AGENDA J Vrees voor tbc-import door vreemde arbeiders ongegrond BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig Ook de West vierde Koninginnedag Kostganger stak zoon van hospita Weerzien na 52 jaar Vliegtuigbeurs in Eelde Generaal Foulkes weer in Nederland Staatssecretarissen zeggen: Voortdurende controle Ned. kustvaarder bij Kaapstad aan de grond Nieuwe arrestatie in Rotterdamse haven- fraude-affaire Jongen van 14 jaar in oriëntatierit doodgereden Nederlandse coaster lekgestoten in de Oostzee Doden in het verkeer Studentenvakbeveging verlaat nationaal congres NSR Duitse „bevrijdings- lolly's" teruggestuurd Warmer weer ZATERDAG 1 MEI 1965 2 Haarlem V elsen-IJmuiden Beverwijk 1 f:' U merkt niets anderen merken niets! tampons Me veeu prettier: Op de Nederlandse Antillen begon de viering van de verjaardag van koningin Juliana reeds donderdagavond in Wil lemstad met een openbare receptie die gouverneur Debrot gaf in Fort Amsterdam. De viering werd gistermorgen vroeg voortgezet met een aubade van schoolkin deren. Deze zanghulde, waaraan duizen den kinderen deelnamen, werd door gou verneur Debrot op het bordes van het gou vernementshuis in ontvangst genomen. Na een militaire parade werd in de oude protestantse fortkerk een dienst gehouden. Een openbaar gehoor in het gouverne mentshuis besloot het officiële deel van de viering. Het verdere programma voor de feest viering op de Antillen omvatte volksspe len en oranjebals. Ook in Suriname begon de feestviering reeds donderdagavond met een taptoe door de politiekapel van Paramaribo. Vrijdagmorgen om zeven uur bulderden de bij het historische fort Zeelandia op gestelde kanonnen een eresaluut. Daarna kwamen autoriteiten en persoon lijkheden uit het bedrijfsleven in het gou verneurspaleis bijeen voor het openbaar ge hoor. Daar bood de voorzitter van de sta ten, de heer Lachmon, namens de gehele Surinaamse bevolking gelukwensen aan. Gouverneur De Vries dankte daarvoor en zei de felicitaties te zullen doorzenden naar de koningin. Daarna volgde een parade van manschappen van de troepenmacht en van het politiekorps. In de middag waren er spelen voor de jeugd van Paramaribo. Des avonds was er een receptie in het paleis van de gouverneur. Advertentie In een huis aan de Oudeweg in Gro ningen heeft gisteravond een 36-jarige in Paramaribo geboren arbeider, die daar sinds twee maanden in de kost is, de 26- jarige zoon van de hospita met een mes in het gezicht gestoken. Daarop verliet hij de woning. De politie is er nog niet in geslaagd hem aan te houden. Toen hij twee maanden geleden in de kost kwam in het huis, was hij juist ontslagen uit de gevangenis, waar hij een straf van één jaar had uitgezeten wegens poging tot doodslag. Aan de steekpartij was een ruzie vooraf gegaan. De hospita had haar kostganger namelijk klachten overgebracht van de overige bewoners tegen het rumoer dat hij tot in de vroege ochtend met zijn platen speler veroorzaakte. De man bedreigde toen de hospita en haar zoon. De laatste ging daarop naar de politie om een klacht in te dienen tegen de kostganger. Toen hij terugkwam ontstond weer een woordenwis seling. De hospita zegde hem de kamer op, waarop de kostganger een mes trok en de zoon in de linkerwang stak. Het slachtoffer werd naar een ziekenhuis ge bracht, waar bleek dat de verwonding nog al meeviel. In Den Haag heeft gisteren de 65-jarige mevrouw A. Hubner-Gorissen, na een scheiding van ruim 52 jaar, haar broers Jan en Wim teruggezien. „Er is hier veel veranderd, maar koninginnedag met vlag gen, wimpels en feesttoeters is nog even heerlijk als toen..." zei zij. Ruim 52 jaar geleden waren vader en moeder Gorissen kort na elkaar gestorven. Een tante uit Amerika kwam over en nam de meisjes, Clementine en Annie, mee te rug.. De jongens, Jan en Marius, kwamen bij een overbuurman in huis. Marius is overleden, Clementine, nu 66 jaar, is ern stig ziek en kon niet mee naar Nederland. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: De Ne derlandse Comedie met „Een afgehouwen hoofd" van Iris Murdoch en J. B. Priestley. Regie: Henk Rigters. M.m.v. Ellen Vogel, Guus Oster e.v.a. Zondag 20 u.: „Omzien in wrok" van John Osborne. Regie: Hans Boswinkel. M.m.v. Petra Laseur, Hans Boswinkel e.a. Nieuwe Kerk, vandaag 20 u.: Concert door Die Haerlemsche Musyckcamer o.l.v. André Kaart. M.m.v. Evaristos Glassner (orgel). Teylers Museum, zondag 15 u.: Bespe ling van het 31-toons orgel door Anton de Beer. Solisten: Jeanne de Vos (viool) en Bouw Lemkes (viool). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: ,,'t Is 'n gekke, rare, dolle, dwaze wereld", 14 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u„ zondag ook 16.30 u. en maandag 19 en 21.15 u.: „La Ciociara", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De klokkenluider van de Notre- Dame", 14 j. Zaterdag 23.30 u.: „De dode ogen van Londen", 18 j. Zondag 11 u.: „Jungle cat", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De slag om Bastogne", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 u. en zondag 14 «n 16.15 u.: „Ontmaskering der veedieven", a.l.; vandaag en zondag 19 en 21.15 u. en maandag 20.15 u.: „Jerry als de preutse professor", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.30 u. en zondag ook 16.30 u.; „De trein", 18 j. Zondag 11 u.: „Don Giovanni", 14 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Zelfmoord commando Japan", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De man met het ijze ren masker", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Mata Hari", 14 j. Zondag 11 u.: „Wilde pracht", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Prentenkabinet: Expositie van poppen van Ma ja Alexander en Trudy de Ruyter. Tot 14 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. en tot 16 mei ook 's avonds van 20.30-22.30 u. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Halga Schuszheim. Tot 1 juni. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van werken van Dirk jan Ribbeling en W. Vogel. Tot 23 mei. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klas siek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Dinsdagg gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Museum Het Huis van Looy (Kamper laan): Expositie door Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondags van 14-17 u. Tot 25 mei. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Keukenhof (Lisse)Openluchttentoon stelling van voorjaars- en zomerbloemen. Dagelijks geopend van 8 uur tot zons ondergang. Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voorjaars- en zomerbloemen. Tropentuin en mini- corso. Dagelijks geopend van 9-18 u. BEVRIJDINGSTENTOONSTELLINGEN Landgoed Elswout (Overveen) Expositie over oorlog en bevrijding onder de titel „Bezetting-Verzet-Bevrijding". Dagelijks behalve 5 mei geopend van 10-12, 14-17 en 19.30-21.30 uur. Tot en met zaterdag 8 mei. Gemeenschapshuis Zandvoort. Tentoon stelling over de bezettingsjaren. Tot en met donderdag 6 mei. ZATERDAG 1 MEI City, 19 en 21.15 u.: „De rose panter". Stadsschouwburg, 20 u.: „Mysterie om vlucht 22". Fatronaatsgebouw, Willemsbeekweg, IJ- muiden, Nationale Bevrijdingstentoonstel ling, van 14 tot 17 uur. Vergaderzaal Smidt van Gelderstraat, Velsen-Noord, 20 u.: Openbare bijeenkomst P.S.P.-IJmond. ZONDAG 2 MEI City, 14.30 u.: „Maciste contra Maciste"; 19 en 21.15 u.: „De rose panter". Stadsschouwburg, 15 u.: „Het geheim zinnige eiland", 20 u.: „Het mysterie om vlucht 22". Du Commerce, Marktplein, 20 u.: dans avond ontspanningsvereniging „Arosa", met muziek van „The Vampiers". Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg. IJ- muiden, Nationale Bevrijdingstentoonstel ling, van 14 tot 17 uur. MAANDAG 3 MEI City, geen filmvoorstelling. Stadsschouwburg, 20 u.: toneelvoorstel ling Velser Kunstkring, opvoering van „De Gedachte". Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, IJ- muiden, Nationale Bevrijdingstentoonstel ling, van 9 tot 12 uur, van 14 tot 17 uur en van 19 tot 22 uur. ZATERDAG 1 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.30 u.: „De slavenkoopman"; 23.30 u.: „Als het bloed kookt". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „De ge heimzinnige ruitenboer". W. B. Theater, 20 u.: „Het recht van de revolver". Kuenenplein, kermis. Huize Scheybeek, tentoonstelling van Het Verzet. Agathakerk, Breestraat, 20 u.: „Concert Gelderse Orkestvereniging met solisten. Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie werken van Haarlemse schilders „De Groep", geopend van 9-18 uur. De Opgang, 20.15 u.: Jongeren Sociëteit. Gebouw K.S.A., 20 u.: Sociëteitsavond voor de A.B.C. Sociëteit. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-21 uur. R.-K. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 19-21 uur. Oosterwyk, openbare leeszaal, geopend van 14-21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 14-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19-21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 19-21 uur. ZONDAG 2 MEI Kennemer Theater, 14.30 u.: „Geen ge nade voor bandieten"; 16.30 u.„De slaven koopman"; 19 en 21.15 u.: „Daniela bij nacht". Luxor Theater, 14.15 u.: „Tarzan vecht voor zijn leven"; 16.15, 19 en 21.30 uur: „Topkapi". W.B. Theater, 14.30 u.: „Copper Canyon"; 16.30 u.: „Het recht van de revolver"; 20 u.: „Lift naar de misdaad". Huize Scheybeek, tentoonstelling van Het Verzet. De directeur-generaal van de Rijkslucht vaartdienst, vice-admiraal b.d. W. J. Kruijs, heeft gisteren op de luchthaven Eelde een beurs voor privé- en zakenvlieg- tuigen geopend, een novum in Nederland. Er werden twintig privé- en zakenvliegtui- gen, een en twee-motorige toestellen van Amerikaanse, Franse, Duitse en Zweedse makelij te koop aangeboden op deze „Dutch Aerofair Eelde" die tot en met zondag 2 mei duurt. Er zijn ook een open- luchttenoonstelling van nieuwe vliegtuigen, een expositie van vliegtuiguitrustingen en apparatuur en enkele stands van o.a. de Rijksluchtvaartschool. Op uitnodiging van de burgemeester van Deventer is generaal Foulkes van de Royal Canadian Army naar Nederland gekomen om daar de plechtigheden bij te wonen ter herdenking van de Canadese militai ren, die in de tweede wereldoorlog in ons land zijn gesneuveld. Hij arriveerde op Schiphol met een Dakota van de Royal Canadian Airforce uit Duitsland, waar hij een inspectiebezoek had gebracht aan het daar gelegerde Canadese regiment. Generaal Foulkes zal met de 140 nabe staanden van Canadese militairen, die maandagochtend in Nederland zullen aan komen, een bezoek brengen aan de mili taire begraafplaats in Holten. Generaal Foulkes voerde in 1945 het bevel over het eerste Canadese legerkorps tijdens de be vrijdingsactie in Nederland. Op 5 mei van dat jaar gaf het 25ste leger zich in Wage- ningen aan hem over. Van de vierde Canadese infanteriebriga de, die deel uitmaakt van het Canadese NAVO-contingent dat in Europa gestatio neerd is, komen een erewacht en de mili taire kapel van de „Black Watch" (Royal Highland Regiment) naar Holten. De plechtigheid zal ook bijgewoond worden door deelenemers aan de negende pel grimstocht van bloedverwanten van de ge sneuvelden. Het Nederlandse Oorlogsgra- vencomité maakt het hen mogelijk om de graven in Nederland te bezoeken. Advertentie 1 Miljoenen moderne vrouwen voelen zich met o.b. tampons veilig altijd en overal! Sport, fietsen, dansen, baden. Alles kunt u blijven doen. Heerlijk vrij en ongehinderd door gordel. Geen ver band of spelden. Onmerkbare Bescherming o.b. tampons, inwendig gedragen, voelt men niet - ziet men niet en merkt men niet. Gemakkelijke toepassing Bij o.b. tampons heeft men geen schuifkoker nodig. Men kan ze mee nemen in het kleinste tasje en na ge bruik altijd ongemerkt wegdoen. Onopvallend en absoluut safe o.b. tampons tekenen zich niet af onder nauwsluitende kleding of bad pak en... u kunt zich veilig voelen onder alle omstandigheden. Medisch verantwoord Wetenschappelijkonderzoek in Ame rika en vele West Europese landen heeft aangetoond.dat de o.b. methode aan alle eisen vande moderne maand- hygiëne voldoet. de moderne maand hygiëne Per pakje van 10 tampons (voldoende voor maandelijks gebruik) Normaal f 1.15, Speciaal f 1.40 Er is geen reden tot bezorgdheid over de omvang van het voorkomen van tuber culose bij buitenlandse arbeidskrachten, zo hebben de staatssecretarissen van Socia le Zaken en Volksgezondheid, dr. Barteis en dr. De Meijer meegedeeld naar aan leiding van de berichten, dat er grote be zorgdheid zou bestaan over de invloed hiervan op de volksgezondheid in Neder land. De gepubliceerde cijfers hebben betrek king op de besmettingsdichtheid (tubercu- line-index) bij groepen werknemers van verschillende nationaliteiten. Deze besmet tingsdichtheid is inderdaad aanmerkelijk hoger dan bij overeenkomstige groepen Nederlandse werknemers het geval is, al dus de Staatssecretarissen. De besmet tingsdichtheid geeft echter niet het percen tage lijders aan tuberculose aan en even min dat van hen, die aan tuberculose heb ben geleden, maar geeft alleen het percen tage van de bevolking aan, dat met de tu berkelbacil in aanraking is geweest. Dit percentage is uit de aard de zaak veel hoger dan dat van de lijders aan tuber culose, ook in ons eigen land. Tussen de besmettingsdichtheid en het aantal tuberculosepatiënten bestaat geen rechtstreeks verband. Wel is de besmet tingsdichtheid een goede maat voor het ef fect van de tuberculose-bestrijding. Uit het lage cijfer in Nederland mag worden afgeleid, dat deze bestrijding in ons land verder is gevorderd dan in de betrokken andere landen. Dit dwingt tot waakzaam heid bij binnenkomende vreemdelingen. Daar deze omstandigheid echter reeds jaren bekend is, is van het begin der ge organiseerde wervingen in 1960 van bui tenlandse arbeidskrachten af bij de selec tie in het land van herkomst steeds een röntgenologisch onderzoek betrokken. Ver der is steeds bevorderd, dat buitenlandse werknemers, die buiten de georganiseerde wervingen werk in Nederland krijgen, door toedoen van de werkgever een dergelijk De 347 ton metende Nederlandse kust vaarder „Nolloth" uit Delfzijl is vanmorgen op ongeveer 16 km. van Kaapstad door de bemanning van negen koppen verlaten. Het schip was vlak bij de kust lek gesto ten. Toen de bemanning het schip verliet stond het dek reeds blank. De, officier Van Justitie in Rotterdam heeft onlangs tijdens het proces tegen een van de hoofdpersonen in de Osto-affaire reeds aangekondigd, dat er in deze om vangrijke havenfraudezaak nieuwe arres taties waren te verwachten. Thans heeft de Rotterdamse rivierpolitie de 41-jarige bedrijfsleider van de tijdens dat proces door de officier genoemde n.v. Oceana, een scheepvaartbedrijf met vestigingen in Rot terdam en Antwerpen, voor de officier ge leid onder verdenking van ernstige frau duleuze handelingen, waarmee grote be dragen gemoeid zouden zijn. De admini stratie van „Oceana" was reeds eerder in beslag genomen en door de rijksaccoun tantsdienst onderzocht. Eén der directeuren van Osto, die on langs heeft terechtgestaan, was president commissaris van „Oceana". onderzoek in Nederland ondergaan. Er is ook bij herhaling bij de bedrijfsartsen op aangedrongen de buitenlandse arbeids krachten aan een herhaald onderzoek op tuberculose (2 5 3 keer per jaar) te onder werpen. De staatssecretarissen zeggen dat er door deze maatregelen geen reden tot be zorgdheid bestaat over de aanwezigheid van grote aantallen buitenlandse arbeids krachten. Wél vereist het belang van de volksgezondheid een voortdurende contro le. Het Staatstoezicht op de Volksgezond heid heeft daarop nog eens de aandacht van alle Nederlandse artsen gevestigd. In Asten (L) is de 14-jarige G. van der Pasch tijdens een oriëntatie-fietsrit ter ge legenheid van koninginnedag door een hem achteropkomende auto aangereden. Hij was op slag dood. Op de provinciale weg te Oostelbeers (N.B.) is de 29-jarige A. Raaymakers uit Oirschot met zijn bromfiets tegen een boom gereden in een diepe sloot geslingerd en verdronken. Een automobilist, die la ter de bromfiets in de berm zag liggen, vond het levenloze lichaam van de ver ongelukte in de sloot. In een ziekenhuis in Maaseik (L) is gis teren overleden de 62-jarige heer J. van den Heuvel, directeur van de Amsterdam- Rotterdam-Bank in Valkenswaard. In een zware mist was hij bij Ophoven in Bel gië met zijn auto tegen een boom gere den. Een mede-inzittende werd zwaar ge wond. Gisteravond is een personenauto met vier inzittenden op de provinciale weg Dongen Oosterhout (N.B.) uit een bocht gevlogen en omgeslagen. De bestuurder van de auto, de 29-jarige A. J. M. Oomen uit Oos terhout, werd zwaar gewond en overleed kort na het ongeluk in een ziekenhuis in Tilburg. De andere inzittenden liepen lich te verwondingen op. In Maastricht zijn vijf leden van één gezin en een 2-jarig buurmeisje vrij ern stig gewond bij een autobotsing. De 19- jarige bestuurder van de auto waarin zij zaten, die niet in het bezit was van een rijbewijs, verleende geen voorrang aan een vrachtauto. Bij de botsing werden hij, zijn vader en moeder, zijn twee zusjes van 14 en 17 jaar en het tweejarig buurmeisje zodanig gewond dat zij in een ziekenhuis moesten worden opgenomen. De 470 ton metende Groninger kustvaar der „Prins Bernhard" is gisteren ten zuid' westen van het Oostzeeeiland Oeland aan de grond gelopen. Het schip was met een lading bevroren vis onderweg naar Fin land. De kustvaarder maakt water als ge volg van een lek onder de waterlijn aan stuurbord. In Bome reed gistermiddag een auto van een parkeerplaats weg zonder dat de bestuurder op het andere verkeer lette. Hij reed de 22-jarige scooterrijder H. Ep- pink aan, die daardoor met het hoofd te gen een paal viel. Hij kreeg een schedel breuk en overleed korte tijd later. -..V.V 227. Vit de werkplaats van de beeld houwers sleepte Orak in zeven haasten al les, wat maar brandbaar was. Stukken kist, blokken hout, hele ladders alles bracht hij naar het kamertje, waar de in gevroren gevangenen lagen. Snel legde hij op de wolkenvloer een vuurtje aan, dat in die vochtige omgeving moeilijk wilde branden. Angstig en onge duldig blies Orak in de vlammetjes, tot het hout eindelijk hoog opvlamde. Een warme gloed verspreidde zich in het kamertje. Druppels gleden langs de blokken ijs, en al spoedig werden het stra len. Hoger nog stookte Orak het vuurtje op. Het ijs rond Brammetje en Tutu was vers, en het smolt dus gauwer dan de doorzichtige klompen rond de beeldhou wers, die daar al langer stonden. In sidderende spanning keek Orak toe, of hij al een hand of een ontdooide wip neus zag bewegen. 4A,H6Tt/l6T VAST VAAR OM blE HOEKj At* 46 NIET ZEILEN WILT, DAN AA06t 46 OP 46 LOOPPLANK BLIJVEN ZOUDEN UI66AUW IN AMERIKA JA, HIER VOEL IK PI B - jtXOHIIHIfiEN T768-A. ,Hart van Afrika". De stichting „Hart van Afrika" die actie voert om de rassen tegenstellingen in de wereH te vermin deren, houdt „Afrika-dageri' in het res taurant op de Sc'heveningse pier. Dertig leden van de Watoetsistam uit Roeanda, treden daar op met zang ei dans. Er ia ook een tentoonstelling van kunstvoor werpen uit Oost-Afrika. De studentenvakbeweging heeft het na tionaal congres van de N.S.R. (nationale studentenraad) te Groningen aan het wan kelen gebracht, door weg te lopen toen haar motie betreffende het bekendmaken van de namen van kandidastbestuursleden voor de belangrijke portefeuilles werd ver worpen. De bom, w&arvan ie lont tijdens de ordedebatten was aangestoken, barstte gisterenmiddag, maar de kracht was niet groot genoeg om het congres te doen in storten. De achterblijvers vergaderden door. De S.V.B. eiste een kandidatuur, die volgen president Duynstee onmogelijk was geworden door de te korte tijd, over gebleven voor het zoekeri \an de geschik te kandidaat. De afgevaardigden van de S.V.B. waren bovendien boos over een kern-akkoord van de N.S.A. en P.S.O. betreffende een regeling van de studiekos tenvergoeding. Aansluiten Studentenvakbeweging De Nederlandse Studentenraad zal het lidmaatschap aanvragen ran de Interna tional Student Conference, nadat het ndfio- naal congres in Groningen het charter van het I.S.C. had onderschreven. Ten opzichte van de International Unbn of Students werd een afwijzende houdhg aangenomen. Het bestuur van de Stuientenraad was van mening, dat de politiéc van de I.U.S. niet onafhankelijk is masr gebaseerd op Moskou of Pekjng. Lolly's met een Duitse tekst op de ver pakking, die bestemd waren om op bevrij dingsdag onder leerlinger. van Delftse la gere scholen te worden uitgedeeld, zullen worden teruggestuurd. Nidat de lolly's waren afgeleverd en al gedeeltelijk bij de scholen waren bezorgd, werd ontdekt dat op de verpakking onder andere „Mit Far- bestoff" en „Fünf Pfennij" stond. Er ko men nu andere lolly's. Het K.N.M.I. deelt mee: Een rug van hoge luchtdruk die zich uitstrekt van Scandinavië naar het Alpen gebied, trekt langzaam naar het oosten. Over de Golf van Biscaye is intussen een storing naar Zuidwest-Engeland getrokken. Een front hiervan veroorzaakte in West- Frankrijk regen en onweer. Verwacht wordt dat dit storingsgebied zich verder naar het noorden zal verplaatsen en mor gen in ons land van het zuiden uit meer bewolking zal brengen. Daarbij zullen la ter mogelijk ook enkele plaatselijke buien kunnen voorkomen. De wind ruimt gelei delijk van oost naar zuid, waarbij nog wat warmere lucht wordt aangevoerd. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. wind richting temp. neerslag in mm. Den Helder onbewolkt O 12 0 Ypenburg onbewolkt ono 16 0 Vlissingen onbewolkt ono 14 0 Eelde onbewolkt ono 14 0 De Bilt onbewolkt O 14 0 Twente mist windst. 13 0 Eindhoven onbewolkt O 15 0 Z.-Limburg onbewolkt O 14 0 Helsinki half bew. n 13 0 Stockholm onbewolkt n 16 0 Oslo licht bew. windst. 19 0 Kopenhagen onbewolkt n 14 0 Aberdeen mist windst. 13 0 Londen half bew. ono 16 0,3 Amsterdam onbewolkt O 14 0 Brussel onbewolkt O 15 0 Luxemburg licht bew. ono 14 0,4 Parijs half bew. 0 16 0 Bordeaux regen wzw 21 4 Grenoble half bew. windst. 19 0,1 Nice half bew. n 16 0 Berlijn onbewolkt nnw 15 0,8 Frankfort onbewolkt ono 15 0 München onbewolkt windst. 11 0 Zürich licht bew. zzw 15 0 Genève licht bew. windst. 15 0 Locamo zwaar bew. windst. 19 0 Wenen onbewolkt wnw 13 0 Innsbruck onbewolkt windst. 15 0 Belgrado half bew. windst. 16 0 Athene onbewolkt windst. 22 0 Rome licht bew. windst. 19 0 Barcelona zwaar bew. n 18 0 Madrid zwaar bew. zzw 21 0 Mallorca half bew. windst. 23 0 Zondag 2 mei Zon op 5.09 uur, onder 20.06 uur. Maan op 5.51 uur, onder 21.35 uur. Maandag 3 mei Zon op 5.07 uur, onder 20.08 uur. Maan op 6.18 uur, onder 22.59 uur. Maanstanden 1 mei 12.56 uur nieuwe maan. 8 mei 7.20 uur eerste kwartier. 15 mei 12.52 uur volle maan. 23 mei 15.40 uur laatste kwartier. 30 mei 22.13 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 1 mei Hoog water 3.39 uur en 15.58 uur. Laag water 11.37 uur en 23.57 uur. Zondag 2 mei Hoog water 4.14 uur en 16.34 uur. Laag water 12.17 uur en uur. Maandag 3 mei Hoog water 4.49 uur en 17-10 uur. Laag water 0.32 uur en 12.56 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden,

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2