Winst Unilever ging in eerste kwartaal met 22 pet omhoog Prijzen van oliën en vetten op wereldmarkt stijgen Winst HVA-concern steeg tot f 7 miljoen Winst Kon. Shell weinig veranderd alles s. kan met Detains1 velpon Dividenden r wm£M m£k± mm Petten krijgt twee min dollar minder Euratom uit crisis Resultaat VMF verschilt niet veel van '63 Produktie in Ethiopië zal dit jaar achter blijven Haagse uitgevers fuseren met Dordtse drukkerij Boeke en Huidekoper SCHEEPVAARTBERICHTEN Kort economisch nieuws Zaaien en poten door vijf natte weken vertraagd Woerden bij de prov. Utrecht? Vliegende" treinen gaan Franse steden verbinden N.S.R. niet naar festival Algiers Huisvrouwen op bezoek bij het leger Bediende stal voor 15.000 serviesgoed Groningse onderwijzer niet naar Peking 8* B* 4li DONDERDAG 13 MEI 1965 17 Cijfers ±3 In lste kwartaal Ws'i 'S' S«T j gg Gisteren op het Damrak INTERNATIONALS VERDEELD, STAATSFONDSEN LAGER Opgewekt V Unilever heeft in het eerste kwartaal van dit jaar een geconsolideerde netto winst behaald van 162 miljoen. Dit is 22 percent meer dan in de overeenkomstige periode van 1964 toen een winst werd ge boekt van 133 miljoen. De verkopen aan derden gingen omhoog met bijna 12 percent tot 4.546 miljoen tegen 4.065 miljoen in het eerste kwar taal van 1964. In een gisteren nabeurs verschenen com muniqué zegt de directie dat de gunstige gang van zaken in 1964 zich over het al gemeen heeft voortgezet. De prijzen van oliën en vetten op de wereldmarkt blijven echter nog steeds stijgen, hetgeen uiter aard van invloed is op de resultaten van enkele belangrijke artikelengroepen. Bij de Limited is voor de te verwachten Britse vennootschapsbelasting voorlopig een ta- De ministerraad van de Europese Ge meenschap voor Atoomenergie heeft van morgen in Brussel in beginsel overeenstem ming bereikt over de wijzigingen in het lopende tweede vijfjaren-programma voor onderzoek en investeringen. Daarmee is een einde gekomen aan de crisis, die sinds vorig jaar in Euratom heerste. Het compromis houdt in, dat voor de uit voering van het lopende programma ruim 5.5 miljoen dollar extra ter beschikking wordt gesteld door de zes Euratom-landen en dat anderzijds een aantal wijzigigen wordt doorgevoerd. Deze wijziging houdt voor Nederland in, dat voor het Euratom- progoramma in Petten twee miljoen dollar minder beschikbaar zal zijn. De besparing wordt verkregen door de uitstel van de bouw van een laboratorium en de vermin dering van het aantal Euratom-medewer- kers van 350 tot 300. Het financieel resultaat van de Verenig de Machinefabrieken N.V. Stork-Werk- apoor over 1964 vertoont, blijkens het ver slag, weinig verschil met dat over 1963. De V.M.F. behaalde een winst van 4.9 (v. J. 4.5) min. Voorgesteld wordt, zoals ge meld, een onveranderd dividend van ne gen percent, naar keuze in contanten, of vier percent in contanten en vijf percent In aandelen uit de agioreserve. Het bedrag aan dividend, dat niet in contanten wordt opgenomen, zal worden toegevoegd aan de algemene reserve. Blijkens het geconsolideerde resultaten- overzicht steeg het bedrijfsresultaat, na belastingen, van 31.4 min tot 33 min. Na afschrijvingen resteert onveranderd 14.2 min. Opbrengst deelnemingen en li centies steeg van bijna 1 min tot 1.8 min incidentele baten minus incidentele lasten namen toe van 4.1 min tot 5.8 min. Het resultaat na aftrek van calcula- torische afschrijvingen komt op 21.7 (v. j. 19.3) min. Voor dividend is beschik baar 4.7 (v. j. 4.4) min, voor winstaan deel personeel f 12.7 (v. j. 10.9) min. Voor rente, leningen op lange termijn was nodig 2.8 (v. j. 2.4) min. Aan de alge mene reserve wordt toegevoegd 1.1 (v.j. 0.6) min. Voor 1965 werden reeds zo veel orders geboekt, dat verwacht mag worden, dat ook dit jaar de ondernemingen voldoende lullen zijn bezet.. Het resultaat van 1965 zal, naar de directie thans verwacht, niet ongunstig afwijken van dat van 1964. Wan neer dit resultaat geruststellend mag lij ken, dan wijst de directie er op dat de jaarresultaten onvoldoende ruimte blijven bieden voor benodigde toevoegingen aan de reserves ter versterking van het be drijf. rief van veertig percent aangenomen, aan gezien de regering-Wilson heeft verklaard dat het heffingspercentage naar alle waar schijnlijkheid niet hoger zal zijn. De winstmarge van Unilever N.V. kwam van 6.7 op 7 percent, de winstmarge van het concern van 6.7 op 6.8 percent. le kw. '65 le kw. '64 (in miljoenen guldens) Verkop, aan derden 4546 4065 Winst v. belastingen 309 273 Belastingen 134 135 Winst na belastingen 175 138 Buitengew. winsten en verliezen —6 169 141 Aandeel derden —7 —8 Netto winst 162 133 De geconsolideerde winst na belasting van het concern der Vereenigde H.V.A.- Maatschappijen N.V. is in 1964, blijkens het verslag, gestegen tot 11,07 (v.j. f 9,15) min. Dit gestegen winstcijfer kon worden bereikt door een hoger resultaat van „H.V.A.-Ethiopat" en een verdere toe neming van de handelszaken en de winst van de Schiedamsche Melkzuurfabriek. Volgens het geconsolideerd resultaten- overzicht bedroeg het saldo exploitatiere keningen 22,5 17,9) min. Na aftrek van 3,1 2,7) min algemene kosten en f 2,6 2,1) min afschrijvingen resteert een bedrijfsresultaat van 16,8 31,1) min. Belastingen en de winst vergden f 4,1 2,8) min en voor het minderheidsbelang van derden in de geconsolideerde deelne mingen werd f 2,6 (f 2,1) min in minde ring gebracht. Na reserveringen in doch termaatschappij ad 4,2 3,5) min, komt de winst van de moedermaatschappij uit op f 7 5,7) min. Voorgesteld wordt, zo als bekend, een dividend van elf (9) per cent over een onveranderd kapitaal van f 60 min. Door ongunstige weersomstandigheden zal de produktie van de Ethiopische sui kerfabrieken in de campagne 1964-1965 achterblijven, hetgeen ook de financiële re- stultaten zal beïnvloeden. De omvang van de binnenlandse afzet in Ethiopië heeft tot dusver niet teleurgesteld. De installatie van de suikerfabriek Shoa heeft na een uitbreiding haar eindcapaciteit bereikt. Onderhandelingen met de Ethiopische re- Twee Haagse uitgeversmaatschappijen en een Dordtse drukkerij hebben besloten een fusie aan te gaan. Het zijn G. B. van Goor Zonen's Uitgeversmaatschappij N.V., de N.V. Uitgeverij W. van Hoeve en Geuze en Co's Drukkerij in Dordrecht. Van Goor heeft enkele jaren geleden reeds de gehele uitgeverij-afdeling overgenomen van Gebr. Van Cleef N.V. in Den Haag. In de uit geverij Van Hoeve is sinds kort ook de uitgeverij V. A. Kramers in Den Haag op genomen. De fusie zal worden gerealiseerd via een aandelenruil. Van Goor gaat de aandelen van haar fusiepartners overnemen tegen betaling in haar eigen aandelen. Hiertoe is de firma Geuze omgezet in een N.V. De samenwerkende ondernemingen hebben alle een besloten karakter. De nieuwe combinatie, die al vanaf 1 januari de facto als zodanig optreedt, heeft een kleine 200 man personeel in dienst. De Dordtse drukkerij gaat de gehele produk tie van de Haagse uitgeverijen verzorgen en daarnaast een groot deel van de pro duktie van de Belgische uitgeverijen Man- teau en Editions Lumière, met wie een nauwe samenwerking bestaat. gering over een nieuw concessie-areaal zijn in een eindstadium. Projecten tot ves tiging van een sisal-onderneming en een derde suikerfabriek op dit areaal zijn in voorbereiding. Voor het benodigde kapi taal zal in ruime mate de gelegenheid tot deelneming van Ethiopische zijde worden opengesteld. In de campagne 1964-1965 was de produk tie van de Ethiopische suikerfabrieken Won ji en Shoa enige duienden tonnen hoger dan verwacht. De suikerconsumptie bleef echter beneden de verwachting .Omdat de prijzen op de wereldmarkt tijdelijk hoog opliepen, kon het beschikbare suiker-sur- plus worden geëxporteerd, hetgeen mede heeft geleid tot het gunstige financiële re sultaat. De produktie en de afzet van de suikerwerk- en klontjesfabriek vertoonde een verdere stijging. Het nettoresultaat van de maatschappij en der Koninklijke Shell Groep over het eerste kwartaal van 1965 bedroeg 53 mil joen pond sterling, hetgeen weinig ver schilt van het resultaat over het overeen komstige kwartaal van 1964. De in het eerste kwartaal door groepsmaatschap pijen verkochte hoeveelheid olie was 6,6 percent meer dan ln hetzelfde kwartaal van 1964. Buiten de Verenigde Staten, in welk land de benzineprijzen een geringe stijging te zien gaven, bleven de verkoopprijzen da len; deze prijsdalingen waren over het al gemeen echter wat minder scherp dan in de tweede helft van 1964. De opbrengst uit de verkoop van olieprodukten, waarin vergeleken met een jaar geleden het lagere prijspeil tot uiting komt, was slechts 3,5 percent.hoger. De kosten per eenheid bleven een da lende tendens vertonen. De totale kosten, met inbegrip van belasting, stegen met 5 percent, hetgeen verhoudingsgewijs lager was dan de stijging van de verkopen. De kapitaaluitgaven der groepsmaat schappijen in dit kwartaal bedroegen in to taal 116 miljoen pond sterling. Dit is 50 miljoen pond hoger dan in de overeen komstige periode van verleden jaar. In deze toeneming is een bedrag van 7 mil joen pond begrepen dat werd uitgegeven in de Verenigde Staten, terwijl ongeveer de helft van het restant werd gevormd door de eerste betaling ingevolge een over eenkomst voor de exploratie en ontwikke ling van voor de kust van Iran gelegen gebieden. De jaarvergadering van Boeke en Huide koper wordt op vrijdag 21 mei in Haarlem gehouden en dus niet 28 mei, zoals wij dezer dagen abusievelijk meldden. Advertentie Achilles 12 v. San Antonio n. Coquimbo. Acmaea 12 te Balboa. Adrastus 11 v. Padang n. Belawan. Alchiba 12 te Suez. Alcor 12 te Bremen. Algorab 13 te Hamburg. Almdijk 13 te Hsingkang verw. Ammon 12 te Nassau verw. Andijk 12 te Antwerpen. Archimedes 12 v. Willemstad (Curasao) n. Le Havre. Ares 12 te San Jose. Asmidiske 11 te Huil. Attis 12 te Willemstad verw. Bali 13 te Amsterdam verw. Balong 13 te Livorno. Barendrecht 11 v. Bandar Mashur n. Gibraltar. Batu 11 te Bremen. Beninkust 11 v. Dakar n. Freetown. Bennekom 12 v. Houston (Texas) n. New Orleans. Breda 12 v. Puerto Barrios. 12 te Belize. Calamares 12 te Cristobal. Caltex Arnhem 12 v. Lourenco Marques n. Bahrain. Caltex Pernis 13 te Singapore verw. Camerounkust 12 ten anker Baai Novoredondo. Camitia 11 v. Liverpool n. Curasao. Crania 11 v. Porta Cardon n. Rotterdam. Dahomeykust 13 te Bordeaux. Delft 12 te Antwerpen. Diogenes 11 v. Suez n. Abadan. Doelwijk 13 te Mena al Ahmadi verw. Eenhoorn 12 te Marsa el Brega. Esso Rotterdam 13 te Bombay verw. Fina Nederland pass. 12 Malta n. Kopenhagen. Forest Lake 13 te Bandar Mashur verw. Gabonkust pass. 12 Quessant. 14 te Antwerpen verw. Ganymedes 12 te Cartagena verw. Gooiland 11 v. Bremen n. Hamburg. Gorredijk 11 te Hamburg. Hathor 12 v. Antwerpen n. Amsterdam. Heemskerk 11 te Marseille. Hermes 11 v. Quebec n. Bermuda. Holendrecht 11 v. Rio de Janeiro n. Rotterdam. Hollands Dreef 13 te Hongkong verw. Johannes Frans 11 v. San Nicolas n. Ilo. Kabylia 12 te Djakarta. Karachi 12 v. Sandakan. 13 te Ilo Ilo verw. Katelysia 11 v. Singapore n. Saigon. Katsedijk 12 te New York verw. Katwijk 12 v. Helsinki n. Holland. Kelletia 14 te La Spezia verw. Kossmatella 11 v. Abadan n. Kandia. Kryptos 12 v. Manilla. 14 te Miri verw. Kylix 11 v. Mount Maunganui. 12 te Welling ton verw. Ladon 11 v. Antwerpen n. Amsterdam. Liberiakust 11 v. Monrovia n. Abidjan. Loosdrecht 13 te Tanga verw. Maron 11 v. La Guaira n. Carupano. Montferland 11 v. Callao n. Matarani. 12 te Matarani. Neder Rhone 12 te Aden. Neder Rijn 12 v. Djibouti n. Singapore. Nieuw Amsterdam 12 te Southampton. Palamedes 11 rede Corinto. Parthenon 12 te Willemstad verw. Parkhaven pass. 12 Kaap Finisterre n. Rotter dam. Philine 12 te Bonny verw. Polydorus 13 te Belawan. Poseidon 11 v. Maracaibo n. Porto Cabello. Prins Casimir 12 te Montreal verw. Prins der Nederlanden 11 v. Barbados n. Southampton. Prins Frederik Willem 12 v. Montreal n. Liverpool. Purmerend 12 v. Shellhaven n. Rotterdam. Radja 11 te Marseille. Randfontein 12 v. Teneriffe n. Kaapstad. Rotte 12 te New York verw. Rotterdam 11 v. Nassau n. New York. Ruys 13 te Nagoya verw. Rijndam 13 te New York. Sabang 14 te Whampoa verw. Sarpedon 12 te Port au Prince verw. Serooskerk 12 rede Durban. Siaoe 13 te Hongkong verw. Simonskerk pass. 12 Kreta n. Genua. Slamat pass. 12 Ibiza. 13 te Marseille verw. Sommelsdijk 11 v. Galveston n. Le Havre. Stad Alkmaar 12 v. Emden n. El Ferrol. Stad Kampen 12 te Rijeka verat Stad Vlaardingen 12 te Duinkerken. Stad Zwolle 12 te Newport News. Steven 13 te Cagliari. Straat Franklin 13 te Nagoya verw. Straat Fremantle 13 te Kaapstad. Straat Torres 12 te Kaapstad verw. Straat Van Diemen 12 te Melbourne verw. Telamon 12 ten anker Port au Prince. Tero 12 v. Lagos n. Douala. Theron 11 v. Antwerpen n. Amsterdam. Triton 11 v. Port of Spain n. La Guaira. Vasum 12 te Las Palmas. Waiwerang 12 rede Pontianak. Willemstad 13 te Madeira verw. Wonosobo 13 v. Port Said n. Genua. Zaria pass. 12 Kaap Espichel n. Hamburg. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam luiden: Engelse pond 10.02—10.12; Canadese dollar 3.311/»3.36Vt; Amerikaanse dollar 3.583.62; Franse frank (100) 73.2573.75; Belgische frank (100) 7.201/j7.25V»; Zwitserse frank (100) 82.75 83.25; Duitse mark (100) 90.1090.60; Noorse kroon (100) 49.70—50.70; Deense kroon (100) 51.50—52.50; Zweedse kroon (100) 69.05—70.05; Italiaanse lire (10.000) 56.8558.85; Oostenrijkse schilling (100) 13.91—14.01; Portugese escudo (100) 12.50—12.65 en Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.936.08. Op de 5% percent obligatielening van 50 mil joen ten laste van de Nationale Bank voor Middellang Krediet N.V. is tot een zodanig be drag ingeschreven, dat bij de toewijzing een belangrijke reductie zal moeten worden toe gepast. Het Internationale Monetaire Fonds (IMF) heeft Engeland de bevoegdheid verleend in valuta van elf landen een trekking te doen tot een bedrag overeenkomende met 1,4 miljard dollar. Dit bedrag zal gebruikt worden voor de aflossing van bilaterale kredieten en voor de versterking van de reservepositie van Groot Brittannië. De landbouwers en veehouders zijn blij dat de vijf natte weken voorbij zijn. Op veel Nederlandse akkerbouwpercelen is voor dit jaar geen normale opbrengst meer te verwachten, omdat de reeds gezaaide zaden en pootaardappelen zijn verrot. Op veel plaatsen moest worden gewacht op beter weer om te kunnen zaaien en poten. De normale tijd van zaaien valt in de maanden februari en maart; de aardappe len moeten de laatste week van maart of de eerste helft van april in de grond. Op zijn vroegst kunnen de akkerbouwers nu echter pas volgende week aan de slag, omdat de grond nog zo doorweekt is dat zij niet met de machines op het land kun nen komen. Niet alleen de akkerbou wers ondervinden veel hinder, ook de vee houders zitten met de handen in het haar. Vooral de veehouders in het Gelderse rivierengebied en die in het noorden van het land klagen steen en been over de wateroverlast. Gewoonlijk laten zij zij hun vee op de uiterwaarden langs Waal, Rijn en Maas en op de weidegronden gra zen. Maar het water van de rivieren is door de hevige regenval van de laatste we ken nu zo hoog, dat de gronden dikwijls geheel of gedeeltelijk blank staan. Het is normaal, dat de uiterwaarden in het voorjaar onderlopen. Maar dat voor de boe ren gunstige water, dat klei achterlaat op de grond, is meestal begin april verdwe nen, zodat het vee vóór mei in de wei kan. Maar momenteel is er nog steeds een for se aanvoer van rivierwater uit Duitsland. De waterstand in ons land blijft hoog. De N.V. Hollandsche Disconteerings Maatschappij van 1939 stelt aandeelhouders voor het dividend over 1964 te bepalen op elf (v.j. tien) percent en aan de reserve een bedrag van 500.000 toe te voegen. Calvé-Delft houdstermaatschappij van aandelen Unilever heeft blijkens het jaar verslag aan dividenden over 1964 ontvan gen 4 (v.j. 3,65) min. Voorgesteld wordt, zoals bekend, een dividend van 32 (30) per cent. Provinciale Staten van Utrecht hebben zich bij de behandeling van een voorstel tot grenswijziging met Zuid-Holland uit gesproken voor overgang van de gemeente Woerden naar de provincie Utrecht. Woerden zoekt thans door uitbreiding in noordelijke richting ruimte op het omrin gende Utrechtse gebied. Het vraagstuk Woerden is daardoor een overwegend Utrechtse aangelegenheid geworden, aldus Provinciale Staten, die een uitbreiding in noordelijke richting in overweging willen nemen wanneer deze ruimtelijke ontwik keling bij één provinciaal bestuur komt te berusten. Een wijziging van de grens aan de noordkant van Woerden zonder dat deze gemeente naar Utrecht overgaat achtten Provinciale Staten onaanvaard baar. PARIJS De Franse premier, Georges Pompidou, heeft zijn goedkeuring gegeven aan de voortzetting van experimenten om de grote steden van Frankrijk door „vlie gende treinen" te verbinden. De regering heeft de uitvinder van dit nieuwe en revo lutionaire transportmiddel, ir. Jean Ber- tin, een bedrag van drie miljoen frank ge geven om binnen twee jaar een eerste prototype van zulk een trein in verkleinde vorm te construeren, dat zes mensen moet kunnen vervoeren. Als het experiment slaagt zullen grote luchttreinen worden ge bouwd, die honderd passagiers kunnen vervoeren. Het vervoermiddel van ir Bertin zal het midden houden tussen een trein en een vliegtuig. De luchttrein die van een heel licht aluminium zal worden gemaakt, zal zich voortbewegen op een soort luchtkus sen, dat over een enkele rails glijdt; Dit systeem maakt het de luchttrein mogelijk minstens 200 en later zelfs 400 kilometer per uur te „rijden" en reistijd tussen de grote Franse steden minstens tot de helft terug te brengen. De Nederlandse Studenten Raad zal niet deelnemen aan het negende Wereldfestival voor Jeugd en Studenten, dat deze zomer in Algiers zal worden gehouden. Het N.S.R.-bestuur heeft deze beslissing geno men omdat het internationale voorberei dend comité zijn beslissing over deelne ming van de N.S.R. langer dan een maand heeft uitgesteld, zonder hiervan een ver klaring te geven. Voorts is uit Israel geen delegatie uit genodigd. Dit is volgens de N.S.U. in strijd met de beginselen en de doelstellin gen van het festival. Nu het comité zelf in strijd met zijn eigen oproep handelt acht het bestuur van de N.S.R. geen enke le garantie meer aanwezig, dat vóór of tijdens het festival geen andere groeperin gen zullen worden gediscrimineerd. Zevenhonderd leden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen zijn vandaag te gast bij de landmacht. Vierhonderd gin gen naar Apeldoorn, naar het depot van de marechaussee in de Koning Willem III- kazerne, waar zij een indruk kregen van de leef- en werkwijze van de marechaus see tijdens rondleidingen en demonstra ties. Driehonderd leden van de vereniging gingen naar Eefde, naar de 105 Intendance Herstel-Compagnie in de Dethmerskazerne. Het initiatief tot dit bezoek is uitgegaan van de Vereniging van Huisvrouwen. Eni ge tijd geleden had het bestuur gevraagd eens kennis te mogen maken met enkele onderdelen van de landmacht. 22VS 224* 22*-Vfc} ,fg (34® !3J® SwilTra ,83c 1M- «n. er. WofflPW «tot Cfl I -4 «in .99 V 48 4 7% 8 2 m aft* 28 237 'H ^tYz 27* Niettegenstaande Unilever en Kon. Olie gisteren bij de opening goed gedisponeerd in de markt lagen, is de stemming voor de internationale waarden toch tegenge vallen. Het hoogste niveau gedurende de niet-officiële ochtendhandel kon niet wor den bereikt. Er was niet voldoende vraag voor Unilever en Kon. Olie om de winst van 's morgens te kunnen behouden. Uni lever daalde van f 135-80 tot 135.20, tegen dinsdag als slotprijs 134.90. De hoogste prijs van de morgenuren voor Unilever was 136.20. Kon. Olie was goed prijs houdend op 144.30. Philips stond onder druk door het aan bod van stockdividenden. Hierdoor lagen de aandelen zwak in de markt op 137.10 138.10). Van Amerikaans aanbod in deze hoek was echter geen sprake. AKU opende anderhalve punt lager op 504 V2 om daarna nog verder in te zakken tot 502. Hoogovens werd een punt lager op 536 geadviseerd. De handel in de hoofdfondsen was ge durende de gehele beursduur kalm. Ook gisteren was er weinig enthousiasme van het publiek om met kooporders in de markt te stappen. De arbitrage kort inter nationaal weinig uitrichten. Het Damrak ondervond praktisch geen steun van de overige Europese beurzen. Wall Street sloot lusteloos. De Nederlandse hoofdfond sen lagen er verdeeld in de markt waarbij KLM 8 dollar lager noteerde. VERHANDELDE FONDSEN 12 mei 11 mei Totaal 424 409 Hoger 140 (33°/o) 178 (43,5°/. Lager 168 (39,6%) 131 (32%) Gelijk 116 (27.4%) 100 (24,5%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U Hoogovens Kon. Olie/144.80-145.50 Philips 137-137.30 gl Unilever 136.20-136.30 Stemming: vriendelijk. VOORBEURS VAN HEDEN lste tiidv 2de tijdv. A.K U500-502 gl Hoogovens Kon. Olie134.90-144.70 145.50 Philip 136.40gb-137.10 136.70 Unilever 135.60-137 gl 136.60 H.V.A156-156% K.L.M124 Slot- koersen 12 mei Slot- koersen 12 mei A.K.U Hoogovens Philips Unilever Kon. Petroleum Amsterd. Rubber H.V.A Deli-Mij Holl.-Am. Lijn K.N.S.M Van Ommeren Ned Sch. Unie 3% Invest, cert. 3%% Staffeü. 1947 5V«% Ned. 1964 II Alg. Bank Ned. Amro Bank Holl. Bank Unie. Nat.-Nederlanden R.V.S Robeco Interunie Unitas Albert Heijn Van Berkel Billiton II Bredero Brocades-Stheem. Bührm.-Tetterode Bijenkorf Centr. Suiker Mij Curag. Handel Mij Ford Van Gelder Zn. Gist- en Spir.fabr. Hatema Heineken Holec 502% 534 137.25 135.35 144.55 116% 155% 115.90 127% 125% 243% 137% 99% 293 65.40 232% 690 680 224 192 458 630 239 447 913 860 729 b 430 gb 940 135 349% 218 492% 318% Hollandsche Beton 387 Intematio 306 Kon. Ned. Papier 262 Kon. Zout-Ketjen Lindeteves-J acob. 164 MeNeBa 449 Müller Co 350 Naarden Ned. Kabelfabr. 335 Ned. Scheepsb Mij 103% Nijverdal-ten Gate 153 Ogem 99.80 Rotterd. Droogdok 224 exd Scholten Foxhol.. 540 Stokvis Zonen 217 Texoprint 198 Thomassen en Dr. 540 Ver. Machinefabr. 173% Vredestein Rubber Wilton-Fijenoord 197% Wyers 503 Zwanenberg-Org. 187 Aluminium Ltd. 32 American Motors 12% Anaconda 65% Bethlehem Steel.. 38% Cities Service 79 IS General Motors.. 107% Kennecott Copper 110% Republic Steel 43 Shell Oil 60% U.S. Steel 52% Boeke Huidek. 238 220 Spaamestad 620 v. Waveren Gr.h 110% Nefo 105 Dordtse Petr 645% 11 mei 12 mei 11 mei 12 mei Atch. Topeka Baltimore Can. Pacific Illinois Cent N.Y. Centr Pennsylvania South. Pac Union Pac Allied Chem Am. Can A.C.F Ind Am. Smelting.... Am. T. and T Am. Tobacco Anaconda Beth. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Aircr Dup. de Nem Eastm. Kodak Gen. Electr Gen. Motors Goodyear T Wall Street gaf gisteren een vrij opge wekte stemming te zien, waarbij echter de sigarettenfondsen in doorsnee verliezen leden tot ongeveer een halve dollar- Een en ander gebeurde na de aankondiging van een der sigarettenfirma's dat een prijsverhoging weer wordt ongedaan ge maakt. Staalwaarden waren aan het slot 32% 32% Amer. Motors 12% 12% 35% b 35% b Int. Harvester.... 39 38% 59% 59% 91% 91% 50% 51% 57% 5 8s/1 57% 57'/» 111 113% 45% 45% 37% 37 37% 37% 36% 40% 40% 43% 43% 53% 54% Royal Dutch 41% 42% 47% 47% 74 exd 73% 92 92 Shell OU 61% 61% 59 59% Soc. Vacum. 82% 82% 68% 69% Stand. Br 80% ex 80'A 39 39% Stand. Oil N.J. 78% 78% 66 65% 5% 5% 37% Texaco 77% 78% 73% exd 73% Un. Aircraft 78% 78'/. 53% 52 Un. Corp 8% 8% 58% 58% Un. Fruit 21% 21% 46% 46'A Us. Rubber 69% 69% 39% 40% 51% 52 246 248% 51% 53% 166 167 Woolworth 29% 29% 105% 106 60% 59% 106% 107% K.L.M 37% 38% 55% exd 55% in herstel. Hoger kwamen ook af sommige luchtvaartfondsen en koperaandelen. Van de 1386 verhandelde fondsen waren er 649 hoger en 486 lager. De omzet beliep 6.32 miljoen shares tegen 5.16 miljoen dinsdag. De Dow Jones indices: industrie 934.17 (+3.25), sporen 211.36 (+0.26) en openbare nutsbedrijven 161.65 (+0.08). Tegen een 18-jarige magazijnbediende heeft de officier van Justitie^bij de recht bank in Amsterdam wegens* diefstal van serviesgoed ter waarde van 15.000 10 maanden gevangenisstraf, waarvan drie voorwaardelijk, geëist. „Deze jongen had een lucratief aardewerkbedrijfje, dat zich als een poliep aan het bedrijf van zijn baas had gehecht en dit had leeggezo gen", zei de officier. De jongen zette in een afgesloten gangetje waarvan hij de sleutel had naast de zaak weggeno men dozen met serviesgoed gereed en haal de deze dan des avonds op. Van de op brengst van het verkochte serviesgoed had hij zich een auto aangeschaft. Hij maakte ook veel geld op in café's. Hij was al eens eerder wegens diefstal veroordeeld. Er stonden ook tal van „afne mers" terecht wegens heling. Eén was de rijinstructeur, die de jongeman autorij les had gegeven. Zijn leerling die gezegd had dat hij op kosten van zijn baas les kreeg, betaalde de instructeur met ser viesgoed. Voorts stonden terecht de moe der van de instructeur, een buurvrouw, een zwager van de verdachte, een sloper en een schoonmaker. De tegen dit zestal ter zake van heling gevorderde straffen va rieerden van vier maanden tot een boete van 60 gulden. Op 28 mei doet de rechtbank uitspraak. GRONINGEN De heer J. Jutten, on derwijzer in Groningen, solliciteerde een jaar geleden op een advertentie, waarin tijdelijke leerkrachten werden gevraagd voor China. Hij werd uitgekozen en be kwaam bevonden om in Peking tijdelijk leraar Engels te worden. De verre reis werd zorgvuldig voorbe reid en er werd ook een huwelijksdatum vastgesteld, want de heer Jutten, die 24 jaar is, wilde eerst trouwen en zijn bruid meenemen naar China. Alles was in kan nen en kruiken, op één formaliteit na. En op die formaliteit is de onderneming ge strand. Wie in buitenlandse staatsdienst treedt, verliest zijn Nederlanderschap. Omdat de heer Jutten Nederlands staatsburger wenst te blijven vroeg hij in oktober 1964 ko ninklijk verlof Nederlander te mogen blij ven ondanks zijn indiensttreding bij een vreemde staat. Maar Den Haag liet niet» van zich horen, ondanks herhaalde brieven en telefoontjes. Peking liet echter wel iets van zich horen. „Het hoeft niet meer," was de strekking van de brief uit Peking. Een ambtenaar van het ministerie van Justitie in Den Haag heeft desgevraagd verklaard, dat het verzoek van de heer Jutten nog steeds in behandeling is en dat niet is te zeggen wanneer deze zaak zijn beslag krijgt. De heer Jutten is thans zeer verbolgen op het ministerie.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 17