Winst Boeke en Huidekoper in 1964 bijna 29 pet hoger Bouwplan in Haarlem wordt stuk kleiner dan geraamd Ir. Bosma: „Werknemers hadden in bepaalde dingen wel gelijk" KRL-industrie ontevreden over de prijzen in 1964 Dividenden fe Geldomzet steeg meer dan 30 percent Omzetten bij Oving ruim 20 hoger Concurrentie blijft scherp Goudbezit van de VS sterk gedaald Van Nelle is redelijk tevreden Nieuwe staking in Antwerpse haven Omzet Gist- en spiritusfabriek 14 hoger Winst Verschure ruim ton lager Drs. W. B. Blaisse in directie Unilever SCHEE PVAARTBERICHT EN Kort economisch nieuws Zwanenberg kocht in vijf jaar dertien bedrijven DINSDAG 11 MEI 1965 13 Dochters S3 müM WwÊm mmm Gisteren op het Damrak WALL STREET: Auto's en staalfondsen lager Ondanks een forse stijging van de exploitatiekosten is de nettowinst vóór belastingen van de Koninklijke Handel maatschappij v.h. Boeke en Huidekoper in 1964 met bijna 29 percent gestegen tot 912.000. Mede door de zeer succes volle verkoop van tractoren etc. steeg de geldomzet met iets meer dan 30 percent terwijl het brutoresultaat na aftrek van omzetbelastingen ongeveer 22 percent hoger uitkomt dan in 1963. Zoals bekend wordt voorgesteld het dividend te be palen op 12 '/2 percent in contanten. De jaarvergadering is op 28 mei in Haarlem. Blijkens het vandaag verschenen ver slag is de brutowinst op goederen geste gen tot 2.7 (v.j. 2.2) miljoen. Aan in terest werd ontvangen 52.237 59.218), diverse baten brachten 14.226 8.201) op. De algemene exploitatiekosten belie pen 1.6 1.4) miljoen. Afschrijvingen etc. vergden in totaal 158.643 107.077). Aan de reserve voor belastingen wordt ge doteerd 400.000 220.000), bijzondere lasten nihil (f 37.332). Er resteert een winstsaldo van ƒ512.894 488.436). De gunstige tendens waarvan sprake was In het vorige verslag heeft zich geconti nueerd. Belangrijke factoren hierbij waren de goede oogstresultaten en de stijgende dwang tot mechanisatie. Voortdurend moet aandacht worden besteed aan nieuwe ma chines. Dit zal, aldus de directie, op de duur een verschuiving in het verkooppro gramma teweeg brengen. Enige nieuwe machines op het gebied van maaien, hooi bouw en oogsten van aardappelen werden met succes aan het verkoopprogramma toegevoegd. De directie is in afwachting van de rijks- De omzetten van Oving N.V. (Groothan del in IJzer en Staal) zijn in 1964 met meer dan twintig percent gestegen. Aan gezien de kosten minder stegen is het ex ploitatieresultaat omhoog gegaan tot 2.56 (v.j. 2.30) miljoen. Met afschrijvingen was 731.400 1.05 miljoen) gemoeid. Als saldo winst resteert 990.000 919.500). Voorgesteld wordt zoals be kend een dividend van twaalf percent in contanten en vijf percent in agio-stock. Medio 1964 werd nominaal 1.2 min nieuwe aandelen uitgegeven a pari. Tege lijkertijd werd officiële notering ter beur ze van Amsterdam aangevraagd. De nieu we aandelen delen voor de helft in het contante dividend van twaalf percent. Wegens de uitkering in aandelen is een overeenkomst aangegaan tot uitgifte van certificaten van 100 nominaal. Het ge plaatste kapitaal was per ultimo 1964 4.8 min. Ondanks de verdere kostenstijgingen heeft, de directie goede verwachtingen voor 1965. Het lopende boekjaar is goed begonnen, maar er dient rekening mee te worden gehouden dat een schaalvergro ting als in 1964 voor 1965 niet mag wor den verwacht. Volgens de directie bestaat allerwegen de indruk dat door de beste- dingsbeperkingspolitiek nieuwe opdrachten beperkt afkomen, hetgeen zich zal weer spiegelen in tijdelijk dalende omzetten. goedkeuring voor de aangekondigde bouw plannen in de buurt van Zwolle. Zoals be kend is aldaar een stuk bouwgrond van ongeveer 7600 m2 verkregen. Hierdoor zul len de bouwplannen in Haarlem worden beïnvloed. Grótere opslagruimten in het noorden en oosten van het land veroorlo ven het bedrijf in Haarlem een kleinere oppervlakte te bebouwen dan oorspronke lijk geraamd. Met de gemeente Haarlem zijn onderhandelingen gaande voor het vin den van een oplossing. De vooruitzichten voor het lopende boek jaar zijn wederom gunstig. De tot dusver verstreken periode geeft qua omzet onge veer hetzelfde beeld als de eerste helft van het boekjaar 1964. Voor de machines die tot het verkoopprogramma behoren bestaat grote belangstelling al gaan bij duurdere stukken financieringsmoeilijk heden een rol spelen. De kostenstijgingen meent de directie het hoofd te kunnen bieden. De dochteronderneming de N.V. Handel maatschappij Saturnus kon de omzet in 1964 met ongeveer 31 percent opvoeren. De produktieomzet van de Machinefabriek en Metaalgieterij Bosch N.V. geeft een pro- duktieomzetstijging te zien van meer dan 100 percent in haar eerste verslagperiode van 14 maanden. Het winstsaldo van de Nederlandsche Krause Maatschappij ad 36.203 werd toegevoegd aan de algemene reserve. „Persoonlijk juich ik het toe, dat de Partij van de Arbeid op dit ogenblik weer deelneemt aan de regering. Na tuurlijk zou deze nieuwe regering maat regelen kunnen nemen of wetswijzi gingen tot stand kunnen brengen die de werkgevers minder welgevallig zijn. Maar aangezien het nemen van de juiste beslissingen op het gebied van de loon politiek uitermate moeilijk is, is het goed dat de partijen die een groot deel van bun gewicht ontlenen aan de steun van de werknemers, mede bij deze beslis singen worden betrokken". Dit is één van de opmerkingen die ir. J. Bosma, werkgeversvoorzitter van de Stichting van de Arbeid en voorzitter van het Centraal Sociaal Werkgeversverbond (C.S.W.V.), heeft gemaakt tijdens een interview met „Ruim Zicht", het blad van bet Nederlands Katholiek Vakver bond. Ir. Bosma sprak onder meer als zijn me ning uit, dat de Stichting van de Arbeid zichzelf niet heeft overleefd. Hij is ervan overtuigd, dat de Stichting altijd waarde vol zal blijven, ook als bijvoorbeeld het loonoverleg meer naar de ondernemingen en bedrijfstakken zou worden verlegd: „Er blijven altijd zaken die in het cen trale overleg tussen werkgevers en werk nemers moeten worden 1 doorgepraat en waarover met de regering moet worden gesproken". Van de rol die de regering zich in de te voeren loonpolitiek heeft toegedacht, hangt het volgens ir. Bosma mede af of de Stichting ook in de toekomst op het ter rein van de loonpolitiek goed kan blijven werken. Hij meent, dat werkgevers en werknemers er in ieder geval voor zullen moeten waken, dat zij slechts afspraken maken waarvan redelijkerwijs kan wor den verwacht, dat die in de praktijk kun nen worden verwezenlijkt. Dat de verhoudingen tussen werkgevers en werknemers zijn verscherpt is volgens ir. Bosma mede een gevolg van het feit dat in het centraal overleg afspraken zijn gemaakt die in de bedrijfstakken en onder nemingen niet waargemaakt konden wor- Voor de Nederlandse katoen-rayon- en llnnenindustrie is 1964 over het geheel ge nomen niet ongunstig geweest. Zo steden de binnenlandse omzetten (exclusief ruw- doek) naar hoeveelheid met ruim 3 percent en naar waarde met ruim 7 percent. On danks deze discrepantie is het algemeen oordeel in deze industrie dat de prijzen in 1964 niet bevredigend waren. Dit staat in het vandaag verschenen jaarverslag van de KRL-industrie. De concurrentie was zowel onderling als van buitenlandse zijde weer scherp. Dit bewijst de stijging van de invoerhoe- veelheid voor KRL garens met 22 percent en voor afgewerkte KRL weefsels met 15 percent. In het verslag wordt opgemerkt dat een relatief kleine maar toenemende hoeveelheid invoer wordt aangeboden op basis van oneerlijke concurrentie, waar tegen commerciële verdediging niet mo gelijk is. Ondanks de vrijwel hermetische afslui ting van de meeste Aziatische, Zuidame- rikaanse en Oosteuropese markten voor produkten van de Nederlandse KRL-indu strie is het gelukt om, vooral in West- Europa, een hogere uitvoer te bereiken. De uitvoerhoeveelheid steeg in de garen- «ector met bijna 19 percent en in de weef selsector met 3-7» percent. 1965 is enigszins aarzelend begonnen. Over de ontwikkeling in de naaste toe komst is weinig met zekerheid te zeggen. Over de eerste maanden vertoonde de Ne derlandse produktie in deze tak van In dustrie in elk geval zowel in de spinsec- tor als in de weefselsector een verdere stijging. Ook de afleveringen op de bin nenlandse markt gaven een verdere stij ging te zien. De uitvoer liet een stijging bij de garens, maar een daling bij de weefsels zien. Het is echter nog te vroeg om voorspellingen te doen. Vast staat wel dat er in 1965 nog een uiterst scherpe concurrentie zal zijn die onderdeel is van de slag om de Westeu- ropese textielvoorziening. Het uiteindelij ke resultaat van die slag ziet de Neder landse KRL-industrie, blijkens het econo misch overzicht, onder bepaalde voor waarden met optimisme tegemoet. De be langrijkste voorwaarde daarbij is een ade quate bescherming tegen oneerlijke con currentie. Het Amerikaanse goudbezit is in de eer ste vier maanden van dit jaar met onge veer 975 miljoen dollar verminderd. De vermindering is onder meer veroorzaakt door de inwisseling door Frankrijk van een bedrag van ongeveer 450 min dollar in goud. De genoemde vermindering van 975 min dollar geeft de stand van zaken weer op 3 mei jl. In het gehele jaar 1964 bedroeg de afvloeiing van goud slechts 125 miljoen dollar. Uit de cijfers van het ministerie van Financiën blijkt dat 't Amerikaanse goud bezit op 1 mei 14.411 miljoen dollar groot was. den: in het centraal overleg hebben zowel de werkgevers- als werknemerscentralen zich sterker voorgedaan dan ze in feite zijn en aan geen van beide zijden is men erin geslaagd, te coördineren. Er zijn bij voorbeeld vakbonden die niet achter de centralen willen aanlopen. Ir. Bosma gaf toe, dat de werknemers die optimistischer tegen de economische ontwikkeling hebben aangekeken dan de werkgevers, in bepaalde dingen gelijk heb ben gekregen. Hij hoopt, dat met het uit brengen van het SER-advies over de eco nomische toestand spoed zal worden be tracht, zodat men op basis daarvan kan praten over de uitkering-ineens. Bij de Erven de Weduwe J. van Nelle N.V. is men redelijk tevreden over de gang van zaken in het bedrijf en zijn doch terondernemingen gedurende de eerste maanden van dit jaar. Hoewel de netto winsten iets hoger zouden kunnen zijn, ont wikkelden de omzetten zich bevredigend. De directie ziet echter in de nabije toe komst geen spectaculaire ontwikkeling te gemoet. Dit is gisteren in de jaarvergade ring verklaard. Van Nelle heeft geen plannen voor her waardering van de vaste activa of voor een herkapitalisatie. Koffie, thee en tabak maken nog steeds het belangrijkste deel van de omzet uit, ondanks het feit, dat in Nederland het gebruik van thee dalende is. Het werk in de haven van Antwerpen ligt weer stil. De katholieke vakbond van het personeel van sleepboten en sluizen in de haven heeft gisteravond opnieuw een staking voor 24 uur afgekondigd. Men is nog steeds niet tevreden met de wijze waarop Burgemeester en Wethouders van Antwerpen de kwestie van de looneisen van het personeel behandelen. Deze heb ben betrekking op een extra vergoeding voor continue-werk. Het gevolg is dat er praktisch weer geen schip de Antwerpse haven in of uit kan. De meeste zijn voor Vlissingen voor anker gegaan, andere worden door hun reders naar Rotterdam of Duinkerken ge zonden. De gezamenlijke omzet van moeder- en dochtermaatschappij van de Koninklijke Nederlandse Gist- en Spiritusfabriek N.V. heeft in 1964 een stijging vertoond van 14 percent. In hoeveelheid is de produktenaf- zet met een nog belangrijk hoger percen tage gestegen. Deze toeneming heeft zich vooral in de laatste maanden van het jaar gemanifesteerd. Het exploitatiesaldo steeg tot 9.41 8.44) min. Uit interest werd verkregen 482.457 462.864), terwijl het saldo bij zondere baten en lasten opliep tot 904.565 755.745). Na afschrijvingen ad 6 (ƒ5.36) min., te betalen interest ad ƒ1.25 .0.8) min, alsmede reservering voor di verse doeleinden ad 600.000 500.000), resteert een onveranderde winst van 3 min. Voorgesteld wordt, zoals bekend, een onveranderd dividend van tien percent, alsmede een bonus waarbij nominaal 17.000 aandelen recht geven op één nieuw aandeel van 1.000 nominaal. Het kapitaal zal hierdoor stijgen van 17 min tot 18 min. De bij benadering bekende resultaten van de eerste drie maanden 1965 zijn, tengevolge van een voortgezette omzetver- groting, gunstig. Nieuwe investeringen zul len in het bedrijf in Delft nodig zijn. De personeelskosten zijn opnieuw toegeno men. De directie onthoudt zich van voor spellingen over de gang van zaken in de verdere loop van 1965. Krimpende winstmarge en kostenstijgin gen zijn er in 1964 bij Verschure en Co's Scheepswerf en Machinefabriek de oor zaak van geweest dat het saldo exploitatie rekening is gedaald tot 1.3 (v.j. 1.5) mil joen. De afschrijving op gebouwen en in stallaties beloopt 1.04 1.16) miljoen. Er resteert als saldo winst 526.605 630.551) Het dividend wordt zoals gemeld verlaagd tot tien (twaalf) percent, waarvan desge wenst onveranderd vier percent in aan delen. Het kapitaal steeg tot 2.07 2) miljoen. Het bedrijf was in 1964 goed van werk voorzien, ook 1965 is praktisch vol- bezet. Het programma tot modernisering van de scheepswerf is voltooid, zodat begonnen kan worden aan de concentratie van het bedrijf op twee van de drie terreinen. Hierdoor kunnen kostenbesparingen wor den verkregen, waarvoor echter nieuwe investeringen nodig zullen zijn. De samen werking met IHC Holland en met Holland Cranes was vruchtdragend, hoewel de re sultaten lager waren dan in 1963. De 100 °/o dochter Machinefabriek Noordwijkerhout werkt weer gunstig. Tot lid van de directie Nederland van Unilever is benoemd drs. W. B. Blaisse. Hij volgt dr. J. Bartels op, die aan het einde van deze maand de leiding van de Unilever-zaken in Italië op zich zal ne men. De heer W. B. Blaisse, die in 1923 is geboren, heeft gestudeerd aan de univer siteit van Amsterdam, alwaar hij in 1950 het doctoraal examen in de economie heeft afgelegd. Drs. Blaisse is in 1951 als trainee in dienst getreden bij Unilever. In 1953 werd hij overgeplaatst naar En geland, waarna in 1956 een benoeming in Portugal volgde. In 1960 werd hij direc teur van de zeepfabriek van Unilever in Oostenrijk. Op 1 april werd de heer Blaisse directeur van de Unilever-zeep- fabrieken Sunlight A/B te Stockholm. De Koninklijke Java-China-Paketvaart- lynen N.V. is van plan over te gaan tot het uitkeren van elf percent dividend over 1964. Het vorig jaar werd 8 percent be taald. Interlas stelt aandeelhouders voor over 1964 een dividend uit te keren van onver anderd 21 percent. In 1964 is de omzet ge stegen met rond 18 percent en de netto winst voorafgaand aan belastingen met 10 percent. Acila 11 v. Stanlow n. Curasao. Alchiba pass. 10 Port Sudan n. Gtenua. Algol 10 ten anker rede Kaapstad. Alkes 11 v. Marseille n. New York. Angolakust 11 te Freetown verw. Area pass. 10 Sabang n. Perzische Golf. Archimedes 10 te Willemstad. Arkeldijk 11 te Rotterdam. Asmidiske pass. 10 Landsend n. Huil. Baarn 11 te Rotterdam. Banggai 11 te Sukarnopura verw. Barendrecht 11 te Bandar Mashur verw. Batu 11 v. Rotterdam n. Bremen. Beninkust 11 te Dakar verw. Bovenkerk 10 v. Bremen n. Hamburg. Caltex Madrid 10 v. Pembroke n. Port Said. Caltex Naples 9 v. Gothenburg n. Bahrein. Charis 10 v. Guanta n. Mobile. Crania 10 te Porta Cardon. Eemland 10 v. Salvador n. Amsterdam. Eenhoorn 10 v. Tripoli n. Marsa el Brega. Elizabeth Broere 11 v. Immingham n. Toronto. Esso Rotterdam 11 te Bombay verw. Eumaeus 10 v. Port Said n. Bremen. Forest Town 11 v. Ras Tanura n. Karachi. Friesland 11 te Mangalore. Friesland 11 te Stettin. Ganymedes 11 te Barranquilla verw. Geertje Buisman 11 te Helsinki. Genua 10 te Tjilitjap verw. Giessenkerk 12 te Brisbane verw. Grotedijk 10 te Houston. Gulf Hansa pass. 10 Malta n. Rotterdam. Gulf Hollander 10 v. Port Said n. Rotterdam. Gulf Swede 10 v. Mena al Ahmadi n. Whangerel. Hector 10 te Hamburg. Helicon 10 te Rotterdam. Ilias 10 te Rotterdam. Ittersum 10 v. Hamburg n. Antwerpen. Ivoorkust 11 te Antwerpen verw. Japara 11 te Marseille verw. Kaap Hoorn 10 v. Gefle n. Curasao. Kamperdijk 11 te Rotterdam. Karimun 10 te Penang. Katwijk 10 te Helsinki. Keizerswaard 11 te Mena verw. Kennemerland pass. 10 St. Pauls Rock n. Recife. Kerkedijk 10 v. Rotterdam n. New York. Korendijk 10 v, Hamburg n. Bremen. Kosicia 10 te Singapore. Koudekerk 10 v. Marseille n. Genua. Ladon 11 te Antwerpen. Laertes pass. 10 Kaap Bon n. Pórt Said. Langkoeas 10 v. Djibouti n. Beyrouth. Lelykerk pass. 10 Rasfartak n. Bushire. Liberiakust 10 te Monrovia. Maasdam 10 te Rotterdam. 10 v. Rotterdam n. Bremen. Maas Lloyd 10 te Mombasa. Medon 11 te Port of Spain verw. Mentor 10 v. Lissabon n. Antigua. Neder Ebro 10 v. Curasao n. Kaapstad. Neder Rijn 11 te Djibouti verw. Nijkerk 11 te Beira verw. Ondina 10 rede Wilhelmshaven. Oranjefontein 11 te Rotterdam. Osiris pass. 10 Azoren n. Londen. Parkhaven pass. 10 Madeira n. Rotterdam. Poeldijk 11 v. Rotterdam n. Vera Cruz. Prins Casimir 11 v. Toronto n. Montreal. Prins der Nederlanden 11 te Barbados verw. Prins Willem-2 11 te Detroit verw. Purmerend 11 te Shellhaven verw. Radja pass. 10 Messina n. Marseille. Rempang 11 ten anker rede Karachi. Roepat pass. 10 Suez n. Dubai. Schiekerk 11 te Hongkong verw. Seine Lloyd pass. 10 Singapore n. Bangkok. Sepia pass. 11 Ceylon n. Singapore. Servaaskerk 10 v. Rotterdam n. Hongkong. Simonskerk 11 v. Port Said n. Genua. Sinon 11 te Rotterdam. Sloterkerk 10 t.h.v. Civitta Vecchia n. Genua. Socrates 11 te Porto Cabello. Steenkerk 11 v. Port Kembla n. Townsville. Straat Banka 11 te Buenos Aires verw. Straat Clarence 11 te Melbourne. Straat Clement 10 te Mombasa. Straat Frazer 10 v. Takoradi n. Walvisbaai. Straat Freetown 11 te Singapore verw. Straat Singapore 10 v. Beira n. Lorenco Marques. Telamon 12 te Port au Prince verw. Theron 11 te Antwerpen. Tjipanas 10 rede Port Harcourt. Tpgokust pass. 9 Kaap Finisterre n. Freetown. Van Cloon 10 v. Singapore n. Suva. Van Heemskerck 11 te Singapore. Van Linschoten 11 te Brisbane verw. Van Riebeeck 10 v. Kuwait n. Khorramshar. Vitrea 10 te Pulo Sambu. Wonorato 11 te Calcutta verw. Wonosobo 11 te Suez. World Heath 10 te Colombo. Zeeland 10 te Biak. Zonnekerk 10 v. Rotterdam n. Bremen. mu 135% 23% 2?% gil m 23%* fo 26% SfceiterMf'tb. 13 26% 'fok 20% P et ,50. iirAOl lm 6 Wi 66% 66V2 66%+ 4 30% 30% Wh Wh— V* 44% Simmons 2a W/Hite'he 32% 24% SinoM mft.anwflnt inffl mi KLM VAST IN VERDEELDE MARKT Het aandeel KLM heeft zijn grilligheid, voor wat de koersfluctuatie betreft nog steeds niet prijsgegeven. Dit voornamelijk door de sterke koersschommelingen van dit aandeel in Wall Street. Vrijdag sloot KLM op de Newyorkse beurs liefst 27a dollar hoger. Als gevolg daarvan werd gisteren gedurende de niet-officiële handel op Beursplein 5 124 tot 125 voor de stuk ken betaald, tegen vrijdag 119. Voor gis teren werd een advieskoers opgegeven van 125. De handel in KLM in Amster dam is de laatste tijd zeer kalm. De stuk ken worden dan ook niet in een „open" hoek verhandeld. Er wordt volstaan met één koers aan het slot van de beurs. De stemming voor de internationale waarden was bij de opening licht verdeeld. Hierbij waren AKU, Unilever en Hoog ovens goed prijshoudend, Philips zwak en Kon. Olie een weinig lager. Philips en Kon. Olie sloten vrijdag in Wall Street gemakke lijker hetgeen in Amsterdam van invloed was op de koersvorming van deze aande len. Toch liep Philips op van 137.40 tot 138.20 138.70). Kon. Olie verbeterde van 142.70 tot 143 143). Unilever ging omhoog van ƒ133 tot ƒ133,40 132,80). AKU was uiteindelijk prijshoudend op 109, terwijl voor Hoogovens een advieskoers werd opgegeven van 531 (530). De handel in de hoofdfondsen was gedurende de ge hele beursduur kalm. VERHANDELDE FONDSEN 10 mei 7 mei Totaal 441 395 Hoger 175 (39,7»/») 138(34.9»/») Lager 171 (38.8 153 (38.7 Gelijk 95(21.5°/») 104 (26.4»/») A VOND VERKEER VAN GISTEREN A.K.U Hoogovens Kon. Olie143-143.50 Philips 137.40 gb-137.70 Unilever K.L.M127 Stemming: prijshoudend VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K U509—510 gl. Hoogovens Kon. Olie144.00—144.20 144.20 Philip 138.101.3870 138.60 Unilever 134.00—134.50 134.50 K.L.M1351/» 1367» Slot- koersen 10 mei Slot- koersen 10 mei A.K.U Hoogovens Philips Unilever Kon. Petroleum Amsterd. Rubber H.V.A Deli-Mij Holl -Am. Lijn K.N.S.M Van Ommeren Ned Sch. Unie 3»/o Invest, cert.. 3l/»°/o Staff ell. 1947 5"/*Vo Ned. 1964 II Alg. Bank Ned. Amro Bank Holl. Bank Unie. Nat.-Nederlanden R.V.S Robeco Interunie Unitas Albert Heijn Van Berkel Billiton II Bredero Brocades-Stheem. Bührm.-Tetterode Bijenkorf Centr. Suiker Mij Curag. Handel Mij Ford Van Gelder Zn. Gist- en Spir.fabr Hatema Heineken Holec Hollandsche Beton 389 507»/» Internatio 307 535 Kon. Ned. Papier 263 137.90 Kon. Zout-Ketjen 133.50 Lindeteves-J acob. 166 143.20 MeNeBa 449 115 Muller Co 350 1561/» Naarden 116.50 Ned. Kabelfabr. 335 126 Ned. Scheepsb. Mij 1037» 1257» Nijverdal-ten Gate 158 lie1/» 99 1347» Rotterd. Droogdok 237V» Scholten Foxhol. 538 Stokvis Zonen 215 gb Texoprint 200 100 Thomassen en Dr. 545 2867» Ver. Machinefabr. 173 66.10 Vredestein Rubber Wilton-Fijenoord 198»/» 690 Wyers 505»/» 695 Zwanenberg-Org. 183 224 Aluminium Ltd. 307» 193 American Motors 12 7/16 458 Anaconda 65 5/8 620 Bethlehem Steel. 38'/» 239 Cities Service 80 3/8 441 General Motors 109 1/8 620 b Kennecott Copper lil1/» 904 Republic Steel 447» 855 Shell Oil 60 3/8 747 b U.S. Steel 53V» 4387» 2057» gb 945 Boeke Huidek. 239V* 135*/» 220 344 Spaamestad 623 218 V» v. Waveren Gr.h 1107» 497 Nefo 105 318 Dordtse Petr 642 7 mei 10 mei 7 mei 10 mei Atch. Topeka Baltimore Can. Pacific.... Illinois Cent. N.Y. Centr Pennsylvania South. Pac Union Pac Allied Chem. Am. Can A.C.F. Ind Am. Smelting.. Am. T. and T.. Am. Tobacco Anaconda Beth. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Aircr. Dup. de Nem. Eastm. Kodak.. Gen. Electr Gen. Motors.... Goodyear T. AUTO'S EN STAALFONDSEN LAGER Wall Street heeft gisteren een dalende lijn te zien gegeven. Aan het slot waren met name lager autoaandelen en staal fondsen. De slechtere tendens werd toe geschreven aan het ontbreken van goed bedrijfsnieuws en de onzekerheid over de internationale politieke toestand. Een lichte verbetering gaven ruimtevaart 327» 327» Amer. Motors 12% 12»/» 357» 36 Int. Harvester.... 387» 39 61 5972 907» 91'/» 51 Va 51 57 577a 58 577i 1117» 110 467a 457a 387s 377» 387» 38' 37 377s 41 41 Republic St 437» 437» 547» 537» Royal Dutch 417» 417» 477» 477» 75 747» 92 927s Shell Oil 617» 61»/e 597a 5974 Soc. Vacum. 837» 83 687s 677 Stand. Br 807s 807» 387« 38»/» Stand. Oil N.J. 79s/» 79 667» 667» 578 57a 39 387» 7778 777* 73V» 74 Un. Aircraft 797s 797» 527» 52 Un. Corp 87» 8% 587s 58% 227s 217» 46% 467» Us. Rubber 677a 68'/j 397» 397» 527» 52»/» 2457» 246 51V» 517» 166% 1657» 30'/» 30 10574 105% 627s 61% 1091/» 107% Ex K.L.M 387a 387» 557» 5578 Omzet: 5.600.000. waarden en wat luchtlijnen te zien. KLM opende een dollar hoger, maar was per saldo een halve dollar lager op 387e. Van de 1386 verhandelde fondsen waren er 583 lager en 553 hoger. De omzet beliep 5.8 miljoen shares tegen 5.86 miljoen vrijdag. De Dow Jones indices: industrie 931.47 1.05), sporen 211.81 1.58) en openbare nutsbedrijven 161.21 0.05). Het tweede-kamerlid Oldenbanning (VVD) heeft de minister van landbouw en visserij vragen gesteld over het vergunningenstelsel in de sierteelt. De heer Oldenbanning wil onder meer graag weten of de minister de mening deelt van drs. R. Zijlstra, voorzitter van de Ned. Chr. Boeren- en Tuindersbond, dat het teelt- vergunningenbeleid de gemoederen van de sier- telers elk jaar opnieuw weer in beweging brengt en op steeds grotere weerstand stuit, vooral bij de Jonge kwekers. Ashland Oil heeft samen met Hunt Oil op nieuw een bod gedaan op de activa van de Pure Oil Company. Deze keer van 8 70 per aan deel. (AP). De directie van de Bank voor Onroerende Zaken deelt mee dat bij de vandaag gehouden tender is vastgesteld dat 439 winstbewijzen AA kunnen worden ingekocht, af te rekenen tegen de prijs van 77 per stuk. Van de Winstbewijzen AB werden geaccepteerd 31 stuks, af te rekenen tegen 110 per stuk. De Amsterdamsche Verzekeringsbank N.V. heeft in 1964, blijkens het verslag, voor f 4.8 (v. j. f 4,1) miljoen aan nieuwe verzekeringen afgesloten. Het totale verzekerde kapitaal nam toe met 2,5 2,1) miljoen tot 31,8 (ƒ29.2) miljoen. Er is een onveranderd dividend ge declareerd van 12 percent over het geplaatste kapitaal van 225.000. Per oprichtersbewijs is onveranderd f 100 betaald. Zwanenberg-Organon in Oss, die zo als gisteren gemeld Noury van der Lan de in Deventer heeft overgenomen, kocht in de afgelopen vjjf jaren de vol gende twaalf bedrijven: Nobilis, Ned. Cocaïnefabriek, Loda, Echfa, de Glim- fabriek in Overschie, Boldoot voor 50»/», maar dit zal verder worden vergroot, de Uithoornsche Bacon- en Conserven- fabriek, Zwitsal in Apeldoorn, Anton Hunink, Verapharm, Clahsen Chemie en Kortman en Schulte in Rotterdam- De Holland West-Afrika Lijn N.V. in Amster dam en de Nigerian National Shipping Lln« Limited, Lagos, zijn overeengekomen hun dien sten van het continent naar West-Afrika t» integreren. De samenwerking zal op 1 juni van kracht worden. Advertentie HOOFDSCHOTEL? VLEES!

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 13