De Driestuiversopera van Brecht Haarlems Jeugdorkest in prima conditie In 1964 is voor 255 milj. aan boeken verkocht NEGEN MUZEN Orgelconcert Het weekeinde J. B. Broeksz wordt V AR A-voorzitter „Mutter Courage" in het Holland Festival T elevisieprogramma Overschat stuk in vonkenspattende voorstelling yü-. De radio geeft dinsdag vermakelijker was het beeldmagazine „Mensen kijken," dat nu aardig gepresen teerd door Heieen van Meurs enige merk waardige specimina van de redelijke dier soort mens liet zien en horen, zoals een amateur-handlijnkundige, een apenverzor- ger en een dame, die maar door bleef praten over een numeriek gelijke verte genwoordiging van de vrouw in het parle ment en zo. De filmopnamen, die Ed van der Elsken met een tele-lens in slow mo tion van fietsende Hollanders maakte, le verden menig gillertje op. Gisteravond gaven wij de voorkeur aan Nederland 2, dat na een gezellige afleve ring van de wat „süsze", maar knap ge maakte Duitse serie „Meine Frau Suzan ne" op het scherm kwam met dè eerste ling van de nieuwe rubriek „Vakantie op Zicht". Het werd een «ardige, pretentielo ze uitzending over Joegoslavië, waarin ons nu eens niet, zoals een welbekend Neder lands reisfenomeen op lyrische wijze pleegt te doen, een bepaald reisdoel aan gepraat en een zekere vakantiestijl opge drongen werd. Liedjesmaker Stan Haag, die kon steunen op teksten van Casper de Groot, was dan ook als een gewone gast heer, die toevallig het betrokken land goed kende, niet misplaatst. De intermezzo's, verzorgd door Joegoslavische musici en de dansgroep Morava, verlevendigden op aan gename wijze dit programma dat door de KRO-medewerkers Nic. Notten en Nico Holtrop kundig in elkaar werd gezet. J. Damshuizer In 1964 zijn er in ons land met uitzon dering van de schoolboeken 50 miljoen boeken gekocht, waarvan de gemiddelde prijs f 4,20 bedroeg, een omzet dus van f 210 miljoen. De schoolboekenomzet be droeg ca. f 40 min. en daarbij komt nog f 5 min. aan leveranties aan bibliotheken en instellingen, zodat de totale omzet op de boekenmarkt ongeveer f 255 miljoen heeft bedragen. Aldus blijkt uit het over zicht van de Commissie voor de Collec tieve Propaganda van het Nederlands Boek. In 1964 zijn er 10.026 titels geprodu ceerd (9.448 in 1963), daarvan was 57 per cent een nieuwe uitgave en 43 percent een herdruk. Van deze titels had 42 percent een verkoopprijs beneden de 3, eenzelfde percentage een prijs van 3 tot f 10 en de resterende 16 percent een prijs van f 10 of meer. Van alle in 1964 gekochte boeken was bijna de helft, 48 percent, pocketboe ken: 43 percent daarvan pocketboeken tot 3 en 5 percent vanaf 3 (hiertoe behoren ook de paperbacks). De grootste rubrieken van de titelproduktie 1964 waren: taalwe tenschappen en letterkunde met 18 per cent, romans en novellen met 16 percent, en jeugdlectuur met 10 percent. Boeken worden voornamelijk door vrou wen gekocht. Van alle in 1964 verkochte boeken werd 63 percent door vrouwen, 37 door mannen gekocht. Het boek is niet meer zo'n uitgesproken cadeau-artikel. Van de vorig jaar gekochte boeken was 70 per cent bestemd om zelf te behouden en 30 percent om cadeau te geven. Zowel aan iemand binnen het gezin (20 percent) a la aan iemand buiten het gezin (10 percent). Juliette Gréco zingt morgen, dinsdag 11 mei, op Nederland II een aantal van haar bekendste chansons. Het programma is opgenomen in Miin- chen. (N.T.S. 20.45-21.15 uur). Mr. J. A. W. Burger zal in het voorjaar 1966 aftreden als voorzitter van de VARA. De Verenigingsraad heeft besloten de heer J. B. Broeksz, omroepsecretaris van de VARA, te verzoeken om na het aftreden van mr. Burger het voorzitterschap op zich te nemen. „Zo is het toevallig ook nog eens een keer" zal ook in het komende seizoen weer haar satirische stem laten horen. De VARA - programma-adviesraad had hierover reeds gunstig beschikt en ook de meerderheid van de verenigingsraad stem de zaterdagmiddag in studio-acht voor voortzetting. De uitzendingen zullen op een door-de-weekse avond plaatsvinden en bovendien telkens zes weken voor de sta ten- en raadsverkiezingen van 1966 gestopt worden. „Door een ongelukkig program ma-onderdeel zou de sfeer bij de verkie zingsstrijd nadelig beinvloed kunnen wor den" is de mening van het VARA hoofdbe stuur. Bij wijze van proef schalt deze zo mer het socialistische strijdlied alleen nog maar om zeven uur 's morgens door de radio en kraait de VARAhaan ook niet meer dan een paar maal per dag. De VARA neemt deze zomer een proef met een wat ernstiger zaterdagavondpro gramma en een luchtiger toets op de woensdagavond. Opvallende nieuwe pun ten in het zomerschema zijn: selecties uit eigen werken door moderne Nederlandse dichters en diepgaande gesprekken met schrijvers, een bliksemactie voor een be perkt doel („van ganser harte") op maan dagavond, eveneens op deze avond het door Mies Bouwman te presenteren „Ont moetingen met mensen die een dagje uit zijn". In het Stedelijk Museum te Amsterdam is de expositie „Ulm, Hogeschool voor Vormgeving" geopend. Deze tot en met 13 juni durende expositie wordt door het museum gehouden in samenwerking met de vereniging van beoefenaars der gebon den kunsten G.K.F. Deze na de tweede wereldoorlog opgerichte hogeschool is een internationaal centrum voor onderwijs, ontwikkeling en research op het gebied van industriële vormgeving. Guus Oster en Wim van den Brink in de Driestuiversopera van Brecht. VOOR MAANDAG NEDERLAND I IN DE CRISISJAREN toen Brecht zijn Driestuiversopera samenstelde, niet alleen met overneming van intrige en dialoogfragmenten uit John Gay's „Beggar's Opera maar voornamelijk voortbouwend op de eeuwenoude traditie van de Schelmenkomedie, zal zijn over het voetlicht geschreeuwde moraal wellicht nog keihard zijn aangekomen. Voor ons heeft de sociale strekking van Brechts ver halende theater voorzover die in dit stuk neerkomt op „Erst kommt das Fressen, dann kommt die Moral weinig schokkends meer te bieden. Daaruit is het wel licht te verklaren dat de perfecte opvoering die de Nederlandse Comedie zater dagavond in de Amsterdamse Stadsschouwburg van dit vroege Brecht-muziek- spel heeft gegeven, toch op het publiek niet veel indruk heeft gemaakt. Sinds de eertijds verrassende epische toneelvorm met de beroemde liedjes van Kurt V eill door film en grammofoonplaat welhaast gemeengoed is geworden, blijkt het stuk toch nauwelijks voldoende eigen kracht te bezitten om alsnog bij voort during te boeien. van Hetty Verhoogt. Alleen Femke Boers- REGISSEUR TON LUTZ en de ontwer- ma viel ietwat uit de toon als een ter- pers Nicolaas Wijnberg (voor de decors) moyante Lucy Brown, die juist in geen en Herman Gordijn (voor de kostuums), enkel opzicht voor de andere minnaressen bleken dan ook terecht de opvatting te huldigen dat de grootste attractie van een fonkelende opvoering diende te komen. Gordijn had, speciaal voor de lichte kooien. zeer kleurrijke, de twintiger jaren lichtelijk parodiërende kostuums ontwor pen, en Wijnberg had zich met de bij hem gebruikelijke exuberantie mogen uit leven in telkens weer aan uitdragerswin kels herinnerende uitstallingen en een werkelijk imponerende belichting, zodat met name het eerste tafereel de kermis waar het Mackie Messer-lied wordt geïn troduceerd oogverblindende effecten op leverde. Ook met het toekennen van de zang- rollen had de Nederlandse Comedie dit maal een gelukkige hand gehad. Men be schikte voor de rol van Polly Peachum die onder vele andere ook het snerpende lied van Zeerovers-Jenny moet zingen, ge lukkig over Kitty Courbois die met haar donker gekleurde timbre zonder één ogen blik in imitaties van Lotte Lenja te ver vallen, zeer indringende accenten in haar liedteksten wist te leggen. Ook bij Guus Oster als Mackie Messer, bij Hetty Ver hoogt als Spelonken-Jenny en vooral ook bij Henk Rigters als mr. Peachum vielen een groot gemak van zingen, een zeldzaam heldere verstaanbaarheid, en grote muzi kaliteit op. En dat terwijl de liedteksten bepaald niet in makkelijk te zingen, maar wel knappe strofen vertaald waren door Seth Gaaikema. VOOR DE EERSTE-plan-spelers had de regisseur gemikt op een strakke spelstijl terwijl de kleinere rollen in een gechar geerde typering werden gehouden hetgeen zeer werkzame contrasten opleverde. In deze opvatting kreeg men vermake lijke onderwereldfiguren te zien van Nell Koppen als mevrouw Peachum Cook (heel grappig profijt trekkend van het feit dat zij geen zangstem heeft) en verder van Macheath's lugubere bendgenoten: Hans Boswinkel, Pierre Myin, Jacques Com mandeur en Huib Broos. Zoals gezegd waren ook de hoofdrollen in uitstekende handen. Guus Oster z'ette Mackie Messer zeer onbewogen in maar wist in "dé 'slottaferelen zowaar nog iets van ontroering te wekken. Kittie Courbois was ook in haar spel voorbeeldig, evenals de keiharde, ietwat mysterieuze Jenny van Macheath zou mogen onderdoen. Wim van den Brink ten slotte maakte wel iets moois van de corrupte politiechef Tiger- Brown. Blijft de vraag of de Nederlandse Co medie zich niét opnieuw teveel door over wegingen van populair succes en te weinig door artistieke doelstellingen heeft laten leiden bij de keuze van deze Dreigroschen oper, terwijl met de inzet van deze zelfde artistieke potentie en misschien zelfs voor minder geld, zoveel belangrijke toneel daden gesteld zouden kunnen worden b.v. wanneer men een minder bekend werk van Brecht zou hebben aangedurfd. Hans van den Bergh EEN TALRIJK PUZLIEK heeft zich zondagavond in het gemeentelijk Concertgebouw kunnen overtuigen van de vorderingen die de laatste tijd door het Haarlems Jeugdorkest gemaakt zijn. Door de welwillende medewerking van de gemeente was de zaal getooid met palmen en vaantjes in de stadskleuren die nog van het bevrijdingsconcert op 5 mei achtergebleven waren. Bij de aanvang deelden de bloemenmeisjes een tulp of roos uit aan de orkestleden. Vóór de pauze had het orkest hoofdzakelijk een begeleidende taak, eerst in het Concert voor 4 fluiten van J. D. Heinichen, een tijdgenoot van Bach en Handel. Hier komt vooral de eerste fluitist Wim Vermeer een compliment toe om de sprekende toon waarmee hij het kwartet aanvoerde en een solo vervulde in het pastorale tweede deel. Verder kwam het tot een zuiver en sluitend samenspel met de andere drie: Renée Hesmerg, Rineke Eringa en Laurie Boltjes. Maarten Smit, eerste klarinet van hei Jeugdorkest en Wim Jolas, fagot, toonden bedrevenheid en vakmanschap in het Con cert in Bes van Karl Stamitz. De musico logische betekenis van Stamitz is helaas groter dan het soortelijk gewicht van zijn muziek, waarmee van de uitvoering geen kwaad gezegd wil zijn. Deze afstand werd echter wel heel dui delijk gemarkeerd door het hierna volgen de Dubbelconcert van Bach dat nu een maal een van de toppen van de muziekli teratuur is. Emmy Verhey en Vera Beths speelde de solopartijen met opvallend elan, strak en veerkrachtig, en de strijkers van het jeugdorkest gaven zeer zuiver en spanningsrijk tegenspel, dirigent André Kaart had de zaak goed. in de hand, zo dat het resultaat zonder meer op profes sioneel niveau kwam te staan. Het pu bliek stak zijn instemming niet onder de stoelen. NADAT EERST DE PRIJZEN (waar onder een platenspeler gratis beschikbaar gesteld door een muziekhandel hier ter stede) waren uitgereikt aan de orkestle den die voor dit concert het grootste aan tal kaarten verkocht hadden, werd het programma in de tweede helft van de avond voortgezet met de driedelige Toc cata voor slagwerkers van de Mexicaanse componist Carlos Chavez. Een werk dat uitstekend de timbre-vermengingen van de slaginstrumenten benut en dat koren op de molen was van de zes uitvoeren den, die hiervoor instructie hadden ge kregen van een jonge slagwerker van het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Dy namische erupties wisselden af met exo tische mijmering in de zachtste tinten, het was boeiend en vitaal en een succes voor spelers en dirigent. Het gehele orkest kwam in actie voor de suite in 1951 door Ton de Leeuw geschre ven bij het radio-hoorspel „Plutos" (naar Aristofanes). Hier trokken de eerste bla zers de aandacht, hobo, trompet en hoorn, maar de hele partituur die in vijf korte deeltjes een poëtische, spirituele klank heeft, kwam uitstekend tot haar recht. Met de zevende Slavische Dans van Dvorsjak, vurig en beheerst gespeeld zo als het hoort, kwam het einde van deze muziekavond die opnieuw bewees dat het Jeugdorkest een muzikale volwassenheid bezit die men bij menig orkest van vol wassenen niet alle dagen aantreft. Hetgeen mij aanleiding geeft er langs deze weg nog eens op te wijzen dat deze onderneming, organisatorisch in stand gehouden door vrijwilligers, waaronder en kele deelnemers van het orkest, nog steeds rust op een materiële basis die allesbe halve voldoende genoemd kan worden. De vereniging Jeugd en Muziek, waaruit het jeugdorkest is voortgekomen, beschikt zelf over weinig fondsen die over de vele landelijke afdelingen verdeeld moeten wor den, de financiële toestand van onze ge meente laat weinig anders dan morele steun toe. Met hulp van het Anjerfonds heeft men onlangs twee altviolen kunnen aanschaffen, Provinciale Staten hebben een subsidie van f 1500,- toegezegd, het geen overeenkomt met een garantiebedrag voor twee zaalconcerten. Men dient zich voor te stellen dat een orkest als dit, al betalen de medewerkers zelf contributie om mee te mogen spelen, zonder finan ciële middelen een précaire zaak blijft. Ik heb bijvoorbeeld uit eerste hand verno men dat de instudering van een bepaald werk dat muzikaal binnen het bereik van het orkest lag, niet kon doorgaan omdat de prijs die de uitgever vroeg voor de huur der orkestpartijen boven het budget ging. De slaginstrumenten moeten geleend worden van het N.Ph.P., omdat men er zelf geen heeft, hetgeen inhoudt dat men ze alleen kan krijgen als ons provinciaal orkest niet speelt. Ik wil het bij deze voor beelden laten, die ik alleen daarom aan haal, omdat ik ervan overtuigd ben dat in een stad als Haarlem mensen wonen die door een royaal gebaar een klinkend fundament willen geven aan het stimule rend muziekmaken van tachtig jonge men sen uit hun stad. De secretaresse van de afdelingen Haarlem van Jeugd en Muziek is mevrouw J. E. Broekens-Verwer, Drie- huizerkerkweg 27, Driehuis. Sas Bunge Handschrift van Mozart. In de voorjaars veiling van Bassenge in Berlijn is een manuscript van Mozart voor DM 33.000 (bijna 30.000 gld.) verkocht. Het bevat een capriccio uit 1778, dat Mozart aan zijn zuster Marianne heeft opgedragen. In de Grote of Sint Bavokerk zal dins dagavond 11 mei om 20 uur de organist Klaas Bolt een concert geven. Zijn programma vermeldt van Georg Böhm (1661-1733): Preludium en fuga in C gr. t.; van Johann Pachelbel (1653-1706): Koraal partita „Christus, der is mein Le- ben"; van Johann Peter Kellner (1705- 1772): Trio in G gr. t. en Preludium en fuga in d kl. t.; van Joh. Seb. Bach (1685-1750): Triosonate no. II in c kl. t. (vivace, largo, allegro), „Allein Gott in der Höh sei Ehr" en Preludium en fuga in c gr. t. De communicatie-satelliet „Vroege Vo gel" stelde de BBC en de (Amerikaanse) CBS niet alleen in staat in een gezamen lijke, rechtstreekse reportage„20 jaar na Victory-Day" terug te keren naar enige Europese plaatsen, waar grote slagen aan de Duitsers werden toegebracht, maar de ze krijgshandelingen ook te laten toelich ten in een soort van gedachtenwisseling tussen generaal Eisenhower en veldmaar schalk Montgomery, hoewel deze in het zelfde uur duizenden mijlen van elkaar ver wijderd waren. Al bleef de toelichting der beide heren en die der beroepsverslagge vers wat aan de oppervlakkige kant, me de door vertoning van toepasselijke frag menten van oorlogsfilmjoumaals werd het een zeer indrukwekkend schakelpro gramma. De NTS, steeds welbewust van het feit dat zeker op de zaterdagavond tal loze kinderen t.v. kijken, mag niet ver weten worden, dat in deze uitzending gru welijke beelden werden getoond, die ge maakt werden na de bevrijding van het concentratiekamp Bergen-Belsen. Van het daaropvolgende avondprogram ma, verzorgd door de VPRO, slaagden natuurlijk tenvolle de onderdelen, gewijd aan „Les Compagnons de la Chanson" en aan het „Ensemble Nationale de la Répu- blique Guinée", de intussen hier reeds zo populair geworden Afrikaanse dans groep. Weinig amusant en van een bijna ama- teurisch gehalte bleek het amusements programma „Uit goed voor U" te zijn waarin vooral de heren Ben Rowold en Frans Halsema de indruk maakten, aan komende krachten te zijn, die (dan uiter aard) te vroeg op de t.v.-camera's werden losgelaten. Stukken onderhoudender en Besprekingen met de Bühnen der Stadt Köln hebben thans tot het positieve resul taat geleid, dat dit ensemble in het aan staande Holland Festival bereid is helaas slechts een tweetal opvoeringen te geven van een van zijn belangrijkste produkties, namelijk van Bertolt Brechts „Mutter Courage und ihre Kinder". Deze voorstel ling, die behoort tot de meest representa tieve van Duitsland, zal worden gegeven op 5 juli in de Stadsschouwburg te Am sterdam en op 6 juli in de Koninklijke Schouwburg te Den Haag. De muziek van deze „Chronik aus dem Dreissigjahrigen Krieg" is van Paul Des sau. De regisseur Peter Palitzsch wordt bij zijn veelomvattende werkzaamheden geassiteerd door Johann-Richard Hansel en Horst Schneider. De decors en kos tuums zijn ontworpen door Bert Kistner, daarbij terzijde gestaan door Gert Flei scher. De muzikale leiding berust bij Josef De volgende actrices en acteurs werken aan deze opvoeringen mede: Ursula von Reibnitz in de titelrol, verder Angela Schmid, Margret Homeyer, Annemarie Schlaebitz, Charlotte Asendorf, Jürgen Wil- ke, Joachim Richert, Wolf Schlamminger, Gerhard Becker, Franz Josef Steffens, Giinther Ungeheuer, Georg-Peter Pilz, Eric Schildkraut, Günter Dybus, Lothar Rietveld-paviljoen. In de beeldentuin van Ostermann, Curt Faber, Alois Garg. het Kröller-Müllermuseum in het natio nale park de Hoge Veluwe heeft ir. W- van Tijen namens ongeveer tweehonderd architecten het Rietveld-paviljoen over gedragen aan het rijk. De minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, mr. M. Vrolijk, aanvaardde offi cieel het paviljoen, waarmee de Neder landse architecten de overleden architect G. Th. Rietveld willen eren. HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Het levende Woord, medita tie. 7.05 Ouverture; Reportages en com mentaren, wegeninformatie en lichte grammofoonmuziek (7.30-7.40 Nieuws, ca. 8.00 Overweging. 8.30 Nieuws. 8.40 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Amusementsmuziek (gr.). 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte grammofoonmuziek. 11.50.... vooruit, le zing. 12.00 Angelus. 12.03 Concertgebouw orkest: moderne muziek. 12.20 Wij van het land: voor de boeren. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 De Meidagen van 1940, serie pro gramma's over de inval van de Duitse troepen in ons land, nu 25 jaar geleden. 12.50 Draaien maar!!!!, lichte grammo foonmuziek. 13.35 Lichte grammofoonmu ziek. 14.00 Voor de plattelandsvrouwen. 14.10 Musiësta, gevarieerd muzikaal pro gramma. 14.50 Lichtbaken, lezing (herha ling van zaterdag jl.). 15.00 Rieleksen. gevarieerd programma (herhaling van za terdag jl.). 16.00 Voor de zieken. 16.40 Onderweg, programma voor oudere luiste raars. 17.00 Voor de jeugd. 17.35 Voor de padvinders. 17,50 Overheidsvoorlichting: Een bergbeklimming op Curasao. Spre ker: Tom Lindeijer. 18.00 Stereo: Licht ensemble. 18.20 Uitzending van het Gere formeerd Politiek Verbond: Soekarno's verklaring over West-Papoea. Spreker: De heer M. W. Kaisiepo. 18.30 Lichte gram mofoonmuziek. 18.50 En nu mijn geval, vragenbeantwoording. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Metropole orkest en zangsoliste. 20.00 Stereo: Radio Kameror kest: Moderne Nederlandse muziek. 21.00 Van Randgewesten tot Benelux-Middenge bied (III), klankbeeld. 21.35 Kerkorgel concert: moderne werken. 22.05 Geestelij ke liederen. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.45 Alle landen hebben allerhande liedjes. 23.15 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Beiaardconcert. 7.30 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagope ning. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Ochtendgymnas tiek. 9.00 De groenteman. 9.05 Franse mu ziek uit de 18e eeuw (gr.). 9.40 Morgen wijding. 9.55 Boekbespreking. 10.00 Ar beidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 12.00 Dansorkest en zangsolisten. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Overheidsvoorlichting: Voor de land bouw. 12.40 Zigeunermuziek (gr.). 13.00 Nieuws. 13.10 Mededelingen, eventueel ac tueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beurs berichten. 13.30 Zangsolisten met pianobe geleiding. 14.00 Voor de vrouw. 14.40 Schoolradio. 15.00 Lichte grammofoonmu ziek. 15.30 Litterair klankbeeld. 16.00 Nws. 16.02 Viool en piano: moderne en klas sieke muziek (opn.). 16.30 Voor de jeugd. 17.30 New York calling. 17.35 Lichte gram mofoonmuziek voor de tieners. 18.00 Nws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Populaire grammofoonmuziek. 18:55 Gesproken brief uit Parijs. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Operamuziek (gr.). 20.00 Nieuws. 20.05 Radar: radioperiodiek. 20.45 Het vierde Lustrum van de Bond van Nederlandse Mi litaire Oorlogsslachtoffers: Flitsen uit het feestelijk programma. 21.50 Toneelbeschou wing. 22.00 Sitar: radiotijdschrift voor gi taristen. 22.10 Bas met harpbegeleiding: Negro-spirituals. 22.30 Nieuws en medede lingen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Gesproken brief. 23.05 Venster op de hedendaagse muziek: muzikale lezing. 23.40 Licht in strumentaal trio. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Grammofoonmuziek. 12.15 Gevarieerde muziek (12.25 Weerbe richt en berichten voor de schippers). 12.50 Beursberichten en programmaoverzicht. 13.00 Nieuws. 13.20 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio (15.00 Nieuws). 15.45 Grammofoonmuziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Duitse les. 16.25 Pianorecital. 17.00 Nieuws. 17.15 Jazzmu ziek voor de jeugd. 17.45 Grammofoonmu ziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de solda ten. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Grammofoonmuziek. 18.45 Sportkroniek. 18.52 Grammofoonmuziek. 19.00 Nieuws en radiokroniek. 19.40 Oosterse fantasie. 19.50 Lezing. 20.00 Hoorspel. 21.00 Grammofoon muziek. 21.10 Amusementsprogramma. 22.00 Nieuws en berichten. 22.15 Ameri kaanse volksmuziek. 22.45 De zeven kun sten. 23.00 Nieuws. 23.05 Stemmig gemengd avondprogramma. 23.55 Nieuws. 24.00-0.10 Berichten voor de scheepvaart. NTS: 18.30 Teleac: Studievoorlichting. 19.00 Nieuws. 19.01 Voor de kleuters. CVK' IKOR/RKK: 19.06 Kenmerk: Joden en Christenen in Israël, opinies van Joden en Christenen, die in Israël wonen. NTS: 19.35 Huckleberry Hound, TV-film. 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Uitzen ding van de Boerenpartij. 20.30 Operatie Amsterdam, speelfilm. (Beide keuringen 14 jaar). 22.10 De Eerste Wereldoorlog, do cumentaire. (deel 8). 22.35 Journaal. SOC: 22.40-22.55 Socutera. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws. KRO: 20.01 Waauw, gedanste hit-parade. 20.25 De eerste eeu wen van het Christendom, documentair programma (4e aflevering). NTS: 20.55 Balletprogramma. KRO: 21.15 Een nieuwe stad, leefbaar?, documentaire over Rotter dam. KRO: 21.45-22.10 Onze man in Lon den. VOOR DINSDAG NEDERLAND I NTS: 19.00 Nieuws. 19.01 Voor dé kleu ters. 19.06 Weekjoumaal voor gehoorge stoorden. 19.33 Engelse les. 20.00 Jour naal. VARA: 20.00 Achter het nieuws. 20.45 Tel uit je winst, quiz. 21.20 Tele visierechtbank De kinderrechter. NTS: 22.55-23.00 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.01 Oude en' moderne Amerikaanse volksliedjes. 20.20 Station Petticoat: Kate's recept, TV- film. 20.45 Gevleugelde avonturen, reeks programma's over de geschiedenis van de luchtvaart (deel 1). 21.15 Franse chansons. 21.40 Amsterdams kamerorkest en solist: oude en moderne muziek. RKK: 22.10-22.35 Paulus achterna, een reeks programma's over de reizen van de apostel Paulus (8e episode).

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 7