Het Stedelijk Museum deprimerend, Galerie d' Eendt feestelijk PERFECT i Tien dagen feest in de grootste boekenwinkel van Europa Fa. B. ENGELENBERG Exposities in Amsterdam "J&Henkd GRONINGEN Lade Baekelmans overleden Rudolf Firkusny solist bij N.Ph.O. Genaaste kunst uit Cuba nu in Italië DONDERDAG 13 MEI 1965 13 Dit is het silhouet van de ideale jas voor elke dag, elk seizoen, elke gelegenheid. Uitgevoerd in correct en kreukherstellend Een jas van grote allure. Her kenbaar aan het innaai-etiket en de bijbehorende hanglabel met de naam N.Ph.O.-concert op 21 mei in Hoofddorp Bob Buys Heden in RAl-gebouw geopend Het orgelimprovisatie concours te Bolsward Filmfestival te Cannes De radio geeft vrijdag T elevisieprogramma OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN SPUITSTOF-MASKERS T.V-nabeschouwingen Voor het voetballen J. Damshuizer HET GEZICHT VAN DE OORLOG" is de naam van een tentoonstelling van werk van vier jonge kunstenaars die ter gelegenheid van de mei-herdenking georganiseerd is door het 5 mei Comité in het gebouw van Sociale Zaken aan de Lutmastraat 4 te Amsterdam. Van Kurt Löh zijn er illustra ties, gelithografeerd voor de bibliofiele uitgave „Fünf Er- zahlungen von Heinrich Böll" (bij de Stichting De Roos te Utrecht). Lobs buitengewoon knappe en ook ontroerende be nadering van het onderwerp is ook de meest ingehoudene in vergelijking met wat hier verder te zien is. Hij is zonder pathos. Anders is dat met de beeldhouwer Karei Gomes, die tien jaar was toen de oorlog uitbrak. Van een gelijke in- gehoudenheid is wel zijn kleine plastiek van een ziek paard, maar in zijn groepen vluchtende of op hongertocht zijnde mensen heeft hij zich een grotere dramatische bewogenheid IN HET STEDELIJK MUSEUM is tot 7 juni een overzichtstentoonstelling te zien van Naum Gabo, de ontwerper van de monumentale constructie voor de Bijen korf te Rotterdam. Het grootste deel van deze expositie omvat Gabo's schetsen voor constructies als deze, waarvan er maar weinig uitgevoerd heten te zijn. Fraai is dit werk zeker. Het boeiendst zijn abstrac te plastieken in steen. Verouderd modieus al zijn enige koppen in metaal. Wat snor kend wordt deze expositie ons door de museumleiding aangekondigd als de groot ste tot nu toe gehouden expositie van Gabo's werk. Dan. valt een bezoek toch enigszins tegen. Terzelfder tijd exposeert men schilderijen, waarmee de auteurs dongen naar een belangrijke Italiaanse prijs. Zo hangt dit museum weer vol met abstracties. En dit terwijl me het onlangs in het Parijse Museum voor Moderne Kunst zo opviel, dat men daar ten aanzien van de abstracte kunst het zoveel zuiniger aan is gaan doen dan een jaar tevoren. Tot 7 juni, volgens een affiche, is ook nog de expositie „Nul" in het Stedelijk te zien. Het is de tweede manifestatie van deze beweging en het ging er inmiddels „netter" uitzien. Wanneer men de door Yves Klein afgedrukte naakten misschien niet meerekent. Maar eigenlijk zijn die ook wel netjes en zonder morsen afgedrukt. Zijn eenkleurige panelen hebben vervolg gevonden in anderer arbeid. IN DE NIEUWE VLEUGEL hing men weer eens een aantal meesterwerken uit deze en de vorige eeuw uit eigen collectie op en dit onder de titel „20ste-eeuwse klassieken". Daartoe wordt nu ook Appel gerekend. We leven snel! Men heeft echter deze verzameling wel van node om enigs- kunnen permitteren. In een schetsontwerp voor een anti- oorlogsmonument, bestaande uit zeven figuren, geeft hij zich over aan zijn afschuw en in „Het grote geweld op het juiste formaat" schreeuwt Gomes het als het ware uit. Leo Dooper was zes jaar toen het geweld over ons kwam. Hij is hier het ruimst vertegenwoordigd. In zijn aversies geeft hij zich over aan fantasie, die verbeeldingen oproept, die men vóór de oorlog te weinig kende. De vraag is in hoeverre Dooper dit beelden nog volhoudt. In zekere zin is er namelijk al sprake van een zekere esthetiek in zijn werk. Gustave Asselbergs teas twee jaar in 1940. Misschien mag zijn hier geëxposeerde werk tot de Pop-art gerekend worden. Getuigenissen in deze vorm kwamen we na de eerste wereldoorlog al tegen, maar feller. (Tot 23 mei). Advertentie ALL-SEASON JAS 5- Het Noordhollands Philharmonisch Or kest geeft vrijdag 21 mei in de aula van de L.T.S. te Hoofddorp (aanvang 20 uur) een concert onder auspiciën van de stich ting muziek- en zangcultuur „Haarlem mermeer". Aan het concert, dat geleid wordt door Henri Arends, nemen als solisten deel de sopraan Isa van der Meulen en de hoboïst Henri Gouder de Beauregard. Het pro gramma vermeldt Beethovens Zesde Symfonie, „Der Hirt auf dem Felsen" van Schubert (soliste, de aria „Crudele" van Donna Anna uit Mozarts „Don Giovanni" (soliste) en het hoboconcert in C. gr. t. K.V. 314 van Mozart. KAMERMUZIEKAVOND IN BEVERWIJK Musicerende leden van de vereniging „De Gieteling" geven op donderdag 20 mei in het „Staterahuis" (Velserweg 12) te Be verwijk een kamermuziekavond. Hun pro gramma vermeldt werken van Johann Joachim Quantz, Beethoven, Debussy, Haydn en Mozart. De uitvoerenden zijn J. J. Poolman (fluit), T. M. van Erp (fluit), H. W. Wispelwey (viool), B. Kransberg (piano), W. B. Overdijk (piano), Ch. van Goudoever-von Gleich (viool), S. van Goud oever (cello), W. Kleinmann (altviool). Picasso's visie op „Le déjeuner sur l'herbe" in Galerie d'Eendt. zins dat deprimerende gevoel kwijt te ra ken, dat de rest in dit museum ons wel mee zou kunnen geven. Als bepaald opwekkend kan ik ook aan bevelen de expositie van schilderijen van Jeanne Bieruma Oostling, die tot 22 mei in de kunsthandel Santee Landweer gehou den wordt. Wie iets fijns voor zijn wand zoekt, dat hem uitzicht ook schenkt op een prettige wereld, kan bij haar terecht; ook trouwens in Kabinet Floret, waar men dit keer extra aandacht besteedt aan de Haagse schilder Andrea, wiens werk ik wel meer mocht aanbevelen. FEEST IS HET in de Galerie d'Eendt aan de Spuistraat, waar men het eerste lustrum viert met een tentoonstelling van werken van Picasso en enige belangrijke stukken van anderen uit eigen bezit. De uitgeverij J. M. Meulenhoff te Amsterdam verzorgde een boekje met reproducties van het geëxposeerde werk van Picasso, waar in we ook een lezenswaardige tekst ont moeten van dr. Jan Heyligers, oud-conser vator aan het museum Boymans-Van Beu- ningen. Van de in eigen bezit vertegen woordigden noem ik Vlaminck, Signac, Kokoschka, De Smet, Permeke, Domin- guez, Borès en Frits v.d. Berghe om mijn persoonlijke voorkeuren. Het is interes sant te vermelden, dat men in Nederland Op 86-jarige leeftijd is dinsdagavond de Vlaamse auteur Lode Baekelmans in zijn geboortestad Antwerpen overleden. Hij verwierf vooral bekendheid door zijn ro mans en novellen, die een realistisch en anecdotisch beeld gaven van de Antwerp se havenwijken en de kleine burgerij. Hij was ook actief op andere terreinen van het Vlaamse culturele leven. Van zijn boeken verschenen vele vertalingen. BAEKELMANS was de doyen van de Vlaamse schrijvers, oud-voorzitter van de Vereniging van Vlaamse Letterkundigen, lid van de Vlaamse Akademie, oud-biblio thecaris van de Antwerpse Stadsbiblio theek en stichter van het Vlaamse Letter kundig Museum. Als beschrijver van het Antwerpse volksleven heeft hij zijn hoog tepunt ongetwijfeld bereikt in de roman „Tille" (1912), een meisje uit het Schip perskwartier. Schreef hij aanvankelijk wat navrantrealistisch over de armoe en de zelfkant van de havenstad, later werd zijn toon milder en kwamen zijn olijkheid en spotlust meer op de voorgrond. Hij heeft zich talloze vrienden gemaakt onder meer na de oorlog toen hij vele Vlaamse schrijvers geholpen heeft bij de „repressie" (zuivering). Hij verafschuwde fanatisme en vooroordeel. Zijn in al zijn werken beleden liefde voor broederschap en trouw heeft hij niet aan desillusies blootgesteld. geld voor werk van Picasso blijkt over te hebben. Iets verderop aan de Spuistraat naar het Spui toe opende Herman Krikhaar zijn tweede kunstzaal te Amsterdam. Ook hij blijkt een Picasso ter beschikking te heb ben. Het doek van Comeille, dat hij toont, is wel een stuk beter, dan dat van hem dat voor genoemde Italiaanse prijs be schikbaar werd gesteld en zo nodig in het Stedelijk Museum vertoond moest worden. Binnenkort verwacht Krikhaar in zijn zaak een expositie van een jong kunstenaar uit het Brabantse. Het is Lies (Jansen), wiens opleiding aan de Tilburgse academie ik ge deeltelijk mocht volgen. Zichtbaar is, dat hij daarvan wel iets heeft overgehouden, Gelijk Picasso, zoals te zien in de Galerie d'Eendt, parafraseert hij wat hoog grij pend soms op schilderijen van oudere schilders als Delacroix en Manet. Dat Jan Dibbets dezelfde opleiding volg de als Lies is aan zijn karaktervoller werk niet te zien. „Naakten, generaals en enge len" noemt hij zijn tentoonstelling, die tot 30 mei in de Galerie 845 aan de Prinsen gracht op hetzelfde nummer te bekijken is. Mij doen Dibbets' weinig idealiserende verbeeldingen wel wat. Zij spraken ook de jury van de Koninklijke Subsidie aan, want Dibbets was één van de drie, die bij de laatste ronde voor deze aanmoediging in aanmerking mochten komen. Pauwhof viert zilveren jubileum. „De Pauwhof", het internationale werk- en recreatie-oord voor beoefenaars van kunsten en wetenschappen in Wasse naar, viert dit jaar zijn 25-jarig bestaan. HET EERSTE CONCERT in de jaar lijkse Beethovencyclus had plaats voor een zeer goed bezet huis. Het Noord hollands Philharmonisch Orkest was ge disponeerd deze avond en bracht de geest van de altijd weer originele, eigen zinnige meester tot leven op een wijze die hem paste en die het publiek boeide. Het programma was, volgens eveneens klassieke formule, samengesteld uit een ouverture, een soloconcert en een sym fonie. De ouverture was „Coriolan" en dit samengebalde dramatische stuk kreeg een evenwaardige uitvoering waarin nu eens niet gesold werd met de pregnante ritmiek. RUDOLF FIRKUSNY was de solist in het Vijfde Pianoconcert en zijn vaste greep op het technische aspect, zijn glashelder toucher en aan het structurele gekoppelde bewogenheid maakten er een eersterangs vertolking van. Onder leiding van Henri Arends gaf het orkest hem repliek op een geconcentreerde manier die aansloot bij de nobele stijl van de solist. Ook met de Vierde Symfonie, die na de pauze tot klinken kwam, hadden orkest en dirigent een gelukkige hand. De onbezorg de, muzikanteske trekken van deze compo sitie werden door Arends duidelijk naar vo ren gehaald, en mijns inziens met recht, daar een zekere luim en speelmanschap bij Beethoven historisch beter te verdedi gen vallen dan zijn bekende ethische en he roïsche maskers, of althans daarmee zeker gecombineerd zijn/geweest. Zo werd plas tiek gegeven aan de tegenstelling tussen de pompeuze inleiding en het onverwacht dartele allegro vivace, kreeg het scherzo het volle pond aan optimisme, maar werd ook aan de innigheid van het tweede deel niet tekort gedaan, waarbij een fraai ge blazen klarinetsolo de aandacht trok. Alles bijeen een geslaagd concert dat het beste doet hopen voor de beide andere in deze cyclus, op 19 en op 26 mei. Sas Bun ge (Van onze correspondent DEN HAAG Zijn alle geruchten rond de uitvoer uit Cuba van kunstschatten, af komstig van ballingen, toch niet uit de lucht gegrepen? Dat zou men althans kun nen opmaken uit een bericht uit Luino, in Noord-Italië. waar begin mei in drie vrachtwagens een geheimzinnige la ding kunstvoorwerpen werd aangevoerd, die werd opgeslagen in een groot pakhuis. Sindsdien mag niemand de „schat", die een waarde heeft van 2 miljoen gulden en bestaat uit schilderijen, zilveren scha len, porselein, postzegelverzamelingen en andere waardevolle voorwerpen, benade ren totdat financiële experts de zaak zul len hebben onderzocht, aldus de New York Times. Er zou sprake zijn van een kunstschat ter waarde van twee miljoen dollaar, die met het vrachtschip Aracelo Iglesias be^ gin april in Rotterdam arriveerde, waarna de lading deels naar Parijs, deels naar Londen en Zürich werd verzonden. Dit laatste deel kwam deze maand in Luino aan. Volgens het blad zijn de vervoers kosten vanaf Cuba door een Milanese an tiquair voldaan, die ook een Italiaanse expeditiemaatschappij in de arm had ge nomen. De man weigert echter iets te zeggen. Ondertussen blijven Cubaanse ballingen ageren tegen Castro's verkoopactiviteiten door te zeggen dat de voorwerpen niet aan hem behoren doch eigendom zijn van de ballingen. Er zou zelfs een Milanese advocaat zijn ingeschakeld om de wettig heid van de verkopen te bestrijden. Vanmiddag is in het RAI-gebouw te Amsterdam de Nationale Boekenmarkt 65 geopend en daarmee is in feite het jaarlijkse boekenfestival van de „Vereniging tot Bevordering van de Belangen des Boekhandels begonnen. In het Internatio naal Congrescentrum heeft versierder Metten Koornstra met zijn staf helpers vannacht de laatste hand gelegd aan de feestelijke decors waartegen zich van avond het boekenbal zal afspelen. Eregaste op deze gala-avond, waarmee de Boekenweek '65 officieel wordt geopend, is koningin Juliana. NOOIT HEEFT de voorbereiding van een tentoonstelling in de RAI zoveel werkuren gevraagd als de Nationale Boekenmarkt, die tot en met zondag 23 mei voor het publiek toegankelijk zal zijn. De ruim 100 stands van uitgevers en importeurs en de negen grote pavil joens, waarin de boeken naar onder werp zijn gerangschikt, zijn gereedge komen na vele dagen en nachten hard werken. Het resultaat is een gigantische boekwinkel van 10.000 vierkante meter, waarin 30.000 boeken te zien zijn En ze zijn niet alleen te bekijken, maar ook te koop. In een aangrenzende zaal is een magazijn met een half miljoen boeken ingericht. DE PAVILJOENS zijn over de hallen verspreid en bieden behalve de boeken zelf ook kleine tentoonstellingen over de onderwerpen bellettrie, kunst en kunste naar, speurders- en misdaadromans, Op zaterdag 12 juni Zaterdag 12 juni aanstaande wordt in de Martinikerk van Bolsward het vierde na tionale orgel-improvisatie-concours gehou den. Deelnemers zijn Bert Matter uit Zut- fen (die vorig jaar ook aan het internatio nale concours in Haarlem deelnam), Jac ques van den Dool uit Culemborg, Réné Rakier uit Scheveningen en Jan Welmers uit Katwijk aan Zee. Een novum is dat dit viermanschap niet alleen op de bank van het grote, maar ook op die van het koororgel zal plaats nemen. Het concours wordt opgeluisterd door een optreden van het Nederlands Ko per Kwintet, bestaande uit leden van het Concertgebouworkest: Klaas Kos (eerste trompet), Epke van der Valk (tweede trompet), Kees Blokker (trombone), Mari- nus Clarijs (hoorn) en Donald Blakeslee (tuba). Het concours begint om half drie 's middags. Vooraf is er orgelspel door Nico van den Hooven uit Den Haag de winnaar van het eerste concours. Van den Hooven speelt oude Franse meesters als Titelouze, Couperin en Guilain. De juryleden zijn Jan Mul (Haarlem) Adriaan Engels (Den Haag) en Piet Post (Leeuwarden). Het achttiende Internationale Filmfesti val van Cannes is woensdagavond met enige vertraging begonnen omdat de film groten zich vechtend een weg door de persfotografen moesten banen om de zaal te bereiken. Franse gendarmes hadden de straten rondom de geïllumineerde festivalzaal af gesloten. In de zaal werd, Otto Preminger's actiefilm „In Harm's Way" gedraaid, ge baseerd op een zeeslag uit de Tweede Wereldoorlog. De Amerikaanse regisseur had een Boeing 707 straalvliegtuig ge charterd om een gezelschap naar het fes tival te brengen. HILVERSUM I 402 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Dagopening. 7.10 Klassiek pianospel (gr.). 7.30 Nieuws. 7.40 Radio krant. 7.55 Lichte grammofoonmuziek. 8.15 Gewijde muziek. 8.30 Nieuws. 8.40 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Klassieke grammofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Klassieke grammofoonmuziek. 11.15 Voor oudere luisteraars. 12.00 Orgelspel: populair klassieke en moderne muziek. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nieuws. 12.40 De Meidagen van 1940: serie programma's over de inval van de Duitse troepen in ons land, nu 25 jaar geleden. 12.50 Meisjeskoor en licht instrumentaal sextet. 13.10 Lichte gram mofoonmuziek. 14.05 Schoolradio. 14.25 Licht orkest. 14.45 Voordracht. 15.05 Semi- klassieke pianomuziek (opn.) 15.30 Voor de vrouw. 16.00 Musiciana; muzikale her inneringen. 16.30 Duizendschoon, praatje over planten. 16.45 Klassieke grammo foonmuziek. 17.00 Muzikaal verzoekpro gramma voor de middelbare school. 18.00 Voor de jeugd. 18.30 Militair orkest (gr.) 18.50 Klassieke grammofoonmuziek. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Van horen zeggen en zingen. 19.35 Stereo: Van vrijers en vrijsters, Neder landse folkloristische muziek. 19.50 Spaan se pianomuziek (gr.) 20.05 Prisma, geva rieerd programma. 20.50 Geestelijke koor liederen. 21.20 Toonkamer, een veertien daags muziektijdschrift in klank. 22.20 Concilium, bespreking van een nieuw in ternationaal tijdschrift voor theologen. 22.30 Nieuws en SOS-berichten. 22.40 Wijd als de wereld, internationale oriëntatie in kerk, zending en oekumene. 23.00 Oude Engelse muziek (gr.). 23.30 Lichte gram mofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00 VARA. 13.00 AVRO. 16.00 VPRO. 21.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws, ochtendgymnas tiek en socialistisch strijdlied. 7.20 Gram mofoonmuziek. 7.25 Van de voorpagina. 7.30 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nws. en socialistisch strijdlied. 8.15 Lichte gram mofoonmuziek. 8.50 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.00 Te land en te water, informatief programma voor weg- en wa terweggebruikers. VPRO: 9.40 Morgenwij ding. VARA 10.00 Schoolradio. 10.20 Lich te grammofoonmuziek. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de kleuters. 11.15 Voor de vrouw. 11.55 Viool en piano: moderne muziek. 12.17 Tentoonstellingsagenda. 12.22 Actua liteiten. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Overheidsvoorlichting: Voor de landbouw. 12.40 Elektronisch or gelspel. AVRO: 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen, eventueel actueel of grammo foonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Stereo: Vocaal kwartet: klassieke en mo derne liederen. 13.50 Bij de tijd en bij de thee: gevarieerd programma. 15.30 Dans- orkest en zangsolisten. VPRO: 16.00 Nws. Aansluitend: Uw leeftijd en uw werk, le zing (II). 16.15 Klassieke en moderne or kestmuziek. 16.30 Nieuws voor nieuwsgie rige kinderen. 16.34 Voor de jeugd. 17.00 Lichte grammofoonmuziek. 17.30 Voor de rijpere jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Licht in strumentaal kwartet. 18.30- Sportspiegel. 18.40 Jazz-rondo. 18.50 Verslag van de der de etappe van De Ronde van Nederland. 19.00 Kiosk. 19.10 Nieuwe grammofoonpla ten. 19.30 Leven en schrijven, lezing. 19.55 Eerste kolom. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Kamerorkest en solist: klassieke en mo derne muziek. 20.45 Vrijzinnig kruid en on kruid, lezing (1). VARA: Stereo: Metropo- le-orkest: amusementsmuziek. 21.45 Go ing British, klankbeeld. 22.15 Sport: wiel rennen en biljarten. 22.30 Nieuws. 22.40 Weerklank, muziekrevue. 23.10 Lichte grammofoonmuziek. 23.45 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Grammofoonmuziek. 12.15 Gevarieerde muziek. (12.25 Weerbe richt en berichten voor de schippers). 12.50 Beursberichten en programma-over zicht. 13.00 Nieuws. 13.20 Theaterkroniek. 14.00 Nieuws. 14.05 Schoolradio. (Om 15.00 Nieuws). 15.45 Grammofoonmuziek. 16.00 Nieuws. (Vanaf 16.00 Berichten voor de automobilisten). 16.03 Beursberichten. 16.09 Kamermuziek. 16.55 Grammofoonmu ziek. 17.00 Nieuws. 17.15 Duitse les, Engel se les en Franse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Berichten voor de automobilisten en tips voor het' weekend. 18.45 Sportkroniek. 18.55 Grammofoonmu ziek. 19.00 Nieuws, radiokroniek en Het weer bij ons. 19.30 Echo's uit de natuur. 19.45 Grammofoonmuziek. 19.50 Verkie zingsspreekbeurt. 20.00 Amusementsmu ziek. 21.00 Casinoconcert. 21.30 De charme van het chanson. 22.00 Nieuws en berich- ten. 22.15 Liecteren. 22.45 De zeven kunsten 23.00 Nieuws. 23.05 Stemmig gemengd avondprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG NEDERLAND I NTS: 14.00-14.30 Teleac: Onze voeding. NCRV: 15.00-15.35 Voor de vrouw. NTS: 19.00 Nieuws. 19.01 Voor de kleuters. 19.06 De Verrekijker, internationaal jeugdjour naal. 19.15 Van gewest tot gewest, regio naal weekjournaal. NCRV: 19.35 De Lucy Show, TV-film. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Attentie. 20.45 Moord en dood slag, TV-film. 22.30 Verblijdt U!, cantate. NTS: 22.40 Journaal. 22.45 Ronde van Ne derland, een filmverslag van de vandaag verreden etappe. NCRV: 22.55-23.30 Repor tage Boekenhal in Amsterdam. NEDERLAND II NTS: 20.000 Nieuws. 10.01 Latijns Ameri kaanse muziek. VARA: 20.20 Ter Braak- Du Perron-Marsman, documentaire. 20.55 Burke's law De zaak Annie Foran, TV- film. 21.45-22.10 Achter het nieuws. VRIJDAG 14 MEI 1965 NEDERLAND I NTS: 19.00 Nieuws. 19.01 Voor de kleu ters. AVRO: 19.06 Voor de tieners. 19.35 De Flintstones. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. AVRO: 20.20 AVRO's Tele- vizier. 20.40 De Danny Kaye Show, TV- film. 21.30 Voor de vuist weg. NTS: 22.40 Toeristische tips van de A.N.V.V. 22.43 Journaal. 22.48-22.58 Ronde van Nederland een filmverslag van de vandaag verreden etappe. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws. KRO: 20.01 Het le ven van Richard Strauss, documentair programma. 21.10-22.15 Dr. Jekyll ep Mr. Hyde, TV-spel. Advertentie Doelstraat J» - Haarlem - Tel. 1J2S2 schepping en herschepping, mens en maat schappij, kinder- en jeugdboeken, reizen en toerisme, huis en gezin en vrijetijds besteding. Voorts is er een expositie van de grafische en papierindustrie, die een inzicht wil geven van de weg „Van Boom tot Boek". Tenslotte biedt de RAI een pocketboek-supermarket, die bijna 500 vierkante meter beslaat. DE NATIONALE BOEKENMARKT is niet alleen de grootste boekwinkel van Europa en misschien wel van de wereld, men kan spreken van een ware boeken kennis. De bezoekers, die men uit alle delen van het land wil trekken, vinden er iedere dag een reeks evenementen. Zo zijn er dagelijks in de zalen van het In ternationaal Congrescentrum dat in open verbinding met de Boekenmarkt staat films te zien die betrekking heb ben op bepaalde uitgaven. Vrijdag, maan dag, dinsdag en woensdag, wordt 's avonds in de grote congreszaal de National» Boekenmarkt-show opgevoerd, met on der anderen Mies Bouwman en Rinus Fer- dinandusse. Van donderdag 20 mei af wordt er in een van de RAI-hallen drie dagen achtereen een daverende Taptoe ge houden, die in samenwerking met de lei ding van de Britse Week" wordt georga niseerd. HET BOEKENBAL van vanavond wordt zaterdag nagevolgd door een ander pu bliek: in het congrescentrum zullen de middelbare scholieren hun schoolboeken bal houden. Voor kinderen is er woens dagmiddag een speciaal programma, waar aan onder meer door het Scapino-ballet wordt meegewerkt. Zondag wordt er op de boekenmarkt een Vlaamse dag gehou den, waarin het publiek tal van Vlaamse auteurs kan ontmoeten. Tijdens de markt zullen trouwens iedere dag in de stands van de uitgevers schrijvers te vinden zijn voor het signeren van hun boeken en voor een praatje met hun lezers. De Nationale Boekenmarkt is zo groots en zo kostbaar van opzet, dat het vermoedelijk een een malige gebeurtenis zal zijn. De jubile rende vereniging „met de lange naam" (150 jaar) verwacht een bezoekersaantal dat boven de 100.000 ligt. Advertentie de verlovingsring voor moderne mensen GLAUDIA detfxeuwste creatie van de CONSTANT fabrieken Een der mooiste ringen uil de Constant Collectie grote houtstraat 49 het huis met het carillon telefoon 2 00 49 GEMEENTEMUSEUM ARNHEM De directeur van het Gemeentemuseum Arnhem, de heer A. J. de Lorm, zal wegen» ziekte geruime tijd rust moeten nemen. Voor die periode zal als waarnemend di recteur optreden de heer dr. J. C. Heyli gers. De heer Heyligers was als conserva tor verbonden aan het museum Boymans- Van Beuningen te Rotterdam alwaar hij de afdeling Moderne Kunst onder zijn be stuur had; hij werd in 1962 gepensioneerd.' De adjunct-directeur, de heer Joh. Mek kink, ook wegens ziekte voorlopig nog halve dagen in dienst, blijft deze functie vervullen. De Brandpunt-redactie begaf zich gister avond bij uitzondering in de sfeer van de kunst met een kort onderwerp over Brecht's „Driestuiversopera" in de nieu we uitvoering door de Nederlandse Come- die. Het feit, dat de critieken nogal uiteen lopen (dat kan als vanouds evengoed ge beuren bij toneel en opera als in de laat ste jaren bij de televisie), gaf deze redac tie namelijk aanleiding regisseur Lutz te vragen naar diens mening over deze voor stelling, zijn eigen werk. Deze wat zon derlinge en ongebruikelijke stap, die ge noemde toneelleider kennelijk niet ver wacht had, leverde natuurlijk niets anders op dan de visie, door Lutz in de voorstel ling tot uitdrukking gebracht. En daar bleef het bij. Even weinig verrassend was het inter view, dat Aad v.d. Heuvel in de rust van de Europacup - wedstrijd Internazionale Milaan Liverpool had met de oud-spe ler van Internazionale, Faas Wilkes. Dui delijk bleef deze zijn oude liefde trouw en hij ging daarbij naar ons gevoel bepaald te ver in zijn critiek op het harde (maar ook faire) voetbal van de Britten. De strijd zelf werd in een zeer goede, enerverende Eurovisie-uitzending weerge geven.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 13