V.S. trekken 700 miljoen extra uit voor het leger KEUKENHOF-LISSE Franse politie zoekt de dader van een nieuwe kindermoord ■Jfc /fancier EAU DE COLOGNES Pakistan niet eens met opvatting over Vietnam Leve de koningin Wereldnieuws J Band Bonn-Israel nog niet officieel Weer aardschokken in El Salvador m ZOAVO-conferentie geëindigd ^^raatótcel Zeg het met bloemen 3 IJZINGWEKKENMNAP! DONDERDAG 6 MEI 1965 In twee maanden 3200 bombardementen tegen Vietcong uitgevoerd Kamp verwoest U mag de lente niet missen... Aanklacht tegen Adenauer wegens steun aan Israel FORTEST .1.65 af (Dp c/e I WASHINGTON (AFP) Met 407 tegen 7 stemmen heeft het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gisteren aanvullende credieten tot een bedrag van 700 miljoen goedgekeurd, die president Johnson heeft gevraagd voor het onderhoud van de strijd krachten in Zuid-Vietnam en de Domini caanse republiek. De begrotingscommissie van de Senaat heeft er haar goedkeuring ook al aan gehecht. Verwacht wordt, dat het voorstel ook in de Senaat geen grote tegenstand zal ontmoeten. Johnson heeft voor de stemming in het Huis gezegd, dat hij de uitslag als een uitspraak over zijn buitenlandse politiek zou beschouwen. De aangevraagde extra 700 miljoen dol lar zullen onder meer worden gebruikt voor de aanleg van een vliegveld, voor munitie en bommen, voor het onderhoud van schepen en vliegtuigen en voor de aankoop van vliegtuigen. Volgens Johnson hebben de V.S. bij ope raties in Vietnam in de laatste 18 maan den 43 vliegtuigen verloren. In de laatste 4'/s jaar zijn 152 hefschroefvliegtuigen ver loren gegaan. In februari waren 160 luchtaanvallen op Noord-Vietnam ondernomen. In april be droeg het aantal aanvalsvluchten 1500. In maart en april werden 3200 luchtbombar dementen uitgevoerd tegen de Vietcong in Zuid-Vietnam. Zuidvietnamese en Amerikaanse vlieg tuigen hebben dinsdag en woensdag aan vallen op Noord-Vietnam uitgevoerd. Dins dag was het voornaamste doel een mili tair kamp, tien kilometer ten noorden van de grens. Het kamp werd volledig door brand verwoest. In totaal namen 98 toe stellen aan de operaties deel. (Van onze correspondent) BONN De Westduitse regering heeft zijn definitieve toestemming gegeven voor het aangaan van diplomatieke betrekkin gen met Israel. Op de officiële diploma tieke erkenning kan echter de eerstko mende dagen nog niet gerekend worden. „Er zijp nog steeds een aantal kleinere vraagstukken op te lossen", zo verklaar de de regeringswoordvoerder gisteren na afloop van de kabinetszitting. De woord voerder wees de beschuldigingen van de hand. dat de bondsregering een vertra gingstactiek zou hebben toegepast. De Israëlische minister-president Esj- kol had het aarzelen van Bonn afgelopen dinsdag „irritant" genoemd. „Wanneer de Duitsers meer tijd willem om de woede van de Arabieren te bezweren, moeten ze dat openlijk zeggen", had Esjkol er aan toegevoegd. De leider van de zogenaamde Israelmissie in Keulen, Shinnar, is naar de Bondsrepubliek gevlogen om af scheid van bondskanselier Erhard te ne men. Hij was naar Israel teruggeroepen toen de crisis op haar hoogtepunt was en de Bondsrepubliek de wapenleveranties aan de joodse staat had stopgezet. Shin nar zou de opdracht hebben Erhard over de opvattingen van zijn eerste minister nadere mededelingen te doen. Zowel kan selier Erhard als de minister van Bui tenlandse Zaken, Schroder, was maan dag van een vakantie in Beieren op zijn post teruggekeerd. Schroder Verklaarde bij die gelegenheid dat de diplomatieke betrekkingen met Israel „spoedig" zouden worden aangeknoopt. (DPA) In Bonn verluidt dat West- Duitsland de overeenkomst inzake de uit wisseling van ambassadeurs in de ge meenschappelijke verklaring aangemerkt wil zien als een uitvloeisel van zijn mo rele verantwoordelijkheid jegens Israel. Is rael echter wildeze stap louter beschouwd zien als een normalisatie van de weder zijdse betrekkingen. Het zou verder het deel van de overeenkomst ter zake van de Westduitse hulp aan Israel ter ver vanging van de wapenleveranties geheim gehouden willen zien. Advertentie SAN SALVADOR (AP) Het parle ment van de Middenamerikaanse staat El Salvador heeft gisteravond de noodtoe stand afgekondigd, nadat er in Sal Sal vador en omliggende plaatsen opnieuw aardschokken waren gevoeld. Er zijn geen berichten van slachtoffers of schade tengevolge van deze schokken. Volgens schattingen is het aantal slacht offers van de hevige aardbeving van af gelopen maandag tot 100 gestegen. Er zou den meer dan 500 mensen zijn gewond. De meeste slachtoffers zijn afkomstig van de stad Ilopango, die vrijwel geheel is verwoest. Van de vorige week aangekondigde uit breiding van de Amerikaanse strijdkrach ten in Zuid-Vietnam met 3500 parachutis ten is woensdag het eerste, uit 1200 man bestaande contingent aangekomen. Zij zijn onmiddellijk naar stellingen nabij de be langrijke luchtbases van Bien Hoa en Voeng Taoe gebracht. De Franse culturele uitzendingen via Ra- dio-Saigon zullen worden opgeheven. De correspondent van het Franse Persbureau AFP zal Zuid-Vietnam moeten verlaten. Dit is woensdag meegedeeld in een com muniqué van de Zuidvietnamese regering, waarin wordt duidelijk gemaakt dat deze maatregelen het gevolg zijn van de hou ding van Frankrijk tijdens de ZOAVO- conferentie in Londen. DIEPHOLZ (DPA) De Westduitse za kenman baron von Keonig uit Hunteburg heeft bij het gerecht in Osnabrück een aanklacht ingediend tegen ex-bondskanse lier Konrad Adenauer. De aanklacht heeft betrekking op de „door Adenauer destijds als bondskanselier voorbereide en uitslui tend onder zijn politieke verantwoordelijk heid uitgevoerde" wapenleveranties aan Israel. Daarmee had de voormalige bonds kanselier volgens Koenig artikel 26 van de grondwet geschonden, waarin handelingen „die het vreedzaam samenleven der volken verstoren kunnen en met name het voe ren van een aanvalsoorlog kunnen voorbe reiden en die met dat doel worden ver richt" in strijd met de grondwet worden verklaard. Koenig zegt dat hij de aanklacht als particulier heeft ingediend, niet in zijn hoedanigheid van voorzitter van de pas opgerichte Duitse Nationale Volkspartij. (Van onze correspondent) PARIJS De |Franse politie zoekt naar de moordenaar van het driejarige jonge tje Pierre Muller, die maandag in het ouderlijke huis in Nancy, met half afge sneden hals in zijn bed werd gevonden, en onderweg naar het ziekenhuis is overleden. Zware verdenking rustte op de 51-jarige oom van het jongetje, André Rouyer, een handelsreiziger die regelmatig met zijn zuster en zwager, de ouders van het ver moorde jongetje, Overhoop lag en die niet aarzelde dan de misdadigste bedreigingen te uiten. Zo had hij na een recente woordentwist aangekondigd dat hij nog wel eens wraak zou nemen op de Mullers. De heer Muller diende daarop tegen zijn zwager een aan klacht bij de justitie in waarna een psy chiatrisch onderzoek was ingesteld. Se dertdien had de handelsreiziger, die eerst onder hetzelfde dak als zijn zuster en zwa ger en verdere familie woonde, zich in een naburig dorp gevestigd. Daar is hij op het tijdstip dat de moord geschiedde ook door verschillende personen gezien en vanwege dat alibi werd hij weer op vrije voeten gesteld. De autoriteiten zoeken de dader, of aan- Advertentie Wat een capaciteit! Wat een vriesvak - op kastbreedte. Wat een vrieskou. Waf een koelkast. vorstelijke Fortest produktenl Top Servlcel Overall Altijd. stichter van de moord, binnen de familie kring van het jongetje. In de eerste plaats omdat men gelooft dat de komende erfenis van het fortuin van tien miljoen francs, dat de negentigjarige overgrootva der van het vermoorde knaapje, dr. Rou yer, zal nalaten, het motief van de moord is geweest. Op aandringen van de moeder van het vermoorde jongetje zou de oom door de bejaarde dokter zijn onterfd, en de moord kan aldus de vergelding op die onterfing zijn geweest. Bovendien neemt de politie aan dat de moordenaar terdege op de hoogte moet zijn geweest van het doen en laten der familieleden. Iedere och tend was de moeder van het knaapje, na het vertrek van de vader, gewoon om streeks kwart over tien in de kelder de kachel van de centrale verwarming bij te vullen en juist op dat ogenblik werd Pier re Muller vermoord. De politie zoekt ook nog steeds vergeefs naar het voorwerp waarmee de moord is gepleegd en dat vol gens de lijkschouwing een bijl of een hak mes zou zijn geweest. Het is mogelijk dat iemand de moord in opdracht van de oom heeft gepleegd. Men denkt dat onder het dak van de oude en schatrijke dokter Rouyer de betrekkingen tussen de ver schillende familieleden door afgunst en haat werden gevoed, waarvan het drieja rige knaapje het slachtoffer is geworden. Frangois Mauriac heeft in zijn romans over de bourgeoisie in de Franse provincie, her haaldelijk meesterlijke beschrijvingen van dergelijke omstandigheden gegeven. Advertentie S, LONDEN (Reuter en AFP) De mi nisterraad van de Zuid-oost Aziatische Verdrags Organisatie (ZOAVO) heeft gis teren aan het slot van zijn beraadslagin gen in Londen een communiqué uitgege ven waarin wordt verklaard dat het vast beraden defensieve optreden in Vietnam moet worden voortgezet zolang nog geen einde is gemaakt aan de communistische agressie. „Een mislukking van de com munistische campagne is niet alleen voor Vietnam maar voor heel Zuidoost-Azië van belang" zo wordt gezegd. De Franse regering acht zich niet ge bonden door de slotverklaring. (President De Gaulle heeft slechts een waarnemer naar de conferentie gezonden, voorname lijk omdat hij het niet eens is met de Amerikaanse politiek in Vietnam). De Pakistaanse delegatie liet in het com muniqué een afzonderlijke vermelding op nemen van haar gereserveerdheid jegens de passage over Vietnam. „Pakistan uit zijn bezorgdheid over de gevolgen van de voortduring van het gewapende conflict ln Vietnam. Pakistan spreekt de hoop uit dat vastberaden pogingen zullen worden gedaan om de vrede in het gebied te her stellen langs de weg van onderhandelingen op basis van de akkoorden van Genève", zo wordt gezegd. Pakistan heeft ook zijn bezorgdheid uit gesproken over het conflict tussen Indone sië en Maleisië, aldus het communiqué Volgens Pakistan kan het geschil worden geregeld met vreedzame middelen, moeten daartoe pogingen worden ondernomen en mag niets worden gedaan wat het con flict zou kunnen verscherpen. De landen die het communiqué ten volle onderschreven waren Australië, Groot- Brittannië, Nieuw-Zeeland.de Philippijnen, Thailand en de Verenigde Staten. De vol gende ministerconferentie van de ZOAVO zal volgend jaar in Canberra worden ge houden. Het beeld van een zonnige feestdag met rumoerige men sen in overvolle straten ver vaagt, al blijft de felle oranje kleur het langst in de gedach ten. Maar ik kan dat jongetje niet vergeten met zijn veel kleurige papieren petje op en zijn katoenen vlaggetje in de hand. Hij was van een niet te schatten leeftijd. Zijn benen slingerden wanstaltig en ver groeid onder zijn te grote lichaam. Zijn hoofd was bijna vierkant en was zonder nek tussen zijn hoogopgetrokken schouders geplant. Zijn onder lip hing ver open en zijn oren stonden bijna haaks opzij van zijn hoofd. Hij liep sjokkend scheef tegen zijn moeder aan, die hem aan haar arm mee zeulde en wier gezicht vertel de hoe zwaar de last was die zij te dragen had. De jongen had hoge rijg schoenen aan en zijn knie broek was te lang. Hij kon negen jaar zijn of veertien hij was lelijker en dommer en jammerlijker van uiterlijk dan ik ooit gezien heb. Zijn mongolen-ogen keken vanonder vergroeide oogleden moeizaam rond, terwijl zijn dikke, vlezige wangen bibber den bij iedere sjokkerige stap. Maar hij lachte. Hij lachte kwijlend en werk tuigelijk, omdat zijn kleine hersens het woordje „feest" hadden begrepen en koppig vastgehouden. Er was nog méér dat zijn hersens hem comman deerden: hij mompelde onder het lopen voortdurend één zin netje, alsof hij bang was het te zullen vergeten en daardoor het hele feest kwijt te zijn: Leve de koningin. Op het armelijke ritme van zijn slepende passen zong zijn schorre stem dat zinnetje voortdurend en zonder onder breking, en zijn naar binnen gebogen voeten scandeerden de maat ervan met extra zware stappen. Leve de ko ningin léve de kóningin léve de kóningin. De moeder bleef zorgvuldig met hem in de maat, waar door zij te grote stappen moest nemen en op een belachelijke manier marcheerde. Aan haar linkerarm torste zij het ge wicht van de achterlijke jongen, maar zij liep rechtop. Zij liep met de moeizaam aan geleerde kracht van een vrouw die weet dat zij twee levens te dragen heeft. Als de jongen naar haar opkeek en zijn „Leve de koningin" pre velde alsof hij haar zijn liefde verklaarde, glimlachte zij terug en zong met hem mee: „Leve de koningin". Zij moedigde hem aan in zijn feestviering, zij stapte met hem mée door zijn armelijke, enge wereldje als zijn sterke, bewuste IK. Zijn logge arm was met de hare vergroeid en zijn logge lijf werd door het hare gedragen. Hij lachte voortdurend, en zij lachte ook. Het was ontstellend te zien, hoe verschillend twee mensen kunnen lachen. Hij zwaaide op de maat van een verwijderd muziekkorps met zijn katoenen vlaggetje aan het fel-oranje stokje en draaide zijn nekloze hoofd triomfantelijk naar alle kan ten, alsof hij op weg was naar zijn eigen hemel. Rondom deze twee slenter den de vaders en moeders met gezonde, aanvallige kinderen, die slim en wereldwijs hun feestelijke stemming verbor gen achter maskertjes van verveling of drenzerigheid. De allerkleinsten verwaardigden zich nog, een vlaggetje mee te dragen of op een toeter te bla zen. De groteren waren daar al aan voorbij gegroeid. Zij ge floten van hun ijsje en zeurden om limonade, of speelden krij gertje door de drukte om hun ouders heen. De ouders had den meestal zorgelijke gezich ten en speelden grimmig de baas over hun kroqst. Als de moeder met haar mongoolse jongen passeerden, keken de kinderen medelij- dend of spottend om en de ouders kregen een trek van voldoening op hun gezicht bij de gedachte, dat „zoiets" hun tenminste bespaard was. De gezichten van kinderen en volwassenen deerden de moeder en de jongen niet. De jongen grijnsde triomfantelijk en zong zijn „leve de koningin" blijmoedig tegen alle kijkende ogen aan. De moeder glim lachte en bleef rechtop als een eik. Ik betwijfel of iemand aan deze koninginnedag dezelfde onvermengde vreugde heeft beleefd als die jongen. En met enige ontsteltenis vraag ik mij af, of iemand aan het ganse leven de vreugde beleeft, die dit achterlijk kind van on definieerbare leeftijd van de ene dag in de andere draagt. Misschien is zijn leeftijd on definieerbaar, omdat hijzelf niet weet hoelang hij al op aarde is. Hij hoeft dat ook niet te weten, omdat hij nooit aan sterven denkt. Hij weet niet wat sterven is, al zal hij op een verschrikkelijke dag wezenloos en in grote verwar ring achter de kist van zijn moeder lopen. En misschien zal dan nog de vage hoop op weerzien hem troosten, die al leen in armelijke hersenen koppig en onuitroeibaar kan blijven voortbestaan. Die dag echter verwacht hij niet. Hij leeft zonder leed, zon der angst van zon in regen, van winter in lente, van oranjefeest in nieuwe dagen. Zijn moeder is een stuk van hemzelf. Hij leeft haar leven mee aan haar stevige arm en stapt blijmoedig op de maat met haar door een ijzeren zekerheid. Hem kan niets deren, omdat hij niets ver langt. Hij is de enige onder ons, die feest kan vieren en kan zingen van plezier. Hij leest niet, hij leert niet, hij leeft. Hij weet niet wat een koningin is, of misschien is zij voor hem iets onomschreven prettigs en moois wat zij voor ons allen zou moeten zijn. Hij beleeft zijn grootste vreug de aan een vlaggetje van der tig cent. De kleuren behagen hem, het zwaaien bevredigt hem. Hij was de grootste feestvierder van allen. Daar om moet ik aan hem blijven denken als een curiositeit van menselijk geluk, ook al is zijn geboorte een verdovende slag geweest in een gelukkig gezin en geldt hij sedert zijn eerste levensdag af als de verper soonlijking van ouderlijk leed. Op de markt stond hij vast- geklit aan zijn moeder tegen de omheining gedrukt, zijn hangende lip bewegend zon der dat hij het besefte: leve de koningin. Zijn luikogen zoch ten hongerig en vol vreugde naar kleuren en beweging. Zijn arm ging werktuigelijk heen en weer met het vlag getje. Hij lachte breed en met een basstem om wat hij zag. Zijn blik zocht die van zijn moeder om haar te vertellen dat hij volmaakt gelukkig was. En de glimlach van de moe der was en bleef het raadsel van deze dag. Berusting? Simulatie? Of misschien echt en onvermengd? Het moet lange jaren hebben geduurd, voordat zij óm hem en mét hem glimlachen kon. Zij moet lange tijd hebben nodig gehad, om geen vreemdelinge meer te zijn in dat kleine, schrome lijke wereldje van haar zoon. Een grote, massale wereld van gezonde en wijze mensen moet zij hebben kunnen afwentelen, om de arm en het lichaam van de jongen te kunnen dragen en voortzeulen met een glimlach. Maar men kan zich nauwe lijks meer voorstellen hoe groot het geluk van zo'n vrouw moet zijn geweest op de dag. dat zij besefte welke gave haar geschonken was. De dromen van weleer waren toen ver vaagd als nutteloze rook' een zoon als ingenieur, als dokter, als getrouwd man met een ge zin, blozende kleinkinderen op haar schoot dromen zonder betekenis of werkelijkheid. Want zij stond aan een wieg waarin een stumperig en ver groeid wezen lag, dat niets be loofde. Toch is haar grote dag ge komen. Dat moet lang geleden zijn, toen de jongen nog klei ner en onooglijker dan ooit zich toevertrouwde aan haar arm en zijn strompelende pas sen leerde. De parade van tra ditioneel geluk moet haar on gezien voorbijgegaan zijn: de vreugden van een vrouw om een nieuwe ijskast, een bont mantel, een auto, een feeste lijke japon, een goed rapport van haar kinderen, een com pliment van een vriendin om het gedijen van haar kroost dat alles, waaruit wij gewone mensen ons geluk brouwen, behoorde voor haar tot een an dere wereld. Zij is een mens uit een aparte, kleine wereld, waar de dingen eenvoudiger en kinder lijker en kleiner zijn. Maar zij is er een koningin. Zij heeft een volk, dat haar aanbidt en op haar steunt. Zij is een eik, die niet buigt onder de storm. Dat volk is klein, het is nau welijks één mens. Het is scheef van lijf en leden, wanstaltig van geest en lichaam. Een eeuwig kind, een lelijk kind, maar een kind met ogen die aanbidden kunnen en een mond die kan lachen. En een geest die vreugde kan genie ten, feest kan vieren, in héér koninkrijk. Haar raadselachtige glim lach kan de glimlach zijn van een échte koningin, die het feestlied verneemt van een echte, onvervalste, simpele liefde. „Leve de koningin, leve de koningin" ter ere van héér eindeloze koninginnedag. Voor moeder En zo zit je dan in je gegunde werke loosheid van enkele uren en je tuurt ge dachteloos eigenlijk naar buiten. Tot dat er een motor voor de deur opdringerig staat te ploffen, opeens. Een expresse-pak ketje. Ha! Dat is het. O, een pakje voor moeder, vanwege zondag aanstaande. „Voor Moeder", staat er op, en „Niet openen voor de negende". En, moeder, lief als ze is, sluit het liefdevol in een laatje van haar oude bureautje, de sleutel er op, en dicht. Ook dit opwekkende, toch wel enigszins beloofde bevrijden van de niks- doenerij ligt nu achter slot. Dan maar weer zitten naar de stilte buiten, want al le mensen zitten nu te tafelen. Maar dan kbmt het toch. Om zes uur zijn alle waarschuwingen voor harde wind ingetrokken en die flarden voeren een ouwe krant mee. Een hele krant. Zij waait op, ligt even, wordt als door de on zichtbare hand van windgod Aeolus open geslagen en onmiddellijk weer dichtge vouwen. Weer waait ze op. Ik zie de be richten voor mijn geestesoog. Spanningen in midden- en verre oosten, soldaten, kin deren van die moeders. Soldaten, negers, blanken, stokken, honden, hongerende kin deren en moeders, moeders, moeders, „Verwen moeder op moederdag! Zeep, pa- rapluies, odeklonje, hoofddoekjes, hand schoenen. Dipomaten lachen overal, op vliegtuigtrappen, in vergaderzalen, in cor ridors. Zondag is het moederdag. Sla omi die pagina, ouwe Aeolus. Er komt een heer met een parapluie. Hij priemt dt krant aan het topeind van zijn scherm. Als een vlag steekt hij het ding omhoog, die flap met de huilende hongerkinderen, de verbeten soldaten, de krijsende leiders, de lachende diplomaten. Dan ineens zit je weer in de niksdodene- rij. Je tuurt naar buiten, naar de lieve zon die gaat dalen en nog even om een hoek kwam, om dan nu te gaan schijnen op de vreugden in Honolulu, de lach in Miami, de jubel in Djakarta en op de re clames voor al het heerlijks voor die moe der die dankbaar een traantje pinkt op die zondag, vanwege de zeep, en de odeklon- je, het hoofddoekje, de keukenklok, de weegschaal. Dan is het acht uur. De televisie gaat an, met nieuws, weer met lachen en hui len, maar liefst zoveel mogelijk met nieuws waarvan men na afloop kan zeg gen: „Hè, weer niks bijzonders vanavond Want dat beseffen we niet dat dat het mooiste nieuws is. Mèt dan 't oude nieuws dat het zondag moederdag is, voor de moeders van al die lachende, huilende, vechtende en hongerende mensenkinderen. Jan van E es Advertentie MOEDERDAG - 9 MEI en bestel tijdig 1 Tornado. Een tornado, die de Mexicaanse staat Pueblo heeft getroffen, heeft aan zes mensen het leven gekost. Vele wer den gewond. Door overstroming van de rivier de Libres kwamen drie dorpen onder water te staan, waardoor een vijf tigtal huizen werd vernield. Safari-club. De zeer exclusieve Safari club van Mount Kenia, die leden telde als prins Bernhard, generaal Eisenhower en de onlangs overleden Sir Winston Churchill, zal weer worden geopend. De club, die vorige maand sloot, wil de toe ristenindustrie van het land helpen be vorderen. Medaille. De Amerikaanse inlichtingen dienst (C.I.A.) heeft volgens de „New York Herald Tribune" kortgeleden de U- 2-piloot Garry Powers, die op 1 mei 1960 met zijn toestel boven de Sovjet- Unie werd neergeschoten, een onder scheiding verleend. Powers, die door d# Sovjet-Unie is vrijgelaten in ruil voor de Russische spion Rudolf Abel, zou een medaille hebben gekregen, maar hieraan mocht geen ruchtbaarheid worden gege ven. Verslaafd. Een op de zevendertig men sen in Hongkong is verslaafd aan ver dovende middelen, zo is bij een onder zoek vastgesteld. Pelgrimsoord. Mogelijk wordt Amsterdam voor whisky-liefhebbers een soort pel grimsoord, nu het Britse consumenten blad „Wich" deze stad heeft getipt als de goedkoopste plaats in Europa voor het kopen van „Scotch". De prijs van een fles „Scotch" op Schiphol bedraagt slechts veertig percent van de laagste verkoopprijs in Groot-Brittannië, aldus het blad. Beroving. De rechtbank in Groningen heeft twee Groningers, 21 en 25 jaar, tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf veroordeeld, wegens beroving van een 31-jarige fabrieksarbeider. Deze werd neergeslagen en in een auto gesleurd, van zijn portefeuille en portemonnee be roofd en buiten de stad in de berm van de weg gegooid. Het slachtoffer wist echter het autonummer te onthouden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3