Velsens burgerij kan hartewens IJmuider Harmonie vervullen Taptoe met majoretten als dank voor nieuwe uniformen Twee sportvelden voor Stormvogels in Zeewijk en scholen „Entre Nous" voor voetlicht met eenvoudig toneelspel Hoe de duiven vlogen BRC Kennemerland zorgde voor groots tienerfestijn DSB verloor van Reactie na veilig lijkende voorsprong Op voormalige vuilstortplaats C. Boot-toernooi werd uitgesteld „LE VENSSCHAD UWEN" Kort IJmondnieuws Havenberichten Vandaag laatste kans op promotie ALUMINIUM JALOEZIEËN Ijzerhandel HOPMAN DINSDAG 11 MEI 1965 Onberispelijk goede fles wijn COR v. d. MEER PERMA, SILVERFLEX of PARALUX Bititangs en Black Ventures favorie Kennemers I zaterdag tegen veteranen 1954 Velsen gaf vijf mille voor kinderbescherming Pakistaans schip in brand De mogelijkheid is allerminst uitgesloten dat men in Velsen over ongeveer vier weken getuige zal kunnen zijn van hetzelfde spectaculaire schouwspel, waarmee drie maanden geleden tienduizenden Fransen aan de Riviera tot laaiend enthousiasme werden gestimuleerd. Wij bedoelen het gezamenlijk optreden van de IJmuider Harmonie en de charmante meiskes van het Nationaal Majo retten Peloton uit Bergen op Zoom die, zoals men zich wellicht nog zal her inneren, waren uitverkoren om medewerking te verlenen aan het grote bloemen corso dat in de camavalstijd in de chique badplaats Cannes werd gehouden. Over hun niet geringe successen hebben wij onze lezers destijds nog uitvoerig ingelicht. Nu ligt het in de bedoeling dit optreden vrijdag 11 juni op het Triabas- veld in IJmuiden te herhalen, voorafgegaan door een gezamenlijke mars door een deel van de gemeente, welke muzikale wandeling dan met een grote taptoe zal worden besloten. Met deze taptoe hoopt het bestuur van de IJmuider Harmonie namelijk een actie onder de burgerij af te sluiten, van welke opbrengst men alle leden van het korps een splinternieuw uniform denkt te ver schaffen. Een soort jubileumgeschenk dus van de ingezetenen aan de IJmuider Har monie, welke vereniging binnenkort op so bere wijze haar twintigjarig bestaan zal herdenken. Waarbij als oprichtingsdatum de dag wordt aangehouden, waarop in 1945 de beide plaatselijke muziekvereni gingen „Kunst Na Arbeid" en „Voor waarts" tot de IJmuider Harmonie wer den gefuseerd. Sindsdien heeft het korps aan talloze evenementen in en buiten Vel sen zijn gewaardeerde medewerking ver leend en zich in de internationale muziek wereld (Kerkrade!) een niet geringe re putatie verworven, van welke glorie toch altijd een deel op de naam van Velsen terugvalt. Het is logisch dat vooral het geregeld optreden naar buiten een onberispelijk voorkomen vereist, waar tot dusver steeds behoorlijk aan kon worden voldaan. De fraaie rood-blauwe uniformen met de mar kante kolbakken waren altijd een lust voor het oog, maar de laatste tijd is deze kle ding niet meer tegen een nauwkeurige in spectie bestand. Diverse uniformen de monstreren duidelijk dat de bezitters hier reeds ongeveer vijftien jaar actief in be zig zijn geweest, zodat zij noodzakelijk moeten worden vernieuwd. Hier is echter een bedrag van niet minder dan achttien duizend gulden mee gemoeid, waarvan nog slechts de helft aanwezig is. Deze, on getwijfeld niet eens geringe som heeft men reeds bijeengebracht door diverse acties, zoals het door de leden ophalen van oud papier en nu hoopt het bestuur het ontbrekende bedrag gedurende de ko mende weken te kunnen completeren. Dit door middel van een actie met in tekenlijsten, waar maandag 17 mei een aanvang mee zal worden gemaakt. Het ligt in de bedoeling de IJmuider Harmo nie gedurende drie weken op bepaalde avonden en op diverse punten in de ge meente korte concerten te laten geven, een muzikale herinnering aan het bestaan van het korps en ter inleiding van het be zoek, dat een der volgende dagen met een intekenlijst aan de omwonenden zal wor den gebracht. Alleen betreurt men het dat niet alle straten en pleinen kunnen worden „aangedaan", maar hiervoor ontbreekt nu eenmaal de tijd of de verkeerssituatie verhindert dit. Deze komst wordt kort te voren door een huis aan huis te versprei den circulaire aangekondigd, waar onder meer in staat te lezen dat de actie door burgemeester mr. J. C. Bührmann, wet houder H. de Boer en de heren J. Veen- stra, P. R. Bentz van den Berg, A. Wijs muller, W. G. Meyboom, J. van Os van den Abeelen en andere notabelen van har te wordt aanbevolen. Indien het mag gelukken de ontbreken de negenduizend gulden op deze wijze bij- Een herinnering aan het spectaculaire optreden van de IJmuider Harmonie en het Nationaal Majoretten Peleton tijdens het bloemencorso in Cannes, dat vrijdag 11 juni in Velsen zal worden herhaald. een te brengen, dan zullen de nieuwe uniformen enigszins afwijken van de hui dige. Het jasje blijft rood, doch de kraag en manchetten worden blauw, met als ver der onderscheid zilveren schoudertressen en een borstembleem met de naam van de harmonie. De pantalons worden in een lichtere tint blauw vervaardigd, met als contrast een scharlakenrode bies. De kol bakken, die pas van de laatste jaren da teren en dus betrekkelijk nog kort in ge bruik zijn, behoeven niet te worden ver nieuwd. Het bestuur is bijzonder optimistisch over het verloop van deze actie gestemd en men vertrouwt erop dat Velsen zijn gerenommeerd muziekkorps ook ditmaal niet in de steek zal laten. Bij de diverse jubilea ter gelegenheid van het eerste, tweede en derde lustrum werden immers op dezelfde wijze respectievelijk de panta lons, de jasjes en de kolbakken verkre gen. Bij de taptoe op 11 juni kijkt men er zijn bijdrage dan weer gemakkelijk van af. Hopelijk zal de medewerking welke door de IJmuider Harmonie aan Vlaggetjesdag in Scheveningen en aan de voetbalwedstrijd Telstar-Tottenham wordt verleend voor het laatst in de oude uni formen moeten geschieden. Burgemeester en Wethouders van Vel sen hebben de raad krediet tot een be drag van 93.340 verzocht voor de aanleg van twee sportvelden in het uitbreidings plan Zeewijk te IJmuiden. Met het oog op de toekomstige behoefte aan sportvelden zijn in de na de oorlog opgestelde uitbreidingsplannen van de ge meente Velsen voor het gebied Duinwijk, thans Zeewijk, gronden voor de aanleg van een sportcomplex aangewezen. Deze gronden zijn gelegen tussen de Pla- netenweg en het verlengde van de Hee renduinweg. In verband met de toekomsti ge bestemming is een gedeelte van dit terrein, na afgraving, gebruikt als stort plaats voor huis- en straatvuil. Dit vuil is thans zover ingeklonken, dat het verantwoord is met de aanleg van het eerste gedeelte van het sportpark een aan vang te maken. Allereerst is urgent de aanleg van twee sportvelden ten behoeve van de IJ.V.V. Stormvogels. De elftallen van deze vereni ging spelen thans op de bijvelden van het sportpark Schoonenberg en de velden van het complex Waterloo. De bespeling van deze velden is echter, mede als gevolg van het gebruik door andere verenigingen, zeer intensief. Het gevolg hiervan is, dan het in bespeelbare staat houden van deze complexen hoge kosten met zich brengt. Door genoemde vereniging de beschik king te geven over een eigen sportcom plex, is het mogelijk de zelfwerkzaamheid EXAMENS Utrecht. Doctoraal psychologie: mej. L. B. Roos (Utrecht). Doctoraal sociologie: mej. H. Dingemans (Arnhem). De heer E. Mulder uit Utrecht is gepro moveerd tot doctor in de wiskunde en na tuurwetenschappen op het proefschrift: „Metabolic aspects of erythrocyte phos pholipids". Promotor was prof. dr. L. L. M. van Deenen. Nijmegen. Gepromoveerd tot doctor in de letteren op proefschrift „The termino logy of the holy cross in early christian li terature" de heer G. G. Reijners, geboren te Amsterdam. Promotor was prof. dr. Chr. A. E. M. Mohrmann. Gepromoveerd tot doctor in de sociale wetenschappen op proefschrift „Afbake ning en typologie van homogene zones" de heer B. C. van Heek, geboren te Amster dam. Promotor was prof. dr. E. J. Leemans. Groningen. Kandidaats rechtsgeleerd heid: E. E. M. Cremers (Haarlem). Docto raal scheikunde: D. J. M. Smeele (Gronin gen). De promotie van de heer A. M. vun Leusen tot doctor in de wiskunde en na tuurwetenschappen geschiedde cum laude. te bevorderen, welke een besparing op de onderhoudskosten enzovoort oplevert, al dus B. en W., die het bovendien gewenst achten, dat de beschikking wordt verkre gen over velden ten behoeve van de in Duinwijk gebouwde en de no'g in Zeewijk te bouwen scholen. Deze scholen zijn thans voor de sportbeoefening aangewezen op de velden van het sportpark Schoonenberg en het triabasveld aan de Kennemerlaan. De aanlegkosten van de twee sportvel den worden geraamd op 93.340. Hierin zijn de kosten voor het aanbrengen van een afrastering wel, die voor de bouw van een kleedhuis niet begrepen. De jeugdtoernooien van de voetbalver eniging „Kinheim", die het afgelopen weekeinde zouden worden gehouden, heb ben van de bijzonder slechte weersom standigheden zeer te lijden gehad. Het pupillen-toernooi, genoemd naar Kinheim's ere-voorzitter, de heer W. Berg huis, vond zaterdag ondanks de hevige re genval en de harde wind toch nog door gang, omdat niet tijdig een waarschuwing aan de deelnemende verenigingen voor af gelasten kon uitgaan. Zondagmorgen, toen storm en striemen de regen de eerste uren al evenzeer het spelen van het Cor Boot-toernooi voor as piranten onmogelijk zou maken, was men er tijdig bij om de wedstrijd af te gelas ten. Advertentie Voor een HET BEKENDE ADRES Kennemerlaan 131 - Telef. 5386 Grote keuze uit binnen- en buitenland. Zie onze speciale wijnetalage. De betrekkelijk kort geleden opgerichte christelijke toneelvereniging „Entre Nous" uit IJmuiden, heeft zich tot dusver nog ge regeld behoed voor een te hoge greep. Ge let op de beschikbare krachten, gaat men hier blijkbaar van het gezonde standpunt uit dat het beter is te slagen met het een voudige, dan te falen met het onbereikba re. Bij „Entre Nous" dus geen moeilijk speelbare drama's van Arthur Miller of Tennessee Williams, doch stukken van Ne derlandse schrijvers, die zich in hoofdzaak beperken tot het amateurtoneel. Deze ge dragslijn heeft in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan een opvoering ten gevolge gehad van Johan van Eekelen's toneelspel Levensschaduwenwelke voorstelling voor deze vereniging tevens het afscheid van dit toneelseizoen beteken de. DE AUTEUR HEEFT met dit stuk ken nelijk geen hogere aspiraties nagestreefd dan het bezorgen van een boeiende toneel avond aan een niet te veeleisend publiek. Van Eekelen behoefde hiervoor dus niet al te origineel te zijn, hetgeen hij trouwens niet is geworden ook. Aldus bepaalde de schrijver zich maar weer eens tot de een- SNELVLIEGER. Van de postduivenhoucrère- vereniging „De Snelvlieger" te IJmuiden namen 385 duiven deel aan een wedvlucht van Vil voorde af over een afstand van 171 km. De lossing van de duiven geschiedde om 11.30 uur. Een duif van E. Reker bereikte als eerste het hok om 14.0.27 uur; de laatste prijsduif om 14.15.44 uur. Een snelle vlucht die ondanks harde wind een vlot verloop had. Attracties gewonnen door E. Reker (1); J. Wijker (3): C. Zwanenburg (5). Gokje gewonnen door J. Koorn. De uitslag was als volgt: E. Reker 1; S. Voet en Zn. 2, 9, 12, 14, 42, 45, 57, 59, 60, 64; J. Wijker 3, 62; F. de Boer 4, 21, 29, 43, 53; C. Zwanenburg 5 28, 46, 52, 67, 70, 71, 76; K. Klepper 6, 20, 38; J. Koorn 7, 25, 49, 61; H. J. Broek 8, 11, 18, 37; J. v. d. Kammen 10, 19, 22, 55, 58; A. J. Ham 13, 50; Jac. Broek 15, 32, 40. 51, 66; E. de Boer 16; A. Huygens 17, 36; E. Sloot 23, 34; Joh. Broek 24, 31, 47, 56, 63; Gebr. Boender 26, 41, 75; F. Booy 27, 68; R. Jung 30, 39, 69; H. v. d. Wiele 33, 48, 72; A. v. d. Zee 35, 73; K. Reker 44; F. Schaap 54, 77; W. Remmers 65; A. Schotvanger 74. IJMUIDEN. Van de postduivenhoudersver- eniging „IJmuiden" te IJmuiden namen 198 duiven deel aan een wedvlucht van Vilvoorde af over een afstand van 171 km. De lossing van de duiven geschiedde om 11.30 uur. Een duif van W. Booy bereikte als eerste het hok om 14.0.33 uur. De uitslag was als volgt: W. Booy 1, 12, 14 en 27; F. Piers 2 en 21; A. J. Waal 3, 16, 26 en 30; G. v. d. Struik 4, 6, 13, 15 en 38; J. de Waard 5, 11, 25 en 32; M. Vendel 7, 18, 34 en 35; L. de Waard 8; A. Voetman 9, 17, 19, 23 en 28; P. Hoekstra 10; K. Metzelaar 20 en 28; H. Exalto 22; J. v. Dorp 24; J. Sponselee 29; J. v. Opbergen 31, 33 en 39; J. Exalto 36; J. H. Koster 37. ORANJE NASSAU. Van de postduivenhou- dersvereniging „Oranje Nassau" te IJmuiden namen 185 duiven deel aan een wedvlucht van Vilvoorde af over een afstand van 169 km. De lossing van de duiven geschiedde om 11.30 uur. Een duif van J. Ulehake bereikte als eerste het hok orrL.J.4.6.43 uur. De uitslag was als volgt: J. Ulehake 1, 5, 17, 19, 20; Oh. Prins 2, 3, 10, 11, 13, 16; M. Rutte 4. 6, 28, 31; H. de Weers 7, 32; G. Duin 8; A. de Waard '9, 15, 24, 33; J. Kraaijenoord 12, 21, 22, 29, 30, 36, 37; J. Rijs 14. 27; P. Martens 18, 26, 35; Bruisschaart 23; Broek Verrept 25; A. Broek 34. BONTE DUIF. Van de postduivenhouders- vereniging „Bonte Duif' te IJmuiden namen 279 duiven deel aan een wedvlucht van Vil voorde af over een afstand van 170 km. De lossing van de duiven geschiedde om 11.30 uur. Een duif van N. Swart bereikte als eerste het Advertentie •fr Alle maten leverbaar 5 jaar garantie diverse kleuren aanmerkelijk goedkoper Alleen: Thans Zeestraat 6 - Beverwjjk Tel. 25462 i)iniiiiiiiiiiiiiiii(iiiijiiiiiiiiiiiiii:siiiiiiiiiiii!iiiiiiuiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii v. De wielerclub Kennemerland organiseer de het afgelopen weekend een talenten jacht en een grandioos Teenager-Festival, die door, naar schatting 4000, al dan niet Beloond idee. Maandag jongstleden ontvingen de heren P. de Vries uit IJmui den en H. van Dijk uit Beverwijk, beiden bij Hoogovens werkzaam op het opslag terrein Rooswijk, uit handen van ir. F. E. Mathijsen Gerst, chef technische dienst ijzer en staal, elk een beloning van 300 voor een door ben ingezonden idee. Zij ontwierpen een speciale hijsbalk, die zeer gemakkelijk op een vorkheftruck kan wor den geplaatst. Met deze balk als verlengde arm kan het transportvoertuig verder rei ken. De grote voordelen van de verbeterde hijs/hefinstallatie zijn arbeidsbesparing en het verkrijgen van een meer efficiënt ge bruik van de opslagruimte. Muziek. De actie van de Beverwijkse Harmoniekapel om kunstlievende leden te winnen, mag als geslaagd worden be schouwd, want men haalde 3250 op. Dit geld is nodig om jeugdige muzikanten op te leiden. In Harmonie-kringen is men blij met dit prachtige resultaat, maar er is nog veel meer geld nodig. langharige teeners, al zingende, stampen de en klappende werden meebeleefd. De VEB-garages waren overvol, zowel 's middags als 's avonds. De opbrengst was bestemd om de jeugdleden van „Ken nemerland" in staat te stellen de dure wielrensport te beoefenen. De organisatie bleek in goede handen ge weest te zijn, want het podium was afge zet met een hekwerk zodat al de opdrin gerige teeners geen kans kregen hun ido len te bereiken. De jury, bestaande uit Joop de Knecht, Victor Conselman en Wim Schipper had het niet gemakkelijk bij de talentenjacht. Na lang beraad bleek dat de „Black Ventures" in de afdeling „In strumentaal" de beste papieren hadden en vocaal stegen de Stones-achtige „Bintangs" tot ongekend grote hoogte. 's Avonds konden de teeners zich uitleven bij de muziek van The South Jazzband, de zangeres Karin Kent, en Danny and the Flying Arrows. André van Duin, de „gekke-bekken-trekker" oogstte 'n storm achtig applaus, evenals Ria Valk. Alleen Rob de Njjs en The Lords kregen het even moeilijk. Nauwelijks was de Am sterdamse pop-zanger begonnen of er vloog een bierfles langs zjjn hoofd. Dit was het sein voor een flinke tienerslag in de zaal. Enige personen werden gewond. De orde bewakers grepen in en niet lang daarna zong Rob weer voor een rustige zaal. hok om 12.4 uur; de laatste prijsduif om 12.17 uur. De uitslag was als volgt: N. Swart 1; Sj. Heis 2, 9, 13, 24, 43; P. Verscheuren 3, 7, 40; W. Wilms Floet 4, 27, 35, 56; A. Niemeyer 5, 12, 21, 36, 37, 44; Joh. Swart 6, 31; J. v. Duin 8, 11, 23, 30, 48, 50; E. Klinge 10, 20, 29, 39; G. v. Zutphen 14, 16, 26, 33; A. Ulehake 15, 34; P. Griekspoor 17; J. Kaldenbach 18, 46, 47; A. Verduin 19, 41, 42; J. Minneboo 22, 28; W. Opbergen 25, 32, 49; W. v. Vliet 51; B. v. d. Werf 52; R. Wielart 53; Bos 54, 55, DE IJMONDEN. Van de postduivenhouders- vereniging „De IJmonden" (zaterdagvliegers) te IJmuiden namen 104 duiven deel aan een wed vlucht van Mons af over een afstand van 228 km. De lossing van de duiven geschiedde om 9.10 uur. Een duif van v. d. Scheer bereikte als eerste het hok om 11.52 uur; de laatste prijsduif om 12.14 uur. Door de harde zuidwester bereikten de duiven een grote snelheid. De uitslag was als volgt: v. d. Scheer 1 en 16: Verduin 2, 4 en 13; Strijker 3, 14 en 17; Suur- mond 5, 6, 9 en 10; Knapen 7; Hoekstra 8 en 20; v. Slooten 11, 12 en 19; Kunst 15; v. d. Plas 18; v. Belzen 21. HET ATOOM. Van de postduivenhouders* vereniging „Het Atoom" te Velsen-Noord namen 210 duiven deel aan een wedvlucht van Vil voorde (België) af over een afstand van 172 km. De lossing van de duiven geschiedde tijdens zuidwesten wind om 11.30 uur. Een duif van P. Schoone bereikte als eerste het hok om 14.00 uur; de laatste prijsduif om 14.17 uur. Voor deze vlucht was de lossing van de vogels aanvankelijk veel vroeger gesteld, doch de ook in België heersende slechte weersomstandig heden waren aanleiding de lossing pas tegen het middaguur uit te voeren. Toen was het vrijwel over de gehele vliegroute droog geworden na de zeer zware regenval, die bovendien nog van het zuidwesten uit gepaard ging met zeer harde wind. De windkracht liet de vogels dan ook toch nog een vrij snelle vlucht toe, want de eerst- aankomende duif bereikte een gemiddelde uur snelheid van bijna 69 kilometer. In deze vlucht, evenals vorige week, wist de heer Schoone met toen een tweede nu een eerste plaats te be reiken en het ziet er naar uit, dat hij evenais in het vorige seizoen opnieuw tot de kansheb bers van een kampioenschap gaat behoren. De uitslag was als volgt: P. Schoone 1, 3, 37; A. Koens 2, 8, 20, 25; A. Kat 4; D. van der Linde 5; M. Voorhout 6, 13, 16; B. Schoo 7, 10; P. van der Wiele 9, 18, 24. 42; J. Asjes 11, 26, 41; A. F. de Roos 12, 17, 22, 27, 39; J. de Jong 14; L. Veldt 15, 34, 35, 40: Ph. F. Martinius 19, 31; J. Stijnman 21; K. Timmer 23, 30; J. de Boer 28; T, Lever 29; A. de Bot Jr. 33; A. de Bot Sr. 36. GROENTEVEILING De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren; asperge 250-280, spinazie 40-80, sla 10-26, rabarber 6-18, bloemkool 50-140, prei 35-55, radijs 10-16, tomaten 145 165, postelein 70-100, raapstelen 20-30, wit lof 120-130, waspeen 65-74, rodekool 25-42. voudige familiehistorie, waarvan de leden op de traditionele toneelmanier zijn sa mengesteld. Dat wil dus zeggen met aan de ene kant de nijvere industrieel Herman Volmars en de sympathieke kinderen Paul en Elly, met als controverse en directe aanleiding tot de beoogde conflicten de hooghartige echtgenote en haar lievelings- zoon, de verkwistende en losbandige Henk, Met een dergelijk gespleten familie kun nen de moeilijkheden eenvoudig niet uit blijven, vooral wanneer papa zich op da rand van het faillisement bevindt en hij dus op de nodige bezuinigingen moet aan dringen. HET IS ECHTER niet allemaal verdriet wat hier de klok slaat, omdat de gebruike lijke komische noot wordt aangedragen door een broer van Herman, een ruige pik broek, die de hautaine schoonzuster steeds zo ongezouten de waarheid durft te zeg gen. Ook al geen bijster originele methode dus. Maar goed, deze beproefde figuren hebben de leden van „Entre Nous" onder regie van de heer A. Bosman in staat ge steld een zeer verdienstelijke voorstelling uit te brengen, welke het publiek merk baar deugd heeft gedaan. De spelers heb ben de beperkte mogelijkheden van dit stuk dan ook naar behoren dienstbaar gemaakt, om een dergelijke waardering in de hand te werken. Aldus was Annie Groen-Haas- noot een markant vertegenwoordigster van het genre der ongevoelige vrouwen, waarnaast A. Bosman zich als de sympa thieke industrieel zich weer een bekwaam tegenspeler toonde. Zeer verdienstelijk werden door Nel Gravemaker, Kees Kof- feman en Ton van der Vaart de uiteen lopende karakters der kinderen aangege ven; met nog een gevoelig gespeelde Ger- da Wolters van Willy van Wolferen-Thiele. Het traditionele dienstmeisje was van Co- by van Slooten-van de Ketterij. Maar de held van de avond werd toch Jaap Bak ker, die de dankbare rol van Bart Vol mars met stevige zeemansbenen, een groc-stem, gulle gebaren en het nodige aplomb op de planken zette. „Entre Nous" kan aldus, gesterkt door de bijval van het publiek, met voldoening aan zijn rustperio de beginnen. Jan van Dam Zaterdagmiddag zal op het sportpark Adrichem in Beverwijk een voetbalwed strijd worden gespeeld tussen het huidige eerste elftal van „De Kennemers" en dat uit 1954. Voor deze wedstrijd is een beker beschikbaar gesteld die is genoemd naar een der oprichters van De Kennemers, Herman van Dorp. Het elftal van 1954 werd indertijd op één punt na kampioen van de tweede klasse. HVC uit Amersfoort wist toen het kampioenschap te veroveren, In het „veteranen"-elftal staan opgesteld; Nieuwenhuis, Schaap, Van Luin, Lejeu- ne, Bleeker, Schaaper, Peggeman, Michel, Van der Pias, Van der Sluis, Jansen en Bouvré. Scheidsrechter zal zijn de heer H. van Dorp jr. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Lelie gracht, van Kotka; Blexersand, Hamburg; Ida D., Swansea: Hoegh Trader, Norfolk, IJ muiden; Hudson, Noordzee; Normandia, Rouaan, IJmuiden; Nora, Stockholm; Bismarcksteiru Londen; Elsa, Skoghall; Chernovski, Novascotia. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Iron Age, van Vitoria; Stokksund, Porsgrunn, IJmuiden: Ostrobotnia, Mantyluoto. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Pergo, naar Boston, van IJmuiden; Darmstadt, Ham burg; Helicon, Rotterdam; Mare Liberum, Dagenham; Dependent, Delfzijl; Netherlands Coast, Rotterdam; Vanda, Londen: Moerdijk, Goole; King Fisher, Harlingen; Normandia, Malmoe, IJmuiden; Bram, Dagenham; Nas- cence, Londen, IJmuiden; Daniël, Rotterdam; Spaarnestroom. Hull; Anholt. Huil. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Viking, naar Bordeaux; Egret, Bristol; Zuidpool, Sol- vesborg, IJmuiden. In de promotie-competitie tafeltennis naar de overgangsklasse heeft DSB een enorme teleurstelling te slikken gekregen. Na met 2-0 en 3-1 te hebben voorgestaan, verloor de ploeg met 6-3 van het Alkmaar- se Reactie. Bij de stand 2-1 speelde DSB een bijzonder goed dubbel. In de derde game werd een achterstand van 15-13 om gezet in winst. De tweede wedstrijd van Joop Vermolen luidde in feite de neder laag in. Na verlies in de eerste game stond Joop in de 2e game met 7-0 en 17-13 achter. Hij herstelde zich echter voortreffelijk en won. In de derde game zag men een geheel ander beeld. Vermolen leidde met 15-6, 17-12, maar kwam toen met 18-19 achter te staan. Een kort herstel mocht niet ba ten en hij verloor de partij met 25-23. Theo en Joop Vermolen wonnen beiden eenmaal plus het dubbel. Togido verspeel de zijn laatste kans door met 6-1 van HOC 2 te verliezen. In de strijd om de landstitel voor dames teams verloor Rapidity met 9-1 van Gossi- ma. Togido zorgde bij de junioren voor een beter resultaat en klopte DSS uit Alk maar met 8-2. De promotie-uitslagen Nedlloyd 4-Noad 2 6-3, DSB-Reactie 3-6 (Reactie promoveert), Bloemenlust-HOC 2 5-5, HOC 2-Togido 2 6-1, Eendracht 3- Bloemenlust 6-0 (Eendracht promoveert). In de eerste klasse van de beker-compe titie zijn thans de vier poulewinners be kend. Het zijn VTC, HBC, Togido-C en Prowano. Bij de 2e klassers plaatsten Shot, Prowano-B, Johez, Hotac en Shot zich voor de volgende ronde. In de Dames 4e klasse werd Joheh bekerwinnaar. Uitslagen beker-competitie: le kl.: Fu- sia-VTC 0-5, Oranje Zwart-Togido-C 0-5, Fusia-B-Prowano 0-5, 2e kl.: TOG-B-Shot 1-4, Prowano-B-Rapidity-B 5-0, VTC-C- HBC 3-2, VGZ-B-Prowano-C 0-5, Johez- Togido-D 5-0, DSS-Winfried-Fusia-C 1-4, HBC-D-Hotac-C 4-1, 3e kl.; TOG-C-HTC 4-1, TOG-D-VGZ-C 5-0, TOG-E-HTC-B 3-2, Re kl.: HBC-H-TOG-F 2-3, TCD- Meertr.C 3-2. Rapidity-D-DSS-Winfried-B 5-0, TCD-C-VTC-D 0-5, Fusia-F-TCD-D 5-0, Johez-B-HBC-G 1-4, Meertr.B-TOG-O 5-0, VTC-E-TCD-B 0-5, HBC-F-Fusia-G 4-1, Dames 2e kl.: VTC-Rapidity-B 2-3, Rapidity-HBC 5-0, 3e kl.: VGZ-VTC-B 1-4, Meertr.-VTC-C 2-3 4e kl.: HBC-B-Johez 0-5, Junioren l/2e kl.: Fusia-Togido 1-4, Togido-B-HBC 1-4, 3e kl.: Sido-TOG 5-0, DSB-TCD 5-0. Vandaag om 7 uur speelt DSB zijn laat ste promotie-wedstrijd in de zaal van de Busken Huetschool aan het Prinsen Bol werk en wel tegen Nedlloyd 4 uit 'Amster dam. Als de Haarlemmers winnen, en dia kans is zeker aanwezig, is de promotie een feit. Togido bezoekt Bloemenlust in Aals meer. De in de gemeente Velsen gehouden col lecte door de „Sakor" ten behoeve van da kinderbescherming heeft de volgende re sultaten opgeleverd: IJmuiden 1445,30, Driehuis 510, Santpoort-noord f 998,72, Santpoort-Noord 998,72, Santpoort-Zuid f 482,10. Velsen-Noord 927,01 en Velsen- Zuid 310,18. Daarnaast zijn ook giften per giro overgemaakt, waardoor het totaal is gegroeid tot 5059,86. DEAL (Engeland) (AP) Al drie da gen woedt brand aan boord van het 5.975 ton metende Pakistaanse vrachtschip You- suf Baksh, dat gestrand is voor de Britse zuidkust. De brand brak zaterdag uit in een lading jute die het schip aan boord heeft. De bemanning heeft, op de kapitein en twee officieren na, het schip verlaten. Brandweerlieden probeerden de ruimen vol te laten lopen met water. De Duitse sleepboot Hermes ligt in de buurt van het brandende schip en uit Nederland wordt een tweede sleepboot verwacht. KORT IJMONDNIEUWS Dierenbescherming. De afdeling Vel sen en omstreken van de Dierenbescher ming houdt aanstaande woensdag, in de Theeschenkerij in Park Velserbeek te Velsen-Zuid een ledenvergadering, die te 20 uur aanvangt.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5