Tini Wijnen speelt onverwacht grote rol bij het bandstoten Okker in kwartfinales van Italiaanse kampioenschappen ILJA LAMAN UIT IJMUIDEN: „Gekke gewaarwording vóór Gerda Kraan eerste te zijn I Rik van Looy boekte vierde ritzege in ronde van Spanje Suomi-atlete liep aanvallend en verraste daardoor iedereen Henk de Kleine maakte de meeste indruk X Right Royal favoriet Duindigt Plan voor fusie Xerxes-Excelsior Van Gastel krijgt kans in Standard Inter-Liverpool op televisie Jansen (Xerxes) en twee Duitsers in elftal Telstar Geen winnaars eerste prijs toto N.-Ierland stap verder door zege op Albanië (4-1) Opnieuw ernstige valpartijen Na overwinning op Joegoslaaf Pilic Denson zegevierde in Duinkerken ZATERDAG 8 MEI 1965 11 Nü al meer dan 300 000 enthousiaste VW-rijders in Nederland! De Munck en Bens kregen veroordeling Sjef Janssen leider in Tour de l'Avenir 99 Wereldrecord Doorgaan Gevaarljik Belangrijk Jan Dassen Bocklandt triomfeerde in ronde van Romandië Tini Wijnen glunderde. De Ossche ka derspecialist had voor het bandstoten in geschreven als training voor de grote sto ten en nu was hij 's middags plots als enig ongeslagene lijstaanvoerder gewor den. Dat dankte Wijnen aan een zege op de ontgoochelde Bert Teegelaar (106-150 in 31 beurten) en overwinningen van Hans Vultink en Jan Doggen op respectievelijk Joop Roodenburg en Cees van Ooster hout, die beiden na hun succesvolle start bijzonder slecht speelden. Maar Wijnen is er ongetwijfeld ook nog niet. Dat bleek s avonds toen hij verrassend van Van Leur verloor. Dat betekende, dat de span ning groter is geworden dan ooit, omdat er nu vier man bovenaan staan. De Klei ne, Vultink, Van Oosterhout en Wijnen. Van de topfiguren maakte Henk de Klei ne de meeste indruk met een snelle zege in 24 beurten op Van Leur, die aanvan kelijk met twee series van 29 gelijk op kon spelen met de Kampenaar (66-66 in 13 beurten). Toen brandde de Kleine los. Een uitstekende reeks van 34 was de inzet van zijn slotoffensief, waarin hij met se ries van 14, 14 en 10 al spoedig de finish overschreed (86-150 in 24 beurten). Even gemakkelijk wo n Tini Wijnen eigenlijk van Teegelaar. Ook de Rotterdammer, die na 12 beurten nog winstkansen had (63-73) had geen verweer tegen de nu volgende op mars van Wijnen: series van 12, 13, 16 en 18. Echte spanning heerste er alleen in de partij tussen Doggen en Van Oosterhout, want ook de winst van Vultink op Rooden burg was al een feit geworden, toen de Advertentie VW 1200 de Luxe Op Duindigt ligt zondagmiddag de nadruk op de rennen. Het zijn de hengsten- en merriën Produkten-rennen, die worden beschouwd als de eerste voorbereiding voor de Derby. In zijn afdeling kan de favoriet Right Royal van de overwinning een formele aangelegenheid maken en zijn Derby-kandidatuur nadrukkelijk onder strepen. Bij het zwakke geslacht is het aantal kandidaten veel groter, vooral sinds in de afge lopen weken Petra, Miss Pixie en Annie Rose zich beduidend beter hebben getoond dan van hen werd verwacht. De favoriete stal Frowein zal dan ook allerminst een walk-over hebben. In de Prijs der Veelbelovenden voor vierjarige dravers ontbreekt de crack Carlos-Pluto, waar door dit fraaie nummer een volkomen open karakter heeft gekregen. De tips: DRAVERIJEN. 1. Duinrel-prijs, 2040 m: 1. Duchesse Mac; 2. Dutch Master; 3. Dean Hollandia; outsider: Donny K. 2. Raaphorst-prUs, 2540 m: 1. Azuro Pluto; 2. Butch Hollandia; 3. Bente Victoria; outsider: Silver Kid. 4. Voorlinden-prys, 2120 m: 1. Yankee Maid; 1. Midas G.; 3. Zanto; outsider: Ylite Rose. 5. Wittenburg-prüs, 2000 m: 1. Astrid van Peter hof; 2. Zealot Hollandia; 3. Zarak; outsider: Bella Marieza. 7. Prijs der Veelbelovenden, 2000 m: 1. Stal Marion (Ciconia S., Claudette D., Caracara S.); 2. Cala van IJmuiden; 3. Captain Double K.; outsider: C. Alkestis van E. 9. Groot Haesebroek-prijs, 2000 m: 1. Amigo; S. A Reine Kinley; 3. Yonker Aster; outsider: Zingaro. 10. De Pauw-prijs, 2020 m: 1. Duinpieper S.; S. Diomedea S.; 3. C. Damascus B.; outsider: Coby Kinley. RENNEN. 3. Hengsten Produktenren, 1700 m: 1. Right Royal; 2. Delaware; 3. Waikuru; outsider: Pawnee. 6. Merriën Produktenren, 1700 m: 1. Miss Pixie; 8. Stal Frowein (Kandy, Khrislova); 3. Annie Rose; outsider: Petra. 8. Windy Cliff-prtjs, 2000 m: 1. Nina; 2. Nika- tou; 3. Osman; outsider: Poitou. SHR ESHTHT ESHTRA SEHTR AH T TTT88 Gistermiddag heeft de politierechter te Arnhem, mr. C. S. de Jong de 42-jarige voetballer Frans de Munck uit Leeuwar den veroordeeld tot 250 boete, omdat hij naar de mening van de politierechter dui delijk over de schreef was gegaan tijdens incidenten gedurende en na de wedstrijd Wageningen-Cambuur op 7 maart j.l. Hij zou een man, die het veld opliep, hebben getrapt en geslagen en 2 toeschouwers la ter ook nog hebben getrapt en geslagen. De officier had 100 boete geëist. Voorts werd de 44-jarige sportleraar J. Bens, trainer van Cambuur veroordeeld tot 100 boete, wegens het slaan van een toeschouwer. De officier had f 200 geëist. Later verzoenden zich verdachte en zijn slachtoffer. streekfavoriet in de 21ste beurt met 30 een beslissende voorsprong nam 60-103. Het duel tussen Doggen en Van Oosterhout ging tot ver in de partij volkomen gelijk op. Van Oosterhout zat „vast" maar Doggen kon soms met fraaie driebanders oplos singen vinden. Na veertig beurten leidde de Heerlense caféhouder met zulk een mi niem verschil (122-120) dat er over de afloop nog weinig te voorspellen viel. Toen Doggen in zijn volgende beurt echter een serie van 18 produceerde, was ook deze strijd praktisch beslist. Van Oosterhout be rustte in de onverwachte nederlaag, die in de 43ste beurt een feit werd: 150-122. Doggen had 's avonds ook Vultink bijna op de knieën. In deze ontmoeting vielen de slagen over en weer. Vultink, vechtend voor zijn laatste kans, bleek over een enorm incasseringsvermogen te beschik ken. Hij won na een achterstand in de slotfase ingelopen te hebben. Xerxes en Excelsior voeren besprekin gen om tot een fusie te komen. Als de plannen doorgaan zal de combinatie star ten als F. C. Rotterdam, speelterrein Wou- destein. Xerxes en Excelsior vervolgen dan hun weg als amateurclubs. Voor 1 juni moet het beslist zijn. Hein van Gastel, de 27-jarige linksbuiten van het gedegradeerde NAC heeft een uit nodiging ontvangen om zondag a.s. een proef wedstrijd te spelen met het elftal van Standard Luik in de vriendschappelij ke wedstrijd in Luxemburg tegen het na tionale elftal van het groothertogdom. Van Gastel is reeds acht jaar contractspeler bij NAC. Op de andere tafel had Van Oosterhout geen serieuze tegenstand van Roodenburg, wiens spel geen schim meer was van dat op de eerste dag: 150-96 in 32 beurten. In de slotronde moest Wijnen zijn fraaie po sitie prijs geven tegen Van Leur, die daar mee zijn eerste punten veroverde. Tegelaar, die van De Kleine verloor, staat nu (als kampioen 1964) jammerlijk onderaan. Stand na twee dagen: 1. De Kleine 6 pnt. 5.70 alg. gem., 2. Vultink 6 4.54, 3. Van Oosterhout 6 4.33, 4. Wijnen 6 3.97, 5. Roodenburg 4 3.60, 6. Van Leur 2 4.09, 7. Doggen 2 3.73, 8. Teegelaar 0 3.42. De Europa cup-wedstrijd internaziona- le Milaan-Liverpool zal de volgende week woensdag 12 mei op de t.v. worden uit gezonden. De K.R.O. heeft zendtijd voor deze belangrijke wedstrijd beschikbaar ge steld. Nog niet bekend is, hoe laat de wed strijd begint. In elk geval zal de ontmoe ting rechtstreeks op het net worden ge bracht. Telstar speelt vanavond (aanvang half zeven) een vriendschappelijke wedstrijd op Schoonenberg tegen de Engelse tweede divisieclub Norwich City. De Velser ver eniging gaat in deze wedstrijd een drietal spelers testen voor een eventueel con tract. Het zijn Jansen van Xerxes en twee Duitsers. Behalve deze nieuwelingen heeft Mansell dertien „gewone" Telstar-spelers voor de wedstrijd aangeschreven. De ge blesseerde Liptak is daar niet bij, wel Hendrikse. Aan de sporttoto van het afgelopen week einde werd door 581.486 personen deelge nomen. De totale inleg bedroeg 836.178 Er waren geen winnaars van de eerste prijs. Negen deelnemers kwamen in aan merking voor de tweede prijs. Zij ontvan gen bruto 20.439. De derde prijs wordt door 33 gelukkigen gedeeld. Per goed inge vulde kolom wordt bruto 2.787 uitge keerd. De voetbalwedstrijd Noord-Ierland Albanië, die vrijdagavond in Belfast werd gespeeld, heeft een voor Nederland ongun stig resultaat opgeleverd. De Noordieren wonnen nl. met 4-1, na een voorsprong van 2-0 bij de rust. Het Albanese tegen- punt was de eerste treffer die dit land scoorde in de vijf wedstrijden gespeeld voor groep 5 van de voorronden van het wereldkampioenschap. Crossan maakte drie doelpunten. De stand is nu: 1. Nd.-Ierland 5 3 1 1 7 8-4 2. Zwitserland 4 3 0 1 6 5-2 3. Nederland4 2 1 1 5 5-2 4. Albanië 5 0 0 5 0 1-11 Voor de vierde maal heeft de Belg Rik van Looy na een door een ernstige val partij dramatische finish een etappe in de ronde van Spanje gewonnen. Vrijdag triomfeerde de Belg in de negende etappe, een rit van Sagonte naar Salou over 237 km .De Duitser Rolf Wolfshohl verdedigde zijn gele trui met succes. De negende dag van de Vuelta werd ge kenmerkt door een aantal valpartijen waarvan de gevolgen ernstig waren. De eerste valpartij deed zich voor halverwe ge de koers toen de Spanjaard Lopez Mu- noz tijdens een afdaling zodanig kwam te vallen dat hij buiten bewustzijn naar een ziekenhuis moest worden gebracht. Twee honderd meter voor de streep, tijdens een massale eindsprint vielen twintig cou reurs over elkaar heen. Naast een aantal lichtgewonden moesten de Belg Van Aer- de, tweede in het algemeen klassement en de Spanjaard Perez Frances met resp. hoofd- en beenwonden naar een hospitaal. Van Aerde moest de strijd staken. De enige belangrijke ontsnapping kwam na 83 km toen de Fransman Aimar weg liep en met hem de geletrui-drager Wolfs hohl, Thielin, Van Schil, Perez Frances, Cazala en Depauw in zijn kielzog kreeg. Het peloton reageerde onmiddellijk en na 200 km was de strijd gestreden. Het ge hele peloton kwam aaneengesloten in de straten van Salou en na de valpartij won Van Looy. De uitslag luidt: 1. Van Looy (Belg.) 5.47.23 met bonificatie 5.46.23, 2. Verbeeck (Belg.) z.t. met bon. 5.46.53, 3. Grain (Fr.)» z.t., 4. Alomar (Spanje) z.t., 5. Vuillemin (Fr.) z.t., 6. Echeverria (Spanje) z.t., 8. Cazala (Fr.) z.t., 9. Suarez (Sp.) z.t. en 10 Verhaegen (Belg.) z.t. Algemeen klassement: 1. Wolfshohl (Did.) 46.32.54, 2. Poulidor (Fr.) 46.36.44, 3. Thielin (Fr.) 46.37.38, 4. van Looy (Belg.) 46.39.24, 5. Manzaneque (Spanje) 46.41.12, 6. Echeverria (Spanje) 46.41.52, 7. Kunde (Did.) 46.42.02, 8. Vuillemin (Fr.) 46.45.04 en 9. Junkermann (Did.) 46.46.03. De sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie heeft in overleg met de coach, de heer J. Middelink, als ploegleider voor de Tour de l'Avenir 1965 aangewezen Sjefke Janssen uit Elsloo. Sjef- ke Janssen is reeds enige malen als ploeg leider opgetreden. Het vorige jaar werd de Nederlandse ploeg in de ronde van de toekomst geleid door Gerrit Schulte. De Nederlandse kampioen Tom Okker plaatste zich gisteren voor de kwartfina les van de internationale tenniskampioen schappen van Italië, een van de zes be langrijkste toernooien ter wereld. Hij won met 6-3 6-3 5-7 6-4 van de Joegoslavische Davis-Cupspeler Nicola Pilic. Hoewel men niet kan zeggen, dat de Joegoslaaf opzettelijk beneden zijn kunnen speelde, was het wel zo dat een overwin- nig voor hem weinig aantrekkelijks meer had. De Joegoslavische tennisbond had nl. Pilic en Jovanovic opgedragen direct naar huis terug te keren voor de voorbereiding IJMUIDEN. ,,'t Is een vreseHjk gekke gewaarwording om op de finish af te gaan met Gerda Kraan achter je. 't Is nog gekker om die finish steeds dichterbij te zien komen, zonder dat Gerda naast je schiet, 't Is onvoorstelbaar om die finish te be reiken zonder dat Gerda Kraan je voorbij is gegaanformuleert aarzelend Ilja Laman, de IJmuidense atlete, die zondag in Bergen op Zoom iedereen verraste door Gerda Kraan op de 800 meter te kloppen. „Minutenlang heb ik na die wedstrijd rondgelopen met allerlei gedachten: Wat heb je gedaan? Wat is er gebeurd? Hoe kan het? Wat bezielt je? Wat heeft Gerda? Heeft die overwinning waarde?!" „Het is allemaal heel erg moeilijk", peinst het 21-jarige kantoormeisje hardop. „Natuurlijk is het fijn, zo'n opzienbarende zege, maar ook angstig. Betekent die zege op Gerda een begin voor de een? Of een einde voor een ander? Het seizoen is nog zo pril! De kans is heel groot, dat het me nooit meer zal lukken om Gerda te kloppen. „Ik weet dat Gerda altijd in de eerste wedstrijd van het seizoen een tijd van 2.13 loopt. Al jarenDa's gewoon traditie! Voor de wedstrijd, de eerste van dit sei zoen, zei mijn trainer, de heer Van Gogh uit Haarlem, dat ik op die zware baan maar tevreden moest zijn met een tijd van om en nabij de 2.17. Zelf wilde ik beginnen met mijn strijd tegen de angst. Dit seizoen moet je nou eens afrekenen met die vrees voor wedstrijden, dacht ik. Niemand weet dat, niemand beseft het misschien ook, maar die zege op Gerda is voor mij erg belangrijk, niet omdat ik de „grote" Gerda geklopt heb, maar omdat ik deze keer ge woon gedurfd heb. Ik heb iets gedaan, wat ik nooit durfde, waar ik eerlijk gezegd nooit aan te pas gekomen ben!ik heb enkele keren de kop genomen. Vanaf de start gingen Gerda, Hilda van Doorn en ik er tussenuit. Gerda en ik namen afwisse lend de kop, steeds met Hilda heel dicht op de hielen." „Na de eerste ronde liepen Gerda en ik schouder aan schouder, liep ik mijn eigen tempo, makkelijk, soepel. Wat dat betekent voor iemand, die steeds achterin bleef hangen, uit wedstrijdvrees, uit gebrek aan ervaring, uit ontzag ook voor Gerda, die voor mij een idool, een haast onbereik bare grootheid is, kan een ander moeilijk begrijpen. Dat ik zo makkelijk naast haar bleef, zonder te proberen, gaf me na 600 meter lopen zoveel vertrouwen, dat IK toen de eindspurt inzette, niet afwachtte, niet verdedigend liep, maar aanviel. Gerda kwam achter me. Ik ging door. Toch steeds met de gedachte: waar blijft ze, wanneer komt ze naast me, wanneer vliegt ze me voorbij 't Gebeurde dus niet en zelfs wist Hilda, die me dicht op de hielen bleef, Gerda nog net voor te blijven. sportliefde, voor alles wat haar groot ge maakt heeft. Daarom erger ik me intens aan die mensen, die met modder gooiden toen haar prestaties minder waren dan hun te hoog gestelde verwachtingen. Die mensen moeten eens beseffen, wat zij voor de atletieksport heeft gedaan!" „In 1962 begon ik bij SUOMI in Bever wijk als meisje mee te doen aan wedstrij den. In mei van dat jaar liep ik de 600 meter de enige langere afstand voor meisjes in ons land in Haarlem op blote voeten op een grasbaan. Mijn tijd van 1.48.3 was goed genoeg om later mee te mogen doen aan een internationale wed- De 21-jarige Ilja Laman traint vijf dagen per week in de naast haar huis liggende duinen van IJmuiden. Zon dag boekte zij een verrassend sjicces door Gerda Kraan op de 800 meter te kloppen. strijd in Den Haag. Daar liep ik 1.40. In augustus van dat jaar liep ik in Amster-, dam de 600 meter in 1.37.9, een nieuw Nederlands jeugdrecord. Dat record bracht ik een poosje later op 1.33. „Die tijd van 1.33 heb ik eigenlijk in m'n eentje gelopen. Ook nog vlak na de vakan tie, dus niet al te best voorbereid. Met z'n tweeën liepen we direkt van de rest weg. Dat andere meisje haalde 1.43. Dus van vinnige strijd was geen sprake. Mis schien had ik zelfs onder de 1.30 kunnen lopen, als ik me toen niet in de finish ver gist had. Die was enkele meters verder dan ik dacht. Dat Nederlands jeugdrecord van 1.33 staat nog steeds op mijn naam. Het is zelfs een poos volgens een publi- katie toen in „Leichtatletik" een offi cieus wereldrecord geweest. Officiële re cords voor de jeugd bestaan niet. 'k Geloof dat een Russische meisje die tijd inmid dels verbeterd heeft. Daar achter het „Gordijn" doen ze veel meer voor de jeugd. Daar kunnen ze bijvoorbeeld kiezen tussen de 100, 200, 300, 500 en 600 meter. Hier is voor meisjes alleen maar keus uit de 100 en de 600 meter. Die 600 meter was niet erg populair bij de meisjes. Ik moest dan ook mijn wedstrijden zoeken." „Het jaar daarop '63 ging ik over naar de senioren. Dat is een grote sprong van de 600 naar de 800 meter! Niet alleen in afstand, maar ook in mentaliteit. Ver geet niet; ik had de 600 meter bijna steeds alleen, zonder noemenswaardige tegen stand gelopen en altijd gewonnen. Nu moest ik op de 800 meter genoegen nemen met een bijrol, nu moest ik aan taktiek gaan denken, aan tempo en afstand indeling." „Dat jaar begon hoopvol. Op de open Amsterdamse kampioenschappen liep ik de 800 meter in 2-15.8, een tijd die ik dat seizoen niet zou verbeteren. Ik kon trainen Ilja Laman wat ik wou, lopen wat ik wou, ik ging steeds meer achteruit door bloedarmoe de. Aan het eind van het seizoen kwam ik daar achter. Of een goede medische bege leiding, een regelmatige controle ook be langrijk is! Dat jaar brak ik af in plaats van op te bouwen. Toch bereikte ik in '63 op de Nederlandse kampioenschappen bij vreselijk weer in Rotterdam nog een derde plaats achter Gerda Kraan en Janny van Eyck-Vos." ,,'t Is heel gevaarlijk om uit de over winning wilde conclusies te trekken. Gerda liep traditiegetrouw 2.13. Die wedstrijd zegt dus niets over haar conditie, haar vorm of wat dan ook. Wie weet hoe sterk ze dit siezoen weer zal opkomen. Twee jaar lang heb ik met haar en Janny van Eyck-Vos de centrale training onder leiding van de heer Rinkel gevolgd. Daar heb ik Gerda leren kennen, daar heb ik een diep respect eekreeen voor haar wilskracht, voor haar „Het vorig jaar bracht mij toch weer de moed door te gaan. Ik had er weinig aan gedaan, wilde eerst weer helemaal lichamelijk in orde zijn, maar schreef toch in voor Beverwijk. Op die nationale kam pioenschappen werd ik vierde achter Ger da (2.06), Janny (2.07) en Hilda (2.13.6) na een dom gelopen race. Mijn tijd 2.13.8, een nieuw persoonlijk record. Dus doorgaan, dacht ik. Helaas is die centrale training in Leiden opgehouden. Ik bleef na Tokio eigenlijk al leen over. Gerda en Janny maken zich niet meer zo druk. Het kost je veel reis tijd en absentie op je werk. 'k .Heb alles geprobeerd om anderen naar Leiden te ha len. Mislukte, ook al omdat vele trainers zo'n centrale training nog zien als inbreuk op hun schema. Had ik die centrale trai ning niet gehad, dan zou het me nooit gelukt zijn wat dichter bij de top te ko men. Alleen al door 't praten met Gerda en Janny leek de kloof in prestatie tussen hen en mij niet zo groot, 'k Hoop dat men weer gauw zo'n centrale training instelt." „Vooral voor iemand als ik is dat be langrijk, ik ben hier in IJmuiden eigenlijk de enige middenafstandloopster. Almaar in de duinen rennen en op een baan dra ven is niet zo stimulerend! Dit seizoen wil ik zoveel mogelijk wed strijden lopen. Naar Bergen op Zoom ging ik al zo vroeg om eens af te tasten wat ik al kon of nog niet kon. Ik wilde een behoorlijke tijd lopen om daarop mijn trainingsschema te baseren. Mijn doel is dit seizoen de 2.10 te halen." op de Davis-Cupwedstrijd tegen Rhodesiê, Toen het bericht binnenkwam, had Pilic juist de afgebroken partij voor de derde ronde tegen de als vijfde geplaatste Ameri kaan Frank Fröhling in winst omgezet (1-6 6-3 7-5 6-4). In eerste instantie nam Pilic daarop het besluit zich uit het toer nooi terug te trekken. Later besloot hij evenwel toch te spelen. Tom Okker komt nu in de kwartfinales uit tegen de als vierde geplaatste Italiaan Nicola Pietran- geli. Deze won met opmerkelijk gemak van de Britse Davis-Cupspeler Roger Tay lor met 6-1 6-1 7-5. Bij de laatste acht van de kampioen schappen in Rome bevinden zich twee Spanjaarden: de als eerste geplaatste Manuel Santana en Juan Gisbert, een Bra ziliaan: Ronald Barnes, een Italiaan: Pietrangeli, een Nederlander: Tom Ok ker, een Hongaar: Gulyas, een Ameri kaan: Richey en slechts één Australiër: de als tweede geplaatste Martin Mulligan. Van al deze spelers maakte de tengere Santana gisteren de grootste indruk. De Spanjaard kwam uit tegen Eduardo Zule- ta uit Ecuador, die zich hoofdzakelijk van af de achterlijn verdedigde. Santana leek een overwinning in straight sets tegemoet te gaan, toen hij in de derde set met 5-2 leidde. Plotseling echter was hij de controle op zijn slagen kwijt en de vaste Zuleta won vier games achtereen met zijn eigen service op komst. Santana maakte echter de „break", maar Zuleta nam de service van de Spaanse speler in de volgende game en hield de zijne voor de set. In de vierde set was Santana op zijn best. Hij „schoot" er als het ware door heen: 6-2, 6-2, 6-8, 6-1. Titelhouder Martin Mulligan had nog minder tijd nodig voor het bereiken van een plaats bij de laatste acht. Hij zege vierde in iets minder dan een uur met 6-4, 6-16-3 over de Duitse globetrotter In- go Buding. De overige uitslagen waren- Ronald Barnes (Braz.)-Jean Claude Bar clay (Fr.) 6-2, 9-7, 6-3; Istvan Gulyas (Hong.)-Tony Roche (Austr.) 6-2. 6-0, 6-4; Juan Gisbert (Sp.)-Ion Tiriac (Roem.) 4-6, 6-4, 6-1, 6-3; Cl. Richey (V.S.)-Guisep- pe Merlo (It.) 5-7, 2-6. 6-1, 6-3, 6-2. Ook in het herendubbel kwam Tom Ok- ker een ronde verder. Samen met de Australiër Colin Stubs won hij met 6-2 6-2 6-2 van de Italianen Gaetano di Maso en Antonio Maggi. De Brit Vincent Denson zegevierde vr(j- dng in de derde etappe van de vijfdaagse van Duinkerken. Hjj was het die na een ontvluchtingspoging na 180 km de rit over 260 km van Valenciennes naar Duinkerken met ongeveer vier minuten voorsprong won op de Belg Debreucker. De Belgen Gilbert Desmet 1 en 2 eindigden met kleine onderlinge verschillen op de derde en vier de plaats. De beste Nederlander was Arie den Har- tog met zijn twintigste plaats in dezelfde tijd als Gilbert Desmet 2 (5.32.44). Leider in het algemeen klassement bleef Staf Des met. De uitslag van de derde etappe: 1. Den son (G.B.) 5.27.27, 2. Debreucker (Belg.) 5.31.09, 3. Gilbert Desmet 1 (Belg.) 5.32.42, 4. Gilbert Desmet 2 (Belg.) 5.32.44. 5. Rey- broek (Belg.) z.t.. 6. Preziosi (It.), 7. Kerk- hove (Belg.), 8. Beheyt (Belg.), 9. Van Co- ningsloo (Belg.), 20. Den Hartog (Ned.). 23. Van Espen (Ned.). 29. Van Dongen (Ned.) allen in dezelfde tijd als nummer vier. Het algemeen klassement: 1. Staf Des met (Belg.) 17.06.08, 2. Decabooter (Belg.) 17.06.38, 3. G. Desmet 1 (Belg.) 17.06.47, 4. Kerkhove (Belg.) 17.06.48, 5. Everaert (Fr.) z.t., 6. Den Hartog (Ned.) z.t., 7. Van den Berghen (Belg.) z.t., 8. Maliepaard (Ned.) z.t., 11. Van Dongen (Ned.) 17.07.04, 13. Van Espen (Ned.) 17.07.32, 14. Janssen (Ned.) z.t. De Belg Will Bocklandt zegevierde gis teren in de tweede etappe van de rond» van Romandië, een wedstrijd van Mar- tigny naar Bassecourt over een afstand van 265 km. in 7.25.08 voor de Italianen Guido Carlesi en Michele Dancelli. Het peloton eindigde in dezelfde tijd als de winnaar. Na de tweede rit heeft de Ita liaan Felice Gimondi de leiding. 1. Gi- mondi (It.) 12.20.38, 2. Adorni (It.) Mau- rer (Zwi.) 12.20.45, 4. ex aequo Izier (Fr.) Delisle (Fr.) Mastrotto (Fr.) Hagmann Z(wi.) Girard (Zwi) Bingelli (Zwi.) en Blanc (Zwi.) allen in 12.20.50.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11