Beverwijkse kinderboerderij met twee fraaie pony's verrijkt De kanaalstraat Vier merels Wisseling van chef station IJmuiden Oecumenische dienst in „De Opgang" te Beverwijk Brand in emballage- loods te Beverwijk In de Vishal en op zee Twee gewonden bij Hoogovens IJmuiden Films van amateurs in Beverwijk vertoond voor RIJLES .li „Nieuw Unicum" vraagt collectanten Iets van u bij? 1 A. JONGELING ZATERDAG 8 MEI 1965 Geschenk van nieuw confectiebedrijf Henk en Rolina is „S U C C E S" Bindingsavond Roode Kruis Puzzelrit „De Rijmonders" „Mannen vrouwen en mensen" mm Emmabloem-collecte Atletiekwedstrijd Suomi Beverwijker G. Lute strijdlustigste in Vijfdaagse Duinkerken De heer H. Hamel, directeur van Stibbe's nieuwe damesconfectie-industrie aan de Parallelweg in Beverwijk, heeft vrijdag morgen op een hoogst originele wijze de traditionele openingsceremonie van een be drijf doorbroken, door het gemeentebe stuur van Beverwjjk voor de kinderboerde rij twee fraaie en uiterst levendige pony's ten geschenke aan te bieden. Dit geschied de, uiteraard onder de nodige hilariteit van personeel en genodigden, nadat de echt genote van de burgemeester, mevrouw F. M. J. P. Bruinsma-Schilte, door het be dienen van de prikklok in de hal het be drijf on 10.57 uur officieel voor ge opend had verklaard. Dit vrolijk intermezzo was door de ge bruikelijke toespraken voorafgegaan, waar bij het door de directeur werd betreurd dat de oprichter van het bedrijf, de heer Max Stibbe deze glorieuze dag niet meer heeft mogen beleven. Dit nieuwe pand in Beverwijk stelt het bedrijf immers in staat zich nog verder uit te breiden, omdat hier nu werkgelegenheid kan worden geboden aan ruim honderd personeelsleden. Een en ander achtte de heer Hamel in het belang van de gehele Nederlandse confectie-indu- strie, welke hierdoor de concurrentie met het buitenland kan verscherpen. Mevrouw Bruinsma heette het bedrijf op haar beurt in Beverwijk van harte wel kom en zij was daarbij vol lof over de inrichting van het gebouw, dat met zijn fraaie omplanting tot een parel van het in dustrieterrein is geworden. Daarnaast was zij over de vestiging verheugd, omdat men bij damesconfectie onmiddellijk denkt aan gratie en elegance, welke begrippen een gunstig tegenwicht vormen voor de reeds aanwezige zware industrie. Met de reeds bovenomschreven handeling verklaarde mevrouw Bruinsma het bedrijf dan ook gaarne voor geopend en zij wenste de on dernemers het meest succes. De burgemeester van Beverwijk, de heer J. G. S. Bruinsma, bedankte de directie uit de grond van zijn hart voor de uitbreiding van de levende have voor de nieuwe kin derboerderij, waarvoor ook de jeugd de heer Hamel straks bijzonder erkentelijk zal zijn. De burgemeester onthulde hierbij dat hij nog even snel overleg met de wet houder had gepleegd, waarbij is besloten de beide pony's te dopen als Henk en Ro lina. Welke namen kennelijk de algemene instemming konden verwerven. Nadat de heer K. Zoete als bedrijfsleider namens het personeel de directie nog enige fraaie bloembakken had aangeboden, maakte het gezelschap een rondgang door het bedrijf, waarna personeel en genodig den verder de gast van de directie zijn geweest. Zonder enig officieel of feestelijk ver toon is een dezer dagen een toch wel belangrijke weg in de gemeente Veisen voor het verkeer opengesteld. Het is het sluitstuk van de hoofdriibaan van de Santpoortse Dreef in Santpoort-Noord. De acht meter brede asfaltweg vormt een nieuwe en snellere verbinding tussen de Hagelingerweg en de Wustelaan via de Wijnoldy Daniëlslaan. Voor het door gaande snelverkeer tussen Veisen en Bloemendaal v.v. betekent dit een aan merkelijke verbetering. Het is alleen maar te hopen dat de automobilisten niet al te veel bewonderende blikken slaan op de bollenvelden, die thans breeduit langs de Santpoortse Dreef hun gloedvolste kleuren ten toon spreiden. Snelheid en genieten van voorbij flitsend natuurschoon gaat nu eenmaal moeilijk samen. Advertentie 'T BESTE ADRES (alle rijbewijzen) RIJBEWIJS VERNIEUWEN Groeneweg 45 - Telefoon 4333 De heer J. Th. Koperdraad, chef van het N.S. station IJmuiden, is overgeplaatst naar Amsterdam, waar hij instructie-i functionaris van het district noord-west wordt. De heer Koperdraad, die ongeveer vier jaar chef van het station IJmuiden is, wordt opgevolgd door de heer W. G. Gijs- bers uit Baam. Donderdag 13 mei te kwart voor elf zal in het restaurant van het station IJmui den gelegenheid zijn om afscheid te ne men van de heer Koperdraad en men kan dan tevens kennis maken met de nieuwe chef, de heer Gijsbers. Uitgaande van de Oecumenische Raad van Kerken Beverwijk-Heemskerk wordt zondagavond te kwart over zeven in de Nederlands Hervormde kerk „De Opgang" aan de Florastraat een oecumenische kerk dienst gehouden. Deze kerkdienst zal de vorm hebben van een Oud-katholieke ves perdienst, waarin pastoor J. C. M. Keman en ds. Th. van Sprang zullen voorgaan. Op het terrein van de bloembollenex portzaak Blom en Padding aan de Creutz- berglaan te Beverwijk is gistermorgen omstreeks halftwaalf door nog onbekende oorzaak brand uitgebroken in een emballa- geloods. In deze loods waren tweeduizend lege gaasbakjes opgeslagen en stond een nog zo goed als nieuwe sorteermachine. De brandweer van Beverwijk rukte uit met vier motorspuiten en een ladderwa gen. Het vuur werd bestreden met vier la- g-d-uk stralen en drie hogedruk stralen. Tegen 12 uur was men de situatie mees ter en kon worden begonnen met de na blussing. Een andere belangrijk grotere loods, en een vrijstaand schuurtje met plantenziek- tenbestrijdingsmiddelen bleven behoudert en liepen door het ingrijpen van de brandweer verder geen gevaar. De emballageloods brandde vrijwel ge heel uit. De schade wordt geschat op en kele tienduizenden guldens. Het verkeer in de Creutzberglaan werd omgeleid, evenzo de begrafenisstoeten naar Duinrust. Vrijdag In IJmuiden zijn vrijdagg 5100 kisten vis aangevoerd, waarbij 750 kisten tong en tarbot, 2 heilbot, 10 griet, 4 tongschar en schartong, 888 schol, 25 schar, 47 haring, 1666 makreel, 660 schelvis, 250 wijting, 735 kabeljauw en gul, 6 leng, 7 wolf, 6 poon, 7 koolvis en 37 diversen. Voorts waren er 602 kilogram export-garnalen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: heilbot 4.803.60, gr. tong 5.535.44, grm. tong 5.275.19, kim. tong 5.245.17, kl. tong I 5.425.23, kl. tong II 5.875.71, tarbot I 5.504.40, zalm 54.40, garnalen (export) 2-892.85. Per 50 kilogram: tarbot 160, gr. griet 124108, kl. griet 7876, kl. tongschar 96, kl. schol II 4b16, scnar 2113, verse ha ring 16.6012.50, makreel 5011.50, kim. schelvis 37, kl. schelvis I 51, kl. schelvis II 2310, wijting 2110, gr. gul 4633, mid. gul 3321, kl. gul 2115, poontjes 24. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 15282, gr. koolvis zw. 82, gr. leng 71, gr. wolf 100. Vrijdag werden in IJmuiden de volgen de besommingen, in guldens, gemaakt: KW 43—34.500, KW 213—8460, KW 136 4620, KW 119—5270, KW 119—5270, KW 160 —4990, IJM 2—6050. Twee arbeiders bij Hoogovens in IJmui den zijn vrijdagmiddag gewond tijdens werkzaamheden. Een negentienjarige ar beider uit Haarlem viel bij het leggen van dakplaten van het meer' dan tien meter hoge dak van de hal van de walserij voor dunne plaat. Een 55-jarige arbeider uit Warmenhuizen raakte in de koudband- walserij bekneld tijdens het bundelen van een pakket staalplaat, doordat de tafel waarop dit geschiedde verschoof. Beiden zijn per ambulance naar het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk ver voerd en aldaar opgenomen. De afdeling Velsen-IJmuiden van het Nederlandsche Roode Kruis houdt woensdag 12 mei in het Patronaatsge bouw aan de Willemsbeekweg een bin dingsavond, waarop de Landsteiner me dailles en plaquettes aan de daarvoor in aanmerking komende donors zullen worden uitgereikt. Voorts wordt mede werking verleend door het bekende trio „The Shepherds", terwijl door Bureau Wijsmuller n.v. nog een film over de sleepvaart zal worden vertoond. De automobielclub „De Rijmonders" uit Velsen organiseert voor zaterdag 22 mei weer een puzzelrit, waarvoor de eerste deelnemer des morgens om half negen zal starten bij paviljoen „Schoo- nenberg". De rit is voor de A-klasse 160 km. en voor de B-klasse 140 km. lang en dient volgens verschillende sys temen te worden verreden, namelijk aan de hand van een routebeschrijving, een routebeschrijving op de kaart en een grensbenadering. Er kunnen hier voor zowel individuele equipes als club teams worden ingeschreven. Deze laatste dienen uit drie equipes te be staan, die evenwel individueel moeten worden ingeschreven. Er zijn diverse fraaie prijzen beschikbaar gesteld, waarvoor de uitslag zo spoedig moge lijk na afloop van de rit bekend zal worden gemaakt. De uitvoerige wed- striidvoorwaarden zijn verkrijgbaar bij het secretariaat Koningin Wilhelmi- nakade 26, IJmuiden, telefoon 6464. is de titel van de voordracht, welke dinsdag 25 mei, des middags om twee uur door Harriët Freezer in het Cul tureel Centrum aan het Moerbergplant- soen zal worden gehouden. Het is een amusante causerie, waarin' door me vrouw Freezer het karakter van de vrouw met dat van de man zal worden vergeleken. Deze voordrachtmiddag is georganiseerd door de afdeling Velsen- IJmuiden van de Nederlandse Vereni ging voor Huisvrouwen. De heer W. J. Braam uit de J. P. Coenstraat in IJmuiden stelde ons gaarne in de gelegenheid bijgaande tekening in deze rubriek af te drukken, welke schets ongeveer tachtig jaar geleden door een amateur-tekenaar is gemaakt. Het moet de heer Alewijk zijn gewest, een IJmuidense postbode, die destijds besloot eens een schets te maken van de Kanaalstraat. Waarschijnlijk heeft hij daarvoor ongeveer postgevat op de plaats, waar zich thans de De Wetstraat bevindt. Deze tekening kwam later in het be zit van de heer Braam, die de schets bewaart als een kostbaar bezit, omdat in een der huisjes zijn vader nog is geboren. Er is intussen ook hier weer 1 het een en ander veranderd, zodat het wel enige moeite kost thans nog iets van de vroegere situatie te herkennen. In het andere huisje woonde de koet sier van de familie Arnold, welke naam door de Bik en Amoldkade is blijven voortbestaan. Opmerkelijk is het voorts dat de kerk op de tekening nog niet van een uurwerk is voorzien. Dit moet dus later zijn aangebracht, of de teke naar is toen zo vrij geweest de wijzer- De stichting „Nieuw Unicum" te Heemstede tracht reeds enige tijd te voorzien in het nijpend tekort aan woon- en verpleegruimte voor lichame lijk gehandicapten en in haar tehuis aan de Herenweg zijn dan ook onge veer zestig personen in de leeftijdsgroep van i8 tot 50 jaar opgenomen, die hier een volledige Verpleging genieten. Aan dit tehuis is tevens een modern geoutil leerde oefen- en massagezaal verbon den met een sociale werkplaats, waar aangepast werk wordt verricht in mo derne stijl Het bestuur van „Nieuw Unicum" wil dit werk nog belangrijk uitbreiden en daarom bestaan er reeds- vergevor derde plannen voor de bouw van een geheel nieuw centrum in Zandvoort, met speciale afdelingen voor verple ging en verzorging, oefening en massa ge, aangepast werk en ontspanning en recreatie waarbij het mogelijk zal zijn de patiënten meer zelfstandigheid te verlenen, door hen als kleine groeperin gen in eigen woonaccommodaties onder te brengen, „Nieuw Unicum" staat open voor patiënten van alle gezindten, die desgewenst naar hun éigen overtuiging ook geestelijk zullen worden verzorgd. Voor dit noodzakelijk werk wordt door het bestuur een beroep gedaan op de inwoners van Velsen de collecte te steunen, die van maandag 10 tot en met zaterdag 15 mei zal worden gehou den. Ook stelt men het bijzonder op prijs wanneer zich hiervoor nog enige collectanten en collectrices zouden wil len opgeven. Zij kunnen zich telefonisch of schriftelijk aanmelden bij mejuf frouw A. Meijnhout, Bleekenbergstraat 25, Haarlem-Noord, telef. 02500-62828. plaat maar weg te laten. In ieder ge val leek het ons weer een aardige her innering aan het voormalige IJmuiden. Bij de Velsense politie zijn de vol gende voorwerpen als gevonden aange geven: kinderportemonnee, paar leren handschoenen, rechter dameshand schoen, tortelduif, armband, halsketting met hangertje, vulpotlood, papieren zakje met geld, sjaal, paar dames handschoenen, sierduif, herenportemon nee met inhoud, boodschappentas je, jongensjack, rozenkrans, hond, kettink je met bedeltje, Lipssleutel, plastic étui met inhoud, blauw kinderschoen tje, sigarettenaansteker, wit kinder schoentje, ring met twee sleutels, etui met twee sleutels, herenportemonnee met geld en foto's, trui, zakmes, kana rie, ceintuur, haarkam, portemonnee met fietssleutel, voetbal, autoped. Inlichtingen over deze voorwerpen zijn dagelijks verkrijgbaar aan het hoofdbureau van politie te Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 tot 17.30 eventueel zullen worden afge geven. De onlangs in Velsen gehouden Em- ma-bloem-collecte, georganiseerd door de plaatselijke afdeling van de Vereni ging tot bestrijding van de TBC, heeft in totaal 4187,83 opgebracht. Een re sultaat waarvoor het bestuur de gevers, zowel als de collectrices en collectan ten bijzonder erkentelijk is. Mevrouw Van der Berg uit de Lange Nieuwstraat in IJmuiden heeft enige t(jd geleden spontaan inwoning verschaft aan vier jonge merels, die door de ouders om onnaspeurlijke redenen aan hun lot waren overgelaten. Huisvestingsproblemen kunnen het niet zijn geweest, want het merelgezin moet volgens hun begrippen een ideaal onderkomen hebben bezeten In een nest, dat zjj met zeldzaam vernuft in een recht opstaande bezem hadden gebouwd en ingericht. Maar hoe het dan ook zij, het merel- paar was er „vandoor gegaan" zoals dit heet en de verwaarloosde kinderen alarmeerden de omwonenden al spoe dig door hun permanente hongerkre ten. Mevrouw Van der Berg heeft dit niet lang kunnen aanhoren, zij ont fermde zich over het verwaarloosde kroost en bracht het bij haar thuis on der in een ruime vogelkooi. Het voed selprobleem bood haar wel enige moei lijkheden, maar met behulp van haar buurjongen Piet Zwart en zijn neefje Gerard Franken werden in de tuin ge regeld de benodigde wormen gevangen, die door de merels gretig zijn geconsu meerd. Dagelijks is mevrouw Van der Burg urenlang beziggeweest om met een pincet de glibberige „biefstukjes" in de wijd opengesperde vogelbekjes te deponeren, waarbij zij het genoegen smaakte de geadopteerde merels in pri ma conditie te houden. Hun pleegmoe der is voornemens de vogels zo lang onder toezicht te houden, tot zij in staat kunnen worden geacht zelf in het le vensonderhoud te voorzien. Zij worden dan in het Slingerduin losgelaten, om verder op eigen benen te staan. Wanneer voorbijgangers dus binnen kort in de omgeving van de Lange Nieuwstraat een merelconcert kunnen beluisteren, dan is het misschien een serenade van het dankbare merelkwar tet aan zijn enthousiaste verzorgster. In het Verenigingsgebouw aan De Schans te Beverwijk zijn films gedraaid, vervaar digd door leden van de Aalsmeerse Film club, Heilooër Amateurfilmclub, Saenden te Zaandam, Viewer te Amsterdam en IJmond Dubbel Acht te Beverwijk. Advertentie Wij spuiten vakkundig radiatoren, onderdelen enz. VERFSPUITERIJ Evertsenstr. 1 - IJmuiden Telefoon 4866 De jury gaf de volgende beoordelingen: 1. „Verzoekingen van een dorpspastoor", van L. Hofman te Aalsmeer; 2. „Terug keer" van W. Schouten, Heiloo; 2. „Het goede voornemen", van J. Dorrestein, Hei loo; 3. „Spel van de avond", van Boot en Eickhoff en Van der Zwaard, Aalsmeer; „Cipier", van J. C. Groot, Zaandam en „Expo" van B. Spits, Zaandam. Eervolle vermeldingen voor „De band" van J. A. Grambergen, Amsterdam; „Beet", van G. Oostveen, Beverwijk; „Eerlijk duurt het kortst" van M. Verbeek, Aalsmeer en „Angst", van J. Dorrestein. Heiloo. De Velsense atletiekvereniging Suomi organiseert vanmiddag om vier uur in 't sportpark Adrichem atletiekwedstrijden voor dames en heren. Tegenstanders zijn o.m. de atletiekvereniging Tempo en de atletiekvereniging DEM uit Beverwijk. De Beverwijker Cees Lute heeft in de tweede etappe van de Vijfdaagse van Duinkerken donderdag de „Prijs voor de strijdlustigste renner" in de wacht ge sleept. Lute en Monty (België) deden een uit val maar Monty viel terug Lute ging toen alleen door. Hij had een voorsprong van 35 sec. op zijn belagers en 2 min. 50 sec. op het grote peloton. Die voorsprong liep later terug tot twee minuten maar helaas kreeg Lute toen een lekke band. Het kost te hem twintig seconden om een nieuwe tube om te leggen, maar zijn cadans was gebroken. Cees verspeelde zijn voorsprong en eindigde uiteindelijk op de veertiende plaats. 1

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4