Smith wint de verkiezingen HOOGOVENS IJMUIDEN V In Santo Domingo heerst een dreigende oorlogsstemming WERELDNIEUWS J MEDEDELING Hoogovens heeft het werk dat u ligt Van dag tot dag Waarschuwing van Walter Ulbricht: Kernproef in VS personeel ter opleiding tot smelter Barricades van stoelzittingen en aan flarden geschoten auto's U-2-piloot Powers onderscheiden Praag: Amerikanen lieten Russen eer van onze bevrijding raatótoel r~ ZATERDAG 8 MEI 1965 3 Rhodesië ,THE INDIANA'-TENTEN SHOW Leonov verloor zijn oriëntatievermogen tijdens zweefvlucht Washington poogt de Oost europeanen om te kopen Toeneming van strontium 90 geconstateerd in 1964 -W::" T'/H/sï Hoogovens IJmuiden vraagt voor een van haar staalfabrieken in verband met verhoging van de produktie HULPSMELTER - GIETER - HULPVORMENSTELLER - KRAANDRIJVER - fefl Zwemhadbanken Stekelige vragen Kosmos-66 gelanceerd 0/? cfe BARTELJORIS3TRAAT 5 In de Nederlandse Vereniging van Fo tojournalisten is gelukkig een con troverse ontstaan over de aangelegenheid van de heimelijke foto-opnamen van onze kroonprinses. Dat een controverse geluk kig kan worden genoemd, mag een uitzon dering heten, maar in dit geval is de ont stane tegenstelling een blijk van bezinning op het onderwerp. Een bezinning die wel licht heilzame gevolgen kan hebben voor de opvattingen van de leden dezer vereni ging en voor het aanzien van de vereni ging tegenover het publiek en de overheid. Het bestuur heeft zich in een verklaring misprijzend uitgelaten over de wijze waarop de foto's zijn gemaakt. Het acht deze manier niet in overeenstemming met de normen van fatsoen. Een aantal leden heeft zich tegen deze verklaring gekeerd, omdat daarmee onrecht zou zijn gedaan aan het betrokken lid dat de foto's maak te en dat niet door het bestuur-zou zijn gehoord. Deze protesterende leden kunnen in eer ste instantie gelijk hebben, als inderdaad blijkt dat het bestuur de betrokkene niet in de gelegenheid heeft gesteld zijn han delwijze te verklaren of te verdedigen. Maar daarna komt de vraag: is het fat soenlijk, sluipwegen te bewandelen om in het privé-leven van mensen door te drin gen, en is het fatsoenlijk om dat te doen uit winstbejag? Deze vragen zullen moe ten worden beantwoord en zij zullen aan de orde komen op de komende algemene vergadering der vereniging. De controver se schept de kans, dat de fotojournalisten gezamenlijk tot een onderstreping der fat soensnormen komen, die zij binnen het kader van hun journalistieke taak in acht hebben te nemen. En die kans moe ten de fotojournalisten waarnemen om hun blazoen te zuiveren en zich in de Neder landse samenleving als behoorlijke lieden te blijven kenmerken. WV^»WWVWWWWWWWWWVWWWVWWWW SALISBURY (Reuter) De partij van premier Ian Smith, het „Rhodesische Pront" heeft vrijdag de algemene verkie zingen gewonnen., Het Front kreeg in het nieuwe parlement alle vijftig zetels waar over de ruim 200.000 blanke kiezers moes7 ten beslissen. Er zijn bovendien nog vijf tien zetels die voornamelijk door de Afri kanen worden gekozen. Het schijnt echter dat de Afrikaanse kiesgerechtigden de op roep van hun leiders om de verkiezingen te boycotten hebben gevolgd. David Butler, leider van de enige geor ganiseerde oppositiegroepering, de Rhode- siëpartij, werd verslagen. De partij had veertig kandidaten gesteld, onder wie vijf tien Afrikanen. Verder hadden zich nog 24 onafhankelijke kandidaten gemeld: vier blanke en twintig Afrikanen. De meesten van de vier miljoen Afri kanen in het land boycotten de verkiezin gen, omdat zij niet anders dan een voortzetting van het blanke bewind in Rho desië verwachten. Hoewel premier Smith donderdag nog had tegengesproken, dat met deze verkie zingen een eenzijdige verklaring van de on afhankelijkheid wordt beoogd, heeft hij ook verklaard, dat als deze niet door be sprekingen met de Britse regering kan worden bereikt, de regering van Rhodesië zich deze zelf zal verschaffen. r Advertentie Om de steeds groeiende stroom van gegadigden voor de originele wat te spreiden, zal onze Zaterdag doorlopend van 9.00 uur v.m. tot 22.00 uur n.m. en Zondag van 13.00—17 00 uur GEOPEND ZIJN. „The Indiana" kampeertenten (in de meest uiteenlopende modellen) zijn de enige ter wereld met 10 jaar schrifte lijke fabrieksgarantie. Hoofdkantoor voor Nederland: Zqlweg 111 Haarlem. CHICAGO (Reuter) Ruimtevaarder Alexei Leonov had zijn gevoel voor rich ting verloren nadat hij uit de „Voskhod- 2" de ruimte was ingestapt, zo heeft de Russische ruimte-arts dr. Oleg Gazenko op een ruimtevaartconferentie in Chicago gezegd. Nadat Leonov zich van het ruim teschip had afgekeerd was zijn oriëntatie vermogen gestoord. Het was buitenge woon moeilijk voor hem de richting van het ruimteschip te vinden. Dr. Gazenko zei dat hoewel Leonov tijdelijk zijn gevoel van evenwicht verloor, hij geen emotione le moeilijkheden had en zich aan de toe- »tand wist aan te passen. Dr. Oleg Gazenko liet dit zien door middel van een dramatische film die ge nomen was aan boord van de Voskhod-2. De film was nooit eerder in de Verenigde Staten getoond. BERLIJN (AP) De Oostduitse com munistische partijleider Walter Ulbricht heeft in een speciale zitting van het par lement ter herdenking van het einde van de tweede wereldoorlog verklaard, dat zijn regering opnieuw tegenmaatregelen zal nemen als het Westduitse parlement weer een zitting in West-Berlijn zou willen hou den. Hij zei dat de Oostduitse en Rus sische hindercampagne van de laatste maanden een waarschuwing was tegen de provocaties in West-Berlijn, die, naar hij zei, bedoeld zijn om West-Berlijn in te lijven bij West-Duitsland. Ulbricht zei dat de Verenigde Staten steeds meer zijn afgeweken van de over eenkomst om de bestaande toestand te eer biedigen. Een van de schendingen van de ze status quo in Europa is dat de Washing ton grote dollarbedragen als economische hulp aan andere Oosteuropese landen aan biedt met het doel die landen om te ko pen om zich tegen het Oostduitse bewind te keren. De Westduitse regering laat in tussen Polen weten dat de regering van Bonn bereid is de Oder-Neisselijn te er kennen als Polen een tegen Oost-Duitsland gerichte politiek gaat voeren. Er kan alleen een hereniging van Duits land komen als West-Duitsland een com munistische regering heeft en, aldus Ul bricht we zullen het Westduitse volk helpen om daarvoor de voorwaarden te scheppen. LONDEN (AP) De Britse medische studieraad heeft bekendgemaakt, dat de hoeveelheid strontium 90 in de beenderen van kinderen onder de vijf in de eerste 'helft van 1964 meer dan verdubbeld is. De verwachte toeneming is volgens de raad veroorzaakt door de grote atmosferi sche kemproeven der Verenigde Staten en de Sovjet-Unie in 1961 en 1962. De hoeveelheid blijft echter aanzienlijk beneden het peil van 200 picurie strontium 90 per gram kalk, dat door de raad het ongevaarlijke maximum geacht wordt. De hoeveelheid strontium 90 in de been deren van jonge kinderen is gestegen van 3.2 picurie in de eerste helft van 1963 tot 6,9 een jaar later. WASHINGTON (AP) Vrijdag is weer een ondergrondse proef met een kernwa pen genomen op het proefterrein van de Amerikaanse Commissie voor Atoomener gie in Nevada. De proef, die een kracht had van minder dan 20.000 ton tnt, was de negende die dit jaar bekend werd gemaakt. Advertentie r 'ft: i' -T- w De smelter is direct betrokken bij het staalbereidingsproces. Voor deze afwisselende en belangrijke taak, die in klein teamverband wordt verricht, komen In aanmerking degenen die na het lager onderwijs enige jaren vervolgonderwijs hebben genoten (avond l.t.s., enige jaren u.l.o., algemeen vormend onderwijs of dergelijke) en op grond van hun huidige of vroegere werkzaamheden vertrouwd zijn geraakt met het zelfstandig nemen van beslissingen en verant woordelijkheid dragen. De opleiding geschiedt hoofdzakelijk in de praktijk; de bereidheid tot het volgen van een aanvullende cursus gericht op het metallurgisch proces wordt verlangd. Leeftijd van 23 tot ca. 32 jaar. Het bruto weekloon van een leerling-smelter is ca. f188,- in ploegendienst (inclusief huurbijslag). Verder zijn er plaatsingsmogelijkheden voor opleiding tot Leeftijd van 23 tot ca. 45 Jaar. Na een opleiding In de praktijk bedraagt het bruto weekloon in ploegendienst voor deze functies minimaal f176,- (inclusief huur bijslag). Bovendien aandeel in de winst van de onderneming. Indien u voor deze plaatsingsmogelijkheden belangstelling hebt, verzoeken wij u onderstaande coupon volledig ingevuld, in een gesloten envelop gefrankeerd met 15 cents, postzegel, te zenden aan: Hoogovens - IJmuiden, Personeelszaken, gebouw „Buitenhof". Na ontvangst zullen wij nader contact met u opnemen. Ik stel prijs op meer informaties over Nr.: HF 129 bovengenoemde tewerkstelling bij uw bedrijf. Voornaam: Huidig beroep: x Woonplaats: Handtekening: Van onze reisredacteur mr. H. L. Leffelaar SANTO DOMINGO Elf dagen na het uitbreken van de revolutie in deze kleine Latijnsamerikaanse republiek (met iets meer dan drie miljoen inwoners), staat het dagelijks leven nog op scherp. Wij landden in een toestel van de Ame rikaanse marine, voor de helft volgestouwd met troepen en voorraden, op het kleine modderige vliegveld van Santo Domingo, temidden van een onbeschrijf lijke chaos. Langs een van de startbanen staat een rij van ongeveer twintig start klare jagers, overal bevinden zich met dekzeilen beschermde kisten met ammu nitie en voedsel, tot de tanden gewapende Amerikaanse mariniers lopen kris kras over het terrein tussen in de haast opgezette tentjes, en ieder ogenblik schijnt een vliegtuig te vertrekken of aan te komen. De wanorde waarmee een grote troe penmacht zich verplaatst (er zijn nu 30.000 Amerikaanse militairen in en om Santo Domingo), werd niet beter ge symboliseerd dan door de piloot van de helikopter, die vanuit zijn boven de grond hangend toestel de chauffeur van onze militaire bus gebaarde even naar rechts te rijden, zodat hij kon landen. Drie dagen geleden was het nog onmo gelijk de binnenstad van Santo Domingo per auto te bereiken. Nu rijden wij, een marinier met karabijn in aanslag naast de chauffeur, over een weg volgepropt met jeeps, en leger-vracht- wagens waarop mitrailleurs waren gemon teerd om beide zijden, zo nodig, onder vuur te nemen. Laag overvliegende helikopters, loopgra ven om de gebouwen van het vliegveld, en op ieder kruispunt gestationeerde gewapen de Amerikaanse soldaten laten er geen twijfel aan bestaan: de Dominicaanse re volutie heeft zijn laatste stadium nog geenszins bereikt. ZOALS IN IEDERE strijd, ontbreekt het hier ook niet aan incongruente details: Do minicaanse jongetjes die een kudde mage re koeien voor zich uit drijven langs een gecamoufleerd kampement van Ameri kaanse mariniers, een jongen die tortillas verkoopt midden in het verkeer van een kolossale troepenmacht, even verderop de rode kruis-tenten waar ambulances klaar staan om uit te rukken. Santo Domingo maakt een armoedige in druk. Het eerste wat men van het vlieg veld komend ziet van deze hoofdstad, zijn honderden blikken huisjes die als slakken tegen de heuvels aankleven. Het was hier dat wij, op weg naar hotel Embajador, het geratel hoorden van geweren en mitrail leurs. Later hoort men dat twee journalisten en drie mariniers vandaag gewond raakten door het vuur van sluipschutters, en men is minder geneigd het geknal als een bij komende bijzonderheid te beschouwen. IN DE HOOFDSTAD hangen telefoonleir dingen als guirlandes langs de straten. Hier en daar zijn Amerikaanse troepen be zig met het herstellen van de verbindingen. Uit de huizen hangen mannen en vrouwen, kijkend naar barricades van prikkeldraad, stoelzittingen en brokken van aan flarden geschoten auto's, waar mariniers op post staan. Bij de Amerikaanse ambassade staan twee tanks die gedeeltelijk de weg blok keren. De bus stopt, laat enkele passagiers Mexico Oceaan 2CTCAIC0S U^TURKS ElTg- MEXICOr Cayman Eilü Domimkaanse Rep =PortoS=^ïw* '^GUADÈLÓuFÈCfS^tr ^DOMlNICAüXé— Haïti Honduras JAMAICA Honduras Caribische Zee ARTINÏQÜE«tz SANTA LUCIAoro icaraqu BARBADOS Curaqao 3Sren5da: TRINIDADr-a-- Kanaal Costa Rica VENEZUELA COLOMBIA uit, en rijdt verder langs huizen waar sol daten met geweren uit de ramen hangen. Hotel Embajador, eens het meest luxueuze hotel van de republiek, is herschapen in een vluchtelingen-centrum. In de lobby verblijven tientallen Domi nicaanse gezinnen, slapend op banken die bij het zwembad stonden. Zij wachten op evacuatie, of op een ogenblik dat het vei lig is om terug te keren naar hun wonin gen. Wanneer de avond valt, zitten enke len om een kaars en bidden gezamenlijk een rozekrans, terwijl kleine kinderen op gekruld in een hoekje op de stenen vloer een rusteloze nacht tegemoet gaan. LATER OP DE AVOND wordt in een vergaderzaal van het hotel een persconfe rentie gehouden. De zegsman is iemand van de Amerikaanse ambassade. Een zaal vol journalisten, gefrustreerd door onbe trouwbare berichten, slechte verbindingen met hun kranten en televisie-netwerken, stellen stekelige vragen. Hoe zit het met de zogenaamde commu nistische infiltratie van de rebellen? Waar om zit de tegen-regering op een door de Amerikanen beschermd vliegveld, wanneer Amerika pretendeert onpartijdig te zijn? De antwoorden zijn vaag of ontwijkend. Dan trekt men zich terug op een met moeite gekregen hotelkamer waar kaarsen in een asbak staan, en men genoegen moet nemen met gebruikte handdoeken. Men schrijft een stukje voor de krant en hoopt dat het op tijd en onverminkt aankomt. NEW YORK (AP) De New York He rald Tribune bericht dat de Centrale In lichtingendienst (CIA) tijdens een gehei me plechtigheid een medaille verleend heeft aan Francis Gary Powers, de U-2 piloot die vijf jaar geleden boven de Sov jet-Unie werd neergeschoten. Powers moet de medaille hebben ont vangen tijdens een plechtigheid welke twee weken geleden gehouden werd op het hoofdkwartier van de C.I.A. te Langley in de staat Virginia. Powers, die als piloot voor een salaris van 30.000 dollar in dienst van de C.I.A. stond, mag de medaille niet dragen en mag over 'de onderscheiding met niemand praten. Powers werd in 1962 uitgewisseld tegen de Russische spion kolonel Rudolf Abel. Een generaal van de Russische inlichtin gendienst heeft voor de televisie in Mos kou in een praatje over de Russische spion- nage tijdens de tweede wereldoorlog Abel geprezen als een van de beste spionnen. Hij zei dat Abel nu onder zijn werkelijke naam leeft en voor zijn werk hoge rege ringsonderscheidingen heeft ontvangen. MOSKOU (AP) De Russische ruimte satelliet Kosmos-66 is gisteren in een baan om de aarde gebracht, aldus deelt het of ficiële persagentschap Tass mee. Het is de laatste in een serie ruimtesatel lieten gelanceerd sedert 16 maart 1962. PRAAG (AP) Het Tsjechoslowaakse blad „Smena" schrijft dat de Amerikaan se strijdkrachten in 1945 niet naar Praag zijn opgerukt „vanwege een inter-geallieer- de beslissing op hoog niveau om de Rus sen de hoofdstad te laten overnemen". (Deze lezing verschilt van die welke drie dagen geleden door het partijorgaan werd gepubliceerd, volgens welke de Tsjechische communisten een Amerikaans aanbod om naar Praag op te rukken hadden afgewe zen „omdat dit precies zou zijn wat de politieke rechtervleugel van ons Tsjechisch kamp wilde. Beide versies betekenen echter een nieu we Tsjechisch- zienswijze over de strijd die twintig jaar geleden om Praag werd gevoerd. Het Tsjechische publiek werd tot dusverre meegedeeld dat de Amerikanen hadden geweigerd de anti-nazi strijders in Praag te helpen. Volgens Smena zou de Russische chef staf Antonov generaal Eisenhower hebben verzocht de mars van generaal Patton naar Praag een halt toe te roepen. Dit verzoek werd door de Russische maar schalk Koniev herhaald tegenover de Ame rikaanse generaal Bradley tijdens een on derhoud te Torgau op 5 mei, aldus Smena. „De Amerikanen hebben het Russische verzoek geëerbiedigd en op 6 mei kreeg Patton opdracht niet verder op te rukken dan tot op 8 km. afstand van Pilzen, on danks een verzoek van Churchill aan Eisenhower om Praag door Westerse troe pen te bevrijden. Het Russische verzoek werd geëerbiedigd omdat de Westerse ge allieerden een realistisch standpunt over de toestand innamen;" De Russische strijdkrachten waren nodig om de Japan ners te bestrijden. Conflict „Ja," zegt het beeldschone vriendinnetje van een collega tegen mij: „Ik houd veel van hem maar ik heb het land aan al die serieuze muziek, die hij de hele dag op zijn platenspeler zet. Ik heb thuis al tijd Veronica aan. Enig!" Ik begrijp de zielekloof. Als radio-Vero- nica de laatste kans tot opname-mogelijk heden heeft vernietigd van 's ochtends acht tot 's avonds zeven, vindt een luisteraar een klassiek concert vermoeiend. Het beeldschone meisje heet Liliane en is ver koopster in een zilverzaak; en mijn colle ga schrijft en is journalist. „Jaja, Liliane," zeg ik, „dat is een beetje moeilijk. Er is een wereld tussen twist en Bach." „Wie is Bach?" vraagt Liliane. „Dat is een mijnheer, die leefde vóór radio Veroni ca." „En wat deettie?" „Hij schreef mu ziek voor vorsten en kerken. Voor orgel en clavecimbel." „O. Was hij gelukkig? Heeft hij veel bemind?" „Ja" beaam ik,, „hij had elf kinderen." „Das een boel" zegt ze en peinst. Ze heeft een huid van satijn en grote blauwe droomogen. „Maar ik bedoel: bemind. De liefde?" „Nou", ver volg ik, „met elf kinderen kan je toch voor de draad komen. Ma krijgt ze niet van de okkernotebomen"„Nee" zegt ze „maar zoveel kinderen, dat kan gewoon abonnement zijn, een sleurtje, hè, maar zo als ik nou, met een fijne knul, machtig gewoon, det bedoel ik." „Ja", zeg ik, „of liever nee, ik geloof niet dat mijneer Bach zo'n behoefte had aan grasduinen. Maar hij schreef mooie muziek die ze nog altijd spelen. Hij componeerde met alle kinderen om hem heen, die lazen en leerden, en hij schreef." „Ik vind het engerds, die mensen van zware muziek, ik snap er geen biet van." Nee, ik snap er ook geen biet van: dat heel mooie meisje en mijn collega met zijn litteraire ontwikkeling. „Hoe heb je haar eigenlijk leren kennen?" vroeg ik hem de dag daarna. „Wel, als hulpje van een vriend van mij" zegt hij kalm. „Ze is stupide maar heel knap. Ze is mooi en voor mij heel lief," vult hij aan, „en dat is genoeg". En hij beweert: „Denk eens aan Faust en zijn Greetje. Dat was een meisje met dweil en bezem en zij klaagde over haar ruwe handen als Faust haar streelde, 't Schaap was veertien jaar oud, zoals Mefisto het bekent en Faust „Hans Liederlich" noemt. Nou, Liliane is negentien. Als een grote geest als Faust, lees: Goethe, zó in de brand staat voor zoiets simpels, naïefs en hartveroverends, waarom ik dan niet?" En hij vertelt dat in deze koele zelfverzekerde wereld zo'n oercharme van een vrouw een paradijs op aarde is." „En radio Veronica?" vraag ik. „Ieder mens heeft te lijden en dat is mijn leed", bekent hij. „Ze is vaak weg en dan geniet ik van klassieke muziek. Zij is mijn eenpansmaaltijd onder al die vervelende luxe-schotels, dat geef ik toe. Zij is volg zaam als de „femme oriëntale" van De Balzac, opziend naar de man waar lukt dat met een intellectuele vrouw?" „Dat is moeilijker," zeg ik „daarvoor moet je meer moeite doen. Je moet ze veroveren." „Nou, om Liliane zwermen anders dozij nen mannen, vergis je niet!" De eeuwige jacht tussen man en vrouw. De volgende week liep hij met een blauw oog en bepleisterd voorhoofd over straat. Hij zag er uit als een abstract portret. Hij bekende dat er een conflict gekomen was. Driemaal had hij een klassiek con cert opgezet en radio Veronica uitge draaid. Bij de vierde plaats was ze tot daden overgegaan en na zijn grondige te genactie van een losse hand, waardoor ze nu een dag het bed moest houden, was ze erin geslaagd hem een Chinees vaasje naar het hoofd te mikken, richting rechter oog. Maar hij blijft haar liefhebben met het linkeroog waarmee hij teder naar haar kijkt en ze hebben elkaar alles vergeven en de dag ingedeeld voor muziek. Bach had het met elf kinderen rustiger dan de ze twee porties ziel, die niet zo best men gen, maar pinkie-pinkie over straat lopen, graag met keramiek smijten en nu beiden met een verbonden hoofd langs de winkels slenteren. Pinkie-pinkie en verband tegen verband. Is dat niet „zalig?" André Peters Advertentie Niertransplantatie. De Moskouse chirurg prof. Petrovsky heeft met succes de nie ren van twee nierpatiënten vervangen door een nier van hun moeders. De twee patiënten, die ten dode waren op- gcsehreven, maken het nu goed. Ruimtespcurwerk. Tijdens het televisie programma, waarmede de communica tiesatelliet „Early Bird" zondag jongst leden werd ingewijd, werden gegevens uitgewisseld tussen de Britse, de Ame rikaanse en de Canadese politie. In de ze uitzending werd een foto getoond van een man, die sinds 1961 door de Cana- deze politie werd gezocht in verband met een overval op een bank in Mon treal. Een Amerikaanse tv-kijker in Flo rida, herkende de man op de foto, waarschuwde de politie, waarop de ge zochte aan boord van een jacht kon worden gearresteerd. Scheepvaartlijn. Tussen Polen en Indone sië zal een geregelde scheepvaartverbin ding worden ingesteld. Eens per maand zal een schip van Gdynia naar Djakarta vertrekken. Oefenen. Russische ruimtevaarders oefe nen op het ogenblik met een nieuw soort ruimtevaartuig, aldus het Russische tijd schrift „Lucht- en Ruimtevaart" Meer bijzonderheden werden niet gegeven. Overleden. Lioe Ya-Lou, een van de hoog ste militaire leiders van communistisch China en commandant van de luchtmacht is in Sjanghai overleden. De doodsoor zaak is niet bekend gemaakt. Lioe wai ongeveer 60 jaar. Hij was lid van de na tionale defensieraad, vice-minister van nationale defensie en lid van het Centra le Comité van de Chinese communis tische partij. Drommen. De gemeenteraad van Milaan is tot de slotsom gekomen dat de dui ven der stad een dusdanige overlast vor men, dat 12.000 exemplaren gevangen moeten worden en geschonken aan ste den, die ze willen hebben. Er komen herhaaldelijk klachten binnen dat zovele duiven bijeendrommen op de gevels van architectonisch belangrijke gebou wen dat de toeristen er in een grote boog omheen lopen. Geestelijke vader. Het gebouw van de Raad van Europa is ter gelegenheid van de Dag van Europa verrijkt met een bronzen borstbeeld van Sir Winston Churchill, een der geestelijke vaders van de Raad van. Europa. Het beeld, een afgietsel van een borstbeeld in het pa leis van Windsor, is een geschenk van de Europese Beweging.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3