„Ardèle" bij de Haagse Comedie HET WEEKEINDE Slagwerkdemonstratie ,Spectacle Coupé' van Tsjechov-verhalen NEGEN MUZEN Briljante opvoering van een vroege Anouilh Gilbert Bécaud in Moskou Hachelijke onderneming bij De Nieuwe Komedie De Everly Brothers naar ons land AVRO-koorfestival in het Amsterdamse Concertgebouw Regeringsverklaring op tv De radio geeft dinsdag T elevisieprogramma Critiek van jongeren op P.v.d.A.-verklaring MAANDAG 26 APRIL 1965 ERIK VOS van de Nieuwe Komedie heeft in samenwerking met regisseur Peter Sjarov het denkbeeld uitgewerkt om een aantal Tsjechov-verhalen ge schikt te maken voor opvoering om op die wijze een avond Tsjechov-toneel te doen ontstaan. Men heeft zich met zorg beperkt tot die verhalen die hoofdzake lijk uit dialogen bestaan, zodat zo min mogelijk ingrepen in de tekst noodzake lijk werden. Toch is het resultaat dat men zondagavond jl. in Diligentia te Den Haag te zien kreeg, weinig gelukkig uitgevallen. De meeste verhalen van deze meester-schrijver moeten het im mers hebben van atmosfeer en woord keus en de intrige is maar zelden hecht genoeg om geheel op eigen benen te kunnen staan. Toch schijnt ook Stanis- lawski al dergelijke opvoeringen te heb ben gegeven, zodat De Nieuwe Komedie in ieder geval over een historisch alibi beschikt. 7 et Hans van den Bergh Hans van den Bergh A Yf nabeschouwingen VOOR EEN IN HOOFDZAAK jeugdig publiek had zaterdagmiddag in de Grote Zaal van het Concertgebouw te Amsterdam een demonstratie van slag instrumenten plaats. Inleidende woorden werden gesproken door de componist Robert Heppener en het demonstrerend materiaal werd geleverd door de slag werkers van het Concertgebouworkest, die bij een van de voorbeelden en bij de Toccata van Carlos Chavez gedirigeerd werden door Edo de Waart. Het is, blijkens de belangstelling en blijkens het enthousiasme na afloop zeker een groot succes geworden, dat wellicht de directie van het Concertgebouworkest zal bewegen met dergelijke instructieve middagen door te gaan. Rob du Bote Damshuizer i HET IS WELHAAST traditie gewor den dat de Haagse Comedie ieder jaar één Anouilh-voorstelling brengt. Telkens wanneer men met een recent stuk kwam zal men daar de beste herinneringen aan bewaren. (Men denke slechts aan l'Alouette, Omifle, Becket, Pauvre Bitos of La Grotte). Telkens echter wanneer het Haagse of een ander gezelschap, naar een vroegere Anouilh teruggrijpt, valt er een zekere teleurstelling te no teren. Het toneel van Anouilh veroudert kennelijk snel, vooral omdat men, een maal bekend met de latere verdere uit werking van dezelfde thema's, de eer dere stukken als te simplistisch gaat er varen. Dit lot heeft nu ook „Ardèle ou la Marguerite" getroffen dat al in 1950 door Amsterdamse studenten in ons land werd geïntroduceerd en sedertdien ook op het repertoire van het Arnhemse gezelschap heeft gestaan. IN „ARDèLE" ONTMOETEN we één van Anouilh's grondthema's nog zeer di rect, als het ware in natuurstaat. De ware zuivere liefde wordt in onze corrumperen de samenleving zo sterk bedreigd, dat de oprechte geliefden hun ideale band alleen maar voor aantasting kunnen vrijwaren in de dood in alle toonaarden heeft Anouilh ons deze vertrouwde melodie al voorge zongen. In Ardèle gebeurt het, wat de ex positie betreft, in de kluchtig aangezette toon van een maatschappelijke satire. TEMIDDEN VAN familieleden die elk op eigen wijze hun liefdesidealen verkwanseld of besmet hebben, probeert de arme ge bochelde tante Ardèle haar idylle met een eveneens gebochelde minnaar veilig te stellen. Maar niet opgewassen tegen het samenspannende cynisme van de haar omringende wereld verkiest zij tenslotte samen met haar geliefde de dood. Welis waar is veel van de paradoxale en steke lige humor in de dialogen uiterst geniet baar gebleven en herkent men in de op bouw van het geheel ook wel Anouilh's meesterhand, toch doet de nu al te ver trouwde oplossing en het wat wijdlopige getheoretiseer in het middenbedrijf, be paald gedateerd aan. De in menig opzicht uitmuntende voorstelling van de Haagse Tientallpn beroemdheden hebben zater dag in Moskou de première bijgewoond van de one man show van de Franse zan ger Gilbert Bécaud. Bécaud had een groot deel van zijn publiek per vliegtuig meege bracht uit Parijs; onder hen bevonden zich Marc Bohan van het modehuis Chris tian Dior, de schilder Bernard Buffet, de echtgenote van de Franse minister van Voorlichting mevrouw Roger Frey, Porfi- rio Rubirosa en zijn vrouw Odile Rodin, de actrice Elga Andersen, en de prinses Ira de Fürstenberg die misschien actrice zal worden en een aantal topfiguren uit het Franse zakenleven. Van Russische zijde waren onder meer aanwezig kosmonauten Valentina Teresj- kova en haar man Andrian Nikolajev en de actrice Tatiana Somoilova. Het optre den van Bécaud werd met enorm enthou siasme ontvangen. Zeven maal werd hij teruggeroepen en hij moest twee toegiften geven. Nanni Vermeer, Joris Diels, Nelleke Knegtmans en Anne Oostveen in „Ardèle" van Jean Anouilh bij de Haagse Comedie. Comedie die dit weekeinde in de Koninklijke Schouwburg in première is gegaan, is overigens wel in staat gebleken de mees te zwakke gedeelten van de tekst weg te spelen. IN EEN UITZONDERLIJK mooi kas teeldecor van Hep van Delft, dat onmid dellijk een open doekje kreeg, zag men (in een speciaal door goede beweging op vallende regie van Frans van der Lin- gen), Joris Diels in de hoofdrol van de generaal wiens liefdesideaal is verworden tot handtastelijkheden met de dienstbo de, welke rol hij zeer subtiel in het komi sche wist te houden. Zijn dochter die in een gecompliceerd „ménage a trois" leeft dat uitsluitend door onderlinge jaloezie in stand gehouden wordt, werd geestig en fijn-karikaturaal gespeeld door Anny de Lange (voor deze actrice een zeldzame, SLECHTS EEN HEEL enkele keer wan neer een verhaaltje inderdaad een drama tische kern bleek te bevatten, een ontwik keling of een sterke wisselwerking van emoties, ontstond er even een aardig ta fereel, maar in het algemeen leed de op voering onder een teveel, een onverant woorde keuze en een te zwakke bezetting. Van de twaalf gespeelde scènes voldeden zo eigenlijk alleen: de bekende monoloog „Over de schadelijkheid van tabak" die door Paul van Gorcum als het hartver scheurend tragische mannetje, knap maar met een zekere routine-gladheid gebracht werd; „de Heks", dat wel een sterkere afronding had kunnen gebruiken, maar ten minste goed gespeeld werd door Peter van der Linden als een oud mannetje, die zijn vrouw (Willeke van Ammelrooy) er van verdenkt dat ze door magische ingrij pen altijd maar weer late reizigers naar hun hut lokt; en „de Koriste" dat hoewel tamelijk erbarmelijk opgevoerd, inderdaad een verrassende en vrij sterke „plot" heeft. VOOR HET OVERIGE bleef men ster ker in sfeervolle aanloopjes of humorloze pogingen om grappig te doen, waarbij bo vendien een ernstig gebrek aan acteerta lent bij een aantal van de medewerkenden an Sjarov verijdel- zijni erkende grote alle goede bedoelingen de. Deze, regisseur me kwaliteiten was eigenlijk alleen te herken nen in zijn voorliefde voor kleine folkloris tische details die de handeling zo nu en dan ophielden. Peter van der Linden en Bob Goedhart deden nog enkele pogingen om een aantal lachnummertjes door te drukken maar zonder veel resultaat. Op humoristisch terrein slaagden eigenlijk al leen een cabaretsketchje als „Een Kunst werk" dat speciaal door een mooie type ring van Paul van Gorcum werd gedragen en de slotscène, een melancholiek autobio grafisch gegeven waarin een aantal goed bedoelende toehoorders een debuterende schrijver er toe brengen zijn werk te ver scheuren. De kans bestaat dat Tsjechov hiertoe spontaan zou zijn overgegaan als hij geweten had welk gebruik er nog van zijn verhalen gemaakt zou worden. EEN BELANGRIJK pluspunt in de voor stelling was het decor van Roger Chail- loux, dat uit drie vaste onderdelen bestond die op verrassend veel verschillende ma nieren tot steeds wisselende achtergron den konden worden samengevoegd. Het is mogelijk dat een gedeeltelijk nieuwe be zetting die in het programma voor het vol gend seizoen wordt aangekondigd, een aan tal van de zwakste, hier ongenoemde scè nes zal kunnen verbeteren, maar ook dan nog blijft de onderneming in principe hachelijk. maar zeldzaam geslaagde komedie-rol), trouw gevolgd door de nuchtere echtge noot van Frans van der Lingen, soms wat al te nonchalant articulerend, en de ro mantische minnaar van Erik van Ingen als altijd heel goed in dit soort rollen. PAULA PETRI was vooral aanvanke lijk wat saai als de om financiële redenen met de verkeerde broer getrouwde Natha lie, en Guido de Moor speelde overtuigend de daarom wanhopige andere broer Nico las. De beide door het fraaie voorbeeld hun omgeving al volledig bedorven kinderen werden met knap getypeerde kin derlijkheid gebracht door Nanni Vermeer en Nelleke Knegtmans. De korte verschijning van Georgette Hagedoom als de door liefde krankzinnig geworden generaalsvrouw was een drama tisch hoogtepunt van de voorstelling. Al met al een amusante en fraai aan geklede opvoering van een grimmig stuk dat men aan prille geliefden van ganser harte zou ontraden. Op vrijdagmorgen 30 april arriveren op Schiphol de Everly Brothers. Zij zul1 en s avonds optreden tijdens het koninginne- bal in Krasnapolsky in Amsterdam ter ge legenheid van het vijfjarig bestaan van Radio Veronica. De volgende dag, zaterdag, zijn Don en Phil Everly gasten tijdens een recht streekse televisie-uitzending van de Vara in de Jaarbeurshallen in Utrecht waar een lmei-manifestatie van de P. v. d. A. wordt gehouden. Daarna volgt nog een optreden in GasseUe (Dr.). Op 2 mei gaan de Everly Brothers naar Engeland voor plaat- en televisieopnamen Het Strijps Mannenkoor uit Eindhoven heeft beslag gelegd op de AVRO-wissel beker die beschikbaar was gesteld voor de beste vocale prestaties op het elfde koorfestival. Zaterdag eindigde dit festi val, dat was georganiseerd door de Ko ninklijke Bond van Zang- en Oratorium verenigingen in samenwerking met de AVRO. Er werd aan deelgenomen door 99 koren met 3.000 zangers en zangeres sen. Het Strijps koor stond onder leiding van de heer W. Th. Maris en behaalde in de afdeling gemengde koren 366 punten, De tweede prijs ging naar Beek en Donk gemengd koor (dirigent J. Lammers), dat 362 punten behaalde. Peter van der Linden en Bob Goed hart in een van de komische Tsje- chov-scènes. Weinig valt er te schrijven over het t.v.- weekeinde, dat behoudens enige niet zo sterke sportreportages die van de judo kampioenschappen in Madrid bijvoorbeeld weinig nieuws bood en tekenend was voor het einde van het winterseizoen. Of het verder een voordeel genoemd mag worden, dat men met één oor en één oog het zaterdagavond-amusement van de AVRO gebaseerd op een nu wel beken de, oude formule kan volgen, moet be twijfeld worden. Het kijkkastje, niet ten onrechte vaak veroordeeld als een smaak- bedervende indringer, wordt immers daar door een soort van beeld- en geluidsdecor OP HET PROGRAMMA stond een plat tegrond van het podium afgedrukt, waar op men de namen van de verschillende opgestelde instrumenten kon lezen. Ter oriëntering waren de instrumenten ver deeld in zes categorieën, uiteenvallend in twee hoofdgroepen: de instrumenten mèt en die zónder vaste toonhoogte. De eerste groep was verdeeld in houten instrumen ten, metalen instrumenten en instrumen ten met vellen, de 2e in pauken, instru menten met één toon en melodie-instru menten. Een zeer bruikbare verdeling, die de inleider in staat stelde te wijzen op verschillen en overeenkomsten en die de luisteraars, die zeer waarschijnlijk voor het overgrote deel van de mogelijkheden van het slagwerk niet het minste idee hadden, een zeker houvast kon geven bij het be luisteren van de diverse voorbeelden. De inleider besprak achtereenvolgens de in strumenten, liet een der spelers een voor beeld geven en laste van tijd tot tijd een voorbeeld uit de muzieklitteratuur in, waarin zo nodig verschillende instrumen ten of instrumentengroepen met elkaar werden gecombineerd. Een leerzaam pro cédé, dat de toehoorders zeker enig in zicht zal hebben gegeven van de manier waarop in het standaardrepertoire het slagwerk zijn betrekkelijk bescheiden rol vervult. SINDS ENIGE decennia is er echter een ontwikkeling aan de gang, waarbij het slagwerk in het symfonieorkest een veel wezenlijker betekenis- krijgt dan het in het verleden in de Westeuropese kunstmuziek ooit gehad heeft. Men behoeft alleen maar even aan werken als „Pli selon pli" van Boulez of „Circles" van Berio te denken om te beseffen, dat juist in de behandeling van het slagwerk principiële wijzigingen zich hebben voltrokken, zelfs als met wer ken van Pijper of Bartok vergeleken wordt. Dit hangt samen met de essentieel andere benadering van het fenomeen rit me, die in de muziek van de laatste de cennia veld wint. Deze ontwikkeling nu is in de inleiding van Robert Heppener in het geheel niet ter sprake gekomen. Wel heeft hij als voorbeeld een stuk laten horen uit de „Gruppi" van Jan van Vlijmen, inderdaad een representatief specimen van heden daagse slagwerkbehandeling, maar voorbeeld stond geheel geïsoleerd. dat OVER DE MUZIKALE betekenis van het slagwerk in de hedendaagse muziek is met geen woord gesproken; de namen Boulez Berio en Stockhausen zijn zelfs niet ge noemd. Het slagwerk is gedemonstreerd als illustratief en als folkloristisch element in het romantische symfonieorkest, niet als integrerend bestanddeel van een mo derne instrumentatie. De Toccata van de Mexicaan Carlos Chavez (een stuk uit 1942, geheel in de folkloristische stijl gehouden) droeg aan de algemene tendens van de in leiding het zijne bij. Het is te hopen dat na deze eerste oriëntatie een tweede demon stratie zal volgen waar op basis van de zaterdag verstrekte aanvangskennis het licht kan worden gericht op de enorme evolutie van de laatste jaren. De belang stelling is er, dat is zaterdag al overtui gend bewezen. van het gezinsleven. Voordeel is misschien wel, dat de kijker langzamerhand genoeg gaat krijgen van zo'n hinderlijke achter grond en eindelijk eens gaat selecteren. Wat nog van zo'n avond te zeggen? Nou ja, „Wie van de drie?" verliep melig, hoe zeer het „panel" ook zijn best deed, de ondervraagden legden er zich op toe, geen enkel zinnig antwoord te geven. Dan was het verder toch wel een verrassing in de liedjes- en zangronde van „Willy en Wil leke" weer eens „The Blue Diamonds" te horen. Vergeleken met al die ensembles van primitief gekuifde guitaar-ramme laars die na hen kwamen, zijn het bijna klassieke zangertjes geworden. Alle spel leiderskwaliteiten van de heer Nand Baert ten spijt, was het tweede spelletje U weet wel, „Wachtwoord" wederom ver re van boeiend; Conny van de Bos kon alleen maar pratend daar ook niets aan doen. En de miniatuur-show van Johnny en Rijk werd een heerlijk gek traves- ti-nummer van de eerste was de uitschie ter bepaald door de te grote lengte van de nummers. Morecambe en Wise, de En gelse komieken van wie Johnny en Rijk dit genre humoristische nummers (voor Nederland vertaald en bewerkt) plegen over te nemen, konden wij gisteravond zien in een nieuwe show uit het befaamde Londense variété-theater „The Palla dium". En wij kregen bijna de indruk, dat ook het Engelse publiek het met die grapjasserij wat moeilijk had. Geestiger was zeker een nummer van de roemruch te Stanley Holloway, aanmerkelijk boei ender was ook de zang van de eens zo beroemde Jo Stafford en adembenemend waren zeker de verrichtingen van een zeer vrouwelijke acrobaat, die gehannest en ge jonast werd door drie mannetjesputters. Mensen met merkwaardige hobbies, van „Piet Moeskops" tot vredesverdragen, van een farao tot de geschiedenis van het Bel gische voetbal, maakten van de quiz „Tel uit je winst" toch wel een uitzending, die weer eens vermeld mag worden. De regeringsverklaring in de Tweede Ka mer op dinsdag 27 april a.s. is het on derwerp van een rechtstreekse reportage, die de NTS van 13.00 uur af op Nederland 1 uitzendt. Commentator is Ad Langebent. De regie is in handen van Wim Bosboom. Van de op de regeringsverklaring vol gende debatten worden twee samenvattin gen gemaakt. Die van de middagzitting wordt uitgezonden van 18.30 tot 19.00 uur, het overzicht van de avondzitting van 22.55 tot plm. 23.25 uur. Deze samenvat tingen worden door Gerard van den Berg van commentaar voorzien. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Beiaardmuziek. 7.30 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagope ning. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Ochtendgymnas tiek. 9.00 De groenteman. 9.05 Klassieke grammofoonmuziek. 9.35 Waterstanden. 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boekbespreking. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.) 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zie ken. 12.00 Amusementsmuziek uit Zwitser land (gr.) 12.27 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.30 Overheidsvoorlichting: Voor de' landbouw. 12.40 Metropole-orkest: amusementsmuziek. 13.00 Nws. 13.10 Me dedelingen, eventueel actueel of grammo foonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Pianospel en zangsolisten. 14.00 Voor de vrouw. 14.40 Schoolradio. 15.00 Lichte or kestmuziek en gitaarsolist: Portugese im pressies (gr.) 15.30 Reportages. 16.00 Nws. 16.02 Stereo: Pianospel: moderne muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 New York cal ling. 17.35 Lichte grammofoonmuziek voor de tieners. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Licht instrumentaal ensem ble en vocaal ensemble. 18.55 Gesproken brief uit Parijs. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Fragmenten uit de opera Rigoletto (Gr.) 20.00 Nieuws. 20.05 Radar: radiope riodiek. 20.45 Tot uw orders: gevarieerd programma voor de militairen. 21.35 To- neelbeschouwing. 21.45 Moderne en klas- I sieke kamermuziek. 22.00 Sitèr: radiotijd schrift voor gitaristen. 22.10 Nederlands Koorfestival 1965: keuze uit de opnamen 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Ac tualiteiten. 23.00 Gespr. brief. 23.05 Ven ster op de hedendaagse muziek, muzikale lezing. 23.40 zang met instrumentale bege leiding. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Het levende Woord. 7.05 Ou verture: reportages en commentaren, we gen informatie en lichte grammofoonmu ziek. (7.30-7.40 Nieuws. 8.00 Overweging) 8.30 Nieuws. 8.40 Voor de huisvrouw. 9.40 Lichte grammofoonmuziek. 10.00 Klassieke grammofoonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. Volaan vooruit, lezing. 12.00 Angelus. Portugese liederen. 12.20 Voor de boeren. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Actualiteiten of grammofoonmuziek. 12.50 Draaien maar!!! Lichte grammofoonmuziek. 13.35 Lichte 14.00 Voor de plattelandsvoruwen. 14.10 Musiësta: lichte grammofoonmuziek. 14.50 Lichtbaken, lezing (herhaling van zaterdag jl.). 15.00 Rieleksengevarieerd pro gramma (herhaling van zaterdag jl.). 16.00 Voor de zieken. 16.30 Onderweg: Ge bedsdienst. 17.00 Voor de jeugd. 17.35 Voor de padvinders. 17.50 Overheidsvoorlichting: Het werk van de adviesraad voor culture le samenwerking. Spreker: Drs. M. D. Thijs. 18.00 Fanfare-orkest: moderne mu ziek (opn.) 18.20 Uitzending van het Gere formeerd Politiek Verbond. Voorrang aan Suriname. Spreker: De heer A. Kamsteeg. 18.30 Populaire grammofoonmuziek. 18.50 En nu mijn geval: vragenbeantwoording. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Me- tropole orkest en zangsoliste (stereo). 20.00 Kerkorgelconcert: moderne werken (opn.) 20.30 Promenade orkest en zangsoliste: Operamuziek. 21.15 van randgewesten tot Benelux-middengebied (I), klankbeeld. 21.45 Klein radiokoor: geestelijke liederen. 22.05 Gewijde muziek. 22.25 Boekbespre king. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.45 Al le landen hebben allerhande liedjes (gr.). 23.15 Lichte grammofoonmuziek. 23.55- 24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Grammofoonmuziek. 12.15 Gevarieerde muziek. (12.25 Weerbe richten, mededelingen en berichten voor de schippers.) 12.50 Beursberichten en pro grammaoverzicht. 13.00 Nieuws. 13.20 Ka mermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolra dio (15.00 Nieuws). 15.45 Amusementsmu ziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Duitse les. 16.25 Pianorecital. 16.55 Klassieke muziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Jazz muziek voor de jeugd. 17.45 Fanfaremu ziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Lichte muziek. 18.45 Sportkroniek. 18.52 Licht programma. 19.00 Nieuws. 19.40 Klein Weens concert. 20.00 Hoorspel. 21.14 Lich te instrumentale muziek. 21.35 Spel. 22.00 Nieuws. 22.15 Amerikaanse volksmuziek. 22.45 De zeven kunsten. 23.00 Nieuws 23.05 Stemmig gemengd avondprogram ma: klassieke en moderne muziek. 23.55 Nieuws. 24.00-0.10 Berichten voor de scheepvaart. VOOR MAANDAG NEDERLAND 1 NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Ba rend de Beer. CVK/IKOR7RKK. 19.06 Kenmerk: veertiendaags journaal voor de kerken. NTS: 19.35 Huckleberry Hound, TV-film. 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Politieke Partij: P.SP. 20.30 East of Eden, speelfilm (beide keuringen 14 j.). 22.20 De eerste Wereldoorlog, documen taire film. Periode 1 januariseptember 1915. 22.45 Journaal. 22.50-23.05 Socutera. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. AVRO: 20.01 Het gesprek van de dag, bespreking van actuele zaken. 2040 AVRO's TV-ma- ggazine, 21.25 Muzikaal programma. 21.55- 22.10 Sterren kijken. VOOR DINSDAG NEDERLAND I NTS: 19.00 Nieuws in het kmrt. 19.01 Ba rend de Beer. 19.06 Weekjoumaal voor Ge hoorgestoorden. 19.33 Engelse les. 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Attentie. NTS: 20.45 De bloedband, tragi-komedie. 22.50- 22.55 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. VARA: 20.01 Jazzprogramma. 20.25 Een ruimte vaarder in het nauw, Perry Mason-film. 21.15 Filmvenster. 21.45 Achter het nieuws. CVK/IKOR: 22.10-22.35 Cargo Cult, do cumentaire film. BOND ZONDER NAAM De Bond zonder Naam te Haarlem heeft bij de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk een verzoek inge diend om in aanmerking te mogen komen voor zendtijd in de radio en televisie. D^ bond treft reeds alle noodzakelijke voor bereidingen voor de produktie van regel matige radio- en televisieprogramma's. Ageeth Scherphuis zal vanavond in haar t.v.-magazine op Nederland II bijzonderheden vertellen over tele visie in Hongarije en over televisie in de gevangenissen. Ook kan men kennis maken met een paar specia- listên op het gebied van kostuums. Al met al 'n gevarieerd prentenboek, waarin ook Jasperina de Jong (Zie foto) als de werkster weer een bab beltje houdt. De eerste voorstelling van de Rolling Stones te Montreal in Canada heeft vrij dag een zestal gewonden en een tiental arrestaties opgeleverd. Een van de gewon den een meisjeis er erg aan toe. Na afloop van de voorstelling wierp een groep jongens en meisjes zich op de RolUng Stones. Er ontstond een enorm tumult. Een aantal meisjes werd onder de voet gelopen voor de politie kon ingrijpen. Harpisten associatie. Een Nederlandse af deling is opgericht van de Association Internationale des Harpistes et Amis da la Harpe, waarvan de Fransman Pierre Jamet de algemeen voorzitter is. Het be stuur van deze sectie Holland der Asso ciation, die vooral de verbreiding van nieuwe harpcomposities en de samen werking tussen componisten en harpisten beoogt, is als volgt samengesteld: Phia Berghout (voorzitster), Lex van Delden, Marius Flothuis, Jaap Geraedts, André Jurres, Ellen Stotijn, Saar Vos-Strumph- ler en Edward Witsenburg. Erevoorzit ster is Rosa Spier. Het secretariaat is ge vestigd in huize Queekhoven te Breuke- len. De federatie van jongerengroepen van de P.v.d.A. in het gewest Overijssel heeft een resolutie aangenomen, waarin zij ver klaart met teleurstelling kennis te hebben genomen van de verklaring van het da gelijks bestuur van de P.v.d.A. inzake Viet nam. Het bevreemdt haar, dat het dage lijks bestuur pas een verklaring uitgaf na dat de Amerikaanse president vredesvoor stellen deed en dat de verklaring zich hiertoe bepaalde. De verklaring gaat de jongerenfederatie niet ver genoeg. Zij had ook veroordeling van de Amerikaanse bom aanvallen op Noord-Vietnam alsmede het gebruik van gas, napalm en „Lazy Dogs" gewild.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5