Bedevaartgangers aangereden, één in ziekenhuis overleden AGENDA 3 blijf jong, blijf fit: fiets i Grote belangstelling voor 1 meifestival in Utrecht BRAMMETJE .FOK POLLE, PELLI EN PINGO en te Koninklijke onderscheiding geweigerd Onbemande sloep aangetroffen Slachtoffers van het verkeer Slachtoffers van het water Tocht langs pijp liep slecht af Vliegtuigbeurs was een succes Druk toeristenbezoek in het weekeinde Prins Bernhard lunchte met ridders MWO Onbestendig weer met lanoline MAANDAG 3 MEI 1965 2 PSP protesteert tegen Amerikaans optreden Haarlem V elsen-1 J muiden Beverwijk Maak van Moederdag een feest 5 met 'n nieuwe fiets verrast u haar het meest. maandag 3 mei 1965 567ste STAATSLOTERIJ VIERDE KLASSE Reünie 28 R.I. m-:-228 i Een in Paramaribo verschijnend och tendblad heeft bericht dat de heer K. R. S. Coleridge de koninklijke onderscheiding welke hem was toegekend, heeft geweigerd. De heer Coleridge, gepensioneerd hoofdin specteur van het onderwijs in Suriname, was benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Hij zou de gouverneur schriftelijk heb ben bericht dat hij om principiële redenen voor de onderscheiding heeft bedankt. Dit is volgens het blad de tweede keer, dat in Suriname iemand een koninklijke onderscheiding afwijst. Het eerste geval betrof dr. H. van Ommeren, die enkele ja ren geleden zijn onderscheiding niet wilde aanvaarden. De P.S.P. heeft bij de Amerikaanse am bassade in Den Haag geprotesteerd tegen het zenden van Amerikaanse troepen naar de Dominicaanse republiek. Het partijbestuur constateert in een ver klaring aan de ambassade dat de herhaal delijk optredende revoltes in Latijns-Ame rikaanse landen in toenemende mate het karakter krijgen van een sociale revolu tie als logisch gevolg van een achterlijke sociale ontwikkeling van de meeste van deze landen. Het zenden van ruim vierhonderd man mariniers en parachutisten, gemotiveerd als noodzakelijk ter bescherming van Amerikaanse burgers, is volgens de P.S.P. in feite een hernieuwde inbreuk op het zelfbeschikkingsrecht der volkeren. Het Deense motorschip „Bulja-Dingen" heeft zaterdagmiddag op de Noordzee een onbemande sloep, opgepikt. Het was een plastic sloep met buitenboordmotor. In de sloep werd een pet gevonden met de naam Bruggeman. De reddingboot Konin gin Juliana uit Hoek van Holland heeft ge durende drie uur de plaats waar de sloep werd gevonden afgezocht, maar niemand gevonden. Er zijn geen meldingen van ver miste personen of van vermissing van een sloep. In de nacht van zaterdag op zondag is een groep van vier jonge bedevaartgan gers, die van Eindhoven op weg was naar Den Bosch, onder Liempde aangereden door een auto. De 23-jarige sportinstruc- teur W. van Hout uit Ede, werd ernstig gewond. Hij overleed in het ziekenhuis. De 22-jarige mevrouw Veuger-van Goor uit Hollandsche Veld is om het leven ge komen, toen ze werd aangereden door een personenauto, waarin twee jongelui zaten die onder invloed van sterkedrank ver keerden. Zaterdagavond omstreeks kwart over elf is op de Lange Weg even buiten de kom van de gemeente St.-Annaland de 22-jari- ge J. Elenbaas uit St.-Annaland bij een aanrijding om het leven gekomen. Hij wandelde met zijn verloofde aan de rech terkant van de weg toen hij door een auto, komend uit de richting Poortvlieg, werd geschept. Op de Flevoweg tussen Harderwijk en Uddel in de buurtschap „De Beek" bij Ermelo is zaterdagavond de 68-jarige me vrouw E. van der Mee-Meiling uit Putten aangereden door een personenauto. Zij was op slag dood. Zaterdag is de 63-jarige landbouwer C. Luijtern uit het Noordlimburgse plaatsje Neer overleden. Op koninginnedag raakte hij op de Napoleonsweg in Kessel zwaar gewond, toen hij bij het linksafslaan met Advertentie ZO ZACHT ZO ZACHT ZO ZACHT ZO ZACHT ZO ZACHT ZO ZACHT c Stadsschouwburg, dinsdag 20.30 u.: To- groep Centrum met „Judith" van Charles de Peyret-Chappuis. Regie: Vladek Shey- bal. M.m.v. Henny Orri en André van den Heuvel. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u. en dinsdag 14 u.: ,,'t Is 'n gekke, rare, dolle, dwaze wereld", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „La Ciociara", 18 j. Dinsdag geen filmvoorstellingen. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en dinsdag 14, en 21.15 u.: „De klokkenluider van de Notre- Dame", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en dinsdag 14 en 21.15 u.: De slag om Bastogne", 14 j. Minerva, 20.15 u.: „Jerry als de preutse professor", 14 j. Dinsdag geen filmvoor stellingen. Rembrandt, 14, 19 en 21.30 u. en dinsdag 21 u.: „De trein", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u en dinsdag 14.30 en 21.15 u.: „De man met het ijzeren mas ker", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en dinsdag 14.15 en 21.15 u.: „Mata Hari", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Prentenkabinet: Expositie van poppen van Maja Alexander en Trudy de Ruyter. Tot 14 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. en tot 16 mei ook 's avonds van 20.30-22.30 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van .tekeningen van Haya Schuszheim. Tot 1 juni. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van werken van Dirk jan Ribbeling en W. Vogel. Tot 23 mei. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klas siek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Museum Het Huis van Looy (Kamper- laan): Expositie door Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondags van 14-17 u. Tot 25 mei. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Keukenhof (Lisse)Openl'uchttentoon- itelling van voorjaars- en zomerbloemen Dagelijks geopend van 8 uur tot zons ondergang. Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voorjaars- •n zomerbloemen. Tropentuin en mini- corso. Dagelijks geopend van 9-18 u. BE VRIJDINGSTENTOONSTELLIN GEN Jac. P. Thijsselyceum (Landgoed Els- wout, Overveen): Expositie van Bezetting- Verzet-Bevrijding. Dagelijks geopend van 10-12 u., 14-17 u. en 19.30-21.30 u. Tot 15 mei. Na 4 mei 's avonds gesloten. Chr. lyceum Marnix van ">t. Aldegonde (Planetenlaan 5): Expositie Onderdruk king, verzet, bevrijding. Dagelijks van 19- 22 u. Tot 9 mei. Gemeenschapshuis Zandvoort. Tentoon stelling over de bezettingsjaren. Tot en met donderdag 6 mei. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 30 april). MAANDAG 3 MEI City, geen filmvoorstelling. Stadsschouwburg, 20 u.: toneelvoorstel ling Velser Kunstkring, opvoering van „De Gedachte". Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, IJ- muiden, Nationale Bevrijdingstentoonstel ling, van 9 tot 12 uur, van 14 tot 17 uur en van 19 tot 22 uur. DINSDAG 4 MEI Herdenking van 4 mei: zie programma in dit blad. City, 21.15 u.: „De naakte oorlog". Stadsschouwburg, geen voorstelling. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, IJ- muiden, Nationale Bevrijdingstentoonstel ling van 9 tot 12 uur, van 14 tot 17 uur en van 19 tot 22 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen Noord: 19 tot 21 u.; wijk centrum „De Duinpan", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 16 tot 18 en 19 tot 21 u. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Wilemsbeekweg 96: 10 tot 12 u. MAANDAG 3 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Da- niele bij nacht". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Topkapi". W.B. Theater, 20 u.: „Lift naar de mis daad". Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal, geopend van 14-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 14-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 19-21 uur. Belangrijker telefoonnummers: Ongeval len en brand: 25555; storing gasbedrijf, openbare en portieverllchting: 25640; districtskantoor waterleiding 23350. DINSDAG 4 MEI Herdenking 4 mei: 18.1520 u.: Herden kingsbijeenkomst in Kennemer Theater, gevolgd door Stille Tocht. Geen filmvoorstelingen. Herv. Kerk, Wijk aan Zee, 21 u.: Op voering van het toneelspel „Korczak en de kinderen." zijn fiets door een hem achteropkomende auto werd aangereden. Zaterdagmiddag is de zestienjarige bromfietsbestuurder F. van der Schie uit Oijen in botsing gekomen met een motor. Hij is in het ziekenhuis overleden. Op de Wandelposlaan in Tilburg is de zesjarige Maria Mommers uit Tilburg toen zij spelend de straat overstak door een personenauto aangereden en meters ver weggeslingerd. Een uur na de aanrijding is het kind, dat juist haar zesde verjaar dag vierde, in het ziekenhuis overleden. De negenjarige Gelske Docter uit Twij- zel is zondagavond bij het oversteken van de weg van Zandbulten naar Veenklooster voor een auto gelopen. Zij was op slag dood. Op de Steekterweg te Alphen aan de Rijn is zondagavond een personenauto met vijf inzittenden omgeslagen. De 30-jarige bestuurder G. Rijswijk, die uit de wagen was geslingerd, kwam onder de auto en overleed op weg naar het ziekenhuis. De 23-jarige motorrijder J. Rouwenhorst uit Haaksbergen is gisteravond even bui ten Oldenzaal verongelukt, toen hij tegen een 55-jarige bromfietsberijdster opbotste. Deze liep alleen schaafwonden op. In Arcen in Noord-Limburg is zondag middag de driejarige Wilma Reutelings- perger verdronken. Het meisje liep met een vriendinnetje langs de Maas en viel er- in toen het een stok uit het water wilde pakken. De zeventienjarige scholier Harry Huys te Kessel in Noord-Limburg, die al sedert verleden week zondagmiddag werd ver mist, blijkt nabij zijn woonplaats met fiets en al in een grindgat van de Maas te zijn gevallen. Het stoffelijk overschot is zater dagmiddag gevonden, nadat kort tevoren de fiets in het water was aangetroffen. Zondagochtend vroeg is in een bouwput bij een in aanbouw zijnde school te Eist het stoffelijk overschot gevonden van de door verdrinking om het leven gekomen tienjarige Pieter Knipping uit die plaats. Advertentie Een 22-jarige inwoner van Hilversum heeft zondagmorgen vroeg op ongebrui kelijke wijze geprobeerd een hotel aan de Prins Hendrikkade te Amsterdam binnen te komen. Na door de hoteleigenaar uit het hotel te zijn gezet omdat hij zich zon der diens toestemming bij kennissen op een kamer bevond poogde de man langs een ontluchtingspijp van een benzinetank aan de gevel naar boven te klauteren. Ter hoogte van de tweede verdieping ging het echter mis en viel de man op straat. Met ernstig schedelletsel is hij in het ziekenhuis opgenomen. De Dutch Aerofair Eelde, de eerste jaarmarkt van privé- en zakenvliegtuigen in ons land, die in de afgelopen dagen op de luchthaven Eelde is gehouden op initiatief van de n.v. luchthaven Eelde en van de koninklijke Nederlandse vereniging voor luchtvaart, is zodanig geslaagd dat besloten is van deze jaarmarkt een jaar lijks evenement te maken. Gedurende het weekeinde hebben naar schatting van de Algemene Nederlandse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer een kleine vierhonderdduizend buitenland se toeristen ons land bezocht. De drukte concentreerde zich op de bollenstreken, maar dankzij het vrij gunstige weer trok ken ook de badplaatsen en natuurgebieden elders in het land veel belangstelling. In de vier grote steden, maar ook onder andere in Leiden en Haarlem, Katwijk en Noordwijk, Zandvoort, Arnhem en Bre da was de beroepsaccommodfltie geheel be zet. In Den Haag en Utrecht moest men zelfs gebruik maken van de extra bed- denvoorraad bij particulieren, ontstaan door de oproepen via radio en televisie gedurende de paasdagen. Het aantal bezoekers aan de Keukenhof bedroeg ruim 100.000, Madurodam 35.000, Schiphol 23.000, de pier 20.000, de Efteling 16.000, rondvaarten Rotterdam 12.000, rondvaarten Amsterdam 8.000, euromast Rotterdam 7.000, het Wassenaars dieren park 6.500 en Artis 5.500. Naar schatting dertigduizend mensen uit heel Nederland hebben zaterdag in vier grote jaarbeurshallen in Utrecht een 1 mei festival gevierd, dat was georganiseerd door de Partij van de Arbeid. De jeugd was bijzonder sterk vertegenwoordigd. Het feestprogramma, waarop onder meer bij dragen prijkten van bekende teenerster ren als Trea Dobbs, de Blue Diamonds, Rob de Nijs, het trio Pim Jacobs, Dorus, de Mounties en de Everly Brothers, was daaraan niet vreemd. De waarnemend voorzitter J. G. H. Tans noemde de eerste mei het symbool van de grootse emancipatiestrijd, die ook nu Advertentie Prijzen van 1 08 95 16 666 598 3489 20 zijn gevallen op nummers eindigende op 50 zijn gevallen op nummers eindigende op 100 zijn gevallen op nummers eindigende op 200 zijn gevallen op nummers eindigende op 400 zijn gevallen op nummers eindigende op 1000 zijn gevallen op nummers eindigende op 2000 zijn gevallen op nummers eindigende op Een prijs van ƒ5000 is gevallen op het nummer 098435 Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer 086284 Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer 037506 Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer 065609 Een prijs van 5000 is gevallen op het nummer 061374 De prijs van 10.000 is gevallen op het nummer 002884 De prijs van 20.000 is gevallen op het nummer 033880 De prijs van 25.000 is gevallen op het nummer 097700 De prijs van 50.000 is gevallen op het nummer 017171 De prijs van 100.000 is gevallen op het nummer 099096 Let wel op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. nog in veel landen moet worden gevoerd. Menselijkheid en solidariteit hebben aan de wieg van het socialisme gestaan, aldus de heer Tans, en zij zullen het blijven bege leiden op de weg naar de hervorming van onze samenleving. De eerste mei is niet langer de dag van de arbeiders, maar de dag van de arbeid, van een socialistische strijddag is hij in veel landen tot een na tionale feestdag uitgegroeid. De heer Tans meende dan ook, dat het niet de vraag is óf, maar hoe de eerste mei moet worden gevierd zodat hij aan sluiting vindt bij de opgroeiende genera ties. Gezien de enorme belangstelling voor het festival heeft de Partij van de Arbeid goede hoop, dat zij voor de 1 mei-viering een nieuwe richting heeft gevonden. Dr. A. Vondeling vestigde de aandacht op de betekenis van het meifeest in het kader van de hulp aan arme landen. De vice-voorzitter van de E.E.G., drs. S. L. Mansholt, stelde dat er nog plaats is voor het vieren van het meifeest. Maar, zo voegde hij hieraan toe, het moet meer zijn dan een tingeltangelfeest, we moeten ons ook bezinnen op onze verantwoordelijk heid voor de onderdrukten en de verdedi ging van de democratie. In dit verband merkte hij onder meer op, dat belangrijke Europese beslissingen worden genomen door organen, waar de bevolking geen controle op en medezeggen schap in heeft. „Wij wensen," aldus drs. Mansholt, „niet verder te gaan op de weg naar eenheid als niet wordt voldaan aan de eis dat dat ene Europa een democratie Op 10 mei wordt in Dordrecht een reü nie gehouden van de oud-strijders van het 28ste Regiment Infanterie in de Benthien- kazerne. Het programma van deze dag omvat o.m. een kerkdienst, een bezoek aan de vroegere stellingen bij Dordrecht en een kranslegging bij het monument voor de gevallenen in Dubbeldam. 228. Enkele seconden lang meende Orak, dat al zijn moeite vergeefs was geweest. Stokstijf bleven de ontdooide gevangenen staan. Traag gleden de druppels van hen af. De ogen waren gesloten. „Bram Brammet jeTutu Tutuutje zeg toch wat," smeekte Orak, met moeite de woorden uitstotend. Langzapm ging de mond van Bram open en zijn hand kwam omhoog. Terwijl Orak de laatste restjes ijs deed smelten, zei Bram luidkeels geeuwend: „Hè, jongens, wat heb ik lekker gesla pen. Maar 't was wel koud. Ik heb zeker bloot gelegen." „Nee, je hebt in 't ijs gelegen," riep Orak. „O, geen wonder dan dat ik het koud had," gaapte Brammetje en toen was hij ineens klaar wakker, want hij herinner de zich alles weer. Hartelijk was de begroeting tussen de oude vrienden. Ook de beeldhouwers ont dooiden geheel en zij waren net zo blij als Tutu, dat zij niet meer in de kou hoefden te staan. Op dat moment slaakte Orak een kreet. „Kijk nou es Voor zijn voeten had het vuurtje zich door de vloer van het wolkenkamertje ge brand en tussen Orak en de bevrijde ge vangenen lag plotseling een peilloze diep te I IK VIND, DAT HET 1 WATER STEEDS a HOfeER KOMT JA, HET IS WAARSCHIJNLIJK VLOED 60EDEN DA6,6AAN WE 20 OP AMERIKA AAN? ACH JA, NATUURLIJK 1 JA i RECHT DOOR EN DAN RECHTS 1769-6 INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van hel abonnementsgeld Iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden; a. Overgang op een kwartaalabonne ment b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—6 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u 7 Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE Steekpartij. De voortvluchtige verdachte van de steekpartij, die zich vrijdagavond in een pension aan de Oudeweg te Gro ningen heeft voorgedaan, een 36-jariga losarbeider uit Paramaribo, is aange houden op het Herewegviaduct in de stad Groningen. Miss Holland 1965. In het internationaal congrescentrum in Amsterdam is tot Miss Holland 1965 gekozen de 21-jarige Amsterdamse mannequin Anja Schuijt. Ongeluk op Centraal Station. Op het Cen traal Station te Amsterdam is zaterdag de 32-jarige onderladingmeester M. C. Alblas uit de hoofdstad aangereden door een rangerende elektrische locomotief. De man was op slag dood. Prins Bernhard heeft zaterdagmiddag bij het nationale monument op de Dam in Amsterdam namens de grootmeester der Militaire Willemsorde, koningin Juliana, een krans gelegd. Daarna legden de voor zitters van de Vereniging van officieren ridders M.W.O. en van de Koninklijke Bond van Ridders M.W.O.commandeur J. F. van Duim en de heer J. de Land graaf, een krans aan de voet van de pyloon. De prins zat daarna aan bij een lunch van de Vereniging Fonds Ridderdagen, waaraan ook een grote groep ridders M.W.O., de voorzitter van de Eerste Ka mer, mr. Jonkman, de minister van Bui tenlandse Zaken, mr. Luns, generaal-ma- joor Lagerwerff namens de minister van Defensie en de voorzitter van het kapittel van de M.W.O., luitenant-generaal-vlieger Schaper, deelnamen, evenals de Commis saris der Koningin in de provincie Noord- Holland, mr. Kranenburg, de burgemees ter van Amsterdam, mr. Van Hall en da enige vrouwelijke ridder M.W.O., mevrouw Van Weel-Gemmeke. De voorzitter van de vereniging, de heer R. Hoegen, huldigde twee ridders, die een halve eeuw geleden in het voormalige Nederlands Oost-Indië met de M.W.O. wa ren onderscheiden, de heren J. G. Romijn uit Den Haag en P. J. Looyer uit Amster dam. In de bijeenkomst deed generaal Calmeyer de heer M. J. Slaats uit Amstel veen, lid van het dagelijks bestuur van de vereniging, mededeling van diens benoe ming tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Het K.N.M.I. deelt mee: Tijdens het weekeinde heeft de invloed van oceaandepressies zich geleidelijk ver der over Engeland, Frankrijk, België en ons land uitgebreid. Zondagmiddag viel daarbij in het zuiden en westen van het land nogal wat regen. Sommige buien gin gen gepaard met onweer. Op verschillende plaatsen brachten de buien omstreeks 15 mm regen. Intussen trekt een nieuwe en diepe oceaandepressie snel in de richting van Ierland. Deze storing zal morgen ook het weer in ons land beïnvloeden. Het weer blijft de komende dagen onbestendig. In de temperatuur komt weinig verandering. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen c binnen- en buitenland. v Neerslag: laatste 21 uur. -5 o SB Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. regen regenbui zwaar bew. regenbui regen zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt mist regen regenbui regen zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. regen onbewolkt onbewolkt regen zwaar bew. zwaar bew. regen half bew. zwaar bew. regenbui zwaar bew. zwaar bew. half bew. half bew. licht bew. motregen zzo z zzo zo zo zo zzo z O zzw O O zo zzw zzo z zzo zw zzw a 17 17 14 19 18 19 18 18 6 11 16 10 10 18 18 16 19 17 17 windst. 19 nnw 16 o o ozo z 17 21 18 19 windst. 18 windst. 17 n 15 nw 20 n 19 windst. 20 windst. 18 windst. 20 windst. 19 nnw 19 0,4 18 3 0 7 0,1 7 14 0 0 0 0 2 5 18 2 0 5 3 0,4 0 0 0,1 0 0,1 12 4 0 0 0 1 0 0 1 Dinsdag 4 mei Zon op 5.05 uur, onder 20.09 uur. Maan op 6.51 uur, onder uur. Maanstanden 8 mei 7.20 uur eerste kwartier. 15 mei 12.52 uur volle maan. 23 mei 15.40 uur laatste kwartier. 30 mei 22.13 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 3 mei Hoog water 4.49 uur en 17.10 uur. Laag water 0.32 uur en 12.56 uur. Dinsdag 4 mei Hoog water 5.25 uur en 17.50 uur. Laag water 1.10 uur en 13.36 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort Is 10 tot 15 min. vroeger dan te Umuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2