GIVE A MAN A LUCKY 25 Caamano acht zich niet aan „staakt-het-vuren" gebonden Italiaanse artsen scheidden Siamese tweeling in Turijn MORGEN RIPOLIN Chefarine „4" WERELDNIEUWS omdat lucky een echte amerikaan is, omdat lucky't helemaal heeft, omdat 't Lucky Strike is, daarom liever lucky LUCKY Van dag tot dag Brosio doet beroep op Navo-landen de VS te steunen Dominicaanse generaal Wessin neemt ontslag maar trekt dit weer in Kosmonautenpaar bezoekt Frankrijk SCHILDEREN MET „Europa voor de Europeanen" ^Praatótoel 4 beroemde middelen doen wonderen DINSDAG 11 MEI 1965 3 Kerkelijk nieuws 52 communisten Balaguez Gaan - niet gaan Kosygin is het eens met De Gaulle over Duitsland Portugese pers zwijgt over dood van Delgado 0/D tf/e Vier middelen in één tablet helpen elkaar en......doen wonderen! De vier middelen, verenigd in één tablet Chefarine „4", zijn elk afzon derlijk in de hele wereld beroemd en hebben miljoenen mensen baat ge bracht. Tezamen werken zij nog beter en doen werkelijk wonderen. Eén der bestanddelen is het betrouw bare maagmiddel Chefarox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert. De combinatie is ideaal om pijn of griep doeltreffend te bestrijden. Op 2 juni zal de bevolking van 24 Rijn mond-gemeenten zich uitspreken over de politieke samenstelling van de Raad van de Rijnmond, een openbaar lichaam dat de 24 gemeenteraden zal overkoepelen en de bestuurstaak van dit gebied ten aanzien van agglomeratie-problemen zal helpen uitvoeren volgens de bepalingen van wet, Deze wet is nieuw en regionaal geldend maar tegelijk staat zij model voor streeks gewijze samenwerking elders in den lande De Rijnmond omvat ruim één miljoen inwoners, verspreid over Rotterdam en ommelanden. Het is een van de belang rijkste nijverheidsgebieden des lands waarin de havenactiviteit uiteraard domi- nerend is door de centrale ligging van de grootste haven ter wereld, maar waar ook de industrie een hartig woordje mee' spreekt. Deze bestuurlijke samenwerking was onvermijdelijke noodzaak voor een ge zonde ontwikkeling van dit gebied, en een efficiënte behartiging van de belangen der bewoners. Elders in het land, met name in de agglomeratie Eindhoven, is men eveneens op deze weg voortgaande. En om onze eigen streek maar meteen tot onder werp te nemen, een in ter-gemeentelijke samenwerking in de IJmond tekent zich de laatste tijd evenzeer duidelijk af, al is de noodzaak daartoe al jaren geleden volko men duidelijk aan de dag getreden. De mislukking van Toxopeus' plan tot stich' ting van een adviescollege in de IJmond is een van de mijlpalen, waarlangs de ontwikkeling zich hier heeft voortgesleept, Voortgesleept is een kenmerkende term voor de wijze, waarop de IJmond zich ontwikkelt. Het zou onvruchtbaar zijn schuldigen aan te wijzen voor het ontbre ken of mislukken van pogingen om snel concrete resultaten te bereiken. Wel heeft het ook thans, met het oog op het voor beeld van Rijnmond, zin nog eens nadruk kelijk te wijzen op het grote belang voor alle betrokkenen om in ons gebied tot deze concrete resultaten te komen. Uit stel is in de temperament- en tempo-volle tijden van vandaag achteruitgang. Nog steeds klopt het hart van Nederlands nij verheid in westelijke bevolkingsconcentra ties. Ordening in deze concentraties is niet eens meer een wens, het is een nood zaak, wanneer men althans de werk- en leefmogelijkheden wil kunnen combineren en coördineren met de voorhanden zijnde, gegeven situaties. Plaatselijk chauvinis me is daarbij verouderd. Plaatselijke ver dediging van belangen is wat anders, maar die belangen zijn voor het merendeel al ver buiten de gemeentelijike grenzen gegroeid. Men kan niets meer alléén, men moet het samen doen. Het moet mogelijk zijn, voor de IJmond- gemeenten een modus te ontwerpen waar in hun eigen en gezamenlijke belangen zo sterk mogelijk tot gelding komen. De pro blemen van het gebied zijn niet gering. De dominerende positie van de hoofdstad is een factor van speciale problematiek. De structuur van de streek is uiterst ge compliceerd. De kleinere gemeenten in dit gebied moeten op hun qui vive zijn, om niet in een nadelige positie te worden ge drongen. Maar dit alles is te verwerken in een samenwerking, die op een wettelij ke grondslag stoelt en nieuwe verten van ontwikkelingsmogelijkheden biedt volgens vastgelegde normen: normen van plaatse lijke ruimte, van volksgezondheid, van werkgelegenheid, van recreatie, van effi ciency, van verkeer en vervoer, ingekap seld in regionale normen op dezelfde ter reinen van openbare zorg. Dat móet kun nen en daarover zijn, naar men mag aan nemen, de betrokken autoriteiten en des kundigen het eens. Op deze basis kunnen belangrijke beslissingen worden gefun deerd. Maar daarbij is spoed geboden. VVVVVVVVIAAMHVVMMVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVWVVVVV Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Vianen M. S. Roos te 's-Gravenzande. LONDEN (Reuter) De secretaris-ge neraal van de NAVO, Manlio Brosio, heeft gisteravond een beroep op de organisatie gedaan de Amerikaanse gewapende acties in Vietnam en de Dominicaanse Republiek te steunen. Op een persconferentie aan de vooravond van de ministersconferentie van de NAVO zei hij: „De Verenigde Staten voeren een militaire actie in Vietnam. In de afgelopen dagen hebben zij besloten strijdkrachten naar het Caraïbische gebied te zenden. Hoewel deze gebieden buiten het verdrags- gebied (van de NAVO) liggen, kunnen de andere landen van het verbond niet onver schillig staan tegenover de gebeurtenissen daar". De verklaring van Brosio is rechtstreek se critiek op president De Gaulle die zich openlijk tegen de Amerikaanse acties in Vietnam en de Dominicaanse Republiek heeft uitgelaten. De Portugese minister van Buitenlandse Zaken Franco Nogueira heeft zich er giste ren over beklaagd, dat de Atlantische bondgenoten voortdurend de Portugese po litiek bekritiseren en zelfs de vijanden van Portugal in Afrika helpen. „Het is een heel vreemde en verkeerde opvatting als de westelijke landen de vriendschap van Portugal als vanzelfspre kend beschouwen", aldus Nogueira. Advertentie 7&3.. 2 1 (Van onze reisredacteur mr. H. L. Lejfelaar) SANTO DOMINGO De voorlopige regering van de volgelingen van de Domi nicaanse ex-president dr. Juan Bosch heeft b(j monde van de rebellen-president kolonel Francisco Caamano Deno verklaard zich niet langer gebonden te voelen aan de ,staakt-het-vuren"-overeenkomst, omdat deze werd aangegaan met de vorige mili taire junta van generaal Benot. Kolonel Caamano zei mij echter dat dit niet be tekende dat de rebellen nu klakkeloos het vuur zullen openen op hun tegenstanders De nieuwe junta van militairen en bur gers, onder leiding van generaal Antonio Imbert Barreras, heeft te kennen gegeven de overeenkomst nog steeds als bindend te beschouwen. Generaal Barreras zei dat er geen enkele mogelijkheid was voor een coalitie-regering waarin de president van de rebellen-regering, kolonel Caamano De no, zitting zou hebben. „Wij hebben Caa mano en zijn mensen een vrijgeleide be loofd, zodat zij veilig naar het buitenland kunnen vertrekken," zei hij. Verklaringen en tegen-verklaringen vormden de climax van een verward weekeinde in de Dominicaanse hoofdstad Bij het in de „internationale" zone lig gende hotel Embajador werden zes zware kanonnen door de Amerikanen in stelling gebracht. Vanaf het balkon van mijn ka mer telde ik zeventien (van de 32) Ame rikaanse oorlogsschepen even buiten de Dominicaanse kust, die dag en nacht voor bereid zijn op acties die nooit zullen ko men. De rebellen beschikken noch over schepen, noch over vliegtuigen. Niette min hebben de opstandelingen een grotere troef in handen dan de junta van generaal Barreras: zij houden het zaken-centrum (Van onze correspondent) PARIJS Valentine Teresjkova en An- drian Nikolajev, het Russische kosmonau ten-echtpaar, zijn gisteren voor een tien daags bezoek in Frankrijk aangekomen. Ze werden door de nieuwe Russische am bassadeur, Zorin, en door het voltallige be stuur van de vereniging Frankrijk-U.S.S.R. plus honderden andere Franse belangstel lenden zeer hartelijk verwelkomd. In haar antwoord op de Franse begroe tingswoorden zei de 26-jarige, donker gelok te en knappe Valentine, dat ze al veel over Frankrijk had gelezen en daarom bijzon der blij was ook de jFransen zelf beter te zullen leren kennen. Het kosmonautenecht paar zal deze week een aantal grote Franse steden bezoeken. (Van onze correspondent) TURIJN Vijftien chirurgen hebben gisteren in Turijn vijf uur ingespannen ge werkt aan een operatie, die, als zich ach teraf geen complicaties voordoen, heeft bewerkstelligd, dat twee zesjarige meisjes, voor wie het leven slechts een onzegbaar drama in petto dreigde te hebben, straks toch als andere kinderen stoeiend en la chend naar school zullen gaan. Giuseppi- na en Santina Voglio, die als Siamese tweeling werden geboren, zjjn van el kaar gescheiden. Tot nog toe moet de in greep als geslaagd worden beschouwd. Psychologen zagen zich geplaatst voor een moeilijke opgave. De twee kinderen, die volkomen verschillende karakters heb ben maar beiden op hun eigen manier pro beerden de ander te overheersen, moesten er geestelijk op worden voorbereid, dat zij later als zelfstandige mensen door het le ven zouden moeten gaan, zonder over iemand te kunnen regeren. Dankzij speel goed en de omgang met andere kinderen zijn Guiseppina en Santina zover geko men, dat zij zich tenslotte elk afzonderlijk met bepaalde dingen bezig konden hou den. Zij leerden elkaar respecteren en de ruzies die aanvankelijk regelmatig voor kwamen, zijn verminderd. Gistermorgen werden de meisjes de operatiezaal van het Turijnse ziekenhuis binnengereden, waar prof. Luigi Solerio met veertien assistenten klaar stond om zich van zijn unieke en moeilijke opdracht te kwijten. Na bijna drie uur lagen Gui seppina en Santina Voglio voor het eerst van hun leven op een verschillende opera tietafel. Daarna zijn de chirurgen met elk van hen nog twee uur bezig geweest. 's Middags kon een vermoeide prof. So lerio, die opereerde in de wetenschap dat ingrepen als deze in de gehele wereld slechts driemaal met succes zijn bekroond, meedelen, dat alles was gegaan zoals men had voorzien. Het zal nog geruime tijd duren voordat met zekerheid vaststaat of de twee meis jes, wier intelligentiequotiënt op hun derde jaar nog uitgesproken laag was maar la ter zelfs tot boven normaal is gestegen, zonder nadelige gevolgen aan de samenle ving zullen kunnen deelnemen. De ouders van de twee, die te arm waren om gere geld de reis van hun dorpje naar het zie kenhuis van Turijn te kunnen bekostigen, hun broertje, een normale gezonde jongen, hun oom die zich zozeer om hun lot heeft bekommerd, en de artsen die zich jaren lang met de tweeling hebben beziggehou den, wachten in spanning w-at da komen de dagen zullen brengen. van de Dominicaanse hoofdstad bezet en hun positie geeft hun tevens de macht over het haven-verkeer. Kolonel Caamano vertelde mij dat zijn voorlopige regering contact had gehad met enkele Europese staatslieden, en dat de re acties „gunstig" waren geweest voor zover het een eventuele erkenning van zijn rege ring betreft. Hij kondigde het plan aan maandag de banken van Santo Domingo, die sinds het begin van de revolutie geslo ten zijn geweest, te openen, en hij benoem de goeverneurs in de provincies van de republiek. Generaal Barreras zei op zijn beurt dat de junta gesteund werd door de goever neurs die in dienst waren van de afge zette regering van Donald Reid Cabral. Hij verklaarde geen enkele garantie te hebben van de Amerikaanse, of van enige andere regering, dat zijn junta erkend zou worden als het wettige Dominicaanse gezag. Vanuit Santo Domingo gaat het er dan ook steeds meer op lijken dat Washing ton zich in een avontuur heeft gestort waarvan het einde niet in zicht is. In de Dominicaanse republiek bevinden zich op het ogenblik 32.000 man Amerikaanse troe pen: bijna evenveel als er in Vietnam aahwezig zijn. De officiële aanleiding hier voor was in de eerste plaats de eva cuatie en bescherming van Amerikaanse onderdanen en andere buitenlanders. In de tweede plaats om een als communistisch bestempelde machtsgroep te voorkomen. Geen van beide argumenten wettigt het enorme machtsvertoon van de Amerikaan se strijdkrachten. De tot nog toe geëva cueerde 4000 vluchtelingen hadden in en kele dagen afgevoerd kunnen worden met de oorspronkelijke troepen-zending van 45 man. De wachtlijst heeft op het ogenblik niet meer dan 600 namen, waar onder die van de hele Chinese gemeenschap in Santo Domingo. Per dag worden er ongeveer 125 evacués overgebracht naar de Puer- toricaanse hoofdstad San Juan. Voor zover het de communistische machtsgreep betreft, heeft Washington tot nog toe niet meer kunnen bewijzen dan de aanwezigheid van 52 mensen onder de opstandelingen die op de een of andere manier „communistisch" georiënteerd zijn. Van deze 52 is inmiddels gebleken dat er drie geruime tijd geleden zijn overleden. Wel wordt in Santo Domingo in de laatst dagen een hoger getal genoemd, namelijk 85, maar overtuigende bewijzen hiervoor zijn niet geproduceerd. In dit verband is Advertentie het veeibetekend dat voor de pers, sinds de installatie van de nieuwe junta, geen bijeenkomst werd belegd waarop een zegs man van de Amerikaanse ambassade aan wezig was. Waarnemers speculeren dat Washington zijn hoop heeft gevestigd op de tussen komst van het „vredesleger" van de Organisatie van Amerikaanse Staten om in ieder geval een deel van de dispropor tionele Amerikaanse troepenmacht terug te kunnen- trekken, zonder dat het op een politieke blunder gaat lijken. Maar ook een inter-Latijnsamerikaanse troepen macht zal volgens deze waarnemers niet in staat zijn de Dominicaanse republiek te stabiliseren. De gewone man in Santo Domingo moet niets hebben van welke junta dan ook. Zijn aspiraties gaan uit naar de partij van dr. Juan Bosch, maar welingelichte krin gen zijn van mening dat ondanks zijn po pulariteit, ex-president Bosch toch niet in staat zou zijn een effectieve regering te vormen. Als enig alternatief wordt ge noemd een andere ex-president van de Do minicaanse republiek (als er in dit land ergens een overschot aan is, dan is het aan hooggeplaatste functionarissen), de thans in de Verenigde Staten wonende Juaquin Blaguez, de eerste Dominicaanse president na de dood van generaal Tru- jillo. Kolonel Francisco Caamano Deno wordt beschouwd als een symbool van het anti- reactionaire verlangen van de overgrote meerderheid van de Dominicaanse bevol king, en niet als een reële kandidaat voor een eventueel presidentschap. In een ge sprek met kolQnel Caamano Deno komt men tot de conclusie dat zijn gedachten- gang bepaald wordt door de ideeën van dr. Juan Bosch (met wie hij dagelijks over leg pleegt). Een goede luisteraar kan zelfs formuleringen ontdekken die woorde lijk van ex-president Bosch afkomstig zijn. De huidige junta van generaal Barreras bestaat uit een groep oude en levensmoe de heren die zich meer aan hun deftigheid en positie gelegen laten liggen, dan aan de landsbelangen (voorzover die niet over eenkomen met hun eigen belangen). Geen ooggetuige van hun optreden kan ontko men aan de apatische indruk die de man nen in deze junta maken, en aan de lus teloze manier waarop zij over hun eigen beleid praten. Bevoegde bronnen menen dan ook dat de levensduur van deze rege ring zeer beperkt is, maar niemand heeft een oplossing voor deze revolutie die begon als een ideaal, en zich nu voortsleept naar een steeds omvangrijker wordende Ameri kaanse militaire en politieke vergissing. Generaal Wessin y Wessin heeft ontslag genomen uit het Dominicaanse leger. De man, die fel gehaat is bij de volgelingen van kolonel Caamano, en die getracht heeft de opstand te smoren, gaat heen. En het is tekenend voor de verhoudingen, dat hij zijn ontsiag niet aanbood aan de junta van Imbert Barrera, maar aan de Ameri kaanse ambassadeur. Wessin wist dat Barrera hem wilde ontslaan om de rebel len gunstig te stemmen, daarom heeft hij de eer aan zich gehouden. Hij wendde zich tot de Amerikaanse ambassadeur, omdat hij, zoals hij mij zei „niet gelooft dat Barrera ook maar enig gezag ver tegenwoordigt. Alleen de Amerikanen hier hebben werkelijk gezag." Korte tijd later werd gezegd dat Wessin zijn beslissing op nieuw in overweging heeft genomen PARIJS (AP) Premier Kosygin van de Sovjet-Unie heeft zijn instemming be tuigd met de uitspraak van president De Gaulle dat de Duitse kwestie door de Europese landen geregeld moet worden. Kosygin zei dit in een interview in Oost- Berlijn. Kosygin zei dat de Sovjet-Unie vol ledig tevreden is met de huidige status- quo in de Duitse kwestie en dat herzie ning van de Duitse grenzen niet mogelijk is. De geschiedenis heeft nog nooit een voorbeeld te zien gegeven dat een land dat gebieden bezette na een oorlog, die het zelf niet had uitgelokt, deze weer opgaf, aldus Kosygin. Kosygin zei ervan overtuigd te zijn dat als men de Westduitsers een voor een zou vragen of ze oorlog willen ze allen nee zouden zeggen. Geen volk wil zelfmoord plegen, en een oorlog met de moderne wapens zou zelfmoord bete kenen, aldus Kosygin. President De Gaulle heeft onlangs ver klaard dat Duitsland een Europees pro bleem is dat door Europeanen geregeld moet worden. Hij deed uitkomen dat de Verenigde Staten niet aan overleg over de Duitse kwestie zouden moeten deelnemen. Franse diplomaten verklaarden later dat De Gaulle verkeerd was begrepen, maar zelf gaf hij geen opheldering. LISSABON (AP) Mevrouw Iva Andra- de Delgado, de weduwe van de Portugese oppositieleider, Humberto Delgado, zal de ze week de Portugese autoriteiten „vrij heid van handelen" vragen om het stoffe lijk overschot van haar man naar Portu gal over te brengen. De gecensureerde Portugese pers heeft geen melding gemaakt van het feit dat het lijk ter beschikking is gesteld van de fa milie nadat het afgelopen zaterdag officieel geïdentificeerd was. Evenmin is melding gemaakt van de dood van Delgado. Het Spaanse ministerie van Justitie heeft gisteren meegedeeld dat ook het lijk van de secretaresse van de Portugese oppositie leider Humberto Delgado is geïdentifi ceerd. De 30-jarige Braziliaanse Arajeriz Canto Campos, is vermoedelijk samen met Del gado vermoord. Kokkerellen Sommige huisvrouwen zijn in de keu ken bezig als betonwerkers. Dat heeft meneer J. N. Brouwer ge zegd, meneer J. N. Brouwer, die niet min der is dan hoofd van de experimentele grootkeuken van het Instituut voor Land- bouwhuishoudkundig onderzoek te Wage- ningen. Een mooie titel! Bij zo iets vergeleken is een eenvoudige grootschrijver van klei ne krantenstukjes een onexperimentele kabouter. Doch, dit terzijde. Eén van 's heren Brouwers taken is; de Nederlandse huisvrouwen duidelijk te ma ken dat zij oneindig veel meer van de maaltijden kunnen maken dan zij over het algemeen doen. De Nederlandse huisvrouw is o zo behoudend. Overal kan zij kook cursussen volgen, maar dacht u dat zij dat deed? Natuurlijk hebben de crisisjaren en de oorlog de beginnende huisvrouw van toen parten gespeeld, maar nu, in 1965, wor den er voor de huisvrouw dikwijls keukens gebouwd, waarin ze zich nauwelijks kan roeren, waar ternauwernood een fornuis kanstaan of andere apparatuur en waar bijna geen ventilatie mogelijk is. Misschien is het daarom, gelooft de heer Brouwer, dat er in ons land zo betrekke lijk weinig ovens zijn. Maar daarbij komt, zegt hij, dat de Nederlandse huisvrouw maar al te vlug geneigd is een blikje van het een of ander open te maken. De huisvrouw heeft in veel gevallen te weinig liefde voor het koken, vindt hij. "En die liefde komt man en kinderen toe, zij hebben er zelfs recht op. Ik vind deze opmerkingen van meneer Brouwer niet aardig voor de heren van Unilever, Zwanenberg, Homburg, Hero en hoe al die ijverige, van dienstbetoon aan de medemens blakende blikjesheren meer mogen heten. Die arme sloebers zitten dag aan dag hun best te doen ons het heer lijkste van het heerlijkste op tafel te zet ten en nu krijgen ze zo iets te horen van een hoofd van een experimentele groot keuken. Bovendien houd ik niet van discrimina tie. Ook niet van betonwerkers. Zijn die minder kookbekwaam en keukenvaardig dan (bijvoorbeeld) directeuren van scheeps- hypotheèkbanken, landmeters, luitenants- generaals, timmermannen, ministers (met uitzondering van kokkie Veldkamp), schou ten-bij-nacht- en orgeldraaiers? Maar afgezien van deze mijne ernstige bezwaren tegen de uitingen van het hoofd- voornoemd; wat de blikopenaressen-huis vrouwen betreft, heeft hij wellicht gelijk. Zo ken ik er eenMaar laat ik maar niets verder zeggen. De huiselijke vrede is mij meer waard dan de verdediging van het standpunt van welk hoofd ook. Zelfs van dat van een experimentele grootkeuken. Zelfs van die van het Land- bouwhuishoudkundig Instituut te Wage- ningen. Floris Flaneur Advertentie BEROEMDE MIDDELEN IN ÉÉN TABLET DOEN WONDEREN' J Koe. Een koe was in het weekeinde de ongenode gast, die langs een ongebrui kelijke weg de feestzaal binnenkwam in de Belgische plaats Kerkom. Het dier kwam letterlijk uit de lucht vallen: van af een hoog gelegen weide, waar het stond te grazen, door het dak van de zaal, dat er nauwelijks bovenuit steekt. Niemand werd gewond. De koe kwam netjes „op haar pootjes" terecht en bleef zonder letsel. ïnktmerk. Gisteren en vandaag worden in het koninkrijk Boeroendi parlementsver kiezingen gehouden. De kiezers die van hun stemrecht gebruik maken zullen op de rechterpols worden gemerkt met on uitwisbare inkt, als bewijs dat ze hun stem hebben uitgebracht. Uitgaansverbod. De regering van Ecuador heeft de staat van beleg en een uit gaansverbod afgekondigd voor Guaya quil, waar het havenpersoneel en de za kenlieden een algemene staking hebben uitgeroepen als protest tegen nieuwe douanebeschikkingen. Trouw. Een jongetje van twee en half jaar uit de Beierse plaats Reitenberg is bij een speurtocht naar zijn poes van uit putting om het leven gekomen. Zijn grootmoeder waarbij hij in huis was, had de kat weggedaan zonder dat zij dat aan het kind had verteld. Ongewoon stil was het anders zo drukke Waterloo station in Londen: geen reizigers, geen treinverkeer, niets. De oorzaak was een grote seinbrug op het emplacement verder op; die was aan een zijde ongeveer een meter verzakt, waardoor gevaar voor omvallen bestond. Uit voorzich tigheid werd het treinverkeer tijdelijk niet langs de gevaarlijke plaats geleid Vrij. De voormalig gouverneur van d* Braziliaanse staat Pernambuco, Miguel Arraes, die dezer dagen was aangehou den wegens agitatie tegen de federale regering, is weer in vrijheid gesteld. „Onderdrukking." Iq Havanna is een in ternationale bijeenkomst gehouden „voor de vernietiging van het kolonialisme" in Latijns Amerika waaraan een veertigtal delegaties deelnamen, die jongerenorga nisaties in Latijns Amerika, Europa, Azië en Afrika vertegenwoordigden. In talrijke resoluties werd gezegd dat het ogenblik is gekomen voor een algemeen offensief tegen het kolonialisme onder meer tegen „het bewind van uitbuiting en onderdrukking in Nederlands-Guya- na." Dollar-ei. Een reusachtig ei, dat volgen» de volgelingen van een secte in Ooste lijk Nieuw Guinea gedurende het week einde boven het dorp Galum zou ver schijnen, heeft zich niet laten zien. Da secteleden hadden het gerucht verspreid dat het ei boven het primitieve dorp in de bergen zou openbarsten en dat er Amerikaanse dollars uit zouden vallen. Duurzaam. Bij een ontploffing van een Duitse granaat uit de eerste wereldoor log is de 7-jarige Willem Bezuidenhout in Windhoek, Zuidwest-Afrika, om 't le ven gekomen. Hij speelde met vriendjes in een achtertuin. Ze hadden geruime tijd op de granaat staan slaan en hame ren, voordat deze ontplofte. Ravijn. Een bus met 40 inzittenden is na bij de Mexicaanse plaats Istapan de la Sal in een 137-meter diep ravijn gestort. Daarbij zijn zeker 25 van de inzittenden omgekomen. Rustlievend. De regerende militaire raad in Bolivia heeft de presidentsverkiezin gen, die in oktober zouden plaatsvinden afgelast tot een tijdstip, dat in het land „weer een gunstige atmosfeer van rust zal heersen en het volk zich vrijelijk zal kunnen uiten".

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3