IN DE VISHAL EN OP ZEE Bestuurdersbond IJmuiden vierde 50-jarig bestaan Drukke receptie in hotel „Royal" „Beter viswater is beter dan beter clubblad" Honderd inschrijvingen voor Jeugdmuziek- concours Kennemerland Drumband Schulpen-Meerweiden met slaginstrumenten van St. Caecilia Havenberichten Nederlandse delegatie naar visserijbijeenkomst in Moskou Meisjeskoor Leger des Heils naar IJmuiden Gezellig toneel van Tavido Inbraak Goed concert van De Eendracht Met bijl bedreigd Bromfiets opgevist Vrijgesproken van parathionmoord Filmopnamen en kostbare filmcamera ontvreemd Paraat op koninginnedag Aquariumvereniging gaat dertigjarig bestaan vieren K. M. Jongen uit Beverwijk bij aanrijding ernstig gewond Taxi in Beverwijk gestolen Met een drukbezochte receptie in hotel Royal aan de Kennemerland in IJmuiden heeft de Bestuurdersbond IJmuiden van het N.V.V. zaterdagmiddag het vijftigjarig bestaan herdacht. Tal van vakbondsbe stuurders hebben het jubilerende bestuur met dit gouden jubileum geluk gewenst. Onder hen waren ook collega's uit omrin gende gemeenten. Voorts gaven van hun belangstelling blijk de Velsense wethou ders. H. de Boer en J. van Leeuwen en vertegenwoordigers van de Velser Ge meenschap. De heer H. Berends, lid van het hoofd bestuur van het NVV, opende de rij van sprekers. Hij stelde vast dat zonder de vakbeweging en sociale strijd de huidige welvaart niet wel mogelijk zou zijn ge weest. De vakbondsbestuurders hebben zich vaak grote offers moeten getroosten. Daarvoor verdienen ze alle hulde. De heer Berends was echter van mening dat taak en functie van de plaatselijke bestuur dersbonden in de toekomst zich meer aan de gewijzigde maatschappelijke verhoudin gen zullen moeten aanpassen. De banden tussen leden en bestuur zullen strakker aangehaald moeten worden. „Grote groe pen van leden hebben nu het gevoel dat ze te ver af staan van de leiding van hun vakorganisatie," zei de heer Berends. De verhouding politiek-vakbeweging vraagt ook een andere, dikwijls scherpere bena dering van bepaalde sociale vraagstukken zoals het stakingsrecht, de vermogensaan- was en het ondernemingsrecht. Daarom wacht het NVV met de andere centrale werknemersorganisaties met grote belang stelling af wat het nieuwe kabinet te dien aanzien van plan zijn te doen. Hengelaarsbond Onder voorzitterschap van de heer G. Terol hebben afgevaardigden uit het dis trict Noord-HolJand van de Algemene Hen gelaarsbond zaterdagmorgen in de „Pro menade" te Beverwijk een bijeenkomst gehad, waarin de belangen van genoemde bond werden besproken. Een aantal noor delijke afdelingen liet verstek gaan, om dat deze vergadering niet werd gehouden in het midden van Noord-Holland. „Zalen- nood" was volgens de voorzitter de oor zaak van deze afwijking van de regel. Het belangrijkste punt van de agenda was wel de voorgenomen verbetering van het bondsorgaan. De contributie zou dan wat hoger moeten worden. Dit zou in de afdelingen niet direct op tegenstand stui ten, zo meende men, maar het grootste bezwaar is, dat het hoofdbestuur veel te laat komt met dit voorstel. Volgens de sta tuten van de bond worden telkens in het voorjaar de contributies vastgesteld voor het daaropvolgende jaar; de contributie voor 1966 was al vastgesteld en men kan daarop niet terug komen. Anderen waren van mening, dat beter viswater van meer belang is dan een be ter clubblad. Bi] de rondvraag werden ernstige klach ten geuit over de vervuiling van het vis water: er is vrijwel geen gezond viswater meer over in Noord-Holland. Het is een verheugend feit te mogen constateren dat de muziek bij de jeugd ln Kennemerland nog in grote ma te wordt beoefend. Dit blijkt ondermeer uit het grote aantal inschrijvingen dat „Toonkunst - Beverwijk" dit jaar voor het door haar georganiseerde 10de Jeugd-Mu- ziek-Concours voor Kennemerland mocht ontvangen. Deze 100 inschrijvingen een aantal dat alle voorgaande verre overtreft maakt het noodzakelijk dat nog een extra avond wordt toegevoegd aan de reeks van 4 avonden welke hiervoor reeds waren be sproken. De maand mei zal dus in het te ken staan van de musicerende jeugd in Kennemerland. De concoursavonden zullen worden gehouden op zaterdag 8, zaterdag 15, vrijdag 21, zaterdag 22 (vóór-selectie- avonden) en op zaterdag 29 mei, de slot- avond, waar de 15 hoogst geklassificeerden ln de ere-afdeling nogmaals zullen optre den. Evenals alle voorgaande jaren zal dit con ours worden gehouden in de zaal van het Herv. Verenig.-gebouw aan de Schans te "ïeverwijk. Dp jury zal bestaan uit de heren: J. P. V "'arinus Adam en W. Steijn. D V; '--rijs bestaat uit de zilveren Tc v beker, terwijl er boven dien nog vele mooie prijzen beschikbaar zijn. De heer H. Berends, afgevaardigde van het hoofdbestuur van het N.V.V., tijdens zijn toespraak tot het jubi lerende bestuur van de Bestuurders- bond IJmuiden. Namens het gemeentebestuur van Velsen bracht wethouder Van Leeuwen de Be stuurdersbond IJmuiden dank dat hij in de afgelopen vijftig jaar met veel toewijding en overtuiging voor betere so ciale voorwaarden heeft geijverd. Hij sprak de wens uit dat het monument dat de B.B. IJmuiden in de laatste halve eeuw heeft opgericht verder afgebouwd zal mo gen worden. Hierna hebben nog 't woord tot het jubi lerende bestuur gericht heer Van Zan ten namens de Bestui ^bond Zaandam, de heer Faas als vc nwoordiger van de Haarlemse Bestuurdersbond, de heer Graafsma namens de Velser Gemeen schap, de heer Alberda uit naam van de Bestuurdersbond Beverwijk en de heer Mooy namens de Partij van de Arbeid afdeling IJmuiden. De heer G. W. 't Hart sprak als voorzit ter van de Bestuurdersbond IJmuiden tot slot hartelijke woorden van dank. Tijdens of na het diner in Hotel „De Roskam" te Buitenpost in Friesland, dat werd gehouden ter gelegenheid van de te waterlating van de nieuwe zeesleepboot „Noord-Holland" voor n.v. Bureau Wijs muller te IJmuiden, zijn uit een auto op de parkeerplaats van het hotel alle film opnamen en een van de kostbare 16 mm. filmcamera's, waarmee de opnamen wer den gemaakt, ontvreemd. De groep Bui tenpost van de rijkspolitie heeft het onder zoek in handen. Niet alleen door het verlies Van de film camera is de afdeling publiciteit van Wijs muller gedupeerd. Met de camera is ook al het filmmateriaal, dat op de tribune bij de tewaterlating van de „Noord-Holland" werd gemaakt, verloren gegaan en niet op nieuw te vervaardigen. Het materiaal was bestemd voor de nieuwe Wijsmuller-film ..Slepen met 5375 PK", die de bouw en het werk van de nieuwste sleepboten laat zien en die eind van dit jaar gereed moet komen. De camera en al het daarbij behorende materiaal werd ontvreemd uit de gesloten auto van de heer W. J. Neehus, publici- teitschef van. Wijsmuller. De tweede came ra en een hoeveelheid ander materiaal, dat in de kofferruimte lag, heeft men on gemoeid gelaten. Daar velen uit IJmuiden bij de tewater lating aanwezig waren en wellicht iets heb ben opgemerkt in de nabijheid van de par keerplaats. wordt een ieder, die enige in lichtingen met betrekking tot de diefstal kan geven, verzocht zich in verbinding te stellen met de groepscommandant van de rijkspolitie te Buitenpost, telefoon 05115- 325 of met Bureau Wijsmuller, telefoon 5941, toestel 133. De oudste drager van de Willemsorde, de 91-jarige Frederik Staverman, is zondag vergezeld van zijn buurvrouw Rachel Franklin, uit Canada op Schiphol aangekomen. Hij zal volgen de maand aanwezig zijn als in Den Haag het honderdvijftigjarig bestaan van de orde wordt herdacht. Aanvoer van maandag Maandagmorgen werden in IJmuiden, door 98 vaartuigen, aangevoerd: 8610 kis ten vis, 25.000 kilogram tong en 2400 stijve kabeljauwen. Bij de aanvoer waren: 1250 kisten schelvis, 590 radio, 560 wijting, 360 gul en kabeljauw, 840 Torregullen, 100 koolvis, 20 haring, 1950 makreel, 340 kleine kistjes makreel, 380 roodbaars, 1820 schol, 50 tarbot en 690 varia. Prijzen van maandag Per kilogram, in guldens: tarbot 6.10 5.40, grote tong 5.80—5.77, grootmiddel tong 5.815.78, kleinmiddel tong 6.666.32, tong I 8.81—8.52, tong II 9.20—8.78. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 92— 82, middel kabeljauw 8880, grote witte koolvis 182—80, grote koolvis 76—70, mid- Er hoeft geen twijfel meer aan te be staan, dat de r.k. harmonie „St. Caecilia" die jarenlang bij alle mogelijke gele genheden hetzij op kerkelijk gebied, het zij op het gebied van ontspanning en feestmuziek bij openbare gebeurtenissen in Velsen-Noord het geëigende muziek korps was voor het culturele leven in dit gemeentedeel heeft afgedaan. Wegens gebrek aan voldoende muzikan ten en vooral aanvulling met jongere krachten, die blijkbaar niet meer voor het musiceren konden worden aangetrokken, is al enkele jaren geleden de „klad" in het voortbestaan van „St. Caecilia" geko men. Men heeft nog gepoogd door het op richten van een Tiroler-band uit een kern van getrouwe leden een mogelijke voort zetting van het bekende muziekkorps te stimuleren. Dit mocht niet gelukken en in arrenmoede heeft het bestuur daarom maar het hoofd in de schoot gelegd. Als gevolg hiervan was het „St. Caeci- lia"-bestuur-in-liquidatie bereid de slagin strumenten van het muziekkorps over te dragen aan de drumband Schulpen-Meer weiden, hetgeen zaterdag is gebeurd. De ze drumband, die nu voor alle mogelijke feestelijke gebeurtenissen gereed staat, onder de beproefde leiding van de heer S. Paap, marsmuziek ten gehore te brengen, zal met de nieuwe aanwinst van slagin- Zaterdag kwamen ln IJmuiden aan: Welser Grelf, van Par; Hanseat, Swansea; Roelof de Winter, Plymouth; Ardgarvel, Antwerpen; Spontanity, Londen: The Duchess, Londen: Helios 2, Vasteras; Deo Gratias, Londen; Hoorneboeg, Kristinasand; Jean E.. Londen; Lauwersborg, Londen, IJmuiden; Hoe vinces, Londen; Jans, Londen; Kavala, Rotterdam; Pandora, Fowey; Spaarnestroom, Hull; London Breeze, Gothenburg; Oak, Brunsbuttel; Mario Portsmouth; Ketwig. Monrovia; Bram, Londen; Bernard Schepers, Blankaholm: Despatch, Bos ton; Balmung, Gothenburg; Bestik, Porsgrunn, IJmuiden; Dortmund, Antwerpen; Falkenstein, Bremen; Nordstern, Goole. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Elin Hope, van Aarhus, IJmuiden; Cherie, Middlesbro; Ems Ore, Middlesbro; Vulkan, Monrovia; Philetas, Rotterdam. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Amazone, naar Landskrona; Setas, Stockholm; Gronitas, Hull; Donata, Ipswich, Zaandam; Dongeborg, Helsingborg, IJmuiden; Woland, Londen: Krem- sertor, Tampa; Kolga, Drogheda; Lukas M., Rotterdam; Niedersachsen, Diyron; Loudlrna, Hamburg; Merwestad, Milford: Mare Liberum, Dagenham; Jean Quiton, Antwerpen; Falaba, Rotterdam; Ierse Zee, Maassluis: Reestborg, Delfzijl; Harnis, Birkenhead; Ciezijn, Stettin; Buka, Londen; Transpacific, Rotterdam: Hinde, Londen; Tideo, Bremen; Marie Skou, Cristobal, Buitenhuizen; Jupiter, Stockholm; Aristos, Duin kerken, IJmuiden; Capella, Birkenhead, IJmui den; Gazelle, Rostock, Koog a. d. Zaan: Buxte- heude, Helsingborg; Burroe, Rotterdam; Nord- wind, Rotterdam; Lutetia, Londen; Pioneer, Londen; Armar, Hamburg; Mare Bonum, Halm stad, IJmuiden. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Saint Phi lippe, van Le Havre; Granville, Antwerpen; Triton, Dagenham; Minos, Kopenhagen; Nether lands Coast, Newcastle: Professor Albrecht Benck, Kopervik, IJmuiden; Grebbestroom, Bristol; Strabo, Aarhus; Belos, Gothenburg, IJ muiden; Prins Bernhard, Helsinki, IJmuiden; Aeneas, Londen: Heriot, Grangemouth; Margrit Angelika, Aalborg; Edda, Skarness; Amyntas, Hamburg; Bjarmia, Tolkis, Velsen; Wanda, Ingo, Velsen; Tilly, Kotka, Zaandam. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Jason, naar Suriname, Buitenhuizen; Vechtstropm, Shore- ham: Vlieatroom, Sheerness; Carl Julius, naar Bremen: Borneo, Rotterdam; Hontestroom, Huil; Reint, Kopenhagen; Laarderkerk, London: Am- stelstroom, Great Yarmouth: Avalon, Harwich. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Aria, vpn Kotka; Afiena, Teignemouth; Clangula, Liver pool; Helene Waller, Mariestad: Biebiv Noordzee, IJmuiden (trawler); Mercator, Ar' werpen. Maandag vertrok uit IJmuiden: Oak, na Singapore. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van I of naar Amsterdam is gegaan). I strumenten op Koninginnedag (30 april) voor de eerste maal in het publiek ver schijnen. Schulpen-Meerweiden, die inmid dels aan een verjonging van medewerkers (sters) gedurende enige tijd bezig is, heeft weer zoveel nieuw en actief bloed in de gelederen, dat er weer lustig op los „ge slagen" en „getrompet" wordt. Aangezien de kosten voor het verkrijgen van de „St. Caecilia"-instrumenten nogal in de papieren lopen voor de drumband, wil men proberen door middel van een oud-papier-actie onder de bevolking van Velsen-Noord de benodigde gelden bijeen te brengen. Een loffelijk streven, dat ze ker waard is, terwille van de jeugd, maar evenzeer voor het culturele leven van Vel- sen-Noord's bevolking, in de volle belang stelling te staan. Voor de heer Paap, de energieke leider van de drumband, zal het een grote bele venis zijn tijdens de op de avond van Ko ninginnedag te houden taptoe op het Stra- tingplantsoen met zijn jonge vereniging de leiding te hebben over het gezamenlijke musiceren met de Hoogoven Harmonie. De Velsennoordse drumband zal zich in de komende tijd niet alleen bepalen tot het muziek maken voor de eigen bevol king. Op uitnodiging van het bestuur de stichting „De Heygraaff" en „Geerestein" voor spastische kinderen te Woudenberg, zal de Schulpen-Meerweiden drumband op 19 juni meewerken aan een voor deze dag te houden kinderfeest. Vorig jaar al werd na verleende me dewerking opnieuw een uitnodiging ont vangen van de kampeervereniging „Bak- kum" om aan het begin van de grote schoolvakantie de jaarlijkse kinderdag met feestmuziek op te luisteren. Al met al wacht de drumband Schulpen-Meerweiden weer een goed zomerseizoen en kan met groter slagvolume aan feestelijke gebeur tenissen worden deelgenomen. del koolvis 81—72, grote leng 66—53, grote wolf 92—71. Per tien stuks: grote kabeljauw 8674, middel kabeljauw 5340. Per 50 kilogram: jumbo's 61, grote schel vis 5747, middel schelvis 4621, klein middel schelvis 41—17, schelvis I 3816, schelvis II 28—15, schelvis III 11.6010, gul I 53—36, gul twee 33—28, gul III 22— 15, koolvis I 33, grote en middel schol 47 41, kleinmiddel en schol I 5242, schol II 4539, schol III 3124, schar 2315, poon 86, gestripte wijting 2115, dichte wij ting 1120, haring 1816, makreel 44 11.50, tarbot 230—168, griet 156132, tong schar 132—112, roodbaars 2623, wolf II 36—31. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond maandagmorgen uit: 480 kisten schelvis, 180 wijting, 500 gul en kabeljauw, 40 kool vis, 3600 makreel, 30 wolf, 200 schol, 3500 stijve kabeljauwen en 3000 kilogram tong De aquariumvereniging Kennemerland in Beverwijk gaat binnenkort haar dertig jarig bestaan vieren. Als onderdeel van het jubileum aan het eind van het jaar zal een grote stand worden ingericht in de dr. Prinsen-hal in Heemskerk. Dit is meege deeld op de vrijdagavond in café Prome nade gehouden ledenvergadering. De heer H. B. Bouwmeester uit Amsterdam hield een belangwekkende inleiding over het houden van vissen en planten. Fraaie kleurendia's illustreerden de causerie van de heer Bouwmeester. Jubilaris. In het kantoor Fochteloo van het privinciaal Waterleidingbedrijf te Bakkum is de heer H. Kranendonk gehul digd in verband met zijn zilveren dienst- jubileum bij het PWN. Hij kwam even voor het uitbreken van de eerste wereldoorlog in dienst van het PWN. De eerste drie jaar is hij werkzaam geweest in het terrein rondom Wijk aan Zee, daarna heeft hij 22 jaar dienst gedaan in de provinciale duin- terreinen bij Heemskerk. De directeur van het PWN, ir. W. van Marle, heeft de jubi laris huldigend toegesproken en hem een enveloppe met inhoud aangeboden. Me vrouw Kranendonk kreeg bloemen. De drie grootste bokken uit het Rotterdamse havengebied en de drie torenkranen, alsmede sleepboten, moesten er aan te pas komen om za terdag een bij Verolme op Rozenburg gebouwd zespotig en 280 ton wegend boorplatform op te hijsen en neer te leggen op een reusachtig ponton van 76 x 25 meter. Het boorplatform zal op het Engelse continentale plat worden gebruikt om naar olie te zoeken in de zeebodem. Op uitnodiging van de regering van de Sovjet-Unie vergadert de Noordoost Atlan tische Visserijcommissie ditmaal te Mos kou van 10 tot en met 14 mei 1965. Dit is de tweede werkbijeenkomst (de eerste werd mei 1964 in Den Haag gehouden) van de commissie die belast is met de uitvoe ring van de Conventie voor de visserij in de Noordoostelijke Atlantische Oceaan (1963). Deze conventie, opvolgster van de (beperkter) Londense Conventie van 1946, stelt regelen voor een doelmatige bevis sing van de zeeën in het betrokken gebied. De Nederlandse delegatie staat onder leiding van de directeur der visserijen, ir. Th. J. Tienstra en bestaat verder uit amb telijke experts en vertegenwoordigers van het bedrijfsleven. Onderwerpen van bespreking zijn o.m.: de internationale controle op overbevis- singsmaatregelen die de conventie voor schrijft; het gebruik van sleeplappen en andere methoden ter vermindering van slijtage van de kuil. welk gebruik een ver kleinend effect heeft op de voorgeschreven maaswijdte; verhoging van de minimum wijdte van 120 tot 130 mm voor de noorde lijke wateren van het conventiegebied, te weten de Barentszee, de Lofoten, de wate ren rond Groenland en IJsland en tenslotte maatregelen tot behoud van de haring stand in het gebied dat de conventie be strijkt. Bij de Noordoost Atlantische Visserijcon ventie zijn veertien landen aangesloten, na melijk België, Denemarken, Frankrijk, Duitse Bondsrepubliek, Ierland, Nederland, Noorwegen, Polen, Portugal, de Sovjet- Unie, Spanje, het Verenigd Koninkrijk, IJsland en Zweden. Op zaterdag 1 mei zal de afdelipg IJmui den van het Leger des Heils bezoek ont vangen van het bekende divisie-jeugdkoor uit Amsterdam. Dit uit 30 personen bestaande meisjes koor is samengesteld uit de beste jeugdi ge zangeressen uit het centrum van ons land. Het jeugdkoor verzorgt eens per maand een zangersweekeinde in een van de 108 afdelingen van het Leger in ons land, en het komend weekend zal dit koor in IJmuiden te beluisteren zijn. Buiten het festival van zaterdagavond verleent het koor medewerking in de mor gendienst van zondag 2 mei, en het zal 's avonds een slotzangdienst houden met medewerking van het IJmuidense muziek korps en de zangbrigade. Het geheel zal worden gepresideerd door lt. kolonel P Deurloo van Amsterdam. Wat moet je doen als je vrouw je ineens niet meer als haar man herkent en in tegendeel even later de dokter om de hals vliegt? Dit probleem is door Alfredo Bene- detti kostelijk uitgewerkt in het stuk „Ik ken je niet meer", dat de afgelopen dagen in IJmuiden en Beverwijk door Tavido op de planken is gezet. De groep heeft kans gezien de intenties van de auteur goed over te brengen, zodat de bezoekers een gezellige avond hebben gehad. De lachsalvo's waren niet van de lucht. Een groot deel van het succes kan wor den geschreven op rekening van mevrouw R. Woerdman, die goed gestalte gaf aan Luisa Malpieri, die ineens in de dokter haar man ziet. Zij speelde de rol geraffi neerd. Nadat zij eerst een argeloze indruk maakte wist zij steeds duidelijker te sug gereren dat er meer in haar houding school dan men aanvankelijk geneigd was te denken. Een goed opgebouwde rol, die het ook de heren F. Spaapen en G. Weyers als de echtgenoot en de dokter mogelijk maakte alle registers open te trekken. De grote favorite van het publiek was overigens mevrouw B. Blok, die een prach tig type maakte van tante Clotilde. Wat niet wegneemt dat het genuanceerde spel van mevrouw Woerdman ons toch een grotere prestatie leek. Mej. De Vries had de ondankbare taak de dochter van tante Clotilde te spelen. Dat haar rol niet uit de verf kwam viel haar niet erg te ver wijten. Enkele bijrollen werden bevredi gend bezet. Bij de Velsense politie werd aangifte ge daan van inbraak in een perceel aan de t Dijkzichtlaan, gepleegd in de periode tus- I ;en 22 en 24 april, toen de bewoonster j lijdelijk afwezig was. Men heeft de wo- ling betreden door een ruit uit het achter- aam te verwijderen, waarna in de boven- en benedenverdieping kasten en laden wer den opengebroken en doorzocht. Voor zo ver kon worden nagegaan is de buit slechts gering geweest. De harmoniekapel „De Eendracht" heeft zich zaterdagavond in Concordia te Vel sen-Noord van de beste kant laten kennen. In de eerste plaats al door de program makeuze, want men had het nu echt ge zocht in een gezellig geheel zonder al te zware stukken. Voor een klein ensemble als De Een dracht is dat heel verstandig, want de kans op succes is in dat geval groter. Bo vendien is het wel eens prettig om een harmonie louter gezellige stukken te horen spelen, die geen problemen oproepen. Pro blemen voor de luisteraar althans, want wij willen niet beweren, dat De Eendracht zich er vanaf heeft gemaakt. De gekozen werken hielden tal van ritmische moeilijk heden in en vereisten soms door de open ligging veel van de techniek. Het programma was overwegend Zuid amerikaans georiënteerd. Bijzonder goede resultaten werden bereikt in de Cha Cha for Band van Glen Osser, welk werk dan ook na afloop moest worden herhaald. Trombones en baritonsaxen klonken in dit stuk uitstekend, terwijl de slagwerker een extra pluim toekomt. Een uitstekende indruk maakte het en semble ook met de pasodoble Alameda, waarin een opmerkelijk doorzichtige klank werd bereikt en saxofoons en klarinetten een voornaam aandeel in het geheel had den. „Basin Street Blues" kwam er wat te braaf uit, en ook bij andere stukken kon men nog iets grotere heftigheid hebben ge wenst. Maar de totaalindruk was toch uit stekend. Het programma werd aangevuld door de „Shepherds" met hun erkende liedjes. Kees Maas Zaterdagavond laat werd de assistentie van de politie ingeroepen, omdat een 32- jarige koopman in de Bloemstraat in IJmuiden-west door een 33-jarige machi nist met een bijl werd bedreigd. De ruzie makende personen werden daarop door de politie gescheiden. In de rijksbinnenhaven in IJmuiden is door een kolenkraan een bromfiets opge vist, die reeds in oktober 1964 bij de po litie als gestolen was opgegeven. De toe stand waar het voertuig in verkeerde wee» er op, dat de bromfiets al meerdere maan den in het water had gelegen. De eige naar was inmiddels reeds door zijn verze keringsmaatschappij schadeloos gesteld. Op de Van Riemsdijklaan in Beverwijk werd zaterdagmiddag omstreeks vijf uur een dertienjarige wielrijder uit Beverwijk door een personenauto aangereden, omdat de jongen bij het inhalen van een voor hem rijdende fietser plotseling voor de auto reed, waarna door de bestuurder een aanrijding niet meer kon worden voorko men. De wielrijder kwam met het hoofd op de rijbaan terecht en werd, nadat hem door een arts uit Heemskerk de eerste hulp was verleend, naar het ziekenhuis in Heemskerk vervoerd. Vervolgens werd het slachtoffer op doktersadvies overgebracht naar het academisch ziekenhuis in Leiden. Zondagavond werd op het politiebureau in Beverwijk door een inwoner aangege ven, dat hij kort tevoren twee jongeman nen op hun verzoek had geassisteerd bij het starten van een auto, waarvan de star ter volgens hun verklaringen defect was geraakt. Later vernam deze dat de wagen van diefstal afkomstig was, hetgeen hij bij de politie kwam melden. Ook kende hij een der betrokkenen, zodat het weinig moeite kostte hen te arresteren. Een hun ner werd nog in het bezit aangetroffen van de bij de auto behorende papieren, waarna de wagen op de Hoflanderweg on beheerd werd gevonden. De auto was het eigendom van een plaatselijk taxibedrijf en van het Meerplein in Beverwijk ont vreemd. Een 62-jarige vrouw uit Goirle is door het gerechtshof te Den Bosch vrijgespro ken van de haar ten laste gelegde moord door middel van parathion op haar man W. van Nunen Het gerechtshof heeft hier mee het vonnis van de rechtbank in Bre- a bevestigd. De officier van justitie te Breda er: de advocaat-generaal bij het Bossche hof te gen haar twaalf jaar gevangenisstraf ge ëist. Na tewaterlating „Nbcrd-Holland"

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4