Meer aandacht voor Makinen dan voor Elisabeth Taylor m de ware halfzware Zuidafrikaans Davis arriveerde met zes Cup-team spelers Njord sterk favoriet voor de overwinning in de Varsity Manchester United officieus voetbalkampioen van Engeland Philidor kwam twee punten te kort voor schaakkampioenschap TULPENRALLYE STARTTE IN NOORDWIJK Okker op dreef in oefenwedstrijd Swart in selectie Nederlands elftal Leeftijdsgrens bij wedstrijdzwemmen Zege van Hailwood op de Nürburgring T rainingsgroepen voor „Zeist' Laatste wedstrijd een formaliteit Leeds United speelde gelijk Brits elftal tegen Hongarije DINSDAG 27 APRIL 1965 17 Bekervoetbal amateurs begint op 23 mei Proef met jaar verlengd Iers hockey-elftal voor Amstelveen Van Clooster ritwinnaar in ronde van België Richard Burton liet zich-niet lang smeken. Bijna vóór het wedstrijdcomité van de 17de internationale Tulpenrallye de gevierde Britse acteur had gevraagd of hij vanochtend de allereerste deelnemers wilde starten, gaf de joviale filmster zijn ja-woord al. Peter Harper, de geroutineerde Engelse fabrieksrijder van Sunbeam, was de eerste coureur, die vanochtend vroeg van het winderige voorplein van Huis ter Duin werd weggevlagd. Met het gebaar of het zijn dagelijks werk was liet Burton, terwijl enkele honderden vroege autosportenthousiasten toekeken, driemaal de start- vlag zakken. Een beetje triest stond mr. Van Berckel, de burgemeester van Noord- wijk bij de startcontrole. Vele jaren al verzorgde hij het vertrek van de eerste equipes. De komst van Burton maakte Noordwijks eerste burger echter op slag werkeloos. Over de grote wegen ging de rallykara vaan via Den Bosch en Eindhoven naar Hasselt waar rond het middaguur op het circuit van Zolder de eerste van de 19 klassementsproeven zou worden afgelegd. Zover is het helaas niet gekomen. De baan bleek op het laatste moment niet beschik baar. zodat deze proef kwam te verval len. Het „echte" rally werk zou in de late middaguren beginnen als de voorhoede van Piet Nortier's legioen, de Westduitse Nürburgring heeft bereikt. Liz Taylor vond het gisteren maar vreemd. Meer dan honderd auto's, met bijna evenveel hardwerkende rally-rijders op het voorplein van hotel Huis ter Duin, waar de gevierde filmster resideert, vele tientallen jongens, die eenvoudig niet van de wagens waren weg te slaan en die wensten dat de Tulpenrallye altijd in de paasvakantie zou vallen. En ondanks die veelheid van mannen en mannetjes nauwelijks aandacht voor mrs. Burton. Twee wat verlegen knaapjes gaven Liz Taylor tenminste nog enige troost toen ze, na vele uren in haar hotelsuite te hebben doorgebracht, Huis ter Duin ver liet. Bijna stiekem als begingen ze een halsmisdaad, maakten ze met hun sim pele toestelletjes een foto, toen de kleine donkere filmster uit haar uit Parijs af komstige Cadillac Fleetwood catalo gusprijs 41.850 stapte. De overigen ble ven liever in de directe omgeving van Timo Makinen, de winnaar van vorig jaar, in de hoop diens handtekening te kunnen bemachtigen. Erg trok de filmster zich die afwezig heid van de fans overigens niet aan. Na dat zij voor een lichte paniek bij haar ge volg had gezorgd door haar handtasje op straat te laten vallen, zodat vele ijverige handen nodig waren om haar bezittingen weer bijeen te brengen, stapte ze glim lachend in de auto. Groot was op de dag van de technische keuring, die volgens de traditie aan de Tulpenrallye vooraf gaat, de belangstelling voor de vijf witte Daffodils, de officiële afvaardiging van de Nederlandse fabriek. Tot in de puntjes hadden de technici uit Eindhoven alles verzorgd. Ida de Fouw, nog gewend aan het vele werk dat zij als amatrice jarenlang zelf heeft moeten doen bij de voorbereiding, was er beslist nog niet aan gewend dat ze nu alleen maar behoefde toe te kijken. „Even kijken." verzuchtte de captain van de dames-DAF- equipe tijdens een gesprek met een offi cial, toen plotseling vele technische handen onder de motorkap doken. „Wat doet mijn broodheer nu weer. Bijna nonchalant gaf de fabrieksrijdster- in-spe antwoord op de vragen, die de om ringenden haar stelden. „Hoe hard hij rijdt?" „Ik weet het niet precies, zo'n 130 kilometer denk ik." Overigens een mooie snelheid voor een wagen uitgerust met een motortje van nog geen 750 cc. Geen won der dus dat die opgevoerde DAF-jes zijn ondergebracht bij de snelle Gran Turis- mo-wagens. Fransman, die in 1963 won. Leunend te gen zijn machtige Ford Mustang, vertelde de |Fransman aan ieder, die hem vroeg, wie zou gaan winnen, dat de triomfator in de 17e Tulpenrallye alleen Henry Gre- der kon heten. Zo gezien zal bluffer Gre- der wel eens een sterke combinatie met zijn nieuwe teamgenoot kunnen gaan vor men. De Ford-fabrieken hebben hem na melijk William Reiber als assistent gege ven, een Amerikaan, die als rechtgeaard vertegenwoordiger van de nieuwe wereld al bijna even overtuigd is van eigen kracht. Het Nederlandse Daviscup-team heeft de oefenwedstrijd op Klein Zwitserland in Den Haag tegen het Rhodesische tweeman schap Roger Dowdeswell-Roy Stilwell met 5-1 gewonnen. Het enige verliespunt moest Jan Hajer incasseren. Ondanks een lang zaam helende schouderblessure forceerde hij zich hevig en in een tweeëneenhalf uur durende wedstrijd ging hjj met 2-6, 9-7, 6-4, 2-6 en 4-6 tegen de jonge Roger Dowdes- well ten onder Op de eerste dag had Hajer zijn plaats in het Nederlands Daviscup-team tegen Zuid-Afrika al praktisch veilig gesteld door met 6-2, 6-3 en 6-4 te winnen van de an dere Rhodesiër Roy Stilwell. Tom Okker handhaafde zijn reputatie met twee over winningen: 6-3, 6-3 en 6-0 tegen Dowdes- well en 6-4, 3-6, 6-3 en 7-ó tegen Stilwell. De twee andere leden van het Daviscup- team, Piet van Eysden en Ron van Gel der kwamen in de enkelspelen niet aan bod. Alleen Piet van Eysden vormde bij wijze van proef eenmaal een dubbel met Okker. Ondanks een gewichtsafname van tien pond bleek de Hilversummer te lang zaam, zodat tegen Zuid-Afrika aanvoerder Van Dalsum wel de voorkeur zal geven aan de (ook met ideale) combinatie Ok- ker-Hajer. Als trainings wedstrijd had de ontmoeting tegen Rhodesië weinig te betekenen. Het vliegtuig waarmee de beide Rhodesiërs reisden was vrijdagavond naar Brussel uit geweken, zodat ze pas om 's nachts half drie in Den Haag arriveerden. Met lood in de schoenen stapten zij zaterdag de baan op en werden er in het minimale aantal sets weer vanaf geslagen. Zondag, met een vriendelijk zonnetje waren hun prestaties meer aanvaardbaar al kan men zich nauwelijks indenken dat dit beschei den, sympathieke, maar tennistechnisch weinig onderlegde tweetal ver door zal dringen in het Daviscup-toernooi. De uitslagen van de herendubbelwed- «trijden waren; zaterdag: Tom Okker-Piet van Eysden—Dowdeswell-Stilwell 6-2, 7-5 8-6. Zondag: Tom Okker-Jan HajerDow deswell-Stilwell 6-2, 6-3. De districtbeker-voetbal wedstrijden voor amateurs zullen in alle districten aanvan gen op zondag 23 mei a.s. De tweede ron de zal worden gespeeld op zondag 30 mei, de derde op maandag 7 juni (Tweede Pinksterdag) en de vierde op zondag 13 juni. De overige ronden zullen niet eer der plaatsvinden dan half augustus of, Indien nodig, later. De inschrijving is in middels gesloten. "sue De winnaars van de Rallye Monte Carlo, Timo Makinen (links) en Paul Easter zijn natuurlijk favoriet voor de zege in de Tulpenrallye. Ze rijden in een Morris Cooper S. De kanshebbers lieten zich maandag in Noordwijk, waar regen en zon een gevecht met wisselend succes streden, niet tot op vallende uitspraken verleiden. Timo Maki nen, de winnaar van vorig jaar en triom fator van de Rallye van Monte Carlo, die het gevaar nimmer schuwde, was nu de voorzichtigheid zelve. „Ik hoop natuurlijk dat ik win, maar of dat gebeurt is een heel andere zaak. Een bakker kan mis schien nog bij voorbaat zeggen, dat zijn taart voortreffelijk zal smaken. Bij ons kan een moment van pech alle theoreti sche beschouwingen op slag zinloos ma ken." Een van de oud-winnaars maakt een uit zondering op deze bijna algemene voor zichtigheid. Het was Henry Greder, de Voor de centrale training van het Ne derlands elftal, die woensdagmiddag in Zeist wordt gehouden, zijn dertien spelers uitgenodigd: vijf van Feijenoord (Pieters Graafland, Veldhoen, Bergholtz, Groot en Haak), vier van DWS (Flinkevleugel. Is rael, Schrijvers en Geurtsen) twee van Sparta (Doesburg en Laseroms) en twee van Ajax (Muller en Swart). Het Neder lands elftal speelt op 5 mei tegen Leeds United. Voor de training van het nationale zon dag amateur-elftal op woensdagavond in Zeist, zijn vijftien spelers uitgenodigd. Het zijn: Van Zanten (ZAC) Van Herikhuizen (Rigtersbleek) Huisman (AFC) Onsman (AFC) Turnhout (Helmond) Jasper (Sneek) Roggeveen (CW) Vermeulen (CVV) Van Dijk (CVV) Van Gussenhoven (De Valk) Hogehout (EDE) Paalplaat (Quick '20) Van Beveren (Emmen) Van der Leur (RKV) en Mulder (WVV). Geheel onverwacht is tijdens de jaar lijkse algemene vergadering van de Ko ninklijke Nederlandse Zwembond, die in Utrecht is gehouden, een compromis be reikt tussen de uiteenlopende opvattingen van enerzijds bondsbestuur en medische commissie en anderzijds een groot deel van de wedstrijdgevende verenigingen in de zwembond. Het punt was: de leeftijdsgrens, waarop kinderen aan de georganiseerde wedstrijd sport zullen mogen deelnemen. De medische commissie wilde het deel nemen van 8-jarigen aan eenvoudige wed strijden en het deelnemen van 11 en 12- jarigen aan de Nederlandse kampioen schappen zoals dat gedurende het af gelopen seizoen in een proefjaar geschied de —bij reglement verbieden. Het compro mis komt erop neer dat de proeftijd met één jaar wordt verlegd. Intussen zal door een groep deskundigen een rapport inzake dit aspect van het „age group-zwemmen" worden opgesteld. Een voorstel waarin het bondsbestuur machtiging vroeg gedurende het wintersei zoen 1965-1966 een proef te mogen doen met een wintercompetitie in hoofd- en eer ste klasse heren, teneinde de mogelijkhe den van een verschuiving van zomer- naar wintercompetitie te onderzoeken, werd door de vergadering verworpen. De heren E. J. Speek, A. F. Ruimscho- tel en ir. J. Gesrling werden benoemd tot districts commissarissen en dus tot le den van het bondsbestuur. De heren P. J. Duinker en K. van der Pol werden tot commissaris gekozen. De heer Van der Pol zal in afwachting van de in voorberei ding verkerende reorganisatie van de bond de functie van vice-voorzitter voor sportzaken vervullen. Ten aanzien van de tweede „zuil" in de KNZB, het instructief- recreatief zwemmen, zal de heer E. G. Koning het vice-voorzitterschap waarne men. Tot lid van verdienste van de KNZB werd benoemd de heer P. L. A. Vervoort. De moeder Triebels-beker kwam voor een jaar in het bezit van de heer H. Visser, voorzitter van de Nederlandse Bond voor bad- en zweminrichtingen. Voor ruim 150.000 toeschouwers een na-oorlogs record zijn dit weekeinde op het zuidelijke deel van de Nürburgring de de wedstrijden om de grote prijzen van West-Duitsland verreden. Van de wereld kampioenen van vorig seizoen waren de Brit Phil Read, titelhouder bij de kwartli ters, en diens landgenoot Mike Hailwood, kampioen in de 500 cc-klasse, het meest- succesvol. Beide renners, die eerder al triomfeerden in de Grote prijs van Ameri ka, zegevierden ook nu, zodat zij met de maximale 16 punten de ranglijst van het wereldkampioenschap aanvoeren. Zondag, 2 mei wordt op het Amsterdam- Rijnkanaal nabij Jutphaas voor de 82ste maal de Varsity, de jaarlijkse onderlinge wedstrijd van de Koninklijke Nederland se Studenten Roeibond, geroeid. Zoals sinds 1877 gebruikelijk is, zal het hoofdnummer bestaan uit het nummer oude vier met stuurman, waaraan door Aegir (Groningen), Argo (Wageningen), Laga (Delft), Nereus (Amsterdam), Njord (Leiden), Skadi (Rotterdam) en Triton (Utrecht) zal worden deelgenomen. De loting voor wat betreft de boei-inde- ling en de samenstelling van de ploegen is als volgt: boei 1: Laga, boei. 2: Nereus, boei 3: Njord, boei 4: Argo, boei 5: Aegir, boei 6: Skadi, boei 7: Triton. De geroutineerde vier van het Leidse Njord, bestaande uit drie oude vier-roeiers van vorig jaar, aangevuld met Varsity- winner 1963 slag Bergsema, zal zich voor de tweede plaats achter Triton in 1964 willen revancheren en is onzes inziens fa voriet voor de overwinning. De Olympi sche vier van Laga, met een gemiddeld gewicht van meer dan 92 kilo, de zwaar ste vier in het veld, is door ziekte van F. van de Graaff in de training gestoord en zal daardoor juist dat missen wat voor een overwinning nodig is. De Ne- Het herenhockeyteam van de Ierse Vrij staat, dat zaterdag a.s. in Amstelveen tegen Nederland speelt, is als volgt samenge steld: Doel: Cahill; achter: Steepe en Judge; midden: Blackmore, Walsh en Hade; voor: Lavan, Shaw, Hennessey, Treacy en Mc Millan. reus-vier, met de middenmoot uit de Bloemendal-acht van drie jaar gele den Pennink-De Boer op boeg en als slag de ex-de Hoop-Skiffeur, Kloosterman is zeker goed voor een van de eerste drie plaatsen, vooral na de grandioze Amster damse overwinning bij de Head of the River. Triton, met Tokio-ganger en bron zenmedaille-winnaar Hartsuiker op drie, lootte de bij wind ongunstigste boei, maar is ook bij kalm weer niet in staat de zege van vorig jaar te prolongeren. Aegir, Argo en Skadi zijn outsiders, waarvan we zelfs geen verrassingen verwachten. Woensdag zal op het KNVB-sportcen- trum te Zeist een centrale training worden gehouden voor spelers van 18 tot 20 jaar. Hiervoor zijn uitgenodigd: Van Straaten (NOAD), Van Dort, v. d. Bergh (beiden PSV), Hartkamp (Heerenveen), Nieuwen- huis (Elinkwijk), Kerkhof (Veendam), Van Hal (RBC), Loffeld (DOS), Breikers (For- tuna '54), Brokamp (MVV) en Drost (Wa geningen). De volgende spelers hebben een uitno diging gekregen voor een centrale training van Jong Oranje, die een dag later (29 april) gehouden wordt: Thie, Jochems (bei den ADO), Stuy (Telstar), Pijlman, Roode (beiden DWS), De Vries (SC Enschede), Van Gorp (NAC), Ter Horst (Sparta), Warna (Go Ahead), Giessen, Verdonk, Kemper (allen PSV), Kleinjan (DFC), Vrauwdeunt en Venneker (beiden Feijenoord). De Belg Noel van Clooster heeft maan dag in de sprint de derde etappe van de ronde van België voor amateurs gewon nen. Hij legde de 125 km van Tessenderloo naar Herent af in 3 uur en 20 minuten (met bonificatie 3.19.30). Zijn landgenoten Fur- nier en Van Elsuwe werden in dezelfde tijd respectievelijk tweede en derde. De bestgeplaatste Nederlander was Harry Steevens, die veertiende werd op elf se conden. Het algemeen klassement na de derde rit luidt als volgt: 1. Jos Boons (Bel gië) 9.42.28; 2. Noel van Clooster (België) 9.42.29; 3. Willy in 't Ven (België) 9.42.42; 8. Henry van Rooy (Ned.) 8.42.49; 9. Harry Steevens (Ned.) z.t.; 10. Piet Braspenninckx (Ned.) z.t. Advertentie het fijne van shagroken je geniet bij voorbaat Manchester United is officieus winnaar van het Engelse voetbalkampioenschap. Het elftal van de befaamde manager Matt Busby versloeg gisteravond Arsenal met 3-1 in Manchester. Het kampioenschap werd voor 99.9 percent zeker door het ge lijk spel, dat Birmingham City Leeds Uni ted afdwong. Manchester United en Leeds United hebben nu evenveel punten (61). Leeds is uitgespeeld. De Mancunians heb ben nog een wedstrijd tegen Aston Villa voor de boeg (morgen). Manchester Uni ted mag die wedstrijd nog verliezen, als het „maar" met niet meer is dan met tien doelpunten verschil. Dus kan Manchester United in de praktijk niets meer gebeuren. Vooral voor Matt Busby is het een gro te triomf. In 1958 verloor hij bijna zijn gehele zeer sterke elftal bij de vlieg ramp van München. Na lange strijd op de grens tussen leven en dood herstelde Busby. Hij begon een nieuw team op te bouwen. Twee jaar geleden won Manches ter United de Engelse cup. En nu is Man chester United weer kampioen. Het team telt zeer goede spelers als Denis Law, Bob by Charlton en George Best. Chelsea, dat zaterdag een grote neder laag had geleden tegen Burnley een groot aantal spelers werd niet opgesteld door manager Doherty in verband met een disciplinaire maatregel had nu weer de geschorste spelers in de gelederen. Niet temin werd het een nederlaag voor Chel sea. Blackpool won met 3-2. Liverpool, dat zaterdag in de cupfinal tegen Leeds United uitkomt, won met 1-3 van Wolver hampton Wanderers. Birmingham City Met het beslissen van de laatste partijen in de hoofdklasse van de KNSB-competitie is het hoofdstedelijke schaakteam VAS nu officieel kampioen van Nederland gewor den. Zelf zegevierden de Amsterdammers met VA5i/2 over Utrecht terwijl het Leeuwarder Philidor met 55 gelijk speel de tegen de onttroonde titelhouder ASC. De Friezen kwamen daarmee twee pun ten op VAS achter maar smaakten toch het genoegen deze competitie ongeslagen te blijven. De eindstand ziet er als volgt uit: 1- VAS 7 6 1 0 13 41 —29 2. Philidor 7 4 3 0 11 39^—30 y2 3. Utrecht 7 4 0 3 8 36lA33 V2 4. ASC 7 3 1 3 7 33^—36V2 5. BSG 7 3 0 4 6 38 —32 6. Rotterdam 7 2 1 4 5 34 36 7. DD 7 2 0 5 4 30 —40 8. Eindhoven 7 1 0 6 2 27 V242Vt Bij de eerste klassers ging het kam pioenschap in groep A naar ASV (Arnhem), in groep B naar HCSV (Den Haag). Het Het Zuidafrikaanse Davis Cup-team, dat vrijdag, zaterdag en zondag a.s. op de Metsbanen in Scheveningen voor de eerste ronde van de Europese zone tegen Neder land uitkomt, heeft bij aankomst in Ne derland voor een eerste verrassing ge zorgd. De Nederlandse Davis Cup-aan voerder Hans van Dalsum en referee ir. J. Velds rekenden op een gezelschap van vier personen, er stapten op Schiphol ech ter acht man uit het vliegtuig: zes spe lers, de in Engeland woonachtige aan voerder Claude Lister en een journalist. De Zuidafrikanen hadden hun Davis Cupploeg, bestaande uit Cliff Drysdale, Keith Diepraam en Robert Maud aange vuld met een jeugdploeg die naar Europa is gestuurd om ervaring op te doen. Het zijn de spelers Ray Moore, „Bokkie" Nie mand en Patrick Cramer, die een groot gedeelte van hun verblijf in Nederland wel op de Metstribunes zullen moeten door brengen. Veel kans om in het Davis Cup team te worden opgesteld, hebben zij niet. Normaliter betwisten Cliff Drysdale en Keith Diepraam zowel de enkelspelen als het dubbelspel. Een kansje maakt nog de achttienjarige Robert Maud, die het vo rig jaar zowel van Tom Okker (in Zuid- Afrika) als van Jan Hajer (in Hilversum) verloor, maar sindsdien aanzienlijk aan kracht heeft gewonnen en bij het laatste toernooi in Bournemouth een briljante partij tegen de Brit Billy Knight speelde. De jonge Zuidafrikaan leidde daarin met 5-1 in de vijfde set, maar werd toch nog verslagen. Keith Diepraam en Cliff Drys dale verloren beiden van de Zweedse hardbaanspecialist Jan Erik Lundquist. Drysdale, de geduchte tweehandige Zuid afrikaanse kampioen, speelde in de finale vier sets tegen de Zweed. Voordien na men de drie spelers deel aan het toernooi van Monte Carlo, waar Drysdale de hal ve finales bereikte. Hij werd uitgescha keld door een andere bekende van het Nederlandse Davis Cup-team: de Hongaar Istvan Gulyas. Drysdale heeft vooral in Nederland gro te naam gemaakt, door de laatste twee jaar bij de internationale kampioenschap pen van Hilversum de titel in het heren enkelspel voor zich op te eisen. Het dub bel Drysdale-Diepraam behoort tot de sterkste combinaties ter wereld. Of het Nederlandse tweetal Hajer-Okker tegen dit Zuidafrikaanse team een kans maakt, hangt in hoge mate af van de loting, die woensdag a.s. in Schevenin gen wordt verricht. Loot onze sterkste man Tom Okker op de eerste dag tegen de tweede speler van Zuid-Afrika (waar schijnlijk Diepraam), dan zit er een kans in. Speelt Okker meteen tegen Drysdale, dan wordt het moeilijk. Waarschijnlijk zelfs te moeilijk. Zuid-Afrika is per slot van rekening als zesde geplaatst op een aantal van 32 spelende Davis Cuplanden. kampioenschap van de Haagse Christelijke Schaakvereniging was overigens een dub beltje op z'n kant. Liefst vier ploegen kwa men met 9 matchpunten aan, maar het iets beter bordgemiddelde van de Hagenaars besliste in hun voordeel. ASV en HCSV zullen de plaatsen in de hoofdklasse in nemen van DD en Eindhoven. Uit de eerste klasse verdwijnen VHS (Haarlem) en VAS 3 (groep A) en Spangen (R'dam) en DD 2 (groep B). De degradatie van Spangen wordt teniet ggedaan door het tweede tiental van deze vereniging welke in de 2e klasse D kampioen werd en dus mag promoveren. De andere 2e klas se-kampioenen werden Staunton (Gron.), RSC (Den Haag) en HSG (Hilversum). Naar de diverse onderbonden keren de volgende ploegen terug: Staunton 2; Apeldoorn; LSG 2 (Leiden); Kijk Uit (IJmuiden); SMB 2 (Nijmegen); WSDV (Wageningen); Phi lips (Eindhoven) en M. Eeuwe (Breda). De eindstanden zijn: IA: 2A: ASV 13 Staunton 13 VVGA 10 Amersfoort 11 SMB 9 Zutphen 9 Unitas 6 Philidor 2 7 VAS 2 5 Esgoo 6 Groningen 5 Gron. Stud. 6 VHS 4 Apeldoorn 3 VAS 3 4 Staunton 2 1 1B: Moerwijk Charlois 9 7 HCSV 9 Rotterdam 2 7 Philidor 9 Spangen 6 LSG 9 DD 2 0 2B: 2C: RSC 12 HSG 13 DSC 9 De Pion 10 Het Oosten 8 Utrecht 2 10 Watergr.meer 7 De Dom 8 VVV 7 Utrecht 3 7 RLAC 7 M. Euwe/Morphy 6 Kijk Uit 6 SMB 2 2 LSG 2 0 WSDV 0 Voor zover verenigingen gelijk aantal matchpunten behaalden is de rangvolg orde bepaald door het aantal gescoorde bordpunten. Leeds United 3-3, BlackpoolChelsea 3-2, Leicester CityStoke City 0-1, Manchester UnitedArsenal 3-1, Wolverhampton Wan derersLiverpool 1-3. In de Italiaanse competitie blijft het ge ducht spannen, al moeten nog verschillen de wedstrijden worden gespeeld. AC Milaan en Internationale houden de race om de Matt Busby, gelukkige manager. titel aardig vol. Ook nu wonnen beide clubs, zodat de stand bovenaan is 1. AC Milaan 46 punten en 2. Internationale 45 punten. De uitslagen waren: Atalanta-Genoa 0-2 Fiorentina-Lanerossi 4-1, Foggia-Bologna 2- 2, Mantua-Catania 1-0, AC Milan-Juventus 1-0, AS Roma-Messina 0-1, Sampdoria-In- ternationale 0-1, Varese-Cagliari 0-2, Tori- no-Lazio 2-0. Nantes heeft in de Franse competitie hoewel de club dit weekeinde gelijk speel de met 36 punten de leiding behouden. Dit kwam, doordat de twee andere top- ploegen, Straatsburg en Bordeaux, beide verloren, en nu dus één punt achter staan. De uitslagen waren: Angers-Rouaan 3-0, Lens-Bordeaux 3-2, Rennes-Stade Francais 2-0, Valenciennes-Lille 3-0, Sedan-Nantes 2-2, Sochaux-Saint Etienne 3-2, Toulon-Mo- naco 0-6. Toulouse-Straatsburg 3-1, Lyon- Nimes 0-3. Het Britse elftal voor de wedstrijd te gen Hongarije op 5 mei a.s. in Wembley, is op twee plaatsen gewijzigd in verge lijking met de vorige interland. John Con nelly, de rechtsbuiten van Manchester United, en George Eastham, Arsenal's schakelende linksbinnen, zijn teruggeroe pen. Aanvalsleider is Barry Bridges, één van de acht Chelsea-spelers, die jongstle den zaterdag door manager Tommy Do herty uit het eerste elftal werden gela ten. De opstelling luidt: Doel: Gordon Banks (Leicester City); achter: George Cohen (Fulham) en Ray Wilson (Everton), midden: Nobby Stiles (Manchester United), Jack Charlton (Leeds United) en Bobby Moore (West Ham United, tevens aanvoerder); voor: John Connelly (Manchester United), Jimmy Greaves (Tottenham Hotspur), Barry Brid ges (Chelsea), George Eastham (Arsenal) en Bobby Charlton (Manchester United). SCHAKEN. De Kampioen van de Noord hollandse Schaakbond, de schaakvereni ging Castricum is de promotiecompetitie voor een plaats in de tweede klasse van de landelijke Schaakbond uitstekend begon nen. Tegen het favoriet geachte ASC 2 uit Amsterdam brachten Verhoeff c.s. het tot een 55 gelijkspel.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 17