H. H. Werners waarschuwt CS W V: „Loop niet te hard van stapel met stakingsfonds werkgevers" Praat verder tot november Dividenden Amerikanen wilden geen stemming over de jaar stukken van Fittingfabriek Drie maanden geeft geen rem op omzetten ADM is niet pessimistisch Marga Klompé commissaris van Lips Vettewinkel gaat fusie aan met NV Chemitex Gunstig le kwartaal voor US Steel Nieuwe vergadering op 31 juli Veerdienst R'dam- Hull wordt in het najaar geopend Kerkelijke lening a 5% Pantoffelverkoop bij Hoogenbosch stagneerde Geldcirculatie steeg met 51 min tot 6933 min Kort economisch nieuws Zwanenberg stopt definitief met groenteconserven Vermogen Nefo met bijna 9 gestegen mm SCHEEPVAARTBERICHTEN Tres schort zijn activiteiten op Kwartaalcijfers Kon. Shell op 13 mei Studentenvakbeweging eist nieuw bestuur WOENSDAG 28 APRIL 1965 11 Weekstaat Ned. Bank Beurs over winstbelasting iMH Gisteren op het Damrak Opgewekt Voorzitter H. H. Wemmers van het Verbond van Prot. Chr. Werkgevers in Nederland is er tegen al te hard van stapel te lopen met een (door het Cen traal Sociaal Werkgevers Verbond voor gesteld) stakingsfonds voor ondernemers om het hoofd te bieden aan acties van vakbonden die gelden willen afdwingen voor terugbetaling van contributie aan hun leden. Hij betwijfelt of de huidige ontwikkeling na de successen van de industriële vakbondèn nog wel te keren is en voelt er meer voor „in plaats van alles op haren en snaren te zetten", ak koorden te sluiten die inhouden dat er voor 1 november wordt beslist wat er met voor de bonden gereserveerde gel den gaat gebeuren. Dergelijke akkoor den zijn al in diverse bedrijven bereikt, onder meer bij de A.K.U. De heer Wemmers gaf deze mening gis teren tijdens een toelichting op het van daag verschenen jaarverslag van het Pro testants Werkgeversverbond. Met een voorbehoud ten aanzien van eventuele verscherpingen in de situatie ten gevolge van het gesprek dat werkgevers en werk nemers vandaag in de Stichting van de Arbeid over de kwestie zouden hebben, bepleitte hij dat het ongeorganiseerden probleem zonder overhaasting wordt uit gepraat. „Wij zeggen niet: we moeten zo gauw mogelijk dat werkgeversfonds hebben en laat ze dan maar opkomen". Hij vroeg zich af of de centrale werk nemers- en werkgeversorganisaties nog wel representatief te noemen zijn. „Als je In de raad van commissarissen van de NV Lips in Drunen is opgenomen mej. mr. Marga A. M. Klompé. Deze mededeling is gisteren gedaan tijdens de herdenkingg van het 25-jarig bestaan. Mej. Klompé zal spe ciale aandacht gaan besteden aan alles wat de menselijke verhoudingen in het be drijf kan verbeteren. De directie van Lips heeft gisteren voorts mededelingen gedaan over een winstdelingsregeling, die na moeilijkheden in het bedrijf in februari in het vooruit zicht was gesteld. De eerste uitkering over het boekjaar 1964-1965 zal vier percent be dragen voor medewerkers, die nog geen drie jaar in dienst zijn. Deze zal oplopen tot 5,2 percent voor medewerkers die een diensttijd hebben van tien jaar en langer. Onder gunstige omstandigheden zal de winstuitkering kunnen stijgen tot een ma ximum van 13 percent. De uitkering zal steeds rond Kerstmis worden uitbetaald. Als de uitkeringsbasis meer dan zes per cent van het loon gaat bedragen, dan zal de helft van het meerdere in een reserve- pot worden gestort, die bij onverhoopte te genvallers in het bedrijf voor de winstuit keringen kan worden aangesproken. De Vernis- en Verffabriek v.h. H. Vette winkel in Amsterdam en Chemitex Lakfa brieken in Utrecht hebben overeenstem ming bereikt over een samenvoeging van beide bedrijven. Vettewinkel zal hiertoe 800 nieuwe aandelen plaatsen, waarvoor notering zal worden aangevraagd. De verkoopprogramma's van Vettewin kel en éhemitex vullen elkaar aan. Che mitex specialiseert zich op het terrein van de industrielakken. De structuur van beide ondernemingen zal geen verandering ondergaan. NEW YORK (AP) De U.S. St^el Corporation heeft in het eerste kwartaal van dit jaar een nettowinst van 73,8 mil joen dollar of 1,25 dollar per aandeel be haald. De nettowinst beliep 51,5 miljoen dol lar of 84 dollarcent per aandeel. De om zet beliep 1.150 miljoen dollar tegen 888,9 miljoen dollar in het eerste kwartaal van 1964. De Nederlandsche Grofsmederij stelt aandeelhouders voor over 1964 een divi dend van 5 (v. j. 6 percent) uit te keren op de gewone aandelen. Machinehandel Mahez stelt voor over 1964 het dividend vast te stellen op 22 per cent over het vergrote kapitaal. Over 1963 werd. eveneens 22 percent in contanten be taald, alsmede tien percent in agio-aan- delen. Bührmann-Tetterode N-V. stelt voor weer een dividend van 22% uit te keren, waar van 12°/o in contanten en 10"/o naar keuze van de aandeelhouder, in contanten of tot 30 november 1965 in aandelen, ten volle delende in de resultaten van 1 januari 1965 af. Tegelijkertijd met de dividendbetaling zal aan aandeelhouders de beschikbare agioreserve worden uitgekeerd, hetgeen leidt lot een uitkering in aandelen van 20°/o. Deze aandelen delen in de resultaten van 1 januari 1965 af. de ontwikkeling ziet is er reden tot on gerustheid". Wat de ongeorganiseerden be treft, meende hij dat met het instellen van fondsen die de bonden „ondoor dacht" nastreven de deur wordt open gezet voor categorale organisaties. Waar leg je dan nog de grens, vroeg hij zich af. wijzend op de mijnindustrie, waar de grootste werknemersorganisatie juist de onafhankelijke is. En over het werkgevers- stakingsfonds: „Voor een klein bedrijf zou dat gaan, maar wat moet het opvangen van een staking bij b.v. de AKU kos ten?" Anders dan bij het C.S.W.V., is men bij het prot. werkgeversverbond van mening dat de vakcentrales geen afspraak schenden door nu al te komen met eisen voor een uitkering-ineens. Er is bij het 5 percent- loonakkoord niet vastgelegd dat het SER- rapport zou worden afgewacht. Niettemin willen ook de protestantse werkgevers dat rapport eerst wel eens voor zich hebben en dan in de loop van mei de zaak be spreken. Over een nieuw systeem van loonvor ming verwacht de heer Wemmers „na tuurlijk weer een verdeeld SER-advies". Hij meent dat geen enkel systeem bevre digend kan werken zolang de lonen sluit post zijn van het sociaal-economisch be leid, dat is gericht op sociale zekerheid, volledige werkgelegenheid, enz. Het verbond verwerpt voorts de door de vakcentrales voorgestelde vermogens aanwasdeling. Het is tenslotte al evenmin gelukkig met de geaccentueerde concen tratie van de ontwikkelingshulp op het departement van buitenlandse zaken. Het had dit beleid liever buiten het ambtelij ke getrokken in een orgaan waarin handel en hulp hadden kunnen samengaan. In de jaarvergadering van de n.v. Nederlands-Amerikaanse Fittingfabriek in Deventer zijn de jaarstukken, de com- missarissenbenoeming en de voorgestel de statutenwijziging niet in stemming gebracht, op voorstel van de grootste aandeelhouder van Nefit, het Ameri kaanse concern Crane, dat thans 43 per cent van de uitstaande aandelen bezit. Het afwijzen van de stemming maakt een nieuwe vergadering noodzakelijk voor 31 juli. De voorzitter van de raad van commis sarissen, de heer H. W. A. van den Wall Bake, verklaarde deze kwestie zeer ern stig te nemen, omdat, naar hij zei, het bestuur eerst vlak voor de vergadering over het voornemen van Crane was inge licht, waarbij tevens werd verklaard dat de bezwaren tegen de vaststelling van ba lans en verlies- en winstrekening slechts de 17,5 percent golden, die directie en commissarissen, volgens de nieuwe statu taire winstverdeling krijgen. „Ik kan u echter verzekeren", zo ver volgde de heer Van den Wall Bake, „dat als er in de winstverdeling door deze ma noeuvre enige andere wijziging komt, ik het niet meer mee zal maken." Wat er dan gaat gebeuren wist hij zelf nog niet. Maar één ding staat vast, de Nederlandse aandeelhouders mogen hiervan niet de du pe worden. Hij noemde een en ander vol gens Nederlandse begrippen zeer ongebrui kelijk, te meer daar de buitenlandse en dus ook de Amerikaanse vertegenwoordi gers in de raad van commissarissen de jaarstukken mede hebben ondertekend. Hjj had het vertrouwen, dat de redenen die aan het besluit van Crane ten grond slag liggen van interne aard zullen zijn. De North Sea Ferries Ltd. zal in het najaar een veerdienst gaan onderhouden tussen Rotterdam en Huil. Dit jaar zal er één schip gaan varen, maar in 1966 zal een tweede in de vaart komen. De maat schappij gaat eerst driemaal in de week varen, waarschijnlijk op maandag, woens dag-en vrijdag vertrekkend uit Huil en op dinsdag, donderdag en zaterdag van Rot terdam. Van begin 1966 tot mei van dat jaar gaat men dagelijks vanuit beide ha vens afvaren, met uitzondering van de zon dag. In juni tot september wordt er ook 's zondags gevaren. De inschrijving is opengesteld op nomi naal 500.000 30-jarige 5 3/4 percent obli gaties 1965 tegen 100 percent, ten laste van de hervormde gemeente Leidschen- dam. De storting is op 17 mei. De lening zal a pari worden afgelost en wel van 1966 tot en met 1985 met 16.000 per jaar en van 1986 t. en m. 1995 "met 18.000 per jaar etc. etc. Versterkte of algehele aflossing is niet toegestaan vóór 1 mei 1975. De opbrengst van de lening zal worden aangewend voor de bouw van een nieuwe kerk in Leidschendam. De totale bouw kosten inclusief de grond bedragen ca. 865.000. Het batig saldo filialen, winst depots enz. van Hoogenbosch' Schoenen N.V is, blijkens de gecombineerde winst- en ver liesrekening over het per 31 januari 1965 geëindigde boekjaar, gedaald tot 3,68 (vj 3,71) min. Dit saldo werd be- invloed door aanloopkosten van de in 1964 geopende filialen. De algemene vennoot- schapkosten stegen tot 2,16 1,95) min. Na afschrijvingen en voorzieningen res teert een winst van f 693.134 788.871). Het resultaat wordt bevredigend genoemd. Voorgesteld wordt, zoals gemeld, een on veranderd dividend van 12 percent over een ongewijzigd kapitaal van 4 min. Door de milde winter is de verkoop van laarsjes en pantoffels achtergebleven bij de vorige winter. Desondanks is de geld- omzet gestegen met vier pefcent. Het aan tal filialen van Hoogenbosch bedraagt thans 56 (53), dat van de N.V. voorheen Anton Huf Jr. 14 (12). „Als dit niet het geval is, dan vrees ik dat er enige beroering zal komen. Laat dat dan maar gerust komen ook," aldus de heer Van den Wall Bake. Over de ingediende motie werd niet ge stemd, „want dan kan ik u nu al ver tellen, hoe dat zal aflopen." Van de 5504 stemmen konden er 5408 door Crane wor den uitgebracht. De Amerikaanse onder neming heeft zich niet uitgesproken voor een vergroting van het belang in de Ne derlandse maatschappij. „Als de Neder landse aandeelhouders van onze maat schappij beschermd willen worden, dan moeten ze zelf naar de vergadering ko men," antwoordde de voorzitter op een desbetreffende vraag van een vertegen woordiger van de Vereeniging voor Effec tenbescherming. De geldcirculatie is in de afgelopen week met 51 miljoen gestegen tot 6933 mil joen. De stand van de schatkist verbeterde met 12 miljoen tot 714 miljoen. Dit blijkt uit de weekstaat van de Nederland sche Bank per 26 april. De geldmarkt is krap, hetgeen zich mani festeerde door een verhoging van het tarief van daggeld met een half percent tot 3V2 percent. Geldkringen verwachten voor de komende dagen een verdere verkrapping door de ultimo-opvragingen. Op de 534 percent 20-jarige obligatielening. 1965, groot f 40 miljoen, ten laste van de Euro pese Gemeenschap voor Kolen en Staal, is tot een zodanig bedrag ingeschreven, dat bij de toe wijzing een zeer belangrijke reductie zal moeten worden toegepast. De inschrijving op de 200.000 20-jarige obli gaties met plaatsrecht ten laste van de Amster- damsche Football Club „AJax" tegen 105 percent is van dien aard geweest, dat op de toewijzing een grote reductie zal moeten worden toegepast. Aandeelhouders van Pirelli hebben het on veranderde dividend 1964 van 85 lire per aan deel goedgekeurd. De nettowinst beliep voor 1964 945 miljoen lire tegen 555 miljoen lire voor 1963. De resultaten van de N.V. Maatschappij Hotel de l'Europe in het eerste kwartaal van dit jaar zijn niet zo goed als verwacht werd. De hotel bezetting was goed, maar het restaurant liep wat minder. Dit is bekend geworden op de aan deelhoudersvergadering. Beurskringen zien een speculatiewinst' belasting van 25 percent op effecten op zichzelf reeds als een rem voor de om vang van de handel. De vraag blijft ech ter, welke termijn men van regeringszijde zal gaan vaststellen voor het realiseren van de winst, wordt dit 1-2-6 maanden of nog langer. Naar de mening van velen zal een termijn van drie maanden geen grote veranderingen brengen in de omzet ten. Wordt de termijn een half jaar of nog langer dan zal dit ongetwijfeld de handel sterk afremmen, zo meent men De beurs ziet dan ook met een zeer grote belangstelling naar de duur van de ter mijn uit. Volgens de regeringsverklaring zullen, zoals bekend, voorstellen worden ingediend voor het belasten van speculatiewinsten. De koersen van de nabeurs voor de in ternationale waarden hebben, na het be kend worden van de regeringsverklaring, praktisch geen veranderingen ondergaan. De handel was minimaal. Voorlopig is van de zijde van de Vereeniging voor den Effectenhandel geen commentaar te ver krijgen. De resultaten van Zwanenberg-Organon zijn in de eerste maanden van 1965 hoger geweest dan in de overeenkomstige peri ode van 1964. Ook bij Zwanenberg (levens- middelengroep) was de gang van zaken beter dan vorig jaar. Het bestuur, zo bleek gisteren op de jaarvergadering heeft besloten definitief af te zien van verdere fabricage van groenteconserven. Aan de groentefabriek zal een nieuwe bestem ming worden gegeven. De totale Investe ring van de bestaande concernmaatschap pijen wordt voor 1965 geraamd op on geveer 20 (v.j. 24,1 min). Van de agioreserve, die per ultimo 1964 voor 32 min op de balans voorkomt, is 16 min als fiscaal vrij te beschouwen. De directie van de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij (ADM) is bepaald niet te pessimistisch gestemd over de re sultaten van het thans lopende boekjaar. De eerste maanden zijn iets minder gun stig geweest dan die van 1964, maar ten opzichte van de overeenkomstige periode van 1963 valt evenwel nog een verbetering te constateren. Voor april en mei is de maatschappij volbezet en verwacht moet worden dat dit ook tot november hét ge val zal zijn, aldus is op de jaarvergade ring meegedeeld. Het vermogen van de Nederlandsche fondsen maatschappij NEFO N.V. is in het eerste kwartaal 1965 met bijna 9 per cent gestegen tot ƒ74.4 (ƒ68,5 min, zo blijkt uit het vandaag verschenen kwar taalbericht. Het geplaatste aandelenkapi taal nam toe tot 38,8 min door plaat sing van 3,7 min aandelen en uitkering van vijf percent stockdividend, waarmee in totaal 1,8 min was gemoeid. De koers per aandeel van 50 nominaal daalde tot 104,50 110,50). De nieuwe middelen werden hoofdzake lijk belegd in reeds in de portefeuille aan wezige fondsen, waarbij de grootste be dragen in de rubrieken chemie en farma cie, assurantiemaatschappijen en voe- dings- en genotmiddelen werden belegd. Bijgekocht werden o.m. aandelen of cer tificaten AKU, Hoogovens, Eerste Neder landsche, Nationale-Nederlanden, Ned. Credietbank, Utrechtsche Hypotheekbank, Van der Grinten, Kon. Zout-Ketjen, Schol ten Foxhol, Ned. Kabel, Thomsen, Drie Hoefijzers, Meneba en Oranjeboom. Lu^M--U.upijs9lp|il!W S5% 55'/» 5S%- 40JVS 1MÏ4 '1WV2+ 85 65 '85 V»/l 79',i„. K 75 75 - Vi nYi 22% 22%- 34% 34 34%+ 5i ■ry S ifSt -Bè4ü WAX 43 SirppFia 44% Sfromaris 2u 32% -im Sr-rtiobrf M- m, toimPnt m mrnP'tS wiet 13:20% mm® m im Achilles 28 te Matarani verw. Acteon 28 te Eastham. Alamak 27 v. New Orleans n. New York. Alblasserdljk 28 te Hamburg. Alchiba 27 ten anker Khorramshar. Algol 28 v. Lorenco Marques n, Durban. Alhena 27 v. Antwerpen n. Rotterdam. Aludra 27 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Ampenan 27 v. Barcelona n. Rotterdam. Amsteldiep 27 te Aden. Amstelsluis pass. 27 Minicoy n. Basrah. Ares 27 v. Balboa n. Porta Arenas, Aristoteles 27 v. Balboa n. Porta Arenas. Attis 29 te Mobile verw. Baarn 26 te Rotterdam. Bali 27 te Suez. Batjan 27 v. Tocapilla n. Antofagasta. Bengalen 27 v. Port Swettenham n. Singapore. Bengkalis 29 te Montreal. Beninkust 27 v. Antwerpen n. Amsterdam. Bennekom 27 te Puerto Limon. BiUiton 27 v. New Orleans n. Gulfport. Bintang 27 v. Belawan n. Singapore. Blitar 27 te Aden. Caltex Eindhoven 28 te Ras Tanura verw. Caltex Madrid 27 v. Malta n. Sidon. Caltex Utrecht 28 v. Dumai n. Pladju. Camerounkust 27 ten anker Pointe Noire. Castor 27 te Izmir. Cirrus (weerschip) 27 v. Rotterdam n. Atlan tische Oceaan. Colytto 26 v. Belfast n. Toledo. Congokust 27 te Tema, Crania 27 v. Valparaiso n. Panamakanaal. Cumulus (weerschip) 28 te Rotterdam. Daphnis 27 v. Antwerpen n. IJmulden. Dinteldijk 27 v. Bermuda n. Cristobal. Diogenes 27 v. Le Havre n. Antwerpen. Dorestad 27 v. Shellhaven n. Hoek v. Holland. Eenhoorn 27 v. Bremen n. Tunis. Eos pass. 27 Kaap Flnisterre n. Hamburg. Esso Rotterdam 28 te Ras Tanura. Eumaeus 28 v. Trincomalee n. Djibouti. Friesland pass. 27 Brunsbuettel n. Vëlsen. Gaasterdijk 27 te Rotterdam. Gabonkust 27 v. Monrovia n. Freetown. Gari 27 te Pladju. Garoet 27 v. Madras n. Colombo. Gorredijk 27 te Antwerpen. Graveland 27 v. Santos n. Rio Grande do Sul. Grebbedijk 27 te Rotterdam. Grotedijk 27 v. Rotterdam n. Antwerpen. Gulf Italian 27 v. Mena n. Suez. Gulf Swede 28 v. Angusta n. Perz. Golf. Heemskerk 26 te Amsterdam. Helicon 26 te Rotterdam. Ittersum 28 te Bremen. Kamperdijk 27 v. Morehead City n. New York. Kara 27 te Madras. Karimun 27 v. Aqaba n. Djibouti. Katwijk 27 te Suez. Kossmatella 27 v. Durban n. Abadan. Krebsla 28 in Straat Ormusz n. Rotterdam. Kreeft 27 v. Rotterdam n. Narvik. Laertes 28 v. Antwerpen n. Amsterdam. Lekhaven 27 te Rotterdam. Liberlakust 27 v. Rouaan n. Bordeaux. Main Lloyd 27 v. Le Havre n. Cristobal. Marathon 27 v. Rotterdam n. Antwerpen. Marlekerk 27 te Bahrain. Merwe Lloyd 27 v. Djibouti. 28 te Assab verw. Moerdijk 27 te Rotterdam (proefvaart). Montferland 28 te Buena Ventura. Neder Ebro 27 v. San Francisco n. Los Angeles. Neder Eems 27 v. Dunedin n. Napier. Neder Rhone 27 v. Hongkong n. Singapore. Nieuw Amsterdam 28 te Rotterdam. Noordwijk 27 te Halifax verw. Ommenkerk 27 v. Amsterdam n. Bremen. Oranjestad 27 v. Southampton n. Amsterdam. Ouwerkerk 27 te Amsterdam. Parkhaven 26 v. Rio de Janeiro n. Bahia. Pericles 27 te Port of Spain. Poolster 28 v. Rotterdam n. Mostaganem. Purmerend 27 v. Curacao, n. Puerto Miranda. Riouw 27 v. Rotterdam n. Bremen. Rossum 27 v. Stockholm n. Norrkoping. Rotterdam 27 v. Rotterdam n. Le Havre. Rijndam 27 v. Rotterdam n. Montreal. Schelpwijk 26 v. Melbourne n. Adelaide. Schie Lloyd 28 te Marseille verw. v. Genua. Seine Lloyd 27 te Aden. Sirrah 27 v. Boston n. Aruba. Slamat 27 te Rotterdam. Sloterdijk 27 te Rotterdam. Sloterkerk 27 v. Mombasa n. Aden. Socrates 27 v. Funchal n. Barbados. Stad Alkmaar 27 te Toulon. Stad Amsterdam 27 v. Amsterdam n. El Ferrol. Straat Bali 26 v. Kaapstad n. Montevideo. Straat Banka 28 te Kaapstad verw. Straat Chatham 28 te Tema. Straat Clarence 28 te Brisbane verw. Straat Cook 27 ten anker Bombay. Straat Cumberland 27 te Durban verw. Straat Malakka 29 te Melbourne verw. Straat Singapore 28 te Mombasa verw. Streefkerk 27 v. Geelong n. Melbourne, Tamara 27 v. Kopenhagen n. Port Said. Theron 27 te Amsterdam. Tjiliwong 26 v. Auckland n. Wellington. T jit a rum 29 te Manilla verw. n. Jesselton. Togokust 28 te Antwerpen verw. Triton 27 te Carupano. Videna 27 v. Punta Cardon n. Wilmington Vivipara 27 v. Suez n. Mena. Waibalong 29 te Sende. Wieldrecht 26 te Port Said. Witmarsum 28 v. Rotterdam n. Hamburg. Woltersum 28 v. Ahtwerpen n. Le Havre. Zaanland 27 dwars Lissabon n. Hamburg. Zaria 27 v. Mena n. Hamburg. Zonnekerk 27 v. Genua n. Marseille. 28 te Marseille verw. Zuiderkerk 27 v. Mombasa. INTERNATIONALS IETS LAGER IN EEN ZEER KALME MARKT Niettegenstaande Kon. Olie maandag in Wall Street opnieuw een koersreactie moest ondergaan, is de stemming voor dit fonds gisteren op het Damrak bepaald niet tegengevallen. Gedurende de niet of ficiële ochtendhandel werd circa 145 voor Kon. Olie betaald. De officiële beurs open de op 144,20. De slotkbers van maandag was 145,40. -Zwitserland toonde wederom belangstelling voor de olie-aandelen. Phi lips daalde van 147,40 tot 146,90 147,80). Donderdag vindt de jaarverga dering van het Philipsconcern plaats. Er wordt een recordaantal aandeelhouders verwacht. Men spreekt van 4000. Unilever was 80 cent lager op 131. AKU prijshou dend op 495%. Voor Hoogovens werd 533, ex 14 percent slotdividend opgegeven als advieskoers, tegen maandag 552 cum slot dividend. De handel in de hoofdfondsen was gedurende de hele beursduur zeer kalm. De beroepshandel alsmede het pu bliek wilden eerst de inhoud van de re geringsverklaring afwachten alvorens iets te ondernemen. VERHANDELDE FONDSEN 27 april 26 april Totaal 426 431 Hoger 135(31.7%) 160 (37,1 Lager 193 (45.2%) 154(35.7%) Gelijk 98(23.1%) 117(27.2%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U495 Hoogovens Kon. Olie144.80-145.30 Philips 147.30 gb-148.50 gl Unilever 131.40-131.70 Stemming: Vriendelijk. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv 2de tijdv, A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philip Unilever 494 gb-495 144.80-145 148.10-148.40 131.70 495 144.80 148.50 132.50 Slot- koersen 27 april Slot- koersen 27 april A.K.U 493% 532 147 131.15 Kon. Petroleum 144.25 Amsterd. Rubber 115% H.V.A 1551/s 115 Holl -Am. Lijn 127% K.N.S.M 128% Van Ommeren 242 Ned. Sch. Unie 143 3% Invest, cert... 3%% Staffell. 1947 5'/i% Ned. 1964 II 101 Alg. Bank Ned. 286'/; Amro Bank 63.10 Holl. Bank Unie. 232% Nat.-Nederlanden 700 R.V.S 730 224 191 458 Albert Heijn 641 Van Berkel 244 Billiton II 426 Bredero Brocades-Stheem 895 Bührm.-Tetterode 855 Bijenkorf Centr. Suiker Mij 429 Vï Curag. Handel Mij Ford 940 b Van Gelder Zn. 145 Gist- en Spir.fabr. 349 Vj 219 485 Holec 325 gb Hollandsche Beton 396 Intematio 308% Kon. Ned. Papier 275V. Kon. Zout-Ketjen Lindeteves-J acob. 160% 456 Müller Co 335 Naarden 575 Ned. Kabelfabr. 343 Ned. Scheepsb.Mij 109% Nijverdal-ten Gate 160 98.50 Rotterd. Droogdok 235% Scholten Foxhol 549 gb Stokvis Zonen 212 Texoprint 208 Thomassen en Dr. 565 Ver. Machinefabr. 175% Vredestein Rubber Wilton-Fijenoord 186 506 Zwanenberg-Org. 179.50 Aluminium Ltd... 29% American Motors 14 Anaconda 62% Bethlehem Steel.. 38% Cities Service. 76% General Motors.. 107% Kennecott Copper 102% Republic Steel 44% Shell Oil 58% U.S. Steel 54% Boeke Huidek. 238 Figée 233 Spaamestad 618 v. Waveren Gr.h. 109 Nefo 104.50 Dordtse Petr. 649% 26 april 27 april 26 april 27 april Atch. Topeka 33% 33 V* Ex. Baltimore 34% b 34% 61% 61% Illinois Cent 50% 50% N.Y. Centr 55% 56% Pennsylvania 45% 46% 39% 38% 41% 41% Allied Chem 55% 543/4 46 403/8 A.C.F. Ind 88% 90 Am. Smelting.... 57% 57 68% 68% Am. Tobacco 38% 37% 63% 64% 38% 383/4 70% 765/e 54 Ex 53% 60% 60% Cons. Edison 40% 463/8 Dougl. Aircr 38% 39% Ex. 239% 239% Eastm. Kodak 159 160% 102% 102% Gen. Motors 108% 1083/8 Goodyear T 53% 533/4 Wall Street gaf gisteren een opgewekt waa vaat, lllctcU winstnemingen zorgden er voor dat een groot deel van het hogere koerspeil later weer teniet werd gedaan. Vraag was er vooral weer naar staalwaarden. Sigaret- tenaandelen liepen terug toen bekend werd dat Reynolds in tegenstellingen tot haar vier grote concurrenten niet over zal gaan tot prijsverhoging. Van de 1396 verhan- Amer. Motors Int. Harvester.... Int Nickel Int. T. and T Kennecott Mont. Ward...-.,. Radio Corp...M.„ Republic St Royal Dutch Sears Roeb...„.. Shell Oil Soc. Vacum. Stand. Br Stand. Oil N.J. Studebaker Texaco Un. Aircraft Un. Corp Un. Fruit Us. Rubber Us. Steel Westingh Woolworth Ford K.L.M Omzet: 6.310.000. delde fondsen waren er 620 hoger en 514 lager. De omzet beliep 6.35 miljoen shares tegen 5.41' miljoen shares maandag. Het was de grootste omzet sinds 20 april toen 6.48 miljoen shares van eigenaar veran derden. De Dow Janes indices: industrie 918.16 (+1.30), sporen 212.09 (—0.08) en openbare nutsbedrijven 162.03 (+0.52). 13% 13% 39% 38% 89 883/4 573/4 57JA 103% 105 35% 35Vs 34% 343/4 44'/8 453/8 42% 42% 67% 68a/9 59 59 85% 85% 81% 81% 80% 79% 53/4 5% 773/9 773/8 773/8 77% 8% 83/4 23% 22% 66% 66% 543/g 55% 51% 51s/8 30% 30% 58% 603/8 373/9 373/9 Het in opspraak gekomen Utrechtse stu dentengezelschap „Tres Faciunt Collegium" heeft „in diepe verslagenheid besloten voor onbepaalde tijd alle activiteiten te staken". De heer W. J. de Brauw heeft zulks na mens het gezelschap in een brief aan de senaat van het Utrechts Studenten Corps meegedeeld. De heer De Brauw betreurt het dat de op de Tres geworpen blaam onverdiend ook het USC heeft getroffen, dat geen en kele aansprakelijkheid heeft. Voorts kon digt de heer De Brauw aan dat Tres zich ernstig gaat beraden over de aard en toe komst van het gezelschap. Toegezegd wordt dat het zijn activitei ten niet zal hervatten alvorens met de se naat van het corps overleg te hebben ge pleegd. Nieuwe leden zullen voorlopig niet worden aangenomen totdat met de senaat bepaalde garanties zijn overeengekomen. De financiële resultaten van de Konink lijke Shell Groep over het eerste kwartaal van 1965 zullen worden bekendgemaakt op 13 mei 1965, tijdens de algemene verga dering van aandeelhouders der N.V. Ko ninklijke Nederlandsche Petroleum Maat schappij. Tijdens het vandaag in Groningen be gonnen nationaal congres van de Neder landse Studentenraad (N.S.R.) zullen ds vertegenwoordigers van de studentenvak beweging de vergadering verlaten, als de samenstelling van een nieuw N.S.R.-be stuur niet onmiddellijk aan de orde wordt gesteld. Het huidige N.S.R.-bestuur zou er niet in geslaagd zijn voor het congres een kan didatuur voor een nieuw bestuur op te stel len. Op een gistermiddag te Amsterdam belegde persconferentie deelde het bestuur van de studentenvakbeweging mee dat het behandelen van het nieuwe programma van de N.S.R. op het congres slechts zin heeft als er een bestuur is gekozen dat dit programma zal moeten uitvoeren. De S.V.B. heeft zelf een aantal kandi daten gesteld voor het N.S.R.-bestuur. Zij zijn vrijwel allen bestuursleden van de S.V.B. De studentenvakbeweging heeft voorts een minimum programma voor het nieu we N.S.R.-bestuur opgesteld, dat als het niet zou worden overgenomen door de S.V.B. zelf als richtsnoer voor de naaste toekomst zal gelden. Het minimum pro gramma vermeldt een studiekostenver goeding vanaf het 21ste jaar op grond van een budgetonderzoek, een ziektekostenver zekering en een landelijk overkoepelend orgaan voor studentenhuisvesting, waarin naast universitaire instanties overheid en studenten vertegenwoordigd zijn.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11