Ad van Kemenade overwinnaar in ronde Overijssel Haarlemmer Blom goede vijfde Tramrail hielp Geraeds in het spoor naar de eindzege van ronde Neder-Oostenrijk Groenendaal, WOC en Jatiloo hebben de beste papieren SELECTIEWEDSTRIJDEN WIJZEN UIT: Vertrek van prominenten heeft zwemtop duidelijk verzwakt SC Cambuur gepromoveerd Sïf M Ada Kok en Klenie Bimolt „oude" kern van jonge ploeg Martien van Goor (Haarlem) in nationale zwemploeg gekozen slimste renner in de eindspurt Wolfshohl blijft leider van de Ronde van Spanje Adorni snelste in de ronde van Romandië Staf Desmet won „Duinkerken" Harm Ottenbros in Leiderdorp snelste Jong Hercules werd door KMVZ gewipt Regen maakte gravel vaak onbespeelbaar na wedstrijd met incidenten Coby Sikkens: Hoofdstuk apart Spijkerman zwom naar nieuw record MAANDAG 10 MEI 1965 11 Cees Lute etappezege NOG GEEN SUCCES IN „VREDESKOERS" Ad van Kemenade is er zaterdag in de veertiende Ronde van Overijssel voor ama teurs, een zware klassieker, in geslaagd zijn eerste overwinning van dit seizoen te behalen. De Eindhovense renner toonde zich na 219 km de snelste en intelligentste sprinter in het peloton van ongeveer 40 man. Zoals gebruikelijk in de Ronde van Overijssel haalde meer dan de helft van het aantal gestarte deelnemers zo'n 180 de finish niet. Een zestigtal coureurs reed de wedstrijd uit. Cracks als Eef Dolman en Rudie Liebrechts raakten door bandenpech achterop. Het tempo lag zo hoog, dat zij hun achterstand niet meer konden goedmaken. De koers begon zeer levendig. In de buurt van Haaksbergen viel de hoofd macht uiteen in vier vrijwel gelijke groe pen. De eenheid werd echter weer her steld, waarna de actieve Bennie Groen, Rini Wagtmans en Hoogerland een voor sprong namen van ongeveer een halve mi nuut. Groen moest zich wegens een lekke band laten terugvallen. Smid en Derkink gingen daarop achter de beide vluchters aan en slaagden erin het duo terug te ha len. Vlak voor Vroomshoop sprong een gro te groep weg en deze nam een paar hon derd meter voorsprong. Gesloten spoorbo men waren er oorzaak van dat ook deze ontsnappingspoging op niets uitliep. Na de „lus" bij Heeten vormde zich een nieuwe kopgroep, ditmaal vier man sterk. Het kwartet werd gevormd door Daan Holst, Dies Kosten, Piet Kettenis en Guus Leliaert. Dit viertal leek de beslis sing te gaan forceren. Ook deze keer ach terhaalde het fel-jagende peloton de vluch ters en alles leek er vervolgens op dat de Nijverdalse Berg en de Holterberg voor scherprechter zouden spelen. Inderdaad probeerden enkele renners op deze heuvels een voorsprong te nemen. Het lukte echter niet. Het peloton ging toen maar in gesloten formatie op de fi nish in Rijssen aan. Van Kemenade toon de zich, zoals gezegd, in de eindsprint de snelste. De Haarlemse Ted Blom spurtte goed mee en werd vijfde. De officiële uitslag liet enkele uren op zich wachten, de enige wanklank bij deze perfect georganiseerde ronde. De jury klasseerde namelijk aanvankelijk de mi litaire kampioen Jan van Veen uit Wer kendam als derde. Van Veen reed echter in een groep die enige tijd na de eerste renners binnenkwam. De uitslag luidt: 1. Van Kemenade (Eindhoven) 5.07.38, 2. Kosten (Kapelle), 3. Braspennincx (Rijsbergen), 4. Pellenaars (Breda), 5. Blom (Haarlem), 6. Van Breugel (Zwijn- drecht), 7. Beugels (Sittard), 8. Klooster man (Leiden), 9. Van der Bom m Van Kemenade vendeel) 10. Wagtmans (St Willebrord), 14. Vogels (Haarlem), 18. Peters (Haar- ('s-Gra- lem), allen in dezelfde tijd als de winnaar. De jonge Limburgse amateur Willy Ge raeds uit Thorn heeft zaterdag voor het eerst de aandacht van de Europese wie- Ierwereld op zich gevestigd door de zes etappen tellende ronde van Neder-Oosten rijk te winnen. Geraeds, die vanaf de eer ste dag kansrijk stond geklasseerd, maak te in de slotfase van de laatste etappe ge bruik van een val van Hans Furian, de Oostenrijkse leider in het algemeen klas sement. Met behulp van de Belgische en Tsjechische outsiders Van der Flaas en Popisil en zijn land- en streekgenoot Wim Scheepers, ging hij in het laatste gedeelte van de rit, die naar Wenen voerde, tot de aanval over. Dit sterk roulerende viertal snelde op de prachtige brede wegen naar de Oostenrijkse hoofdstad onbedreigd naar de overwinning. Aan de finish, waar Van der Flaas de slotrit won. was de grootste hulde voor Geraeds, die meer dan een minuut voorlag op Furian. De Oostenrijker was er ondanks hard nekkige pogingen van zijn ploeg niet in ge slaagd de aansluiting na zijn val tot stand te brengen. Hij eindigde als eervolle twee de op precies een halve minuut. Dat Geraeds de overwinning wel toe komt bewijst zijn zege in het puntenklas sement. Hij reed zeer regelmatig, klom op de lastige cols goed met de eersten mee en stond ook in de spurt zijn mannetje. Met een voorspong van meer dan vijf minuten op het peloton is de onderin in het klassement staande Spanjaard Esteban Martin zondag winnaar geworden van de elfde etappe van de ronde van Spanje. Martins landgenoot Antonia Gomez del Moral en de Fransman Lucien Aimar, leg den met een voorsprong van twee minu ten op de hoofdmacht beslag op respec tievelijk de tweede en derde plaats. In het algemeen klassement heeft de Westduitser Rolf Wolfshohl nog altijd zeven mi nuten voorsprong op zijn ploeggenoot Ray mond Poulidor. De uitslag van de 241 kilometer lange etappe van Barcelona naar Andorra was: 1. Esteban Martin 7.32.06, 2. Antonio Go mez del Moral 7.35.22, 3. Lucien Aimar (Fr) zt, 4. Joachim Galera (Sp) 7.37.06, 5. Jose Segu (Sp) 7.37.23. De Belg Frans Meckenbeeck won zater dag het eerste gedeelte van de tiende etappe voor zijn landgenoot Rik van Looy. De uitslag van het tweede gedeelte van de tiende etappe was: 1. Julio Jimenez (Sp), 2. Rolf Wolfshohl (Duitsland). Het algemeen klassement na elf ritten luidt: 1. Rolf Wolfshohl (Did) 58.23.13, 2. Raymond Poulidor (Fr) op 6.58, 3. Ge rard Thielin (Fr) op 7.52, 4. Rik van Looy (België) op 9.23, 5. Fernando Man- raneque (Sp) op 10.51. De Belg Ward Seis heeft zaterdag de strijd gestaakt. De vierdaagse ronde van Romandië voor professionals is zondag geëindigd in een overwinning voor de Italiaan Vittorio Adorni, die in de daags tevoren gereden individuele tijdrit de leiding had overge nomen van zijn landgenoot Felice Gimondi. De laatste etappe, een 211 km lange rit van Freiburg naar Vallorba, leverde een zege op voor Dancelli (It.) in de tijd van 6 uur, 25 minuten en 58 seconden. De uitslag was verder: 2. Bitossi (It.) 6.26.40, 3. Delisle (Fr.) z.t., 4. Hagmann (Zwits.) z.t., 5. Izier (Fr.) z.t. Het eindklassement luidt als volgt: 1. Adorni (It.) 23.47.00, 2. Maurer (Zwits.) 23.47.06, 3. Hagman (Zwits.) 23.47.34, 4. Gi mondi (It.) 24.47.49, 5. Delisle (Fr.) 23.48.28. 1 Scheepers viel na een goed begin wat te rug: niettemin eindigde hij nog als veer tiende. De laatste rit van deze door zeer slecht weer geplaagde tiende ronde van Neder- Oostenrijk leek een weinig sensationele te worden. Tot enkele kilometers voor We nen, in de voorstad Kagran, controleerde Furian c.s. de strijd volkomen. Toen werd een tramrail de Oostenrijker noodlottig. De buitenlanders reageerden slagvaardig, Geraeds bevestigde de in het verleden in Oostenrijk verrichte glansrijke Nederland se prestaties en voegde daaraan een nieuw oranje-succes toe. Geraeds begon zijn wielercarrière in de katholieke zuidelijke wielerbond, waar hij veel wedstrijden won. Dit is zijn tweede seizoen als lid van de KNWU. Hij werd vorig jaar clubkampioen van de W. en T.C. Maastricht. De etappe-uitslag: 1. Van der Flaas (België) 2.22.21; 2. Ge raeds (Ned); 3. Pospisil (Tsj.Slov) beiden z.t.; 4. Scheepers (Ned) 2.22.25; 5. Varga (Oostenr.) z.t.; 12. Furian (Oost) 2.23.22; Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1 Geraeds (Ned) 19.03.16; 2. Furian (Oost) 19.03.46; 3. Schattelbauer (Ost) 19.03.47; 4. Frisch (Oost) 19.05.20 5. Kretz (Oost) 19.06.47; 16. Scheepers (Ned) 19.14.57. De Belgische wielrenner Staf Desmet is winnaar geworden van de vijfdaagse van Duinkerken voor beroepsrenners. In het eerste gedeelte van de vijfde etappe ver stevigde hij zondag zijn leiderspositie door opnieuw als eerste te eindigen, waarna hij zich in een ploegentijdrit over 13,4 kilome ter moeiteloos handhaafde. Onze landgenoot Cees Lute won de etap pe van zaterdag. Het eindklassement luidt: 1, Staf Desmet (Belg.) 2547.08, 2. Pierre Everaert (Fr.) 25.47.53, 3. Arie den Hartog (Ned.) 25.48.11, 4. Cees Lute (Ned.) 25.48.21, 5. Gilbert Desmet 1 (Belg.) 25.48.26, 6- Henri Duez (Fr.) 25.48.38, 10. Cees van Espen (Ned.) 25.49.10, 13. Bas Maliepaard (Ned.) 25.49.30, 14. Jan Janssen (Ned.) 25.49.43, 15. Leo van Dongen (Ned.) 25.49.46. De Rus Alexei Petrov heeft zaterdag de eerste etappe van de „vredeskoers" Ber- lijn-Praag-Warschau gewonnen. Petrov maakte met inbegrip van een minuut bo nificatie over de 110 km lange rit met start en finish in Oost-Berlijn een tijd van 2 uur, 29 min en 24 sec. De uitslag was verder: 2. Alex Peschel (O.-Did.) 2.29-54 (30 sec. bon. incl.), 3. Die ter Mickein (Oost-Duitsland) 2.30.27, 4. Dumitrescu (Roemenië) 2.30.34, 5. Ziegler (Roemenië) z.t., 6. Benet (Frankrijk) z.t. De plaatsen van de Nederlanders in de eerste etappe waren: 29. Hans den Har tog, 32 Jan Fransen, 45 Nico Lute, 48. An- dré van Middelkoop, 77. Henny Schouten, 79. Piet Deenen. Allen finishten in dezelf de tijd als de Tsjech Schejbal, die in 2.31.10 zevende werd. De Nederlandse equipe heeft zondag In de slechts voor het ploegenklassement tel lende tweede etappe, een ploegentijdrit over 100 km van Könings-Wusterhausen naar Cottbus een teleurstellende prestatie geleverd. Weliswaar haalden onze landge noten, van wie overigens van Middelkoop en Schouten vèr na de overige vier fi nishten, het vijf minuten eerder gestarte team van Algerië in, maar in het klasse ment kwamen zij toch niet verder dan de tiende plaats met een achterstand van meer dan tien minuten op de winnende Oostduitse formatie. De uitslag was: 1. Oost-Duitsland 2.13.13, 2. Rusland 2.13.41, 3. Roemenië 2.15.46, 10. Nederland 2.23.39. Het algemeen ploegenklassement na twee dagen: 1. Oost-Duitsland 9.45.14, 2. Rus land 9.45.25, 3. Roemenië 9.48.48, 10. Ne derland 9.57.09. De steeds meer op de voorgrond tre dende Harm Ottenbros uit Alkmaar, reeds winnaar van de „klassieke" Ronde van Friesland en de grote bevrijdingsronde in Heemskerk, heeft zaterdagmorgen ook de ronde van Leiderdorp in zijn voordeel belist. Er was niemand onder zijn tegen standers die hem in de slotfase van de strijd kon houden en met honderd meter voorsprong snelde Ottenbros als triomfa tor door de finish. De uitslag was: 1 H. Ottenbros, Alk maar, de 90 km. in 2 uur 23 min. en 7 sec. 2 Th. Oudshoorn, Waverveen; 3. G. Mooy, Limmen; 4 J. de Goede, Beverwijk; 5. J. Serpenti, Wijk aan Zee; 6 D. Smit, Rot terdam; 7 G. v. d. Winden, Beverwijk; 8 C. v. d. Hulst, Zoeterwoude; 9. G. van Noord, Den Haag; 10 A. Jongkind, Aals meer. (13 F. Zomer, Halfweg; 14 C. van Borre, 15 J. Timmer, beiden Velsen-Nrd.; 19 K. Zomer, Halfweg). De leidersprijs kwam in het bezit van G. van Noord. Hij was tijdens de wed strijd de meeste keren als eerste over de streep gekomen. Voor de strijd om de „Tolweg"-beker in het zaterdagvoetbal is van de clubs uit Haarlem en omgeving alleen Jong Her cules zaterdag in het strijdperk geweest. Het verloor de uitwedstrijd tegen het KNVZ met 2-1 en is daardoor van verde re deelneming uitgeschakeld. De ontmoe ting tussen VEW en Wartburgia werd een week uitgesteld, omdat de gasten nog voor de competitie moesten spelen. In het treffen tussen KMVZ en Jong Hercules namen de bezoekers door toe doen van Huisstede weliswaar een1-0 voorsprong, maar daarmee bleken zij al hun kruit verschoten te hebben. De gast heren brachten nog voor de rust de stand in evenwicht en grepen in het vervolg van de strijd met een tweede treffer de kans om tot de volgende ronde door te dringen: 2-1. Jong Hercules was overigens geenszins de mindere van de tegenpartij. Het ontbeerde evenwel een schutter om de aanvallen doeltreffend af te ronden. In de strijd van de reserve-elftallen om de „Bronzen Zwaluw" verloor het twee de van SIZO op eigen veld met 2-1 van Katwijk 2. Het tweede van IJmuiden bracht het in de uitwedstrijd tegen NDSM 2 niet verder dan een 1-1 gelijkspel. De reservisten van IJmuiden hadden in de eerste helft een 1-0 voorsprong genomen en moesten die kleine winst na de rust door een keepersfoutje prijsgeven: 1-1. Rumoer bij SC Cambuur-DFC. Trai ner Bens (rechts) van Cambuur ver oorzaakte (weer) een incident. Hij raakte slaags met de Dordtenaar Kat- testaart. Scheidsrechter Roomer moest de meute uit elkaar jagen. De tennissers hebben weer een slechte zondag achter de rug. De competitie werd door de regen weer gebrekkig afgewerkt en de situatie is nog onoverzichtelijker ge worden. Van de Haarlemse ploegen kwam een half dozijn niet aan tennissen toe, vrij wel alle overige teams konden pas na twaalf uur starten en sommige ploegen hebben de strijd door de duisternis moe ten staken. Volgende week gaat men aan de tweede helft van de competitie beginnen. Door Groenendaal werd het keerpunt met drie gewonnen wedstrijden bereikt en het ziet er naar uit dat Groenendaal de titel zal be machtigen. Ook voor WOC, dat met 6-2 de Aemstelspelers 2 versloeg, zijn de vooruitzichten gunstig. Na de eerste speel- helft mogen we ook Jatiloo nog tot de kampioenskandidaten rekenen, maar met dit drietal is de koek voor de Haarlemse clubs op, althans wat de eerste teams be treft. Op de banen van de HLTC aan de Span jaardslaan in Haarlem, is zondag enerve rend getennist. Van de zeventien partijen, die het eerste en tweede team van de HLTC'ers speelden, werden er liefst vijf tien in drie sets beslist. Tegen DDV 3 kwamen de Haarlemmers met een 4-1 achterstand uit de singles. Alleen Martien van Rappard bracht het tot 'n overwinning. Toen na een spannende partij, met 6-4 in de finalset, ook het damesdubbel verloren ging was de nederlaag een feit en kon men nog slechts proberen de beide ge- mengddubbels tot een zege te brengen. Dit lukte en leverde (4-5) nog een wed- strijdpunt op.. Op „Eindenhout" zag men meer water dan gravel en het eerste team van Heem stede moest van spelen afzien. In zijn single redde Cees Nieland voor Bloemen- daal tegen de Leidse Hout de eer, 7-1. Br ederode verloor tegen Alta 2 drie sing les, doch kon in de dubbelspelen nog veel herstellen en sloot ten slotte op een gelijk spel. Zandvoort won tegen TIOD zijn da mespartijen en staakte met het le ge mengd- en het herendubbel nog voor de boeg op 3-3. Groenendaal moest alleen de herensingles aan Poppey laten. Spanning heerste er in de langdurige strijd van het herendubbel, gewonnen door Groenendaal met 6-1, 11-13 en 6-4. WOC was na vier ge wonnen enkelspelen al zeker van een over winning. De Aemstelspelers 2 gunde men het dames- en herendubbel, 6-2. Bij de lager geklasseerde clubs kwam HBC niet in het strijdperk. Bastione deel de de punten met Rooswijk, Jatiloo ging met een 6-2 zege op de Batavieren 2 op de goede weg voort, Duinlust moest bui gen voor Park Marlot 4 (7-0), Velsen ontmoette in WOC 7 een rivaal en staakte op een 4-3 achterstand en NVA leed met 8-0 tegen Brederode 4 zijn eerste neder laag. Het Kennemerlyceum stond tegen Shell 3 op 3-3. Sportclub Cambuur is na een enerveren de wedstrijd tegen het Dordtse DFC naar de eerste divisie van de KNVB gepromo veerd. DFC was, vooral in de eerste helft, de sterkere. De Dordtse combinaties waren beter en talrijker dan de goede dingen van de Friese voorhoede. Keeper Feyt bleek uit vorm; hjj miste ballen die hij, normaal gesproken, makkelijk had kunnen hebben en hij stelde zich herhaalde malen verkeerd op. Na vijf minuten gaf Kattestaart DFC de leiding (1-0). Mulder van Cambuur magkte er even later 1-1 van. In de 20e minuut schoot Kleinjan raak (2-1) maar Cambuur liet zich niet intimideren en Roelfsema bracht de partijen weer in evenwicht, 2-2. Na rust schoot Wieringa van de rand van het strafschopgebied hard in en Cam buur leidde met 3-2. Roelfsema schoot daarna nogmaals hard raak (4-2). Hierna beging keeper Feyt een overtreding. Scheidsrechter Roomer wees naar de elf meter stip. Trainer Bens, die van zijn ver oordeling vorige week niet veel geleerd scheen te hebben, stormde het veld op, maar werd door Kattestaart tegengehou den. Bens sloeg hard toe en Kattestaart betaalde met gelijke munt. Roomer stuur de Bens van het veld af en Van de Wel benutte de strafschop, 5-2. Even voor het einde maakte Roelfsema er nog 6-2 van en toen was Cambuur's promotie een feit. De promotiewedstrijd tussen Wageningen en Xerxes, die op het DOS-terrein in Utrecht zou worden gespeeld, is afgelast. De ontmoeting heeft nu plaats op dinsdag avond, eveneens op het DOS-terrein. Bij de zaterdag in Rotterdam gehouden selectiewedstrijden voor de samenstelling van de nationale zwemploeg zijn over het algemeen zulke matige tijden uit de bus gekomen, dat men zich nauwelijks illusies kan maken over de uitslag van de landen- wedstrijd Engeland-Nederland op 21 en 22 mei a.s. in Blackpool. Natuurlijk geven de uitslagen door het niet meezwemmen van cracks als Bert Sitters en Johan Bonte koe, die verhinderd waren, op sommige punten een vertekend beeld. Maar het is toch wel pijnlijk duidelijk geworden, dat de zeer nabije toekomst van de Nederland se zwemploeg er weinig rooskleurig uit ziet. Terwijl er nu reeds in het buiten land, met Amerika aan het hoofd, zeer scherpe internationale zwemprestaties worden geleverd, is dit Hollandse selectie team op een enkele uitzondering na nau welijks boven nationaal niveau gekomen. Enkele geroutineerde krachten zijn ge lukkig gebleven. In de eerste plaats Ada Kok en Klenie Bimolt. De struise Amster damse leverde op de vlinderslag zelfs een prestatie, waarmee zij bovenaan de we reldranglijst van dit jaar prijkt: 1.06.7. Ver der beproefde zij voor de verandering haar krachten eens op de 400 meter vrije slag welke zij won in 5.07.3. Klenie Bimolt was oppermachtig op de 100 en de 200 meter schoolslag. De laatste afstand won zij uitdrijvend in 2.53.6. Tekenend voor de momenteel heersende bloedarmoede in de zwemsport was het zich te plaatsen met een tijd van 58.6 sec. Eerste werd Vinus van Baaien met 56.5 sec. Jan Bouwman verbeterde twaalf jaar geleden zijn eerste nationale record. Hij is momenteel 31 jaar. Op de 200 m. vlinderslag heren zwom de Haarlemmer Martien van Goor zich (met 2.29.8) in de nationale ploeg. Dick Langer- horst (HZPC) werd eerste in 2.29.7. Carla Jansen (Njord) werd derde op de 400 m. vrije slag in 5.17.9. Ada Kok werd eerste (5.07.3) en Fieneke Winkel tweede (5.17.1). Klenie Bimolt zwom weer goed. geringe aantal deelneemsters op de schoolslagnummers: drie slechts in to taal. Daarbij dient gezegd, dat door het ongelukkige tijdstip van de wedstrijd te gen Groot-Brittannië midden in de examen tijd, de coördinerende coach Rob Kerkho ven een groot deel van de nog actieve oudere garde niet kon beproeven. Zo ont braken in Rotterdam ook nog Ineke Tiche laar, Jan Weeteling, Henri van Osch, Aad Oudt en Jan Jiskoot. Alleen laatstgenoem de zal in Blackpool meedoen. Hij komt zelfs uit op vier onderdelen. Dit is zowat het maximum wat men een zwemmer op twee dagen kan laten zwemmen. In de ploeg voor Blackpool plaatsten zich niet minder dan tien debutanten: acht jon gens en twee meisjes. De meest belovende onder hen is ongetwijfeld de Zwolse schoolslagzwemmer Hans Spijkerman, die deze winter de nationale 25 meterrecords verbeterde maar op de moeilijke 50 meter- baan van Rotterdam-Zuid minder op dreef was: 1.14.9 en 2.42.7. Hemmy Vriens, de eeuwige tweede op dit nummer achter Wie- ger Mensonides, zag zich ditmaal zelfs uit de ploeg gezwommen door Arjaan den Haan, de 16-jarige broer van de vroegere wereldrecordhoudster Ada den Haan. De ze maakte in de eerste serie dezelfde tijd als Vriens in de tweede, namelijk 2.48.4. Een geduchte verjonging onderging noodgedwongen de Nederlandse ploeg op de rugslag heren. Bij afwezigheid van Jan Weeteling en Henri van Osch kwalifi ceerden zich de zestienjarige Gerrit ter Beek en de vijftienjarige Herman Deekens in overigens matige tijden 2.27.5 en 2.27.8 Aan de andere kant werd de ploeg op de 4x100 meter vrije slag heren aanmer kelijk „zwaarder" in leeftijd, doordat de IJ-zwemmer Jan Bouwman erin slaagde De 18-jarige Coby Sikkens zal wel licht een hoofdstuk apart vormen in de zwemgeschiedenis. Twee jaar geleden zwom zij 1.08 op de vrije slag. Daarna hield zij op met trainen om eindexamen HBS te doen. Deze winter hervatte ze de training op de borstcrawl. Zes weken geleden kwam ze op de gedachte zich eens om te draaien en rugslag te zwem men. Ze vond dit zo leuk, dat ze rug- crawl ging trainen. En nu is zij de snel ste van Nederland De Nederlandse zwemploeg die vrijdag 21 en zaterdag 22 mei in het 55-yardsbad te Blackpool in de jaarlijkse interland tegen Groot-Brittannië uit komt, ziet er in volgorde van het programma als volgt uit: Vrijdag: 100 m vrije slag heren: Vinus van Baa ien (Zwemlust) en Jan Jiskoot (IJ). 200 m schoolslag dames: Klenie Bimolt (GZPC) en Betty Heukels (PSV). 200 m vlinderslag heren: Dick Langer- horst (HZPC) en Martien van Goor (Haar lem). 400 m vrije slag dames: Ada Kok (De Futen) en Fieneke Winkel (GDZ). 200 m rugslag heren: Gerrit ter Beek (Thialf) en Herman Deekens (Jonas). 100 m rugslag dames: Cobie Sikkens (GZPC) en Ineke Reymerink (KNZB). 1500 m vrije slag: Harry Ranzijn (IJ) en Johan Schans (Vechtstr.). 4 x 100 m vrije slag dames: Paulien van der Wildt (SZC), Lydia Schaap (HDZ), Winnie van Weerdenburg (ZIAN) en Toos Beumer (Nereus). 4 x 100 m. wisselslag heren: Peter Schil- lemans (Dolfijn), Hans Spijkerman (BZZ), Jan Jiskoot en Vinus van Baaien. Zaterdag: 400 m wisselslag heren: Chris van Lint (PSV) en Jan Jiskoot. 100 m vrije slag dames: Paulien van der Wildt en Lydia Schaap. 400 m vrije slag heren: Johan Schans en Harry Ranzijn. 100 m vlinderslag dames: Ada Kok en Nel Bos (ADZ). 200 m schoolslag heren: Hans Spijker man en Arjaan den Haan (PSV). 400 m wisselslag dames: Betty Heukels en Adrie Lasterie (Naarden). 4 x 100 m wisselslag dames: Cobie Sik kens, Klenie Bimolt, Ada Kok en Paulien van der Wildt. 4 x 200 m vrije slag heren: Vinus van Baaien, Dick Langerhorst, Jan Jiskoot en Jan Bouwman (IJ). Schoonspringen dames: Anita Smith (GDZ) en Mariet Dommers (Joop Stotijn). Idem heren: Leo van Oudheusden en Ton van Oudheusden (Joop Stotijn). De leiding van de ploeg berust bij d« dames mevr. I. Koster en mej. A. den Haan en de heren P. Verwoerdt, J. van Duyne. R. Kerkhoven, J. Braamzeel en W. den Boer. De inmiddels in het nationale team ge kozen schoolslagzwemmer Hans Spijker man heeft zondag in het Stilo-bad van Zwolle het Nederlands record 200 meter schoolslag (25 meterbaan) verbeterd. Spij kerman won de afstand in 3.33.7. Het oude record stond sedert 11 april van dit jaar reeds op zijn naam met 2.33,9. X

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11