NDP wil verkoop van TV- reclame zien opgedragen aan Nederlandse pers „Invoering ineens heeft desastreuze gevolgen" AGENDA J MORGEN RIPOLIN ASPIRIN BAYER en bondig Gevaar voor tbc-besmetting door buitenlandse arbeiders AMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO In 1970 een doorgaande weg tussen Zeeland en Rotterdam Vragen over vrijspraak van Haarlemse chauffeur rRESLONG-HILLEGOM Fabriek in Den Haag uitgebrand MET Amsterdamse taxichauffeurs verontwaardigd Mozaïekje schieten Ontstellende cijfers Het merendeel reageert positief Zijlstra schaft zegeltjes af Koud en buiig SCHILDEREN Geef uw kinderen het beste: Kinder-Aspirin en experimenteer niet met andere middelen! Haarlems matrassenhuis DINSDAG 27 APRIL 1965 2 Haarlem V elsen-lJtnuiden Duitsland Arbeider liet aansteker vallen in spuitafdeling Beverwijk kinder met vruchtensmaak uw matras te dun of versleten laat het ons even weten s avonds 6 uur weer thuis grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie f 10.- of f 25.- voor uw oude spiraal of ledikant si n es De Barendrechtsebrug en Spijkenisser- brug zullen vervangen worden tunnels. Nog dit jaar zal begonnen worden met de werkzaamheden voor de tunnel bij Heinen- oord ter vervanging van de Barendrecht sebrug. Voor de tunnel bij Spijkenisse moet met de uitwerking van de plannen nog worden begonnen. Voor 1970 zal de Spijkenisserbrug dan ook niet vervangen kunnen worden. Met de „dammenweg' die de aansluiting zal moeten geven tuS' sen de Haringvlietdam en het eiland Ro zenburg hoopt Rijkswaterstaat in 1970 ge reed te zijn. Dan zal er een doorlopen de verbinding bestaan tussen Zeeland via de Grevelingendam en de Haringvlietdam naar de Europaweg op Rozenburg en naar Rotterdan. Het Tweede Kamerlid mevrouw mr. H. Singer-Dekker (P.v.d.A.) heeft de minis ters van Binnenlandse Zaken en Justitie vragen gesteld over de vrijspraak door het gerechtshof te Arnhem van een Haar lemse chauffeur, die in eerste instantie was veroordeeld. Hem was schuld aan de dood van een politieman ten laste gelegd. Mevrouw Singer-Dekker heeft de be windslieden gevraagd, waarom pas bij de behandeling in hoger beroep de enige ge tuige décharge is gehoord, wiens ver klaringen tot de vrijspraak hebben geleid. Advertentie dagelijks dinér-dansant dinsdags kabarel onbeperkt kip eten ƒ7.00 zalen voor partijen tot 1000 personen reserv. 02520 - 5347 Advertentie De Nederlandse Dagbladpers vindt het nauwelijks voorstelbaar dat zo als in het plan-Cals wordt gesuggereerd er ineens 15 minuten TV reclame en 24 minuten radioreclame per dag en per net komt. Hierdoor zou een schokeffect ont staan, dat voor de pers desastreuze gevol gen zou hebben en een aantal kranten het leven zou kosten. De NDP zegt dit in het april-nummer van „Mededelingen' De vele tientallen miljoenen guldens die aan T.V.- en radioreclame zullen worden besteed zullen dan bijna geheel recht streeks aan de pers worden onttrokken. De NDP schat dit bedrag heel voorzich tig op f 70 miljoen. De advertentieomzet van de gehele Nederlandse dagbladpers beliep in 1964 ongeveer 250 miljoen. Er is immers geen sprake van, dat de reclamebudgetten plotseling met dergelijke bedragen zouden kunnen worden verhoogd. Daar komt bij, dat de meeste adverteer ders in ons land niet op een dergelijke hoeveelheid televisie- en radioreclame in eens hebben gerekend, waaruit blijkt dat invoering op die wijze, behalve zeer scha delijk voor de pers, ook onnodig zou zijn. Uit het feit dat het voor reclame be schikbare aantal minuten in het „Plan Cals" als maximum is gegeven mag ech ter misschien worden afgeleid, dat de op stellers van het plan zich over de uitwen king van dit punt niet nader hebben be raden. Ook 't parlement zal hierover trou wens zijn mening nog moeten geven. Niet alleen voor de pers, maar waarschijnlijk ook voor de economie van ons land ver dient geleidelijke invoering van de nieuwe reclamemogelijkheden de voorkeur. Tot nu toe is altijd gedacht aan invoering van reclame alleen op het tweede televisienet, en wellicht zal de geleidelijke invoering op c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Theater met „Pasen" en „De sterk ste" van August Strindberg. Regie: Elise Hoomans. M.m.v. Loudi Nijhoff, Elise Hoomans e-a. Minervatheater (Heemstede), vandaag 20 u.: Zandvooi;tse Operette Vereniging met „Christel, de houtvestersdochter". Grote Kerk, vandaag 20 u.: Orgelbespe ling door Klaas Bolt. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: ,,'t Is 'n gek ke, rare, dolle, dwaze wereld", 14 j. Frans Hals, varvlaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „Spionage in Hong Kong 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Het strand der liefde", 18 j. Luxor 14, 19 en 21.15 u.: „De bruid is niet van gisteren", 18 j. Minerva, vandaag en woensdag geen filmvoorstellingen. Rembrandt, 14, 19 en 21.30 u.: „De trein' 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Inspecteur Callaghan slaat weer toe", 14 j. Studio, 10.30 u.: „De Robinsons", a.l. 14.15, 19 en 21.15 u.: „De dame met de ca melia's", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Prentenkabinet: Expositie van poppen van Ma ja Alexander en Trudy de Ruyter, Tot 14 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. en tot 16 mei ook 's avonds van 20.30-22.30 u. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u en van 20-24 u. Expositie van tekeningen vah Oey Tjeng Sit. Tot 1 mei. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van werken van Dirk jan Ribbeling. Tot 23 mei. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks ge opend van 10-20 u. Klassiek grammofoon- platenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag ge sloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Museum Het Huis van Looy (Kamper laan): Expositie door Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondags van 14-17 u. Tot 25 mei. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Expositie van wer ken van Kees Verwey, Mari Andriessen, Charlotte van Pallandt e.a. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondags van 13-17 uur. Tot 29 april. Keukenhof (Lisse): Openluchttentoon stelling van voorjaars- en zomerbloemen, Dagelijks geopend van 8 uur tot zons ondergang. Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. Tropentuin en mini- corso. Dagelijks geopend van 9-18 u. DIVERSEN Raadhuis Zand voort, vandaag 20 u.: Ge meenteraadsvergadering. Stadhuis Haarlem, woensdag 14 u.: Ge meenteraadsvergadering. Raadhuis Heemstede, woensdag 20 u.: Gemeenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" krant van vrijdag 23 april). in de DINSDAG 27 APRIL City, 20 u.: „Kapo", voor Velser Kunst kring. Stadsschouwburg, geen film. Zaal Petrakerk, SpaarneStraat, 14.30 u.: ledenvergadering afd. Velsen van de Alg. Ned. Bond van Gepensioneerden. WOENSDAG 28 APRIL City, 20 uur: „Vroeg rijp". Stadsschouwburg, geen film. Raadhuis Velsen, 19.30 uur: Openbare gemeenteraadsvergadering. Adolf v. Nassauschool, Burg. Enschede- laan 6, Santpoort, van 20 tot 21.30 uur: Re ceptie voor de heer C. Pels. Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur (jeugd); filiaal Wiistelaan Sant port (ook voor r.k.-bibliotheek)14 tot 17 uur (jeugd). R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. die manier het beste kunnen worden ge realiseerd". Het artikel in het NDP-orgaan memo reert, dat in bijna alle landen waar re clametelevisie bestaat de pers aan de ex ploitatie daarvan deelneemt. In de V.S en Engeland gebeurt dat door deelneming van individuele dagbladondernemingen in Zwitserland speelt de pers als geheel een belangrijke rol bij die exploitatie, die daar voor 40 pet in handen is van de om roeporganisaties en voor 40 pet (en eigen lijk nog iets meer) van de pers. „Hoe groot de fout is die gemaakt wordt als de pers op dit punt geen rol kan spelen blijkt wel in Duitsland, waar de concen tratie in de dagbladwereld de laatste jaren een onrustbarende omvang heeft aange nomen. Als gevolg daarvan tracht men nu de situatie te redresseren door, via een verbod aan de omroeporganisaties om re clame uit te zenden, voor de pers een ope ning te scheppen om de exploitatie ervan geheel of gedeeltelijk over te nemen". Het NDP-orgaan betoogt, dat het een zeer belangrijk punt is, dat de uitkeringen aan de pers een geheel ander karakter krijgen indien de pers zelf bij het beheer van de reclame is betrokken. Daardoor krijgt de compensatie het karakter van door eigen activiteiten verworven inkom sten, terwijl in het andere geval het beeld van een uitkering zonder tegenpres tatie, die bovendien misschien ten onrech te slechts tijdelijk zou zijn, zich meer op de voorgrond dringt dan noodzakelijk en met het oog op de positie van de pers gewenst is. De houtbewerkingsfabriek Metz aan de Bierbrouwersgaarde in Haag is maandag middag geheel uitgebrand. De brand ont stond doordat een meubelmaker in de spui taf deling zijn sigarettenaansteker liet vallen. De aansteker sprong open, waar door celluloselak ontvlamde. De meubel maker kreeg ernstige brandwonden aan beide handen. Het vuur breidde zich zo snel uit dat een kantoormeisje via het dak moest vluchten. Zij kreeg brandwon den aan handen en hoofd. De brandweer had het vuur spoedig bedwongen. Advertentie DINSDAG 27 APRIL u.: „De de Kennemer Theater, 19 en 21.15 vrouw die hij begeerde". Luxor Theater, 19.30 u.: „Voor wie klok luidt". Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie werken van de Haarlemse schilders De Groep", geopend van 9-18 uur. Hervormd Verenigingsgebouw, Schans 20 uur: Toneelavond Frysk Selskip „Us Memmetael". Gemeentelijke Huishoud- en Industrie school, Moensplein, 19 uur: Naaicursus Verenigingsgebouw, Plesmanweg, 19.30 u.: Gem. Huishoudschool, Bloemenschik- cursus. Verenigingsggebouw, Van Riemsdijk laan, 20 uur: Lezing door Dr. A. Vis over Egypte". Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal, geopend van 14-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 19-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 19-21 uur. WOENSDAG 28 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De vrouw die hij begeerde". Luxor Theater, 19.30 u.: „Voor wie de klok luidt". Galerie Boumans, Breestraat 122. expo sitie werken van de Haarlemse schilders De Groep", geopend van 9-18 uur. Verenigingsgebouw, Van Riemsdijklaan, 20 uur: lezing van de heer Van der Vegt voor N.V.V.-vrouwen over Amerika. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal, geopend van 14-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 14-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 19-21 uur. Matroos verdronken. In de eerste petro leumhaven te Roterdam is kort na mid dernacht de 50-jarige matroos Sidney Pearson, opvarende van de Britse kust vaarder Lady Sandra, tussen zijn schip en een sleepvaartuig gevallen en ver dronken. DAAR STAAT ACHTER De Amsterdamse taxichauffeurs zijn ver ontwaardigd omdat een poging van drie Britse verlofgangers om in de nacht van paaszaterdag in Noordwijkerhout de 49-ja- rige Amsterdamse chauffeur B. Douma te beroven door de commandant van de ma rechaussee in Den Haag als een geval van eenvoudige mishandeling is afgedaan. De chauffeurs willen over deze zaak een brief schrijven aan de Britse premier Herbert Wilson. Bij de taxichauffeurs leeft nog de her innering aan de wurgmoord die 'n psycho paat ongeveer drie jaar geleden pleegde op hun collega Wim Veenendaal. Zij zijn van oordeel dat een gevoelige bestraffing van personen, die meesttijds weerloze ta xichauffeurs overvallen of pogingen daar toe doen, preventief zal werken. Zij wil len dan ook bewerkstelligen dat de drie Engelse militairen hun straf niet zullen ontlopen. De politie heeft de jonge Haagse Mozaiieklegger Paul van Solingen op de Hofweg in Den Haag aangehouden, omdat hij op het trottoir als James Bond een van zijn werkstukken ge naamd naar de film „Goldfinger" voltooide door er met een buks lood in te pompen, tot alle dertig kogels op waren. Het kunstwerk was juist afge maakt. Het wapen nam de politie even eens mee. De bedrijfsleider van het Passage-Theater bij de Hofweg, waar „Goldfinger" draait, vond dat de po litie de zaak keurig had afgerond. Het werkstuk heeft in de hal van de bios coop een plaatsje gekregen. De be drijfsleider vond het mozaïek mooi. Het tableau, dat 2,50 meter bij 1,50 me ter groot is, moest nog voltooid wor den door de schietpartij. Daardoor zou het goudglas in het mozaïek prachtige sterren gaan vertonen. De kunstenaar zou daarmee de spanning willen oproe pen, die hij door de film zou hebben ondergaan. De laatste hand aan het kunstwerk werd de stunt bij de bios coop. Er was veel belangstelling voor. Een toeschouwertje vond een terugge- ketst kogeltje in haar kapsel. Uit een door T.N.O, in samenwerking met het Instituut voor Longonderzoek van de gezamenlijke Nederlandse steen- colenmijnen verricht tuberculine-onder- zoek bij de arbeiders in de Nederlandse mijnen is gebleken, dat in de leeftijds groep van 18 tot 23 jaar 82,8 percent van de Marokkanen, 75 percent van de Joegoslaven, 64,6 percent van de Grie ken, 61,8 percent van de Spanjaarden en 13,8 percent van de Nederlanders posi tief reageerden. Dit meldt „Ruim Zicht", het orgaan van het Nederlands Katholiek Vakver bond. Volgens het blad maken de autori teiten zich ernstig bezorgd over de gevol gen die het toenemen van het aantal bui tenlandse arbeidskrachten kan hebben voor de tuberculosesituatie in Nederland. Aangezien het merendeel van deze arbei ders afkomstig is uit landen waar de tu berculose nog een veel voorkomende ziek te is, is de kans dat zich bij hen, (ook in dien zij vóór de werving of aanstelling gekeurd zijn) tuberculose ontwikkelt, een veelvoud van de kans op tuberculose die de Nederlandse arbeidskrachten hebben. In Beigiè veroordeeld. De rechtbank in Brugge heeft een Nederlander uit Am- merzoden veroordeeld tot een half jaar gevangenisstraf en een verbod tot het besturen van een motorvoertuig gedu rende een jaar. De Nederlander was er van beschuldigd een verkeersongeluk te hebben veroorzaakt in Oostende, waarbij een Belg om het leven kwam. Record. Op de Rotterdamse luchthaven heeft men gisteren vastgesteld dat het afgelopen weekeinde de 1.000.000ste pas sagier sinds de opening van het vliegveld moet zijn verwerkt. Wie die miljoenste was kon men niet nagaan. Er was nog een ander record: zaterdag werden meer dan 5000 passagiers verwerkt, hetgeen nog nooit was voorgekomen. Zondag werd dat record al gebroken toen met 5800 passagiers een topdag werd bereikt. De ruim 10.000 passagiers waren voorna melijk Engelse toeristen, die de bollen velden gingen bekijken. Het grootwinkelbedrijf Zijlstra gaat woensdag z'n spaarzegel-systeem afschaf fen. Men is tot dit besluit gekomen omdat blijkens onderzoekingen binnen het con cern vele huisvrouwen gevoeliger zijn I voor directe prijsvoordelen dan voor spaarzegel-extraatjes. Zijlstra is hiermede het eerste grootwin kelbedrijf in Nederland dat een streep zet onder de spaarzegels. Het wegvallen van de spaarsysteem-kosten maakt het moge lijk de belangen van de klant beter te die nen in de vorm van verlaagde prijzen, al dus de directie. KERKELIJK NIEUWS Bedankt voor Bennekom (vac. wijlen P. J. F. Lamens) G. van Estrik te Genemui- den. Advertentie Niet alleen op grond van de vijf- tot zes- i voudige besmettingsdichtheid bij de bui- prijsopgave aan nuis tenlandse arbeidskrachten is een hoger tuberculose-ziektecijfer te verwachten. De 'S mOrgCHS 010 9 UUr gehaald kans op tuberculose wordt ook groter door de niet te onderschatten psychische belas ting, die het verblijf in een vreemd land met zich meebrengt. Het Staatstoezicht op de Volksgezond heid heeft de bedrijfsartsen en consulta tiebureaus inmiddels verzocht, te bevorde ren dat iedere buitenlandse werknemer twee of drie keer per jaar een röntgeno- logisch onderzoek ondergaat. Ook is aan de Nederlandse artsen die aanstellings keuringen voor bedrijven verrichten, verzocht de regelmatige controle van bui tenlandse arbeiders te bevorderen. Ook acht het Staatstoezicht op de Volksgezond heid het gewenst, dat iedere arts die een buitenlander onder behandeling krijgt we gens klachten of symptomen die op tbc kunnen wijzen, deze doorstuurt naar een consultatiebureau of een longarts. Door deze maatregelen hoopt men te be. reiken, dat de Nederlandse bevolking, die vooral wat de kinderen en de jeugdige volwassenen betreft, door de geringe be- smettingsdichtheid t.a.v. tuberculose in een kwetsbare positie is komen te verke ren, zoveel mogelijk wordt beschermd te gen de eventuele aanwezigheid van be smettingsbronnen onder de in ons land werkende buitenlanders. h. de graaff >AAAAAAAAAAAAAAAAiM\AAAAAAAAAAAAAAAARAAAAAAA/W AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA/i Het K.N.M.I. deelt mee: De kern van een oceaandepressie, die gisteren bij Schot land lag, is over de Noordzee naar het zuiden gekomen. Vanmorgen lag hij boven het zuiden van ons land. In de depressie komen enkele regengebieden voor en in de krachtige noordwestelijke luchtstroming die boven de Britse eilanden en Frankrijk aanwezig is, vallen talrijke buien. Ver wacht wordt dat de kern van de depressie zich naar Noord-Italië zal verplaatsen. De wind zal in ons land uit noordelijke rich tingen gaan waaien. Het blijft koud weer en omdat de lucht tot op grote hoogte zeer koud en onstabiel is, zullen flinke buien tot ontwikkeling kunnen komen. Daar tussendoor zijn plaatselijk ook opklaringen mogelijk. WEERRAPPORTEN 223. Om en om rolden Bram en professor Ki-Lo-Brein over de zachte, verende grond waarbij zelfs Tutu in de verdrukking raak te. ,Hé, laat dat.niet doen.ik wil het niet hebben", riep professor Li-Ko-Ko wanhopig, terwijl hij nu eens de één vast greep en dan weer de ander. Veel hielp het niet en het was niet helemaal duide lijk of hij nu zijn collega hielp, of zijn assistent Bram. Maar spoedig werd dat opgehelderd. Want, terwijl Bram duizelig op de grond zat, lieten de beide geleerden een stort vloed van woorden op hem neerdalen. „Je begrijpt het helemaal verkeerd...", zei professor Ki-Lo-Brein. „Het moet nu uit zijn met die rare wolken, en die mal le beeldhouwwerken. Wat is er mooier dan een driehoek?" „Wat is er ronder dan een cirkel de professor Li-Ko-Ko er aan toe. „Vierkanter dan een vierkant?" voeg- „En rechthoekiger dan een rechthoek?' jubelde professor Li-Ko-Ko, terwijl hij zijn collega warm de hand schudde. Het was duidelijk, dat hij helemaal door zijn oude vriend was omgepraat. Van hém had Bram geen hulp meer te verwachten. AIS JE HIER KIJKT, DAN 76116(4 WE WANNEER VAREN 76 NU EINDE LIJK A6? ik kan Gewoon niet MEER WUIVEN MAAR 26UEN HIER KIJKT AtWEER G6HEI6A7IN I Maximum en minimum- M e temperaturen binnen- en buitenland v-i max. temp. d SS Den Helder zwaar bew. ono 10 4 Ypenburg regen O 10 5 Vlissingen regenbui nno 10 5 Eelde half bew. ozo 10 3 De Bilt motregen ono 11 5 Twente zwaar bew. w.stil 10 4 Eindhoven geheel bew. w.stil 10 5 Z.-Limburg zwaar bew. z 10 4 Helsinki onbewolkt O 9 2 Stockholm motregen wnw 5 2 Oslo geheel bew. n 6 5 Kopenhagen rege.i O 9 4 Aberdeen regenbui nnw 11 3 Londen regenbui nw 13 5 Amsterdam geheel bew. zo 10 5 Brussel gpheel bew. w 10 4 Luxemburg zwaar bew. zw 8 1 Parijs regenbui w 13 5 Bordeaux regenbui wnw 13 9 Grenoble regenbui w.stil 18 7 Nice half bew. n 17 8 Berlijn regen zo 11 5 Frankfort regen z 11 4 München geheel bew. wzw 10 2 Zürich zwaar bew. zw 11 2 Genève regenbui zw 14 4 Locamo half bew. ozo 19 6 Wenen geheel bew. w 12 5 Innsbruck zwaar bew. no 11 4 Belgrado licht bew. z 19 5 Athene regen n 22 12 Rome zwaar bew. zzo 18 7 Barcelona licht bew. nnw 21 8 Madrid onbewolkt w.stil 21 3 Mallorca licht bew. no 22 10 Lissabon onbewolkt n 26 12 Woensdag 28 april Zon op 5.17 uur, onder 19.59 uur. Maan op 4.43 uur, onder 1612 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 27 april Hoog water 0.59 uur en 13.26 uur. Laag water 8.35 uur en 21.22 uur. Woensdag 28 april Hoog water 1.51 uur en 14.13 uur. Laag water 9.33 uur en 22.07 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2