a Trawler Bonda III van IJmuiden naar Canada vertrokken Verolme droeg nieuw schip over aan Canadese reder NYLONS Inbrekersduo aangehouden IN DE VISHAL EN OP ZEE MOEDERDAG Toneelavond voor invaliden te Velsen Plaat- en Bronswerkers tonen „Eigen Werk" Havenberichten Bevrijdingsronde in Heemskerk Vereniging van Hoogovenbeambten vergaderden Auto belandde na slip in sloot Nationale bevrijdingsdag in Velsen Koninklijk goud voor adjudant P. Vijn tc Heemskerk „De gedachte" in Velser schouwburg m m Smit Lloyd 3 te water GOLDLINE DINSDAG 4 MEI 1965 4 It Aspirantentoernooi Elektrowagen veroorzaakte kettingbotsing in Santpoort Wa Normale prijs 1.95 Nu 2 paar voor CENTRUM GALERIJ CORNER Lange Nieuwstraat/Marktplein IJmuiden Tel. 5205 Velse naar pleegde een reeks diefstallen De trawler Bonda III in de IJmui dense haringhaven. Door de Hervormde Toneel Groep IJmuiden wordt voor de invaliden in de gemeente Velsen een toneelavond georga niseerd. Opgevoerd zal worden: Het to neelspel in 6 taferelen „Op drift" van Jan Lemaire jr. (Het stuk speelt zich af in een vissersdorp op Majorca). Deze avond zal worden gegeven op 20 mei in „de Rank" aan de Kon. Wilhelmi- nakade te IJmuiden. Aanvang 19.30 uur. Het Nederlandse Rode Kruis, afdeling IJmuiden-Velsen, zal zich met het vervoer en de verzorging van de patiënten belas ten. Degenen die voor deze avond geen uit nodiging hebben ontvangen van het Comi té Autotochten voor Invaliden kunnen zich alsnog opgeven tot 12 mei bij J. Jaars veld, Leeuweriklaan 22, IJmuiden-Oost. Autobezitters, die zich beschikbaar wil len stellen om deze mensen naar „De Rank" en terug te vervoeren worden vrien delijk verzocht dit te melden aan J. Jaars veld, Leeuweriklaan 22, IJM.-Oost, telef. 5577. Onder het motto „Eigen Werk" wordt In het grote schaftlokaal van de N.V. Plaatwellerij te Velsen-Noord van zater dag 22 mei tot en met woensdag 26 mei een tentoonstelling gehouden van produk- ten van creatieve vrijetijdsbesteding, die zijn vervaardigd door personelen van de N.V. De Plaatwellerij, en Bronswerk Amersfoort, in welk concern de Plaatwel lerij is opgenomen. Deze tentoonstelling, die op haar ge bied iets bijzonders belooft te worden, zal zaterdag 22 mei te elf uur worden geopend door ir. E. F. Peltzer, directeur van de Plaatwellerij. Een half uur tevoren zal de drumband van Bronswerk Amersfoort op het voorterrein bij de portiersloge van de Plaatwellerij deelnemers en belangstel lenden muzikaal begroeten. Na de officiële opening van de tentoon stelling en een rondgang langs de ver scheidenheid van nijverheids-produkten- uit-vrijetijdsbesteding, worden de deelne mers verzameld aan een broodmaaltijd. Om twee uur 's middags worden de fes tiviteiten rond de tentoonstelling voortge zet met een voetbalwedstrijd op het „eigen veld" van de Plaatwellerij tussen perso neelsleden van dit bedrijf en van Brons werkAmersfoort. De expositie zal zondag open zijn voor belangstellenden van twee tot vier uur en maandag 24 mei brengen de bejaarden van het bedrijf op dezelfde uren een be zoek. Dit wordt dinsdagmorgen van tien tot kwart over twaalf herhaald voor echt genoten en verloofden van werknemers om woensdag, 26 mei op de zelfde uren te worden gevolgd door een bezoek van jon ge administratieve medewerkers (sters) aan de Plaatwellerij. Na dit laatste bezoek wordt de tentoonstelling die ongetwijfeld grote belangstelling zal hebben, gesloten. Waarschijnlijk zal de drumband Brons werkAmersfoort nog een rondgang door Velsen-Noord maken op zaterdag, 22 mei na afloop van de voetbalwedstrijd. GROENTEVEILING BEVERWIJK De noteringen op de Beverwijkse groenteveiling waren: spinazie 28—64, sla 1023, rabarber 1528, radijs 1830, wit lof 80130, prei 2043, rodekool 2532 gelekool 1822, postelein 120130, was- peen 3055, raapstelen 2032. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Geertje Buisman, van Kotka; Heino, Stockholm: Schwar- zenbek. Bremen; Rossum Norrkoeping: British Splendour, Isle of Grain; Roerdomp. Manty- luoto; Calvijn, Horneborg; Tuskar, Britton Ferry; Bara, Swansea; Ardetta, Liverpool; Sindi, Vent- spils: Dependent. Mantyluoto; Lloyd, Lelxoes, voor IJmuiden; Mossvllle, Rotterdam. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Wartena, naar Poole, van IJmuiden; Taurus, Hull; Tar- zan, Maassluis; Frieda Buss, Londen, IJmuiden; Cherie, Westhartlepool, IJmuiden; Dietert, Ant werpen; Mare Liberum, Dagenham; King Fisher, Harlingen: Jan Ute, Norresundby; Hawkwood, Tyne: Temar, Felixstowe: Bram, Dagenham; III-". Ollendorff, Hampton Roads: Tasmanic, Duinkerken; Holsatia, Archangel; Netherlands Coast Rotterdam; Pergo, Methyl, IJmuiden. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Servaas- kerk, van Antwerpen; Timca, Dordrecht; Rand- fontein, Antwerpen; Novel, Mantyluoto; Vlie- stroom, Sheerness; Kentung, Las Palmas; Herta, Terneuzen, voor IJmuiden; Atys, Rotterdam. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Suzanne Herup, naar Antwerpen; Mutatie, Antwerpen; Kronprtnsessln Ingrid, Kopenhagen; IJstroom, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming, geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van ot naar Amsterdam is gegaan). Vanmorgen Is de Bonda II, een voor re kening van de Bonda Foods Ltd. In Nova Scotia, Canada door Verolme en de scheepsbouwwerf Mulder en Rijke in IJ muiden gebouwde trawler, uit IJmuiden naar haar Canadese thuishaven vertrok ken. Maandagmiddag heeft de heer A. Rij ke van de werf Verolme in Heusden het nieuwe vissersschip officieel overgedra gen aan de vertegenwoordiger van Bonda Foods Ltd. in Nederland, de heer P. J. Barteise. Mulder en Rijke N.V. heeft de trawler, waarvan het casco door Verolme-Heus- den is vervaardigd, in twee maanden af gebouwd. Scheepsmachines zijn geïnstal leerd door de machinefabriek Deutz in IJmuiden. De lengte van het schip over alles is 41,50 meter, de breedte is 7,20 meter en de holte 4,25 meter. De trawler is aan twee kanten vissend. Het schip is uitge rust met een hoofdmotor Deutz-Diesel van 900 pk., een hulpmotor voor de trawlwinch die bij 1500 toeren 190 pk. levert en een 54 pk. motor voor de elektriciteitsvoorzie ning. In de ruimen is plaats voor twee duizend kisten vis. Er is accommodatie Op het 1200 meter lange Vijverparcours aan de Van Ruysdaalstraat wordt woens dagmiddag 5 mei door de Beverwijkse rennersclub „Kennemerland" in samen werking met de Heemskerkse Midden stands Centrale 'n wielerronde van Heems kerk georganiseerd. Zo'n 95 amateurs heb ben daarvoor ingeschreven. Onder de deelnemers bevinden zich Jan van Rijn (vorig jaar winnaar), Jan Rasch, Gé v.d. Winden, Jan Timmer, Sjaak de Goede, Cees Borre en Peter Slotemaker, wereldkampioen Tiemen Groen, Harm Ot- tenbros, Joop Wuurman, Joop Schenk, Jan Aldershof, Norman Koelemij, Theo en Gé Oudshoorn, de schaatsenrijder Piet Mod der, Jan Serpenti en Albert van Midden met vele anderen. De start van de ama teurs is om half vier en zij moeten 100 km. afleggen. Vooraf rijden 35 veteranen, onder wie de IJmuidenaar Leo Snijders, een rit over 25 km. Er wordt woensdagmiddag in het sport park „Adrichem" te Beverwijk ook weer een koers voor nieuwelingen gehouden en die kan men beschouwen als een revanche van de oranjeronde. De start van de nieu welingen is om half drie en de af te leggen afstand bedraagt 50 km. Vooraf is er weer een wedstrijdje voor de jeugd op gewone fietsen. Gisteravond heeft de heer H. A. Neder- lof, voorzitter van de Vereeniging van Hoogovenbeambten, tijdens de jaarverga dering die gehouden werd in „de Omgang" te Beverwijk, kritiek geleverd op Hoog ovens. Hij zei, dat er maar 25 handteke ningen nodig zijn voor de kandidaatstel ling voor lid van de Beverwijkse gemeen te raad; voor de ondernemingsraad van Hoogovens zijn 500 handtekeningen per kandidaat nodig. De vereniging van Hoogovenbeambten telt meer dan 300 leden. De heren Neder- lof en D. van der Kroef werden herkozen in het bestuur, dat aangevuld werd met de heren N. Boontje en N. van Riesen. Op 7 mei houdt de vereniging in het Cul tureel Centrum te IJmuiden een voorlich' tingsavond in verband met de verkiezin gen voor de „Raden van Overleg" op 12 en 13 meL Een 43-jarige directeur uit Den Haag raakte maandagmorgen op de afvoerweg ten zuiden van de Velsertunnel door het natte wegdek in 'n slip. Zijn personenauto reed een verkeersbord omver en belandde vervolgens op de kop in een sloot. De be stuurder is met een hoofdwond naar het Antoniusziekenhuis overgebracht. aan boord voor vijftien man. De Bonda III bezit de modernste navigatiemiddelen, o.a. een Decca-navigator, een Loran-navi- gator en een Sempress afstandsbediening installatie waarmee de scheepsmachines ook van de brug af kunnen worden be diend. De scheepsschroef is voorzien van een straalbuis. De vaart van het schip is 10 a 12 miil. De Bonda III wordt door een be manning van Redwijs N.V. te Baarn naar Nova Scotia gebracht. Met enkele woorden van dank aan de n.v. Mulder en Rijke en andere firma's die aan de afbouw van het schip hebben meegewerkt heeft de heer A. Rijke, direc teur van de Verolme-werf in Heusden, de nieuwe trawler overgedragen aan de heer P. Barteise, de agent in Nederland van Bonda Foods Ltd. De heer Rijke dank te ook de scheepvaartinspectie voor de samenwerking waarna hij de certificaten overhandigde. Mevrouw Bartelse-Woltjer streek vervolgens de werfvlag, waarmee de overdracht een feit was. 08.00 uur: Klokgelui vanaf alle kerkgebouwen in de gemeente. Uitsteken van vlaggen op alle openbare gebouwen, alsmede particuliere huizen. Bij zons ondergang vlaggen weer strijken. 08.00 uur: R.-k. Kerk - Fr. Netscherlaan - Santpoort. H. Mis uit dankbaarheid en om zegen voor koningin en vaderland met een bezinningsgedachte uit gesproken door pastoor J. A. van Ettinger. De schoolgaande jeugd zal even eens voor deze mis worden uitgenodigd. 08.30 uur: Marktplein - IJmuiden. Aubade door de Velsense schooljeugd. Leer lingen van de 4e, 5e en 6e klassen van de L.O.-scholen zullen onder leiding van de heer J. J. Huizinga een zestal liederen ten gehore brengen. Deze aubade zal muzikaal ondersteund worden door een tweetal trompetblazers van de IJmuider Harmonie. De aubade zal worden afgenomen door het college van burgemeester en wethouders. 09.00 uur: Marktplein - IJmuiden. Bezinningsbijeenkomst voor alle gezindten. Voorgangers zullen zijn: pastoor J. C. Keman en ds. H- van Niel. Muzikale omlijsting door twee trompetblazers van de IJmuider Harmonie. Bij slecht weer wordt de bijeenkomst gehouden in de Goede Herderkerk, Velserduin- weg, IJmuiden. 09.00 uur: Gereformeerde Kerk - Fr. Netscherlaan - Santpoort. Oecumenische bezinningsdienst voor hervormden en gereformeerden. Voorgangers zijn: ds. W. M. J. C. de Kluis en ds. J. C. Remijn. 09.00 uur: Stratingsplantsoen - Velsen-Noord. Bezinningsbijeenkomst voor alle gezindten. Voorganger zal zijn: pastoor Z. v. d. Klein. Muzikale omlijsting door: Harmoniekapel De Eendracht, Herv. Wijkkerkkoor en Chr. Jeugdkoor „De Zangvogels". Bij slecht weer wordt de bijeenkomst gehouden in de r.-k. kerk aan de Wijkerstraatweg te Velsen-Noord. 11.00 uur: Marktplein - IJmuiden. Grootse brandweerdemonstratie door een heden van de Velsense Beroeps- en Vrijwillige Brandweer onder leiding van de heren M. Verhoeff en M. H. J. Hederik. 11.00 uur: Terrein Heirweg - Velsen-Noord. Grote brandweerdemonstratie door eenheden van de bedrijfsbrandweren van de N.V. Kon. Ned. Hoog ovens en Staalfabrieken en van de N.V. Kon. Papierfabriek Van Gelder Zonen. 14.00 uur: Terrein Heerenduinweg - IJmuiden. Jeugdbevrijdingskermis geor ganiseerd door de Velser Jeugd Centrale: handboogschieten, speertjes- werpen, luchtpistoolschieten, volksspelen, mastklimmen, ballengooien, mag netisch vishengelen, poppenkastvertoningen enz. enz. Naast de centrale prijzentent zal tevens een „restaurantje" geplaatst worden voor de ouders alsmede enige tentjes voor de verkoop van patat, ijs enzovoort. De kinderen kunnen aan alle activiteiten kosteloos deelnemen. Rondlopende orde-suppoosten zullen a 0,25 kaarten verkopen, waarop de kinderen punten kunnen verzamelen bij de diverse activiteiten en fraaie prijzen kunnen winnen. De opbrengst komt geheel ten goede aan instellingen voor zieke en minder-valide kinderen in Velsen. Sluiting der kermis te 17.30 uur. 14.30 uur: Hoofdstraat - Santpoort. Boerenpaardenrace onder leiding van de heer J. W. A. Westerhoven en georganiseerd door de Harddraverij-ver eniging „Santpoort en Omstreken". Na afloop van de race vindt de prijs uitreiking plaats in de achterzaal van de Taveerne „De Uilenboom" door het lid van de contact-commissie Santpoort de heer A. Tabernal. 16.00 uur: Voetbalterrein Waterloo. Gecostumeerde voetbalwedstrijd tussen elftallen van Driehuis en IJmuiden-Oost. Voor de aanvang van de wedstrijd alsmede in de pauze, zal de Hoogoven-Harmonie voor muzikale omlijsting zorgdragen. 20.15 uur: Sportpark Schoonenberg - Verloren van Themaatlaan. Grootse slot manifestatie Nationale Bevrijdingsdag. 20.15 uur: Turndemonstratie door de chr. Gymnastiekvereniging IJmuiden. 20.45 uur: Taptoe onder leiding van der heer J. Groot. Hieraan werken mede, de IJmuider Harmonie, Fanfarekorps Wilhelmina, R.-k. Harmonie Soli Deo Gloria, Tamboerkorps Schulpen en de Meerweiden, Tamboerkorps Voorwaarts en het Tamboer- en Pijperkorps van de Chr. Gymnastiekver eniging IJmuiden. 22.00 uur: Slotvuurwerk. Ter bevordering van een vlotte afwikkeling van het programma worden na 20.00 uur geen bezoekers meer tot het sportpark toegelaten. Mevrouw Barteise, echtgenote van de vertegenwoordiger van Bonda Foods Ltd. in Canada, strijkt op de nieuwe trawler Bonda III de werfvlag. Op zijn ziekbed in het Sint Jozef-zieken huis te Heemskerk heeft hedenmorgen de adjudant der rijkspolitie P. Vijn de ere medaille in goud verbonden aan de orde van Oranje Nassau in ontvangst genomen. De uitreiking geschiedde door de districts commandant majoor Ch. Honcoop uit Amsterdam, in aanwezigheid van burge meester H. Nielen. Adjudant Vijn kon op 29 april jongst leden niet aanwezig zijn op het Heems kerkse raadhuis om zijn koninklijke on derscheiding in ontvangst te nemen. Hij lag toen reeds enige tijd in het ziekenhuis en zijn toestand was van dien aard, dat hem zelfs niet mocht worden medegedeeld, welke onderscheiding hem ten deel was ge vallen. De heer Vijn trad op 3 januari 1934 toe tot 't korps politietroepen van de Konink lijke Landmacht. Op 1 mei 1935 kwam hij bij de Koninklijke Marechaussee. Bij de oprichting van het korps rijkspolitie, 1 januari 1946, werd hij bevorderd tot op perwachtmeester. Daarna werd hij post- cornman'dant te Bakkum en vervolgens, op 1 februari 1948, groepscommandant te Wormer. Per 15 januari ging zijn be noeming tot districtsrechercheur te Am sterdam in en op 1 september 1956 werd hij bevorderd tot adjudant. Sedert 1 ja nuari 1957, met de oprichting van de zelf standige groep rijkspolitie te Heemskerk, is hij daar groepscommandant. Adjudant Vijn staat bekend als een uit muntend scherpschutter: hij heeft een groot aantal schietprijzen gewonnen in 'n lange reeks jaren. Op 2 januari '59 vier de hij zijn zilveren jubileum bij de politie. Voor de abonnees van een der series to neelvoorstellingen van de Velser Kunst kring „Voor Allen" bracht maandagavond de toneelgroep Centrum het stuk „De ge dachte" van de Russische schrijver Leonid Andrejev voor het voetlicht. Vooral door de meesterlijke vertolking door Guus Her mus van de hoofdfiguur, de arts Kerzjen- tsev, werd het een beklemmende uitvoe ring. Het prachtig geschakeerde spel van Guus Hermus, die de trots, bezetenheid aanval len van woede en machtswellust van de eenzame Kerzjentsev grandioos wist uit te balanceren, maakte op de toeschouwers diepe indruk. Elisabeth Andersen als de vrouw, die het huwelijksaanzoek van de arts afwees en Andrè van den Heuvel als de schrij ver Sawelov waren eveneens uitnemend in hun tegenspel. Woensdag wordt het bevrijdingstoernooi voor adspiranten gehouden op de velden van DEM en Beverwijk. Aan dit toernooi nemen deel de elftallen van Beverwijk, Wijk aan Zee, DEM, Vitesse, Jong Hercu les en de Kennemers. Er zijn vier poules. De wedstrijden be ginnen om 10 uur en om half twee zullen de prijzen worden uitgereikt. De opstelling van het Beverwijks elftal dat 's avonds om half zeven tegen een Noordhollands KNVB-team uitkomt is als volgt samengesteld: W. Aardenburg (DEM), A. Hoogewerf (Beverwijk), A. Huisman (De Kennemers), E. Six (DEM), N. van Gerven (De Kennemers), A. Hoogewerf (Beverwijk), J. Driessen (Beverwijk), L. Jonker (De Kennemers), P. Vessies (Bever wijk), A. Beeldman (De Kennemers), Th. Aardenburg (De Kennemers). Toen een 49-jarige bestuurder van een electrowagen van een Haarlemse broodfa briek maandagmorgen het voertuig voor een woning aan de Parallelweg van rijks weg 9 in Santpoort had stilgezet en hij zich naar een klant begaf begon het wa gentje plotseling weer uit zichzelf te rij den. Het voertuig botste tegen een gepar keerde auto op die een kettingbotsing ver oorzaakte met twee andere geparkeerde auto's. Bij het onderzoek van de electro wagen bleek dat het startmechanisme niet goed functioneerde. Advertentie VEILIG GEKOCHT BIJ DE VAKMAN In samenwerking met de Beverwijkse re cherche heeft de Velsense politie een Vel- senaar in Beverwijk aangehouden die zich, dikwijls in vereniging met een 22-jarige Haarlemmer, in de afgelopen weken heeft schuldig gemaakt aan een reeks inbraken en diefstallen in tal van plaatsen in Nederland. De Velsenaar was op 19 april ontvlucht uit de open inrichting Rozenhof in Almen. In zijn woonplaats IJmuiden pleegde hij een inbraak in een melkhandel aan de Vechtstraat. Daarbij stal hij ook een auto die later in Bloemendaal werd teruggevon den. De 22-jarige Haarlemmer, die op 30 april werd aangehouden en ingesloten, was zijn maat bij een inbraak in een bak kerswinkel aan de Tussenbeeksweg in IJmuiden. Verder hebben beide mannen, alleen of in vereniging, de hand gehad in inbraken in Haarlem, Alkmaar, Akersloot, Beverwijk en Heerlen. Maandag In IJmuiden zijn maandag 11.670 kisten vis aangevoerd, waarvan: 872 kisten tong en tarbot, 8 heilbot, 2620 schol, 25 schar, 1460 makreel, 1950 schelvis, 1480 wijting, 2940 kabeljauw en gul, 15 leng, 10 haai, 25 wolf, 15 poon, 60 koolvis en 170 diver sen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: heilbot 5.604.10, gr. tong 5.715.63, grm. tong 5.635.53, kim. tong 5.685.53, kl. tong I 5.88—5.70, kl. tong II 6.05—5.84, tarbot I 5.604.30, zalm 7.506. Per 50 kilogram: kim. schol 28—20, kl. schol II 2814, schar 16—10, griet 94, ma kreel 3811.50, kl. wolf 5549, poontjes 4417, kl. leng 29, kl. haai 41, kl. koolvis zw. 30, kl. koolvis wit 44-40, wijting 2410, gr. gul 3728, mid. gul 2822, kl. gul 20 15, gr. schelvis 55, grm. schelvis 44, kim. schelvis 41, kl. schelvis I 3836, kl. schel vis II 27—10. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 16074, gr. koolvis zw. 8477, gr. koolvis wit 124 120, gr. leng 6865, gr. wolf 8882. Maandag werden in IJmuiden de volgen de besommingen, in guldens, gemaakt: KW 206—12.630, KW 173—8680, KW 139— In tegenwoordigheid van een groot aan tal genodigden heeft mevrouw G. H. Tho mas, echtgenote van de directeur van de International Drilling Company (Europe) Ltd. maandagavond op de werf te Alblas- serdam van Van der Giessen de Noord N.V. de Smit Lloyd 3 gedoopt en te water gelaten. De Smit Lloyd 3 is het der de van een serie van zeven bevoorradings schepen, die in aanbouw zijn voor de Ko ninklijke Rotterdamse Lloyd N.V. ten be hoeve van Smit Lloyd N.V. te Rotterdam. Vier schepen van deze serie worden ge bouwd bij Van der Giessen De Noord N.V., twee bij Bodewes te Millingen, wel ke echter zijn uitbesteed bij De Hoop te Lobith en een bij de gebroeders Pot te Bolnes. Tijdens de receptie sprak de heer J. U. Smit, directeur van de werf, namens de Koninklijke Rotterdamse Lloyd sprak de heer B. E. Ruys jr. en nadat de heer Tho mas het woord had gevoerd sprak tenslot te de heer R. W. Scheffer namens Smit Lloyd 'n.v. Enkele technische gegevens: lengte over alles 59,76 m., lengte tussen de loodlijnen 50 m., breedte over alles 11.70 m. en holte 5.15. 4770, KW 29—5720, KW 125—4290, KW 124 —4504, KW 143—4260, KW 93—4210, KW 90 —3260, KW 1644500, KW 172—3080, KW 193—4590, KW 145—2900, KW 34—1190, KW 103—3070, KW 162—1310, KW 28—4230, KW 197—7420, KW 114—3200, KW 126— 3680, KW 91—2570, KW 113—3760, KW 12 —3300, KW 178—5110, KW 166—3060, KW 128—2540, KW 84—3500, KW 98—3490, KW 63—3070, KW 97—3430, KW 92—2960, KW 77—1760, KW 137—3070, KW 105—3010, KW 160—3830, KW 117^360, KW 94—4360, KW 148—4440, KW 107—3780, KW 108— 2590, KW 186—2870, KW 119—2790, KW 110 —4530, KW 59—3070, KW 134—2760, KW 17 —2800, KW 146—3480, KW 183—3210, KW 200—3800, KW 167—5800, IJM 2—3510, IJM 73—3760, IJM 454020, IJM 54—4800, IJM 62—2270, IJM 67—2660, IJM 7—3430, IJM 81—2460, IJM 66—3280, IJM 65—2890. Aanvoer van dinsdag Twintig vaartuigen hebben dinsdagmor gen in IJmuiden aangevoerd: 10.120 kisten vis, 4000 kilogram tong en 2980 stijve ka beljauwen. Bij de aanvoer waren: 1560 kis ten schelvis, 1680 radio, 750 wijting, 580 gul en kabeljauw, 20 koolvis, 1150 Zweed se haring, 3850 makreel, 180 schol, 15 tar bot en 255 varia. Prjjzen van dinsdag Per kilogram, in guldens: heilbot 5.80 3.60, tarbot 5.604.80, grote tong 5 785.72, grootmiddel tong 5.675.59, kleinmiddel tong 5.695.57, tong I 5.995.82. tong II 5.92—5.73. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 86 66, middel kabeljauw 8662, grote witte koolvis 10092, grote koolvis 10092, mid del koolvis 100, grote leng 7855, grote wolf 9482. Per tien stuks: grote kabeljauw 7141, middel kabeljauw 4628. Per hoop: vleet 212114. Per 50 kilogram: grote schelvis 5937, middel schelvis 5138, kleinmiddel schel vis 4436, schelvis I 3928, schelvis II 44 15, schelvis II 1210, gul I 3422, gul II 2621, gul III 2615, witte koolvis 37, koolvis I 36, koolvis II 3218, grote en middel schol 2620, klein middel schol 32—29, schol I 37—32, schol II 37—33 schol III 2712, schar 178. bot 5.20. gestripte wijting 3215, dichte wijting 17, haring 19.8018.60, makreel 4311.50, tarbot 244 160, griet 10294, tongschar 11692, kleine wolf 44. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 150 kisten schelvis, 1000 radio, 200 wijting, 250 gul en kabeljauw, 30 koolvis, 900 makreel, 100 varia en 300 stijve kabeljauwen.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4