VAN DAG TOT DAG (*P' OAS-missie wil nationale Dominicaanse regering PRACHTIG Zesduizend mariniers bij Da Nang aan land Geen gezamenlijke verklaring van westelijke „grote drie" over de kwestie-Duitsland WERELDNIEUWS en raatótoel Titanlanceert twee kunstmanen in aparte banen Een vrouw is een vrouw is een vrouw ze wil nylons die heel zijn maar ze heeft welnspeeh Daarom wil ze n reserve* zelfde hleurzelfde maat. En wat wenst ze dushoopt ze dus voordeligverstandigjl De praktische drie van Ten Cate 3! Drie nylons in een verpakking: één maat—één lengte—één kleur—fl. 2.90 0p de T&Uenka GRONINGENi VRIJDAG 7 MEI 1965 3. W Venezolaanse ex-president verdacht van malversaties Parijs overweegt erkenning Caamano Onwezenlijk Dit is het silhouet van de ideale jas voor elke dag, elk seizoen, elke gelegenheid. Uitgevoerd in correct en kreukherstellend Een jas van grote allure. Her kenbaar aan het innaai-etiket en de bijbehorende hanglabel met de naam Cambodja wil wel weer betrekkingen met Washington aanknopen Conferentie Joodse graven geschonden in Wiesbaden Geldboete van 13.000 tegen amateur-bioloog Naessens geëist Energieke vriend Ieder mens is wel eens nie:-zo- f it-als-anders. Maar gelukkig is er King die, als een energieke vriend, u er prompt weer boven op helpt. Natuurzuivere King: het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking! rm H permanente beheersing van Indonesië doch slechts op een toepassing van een bepaal de methode tot verwezenlijking van de on afhankelijkheid binnen het Koninkrijk, werd deze Nederlandse intentie door Washington duidelijk veroordeeld en door kruist. Een ander voorbeeld: toen de Sovjet- Unie de Hongaarse opstand bloedig onder drukte en Boedapest tot een slagveld maak te, omdat Moskou niet van zins was een anti-communistisch regime in Hongarije toe te laten, ging terecht een kóor van verontwaardiging en protest op, niet het minst in Amerika, ofschoon Hongarije des tijds nog verkeerde in de positie van een bezet land, dat partij gekozen had tegen de geallieerden en deswege tot de satellie ten van Duitsland moest worden gerekend. Nu in Santo Domingo van binnenuit te kenen verschenen van een bepaald volks wil in de richting van een links regime, verklaart Johnson onomwonden dat Ameri ka nooit zal toestaan, dat ergens op het westelijk halfrond een communistische re gering aan het bewind zal komen. Hij put uit deze beginselverklaring het recht van geweld tegen de aldus gerichte stromin gen. Het gaat volgens Johnson namelijk om de menselijke vrijheid. Het lijkt er echter op dat het Johnson die blijkbaar sterk onder de invloed van rechtse figuren in Amerika handelt slechts gaat tégen de linkse onvrijheid, maar dat hij geen be zwaren heeft tegen een pro-Amerikaans regime dat een ultra-rechtse politiestaat beoogt. Deze dubbelzinnigheid in de Amerikaan se politiek van vandaag roept de vrees op dat de Verenigde Staten zich niet voldoen de teweerstellen tegen de agressie van rechts in hun ijver om de agressie van links te beteugelen. En dat zij op die ma nier niet de menselijke vrijheid, maar het Amerikaanse politieke patroon aan de we reld opleggen onder het geweld van bloe dige represailles tegen volken, die zich nog nauwelijks bewust zijn van een vage de mocratische toekomst. Dat is een politiek die niet alleen de grootste zorgen, maar ook de grootste ge varen zal oproepen voor de toekomst? van de gehele mensheid. Wat een rechtse over- winningg op het front van de ideologieën voor de wereld kan betekenen, heeft de oudere generatie aan den lijve ondervon den. Ofschoon men zich over de gevolgen van communistische wereldrevolutie geen enkele illusie kan maken, mag de demo cratische idealist zich toch nooit neerleg gen bij een methode die in de Bijbel heet: het uitdrijven van de duivel door een verbond met Beëlzebub. De gevolgen van de fotografische ont hulling ener vriendschap van onze kroon prinses met een Duitse diplomaat kunnen zowel voor die prille vriendschap als voor de gemoedsrust van prinses Beatrix ern stig zijn. De foto's zijn als een steen in de vijver van Drakesteyn gevallen en heb ben brutaal ingegrepen in het privéleyen van twee mensen, die bezig zijn elkander te verkennen zonder daaraan nog ver plichtingen voor zichzelf of de ander te hechten. Dat is een betreurenswaardige ontwik keling, die moeilijk kan worden hersteld. De prinses betaalt op deze manier .wel een zeer zware tol voor haar geboorte en toekomstige taak. Openbare persoonlijk heden zijn in onze tijd op geen enkele manier meer te beveiligen tegen dergelij ke inbreuken op het privéleven inbreu ken die een gewoon mens niet zou dulden en terecht zou afstraffen. De moderne techniek spreekt daarbij ook een woordje mee, maar het lezend en horend publiek schroeft zijn wensen omtrent nieuwsinfor- matie eveneens steeds sterker op. Dit al les wil geen journalistieke verontschuldi ging zijn, maar toch doet zich ook bij de ze gelegenheid weer de vraag voor in hoe verre de positie, het aanzien en de waar dering van en voor personen van het ko ninklijk huis ook stoelt op een zeker pu- bliciteitselement, dat onderdeel van de verbondenheid tussen Huis en volk is. Wij kunnen slechts hopen dat de con sequenties van deze voorbarige onthulling geen schade gullen aanrichten aan het geluk der betrokkenen en hun beider toe komst. Het onbehagen over de riskante onder' nemingen, die de regering-Johnson de laat ste tijd onder de leuze van „verdediging tegen agressie" ten uitvoer legt, moet uiteraard vooral bij de vrienden van Washington zorgen wekken. Wij rekenen ons, vooral ook politiek gezien, onder die vrienden en onze buitenlandse politiek is daarop gebaseerd. Dit geeft ook ons het recht kritisch te staan tegenover datgene, wat redelijkerwijs niet blijkt te passen in de principes die de vrije landen samen me nen te moeten huldigen. Een van die principes is ongetwijfeld het zelfbestemmingsrecht van vrije volken, dat de basis vormt van een democratische staatsstructuur. Maar eveneens behoort tot die principes de overtuiging dat de demo cratieën niet het recht hebben, hun staats struktuur dwingend op te leggen aan lan den die in verband met hun historische en politieke karakteristiek niet rijp zijn voor het westerse model van die democratie. Dit geldt bijvoorbeeld voor landen als Indonesië, India, Kongo, Zuid-Afrika, kort om, voor alle landen die behoefte menen te hebben aan andere stelsels dan het Ame rikaanse om orde op zaken te stellen en te behouden. Nu is het merkwaardige dat indertijd Nederland zowel door de Ameri kaanse regering als het Amerikaanse pU' bliek stevig gegispt is om zijn voornemen, in Indonesië een Nederlandse versie van orde dwingend op te leggen aan dit naar onafhankelijkheid strevend volk. Ofschoon die dwang van Nederlandse kant slechts tot uiting kwam in de twee politiële ac ties, die geenszins gericht waren op een De nieuwslezer van de N.T.S. heeft in de laatste uitzending van gisteravond een aardige bijdrage tot begrip van de Vietna mese crisis geleverd. Hij las het nieuws over de laatste ontwikkelingen in Vietnam en eindigde met de opmerking: „Minister McNamara zei er het volgende van". Ken nelijk moest toen een filmpje van de spre kende Amerikaanse minister volgen, maar wat er volgde was een zwart scherm, waar op de tekst verscheen; „Even geduld a.u.b." Deze aanmaning lijkt ons inderdaad de enige opmerking, die op dit ogenblik een Amerikaans minister tot de Amerikanen kan richten zonder zich in subjectieve bochten wringen. VVVWVVVVVVVWVVVVVVVVVVVWWWMWAAAfVW<#WVWWWV\»WWWWlW#WWWVWVVWVWVWWWWWV^ Vietnamese arbeiders breken het Franse oorlogsmonument af, na de anti-Franse maatregelen die deze week door de Zuidvietnamese rege ring in Saigon werden genomen. Het monument was al gedeeltelijk ver nield tijdens anti-Franse betogingen van studenten vorig jaar. CARACAS (AFP) De procureur-gene raal van het opperste gerechtshof van Ve nezuela in Caracas heeft een gevangenis straf van drie jaar en vier maanden ge- eist tegen oud-president Marcos Perez Ji menez, die terecht staat op de beschuldi ging van malversaties en onrechtmatige verrijking. Advertentie WASHINGTON (AFP en Reuter) Vier van de vijf leden van de O.A.S.-missie naar de Dominicaanse Republiek zijn gisteren in Washington teruggekeerd om verslag uit te brengen over de toestand in Santo Domingo. Het denkbeeld zou door deze commissie geopperd zijn een nieuwe rege ring van nationale eenheid te vormen, waarin vertegenwoordigers van beide par tijen in het conflict zitting zouden hebben. Brazilië zal naar aanleiding van het be sluit van de Organisatie van Amerikaanse Staten Braziliaanse troepen naar het Ca- raïbische gebied zenden. De Veiligheidsraad heeft besloten nog niet te stemmen over het Russische voor stel om de Amerikaanse „gewapende in terventie" in de Dominicaanse republiek te veroordelen. Op voorstel van Uruguay werd besloten dat men eerst het resultaat van hét gezamenlijk" optreden van de Or ganisatie van Amerikaanse Staten zal af wachten. Het aantal gesneuvelde Amerikanse mili tairen in de Dominicaanse Republiek be draagt op het ogenblik negen. Er zijn 53 gewonden. van Santo Domingo nu liever van de da ken schreeuwt, is dan ook een aanwijzing dat het nauwelijks meer als een bondge noot van de Verenigde Staten beschouwd wenst te worden. Een tweede bewijs in de zelfde richting is het voornemen van Pa rijs, de voormalige rebellenleider en de nieuwe president van Santo Domingo, ko lonel Caamano zo spoedig mogelijk te er kennen. De Franse staatssecretaris Du mas, die gisteren het verslag van de ka binetszitting tegenover de pers mocht uit brengen, heeft ook nog bekend gemaakt, dat Frankrijk die erkenning thans bestu deert en weldra een besluit denkt te nemen. Qie overhaaste aankondiging van een stap, waarvan men de urgentie moeilijk kan inzien, is uiteraard een tweede stok die generaal De Gaulle nu tussen de benen van zijn Amerikaanse ambtgenoot wil ste ken. Onze correspondent in Parijs meldt dat generaal Charles de Gaulle, verlangt dat de Amerikaanse troepen zich terstond uit Santo Domingo zullen terugtrekken. Hoe redelijk dat verlangen ook genoemd mag worden, de proclamatie doet onwezen lijk aan. Onder bondgenoten is het immers eerder gebruikelijk verschillen van mening over punten van buitenlandse politiek, waarbij in dit geval bovendien een van de partijen niet direct betrokken is, eerst langs de diplomatieke kanalen tot uiting te brengen. Dat Frankrijk zijn afwijkende mening in zake de Amerikaanse politiek ten aanzien Advertentie ALL-SEASON JAS *5 SAIGON (Reuter, AFR en AP) Onge veer tachtig kilometer ten zuiden van de luchtmachtbasis Da Nang, in Midden-Viet- nam, zijn vanmorgen drie nieuwe batal jons Amerikaanse mariniers, in totaal 6.000 man ontscheept. In dit gebied zal een nieuwe luchtmachtbasis worden gebouwd. Vijftig Amerikaanse vliegtuigen hebben vandaag 80 ton bommen op een Noordviet- namees munitiedepot 190 kilometer ten zuiden van de hoofdstad Hanoi geworpen. Vier ondergrondse bunkers zjjn geëxplo deerd. f Cambodja zou de betrekkingen met de Vérenigde Staten, die het onlangs heeft verbroken, wel weer willen hernieuwen als dit land zijn „bloedige agressie aan de grens" zou beëindigen en wat meer res pect zou tonen. Dit staat in een brief van de Cambodjaanse minister van Buitenland se Zaken aan zijn Amerikaanse ambtge noot. De brief was op 5 mei verzonden, twee dagen nadat Cambodja besloot de di plomatieke betrekkingen met de Verenigde Staten te verbreken. De Amerikaanse Senaat heeft gisteren met 87 tegen drie stemmen president Johnson's verzoek om 700 miljoen dollar extra voor de strijd in Vietnam ingewilligd. Tot de tegenstemmers behoorde senator Wayne Morse (democraat), die reeds lang de Amerikaanse politiek jegens Vietnam veroordeelt en van mening is, dat de strijd slechts mag worden voortgezet als het Congres Noord-Vietnam officieel de oorlog verklaart. De Australische Labour-oppositie is er gisteravond niet in geslaagd het zenden van Australische troepen naar Vietnam te gen te houden. De regering zegevierde met 60 tegen 44 stemmen nadat de oppositie het op een stemming had laten aankomen aan het slot van een debat van vijfeneen- half uur in het Huis van Afgevaardigden. De minister van Buitenlandse Zaken van Noord-Vietnam heeft zijn ambtgenoot van Cambodja vandaag medegedeeld in te stemmen met de bijeenroeping van een in ternationale conferentie, die de neutraliteit en territoriale onschendbaarheid van Cam bodja zal moeten verzekeren. De Noordvietnamese minister spreekt in zijn boodschap de hoop uit, dat zulk een conferentie positieve resultaten zal opleve ren, in het belang van het volk van Cam bodja en andere Indochinese volkeren. Voorts geeft de Noordvietnamese minis ter uiting aan zijn erkentelijkheid jegens de regering van Cambodja om de regering in Saigon te beschouwen „als een speel bal in de handen van de Amerikaanse im perialisten", die niet op de beoogde con ferentie vertegenwoordigd zal kunnen zijn." WIESBADEN (DPA) Door een open brief van een lid van de Wiesbadense ge meenteraad aan de bevolking van Wiesba den, is bekendgeworden, dat vorige week op een joodse begraafplaats in Wiesbaden ongeveer zestig grafstenen omvergewor pen zijn. De briefschrijver, Max Lippmann, uit de veronderstelling, dat wellicht enige ..on verbeterlij ken" de arrestatie van de Wiesbadense hoofdcommissaris van politie Christ, die van het begaan van oorlogsmis daden wordt verdacht, hebben willen wre ken. KAAP KENNEDY (Reuter) Van de Amerikaanse ruimtevaartbasis Kaap Ken nedy is gisteren een „Titan-3-A"-raket gelanceerd, die twee kunstmanen in twee verschillende banen heeft gebracht en te vens de „ruimtemotor", die de derde trap van de raket vormt, in een baan om de aarde gezet. Elf minuten na de lancering bereikte de raket een eerste baan, een cirkelvormige parkeerbaan op 185 km boven de aarde. Zeven uur na het opstijgen ontbrand de de motor voor de vierde maal geduren de zeven seconden. Na de vierde ontste king kwam de derde trap in een elliptische baan om de aarde, met een dichtste af stand van 2.750 km. en een grootste van 37.075 km. Na de derde ontsteking waren de kunst manen reeds in afzonderlijke banen ge bracht. Van een ervan worden goede sig nalen ontvangen. ---------- - ■- (Van onze correspondent) BONN Het touwtrekken om een ge zamenlijke verklaring van de Westelijke grote drie" over de gemeenschappelijke verantwoordelijkheid voor het Duitse pro bleem houdt aan. De Bondsregering had graag gezien, dat deze verklaring op 8 mei zou worden afgelegd. Twintig jaar geleden gaven de Duitse legers zich op mei aan de geallieerden over. Voel den de Westelijke grote drie al niets voor deze datum, nieuwe moeilijkheden ontston den toen president De Gaulle wenste dat uit de verklaring zou blijken, dat alleen Europa verantwoordelijk was voor de op lossing van dit „Europese probleem". De Verenigde Staten en Groot-Brittan- nië konden zich met een dergelijke for- meiering niet verenigen. Ook de regering in Bonn weigerde, zich neer te leggen bij een verklaring, waaruit de rol van Ameri ka zou zijn geëlimineerd. Op 5 mei gaf president Johnson daarop een afzonderlijke Amerikaanse verklaring uit en gisteren volgde de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Stewart, met een individuele, Britse formulering. De bood schap van de Amerikaanse president was officieel aan de president van de Bonds regering, Lübke gericht en was verstuurd ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de souvereiniteit van de Bondsrepu bliek". President Johnson herinnerde in zijn boodschap aan de „verantwoordelijk heid van de Verenigde Staten en de andere (Van onze correspondent) PARIJS De procureur van de repu bliek heeft in het proces tegen de ama teur-bioloog Gaston Naessens in Parijs, gis teren een hoge geldboete van ruim 13.000 gulden geëist. In de motivering van die eis werd Naessens als een avonturier en een oplichter beschreven die met zijn won dermiddel tegen bloedkanker „anablast misschien niet door gelddorst, maar wel door een ziekelijke zucht naar glorie werd gedreven. Naessens, die volgens de procureur over zeer middelmatige verstandelijke vermo gens beschikt, had slechts één verlangen: als wetenschappelijk genie erkend te wor den. Een verlangen dat hemzelf hypnoti seerde en waardoor hij ook honderden een- voudigen van geest van zijn alwetendheid wist te overtuigen. Nadat de experts, die van Naessen's re putatie en persoonlijkheid geen stuk heel lieten, in eerste instantie hun bijdrage aan het proces geleverd hebben, komen vanaf vandaag de vier advocaten aan het woord Waarschijnlijk zullen zij wel een nieuw on derzoek eisen. Men verwacht dat de rech ters zeker enkele weken bedenktijd zullen nemen, alvorens een uitspraak te doen. De Franse orde van artsen en apothe kers heeft een symbolische schadevergoe ding van één franc geëist verantwoordelijke machten, voor de op lossing van de Duitse kwestie". Minister van Buitenlandse Zaken van Groot-Brittannië, Stewart, bekrachtigde uit naam van zijn regering zijn vastbe slotenheid „om al het bereikbare te doen voor de hereniging van Duitsland". Ook de Britse minister ging bij zijn verklaring uit, van de tiende verjaardag van West-Duits- lands souvereiniteit. Inmiddels doet de regering in Bonn nog steeds pogingen de Westelijke grote drie tot een gezamenlijke verklaring te bewe gen. In verband hiermee ontving Bonds kanselier Erhard gistermiddag de Britse ambassadeur in de Bondsrepubliek, sir Frank Roberts. Na de aankomst gisteren van de Russi sche premier Kosygin en andere commu nistische feestgasten in Oost-Berlijn, komt de dreiging, die men in Bonn met angst en beven tegemoet ziet, steeds nader. Een standvastig front van de landen van het Oost-blok, bij de morgen in Oost-Berlijn te verwachten feest-toespraken, vindt dan namelijk, voor het geval de Westelijke gro te drie het niet eens worden, geen gesloten Westelijk front tegenover zich. Tweemaal ballet Zittend voor de buis zie je daar wel eens Ballet voorbij schieten, scheren, springen, neerzijgen en weer opveren. Men zegt dat het Kunst is en dat kan wel haast niet anders. Je kunt ook wel eens ballet zien in klei ne, koude, muffe zaaltjes. Daar is sprake van heel iets anders. Ballet is daar nog niet opgetild tot kunsthoogte en dus ver tederend algemeen menselijk, heel begrij pelijk en gewoon een kwestie van vallen en opstaan, gedeelten van gecombineerde bewegingen die achterwege blijven om dat een mens nou eenmaal niet aan alles tegelijk kan denken, een méns niet, wèl de kunstenaar. Op de buis is Ballet een onwerkelijke, verbluffend knappe expositie van wriemelende, kronkelende, vederlichte wezentjes die in de verte aan mensen her inneren In zo'n muf achterzaaltje zijn per sonen van vlees en bloed in driftig con flict met de eigen botten, spieren, gewrich ten, met houding en evenwicht, zijn bezig iets geweldig moeilijks, iets heel onge woons te volbrengen. Zij hebben voeten. Tien tenen. Hakken. En daartussen een loopvlak van vlees en botjes dat bedoeld is om ze een stevig houvast te geven bij het staan en gaan op het aardoppervlak- Normaal maken ze daar een gretig ge bruik van, maar op 't moment dat ze het zaaltje betreden voor hun wekelijkse lesje in ballet moeten ze dat op slag vergeten. Hup twee drie, zegt de balletlerares, échappél en daar gaan ze. Op twee te nen de lucht in. Met één hand mogen ze zich nog vastklemmen, aan een stok in de muur: de barre. Maar ook dat houdt op. Hup twee drie arrêté, zegt de lerares en daar laten ze los.komen met pietepeu terpasjes op die tweemaal twee tenen, de tot een ongebruikelijk fraaie boog gevou wen armen boven een doodongelukkig hoofd, de ruimte van het zaaltje ingewan- keld. Zij zijn bovenal méns en dit is een menselijk gesproken onbegrijpelijke wijze van gaan, dat is zo duidelijk als wat. Met benauwde gezichtjes en nog steeds pieteleuterend op die 2x2 tenen, moet nu het bovenlichaam zijwaarts en en moeten de kijkers de linkerarm die helemaal recht omhoog (maar toch weer anders dan alleen maar recht omhoog!) gaat naogen: dag arm.en hoe rol 'k nou ondertussen niet om.en au me hoofd.En alles trilt en bibbert en ver keert in de grootste opwinding en inspan ning. Geen wónder. Wat een karwei! Gaandeweg lossen nu de pietepeuterpas- jes zich op in danspassen. Dansen.Ach, géén balletleerling die dit dansen nog als een geintje kan ervaren. Dit dansen is alle vrolijkheid, alle spontaniteit kwijt. Hup van de vloer en allebei die benen moeten mee, en de één achter en de ander vóór en dat hoofd héél hoog uit de schouders halen en star op 't raam kijken fixeren dames, fixeren die blik!) en hup op twee tenen sec ronddraaien en hup op de res terende twee weer een endje vooruit schar relen en wéér rrrt rond. Tjonge, jonge. Wat een heksentoer! Wat een geweldige inspanning! Wat. Wat zou het Ballet op de buis zijn als je het niet kon vergelijken met dat andere, met het getob in de kleine tochtige zaal tjes? Pas als je het laatste goed bekeken of gedaan hebt dan begrijp je van het eer ste tenminste dit: dat er heel wat komt kijken eer dergelijke suggesties van aan de aarde, aan wetten van vlees, botten en zwaartekracht ontstegen te zijn, overge bracht kunnen worden. Dat daar heel wat aan vast zit, dat daar heel wat los moet zitten, om zó moeiteloos over de buis te scheren, te springen, tezie boven. Cri Stellweg Advertentie Aasgieren. Van een vrachtauto met aan hangwagen, die beladen met bijna 20.000 blikjes bier op een snelverkeersweg na bij Providence (V.S.) reed, rolden 1900 blikjes, voordat de bestuurder zijn voer tuig uit de file kon sturen. Passerende automobilisten en voetgangers graaiden alle blikken weg en maakten zich daar mee uit de voeten. JDe bestuurder zei „De" mensen schoten van alle kanten toe. Ik dacht dat zij van plan waren mij te helpen de lading te redden, maar tegen de tijd dat ik was gestopt, viel er hele maal niets meer te redden". Bezoek. De Russische autoriteiten hebben de Britse consul in Moskou toestemming gegeven om Gerald Brooke de Londense leraar die sedert 26 april in Moskou ge vangen zit, te bezoeken. De consul zal Brooke morgen bezoeken. Men neemt aan dat de 26-jarige Brit vastgehouden wordt in de Moskouse Loebjanka-gevan- genis. Opstand. In de gevangenis van Concepcion, Chili, zijn woensdag de 420 gevangenen aan het muiten geslagen na een ruzie tussen drie hunner en een bewaker. Bij het herstellen van de orde, waarbij van vuurwapens en traangas gebruik werd gemaakt, werd één militair gedood. Zes gevangenen liepen ernstige verwondin gen op. Brand. Bij een brand op een industrie complex in de Amerikaanse staat Maine waar een hoeveelheid kobalt lag opge slagen, zijn een treiler voor experimen teel onderzoek ter waarde van 1.3 mil joen dollar en het achterste gedeelte van een onderzeeboot door brand verloren gegaan. Volgens functionarissen van de brandweer levert de bestraling van de kobalt, die in een van de gebouwen ligt, geen gevaar op. Radio-Riad. Een Frans bedrijf zal in Sa- oedi-Arabië een radiostation met twee zenders van elk 600 km bouwen. Dit sta tion dat op 20 kilometer van de hoofd stad Riad komt te liggen, zal tot op 1.200 kilometer te horen zijn. Eredoctor. De Luikse universiteit heeft Walter Hallstein, de voorzitter van de Europese commissie van de E.E.G., het eredoctoraat in de rechten verleend. Goud. Walter Ulbricht, de Oostduitse staatsleider, heeft als eerste het erete ken van de „Vaderlandse Orde van ver dienste" in goud gekregen voor zijn ver diensten „in de strijd tegen het fascis me, bij de opbouw van het socialisme, de vestiging van de D.D.R. en het be waren van de vrede". Apartheid. Een historische optocht van het Rode Kruis in Zuid-Afrika, waaraan blan ke en neger-schoolkinderen zouden deel nemen, is door de Zuidafrikaanse minis ter Botha verboden. De optocht mag al leen doorgaan wanneer de blanke en zwarte groepen op verschillende tijden verschijnen. De manifestatie is nu tot september uitgesteld.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3