. Scheps, de voorzitter van de Stichting „Door de eeuwen trouw", H. Roenradi en mej. W. Pessireron.. De 34-jarige heer H. W. Korver uit Utrecht is daar vanmiddag bij het over steken van de Amsterdamsestraatweg te gen een bus van de N.B.M. gelopen. Hij was op slag dood. De 52-jarige heer A. D. H. Coops uit Amersfoort is zaterdagavond om het leven gekomen toen hij met zijn auto een ver- keerspaa] ramde en vervolgens tegen een boom botste. Een wachtmeester der 1ste klasse van de verkeersgroep der rijkspolitie heeft zon dag in Oegstgeest twee kinderen aangere den, die plotseling rijksweg 4 oprenden. De zevenjarige Hendrik Ravensbergen uit Val kenburg (Z.H.) vond bij dit ongeval de dood, zijn twaalfjarige broer en de politie man zijn beiden zeer ernstig gewond op genomen in een ziekenhuis te Leiden. In het ziekenhuis te Deventer is over leden de 74-jarige heer A. van de Laande, vermoedelijk uit Emmen, die gisteren zwaar gewond werd bij een verkeersonge val te Twello op de rijksweg Deventer Apeldoorn. Het twaalfjarige meisje Maria Johanna Bakker is vanmorgen op de Cornelis van Uitgeeststraat te Zaandam door een slip pende vrachtwagen aangereden en korte tijd later overleden. Zij stak onverwacht de weg over. Advertentie DiaWE UW (Van onze correspondent) ZWOLLE. „De heer Beernink heeft zich tijdens de kabinetsformatie niet buiten het akkoord van de fractie bewogen. Alles gebeurde na goed overleg in de fractie". Met deze woorden pareerde de heer H. Kikkert, lid van de C.H.- Tweede-Kamerfractie, tijdens de C.H.U.-toogdag in Zwolle de felle aanval van de heer C. Buddingh, perschef van de NCRV, op de houding van mr. Beer nink tijdens de kabinetsformatie. „In de C.H.U.", aldus de heer Kikkert, die zelf bestuurslid is van de NCRV, „heersen verschillende gedachten over het radio- en t.v.-vraagstuk. Met het doen van onze keuze in dit vraagstuk is het beslist niet onze bedoeling geweest, dat de belangen van welk eomroep dan ook in gevaar komen". De voor de C.H.U. ongekend felle dis cussie ontstond tijdens de rondvraag, na een stemming over een door de heer Bu- ding ingediend voorstel. De rondvraag liep daardoor uit in een politiek debat. De heer Buding had gesuggereerd dat n c Stadsschouwburg, vandaag 20 u-: De Ne derlandse Comedie met „Omzien in wrok' van John Osborne. Regie: Hans Boswinkel. M.m.v. Petra Laseur, Hans Boswinkel e.a Dinsdag 20 u.: Toneelgroep Theater met „Pasen" en „De Sterkste" van August Strindberg. Regie: Elise Hoomans. M.m.v. Loudi Nijhoff, Hans Croiset. e.a. Minerva Theater (Heemstede): vandaag «n dinsdag 20 u.: Zandvoortse Operette Vereniging met „Christel, de houtvesters dochter". Grote Kerk, dinsdag 20 u.: Orgelbespe ling door Klaas Bolt. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: ,,'t Is 'n gek ke. rare, dolle, dwaze wereld", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Spionage in Hong Kong", 18 j. Lido, 14. 19 en 21.15 u.: „Het strand der liefde", 18 j. Luxor 14, 19 en 21.15 u.: „De bruid is niet van gisteren", 18 j. Minerva, vandaag en dinsdag geen film voorstellingen. Rembrandt, 10.30 u.: „De jongen uit het Wilde Westen", a.l.; 14, 19 en 21.30 u.: „De trein", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Inspecteur Callaghan slaat weer toe", 14 j. Studio, 10.30 u.: „De Robinsons", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „De dame met de ca melia's", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals meesterwerken. Prentenkabinet: Expositie van poppen van Ma ja Alexander en Trudy de Ruyter. Tot 14 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. en tot 16 mei ook 's avonds van 20.30-22.30 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de, Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Oey Tjeng Sit. Tot 1 mei. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van werken van Dirk jan Ribbeling. Tot 23 mei. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks ge opend van 10-20 u. Klassiek grammofoon- platenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag ge sloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Museum Het Huis van Looy (Kamper laan): Expositie door Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondags van 14-17 u. Tot 25 mei. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Expositie van wer ken van Kees Verwey, Mari Andriessen, Charlotte van Pallandt e.a. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondags van 13-17 uur. Tot 27 april. Keukenhof (Lisse): Openluchttentoon stelling van voorj aars- en zomerbloemen. Dagelijks geopend van 8 uur tot zons ondergang. Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. Tropentuin en mini- corso. Dagelijks geopend van 9-18 u. Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat): Tot 27 april: expositie van werken van Jan Loots. Dagelijks geopend van 14-17 u. DIVERSEN Ge- Raadhuis Zandvoort, dinsdag 20 u meenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 23 april). MAANDAG 26 APRIL City, geen filmvoorstelling. Stadsschouwburg, 20 uur: „Het huis op de rots", toneeluitvoering door Palvu. Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, 20 uur: toneelavond Herv. Toneelgroep. DINSDAG 27 APRIL City, 20 u.: „Kapo", voor Velser Kunst kring. Stadsschouwburg, geen film. Zaal Petrakerk, Spaarnestraat, 14.30 u.: ledenvergadering afd. Velsen van de Alg. Ned. Bond van Gepensioneerden. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 19 tot 21 u.; wijk centrum „De Duinpan", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 16 tot 18 en 19 tot 21 u. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 u. „Wa- MAANDAG 26 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u. renhuis op stelten". Luxor Theater, 19-30 u.: „Voor wie de klok luidt". W.B. Theater, 20 u.: „Fernandel als moordboekhouder". Terpsichore, 20 uur: jaarvergadering B.S.C.R. Verenigingsgebouw, Schans, 20 u.: Film avond Nederlandse Reisvereniging. Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie werken van de Haarlemse schilders „De Groep", geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19-21 uur; r-k. leeszaal geopend van 19-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal, geopend van 14-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 14-21 uur. DINSDAG 27 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De vrouw die hij begeerde". Luxor Theater, 19-30 u.: „Voor wie de klok luidt". Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie werken van de Haarlemse schilders „De Groep", geopend van 9-18 uur. Gemeentelijke Huishoud- en Industrie school, Moensplein, 19 uur: Naaicursus. Verenigingsgebouw, Plesmanweg, 14 u.: Hoedjescursus. Verenigingsgebouw, Plesmanweg, 19.30 u.: Gem. Huishoudschool, Bloemenschik- cursus. Verenigingsgebouw, Plesmanweg, 20 u.: lezing door dr. A. Vis over Egypte. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal, geopend van 14-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 14-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 19-21 uur. Beernink zich te veel zou hebben losge maakt van zijn functies als unie- en frac tievoorzitter. Hij vond de oplossing-Cals aansluiten bij wat er altijd in het Neder landse volk heeft geleefd. „Als het radio- en televisievraagstuk geen kabinetscrisis waard zou zijn geweest, is dit probleem het dan wel waard om met de liberalen in de oppositie te gaan?" vroeg de oppo sant, die vond dat tegenover het Neder landse volk de indruk is gewekt dat chris- telijk-historischen en liberalen op een hoop zijn gegooid. In niet mis te verstane bewoordingen bestreden diverse afgevaardigden deze mening van de heer Buddingh en verde digden gloedvol hun unie-voorzitter, die het dringend advies kreeg in de oppositie niet te zachtzinnig te zijn. De Anti-Revolutionairen kregen hier en daar ook een veeg uit de pan. Toen een der afgevaardigden een nauw samengaan met deze partij ter sprake bracht, ging er een gejoel op in de zaal. Grote bijval was er daarentegen voor de opmerking van een andere afgevaardigde „dat er po litici zijn, die beter molenaar of schipper dan minister hadden kunnen worden. Ze moeten met alle winden meewaaien." De heer Flikkert bestreed de opmerking yan de heer Buddingh dat er bij de Partij van de Arbeid' meer begrip zou zijn dan bij de liberalen met een uitspraak van dr. Vondeling, die niet zo lang geleden heeft gezegd dat het tijd wordt dat de confes sionele partijen verdwijnen. Hij herinner de voorts aan een uitspraak van prof. Diepenhorst, „dat de christelijke partijen aan de rand van het bankroet staan." „Wat moeten wij met deze wankele broe ders en zusters?" riep deze afgevaardigde uit. Mr. Beernink zei in zijn antwoord dat de C.H.U. voor een waarlijk open bestel is en niet voor een schijnoplossing. De heer Buddingh kreeg van hem het advies, in zijn positie krachtig in te gaan tegen de door hem gesignaleerde „image", dat Christelijk-historischen en liberalen op één (Van onze correspondent) KERKRADE In een bijeenkomst van een groep studenten en jongeren in Kerk- rade heeft het Tweede Kamerlid dr. J. G. H. Tans uit Maastricht, die kandidaat is voor het voorzitterschap van de Partij van de Arbeid., een scherpe aanval gedaan op de K.V.P.-minister mr. Luns. Hij zei dat vooral de jongeren in de K.V.P. deze minister van Buitenlandse Zaken in het kabinet-Cals wensten te handhaven. De P.v.d.A. had bij de kabinets-formatie bij zondere belangstelling voor Buitenlandse Zaken. Critiek had dr. Tans op de Indo nesië-politiek van minister Luns, die hij als lachwekkend bestempelde. Minister Luns had moeten heengaan, aldus dr. Tans. Dr. Tans verwachtte dat het bisschoppe lijk mandement van 1945, waarin het lid maatschap van de Partij van de Arbeid ongewenst werd geacht voor katholieken, herzien of anders geformuleerd zou wor den. „Het prestige van de r.k. kerk zal er niet door worden geschaad als open lijk erkend wordt dat men in het man dement te ver is gegaan" zei dr. Tans, die een overtuigd katholiek is. „Haar pres tige kan er alleen maar door winnen". Prins Bernhard heeft zaterdagmiddag de president van Tanzania in de rege ringsfriendship „Gerben Sonderman naar Londen gevlogen. Hij reed zijn gast na een lunch met het bestuur van de Ko ninklijke Nederlandsche Heidemaatschap pij in Leusden in zijn sportauto naar de vliegbasis Soesterberg. Premier Cals, die de president van Tanzania uitgeleide zou doen, was verhinderd in verband met de voorbereiding van de regeringsverklaring, die dinsdagmiddag in de Tweede Kamer zal worden afgelegd. Op de vliegbasis nam president Nyerè re afscheid van minister Luns en van de ambassadeurs van Australië, Canada, In dia, Pakistan, Ghana en Groot-Brittannië, Door een tip van een burger heeft de Haagse politie het afgelopen weekeinde een inbraak in de Hollandse Commissie en Handelsbank n.v. in de residentie ver ijdeld. Gearresteerd werden in de nacht van zaterdag op zondag een 44-jarige ver tegenwoordiger uit Voorburg en een 46 jarige kunsthandelaar zonder vaste woon of verblijfplaats, die beiden met inbrekers gereedschappen in de tuin van de bank wer den aangetroffen. Voorts werd een 34-ja rige buffetjuffrouw uit Den Haag aange houden, die in de auto van de inbrekers zat. In de loop van zondag arresteerde de politie nog een 36-jarige monteur uit Den Haag, van wie de gereedschappen bleken te zijn. Boze Amsterdamse taxichauffeurs wil len vandaag bij de politie protesteren te gen de vrijlating van drie Britse militai ren, die enkele dagen geleden in de bol lenstreek tijdens een rit een collega heb ben overvallen. Deze werd licht gewond. Als dit protest geen resultaat heeft wil len de chauffeurs zich wenden tot de Brit se premier Wilson, aldus hun woordvoer der, die dezelfde naam draagt. Ook zijn zij' van plan weer gelegenheid te geven de cursus zelfverdediging door judo (tien lessen) te volgen, evenals drie jaar gele den. hoop zijn gegooid. „Daar bewijst u de unie een grote dienst mee," besloot de heer Beernink onder luid applaus. Een voorstel van de C.H.U.-kiesvereni- ging Harderwijk om zich uit te spreken voor het beschikbaar stellen van minimaal percent van het nationale inkomen voor hulp aan de ontwikkelingslanden werd met 279 tegen 266 stemmen verworpen nadat de voorzitter had toegezegd, dat een com missie over deze zaak vóór 1 januari rap port zou uitbrengen. Volgens de districtscommandant van de koninklijke marechaussee in Den Haag, die deze zaak heeft behandeld, was er geen reden de militairen vast te houden, omdat er geen sprake is geweest van roof of een poging tot roof, zoals de betrokken taxi chauffeur had gemeend. De drie militai ren hadden, aldus de districtscomman dant, wat geboemeld en \yaren dropkeij of aangeschoten. Eén van hen was zelfs zo dronken geweest dat hij in de taxi in slaap was gevallen. Toen er ergens in de bollenstreek op verzoek van de wakker gebleven militai ren was gestopt, sloeg één van hen met een whiskyfles de chauffeur op het achter hoofd. Dat dit niet als een overval of po ging tot roof moet worden opgevat maakt de koninklijke marechaussee op uit de omstandigheden, waaronder een en ander heeft plaats gevonden, onder andere uit uit het feit, dat de beschonken militair, die de tik gaf, onmiddellijk werd berispt door een van zijn wapenbroeders. Na hun verhoor door de marechaussee zijn de drie militairen teruggekeerd naar hun onderdeel in Duitsland, waar zij zijn opgevangen door de militaire politie. Advertentie voor tijdelijke steno-typistes HAARLEM, Kinderhuissingel 44 Telefoon (02500)-1 8342 T dJr 222. Onverstoorbaar werkten de grote machines door, en voortdurend werden er nieuwe ronde en vierkante, langwerpige en driehoekige wolken afgeleverd. „Heren, luistert u eens", riep Brammetje bezorgd naar de beide geleerden, maar deze waren zo in hun gesprek verdiept dat zij hem helemaal niet schenen te horen. „Ouwe vrrrienden", krijste Tutu, die met zijn pientere kraaloogjes nauwkeurig de gebeurtenissen volgde. En die kraal oogjes werden groot van schrik, toen Bram een handel greep en vast van plan scheen om deze over te halen. „Brrrram!" krijste Tutu verschrikt en vreemd genoeg scheen professor Ki-Lo- Brein dat wel te horen. Hij gaf een gil, duwde zijn oude vriend Li-Ko-Ko terzijde en dook op Brammetje af op hetzelfde mo ment dat deze de hefboom overhaalde ln een massa stuivend wolkenstof rolden beiden over de grond. „Dat zal ik je betaald zetten." „Schurk", riep de professor woedend uit. Het zag er slecht uit voor Bram, en al les hing er nu van af of professor Li-Ko Ko hem zou helpen, of intussen tot zijn vijand was geworden. NAAR 8166ET46 VISSER ADIEU, GROET ze AWEMAAV THUIS ADIEU, PI WGO, EN VAT GEEAl KOU ©PIB Mitnui Ere-voorzitter. De 71-jarige A. Warnaar uit Waddinxveen is zaterdagmiddag ge kozen tot ere-voorzitter van de Christe lijke Emigratie Centrale, waarvan hij sinds de oprichting, 37 jaar geleden, voorzitter is geweest. Ds. Vogel overleden. In het ziekenhuis te Tiberias is tijdens een reis door Israël overleden ds. H. Vogel, gereformeerd predikant vrijgemaakt te Enschede. Hij was voorzitter van het verbond van evangelisatiecommissies van de gerefor meerde kerken vrijgemaakt in Neder land en hoofdredacteur van ..Lichtstra len", het orgaan van dit verbond. Koeien door bliksem gedood. Tijdens een kort doch hevig onweer in Tilligte bij Ootmarsum zijn zaterdagmiddag drie koeien van de landbouwer Mollink en een koe van de landbouwer Oude Hen gel op stal door de bliksem gedood. Veerknecht verdronken. De veerknecht van het Bronkhorsterveer te Brammen is gisteravond in de duisternis naast de boot gestapt en verdronken. Het slacht offer, de 50-jarige heer Brokke, was af komstig uit Warnsveld, en pas een week in dienst. Meisje verdronken. In Tzummarum is de vierjarige Sjoerdje Bierma in de Dorps vaart verdronken. Het meisje werd sinds vrijdagmiddag drie uur vermist. Kolendampvergiftiging. Een nagenoeg ge heel verstopte kachelpijp is er oorzaak van geweest dat de 89-jarige mej. H. Sol uit Appingedam in de nacht van vrijdag op zaterdag aan kolendampvergiftiging is overleden. Zeeman mishandeld en beroofd. De Am sterdamse politie heeft drie jonggeman- nen aangehouden en ingesloten, omdat zij er van worden verdacht een 27-jarige Finse zeeman te hebben mishandeld en beroofd. Advertentie Miniatuurkruisjes Ridder Ned. Leeuw, Officier en Ridder Oranje Nassau, Ere-medailles in goud, zilver en brons, rozetten, strikjes, batons. ZIJLSTR. 71 - HAARLEM - TEL. 16963 Het K.N.M.I. deelt mede: Tussen de Azoren en Portugal ligt al enkele dagen een krachtig gebied van ho ge luchtdruk. Over IJsland en het zuiden van Scandinavië strekt zich daarentegen een gebied van lage druk uit. Tussen beide druksystemen in worden met westelijke tot noordwestelijke winden onstabiele polai re luchtmassa's naar onze omgeving ge transporteerd. Daardoor heeft het zater dag en zondag in het grootste deel van Nederland enige tijd geregend. Zondag had de neerslag een buiig karakter. Er kwamen zelfs hier en daar hagel- en on weersbuien voor. Vanmorgen trok het front van een tus sen IJsland en Schotland gelegen depres sie met regen over ons land. De depres sie komt morgen dus dicht bij Nederland, waardoor het buiige weer aanhoudt. De wind wordt noordwestelijk en neemt in kracht toe. De aanvoer van polaire lucht gaat door en het blijft te koud voor de tijd van het jaar. WBERRAPFORTEN Maximum- mi minimum temperaturen binnen- en buitenland Den Helder regen z 11 4 Ypenburg regen zzw 11 1 Vlissingen regen wzw 10 6 Eelde zwaar bew. z 11 -1 De Bilt mist z 10 1 Twente zwaar bew. z 10 0 Eindhoven mist zzw 11 2 Z.-Limburg mist z 10 2 Helsinki regen 0 13 3 Stockholm motregen ozo 5 3 Oslo regen w.stil 8 4 Kopenhagen regen w 7 5 Aberdeen licht bew. zw 11 1 Londen zwaar bew. w 13 8 Amsterdam regen zzw 12 2 Brussel geheel bew. zzw 11 3 Luxemburg mist w 11 1 Parijs motregen zw 12 8 Bordeaux motregen w 15 11 Grenoble regen w.stil 16 8 Nice half bew. n 17 7 Berlijn zwaar bew. w 10 3 Frankfort onbewolkt zzw 10 2 München regen zw 12 0 Zürich zwaar bew. zzo 8 1 Genève regen w.stil 12 7 Locarno onbewolkt w.stil 16 3 Wenen geheel bew. wnw 14 5 Innsbruck regen 0 15 2 Belgrado half bew. w.stil 15 5 Barcelona zwaar bew. 17 10 Madrid half bew. w.stil 19 4 Mallorca zwaar bew. w.stil 20 12 Lissabon onbewolkt nnw 23 12 Dinsdag 27 april Zon op 5.19 uur, onder 19.58 uur. Maan op 4.27 uur, onder 14.57 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 26 april Hoog water 12.19 uur en uur. Laag water 7.19 uur en 20.17 uur. Dinsdag 27 april Hoog water 0.59 uur en 13.26 uur. Laag water 8.35 uur en 21.22 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2