HALF ZWAAR - HEEL LEKKER I Kort en bondig Vader steekt ongewenste schoonzoon in de rug Ab Goubitz redde Frangaise uit het water in Utrecht AGENDA KRAMMETJE FOK POLLE PELLI EN PINGO Brand op tankschip uit Rotterdam Bij vechtpartij in Oudenbosch Juwelendief reed met auto in de sloot Komst van pauselijke afgezant nog niet zeker Doden in het verkeer Drie opvarenden van Belgische Rijnaak verdronken Belofte van minister ontketende ovatie Nauwere samenwerking links-socialisten in Europa t Prinses Irene en echtgenoot in Nederland Beter weer STENOTYP MAANDAG 10 MEI 1965 2 Tientallen mensen keken alleen maar toe Haarlem V elsen-lJ muiden Beverwijk Congres BNMO 9 voor lijdelijke steno-typistes WEERRAPPORTEN De bemanning van het benzinetankschip „Madelene", rederij Delta-Olietransport uit Rotterdam, heeft zondagmiddag benauwde ogenblikken beleefd. Op het schip, dat vol- beladen om drie uur Lobith passeerde, brak brand uit in het kapiteinsverblijf. Door een nog niet bekende oorzaak, doch waarschijn lijk door een defect, zette de oliekachel de naaste omgeving in vlammen. Dank zij snel ingrijpen van brandweer en waterpolitie op de rivier kon het vuur betrekkelijk snel worden bedwongen, zodat de zeer brandbare en explosieve lading van de tanker behouden kon blijven. Advertentie »X6XBM'/9 DRUM Op de Bosschendijk te Oudenbosch is zaterdagavond het zwaargewonde lichaam gevonden van de 29-jarige M. H. uit Sint Willebrord. Kort tevoren was hij in ge vecht gewikkeld met de vader van zijn meisje, een veertigjarige inwoner van Oudenbosch. In dat gevecht zou deze de YVillebrordse jongeman enkele messteken in de rug hebben toegediend waarbij een long ernstig werd geraakt. De in levensgevaar verkerende jonge man is onmiddellijk naar een plaatselijk ziekenhuis gebracht. Zijn toestand was zondagmorgen kritiek, maar 's avonds trad een lichte verbetering op. De vermoede lijke dader werd in een café aan de Bos schendijk gearresteerd. In de nacht van zaterdag op zondag is in het dorp Zuidwolde in Drente de e' la- geruit van de horlogewinkel van de heer H. Beekelaar aan de Hoofdstraat ingesla gen. Horloges, ringen en sieraden ter waar de van 3.000 gulden werden gestolen. De dader ging er in een gestolen auto van door, maar belandde later met de wagen in een sloot. In de auto en in het nabij gelegen heide veld werd de helft van de sieraden terug gevonden. Gezien de bloedvlekken in de auto neemt de politie aan dat de dader vrij ernstig aan de borstkas gewond moet zijn. Voorts blijkt dat hij tussen half twee half zeven in de afgelopen nacht langs de provinciale weg tussen Hoogeveen en Om men hulp heeft gehad. De groepscommandant van de rijkspoli tie te Ruinen vraagt inlichtingen, tel 05221- 233. Hij bleek in het bezit te zijn van het bebloede mes waarmee de Willebrordse jongeman ernstig was gewond. Hij is in het politiebureau te Oudenbosch ingesloten. De oorzaak van deze vechtpartij was het verbod dat de vader het slachtoffer had opgelegd om met zijn dochter om te gaan. Voor het gevecht was M.H. samen met het meisje een café aan de Bosschen dijk binnengegaan, waar ook haar ouders aanwezig waren. Omdat M.H. zich kenne lijk niet aan het verbod wenste te storen kwam het tussen beide mannen tot een hevige woordenwisseling. Om verdere moeilijkheden te voorkomen, werkten ca fé-bezoekers M.H. toen naar buiten. Het meisje ging met hem mee. De woedende vader liep achter zijn dochter en haar vriend aan, waarna de vechtpartij ont stond. De vader, die een volledige bekentenis heeft afgelegd, verklaarde uit vrees voor de Willebrordse jongeman te hebben gesto ken. Deze zou hebben gezegd dat hij lie ver de kast inging dan een klap van de vader van zijn meisje te accepteren. De geruchten dat de paus van plan zou zijn een apostolisch visitator naar ons land te sturen zijn nog niet bevestigd. De geruchten willen dat pater Van Gestel, een hoge Jezuieten-pater, hiervoor is aan gewezen. De Nederlandse ambassade zei ons dat het gerucht inderdaad bestaat maar dat men daar ook niets meer weet. De substi tuut-staatssecretaris van de paus wil het bericht noch bevestigen noch ontkennen. Een hoge Nederlandse geestelijke in Ro me zei ons dat er over die dingen gepraat is maar niet in of#ciële Vaticaanse krin gen, hoewel het t i r wel mogelijk werd geacht. De beslissing daartoe zou bij de paus liggen, hoewel er geen enkel voorbeeld voor handen is gedurende de laatste vijf tig jaar dat een apostolische visitator naar een land gestuurd wordt om daar de zaken eens te gaan bekijken. Het komt wel voor, ook in Nederland, dat er een afgezant komt voor het bezoe ken van seminaria. Enige jaren geleden was dat het geval met pater Tromp. Er zijn natuurlijk wel dingen, zoals de moeilijkheden met de nieuwe liturgie, die in Vaticaanse kringen wel de aandacht trekken, maar dat probleem geldt niet al leen voor Nederland doch doet zich in praktisch alle landen voor. Ochtendgymnastiekman Ab Goubitz uit Hilversum, heeft zaterdag een bejaarde Francaise uit de Utrechtse Catharijnesin- gel gered. De vrouw, de tachtig-jarige Ca- mille Lecerf uit Senne Maxtine, was in het water gevallen, nadat zij op de Rijn kade over een betonnen stootrand voor auto's was gestruikeld. Op haar hulpgeroep waren tientallen c Concertgebouw, vandaag 20 ui: concert door het N.PhO. o.l.v. Henri Arends. So liste Mariëtte van Wijk (piano). Dinsdag 20.15 u.: Concert door de koninklijke lie dertafel „Zang en Vriendschap" o.l.v. Jan Laarveld. M.m.v. Martha Kerkhoff (alt) en het Meestertrio. Stadsschouwburg, dinsdag 20 u.: De Ne derlandse Comedie met „Wie is bang voor Virginia Woolf" van E. Albee. M.m.v. Ank van der Moer, Han Bentz van den Berg e.a. Grote Kerk, dinsdag 20 u.: Orgelbespe ling. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: ,,'t Is 'n gek ke, rare, dolle, dwaze wereld", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „F.B.I. tegen handelaren in verdovende middelen", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De gele Rolls Royce". 14 j. Luxor. 14, 19 en 21.15 u.: „Alta infedelta" 18 j. Minerva, 20.15 u-: „U spreekt met uw moordenaar", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De hel van Duinkerken", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De laatste dagen van Pompei", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Ninotchka", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Prentenkabinet: "xpositie van poppen van Maja Alexander en Trudy de Ruyter. Tot 14 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 u. en tot 16 mei ook 's avonds van 20.30-23-30 u. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Haya Schuszheim. Tot 1 juni. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van werken van Dirk jan Ribbeling en W. Vogel. Tot 23 mei. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klas siek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Artlficia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werken van Poppe Damave en keramiek van Rob den Tonke- laar. Dagelijks geopend van 9.30-18 u. Tot 4 juni. BE VRIJDIN GSTENTOONSTELLIN GBN Vlshal en Vleeshal (Grote Markt): „De Jaren '40-'45". Dagelijks geopend van 9-17 u. en op woensdag, vrijdag en zaterdag ook van 20-22 u. Zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot 8 juni. Jac. P. Thijsselyceum (Landgoed Els- wout, Overveen): Expositie van Bezetting- Verzet-Bevrijding. Dagelijks geopend van 10-12 u., 14-17 u. en 19.30-21.30 u. Tot 16 mei. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" krant van vrijdag 7 mei). in de MAANDAG 10 MEI City, geen filmvoorstelling. Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Cultureel Centrum, 20 uur: Contact avond „Fauna Felisena". De Rank, 19.30 uur: opvoering van de operette „Mariëtte", door chr. meisjesclub „Kleine Kracht". DINSDAG 11 MEI City, 20 uur: „Vijf mijl voor midder nacht". Stadsschouwburg, 20 ii.: „Veel liefs uit Moskou". Zomerlust, Santpoort, 20 uur: Toneel avond „Jan van Dommelen". Felison, Heidestraat 45, van 19 tot 21 uur: Tentoonstelling van werken van Cha- bot. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen Noord: 19 tot 21 u.; wijk centrum „De Duinpan", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 16 tot 18 en 19 tot 21 u. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 u. MAANDAG 10 MEI Kennemer Theater, 19.30 uur: „De lang ste dag". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De gro te Caruso". W.B. Theater, 20 uur: „Het duivelshuis". Galerie Boumans, Breestraat 122, ex positie werken van de heer Kraaijoord, van de Haarlemse Schilders „De Groep", geopend van 918 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.3021.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 1521 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 14 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 14 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 19 tot 21 u. DINSDAG 11 MEI Kennemer Theater, 19.30 uur: „De lang ste dag" (één voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De gro te Caruso". Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie van werken van de heer Kraaijoord, van de Haarlemse Schilders „De Groep", geopend van 918 uur. Gemeentelijke Huishoudschool, Moens- plein, 19 uur: Stichting voor Huishoudelijke en Gezinsvoorlichting, naaicursus. Verenigingsgebouw, Plesmanweg, 14 uur: Stichting Huishoudelijke en Gezinsvoor lichting. hoedjescursus. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30 tot 21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 1421 uur; r.k. leeszaal geopend van 1421 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1921 uur; r.k. leeszaal geopend van 1921 uur. mensen toegesneld, maar niemand had zich in het water gewaagd. De 54-jarige Ab Goubitz was van het station op weg naar de Beatrixhal om daar een televisieuitzending van de turn- wedstrijd NederlandPolen (dames) van commentaar te voorzien. Hij bedacht zich geen moment, deed zijn overjas en col bert uit en dook. Spoedig had hij de vrouw gered. Beiden werden naar het beademingscen trum van het akademisch ziekenhuis ge bracht. De Frangaise bleek een enkel te hebben gebroken. Ab Goubitz had alleen een nat pak. Dank zij zeer snel werk van de Hilversumse en Utrechtse politie kon hij op tijd van „eigen" droge kleren wor den voorzien. Aldus kon hij de t.v.-kijkers nog juist op tijd zijn commentaar laten hores« Ook in Zwolle bleven tal van mensen staan kijken terwijl twee mensen in ver- drinkingsnood verkeerden. De zestienjarige Gerrie Tollenaar sprong echter in de vieze stinkende gracht langs de Zamenhofsingel om de twee inzitten den van een te water geraakte personen auto te redden. Het Zwolse kantoormeisje slaagde er met behulp van een touw in de vrouw van de bestuurder aan de kant te krijgen. Ze zwom nog terug om de bestuurder, die de zwemkunst meester was, het touw toe te reiken. Deze accepteerde dit dankbaar. De redding speelde zich in enkele minu ten af. De bestuurder had de macht over zijn voertuig verloren doordat hij onwel was geworden. Bij een botsing tussen twee auto's op een kruispunt in Nijmegen is de zestig' jarige mevrouw Knier-Dekker, inwoonster van deze plaats, om het leven gekomen. Haar dochter, de 31-jarige mevrouw Hof land-Knier, overleed later in het zieken huis. De 78-jarige P. Wessels uit Rotterdam is op een voetgangersoversteekplaats op het Weena in Rotterdam door een taxi aangereden. Hij werd zo ernstig gewond, dat hij zeer kort daarna is overleden. De 64-jarige mevrouw M. Keiler uit Duisburg is in de Noordlimburgse plaats Afferden met haar auto in een bocht van de weg geraakt en tegen een boom gebotst. De wagen vloog in brand. Voorbijgangers slaagden erin de bestuurster uit het wrak te halen, doch zij bleek reeds te zijn over leden. Juist enkele dagen voor zijn trouwen is de 29-jarige bankwerker A. Verhoef uit Amersfoort in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen bij een ver keersongeluk op de Amersfoortseweg ter hoogte van de Dolderse weg in de buurt schap Huis ter Heide. De man stond omstreeks drie uur in de nacht midden op de rijbaan van de Amers foortseweg om te trachten een lift naar zijn woonplaats te krijgeh. Hij werd aan gereden door een personenauto en overleed ter plaatse. EMMERIK (AP) Na een botsing tus sen drie schepen is zondag bij Emmerik een Belgische rijnaak gezonken. De echt genoot van de schipper en hun beide kin deren worden vermist en zijn vermoede lijk verdronken. Volgens de Westduitse politie te water is schipper M. Koreman vermoedelijk de eni ge overlevende van de opvarenden van de 365 ton metende „Da Capo", die uit Gent afkomstig was. Hij is in een ziekenhuis op genomen om behandeld te worden voor een 'shock en uitputting. De vermoedelijke slachtoffers zijn me vrouw Koreman, 26 jaar, Mare Koreman, 4 jaar en Walteg Koreman, 2 jaar. De Belgische aak. voer stroomopwaarts met eeri lading gewalste draad. De bótsing Ontstond toen het Nederland se passagiersschip Amsterdam van de rechteroever afvoer. Volgens de politie was ook de aak Solta uit Antwerpen bij het ongeluk betrokken. Naar de oorzaken van het ongeluk wordt een onderzoek ingesteld. Hoogleraren. Dr. Th. Vossenaar is benoemd toe buitengewoon hoogleraar aan de rijksuniversiteit in Utrecht. Hij zal daar onderwijs gaan geven in de algemene ziektekunde en de ziektekundige ont leedkunde. Dr. Chr. van Paassen is benoemd tot hoogleraar in de faculteti der sociale wetenschappen om onderwijs te geven in de sociale aardrijkskunde der wester se landen buiten Europa, de toegepaste aardrijkskunde en de planologie. Koningin Juliana heeft zaterdag in Rot terdam een gedeelte bijgewoond van het congres van de Bond van Militaire Oor logsslachtoffers. Voor dit twintigste con gres van de bond toonden ook de minister van Defensie, de heer P. J. S. de Jong, de Commissaris der Koningin in Zuid-Hol land, mr. J. Klaasesz, de burgemeester van Rotterdam, de heer W. Thomassen en de ambassadeurs van zeventien landen hun belangstelling. Uit tal van landen waren deputaties naar Rotterdam gekomen. De voorzitter van de B.N.M.O., de heer W. C. J. M. van Lanschot, ging in een rede uitvoerig in op hetgeen gedaan wordt voor de militaire oorlogsslachtoffers en hun nabestaanden. Nog altijd is er een groot verschil tussen de uitkeringen aan hen, die tot de Nederlandse strijdkrachten behoor den, en die aan de mensen die in Indonesië in militaire dienst waren. De vroegere le den van het K.N.I.L. komen er zeer be kaaid af, aldus de heer Van Lanschot. Hij achtte invoering van een glijdende pensioengrondslag nodig. De militaire in validiteitspensioenen zijn gebaseerd op het inkomen dat de betrokken militair had toen hij invalide werd, veelal op jeugdi ge leeftijd. Maar bij de pensionering wordt er geen rekening mee gehouden, dat de man in kwestie bezig was een carrière op te bou' wen, die abrupt werd afgebroken, waar door de mogelijkheden van positieverbete ring ophielden. De heer Van Lanschot be pleitte de instelling van een staatscom missie om dit probleem te bezien. Naar zijn mening moeten ook de pensioenen van de nabestaanden nodig worden her zien. Minister De Jong ontketende een ovatie door zijn belofte, dat in nauwe samenwer king tussen de bond en het departement van Defensie de problemen, die door de heer Van Lanschot waren aangeroerd, zul len worden besproken en opgelost. Met een diner en een amusementsavond werd de viering van het twintigjarig bestaan van de bond besloten. Vertegenwoordigers van enige links-so cialistische groeperingen in West-Europa hebben in een vergadering in Den Haag besloten tot een nauwere samenwerking te komen. Hiertoe zal in Nederland een se cretariaat worden gevestigd, dat voorlopig het coördinerende werk zal verrichten. De uitnodigingen voor deze bijeenkomst waren uitgegaan van de,Pacifistisch So cialistische Partij Nederland. Aanwezig waren afgevaardigden van de Independent Labour Party (Engeland), de Socialisti sche Volkspartij (Noorwegen), de Vereni ging voor Onafhankelijke Socialisten (West Duitsland), de Bond van Links Socialisten (België) en de P.S.P. Nederland. 233. DREIGEND ZWEEFDE DE wolk tot boven het bed van de geleerde heren Li-Ko-Ko en Ki-Lo-Brein. De beide professoren lagen nog steeds in diepe rust verzonken. Om het hoekje van de deur keek Brammetje gespannen toe. Nauwkeurig wachtte hij totdat de wolk vlak boven de beide heren hing... en toen prikte hij met een puntige stok de wolk door. De gevolgen waren geweldig! Ogenblikkelijk begon het te regenen in het kleine kamertje, maar zoals de men sen op aarde al hadden gemerkt roos het geen gewone regen. Alle druppels waren gepunt en ijzig scherp! Schreeuwend werden de professoren wakker. Met handen en voeten probeerden ze zich te verdedigen tegen de druppels, die als naalden hun huid bestookten. „Mijn paraplu", riep Li-Ko-Ko. „Waar is mijn paraplu?" „Help ons!" schreeuwde Ki-Lo-Brein, „dit is niet om uit te houden. Dit is ver schrikkelijk!" „Juist," riep Brammetje Fok bij de deur. „Nu voelen jullie zélf eens, wat die mooie wolken van jullie voor de mensen op aarde betekenen!" W6 KUNNEN BETER HET TOUIA/ DOORSNIJDEN! HE, blE PA RA PUI VOORDAT H6T SCHIP H6LEMAAU r--A IK TOCH REDDEN MISSCHIEN KOMT ER WEI» RE6EN OKJD6R6AAT PI B =lïpftKIO{N 1774-G Dank. De minister van Buitenlandse Za ken, mr. Luns, heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot, de heer Dean Rusk, tele grafisch zijn dank overgebracht voor de Amerikaanse hulp bij de evacuatie van Nederlanders uit Santo Domingo tijdens de ongeregeldheden aldaar. Honderdvier. Henriette J. Kropff in Zeist heeft in betrekkelijk goede gezondheid haar 104de verjaardag gevierd. Zij woont sedert 1927 in Zeist. Voordien was ze ja renlang hoofd van de huishouding van een meisjeskostschool in Apeldoorn. Zij heeft zeer veel gedaan voor de zending in Suriname. Rode Kruis. De geboortedag van Jean Henry Dunant, de stichter van het Rode Kruis, is op de Wereld Rode Kruisdag in Nederland herdacht door het leggen van een krans met rode anjers en witte tulpen bij het standbeeld van Henry Du nant op het terrein van het conferentie oord „Woudschoten" bij Zeist en de of ficiële start van een jeugdactie ten be hoeve van de ontwikkelingslanden. Generaal Foulkes. De Canadese generaal Charles Foulkes heeft in Wageningen een défilé afgenomen van deelnemers aan de vierdaagse Wageningse capitu- latiewandelmars. Prinses Irene en haar echtgenoot, prins Charles, waren dit weekeinde in Neder land. Zaterdag bezochten zij in Rotterdam een vriendin van de prinses, mej. Petra Brussaard. 's Avonds reed prinses Irene naar haar grootmoeder, prinses Armgard, in Diepenheim. Prins Charles ging naar Paleis Soestdijk. Zondagmiddag bracht een hofauto hem ook naar het kasteeltje War- melo in Diepenheim. Advertentie HAARLEM, Klnderhuöifngel 44 TMoon (02500).18342 Het K.N.M.I. deelt mee: Achter de depressie, die gisteren in ons land veel regen en een stormachtige wind veroorzaakte, is met noordwestelijke win den koele polaire lucht ons land binnen gestroomd. Hierin komen opklaringen voor, maar de temperaturen zijn aan de lage kant. De depressie lag vanmorgen al boven het zuidelijk gedeelte van de Oostzee. Bo ven de Britse eilanden is een rug van ho- gedruk aangekomen, die nog in betekenis toeneemt. Deze rug zal dinsdag ons land bereiken hetgeen een verdere weersverbe- tering tot gevolg heeft. De wind neemt af en de temperaturen worden wat hoger. Er komen meer opklaringen en de kans op regen wordt gering. Maximum-temperaturen c binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. 5 o geheel bew. nw zwaar bew. nnw zwaar bew. nw geheel bew. nw zwaar bew. wnw regen nw zwaar bew. nw geheel bew. wnw a S 12 15 13 12 14 13 15 14 2 3 1 8 10 14 5 6 Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locamo Wenen Innsbruck Belgrado Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon Zon op 4.53 uur, onder 20.21 uur. Maan op 15.31 uur, onder 3.52 uur. Maanstanden 15 mei 12.52 uur volle maan. 23 mei 15.40 uur laatste kwartier. 30 mei 22.13 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 10 mei Hoog water 11.49 uur en uur. Laag water 6.54 uur en 19.55 uur. Dinsdag 11 mei Hoog water 0.26 uur en 12.56 uur. Laag water 8-16 uur en 21.03 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ia 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden- half bew. ono 16 0,1 zwaar bew. nno 10 7 zwaar bew. nw 9 15 licht bew. nw 13 1 onbewolkt w 17 0 zwaar bew. nw 14 3 half bew. wnw 16 0 licht bew. w 16 0,3 onbewolkt w 18 0 motregen nnw 24 0,1 half bew. nw 23 0 geheel bew. windst. 18 0 regenbui wnw 14 16 regenbui wzw 17 1 regenbui wnw 19 14 half bew. w 18 2 zwaar bew. zzo 21 0 onbewolkt ozo 22 0 zwaar bew. w 20 1 regen ono 21 8 zwaar bew. ono 20 0,3 licht bew. windst. 24 0 zwaar bew. n 23 0 onbewolkt windst. 31 0 half bew. windst. 25 0 onbewolkt 0 34 0 Dinsdag 11 mei

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2