een S' 4.75 Tweerichtingverkeer in de Straat van Dover Haarlemmer Van Maanen behaalt schaaktitel Sterke teruggang van bouw activiteit in de IJmond Dubbele telefoonaansluiting voor 2100 woningen Pendel gedaald kansen jongelui kleiner VITRAGES 4 Voorrang Kamermuziekavond van „Gietelingers" in Beverwijk rondruil bedrijven wegens verbreding Noordzeekanaal Raadsvergadering in Beverwijk J5T 31 POLITIERECHTER Havenberichten Voor de WOENSDAG 12 MEI 1965 4 CENTRUM GALERIJ CORNER Lange Nieuwstraat/Marktplein IJmuiden - Tel. 5205 OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY - TfflSlliE PROEF IN HAARLE Recalcitrante buitenlander WASAUTOMATEN - -v k ilisiliiiSMMiii Primeur voor ons land van een nieuw systeem Kerkelijk nieuws In Spanje Collega's bestolen W ink eldief stallen BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK Sensatie in Noordhollands kampioenschap Bekroonde smalfilms in IJmuiden De sterke teruggang in de bouwactivitei ten in de IJmond maakt de plaatsingsmo gelijkheden voor jongelui die van de La gere Technische School kleiner. De pendel van buiten de IJmond woonachtige bouw vakarbeiders is sterk gedaald. Aldus deelt het Gewestelijk Arbeidsbureau IJmond mee over april 1965. De wijzigingen in de geregistreerde ar beidsreserve in de ambtsgebieden van en kele in de provincie Noord-Holland geves tigde arbeidsbureaus blijken uit het vol gende, waarbij de tussen haakjes geplaat ste getallen die van ultimo maart zijn. De arbeidsreserve in Alkmaar bedroeg 161 (176) in Haarlem 202 (245) in Zaan dam 85 (115) en in IJmond 109 (135). Inzake de cijfers van het G.A.B. IJmond kan worden opgemerkt, dat het aantal in geschreven werkzoekenden dus daalde, terwijl het aantal aanvragen naar manne lijke krachten steeg van 1336 waarvan 221 voor personen jonger dan 19 jaar tot 1617 waarvan 445 voor jonger dan 19 jaar. Het aantal ingeschreven vrouwen bedroeg 45 waarvan 27 niet werkloos tegen 58 waar van 31 niet werkloos op het eind van de vorige maand. Het aantal werkgeversaan- vragen steeg van 383 tot 453 waarvan 145 voor personen jonger dan 19 jaar (eind vorige maand 95). De spanning op de arbeidsmarkt blijft dus groot en onder de invloed van het sei zoen en daarenboven van de vraag naar jeugdig personeel daalt het aanbod en stijgt de vraag. De naderende bemiddeling van L.T.S. scholieren speelt een belangrijke rol. Er zullen ongeveer 300 L.T.S. scholieren be schikbaar komen voor het bedrijfsleven. Er is een geregistreerde vraag voor onge veer 325 jongelui. Het is evenwel een be treurenswaardig verschijnsel, dat de ster ke terruggang in de bouwactiviteiten in het gewest IJmond de plaatsingsmogelijk heden voor de jongelui kleiner maken. Bij een zeer recent onderzoek bleek, dat er in april 1964 in de IJmondgemeenten meer dan 2300 woningen in aanbouw wa ren. In april 1965 waren er 1050 in aan bouw. Advertentie mmi Voor deze schoonmaaktijd brengen wij U een fraaie Terlenka val met rijke kant. 52 cm hoog VEILIG GEKOCHT BIJ DE VAKMAN De personeelsbezetting in de woning bouw liep terug met meer dan 300 man, terwijl daarenboven in de overige bouw sector de personeelsbezetting met meer dan 200 man terugliep. Hoewel er dus sprake is van een sterke teruggang in de bouwactiviteiten is er van werkloosheid in de IJmond gelukkig nog geen sprake. Wel is de pendel van buiten de IJmond woonachtige bouwvakarbeiders sterk gedaald. Gedurende de maand april werden bij he Gewestelijk Arbeidsbureau IJmond 154 mannen en 32 vrouwen als werkzoekend in geschreven. Er vonden 127 mannen en 26 vrouwen door bemiddeling van het arbeids bureau een passende functie. Van werkge verszijde werden nieuwe aanvragen ont vangen voor 584 mannen en 135 vrouwen. Er kon aan 205 aanvragen voor mannen en 47 voor vrouwen worden voldaan. Advertentie KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4880 LONDEN (AP) Scheepvaartdeskundi gen hebben de oplossing van een landrot bekend gemaakt voer het probleem van scheepsbotsingen in de Straat van Dover: tweerichtingverkeer. Meer dan achthonderd schepen varen el ke dag voor de nauwe straat tussen Enge land en Frankrijk, een van de gevaar lijkste en drukste zeewegen ter wereld. Tegenwoordig kiezen schepen die de Straat en Het Kanaal gebruiken groten deels de Engelse zijde, omdat zij meer beschut is en meer navigatie-lichten heeft. Het resultaat: verkeersophopingen en gro ter gevaar van botsingen. Bij de nieuwe regeling, voorgesteld door de Intergoevemementele Maritieme Consu- latieve Organisatie (IMCO) zullen naar het noorden varende schepen de Franse kant kiezen en de naar het zuiden varende de Engelse. De Fransman Jean Rouillier, secretaris generaal van IMCO, zei: „Het aantal bot singen in de Straat is veruit het grootste ter wereld. Daarom heeft de veiligheids commissie van IMCO het nieuwe twee- richtingensysteem goedgekeurd. Engeland en Frankrijk zullen aan beide zijden van de Straat nieuwe veiligheids middelen aanbrengen. Daartoe behoort het installeren van lichtboeien aan de Franse kant tot een lichtschip permanent kan wor den gemeerd bij Bassurelle, aan de zuide lijke ingang van de Straat. Roullier ver wacht dat de nieuwe regeling het volgend jaar wordt ingevoerd. De IMCO-commissie behandelde andere veiligheidsproblemen voor schepen op zee, waaronder een nieuwe seincode en een co de voor gevaarlijke goederen. Verder een nieuwe regeling voor botsingen die 1 sep tember van kracht wordt en waarbij regie menten die onveranderd bestaan hebben sinds de eerste stoomboten de zee bevoe ren gewijzigd worden. Volgens de nieuwe bepaling zullen zeilschepen voorrang moe ten verlenen aan op energie varende sche pen in beperkte gebieden. Tot nu toe heeft steeds gegolden dat stoom voorrang geeft aan zeil. De reden voor de nieuwe bepa ling is dat de niet-zeilschepen steeds gro ter worden en meer ruimte nodig hebben om te manoeuvreren. Bovendien zijn de zeilschepen, op jachten en een paar op leidingsschepen na, vrijwel van de zee verdwenen. De vereniging „De Gieteling" organi seert voor donderdag 20 mei een kamer muziekavond in het Beverwijkse „Staten- huis", die door muziekbeoefenaars uit eigen kring zal worden verzorgd. De aan vang is om 20 uur. Het programma ver meldt werken van onder andere Beetho ven, Debussy, Haydn en Mozart. Gisternacht om kwart over een werd van het havenkantoor in IJmuiden uit po- litie-assistentie verzocht, omdat een bui tenlander met een stuk ijzer roeden en ruiten vernielde van een perceel aan het Sluisplein. Het bleek dat de man met het gedeelte van een regenpijp aan de achter zijde van het huis een ruit had ingeslagen, waarna hij door het gat het perceel was binnengedrongen. Zijn bedoelingen konden op dat ogenblik nog niet worden vastge steld. De man werd op het hoofdbureau van politie te Velsen ingesloten, waarbij bleek dat hij naar sterke drank rook en niet in het bezit was van nationaliteits papieren. De buitenlander zal uiteraard nog nader aan de tand worden gevoeld. In de haven van Cannes in Zuid- Frankrijk rust een groep avonturiers uit van hun „Marco Polo-tocht" in omgekeerde richting. Hun jonk, die in januari uit Hongkong vertrok, is natuurlijk dè attractie van de Franse Rivièra geworden. (Telefoto). Advertentie In verband met de toekomstige verbre ding van het Noordzeekanaal is het nood zakelijk, dat de woning met werkplaats (schildersbedrijf) van de heer J. G. Bres ser en de woning met groentewinkel van de heer T. van Honk, beide gelegen aan de Meervlietstraat te Velsen(zuid), worden afgebroken. De percelen zijn reeds door het Rijk (Rijkswaterstaat) onteigend. Bovengenoemde heren hebben de ge meente Velsen verzocht om aan hen, ten behoeve van de bouw van nieuwe wonin gen, grond te verkopen aan de Velserdijk, gelegen in het uitbreidingsplan Velsen- oost. De verzoeken kunnen naar B. en W. me nen, worden ingewilligd. De prijzen van de grond kunnen worden gesteld op respectie velijk f 8.250 (Bresser) en 6.200 (Van Honk) in totaal, met welke prijzen de ver zoekers hebben ingestemd. De raad moet nog beslissen. AEG - ZANUSSI IGNIS - ZANKER dagelijks demonstratie MARKTPLEIN IJMUIDEN - TEL. 4262 De gemeenteraad van Beverwijk komt morgen, donderdag, in openbare vergade ring bijeen. In verband met de bouw van 320 flat woningen in Oosterwijk tussen de Bene- luxlaan en de Luxemburglaan zullen de hulplokalen van de Prins Bernhardschool moeten worden verplaatst en B. en W denken hierbij aan het terrein aan de Hof- landerweg naast de Adrichemlaan. De voorlopige vaststelling van een „komverordening" is noodzakelijk in ver band met stedebouwkundige maatregelen in het centrumgebied van Beverwijk. Tegen het uitbreidingsplan Westerhout zijn zeven bezwaarschriften ingediend; het college acht geen grond aanwezig om aan deze bezwaren tegemoet te komen. Voor het leggen van een nieuw hoofd riool in een gedeelte van de Zeestraat en de Groenelaan met bijkomende werken vragen B. en W. een krediet van 410.000 Het college stelt de raad voor een kre diet van 1318 beschikbaar te stellen voor een cadeau voor het nieuwe raadhuis in Velsen. Met Heemskerk is overeengeko men een gezamenlijk cadeau te geven ter waarde van 2000 (naar rato van het in wonertal). Burgemeester en wethouders stellen de raad voor om tot hoofd van de openbare Prins Bernhardschool te benoemen de heer Th. M. Jansen, waarnemend hoofd van genoemde school. «atijéiiiv I». ^UUHUillitillHiiitOlbiiaiiuHlHhHiillliH in een Russisch ruimtevaart-labora torium zijn proeven genomen met een nieuwe ruimte-schietstoel. De stoel kan met de ruirhtevaarder en al wor den uitgestoten, waardoor een lan ding per parachute mogelijk wordt gemaakt. De P.T.T. neemt dit jaar in Haarlem een proef met nieuwe telefoonaansluitin gen. Een gedeelte van de Indische buurt in Noord krijgt de primeur voor Neder land van dit nieuwe systeem. In het noor delijke gedeelte van deze wijk ontvangen 2100 percelen een aansluiting voor twee telefoontoestellen, of er nu al telefoon is of niet. In een keer worden al die aan sluitingen bevestigd aan een nieuwe ka bel in de straat. In de toekomst is een extra kabel dus niet meer nodig en het graafwerk kan achterwege blijven. Ook met vorst in de grond hoeft men dan geen rekening meer te houden. Het aan sluiten van een telefoon gebeurt alleen in huis. In de nieuwe woonwijken worden tegen woordig ook wel direct aansluitingen ge maakt, maar niet op zo grote schaal als bij dit nieuwe proef-project. De Indische buurt is uitgekozen omdat de kabels daar dringend aan vernieuwing toe waren. Als de proef in september wordt uitge voerd, betekent het nog niet dat iedereen direct telefoon kan krijgen. Volgend jaar moet de Centrale Haarlem-Noord eerst worden uitgebreid van veertienduizend tot zestienduizend nummers. Na de uitbreiding van de centrale is de Indische buurt echter van alle telefoonproblemen verlost, zo is de bedoeling. Voor men met de werkzaamheden be gint, gaan employés van de P.T.T. deze zomer alle woningen in het proefgebied bezoeken om de bewoners in te lichten. Huiseigenaren die ergens anders wonen, krijgen schriftelijk bericht van de P.T.T. Begin volgend jaar hoopt de P.T.T. bere kend te hebben of de proef is geslaagd en het systeem werkelijk voordeel biedt. Er wordt tevens gebruik gemaakt van een nieuwe spuitlasmethode met kunststof. De P.T.T. hoopt op de medewerking van eigenaars en bewoners van de desbetreffen- De generale synode der gereformeerde kerken in Nederland, die dinsdagmorgen te Middelburg haar zittingen is begonnen heeft in het moderamen tot praeses geko zen ds. P. van Strien te Delft en tot asses sor dr. P. G. Kunst te Amsterdam, tot eer ste en tweede scriba ds. N. E. van Loo te Sneek en ds. J. R. Hommes te Groningen, De 23-jarige barkeeper uit Zandvoort en de 19-jarige kantoorbediende hadden bij hun plannetje voor een gefingeerde roof overval op 9 april in Santpoort de 19-jari- ge kok uit Haarlem helemaal niet nodig. Waarschijnlijk hadden zij hem gevraagd mee te doen omdat hij iets van hun plan nen had afgeluisterd. Zij beloofden hem een deel van de buit. De kok ging op het voorstel in. Maandagmorgen stond hij voor de politierechter en werd veroordeeld voor heling tot vier maanden gevangenisstraf waarvan twee voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De maand voorarrest wordt van de straftijd afgetrokken. De barkeeper en de kantoorbediende moeten nog terecht staan voor de meer voudige kamer van de Haarlemse recht bank. Op 9 april moest de kantoorbediende een bedrag van 2.700 van zijn werkgever, een kolenhandel uit Santpoort, naar het postkantoor brengen. Op straat liet hij zich „beroven". De barkeeper en de kok verdwenen in een auto met de buit. De kok kreeg 250. Het drietal maakte veel geld op in Amsterdam en Antwerpen. Een bedrag van elfhonderd gulden was de kok in bewaring gegeven. Dat was de rest van de buit. Op 12 april werd de „overval" ontmas kerd door de recherche. De officier van justitie achtte wat de kok betreft noch me dedaderschap noch medeplichtigheid be wezen. Hij eiste wegens heling vijf maanden met aftrek van voorarrest, waarvan twee maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Ook de politierechter achtte dus alleen heling bewezen. „In Spanje straffen ze hiervoor lang zo streng niet", vertaalde de tolk de woor den van een 35-jarige Spaanse arbeider uit Amsterdam. „In Spanje is het verkeer ook minder druk denk ik", gaf de poli tierechter als antwoord. Voor het rijden onder invloed van alcohol werd de Span jaard veroordeeld tot een week gevange nisstraf en een half jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Hij had op 12 februari in Beverwijk op een bromfiets slingerend over het fietspad van de Alkmaarderweg gereden. Dit gebeurde na het drinken van meerdere glaasjes cognac en flesjes bier. De Spanjaard was van plan om in hoger beroep te gaan. Een 20-jarige leerling-verpleegster uit Beverwijk had vorig jaar niet kunnen af blijven van de portemonnees van haar col lega's. In totaal stal zij ongeveer vijfhon derd gulden. Zij werd veroordeeld tot veertien dagen voorwaardelijke gevangenis straf met twee jaar proeftijd en honderd gulden boete. Het meisje werkt nu in een andere plaats. „Een welvaartsdelict", noemde de offi cier van justitie de zaak van een 34-jarige huisvrouw uit Beverwijk die wegens win keldiefstal terecht moest staan. Zij zou tot stelen zijn gekomen omdat het gezin zoveel onkosten moest betalen voor de aangeschafte tweedehands-auto. Conform de eis werd zij veroordeeld tot honderd gulden boete. Een hogere boete voor winkeldiefstal kreeg een 29-jarige huisvrouw uit Bever wijk. Een gestolen nachthemd beviel haar thuis niet en zij ging terug naar de win kel om het te „ruilen". Zij had voor hon derdtwintig gulden aan nachtkleding ge stolen. De officier van justitie eiste twee weken gevangenisstraf. De politierechter maakte de gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en veroordeelde de huisvrouw verder tot 250 boete. de huizen. Degenen die al telefoon heb= ben, dat zijn ongeveer zeshonderd van de 2100, krijgen waarschijnlijk alleen met werkzaamheden buitenshuis te maken. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: G. LuijerTimmerman, z„ Preangerstraat 20, Haarlem; C. L. Koning stemZuurbier, z., Reggestraat 7, IJmui den; H. A. de WitVisser, z., IJsselstraat 34, IJmuiden; G. E. PijpersHopman, z., Bellatrixstraat 115, IJmuiden; B. C. M. SintenieOudendijk, z„ Duinlustparkweg 67, Santpoort; M. J. HesDuijker, z„ Prin- cestraat 3, Velsen-N.; J. M. Slagerda Bouvré. z„ Ogelwightstraat 6, Velsen-N.; R. V. M. ..van ZijpVonk, d., Stratipgs- plantsoen 85, Velsen-N.; E. NoordzijGoes, z., Hoofdweg 562, Haarlemmermeer; H. J. NoordenbosMeijering, z„ Steenbokstraat 11, IJmuiden; A. M. M. NijssenSchoorl, z„ Rijksweg 311, Santpoort; T. van Eijl— de Jong, z„ Enschedestraat 36, IJmuiden; M. E. JongejanZuijderduijn, z., Orion- weg 293, IJmuiden; H. Klaassenvan der Heijden, d., Bloemstraat 27 rd., IJmuideh; N. Jansende Ruiter z.. Brederoodseweg 65, Santpoort; J. M. M. Tuinierde Jong, z., Schoterveenstraat 13, Haarlem; C. DomystraDavidson, d., Jacob Catslaan 23, Driehuis; A. J. VeldmanMaartense, d., Bik en Arnoldkade 48, IJmuiden; H. G. A. BonariusLemmink, z„ Hoofdstraat 138, Santpoort. OVERLEDEN: P. van Vonno. 69 j„ Ker- kerinklaan 16, Santpoort; J. Sjoukens, 78 j„ weduwn. van K. W. Kwak, Hercules straat 33, IJmuiden; P. Hoogerwerf, 79 j., weduwn. van J. E. Don, Homburgstraat 10, IJmuiden; A. W. Bal, 76 j„ echtgenoot van A. W. Holewijn, Van der Holststraat 22, ÏJmuiden-O.; J. van Slooten, 78 j„ echt genote van E. Korf. Acaciastraat 6. IJmui- den-O.; C. Janus, 75 j„ echtgenoot van P. van Raaphorst, Scheldestraat 51, IJmuiden. GEBOREN: Karin, d. van D. ten Boekei en J. J. Hendrikse; Eduardus E„ z. van J. Mous en P. C. Neeft; Sigfridus N. T. M„ z. van P. N. M. Schouws en J. H. van der Meulen; Frank H„ z. van L. A. Abbenhuijs en L. Nederstigt; Annette T„ d. van J. P. D. van Kan en M. W. G. Hillebrink; Chris, z. van A. van Pel en M. Moerkerke; Anton H., z. van A. H. van Lith en N. J. Vos; Paulus J„ z. van P. J. Thomassen en Q. Gooijer; Lucienne, d. van R. C. Guérin en M. van Mameren; Jan W., z. van C. Be- rendsen en J. M. Over; Cornelia A. C„ d. van J. G. Peeters en L. C. C. Schipper; Franciscus W., z. van J. O. Vink en H. M. Jakobs; Arnoldus I. S., z. van J. M. Spren- gers en L. K. Min; Esther, d. van C. R. Raateland en L. Koekenbier; Petra C., d. van P. C. Castricum en F. W. Beentjes; Pauline P. M„ d. van J. Groot en A. G. van Tunen; René A., z. van A. Haveman en C. Bruijns; Jan W., z. van P. J. de Jongh en F. C. Hoogerwerf; Franciscus H., z. van H. W. Alkemade en E. M. Heijne; Peter, z. van H. de Ruiter en R. Kuiper; Sonja E„ d. van S. T. Sietsma en I. B. F. Loer; Rudie, z. van H. J. Kloek en J. A. Focke; Els, d. van P. J. Brand en H. de Goede. ONDERTROUWD: C. J. Steevens en F. J. Loer; G. F. Bruins en M. A. Sap. GETROUWD: M. J. Gerwing en P. A. Kloosterman; Chr. Cuperus en G. Winter; Chr. A. Staalman en T. Geus: H- Roggen en A. M. de Ruijter; J. H. de Wit en J. E. de Smit. OVERLEDEN: A. Brink, 2 j.; Gr. H. Har- temink, 80 j. Het persoonlijk schaakkampioenschap van Noord-Holland is in een verrassende zege geëindigd voor de Haarlemse schaker F. O. van Maanen (Het Oosten). Deze nog jonge schaker begon het toernooi als out sider maar trok reeds meteen de aandacht met een zege op zijn clubgenoot-clubkam pioen R. Faase. Voortdurend heeft hjj zich in het voorste gelid weten te handhaven, waarbij gerenommeerde spelers als Brink (ZSC) en Zwemstra (Kijk Uit) tot zijn slachtoffers behoorden. Het klapstuk van de veiling werd de laatste ronde, waarin nog liefst vijf spe lers kandidaat voor de titel waren en Van MaanenSteijn de topper van het toer nooi werd. Van Maanen liet zich door de reputatie van zijn tegenstander allerminst imponeren en kwam met een fris spelletje voor de dag waaraan Steijn ten gronde ging. Van Maanen bofte dat de Zaandammer Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Trito, van Drogheda; Evagelistra, Stettin; Flensau, Vallvik; Aria, Ulaborg; HKS De Hoop, Noordzee; Vlie- stroom, Sheerness; Hoegh Aurore, Freetown; Bore 4, Kotka, voor Velsen; Waverstroom, Rot terdam; Karina, Londen; Gazelle, Rochester, Zaandam; Togo, Rotterdam; Hoegh Benin, Rouaan; Hoorneboeg, Abo; Vechtstroom, Huil; Saint Louis, Hamburg; Areas, Hamburg; Con Brio, Middlesbrough, IJmuiden; Fleethorn, Ham burg; Grebbe&troom, Rotterdam; Frieda Buss, Poole; Batavier 3, Rotterdam. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Ilias, van Hamburg; Mithras, Lissabon; Senegalkust, Ant werpen; Tagri, Rotterdam, voor IJmuiden; Draco, Rotterdam; Mangalore, Rotterdam; Fram, Lowestoft, Zaandam; Baarn, Rotterdam. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Louga, naar Hamburg; Helios 2, Kopenhagen; Arvi, Antwer pen; Peperkust, Freetown; Dagestan, Moer- mansk; Butjadingen, Den Helder, van Buiten huizen; Quo Vadis, Rotterdam; Gronitas, Huil, Alkmaar; Dependance, Boston, Zaandam; Strabo, Aarhus; Gratia, Rotterdam, Zaandam; Hinrich Behrmann, Rotterdam; Nete Ginge, Gyon, IJ muiden; Minos, Kopenhagen; Tasman, Londen; Gunella, Gent; Amasus, Londen; Jans, Londen; Asta, Rotterdam; Edda, Felixtowe; Ampenan, Bremen; Heriot, Leith; Nordstern, Goole; Ceta, Londen; Wilhelm Febsen, Ponta Cardon; Fem, Colchester; Ulvoe, Norrkoeping; Fandango, Vaasa, IJmuiden; Juv, Vastervik; Mario, Vlis- singen; Con Brio, Nantes, IJmuiden. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Hermann Suhr, naar Rotterdam; Stentor, Rotterdam; Thaletas, Hamburg; Jean E., Londen; Hoe Vinces, Londen; Waverstroom, Goole; Rio Ba- rima, Vitoria, van IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming, geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van k of naar Amsterdam is gegaan). Brink in glanzende vorm tegen Luder (KTV) aantrad. De Enkhuizer schaker werd op imponerende wijze verslagen en daar mee was het kampioenschap voor Van Maanen zeker. De schaakclub Het Oosten kan met te vredenheid op dit toernooi terugzien want haar clubkampioen Faase bracht het tot een gedeelde tweede plaats, samen met Kayser (VVV) uit Alkmaar. De laatste uit slagen zijn: Van MaanenSteijn 1-0, Lu- derBrink 0-1, BlokkerFaase 0-1, Boer Kayser 0-1, De VriesGrünfeld remise, RotVan Wermeskerken 1-0, Honsbeek— Kraayeveld 0-1. Het met bekwame hand door de heer J. Swaanswijk gedirigeerde toernooi kreeg de volgende eindrangschikking: l.Van Maanen 5'/s punten. 2- 3. Faase i5 punten. Kayser 5 punten. 4- 5. Luder 4'/2 punten. Steijn 4'/s punten. 6- 7. Brink 4 punten. Rot 4 punten. 8. Blokker 3V2 punten. 9. De Vries 3 punten. 10-12. Boer 2V2 punten. Grünfeld 2V2 punten. Kraayeveld 21/: punten. 13. Honsbeek ll/« punten. 14. Van Wermeskerken 1 punten. De beide eerste partijen werden gespeeld door ir. A. Zwemstra (1 uit 2). De smalfilmclub „Velsen" houdt don derdag 13 mei in het Cultureel Centrum in IJmuiden een propaganda- en voorlich tingsavond, waar het bestuur gaarne een ieder zal ontmoeten die het filmen als een prettige en artistieke hobby beschouwt, of zich in de smalfilm interesseert. Van daar dat voor deze avond een geselec teerd programma is samengesteld, be staande uit een aantal door amateurs ver vaardigde films, waarmee in Nederland de hoogste onderscheidingen werd be haald. Ook wordt vertoond de filmkomedie „De pantoffelheld", welk werkstuk de le den Vlaming en Huisman het kampioen schap van de smalfilmclub „Velsen" heeft opgeleverd.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4