VAN DAG TOT DAG Moordenaar van Belgische baby gepakt X Sovjet-Unie voelt voor gesprek van kernnaties President De Gaulle lanceert nieuwe aanval op Amerika Opstand in Dominicaanse Republiek is mislukt WERELDNIEUWS WITTE KRUIS VERSTOPT GEVOEL KRIJGT GEEN KANS Duitse eenheid en Rapacki-plan door De Gaulle en Gromyko besproken Minister Rapacki had hartaanval .Twee kinderen in koffer gestikt <^raatótoel program van duivenboden n,v. van duiven boden n.v. WOENSDAG 28 APRIL 1965 3 ook in tabletten en cachets. Nog discreter Rede in teken van nationalistisch chauvinisme Visserijsamenwerking op Atlantische Oceaan Generaal Wessin brak verzet in hoofdstad Op de Sporry de permanente meubelshow spaarne 11 artifort - boven kamp - leolux - tessi - gelderland zitmeubelen wandmeubelen fristo - formule mah. yongg pastoe royal systeem deco k.l.m. ged. oude gracht 108-110 - spaarne 11 De regeringsverklaring waarmee het ka- binet-Cals zich gisteren aan parlement en burgerij heeft voorgesteld, onderscheidt zich van vele vroegere staatsstukken van deze aard in de eerste plaats door haar enorme uitvoerigheid; de voorlezing door minister-president Cals heeft bijna twee uur in beslag genomen. Er had, naar het ons voorkomt, aanzienlijk in kunnen wor den gesnoeid, want die uitvoerigheid was althans voor een deel veroorzaakt door een afdaling in details (bijvoorbeeld inza ke de steenkolenmijnbouw en de ruilrege- ling voor landbouwgronden) die in een re geringsverklaring nauwelijks op hun plaats zijn. In vergelijking hiermee was de verklaring waarmee mr. Marijnen in juli 1963 zijn kabinet aan de Kamer pre senteerde van een troonrede-achtige alge meenheid en beknoptheid. Men kan veronderstellen dat de nieuwe ministersploeg daar lering uit heeft willen trekken, want het vorige kabinet heeft de schadelijke werking ervaren van de „tijd bommen" (zoals mr. Cals ze onlangs noemde) die destijds na de formatie wa ren blijven liggen. Dat soort „tijdbom men" heeft het nieuwe kabinet, en niet ten onrechte, zorgvuldig willen opruimen. Maar daarvoor in de plaats heeft het voor zichzelf andere moeilijkheden gecreëerd door het regeringsprogram zó ambitieus op te zetten dat het, volgens menselijke berekening, zelfs onder de gunstigste om standigiieden niet te verwezenlijken is in de beperkte zittingsperiode van twee jaar die dit kabinet ter beschikking staat vóór de volgende Kamerverkiezingen. Voor zo ver het daarbij gaat om een beleid „in perspectief op dieper ingrijpende hervor mingen" die in de naaste toekomst aan de orde zullen zijn, kan men dit beschouwen als een te waarderen bewijs van de wijde blik waarmee het nieuwe kabinet de din gen wil bezien. Maar als men zich dan tegelijk op sommige punten zo in details begeeft als hier het geval was, wordt daarbij wel een zware wissel getrokken op de politieke toekomst dat wil zeggen op de levenskansen en de mogelijke levensduur van de drie-partijen-combina- tie waaruit het kabinet bestaat. Overigens is dat afdalen in details be paald niet over de hele linie gebeurd. Met name inzake de buitenlandse politiek was de regeringsverklaring wel bijzonder vaag; de bewuste passage kwam in feite hierop neer dat minister Luns op de van hem bekende wijze zijn gang blijft gaan, mede dankzij de „verheugende mate van overeenstemming tussen de regering en de staten-generaal", welke overeenstemming hsfar onze mening overigens voortvloeit uit de weinig-verheugende, lethargische houding van de staten-generaal op het ge bied van de buitenlandse politiek. Allesbehalve gedetailleerd (want geheel afwezig) waren de mededelingen omtrent de financiering van allerlei, op zichzelf toe te juichen, nieuwe uitgaven die de re gering voornemens is te doen. Dat de ge meenten een extraatje krijgen van vijftig miljoen, dat de inkomstenbelasting voor ongehuwden en de successierechten wat omlaag zullen gaan, dat er hogere subsi dies komen in de woningbouwsector, dat er „belangrijke sommen" zullen worden aangevraagd voor bouwprojecten van het wetenschappelijk onderwijs, dat er voor buitenlandse hulpverlening 33 miljoen meer zal worden uitgetrokken dit alles klinkt alsof sinterklaas voor de deur staat. Maar waar moet al dat geld van daan komen? Toch zeker niet alléén uit de opbrengst van de voorgestelde belasting op speculatiewinst, die immers niet zo bliksemsnel in werking zal kunnen treden. Voor een antwoord op deze vraag zullen we dus geduld moeten hebben tot de aan bieding van de volgende miljoenennota, over vijf maanden. De premier ging, zoals te verwachten was, vrij uitvoerig in op de kwestie van het omroepbeleid, waarover het vorige ka binet is gestruikeld. Hij bekende, dat „ge streefd is naar een oplossing die een zo groot mogelijke meerderheid (in het par lement) kan krijgen," een streven waarbij dus meer met praktische politieke facto ren dan met principiële overwegingen rekening is gehouden. Het lijkt ons een vreemde contradictie dat mr. Cals het principe van de vrije meningsuiting „als een der waarmerken van een democrati sche maatschappij" gebruikte ter verde diging van het aanvechtbare systeem om de getalssterkte van luisterclubs als cri terium voor het uitgeven van zendmach tigingen te beschouwen. Even onlogisch was het dat de premier de gedachte van een nationale omroep afwees als niet pas send bij de verscheidenheid van ons volk hoewel hij in dezelfde passage had ver klaard dat „ons volk zich er steeds beter van bewust wordt dat er meer is wat ons bindt dan wat ons scheidt" en „dat wij samen de geweldige problematiek van de vrijetijdsbesteding, de ontspanning en de culturele vorming moeten aanvatten." „Samen", betekent dat volgens de minis ter: gescheiden in luisterclubs met elk zo veel minuten zendtijd per zoveel duizend leden? Logischer zou het zijn geweest, dat „samen" uit te leggen als: samengebun deld in een nationale omroep. Maar die wijst mr. Cals juist af. Dat het nieuwe kabinet reclame in de ether wil toelaten, wisten wij al. Maar wij wisten niet en na de regeringsverkla ring weten wij nog steeds niet op welke principes van ethische, culturele of andere aard dat besluit berust. Wellicht óók alleen op het „principe" dat er in de Kamer een grote meerderheid voor zal zijn. Maar is dat voldoende als basis voor een zo be langrijk, bijna revolutionair besluit? Wij denken er anders over; zoals wij ook an ders dan dit kabinet denken over de on afhankelijkheid van de pers, die door mr. Cals weliswaar geprezen wordt maar toch niet te goed wordt geacht om met de fooi van een „financiële compensatie" uit de opbrengst van de reclame in radio en tele visie te worden afgescheept. Dit alles neemt niet weg dat deze re geringsverklaring toch ook heel wat lof waardigs bevat. De opmerkingen inzake de nationale ruimtelijke ordening, met in begrip van de verkeers- en vervoerspro- blematiek, de luchtverontreiniging, de ge luidshinder en, niet te vergeten, de be stuursvorm van agglomeraties (een voor Kennemerland en IJmond urgent pro bleem) nemen een verblijdend grote plaats in. En niet minder verheugend is de aan dacht die in dit stuk gewijd is aan de menselijke verhoudingen in een democra tische samenleving. (Alleen zou het nóg democratischer zijn geweest als de pre mier in dit verband niet over „de be stuurder en de onderdaan", maar over „de bestuurder en de staatsburger" zou hebben gesproken.) Enigszins duister is de passage omtrent een eventuele wijziging van de spelregels voor de loonpolitiek en van het systeem van loonvorming zelf, waarover de S.E.R. om advies zal worden gevraagd. Welke richting de regering hier uit wil, valt ner gens uit op te maken, hetgeen des te be- vreemdender is omdat het daarbij toch gaat om de sociaal-economische politiek van het kabifiet waarin de P.v.d.A. voor 't eerst na zes jaar weer op de regerings- banken verschijnt. Het lijkt er bijna op alsof hier een verschil van mening tussen P.v.d.A. en de twee andere partijen met de mantel der liefde bedekt is. Zou er dan tóch nog een klein tijdbommetje zijn blij ven liggen? Advertentie RED BAND- ROOSENDAAL BRUSSEL (ANP) In België is binnen de 48 uur een ophefmakende babymoord in Temse aan de Schelde geëindigd met de bekentenis en de arrestatie van de da der. Het slachtoffertje is de 20-maanden oude Dirk Vermeulen. De dader kon snel worden achterhaald en tot een bekentenis worden gedwongen, dank zij de mededelin gen van het vijfjarig broertje van het ver moorde kind, Jean-Pierre. De jongen had de dader herkend toen deze zondagavond de deur van de woning intrapte, het licht in de slaapkamer van de kinderen aan deed en er met de baby van doorging. Na een urenlange ondervraging gaf Frangois E. uit de bij Temse gelegen ge meente Hamme toe het kind in zijn auto te hebben meegenomen naar Wichelen om het daar in de Schelde te gooien. Dit ge beurde zondagnacht. Over het motief van de kindermoord heeft de politie geen mededeling willen doen. Volgens een bericht van het persbu reau „Belga" zou Frangois E. uit wraak hebben gehandeld, omdat de moeder van het slachtoffer haar relatie met hem wil de verbreken. Advertentie Aktieve Witte Kruis poeders bestrij den verkoudheid en griep radikaal. U voelt u weer opgelucht en fit. Witte Kruis poeders: ook tegen hoofdpijn en kiespijn. (Van onze correspondent) PARIJS Nadat hij in twee uitvoerige gedachtenwisselingen mei zijn ambtgenoot Couve de Murville het terrein grondig had verkend, heeft de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Gromyko, dinsdag middag ruim anderhalf uur met de Franse president gesproken. Het gesprek liep, zo als de overigens weinig loslippige Rus bij zijn afscheid van het Elysée net onthullen wilde, over de voornaamste problemen van de internationale politiek. Hij ontkende op een vraag die hem in het Russisch door een Franse journalist werd gesteld niet dat hij opnieuw de uit nodiging aan generaal De Gaulle herhaald had om Moskou een tegenbezoek te komen brengen. Twee onderwerpen hebben, zo neemt men in Parijse diplomatieke kringen alge meen aan, het gesprek De Gaulle-Gromy- ko in het bijzonder beheerst. De Russische minister heeft het Franse staatshoofd mee gedeeld, dat het Kremlin nu officieel het voorstel van De Gaulle aanvaardt voor een conferentie van de vijf kernmogendheden Verenigde Staten, Sovjet-Unie, Groot- Brittannië, Frankrijk en China over het vraagstuk van de ontwapening. Beide staatslieden zouden elkander even eens gevonden hebben in het verlangen zo spoedig mogelijk een conferentie tussen diezelfde landen bijeen te roepen die offi cieel Cambodja als inzet zou hebben maar daarnaast de mogelijkheid" moet bieden of ficieus ook de Vietnam-oorlog ter sprake te brengen. Ten aanzien van de toekomst van Euro pa tonen de beide delegaties zich voor de buitenwereld zo mogelijk nog wat discre ter. De Fransen hebben nu blijkbaar inge zien dat het misschien beter is hun Duitse partners niet al te veel te ergeren. Om dezelfde reden heeft generaal De Gaulle gisteren in zijn televisie-toespraak over hetzelfde onderwerp evenmin uitvoerig uit- gewijd. (Van onze correspondent) PARIJS Onder het motto van nationa le onafhankelijkheid en soevereiniteit, heeft president De Gaulle in een rede voor de televisie dinsdagavond een nieu we aanval op de Verenigde Staten gelan ceerd. Het Frankrijk dat onder zijn lei ding de periode van verval nu achter zich had gelaten, weigert, zo verzekerde hij, zich in een economisch en militair sys teem op te laten lossen waardoor het de speelbal van de Amerikaanse politiek zon worden. De generaal herinnerde aan zijn recen te beslissing, overtollige dollars voor goud in te wisselen om Frankrijk zo te be hoeden voor de gevolgen van een eventu ele Amerikaanse monetaire crisis. Hij maakte ook een toespeling op de oorlog in Vietnam om de Amerikanen te gen de onoverzienbare gevolgen van hun politiek in Zuidoost-Azië te waarschuwen. Een waarschuwing, die hij alweer baseer de op het principe van de onafhankelijk heid en het recht van alle volken hun ei gen toekomst bepalen. De Gaulle wees op de solidariteit van de zes landen van klein-Europa; op Groot- Brittannië, waarmee Frankrijk het eerste supersonische vliegtuig gaat bouwen; op de Mont-Blanc, die het samen met de Ita lianen doorboorde; op Zuid-Afrika; op communistisch China; op de Sovjet-Unie en haar satellieten, waarmee de Franse relaties eveneens steeds beter worden. Frankrijk wenst zich, zo liet de gene raal weten, als een loyaal bondgenoot te gedragen maar weigert zich onder het motto van de Europese of Atlantische in tegratie tot een „ondergeschikte dienst knecht" te verlagen. De „Amerikaanse beschermer" was misschien bereid het voortbestaan van Franse geleerden, industriëlen en zelfs ministers toe te laten, maar Frankrijk zelf zou toch moeten verdwijnen. Om dat misdadige plan te doorkruisen be zwoer de generaal-president de Fransen zich geen inspanning te sparen om hun land, behalve militair ook industrieel en economisch onafhankelijk van het buiten land te maken en vooral om niet te luis teren naar de lokstemmen, die een terug keer naar het feodalistische verleden pre dikten. Zonder dat hij het woord zelf in de mond nam was de hele toespraak toch wel dui delijk afgestemd op de presidentsverkie zingen van vijf december, waarvoor de generaal de campagne nu dus in feite ge opend heeft. Een campagne, die hij wil plaatsen onder de nationalistische leuze van het „eeuwige Frankrijk" en de illusie dat in deze tweede helft van de twintigste eeuw een land van de Franse proporties inderdaad nog op eigen krachten zou kun nen leven. Een illusie, die trouwens afdoende wordt ontzenuwd door het feit, dat de Amerika nen trots alle verbale manifestaties van Franse officiële zijde in werkelijkheid hun positie ook in Frankrijks economie toch steeds verder en sterker weten uit te bou- Niettemin heeft deze stof naar alle waarschijnlijkheid de gedachtenwisseling op het Elysée gisteren toch wel beheerst. Volgens zekere geruchten zou Gromyko weer eens een nieuw balletje hebben op geworpen over het bekende plan van de Poolse minister van Buitenlandse Zaken, Rapacki, dat voorziet in een evacuatie van alle installaties voor kernwapens in het hart van Europa. De Russen zouden dan bereid zijn Oost- Duitsland en mogelijk nog andere satel lieten militair geheel te ontruimen, indien de Amerikanen Europa eveneens zouden verlaten. Het is echter niet bekend hoe De Gaulle op het voorstel heeft geantwoord. De Frans-Russische kous is ook met de beide ontmoetingen van gisteren op de Quai d'Orsay en het Elysée overigens nog niet afgebreid. Vandaag werd de Russi sche minister door premier Pompidou ont vangen' en morgen ontmoet hij voor de derde maal deze week zijn collega Couve de Murville. Het Europese Europa van Atlantische Oceaan tot de Oeral dat generaal De Gaul le wil restaureren en waarvoor het Krem lin nu zo'n duidelijke belangstelling de monstreert, is zeker wel een denkbeeld dat nog heel wat politieke haken en diplo matieke ogen heeft. WARSCHAU (Reuter) De Poolse mi nister van Buitenlandse Zaken, Rapacki, zou een hartaanval hebben gehad. Hij is thans herstellende en zal vermoedelijk over een maand of twee zijn werkzaam heden kunnen hervatten. Het officiële bezoek dat minister Rapacki in mei aan Stockholm zou brengen, is afge zegd. Een nieuwe datum voor dat bezoek is nog niet vastgesteld. Als zijn plaatsver vanger treedt op de eerste vice-minister van Buitenlandse Zaken Naszkowski. Mi nister Rapacki heeft al twee maal eerder eëh hartaanval gehad. WASHINGTON (AFP) De Verenig de Staten en de Sovjet-Unie hebben een akkoord gesloten over wederzijdse inspec tie van hun vissersvloten op de Atlantische Oceaan. Een eerste groep Amerikaanse in specteurs zal zich op 6 mei in Halifax aan boord begeven van Russische visserssche pen. Wederzijdse inspectie was aanbevo len door de internationale commissie voor de visserij op het noordwestelijke deel van de Atlantische Oceaan. In deze commissie hebben vertegenwoordigers zitting van de VS, de Sovjet-Unie en Canada. De twee landen willen op deze wijze nagaan welke maatregelen het best kunnen worden ge nomen voor het behoud van de visstand in dit gebied. SAN DOMINGO (Reuter, AFP en AP) In de Dominicaanse Republiek zijn troepen onder bevel van generaal Wessin de hoofd stad San Domingo binnengetrokken. Een aa-ntal opstandige militairen en aan hangers van ex-president Bosch, die in het weekeinde in verzet waren gekomen bieden nog verzet, maar het schijnt dat de re volutie tegen Cabral definitief is neerge- BRUSSEL (ANP) In Antwerpen heeft zich dinsdag een tragisch ongeval voorge daan, dat aan twee kinderen het leven heeft gekost. De tienjarige Lucienne Ser- neels en haar vijfjarige broertje Nicolas werden levenloos gevonden in hun slaap kamer. Zij waren gestikt in een koffer, die waarschijnlijk tijdens hun spel was dichtgeslagen. De ouders hadden op straat naar hun kinderen gezocht, die zij al enige tijd mis ten. De ontdekking in de koffer kwam te laat om met kunstmatige ademhaling de levensgeesten van de kinderen weer op te wekken. Door een ontploffing in de machine kamer is het sleepbootje ,Jelgrie" dat aan de Kromme Waal in Amster dam lag, totaal uit zijn voegen ge rukt. Schipper-eigenaar H. Lokken uit Weesp, die zich in het vooronder bevond, liep zeer ernstig letsel op. De oorzaak van de explosie is een lek in een butagasinstallatie. slagen. Bij de gevechten van de afgelopen dagen zijn minstens 33 doden gevallen. Het radiostation in San Domingo ver dween gistermiddag uit de lucht en alle verbindingen met de stad waren verbro ken. Amerikaanse oorlogsschepen zijn gis teren begonnen met de evacuatie van Ame rikanen. Ongeveer duizend van 2300 Ame rikanen die in de Dominicaanse Republiek wonen zouden de wens te kennen hebben gegeven dat ze het land willen verlaten. In Washington heeft president Lyndon B. Johnson de toestand in de Dominicaanse Republiek zeer ernstig genoemd. Hij ver klaarde te hopen, dat de orde hersteld en een vreedzame regeling gevonden kan wor den. De banneling en ex-president Juan Bosch wacht in San Juan op de uitslag van de strijd. Het getij keerde zich ech ter definitief tegen hem toen de marine zich achter de luchtmachtgeneraal Elias Wessin schaarde, die Bosch had helpen af zetten. In San Juan heeft Bosch verklaard, dat sommige officieren Wessin steunen, maar dat het volk tegen hem is precies zoals het eens tegen Hitler was. Generaal Wessin is 'dus voor de tweede maal in zijn militaire loopbaan als de „sterke man" van de strijdkrachten naar voren gekomen. Hij was het ook die de leiding had van de staatsgreep die negen tien maanden geleden het bewind van Bosch omverwierp. Durf nee te zeggen Meestal ben ik helemaal niet gediend van verenigingen die zich ten doel stellen de mensheid te verbeteren volgens de door hén gehuldigde doelstellingen. Ik houd het meer met die bekende wijze man, die ieder mens op zijn eigen manier zalig wil de laten worden. Maar nu is er een ver eniging in oprichting die wel degelijk voor ziet in een terdege gemist iets: een op voeding van de kinderen door hun ouders op een basis die afwijkt van wat nu ge huldigd wordt. Meer discipline en minder toegeeflijkheid zal onze jeugd heel beslist geen kwaad doen en de ouders meer ge noegen aan het opvoeden doen beleven, al zal dat opvoeden natuurlijk aanzienlijk moeilijker worden. Verbieden is nu een maal altijd moeilijker dan toegeven. Voor taan zullen de ouders weer moeten leren zeggen NEE en geen nou-vooruit-dnn- maar! MAAR! NEE? Ja. NEÉU! NEE als ze na bedtijd blijven doorzani- ken om naar de teevee te kijken. En ook NEE als men het niet eens is met het pro gramma. Weest u dan maar „slap" in hun ogen. NEE tegen fuifjes voor schoolkinderen waarop drank geschonken wordt. En ook NEE als bij die fuifjes geen ouders of leerkrachten aanwezig zijn. NEE als uw spruiten te laat thuis ko men en ook NEE tegen zogenaamde na- fuifjes op onbekend adres. NEE tegen tienerfestivals waarbij u met uw klompen kunt aanvoelen dat ze zullen leiden tot een walgelijke toestand van hys terie en vernielzucht. NEE tegen films die u totaal ongeschikt acht, al zijn ze desnoods goedgekeurd voor zuigelingen. NEE tegen de „schone" letteren op t* jonge leeftijd, al beweren de lieve schot jes honderdmaal, dat zij die voor hun eind examen moeten lezen. Enkel en alleen wanneer u ze hooguit goed acht om het vuilnisvat mee te bekleden zegt u in dit geval NEE'.!! Ook NEE tegen de hele dag plaatsjes- draaien van bietels en andere langharen tot u niet meer weet of u rechtop of on dersteboven staat. En tienwerf NEE tegen langharen bij uw eigen zonen om de sim pele reden dat er t,egenaan moet kijken. NEE tegen ongewassen hoofden, om kranste oogjes en ongepaste kleding van uw dochters om dezelfde reden. NEE tegen rijden in een auto zonder rij bewijs al kunnen zij het nog zo goed. NEE tegen het vriendje of vriendinnetje dat u om zeer deugdelijke redenen onge wenst acht. NEE tegen vloeken en zogenaamde ge spierde taal. NEE als u de lieve jeugd betrapt op het vernielen van andermans eigendommen. NEE tegen nare clubjes, soosjes en alle andere minder gewenste of abnormale toe standen. In één woord NEE tegen alles wat u om goede en voor u genoegzame redenen niet zint. Liever „slap" dan slap, als u be grijpt wat ik bedoek Ik wens u veel succes! Advertentie t.o. damstraat en teylermuseum official dealer van kruisstraat 22 - afd. woningtextiel katalogus op aanvraag Toerisme. Juan de Arespacochaga, direc teur-generaal .van de dienst tot bevorde ring van het vreemdelingenverkeer in Spanje, heeft dinsdag verklaard dat 1965 voor het toeristenverkeer in zijn land een fantastisch jaar zal worden. Hij ver wacht, dat in totaal zestien miljoen men sen, waaronder 700.000 Amerikanen een bezoek aan Spanje zullen brengen. Postzegels. „One-pound Jimmy" een Aus tralische inboorling wiens getaande ge zicht over de hele wereld bekend is door dat het voorkomt op een serie postze gels, is tijdens een „religieuze retraite" in de woeste gebieden ten westen van Alice Springs overleden. Hij was over de zeventig.- Zijn ware naam was Gwoja Jungarai. Uit vele landen werd om zijn handtekening verzocht, maar hij kon al leen een duimafdruk sturen, omdat hij lezen noch schrijven kon. Zijn bijnaam „one pound Jimmy" kreeg hij, doordat hij steeds een pond vroeg voor zijn met de hand gesneden boemerangs. Staking. Op het Franse eiland St. Pierre et Miquelon, zestien kilometer ten zuiden van Newfoundland, heeft uit Parijs ge zonden Franse politie met vrachtwagens door de straten gepatrouilleerd om een staking tegen te gaan. De stakers van het 5.200 inwoners tellende eiland protes teerden tegen de komst van de Franse politie, eisten hun terugtrekking en het terugroepen van gouverneur Hery naar Parijs. De staking is begonnen om loon eisen van arbeiders aan een golfbrekers project kracht bij te zetten. Nieuws. Het Russische persbureau Tass heeft met de Finse radio- en televisie omroep een contract getekend voor d» levering van dertig- tot veertigduizend woorden nieuws per dag, de uitgebreid ste nieuwslevering van Tass buiten het Oostelijk blok. Opschorting. Maleisië heeft besloten het gehele P.T.T.-verkeer met Indonesië op te schorten, omdat dit land alle post uit Maleisië weigert te bëhandelen. Hulpverzoek. Een militaire missie is uit Indonesië naar Moskou vertrokken voor besprekingen over de Russische hulpver lening. Indonesië wil meer modems werktuigen en produktieapparatuur aan schaffen voor de kredieten die de Sov jet-Unie aan Indonesië heeft verleend tijdens Soekamo's bezoek aan Moskou in 1964. Woedeuitbarsting. In Dacca (Pakistan) hebben betogers een afbeelding van pre sident Johnson verbrand uit protest te gen de Amerikaanse politiek in Vietnam. Een duizendtal mensen betoogde voor de gebouwen van de Amerikaanse en Brit se voorlichtingsdiensten. Legerkosten. Griekenland heeft de Verenig de Naties maandag 400.000 dollar aange boden als bijdrage in de kosten van het V.N.-leger op Cyprus. Gast. Secretaris-generaal Oe Thant van de Verenigde Naties is in Wenen, waar hij een bijeenkomst van de coördinatiecom missie voor VN-bureaus zal voorzitter. Oe Thant zal ook kanselier Klaus en mi nister van Buitenlandse Zaken Kreisky bezoeken.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3