Vereniging van Hoogovenbeambten wil bij overleg worden betrokken Ds G. H. van Willens waard ten grave gedragen Burgerlijke stand van Velsen Tegen Amsterdammers 2\ jaar geëist wegens inbraken Uitgevaren visserijvaartuigen i Hogere tarieven in Delfzijlse haven Zeer druk bezochte rouwdienst in „De Hoeksteente Santpoort Amateurfotografen in Beverwijk Kring Haarlem van KNZB naar toernooi Zaandam A.s. Bruidspaar! BEATRIX Bloemsierkunst SCHRIJVENDELEZERSSCHRIJVENOELEZfRSSCHRIJVEN ZATERDAG 8 MEI 1965 5 Bij de pogingen om door middel van de volgende week bij Hoogovens te houden verkiezingen ook een aantal van haar leden in de raden van overleg te zien opge nomen, werd door de Vereniging van Hoogovenbeambten vrijdag in het Cultu reel Centrum te IJmuiden een voorlichtingsavond gehouden, waar voorzitter H. A. Nederlof nog eens een uiteenzetting gaf van de overwegingen, welke drie jaar ge leden tot de oprichting van de vereniging hebben geleid. Het uitgangspunt is hier bij geweest, dat 76% van de beambten om de een of andere reden niet tot aan sluiting bij een erkende vakorganisatie wenst over te gaan, met als gevolg dat deze groep nimmer „inspraak" heeft in gevallen, dat met de directie overleg moet worden gepleegd. Vandaar het besluit naast de vakbonden een vereniging voor beambten in het leven te roepen, waarvan het bestuur op democratische wijze slechts de wensen der leden ten uitvoer zal brengen. Volgens spreker in afwij king van de vakcentrales, waar de dienst door het hoofdbestuur wordt uitgemaakt. Daarnaast heeft men zich voorgenomen een loyaal standpunt in te nemen ten opzichte van gezonde bédrijfsverhoudingen en een behoorlijke beloning. Wij tonen u een grote kollektie kleurendia's van bruidsboeketten Moedig besluit Auschwitz-monument Huurverhoging Vervuiling er zijn zóveel aparte geschenken in de stoutenbeek TAXI 6200 C. J. RADEMAKERS HAARLEMSE RECHTBANK V reemdelingenlegioen Van wie zijn die stoelen? PROTESTANTSE BEGRAFENIS VERENIGING De raad van bestuur van het haven schap Delfzijl besloot tot verhoging van de tarieven voor het stukgoed en het grij- persbedrijf. Ondanks een reeds per 1 sep tember 1964 doorgevoerde verhoging be draagt het exploitatieverlies op de kranen in het jaar 1965 ongeveer 300.000. Beslo ten werd het huurtarief van de stukgoed- kranen, dat thans 17.20 bedraagt, met 5.60 te verhogen en te brengen op f 22.80 per uur. Het tarief voor de kranen in het grijpersbedrijf wordt verhoogd van 30 tot 42 per uur. Het is de bedoeling de verhoging op 1 ju li voor de helft te doen ingaan en haar van 1 januari '66 af volledig toe te passen. Verder is besloten de vergoedingen voor opslag van goederen op open terreinen met 33 1/3 percent te verhogen. Na deze inleiding nam de heer Nederlof krachtig stelling tegen het voornemen van enkele vakorganisaties, om bij de afslui ting van een nieuw C.A.O. hier voor de aangesloten leden bepaalde voorrechten in op te nemen. Dit achtte spreker in strijd Een door vele leden van de treurende Hervormde Gemeente te Santpoort en talrijke anderen bijgewoonde rouwdienst in „De Hoeksteen" is vrijdagmiddag voorafgegaan aan de begrafenis van het stoffelijk overschot van ds G. H. van Willenswaard. De zondag op 56-jarige leeftijd gestorven predikant deed in 1957 zijn intrede in Santpoort-Zuid. Hij wijdde zich geheel aan de opbouw van de daar nieuw gevormde Hervormde Gemeente. Ook aan de totstandkoming van „De Hoeksteen" (een door hemzelf gekozen naam) welk kerkgebouw vier jaar geleden in gebruik werd genomen. De met koraalmuziek van Bach omlijste rouwdienst werd geleid door ds. J. C. Re- mijn. Deze voorganger hield zijn prediking naar aanleiding van I Petrus 2 en Psalm 23 (de Hoeksteen en de Herder). Aan het einde van de dienst, vóór de ze genbede, zongen de aanwezigen staande Ge zang 130 (God is getrouw, zijn plannen fa len niet). Eerbied en genegenheid Later, in de eveneens overvolle grote aula op de begraafplaats „Westerveld," gewaag de ds. J. Borghardt uit Wij kaan Zee na mens de collega's in de ring Velsen van de eerbied en genegenheid voor de overle dene. Wij hebben veel aan hem gehad, aldus ds. Borghardt en zullen met lief de aan hem blijven denken. Ds. H. M. Strating sprak als vriend en als afgevaardigde van de provinciale kerk vergadering in Zeeland. Hij herinnerde aan de ambtsperiode van wijlen ds. Willems- waard in die provincie, waar de kinder- zorg eveneens zijn grote belangstelling had. Ook in Zeeland heeft zijn heengaan grote ontroering gewerkt. Dokter J. C. Noordzij getuigde van de diepe droefenis bij bestuur, directie en de patiënten van het provinciaal ziekenhuis bij Santpoort. Maar deze droefenis is gemengd met een gevoel van dankbaarheid In het kader van de „Week van de foto grafie" gaat ook de Beverwijkse Amateur Fotografen Vereniging wederom een foto tentoonstelling houden. Deze jaarlijkse show wordt van 8 tot en met 15 mei ge houden in de Beverwijkse Boekhandel, Breestraat 27. De Beverwijkse Amateur Fotografen Vereniging heeft voor haar leden een zwart wit fotowedstrijd gehouden. De uitslag is als volgt: In de M-klasse: 1. W. Swarts, tevens beste foto van de gehele collectie; in de A-klasse won mevrouw Scholts van der Meulen; in de B-klasse werd de foto van de heer F. J. Broertjes als beste beoordeeld en de heer J. J. Bax kreeg de tweede prijs. Advertentie KENNEMERLAAN 66 - 58 - TEL. 6083 zo zei hij. Het is moeilijk in weinig woor den te schetsen wat ds. Van Willenswaard voor het ziekenhuis in het algemeen en voor de patiënten in 't bijzonder heeft be tekend. Hij was iemand die in stilte werkte, gedreven door pastorale liefde en met een intensieve belangstelling voor de zieken. Voordat de lange stoet zich in bewe ging zette naar de groeve, sprak een zwa ger van de overledene uit naam van de familie woorden van dank voor het door zovelen betoonde medeleven. Hij richtte zich daarbij vooral ook tot de leden van de hervormde gemeente Santpoort, die tot grote steun zijn geweest. met de in Nederland geldende vrijheid van organisatie, hetgeen inhoudt dat men ook vrij moet zijn zich eventueel niet te organi seren. Spreker vroeg zich dan ook af waar eenmaal het eind zal zijn, wanneer met het toekennen van voorrechten aan een be paalde groep een begin wordt gemaakt. Vandaar dat de heer Nederlof zijn gehoor met klem adviseerde straks niet op een der kandidaten van de vakorganisaties te stemmen, omdat het op deze wijze aller minst is uitgesloten dat de leden daarvan over enige tijd voorrechten zullen genie ten, die de niet bij een erkende vakcentrale aangesloten beambten zullen worden ont houden. In het vervolg van zijn betoog wees de heer Nederlof erop dat bij Hoogovens nog diverse belangrijke zaken aan de orde zul len komen bij welk overleg de V.H.B. gaar ne zal zijn ingeschakeld. Zoals de onlangs door ir. Van Delden aangekondigde inte gratie volgens spreker een moedig be sluit van de directie en de eventueel aan het personeel te verstrekken aandelen, in verband met de zogenoemde „Breed - band-affaire". Wat dit laatste betreft meende de heer Nederlof nog te moeten ontraden de aandelen bij de C.N.V. in be heer te geven, zoals door de voorzitter van deze organisatie is geadviseerd, omdat de niet onaanzienlijke provisie dan geheel aa het C.N.V.-kantoor ten goede komt. Minder urgent noemde spreker de aanstel ling van een „werknemercommissaris," of schoon hij wel van mening was dat deze positie verre van benijdenswaardig zal zijn. Nadat de heer Nederlof er aan het slot van dit betoog zijn verwondering over had uitgesproken, dat in het meinummer van „De Grijper" het door de vakorganisaties aangekondigde inlegvel ontbreekt, ging men over tot een geanimeerde gedachten- wisseling, waarbij diverse interne Hoog ovenzaken werden besproken. In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publlkatle aan de redactie worden toegezonden; voorwaar den tot publlkatle zijn; Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De Inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en Instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of Initialen). De brief moet gesteld zijn ln behoorlijk Nederlands en ln begrijpelijke, beknopte vorm. De redactla behoudt zich het recht voor de brief ter publlkatle te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meningen of argumenten. Op 11 april 1965 is de eerste steen ge legd voor het monument dat in Ausch witz op de plaats van het voormalige ver nietigingskamp zal worden gebouwd. Het monument wordt opgericht als een blijven de herinnering aan de miljoenen slachtof fers van Auschwitz en als een waarschu wing tegen rassenhaat en oorlog. Meer dan honderdduizend Nederlanders zijn daar om het leven gebracht. Met de bouw kon worden begonnen dank zij bijdragen van particulieren en re geringen uit de hele wereld. Het bedrag nodig voor de uitvoering is echter nog bij lange na niet bijeen. Daarom doet het Nederlands Comité Monument te Auschwitz in deze dagen van herden king een beroep op alle Nederlanders een bijdrage voor de bouw van het monument te storten op: postgirorekening 157000 ten name van de penningmeester van het Ne derlandse Comité Monument te Auschwitz, E. Bennink Bolt, notaris te Amsterdam. BEVALLEN: S. Kole—Zwaan, d., Ken- nemerlaan 133, IJmuiden; G. Luijer—Tim merman, z., Preangerstraat 20, Haarlem; C. L. Koningstein—Zuurbier, z., Regge- straat 7, IJmuiden; H. A. de WitVisser, z., IJsselstraat 34, IJmuiden; G. E. Pijpers —Hofman, z., Bellatrixstraat 115, IJmui den, B. C. M. Sintenie—Oudendijk, z., Duinlustparkweg 67, Santpoort; E. J. M. DuijkerHes, z., Princestraat 3, Velsen-N.; J. M. Slager—de Bouvré, z., Ogelwlght- straat 6, Velsen-N.; R. V. M. van Zijp Vonk, d., Stratlngplantsoen 85, Velsen-N. ONDERTROUWD: G- Nijenhuis, Velser- duinweg 161, IJmuiden-O. en I. Spruit, Verloren van Themaatlaan 5, Velsen-Z.; C. van der Hoek, Europaplein 7, Amster dam en K. Klifford, Planetenweg 80, IJ muiden, t.a. Amsterdam, Europaplein 7; K. J. Damwijk, Henr. Bosmanstraat 53, Haarlem en M. A. F. Wetterhahn, Schulp weg 37, Velsen-N., t.a. Velsen-N., Schulp weg 37; W. B- C. de Jong, Schotersingel 105 Haarlem en N. G. de Quartel, Roos en Beeklaan 32, Santpoort, t.a. Duivendrecht, Berkenstraat 18; W. Nat, Velserduinweg 238, IJmuiden-O. en M. Retz, Lekstraat 1, IJmuiden, t.a. IJmuiden, Keizer Wilhelm straat 92; E. W. Metselaar, Bastiaanstraat 40, Haarlem en C. M. Nijssen, Hagelinger- weg 103, Santpoort, t.a. Haarlem, Kruis tochtstraat 7; J. C. Sitters, Elandsgracht 1001, Amsterdam en M. H. J. van der Beek. Van Dalenlaan 148. Santpoort: A. J. van Velzen, Ruyschstraat 82II, Amster dam en M. W. P. Schelvis, Lindenstraat 6, IJmuiden-O.; G. J. van Silfhout, Plaggen- straat 8, Eindhoven en A. G. Licht, Roos en Beeklaan 90, Santpoort, t.a. Godschalk Rozemondstraat 2, Eindhoven; J. Hoog- lugt, Herculesstraat 21, IJmuiden en A. Boonstra, Kerkerinklaan 6, Santpoort, t.a. Santpoort, Kerkerinklaan 6; S. J. Duin, Starrebosstraat 13, Velsen-N. en M. A. Nooij, Wijk aan Zeeërweg 53, IJmuiden-O, t.a. Gorsel, Noorseweg 24; A. Reimerink, Oranjeplein 9, Haarlem en I. van der Ree, Van den Vondellaan 9, Driehuis; A. Boon stra, Kerkweg 127, Santpoort en A. T. Wij- benga, Broekbergenlaan 11, Santpoort, t.a. Santpoort, Broekbergenlaan 11. GEHUWD: J. de Jong en C. M. Bakker, IJmuiden-O., Lijsterlaan 13; G. van den Brink en E. Godden, IJmuiden, Orionweg 155; F. M. Jacobs en G- D. M. Nieuwland, Zaandam, Ged. Gracht 60; P. Groot en J. de Waard, Castricum, Dorpsstraat 86; H. A. Aarts en C. M. Beekman, IJmuiden-O., Groeneweg 17; K. van der Meer en C. Ooms, IJmuiden, Radarstraat 34; G. G. de Gelder en J. M. J. Smolenaars, IJmuiden- O., Trompstraat 142; A. J. Schoorl en W G. J. Dijkman, Beverwijk, Oever 104; H. J. Heilig en J. C. C. Weezepoel, IJmuiden- O., Gerard Doustraat 9; H. T. W. Grethe en C. M. den Duik, Rotterdam, Rozenlaan 141; D. J. H. van Eden en M. Stek, IJmui den, Dirk Hartoghstraat 64. Over de plannen van de regering-Cals om de huren van de woningen na 1920 gebouwd van 10 tot 20 percent te verho gen kan ik niet erg geestdriftig zijn. Dit omdat speciaal de kwaliteit van de huizen gebouwd in de jaren 1920 tot en met 1930 niet tot het allerbeste behoort wat in ons land is neergezet. In die jaren ging de bouw zeer snel en was de kwaliteit van specie en stucwerk nu niet bepaald wat je noemt. De staat van de huizen in die tijd gebouwd is dar. ook over het algemeen nu zeer bedroevend. Het zou dan ook bil lijk zijn als voor die woningen geen huur verhoging zou worden ingevoerd, want over tien a 15 jaar zijn die pandjes geen cent meer waard, ja, zullen een kapitaal kosten voor opruiming. Ik richt me dan ook tot een ieder die er belang bij heeft een gezamenlijke actie te voeren opdat voorkomen wordt dat de huren van be doelde panden omhoog gaan. P. WILDE, Haarlem. Dezer dagen schreef uw krant over het vervuilen van de gemeente Velsen; er stond een foto van een deel van oud-IJmui- den bij. Blijkbaar dacht u: het zal daar altijd wel zo zijn, jammer Wel, enige tijd geleden maakte ik het volgende mee aan de Orionweg, bij die grote flats aan de westkant. Daar stapte een heer naar buiten; met een grote plas tic mand stapte hij het nog onbebouwde gedeelte op, ten zuiden van zijn eigen huis en al lopende ledigde hij z'n wasmand met vuilnis, om daarna nog een blok rond te lopen en als een echte heer ging hij ten slotte zijn eigen voordeur weer in. U ziet, zo iets behoeft u echt niet alleen in oud-IJmuiden te verwachten. K. HOEKSTRA, IJmuiden (Onze fotograaf maakte een plaatje, dat een beeld, gaf van ergerlijke straatvervui ling in IJmuiden; er stond bij, dat derge lijke tafereeltjes helaas geen uitzondering zijn in IJmuiden. Wat de Orionweg betreft, wel, wij zijn het met de geachte inzender eens, dat ook sommige bewoners van die straat het niet zo nauw nemen als het om huisvuil gaat. Jammer. Redactie) KERKDIENSTEN IJMUIDEN: ZONDAG 9 MEI Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, 10 uur: ds. D. Laansma; 17 uur: ds. H. van Niel; Bethlehemkerk, 9.30 uur: ds. A. van der Most; 19 uur: ds. Schoch, jeugddienst. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.30 uur: ds. P. N. Kruyswijk; 17 uur: ds. J. M. van den Brink; Petrakerk, geen dienst. Chr. Geref. Kerk (tijdelijk wegens ver bouwing aan het kerkgebouw aan de Marconistraat in de Bethlehemkerk aan het Gijzenveldtplantsoen), 11 en 17 uur: ds. M. Vlietstra. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet- laan, 9.30 en 17 uur: ds. D. Nieuwenhuis. R.-k. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 uur; Petruskerk, 7, 8, 9.30, 11.30 en 17 uur. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespers; woens dag 9 uur: h. mis. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 uur: heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 20 uur: Evangelisatiebijeenkomst. Gemeente Gods, Cultureel Centrum, 10 uur: bijeenkomst. Geref. Gemeente, Cultureel Centrum, 10 en 17 uur: leesdienst. Pinkstergemeente, Cultureel Centrum, 10 uur: Jac. Zeegers; 19 uur: D. P. Har tendorp. Onafh. Baptisten Gem., Helmstraat, 10 en 16 uur: ds. J. A. Visser. Doopsgez. Gem., Helmstraat, 10.30 uur: ds. P. J. van Schayck, einddienst zon dagschool. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. J. Gerritsen; 19 uur: ds. J. H. W. Dickhout. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9 en 10.30 uur: ds. W. Diepersloot; 17 uur: ds. D. J. Cou- mou. Baptistengemeente IJmond, Elonkapel, Vareniusstraat 1, 10 uur: ds. G. van 't Wout; 12 uur: zondagschool; 19 uur: ds. G. van 't Wout; 20 uur: jeugddienst. R.-k. Kerk, H. Laurentius van Brindisië, Willemsbeekweg; heilige mis 7.15, 8.30, 9.45, 11.15, 12.30, 18 uur. Anthonius Ziekenhuis, 15.45 uur: pastoor Glazemaker. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel serduinweg 248, 18.30 uur: openbare lezing; 19.30 uur: Wachttorenstudie. Vrij dag 9.15 uur: theocratische school; 20.15 uur: dienstvergadering. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: verkondiging van de dood des Heren. Woensdag, 19.30 uur: bijbelbespreking. Ver. van Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: dr. A. de Wilde. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, Noorderkerk, 10 uur: ds. G. Julius; 19 uur: ds. H. P. Huisman. Geref. Kerk, 9.30 uur: ds. A. C. van Nood; 17 uur: ds. C. Meijer. VELSEN-ZUID Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 8.45 en 10 uur: ds. L. Brink. DRIEHUIS: R.-k. Kerk, St. Engelmundus, heilige missen 7, 8.15, 9.45 en 11.30 uur. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. J. C. Remijn; 19 uur: ds. D. ter Steege; Jeugdkerk, 10 uur: A. Verburg; De Hoeksteen, 10 uur: ds. H. van Niel; Jeugdkapel, 10 uur: J. de Smalen; Ad- ventskerk (Prov. Ziekenhuiskerk), 19 uur: ds. L. Brink. Volle Evangelie Gemeente, Hoofdstraat 117, 10 uur: C. van der Dussen; 19.30 uur: P. Bronsveld. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel, Pastorie- weg, 10 uur: prof. J. J. van der Schuit; 17 uur: ds. J. J. Rebel. BEVERWIJK: R.-k. Kerk, St. Agatha, heilige missen om 6.15 uur, 7.15 uur, 8.15 uur, (kinder mis), 9.15 uur, 10.15 uur, (hoogmis), 11.15 uur en 12.15 uur; avondmissen om 15.15 uur, 16.15 uur, 17.15 uur en 18.15 uur; Regina Caeli, heilige missen om 6.15 uur, 7.15 uur, 8.15 uur, (kindermis), 9.15 uur, 10.15 uur, (hoogmis), 11.15 uur en 12.15 uur; avondmissen om 15.15 uur; 16.15 uur, 17.15 uur en 18.15 uur; O.L. Vrouw van Goede Raad, heilige missen om 6.30 uur, 7.30 uur, 8.30 uur, (kindermis), 9.30 uur, 10.30 uur, (hoogmis), 11.30 uur en 12.30 uur; avondmissen om 15.30 uur, 16.30 uur, 17.30 uur en 18.30 uur; St. Jo zef, heilige missen om 6.30 uur, 7.30 uur, 8.30 uur, (kindermis), 9.30 uur, 10.30 uur, (hoogmis), 11.30 uur en 12.30 uur; avond missen om 15.30 uur, 16.30 uur, 17.30 uur en 18.30 uur. Oud.-Kath. Kerk, De Opgang, Flora straat 2, 10 uur: hoogmis. Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, 10uur: ds. G. W. IJzerman; 19.15 uur: dienst; Irenekapel, 10 uur: ds. G. van Schuppen; Advertentie sunart de kunst- nijverheids- afdeling van WONINGINRICHTING BEVERWIJK 19.15 uur: oecumenische dienst in De Op gang, pastoor Keman en ds. Th. van Sprang, (Oud-Kath. Vesperdienst); „De Opgang", 10 uur: ds. Th. van Sprang; 19.15 uur: oecumenische dienst, pastoor ■J. C. M. Keman en ds. Th. van Sprang; Jeugdkapel, 10 uur: de heer H. Olivierse; Oosterwijk-Meerestein, kantine Chr. L.T.S., 10 uur: ds. J. A. Don, doopdienst; 19.15 uur: oecumenische dienst in „De Opgang". Vrijz. Herv. Kerk, Prinsessenlaan, 10 uur: ds. G. M. Spelberg. Doopsgez. Kerk, Meerstraat 60, 10 uur: ds. H. Luikinga. Geref. Kerk, Middelaarskerk, Moens- straat, 9.30 uur: ds. Joh. Knol; 10.30 uur: ds. Joh. Knol; 17.30 uur: ds. C. Meijer; Verenigingsgebouw Parmentierstraat, 10 uur: ds. C. Meijer. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Prinsessen- laankerk, 8.30 uur: dienst; 17 uur: dienst. Chr. Geref. Kerk, Koningstraat 119, 9 uur: ds. M. Vlietstra; 14.30 uur: ds. J. J. Rebel. Maranatha, Baanstraat 74, 10 uur: Th. Bijlsma. Evang. Luth. Gem., Koningstraat 119, 10.30 uur: ds. K. J. Dekker. Vrije Evang. Gem., Van Riemsdijklaan, hoek Hoogdorperweg, 10 uur: ds. H. Ra ven; 18.30 uur: ds. H. Raven. Nieuw Apostolische Gem., Groenelaan 74, dienst om 10 uur en 16 uur; woensdags om 20 uur. Baptisten Gem., Plesmanweg, hoek Van Riemsdijklaan, 10 uur: zondagschool; 17 uur: ds. G. van 't Wout. Leger des Heils, Handels- en Praktijk school „De Poort", Laan der Neder landen 122, diensten om 10 uur en 16 uur. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. P. J. de Geeter; 19 uur: jeugddienst; Chr. L.T.S., Luxemburglaan, dienst om 10 uur en 19 uur. Vrijz. Herv. Gem., Prinsessenlaankerk, 10 uur: ds. G. W. Spelberg; De Zandkraai, 10 uur: dienst; De Opgang, 10 uur: de heer H. Olivierse, jeugddienst. Geref. Kerk, Constantijn Huygenstraat, 9.30 uur: dienst en 17 uur: dienst. Vrijz. Chr. Kerk, „De Zandkraai", Ingen- houszstraat, 11.15 uur: dienst; gebouw „Èloemlust", dienst om 10 uur en 16 uur. Doopsgez. Kerk, „De Zandkraai". geen dienst. R.-k. Kerk, St. Laurentius, heilige mis sen om 6.15 uur, 7.15 uur, 8.15 uur (kin dermis), 9.15 uur, 10.15 uur (hoogmis), 11.15 uur en 12.15 uur; avondmissen om 15.15 uur, 16.15 uur, 17.15 uur en 18.15 uur; H. Maagd Maria, heilige missen om 6.15 uur, 7.15 uur, 8.15 uur, (kindermis), 9.15 uur, 10.15 uur, (hoogmis), 11.15 uur en 12.15 uur; avondmissen om 15.15 uur, 16.15 uur, 17.15 uur en 18.15 uur; O.L. Vrouw van Lourdeskapel, heilige missen om 6.30 uur, 7.30 uur, 8.30 uur, (kinder mis), 9.30 uur, 10.30 uur (hoogmis). 11.30 uur en 12.30 uur; avondmissen om 15.30 uur, 16.30 uur, 17.30 uur en 18.30 uur. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Oude Dorpskerk, 10 uur: ds. J. Borghardt. R.-k. Kerk, 6.15 uur, 7.15 uur, 8.15 uur, (kindermis), 9.15 uur, 10.15 uur, (hoogmis), 11.15 uur en 12.15 uur; avondmissen om 15.15 uur, 16.15 uur, 17.15 uur en 18.15 uur; Apostelkerk, heilige missen om 6.30 uur, 7.30 uur, 8.30 uur, (kindermis). 9.30 uur, 10.30 uur, (hoogmis), 11.30 uur en 12.30 uur; avondmissen om 15.30 uur, 16.30 uur, 17.30 uur en 18.30 uur. Advertentie DAG en NACHT Verhuur met en zonder chauf feur voor geheel Europa. Ook uw adres voor trouwauto's, toer ritten en zittend ziekenvervoer. RIJNSTRAAT 91 - TEL. 6200 - 6285 Een album met bijzondere postzegels ter waarde van zestienduizend gulden, gouden horloges en sieraden behoorden bij de buit van twee Amsterdammers die bekenden dat zij hadden ingebroken in Bussum en Badhoevedorp. Voor deze twee inbraken moesten zij donderdagmor gen voor de Haarlemse rechtbank terecht staan. Inbraken in Hilversum en Ede- Wageningen waren hun nu niet ten laste gelegd. De officier van justitie eiste te gen elk van de verdachten twee en een half jaar gevangenisstraf en terbeschik kingstelling van de regering. Beide verdachten hadden geen blanco strafblad. In Badhoevedorp zouden zij op 23 januari van dit jaar in de Zilvermeeuw straat hebben ingebroken. Zij verdwenen met horloges en sieraden. De kostbare postzegelverzameling zouden zij op 19 ja nuari in Bussum hebben bemachtigd na dat zij door een keukenraam in een huis waren gekomen. Na vijf jaar stond de 31-jarige stoker olieman uit Beverwijk dan voor de recht bank. In de nacht van zeven op acht april 1960 zou hij een reeks van inbraken heb ben gepleegd, ondermeer bij de N.V. Staalmeubel in Beverwijk, op het Hoog oventerrein en in het stationskantoor van Santpoort-Noord. Daarna vertrok de ver dachte naar Frankrijk en nam dienst in het Vreemdelingenlegioen. Na vier jaar Algerije deserteerde hij en kwam op een schip als stoker-olieman. Hij werd gepakt bij zijn terugkeer naar Nederland. Zo van het vliegtuig ging hij naar het huis yan bewaring. De officier van justitie eiste don derdagmorgen een half jaar gevangenis straf, waarvan twee maanden voorwaar delijk en aftrek van voorarrest tegen hem. De raadsman van verdachte zag als aan leiding voor de inbraken van vijf jaar ge leden de beslist niet ideale omstandighe den in het ouderlijke huis van de ver dachte. De familie zou hem echter nu met open armen ontvangen, en zelfs zijn ver loofde had al die jaren op hem gewacht, zo deelde de raadsman mee Verdacht van meineed in een echtschei- De Velsense politie werd in de afgelopen nacht door de bewakingsdienst van de hoogovens gewaarschuwd, dat bij de spui- sluis in IJmuiden een zeeman door twee buitenlandse zeelieden werd lastig geval len. De mannen zouden in het bezit van twee stoelen zijn, die zij vermoedelijk er gens hadden ontvreemd. Bij het door de politie ingesteld onderzoek werden de stoe len inderdaad binnen het hek van de hoog ovens aangetroffen, doch de mannen waren spoorloos. Vrijdag 23 aprU: hektrawler Elisabet Christina KW. 41, st. Utrecht IJM. 24. Maandag 26 april: hektrawler Rijnmond I KW. 15, Vooraan VL. 115, mt. Delft IJM. 37 (6 mei binnen), Antje KW. 49, Dirk Maria KW. 80, Maria Theresia KW. 99, Marian Ellen KW. 159, Elly VL. 73. Dinsdag 27 april: mt. Soli Deo Gloria KW. 152, Cornelia Maria SCH. 135, Ada VL. 7, Voorloper VL. 16, mk. Ronny IJM. 64 (6 mei binnen), Marlena KW. 212, Jana KW. 213, Azimuth KW. 225, Bastiaan WR. 61. Woensdag 28 april: hektrawler Holland KW. 123, mt. Deining KW. 8, Nicolaas Senior KW. 42, Cornells den Duik KW. 144, Cornells Vrolijk Fzn. SCH. 171, ml. Dirkje KW. 205, mk. Gelria IJM. 18 Donderdag 29 april: ml. Astra KW. 115 (6 mei binnen), mk. Cornelia KW. 217, Maarten Cor nells KW. 222. Zaterdag 1 mei: st. Amsterdam IJM. 28, hek trawler Maria Elizabeth IJM. 5, mt. Rotterdam IJM. 82, Egmont IJM. 99, Protinus IJM. 154. Maandag 3 mei: hektrawler Julie Streiff IJM. 25, mt. Ora et Labora KW. 51, Brittenburg KW 121, Beatrix KW. 139, Elizabeth VL, 105, ml. Adeodatus IJM. 30. Wiron V IJM. 208, Zephyr KW 14. Cornells Judith KW. 17, Cornells KW. 24, Concordia KW, 26, Floris KW. 59, Willem van Beelen KW. 62, Maria Jacoba KW. 73 (5 mei binnengesleept door de KW. 149), Doggersbank KW. 75, Jan KW. 91, Allda KW. 108, Vier Ge broeders KW. 116 (6 mei binnen), Sursum Corda KW. 124, Leuntje KW. 128, De Vier Gezusters KW. 162, Vertrouwen KW. 166, Michlel KW. 167, Anna Jacob KW. 186, Samenwerking KW. 216 (4 mei binnen), mk. Neeltje IJM. 2, Dageraad IJM. 4. Adriana IJM. 6, Zuiderkruis IJM. 7, Maartje IJM. 8 (4 mei binnen), Guurtje IJM. 41, De Hoop I IJM. 45, Nora IJM. 51 (4 mei binnen), Swlft IJM. 54, Frank IJM. 65, Paul IJM. 66, Hans IJM. 67, De Hoop III IJM. 73, Wiron VIII IJM. 205, Wiron VII IJM. 206, Wiron I IJM. 210, Ada KW. 29, Limanda KW. 33, Tiny KW. 34, Willem Henry KW. 53, Margriet Jozien KW. 63, Zeearend KW. 79, Neeltje Johanna KW. 84, Vrouw Immetje KW. 88, Alnilam KW. 90, Adriana Catharina KW. 92, Jeannette KW. 93, Cornelis KW. 97, Arendje KW. 98, Wim KW. 103, Jacoba KW. 105, Jacoba KW. 107, Rianne KW. 110 (4 mei binnen), IJsbrand KW. 119, Maarten Senior KW. 125, Agatha Arie KW. 126, Dirk Taat KW. 134, Urania KW. 136, Maartje Jacoba KW. 137, Jean nette KW. 140, Gijsberta KW. 143, Anna Lydia KW. 145, Cornelis van Beelen KW. 146, Dirk van Beelen KW. 148, Fiducia KW. 155, De Vrouw Alida KW. 160, Helena KW. 164, Cornelis Schaap KW. 172, Aquarius KW. 173, Cornelia KW. 174, Dirkje KW. 178, Hoop op Welvaart KW. 179, Aleida KW. 183, Elly KW. 187, Platessa KW. 189. Margaretha Christina KW. 190 (6 mei binnen), Vrouw Prijna KW. 103, Eben Haëzer KW. 194, Pieter Jacob KW. 195, Willem Senior KW. 197, Antje KW. 200, En Avant KW. 210 (6 mei binnen), Geertruida KW. 211, Klaas Dubbelaar KW. 214, Arie Jacob KW. 221, Jacob Senior KW. 226, Maryanne WR. 7, Okko Bosker WR. 25, Petra WR. 32 Tiny WR. 33, Kapitein Molenaar WR 36, Sagitta WR. 37, Internos WR. 49, Flevo WR. 50, Johanna Cornelia WR. 57, Sijtje WR. 58, Quo Vadis WR. 62. Dinsdag 4 mei: mt. Haarlem IJM. 9, Nooit Gedacht IJM. 239, Michiel Jan VL. 110, Voor waarts VL. 142, ml. Willem Robert IJM. 56, Avontuur KW. 114, Jacoba Catharina KW. 132, Gijsbert Bastiaan KW. 161, Samenwerking KW. 216, Onderneming IV SCH. 153, mk. Maartje IJM. 8 (5 mei binnen), Nora IJM. 51, Wiron VI IJM. 207, Ermine KW. 30, Stern KW. 36, Arie KW. 67, Gijsbert Dirk KW. 109 (6 mei binnen). Wilma KW. 113, Mare Liberum KW. 117, De Vrouw Bregtje KW. 156, Tokio KW. 185 (5 mei binnen), Deo Volente KW. 191, Jaco-Mina KW. 219, Dieuwina WR. 45, Spes Nostra 'WR. 56, Alie WR. 59 Woensdag 5 mei: mk. Maartje IJM. 8, Rianne KW. 110. Donderdag 6 mei: hektrawler Rijnmond IV KW. 85, mt. Liesje en Rutger VL. 153, naar Vlaardlngen, mk. Jannette IJM. 17, Tokio KW 185, Margaretha Christina KW. 190. KERKELIJK NIEUWS Chr. Geref. Kerken Beroepen te Leerdam P. Sneep, kand. te Vlaardingen. dingsprocedure werden een 55-jarige gas fitter uit Haarlem en een 53-jarige ko pergieter uit Haarlem. Tegen hen werd zes maanden gevangenisstraf geëist. De rechtbank doet in deze zaken uit spraak op donderdag 20 mei om half tien. Advertentie GARAGE L. v. d. LEDEN R. CLAEZENSTR. 1 DAG en NACHT Op zondagmiddag 9 mei wordt in Zaandam een vierkringen zwemontmoeting gehouden, waaraan wordt deelgenomen door: de kring Den Haag, Haarlem, Amsterdam en de organiserende kring Noord-Holland benoorden het IJ Door de Sportcommissie kring Haarlem is in overleg met de kringtrainer de heer W. Geurt- sen, de vertegenwoordigende ploeg voor kring Haarlem als volgt vastgesteld. 100 meter vrijeslag meisjes adspiranten: C. Janssen, Njord: Ch. Driessen, HPC; H. Luyting, DWR. 100 meter schoolslag jongens adspiranten: C. Rombout, HPC; H. Kleinhout, DWT; A van Ommeren, HVGB. 4 x 50 meter wisselslag persoonlijk dames: S. Schmidhamer, HPC; I. Zeylemaker, Njord; L. van Dam, NVA. 4 x 50 meter wisselslag persoonlijk heren: J. Oortwijn, VZV; B. Oomen, Njord; R. Gruppe- laar, Njord. 100 meter schoolslag meisjes adspiranten: M. Janus, HPC; L. van Rooy, VZV; M. Graaf, HPC. 100 meter rugslag jongens adspiranten: F. de Cock Buning, HPC; H. Vastenhoven. NVA; J. van Schooten, DWT. 100 meter rugslag dames: L. Remer, HPC; N. Neuteboom, HPC; L. van Dam, NVA. 100 meter vrijeslag heren: Johan Bontekoe, HPC; M. Bernink, DWT; Th. Schouten, HVGB. 100 meter rugslag meisjes adspiranten: H. Wit- mans, Haarlem; J. Sieverding, NVA; Th. Baars, DWT. 50 meter vlinderslag jongens adspiranten: H. Wilschut, HPC; R. Bosson, HPC; H. v. Lienden, HVGB 100 meter schoolslag dames: R. Zwanenburg, NVA; L. Ruygrok, HPC; I: Zeylemaker, Njord. 100 meter rugslag heren: Johan Bontekoe, HPC: B. de Jong, HPC; Th. Schouten, HVGB 50 meter vlinderslag meisjes adspiranten: Y. Kuilenburg, HPC; M. Janus. HPC; P. Nicolal, DWR. 100 meter vrijeslag jongens adspiranten: A. v. d. Veen, HPC; F. de Cock Buning, HPC; B. Bruyn, DWR. 50 meter vrijeslag meisjes 12 en 13 Jaar: Y. Kuilenburg, HPC; P. Nicolai, DWR; L. Bakker, HPC. 50 meter vrijeslag jongens 12 en 13 Jaar: D. v. Elsas, HPC; L. Bos, HPC; K. Klarenbeek, Njord. 4 x 25 meter wisselslag persoonlijk melsjei adspiranten: C. Janssen, Njord; Ch. Driessen, HPC; H. Luiting, DWR. 4 x 50 meter wisselslag persoonlijk jongen» adspiranten: A. v. d. Veen, HPC; R. Bosson, HPC; C. Rombout, HPC. 100 meter vrije slag dames: N. Neuteboom, HPC; L. Remer, HPC; M. Wilschut, DWR. 100 meter schoolslag heren: R. Vermeer, Haar lem J. Sint, DWR J. Vierhout, Njord. 5 x 50 meter vrijeslag estafette meisjes: Ch. Driessen, HPC; H. Luyting, DWR; M. Janui, HPC; J. Sieverding, NVA; Th. Baars, DWT 5 x 50 meter vrijeslag estafette jongens: A. v. d. Veen, HPC; H. Wilschut. HPC; F de Cock Buning, HPC; R. Loeb HPC B. Bruyn, DWR. 4 x 100 meter wisselslag estafette dames: L. Remer, HPC; R. Zwanenburg, NVA: C. Jans sen, Njord; N. Neuteboom, HPC. Dito heren: B. de Jong, HPC; R. Vermeer, Haarlem; M. van Goor, Haarlem; Johan Bonte koe, HPC. Advertentie AANSPREKER J MEIJER Fazantenlaan 3 - tel 4576 IJmuiden O Begrafenissen en Transporten door het gehele land

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5