Bonn is nu verbonden diplomatiek aan Israel Caamano vraagt OAS onderzoek naar communistische invloed m Libelle panty girdle Samenwerking Parijs-Moskou groeit gestadig Arrestatie in diamantroof Vlieg er eens uit Loenik-5 maakte geen „zachte" maanlanding NAVO-landen: wel begrip, geen steun voor VS in Vietnam Kernproef in VS Opstandelingenleider dankt De Gaulle Arrestaties op Cuba <^PraatMoel DONDERDAG 13 MEI 1965 Water in wijn ruim 60 jaar 'n lekkere sigaar! ft Leeg en verlaten Democraten Amerikaans arts pleit voor voorlichting over geboorteregeling Op de 0 0 0 0 (Van onze correspondent) BONN De adtaknoping van diplomatie ke betrekkingen tussen West-Duitsland en Israel is een feit geworden. Er zal donder dag in de namiddag op een persconferentie in Bonn een gemeenschappelijk Westduits- Israelisch communiqué worden gepubli ceerd. Ook de inhoud van de brieven die kanselier Erhard en premier Esjkol heb ben uitgewisseld zal worden bekend ge maakt. Daarmee zijn de moeizame onderhande lingen van de persoonlijke afgezant van kanselier Erhard, de GDU-bondsdagafge- vaardigde Birrenbach, met succes be kroond. Twee maanden geleden heeft Er hard aangekondigd, dat de Bondsrepubliek bereid was Israel te erkennen. Het bericht, dat de regering van Irak, de diplomatieke betrekkingen met de Bondsrepubliek heeft verbroken, is in Bonn met gelatenheid ontvangen. Men verwacht hier dat vele Arabische landen dit voor beeld van Bagdad zullen volgen. Overigens troost men er zich in Westduitse rege ringskringen mee, dat de diplomatieke breuk met deze Arabische landen nog niet betekent, dat deze staten nu tot erkenning van het Oostduitse bewind zullen overgaan. Verder komt de Arabische verdeeldheid de Westduitsers natuurlijk zeer gelegen. Want Tunesië, Marokko, en zeer waarschijnlijk ook Lybië, hebben laten weten dat zij een breuk met de Bondsrepubliek willen ver mijden. De onderhandelingen tussen Bonn en Je ruzalem zijn moeilijk geweest. De Israeli's MOSKOU (Reuter en AP) De Loenik- 5, het Russische ruimteschip, dat een „zachte landing" zou maken op de maan Is gisteravond op het maanoppervlak te pletter geslagen. Een officiële bekendma king uit Moskou hield in dat het schip gefaald heeft in zijn doel zacht op het maanoppervlak te landen. Letterlijk zei het Russische persbureau Tass: „Op de maan aangekomen verza melde het ruimtestation een grote hoeveel heid gegevens noodzakelijk voor de verde re ontwikkeling van een systeem voor een zachte landing op het maanoppervlak." Sir Bernard Lovell van het radio-obser vatorium van Jodrell Bank in Groot-Brit- tannië zei dat op het ogenblik het ver moeden bestaat dat de remraketten van de Loenik-5 niet hebben gewerkt. LONDEN (AP) De ministers van Buitenlandse Zaken van de NAVO hebben gisteravond de voorjaarsvergadering in Londen besloten. De westelijke geallieerden hebben be tuigd begrip te hebben voor de politiek van president Johnson in Vietnam. Ze spraken er echter niet nadrukkelijk hun steun voor uit. In een communiqué dat aan het slot van de tweedaagse conferentie werd uitge geven, wordt gezegd: De ministers hebben de internationale situatie be sproken, met speciale aandacht voor gebieden met conflicten, zoals Ma leisië, Vietnam, de Dominicaanse repu bliek en enige staten, waar de internatio nale vrede en vrijheid ernstig bedreigd werden. Ze bevestigden wederom het recht van alle volkeren in vrede onder door hen zelf gekozen regeringen te leven. De Westduitse regering heeft met vol doening de verklaring over Duitsland be groet die uitgegeven werd door de drie westelijke geallieerden op de NAVO-con- ferentie. WASHINGTON (Reuter) Op het proef - terrein van Nevada is woensdag een Amerikaanse kernbom met een kracht die tussen de 20 000 en 200 000 ton tnt lag tot ontploffing gebracht. De Commissie voor kernenergie van de Verenigde Staten maakte bekend, dat het de tiende proef van dit jaar was. PARIJS Terwijl de Fransen en de Duitsers hun pogingen elkander vliegen af te vangen of beentje te lichten onvermoeid voortzetten, neemt de samenwerking tus sen Parijs en Moskou in omvang en in hartelijkheid duidelijk toe. Een nieuw staaltje van de geringe dosis loyaliteit die de Frans-Duitse betrekkingen nu beheerst, gaf dinsdag Bonn. Enkele uren na de aankondiging van De Gaulle's vervroegde bezoek aan Erhard, maakten de Duitsers bekend dat de kan selier voor de komst van het Franse staatshoofd nog gauw even president John son in Washington zal ontmoeten. Van dat plan waren de Fransen kennelijk niet op de hoogte gesteld. Men kan zonder enige twijfel aannemen dat generaal De Gaulle de urgentie van die reis van Erhard vlak voor zijn reis naar Bonn nauwe lijks zal inzien. Met de Russen kunnen de Fransen nu veel beter uit de voeten. Gisteren is in Parijs meegedeeld, dat de Fransen in de Sovjet-Unie binnenkort de grootste fabriek voor plastic materiaal ter wereld zullen gaan bouwen. Gelijktijdig kwam in Mos kou de Frans-Russische intergouvernemen tele commissie bijeen om het akkoord over de kleurentelevisie verder uit te werken. Tenslotte werd besloten dat 't Pa- rijse Louvre en het Hermitagemuseum in Leningrad een grootscheepse uitwisseling van schilderijen voorbereiden, waarbij werken van een vijftigtal Franse en Russi- ■che meesters betrokken zijn. eisten herroeping van het Westduitse be sluit de wapenhulp aan Israel stop te zet ten. Bonn weigerde echter hierop in te gaan. Ook wenste Jeruzalem een voor keursbehandeling in het kader van de Westduitse ontwikkelingshulp. Ook deze eis zou door de Westduitsers zijn afgewezen. Men krijgt de indruk dat de Israeli's nog al wat water in hun wijn hebben moeten doen. Het communiqué dat beide partijen hebben opgesteld, zal hier overigens meer klaarheid over brengen. Blijft de vraag, of een deel van het akkoord tussen Israel en West-Duitsland een geheim karakter heeft. Men herinnert zich, dat Adenauer en Ben Goerien in 1960 een geheim akkoord over Westduitse wapenhulp aan Israel hebben gesloten. Het bekend worden van deze overeenkomst heeft in het begin van dit jaar de crisis tussen de Bondsrepubliek en de Arabische wereld veroorzaakt. De „Frankfurter Allgemeine Zèitung" meent vanochtend dat alle onderdelen van het Westduits-Israelische akkoord moeten wor den gepubliceerd. Wat men nu geheim wil houden, komt toch eens uit, zo voorspelt het blad. Advertentie •HdHii'Si ;'f. S! v*; SANTO DOMINGO (AP en AFP). - De Dominicaanse rebellenleider kolonel Francisco Caamano heeft woensdag een beroep gedaan op de Organisatie van Amerikaanse Staten de O.A.S. om zo spoedig mogelijk ter plaatse te onder zoeken of de communisten zijn beweging beheersen of beïnvloeden. Drie voor aanstaande Caraibische diplomaten, Be- tancourt van Venezuela, Figueres van Costa Rica en Marin van Portorico is verzocht de O.A.S. bij dit onderzoek bij te staan. Kolonel Francisco Caamano heeft gisteren drie telegrammen aan president Charles De Gaulle van Frank rijk gezonden waarin hij om steun vraagt. In een ervan wordt De Gaulle bedankt voor „zijn bemoedigende woorden". Dit sloeg kennelijk op het feit dat de presi dent de Amerikaanse aanwezigheid in San to Domingo heeft veroordeeld. In Santo Domingo, de hoofdstad van de Dominicaanse republiek, is de veiligheids zone met ongeveer honderd meter uitge breid. Dit gebeurde op verzoek van de Franse ambassadeur. In het door de rebellen met hand en tand verdedigde gebied aldus onze reisre- dacteur in Santo Domingo liggen de stra ten leeg en verlaten. De meeste winkels zijn gesloten. Op bijna iedere straathoek staan gewapende wachtposten. Burgers haasten zich van huis tot huis om geen doelwit te vormen voor de geweerlopen die men hier bijna letterlijk in de rug voelt. Voor een huis stond een jongen van een jaar of achttien met een geweer in de aanslag tegen een deurpost geleund. Ik vroeg hem naar het hoofdkwartier van „generaal" Caamano. Een ogenblik keek hij mij ijzig aan en zei toen nadrukkelijk: „President Caamano". Na een even na drukkelijke correctie mijnerzijds, verscheen een kleine glimlach op zijn vermoeide ge zicht en verstrekte hij de gewenste in lichtingen. Op weg naar het hoofdkwartier passeer den wij een kruispunt waar een jongen van nog geen zestien het weinige verkeer re gelde, compleet met helm en pistool. Ge durende de eerste uren tussen de opstan delingen is men geneigd zulke details als belangwekkend te onthouden, totdat men tot de ontdekking komt dat de Domini caanse revolutie een opstand is van een jonge generatie tegen het bewind van een elite, wiens grootste verdienste het behar tigen van eigen belangen was. Hoeveel zorg aan deze belangen werd besteed sinds de dagen van de ex-dicta tor Trujillo, is af te meten aan het aantal riante villa's dat in de afgelopen jaren in de dure buurt van hotel Embajadore werd gebouwd. Ze zijn het eigendom van regeringsambtenaren, en bevinden zich vrijwel zonder uitzondering in de door Ame rikaanse troepen zwaarst bewaakte wijk. Achter zijn bureau waar een doorgezwe- te groene pet op lag, zat Caamano. Hij zei: „Ze hebben mij ervan beticht een communist te zijn. Ze hebben gezegd dat deze revolutie een communistische revo lutie is. Ik kan alleen maar zeggen: ik ben geen communist. Ik ben een gelovig katholiek, die vrede met zichzelf heeft gesloten. En voorzover het mijn troepen betreft, heeft u ooit van communisten gehoord die hun gevangenen vrijlaten? Wij zij geen communisten, wij zijn demo craten". Het was donker en na de avondklok, toen ik nog door de rebellenwijk in de Amerikaanse zone moest komen. Kolonel Caamano gaf een van zijn lijfwachten op dracht mee te rijden naar het punt waar het niemandsland tussen beide kampen begint. We reden er zonder lichten heen, namen afscheid van de soldaat en nader den de Amerikaanse barricades. Bij een kruispunt stopte hij. „Pers", riep ik. Na een ogenblik dat een eeuwig heid scheen, kwam een stem uit het don ker: „Doorrijden en geen licht". Bij de barricade werden wij aangehouden door drie Amerikaanse mariniers. Een luitenant zei: „We hebben u zien aankomen. Al die tijd zijn 150 geweren op u gericht geweest. Als u nog een keer die lichten had aan gedaan, hadden wij geschoten. Wij willen hier in het donker niet gezien worden. Heeft u papieren?" De taxi-chauffeur bracht de nacht in zijn auto door. Hij durfde de terugtocht niet te ondernemen. MIAMI (AP) Radio Havana meldde woensdag dat de Cubaanse regering 31 Cubanen heeft gearresteerd op beschuldi gingen van het geven van waardevolle mi litaire en economische inlichtingen aan de Amerikaanse inlichtingendienst. In de radiouitzending werd verklaard dat de Cubanen de geheimen hebben doorgegeven via de Amerikaanse mari nebasis in Guantanamo in de provincie Orient. GENEVE (AP) De Verenigde Staten hebben woensdag een beroep gedaan op de Wereldgezondheidsorganisatie om de re geringen van de leden te helpen de snelle- bevolkimgsaanwas te stuiten door hun richt lijnen te geven voor programma's voor ge boorteregeling. De uit 125 landen bestaande organisatie is nooit tot optreden overgegaan in zaken die de geboorteregeling raken door het ver zet van sommige landen met een overwe gend rooms-katholieke bevolking. De Amerikaanse chirurg Luther Terry verklaarde in de jaarvergadering van de organisatie dat de tijd rijp is voor het or ganiseren van „positief optreden bij het aanvaarden van een duidelijke politiek" be treffende geboorteregeling. „Amerika en andere lid-staten zien uit naar de wereld gezondheidsorganisatie als de wereldleider op geneeskundig en gezondheidsgebied", aldu? Terre. „Dit leiderschap mag niet falen in een tijd zo vitaal en zo fundamenteel met be trekking tot bevolkingsgroei en de relaties ervan met sociale, economische, en licha melijke welvaart. Amerika gelooft, dat het van het grootste belang is dat de organisa tie zo snel mogelijk begint met uitbreiding van het gebied van technische bijstand die zij bereid is te geven op verzoek van re geringen, met het ontwerpen van program ma's die betrekking hebben op de ge zondheid en de medische aspecten van de bevolkingsaanwas." LONDEN (AP) De Londense politie heeft vier mannen gearresteerd die be trokken zouden zijn bij de diefstel van industriële diamanten ter waarde van 830.000. De diamanten werden vijf april uit het kantoor van Air Lingus op het vliegveld van Londen gestolen. Onder de gearresteerden zijn twee employés van het vliegveld. Na een voorlopig verhoor is besloten de mannen in voorarrest te houden. Natuurlijk hebben de men sen gelijk, die betogen dat ons eigen mooie land te weinig belangstelling ondervindt bij de Nederlandse vakantiegan gers maar ik geloof dat dit voornamelijk wordt veroor zaakt door de ouderwetse ma nier, waarop onze toeristen bevorderaars ons land aan prijzen. Lees 'er de prospecti maar op na. En zelfs de onvergelijke lijke heer Van Egeraat put zich over Nederlandse toeris tische aantrekkelijkheden uit in gemeenplaatsen die de keel gaan uithangen. Als hij be weert dat de egte Hollandse lugten nergens zo sgoon zijn als boven Wijdewormer, dan begrijpt iedereen dat zoiets een egte Ulvenhoutse slag in de lugt is, aangezien het ook in Wijdewormer dagenlang kan regenen dat de honden er geen brood van lusten. En dat gou den zonnetje door de veelkleu rige ramen van het oeroude stadhuisje van Bunnik nou, laatst waren we in Bunnik en we zagen het hele oeroude stadhuisje niet meer van de miezelende motmist. Op zo'n Van Egeraat heb je ook geen enkel verhaal. Hij zal zeggen: „Het is maar bij wijze van spreken en ge moet er wat bij boffen kijk eens hier, men sen, als ge alles letterlijk gaat nemen wat ik zeg, is 't voor mij onbegonnen werk en ge weet best dat ik het wéér niet in eigenand heb". Maar intussen praat hij maar door in de trant van de va kantiegidsen en die worden ieder jaar opnieuw herdrukt met de foto's en teksten van de vorige jaargang. Ik heb er hier een, met prachtige kleu renfoto's en lyrische beschrij vingen, maar met op iedere bladzijde een authentiek Van VIII V bla Egeraats cliché. Dat zijn va kantiegidsen die ons naar de buitenlanden drijven en dat is jammer. Laten we eens even het hoofdstuk Brabant opslaan. Dat is tenslotte Van Egeraats bakermat en daar liep hij reeds als tienjarige jongen met de armen over elkaar naar de lugten te kijken. „Het stille Brabantse land is een wondermooie toevlucht voor de moegewerkte mens, die rust en eenvoud behoeft. Een afwisselend landschap, wuivende korenvelden, slin gerende zandwegen langs vre dige keuterboerderijen, don kere partijen dennen aan de grillige grenzen van zandver stuivingen, dromende vennen tussen glooiende heidevelden, slapende dorpjes waar de al oude ambachten nog worden beoefend en dan op feest dagen dat kleurig vertier van de dorpelingen, als de gilde viert en juicht dat alles maakt de Brabantse landouwen tot een rustiek stukje hemel op aarde, waar echter ook het moderne comfort niet ont breekt". Nou, nouEn dan daar boven de op maat gesneden luchten van Van Egeraat waar ter wereld kan men beter toeven? Niemand gelooft het meer Laten we toch die vakantie gidsen in moderner, eerlijker trant de werkelijkheid doen vertellen. „Boven Brabant bevinden zich dezelfde luchten als boven Amsterdam. Wat de stilte be treft, Eindhoven heeft een militair vliegveld waar iedere vijf minuten een straaljager opstijgt of neerkomt. Men moei echter niet denken dat be woners en bezoekers van Bra bant daarvan last hebben. Vier minuten lang kan men in de wijde omtrek van Eindhoven volkomen verstaanbaar met elkaar praten, men moet het alleen even uitkienen. Ver der: de korenvelden in Bra bant wuiven inderdaad de hele dag, alle vijf. Iedereén weet dat bijvoorbeeld de korenvel den van de Haarlemmermeer norse, onvriendelijke koren velden zijn, die er niet aan denken om te wuiven, zelfs niet als er hof auto's langs rij den. Ze doen net alsof ze niks zien. De zandwegen van Brabant slingeren enorm. Hoe ze dat voor elkaar krijgen weet nie mand, maar ze slingeren zo danig dat ze slechts bij ver rassing in een onbewaakt ogenblik kunnen worden geas falteerd. De keuterboerderijen zijn helaas lang niet allemaal vredig. Soms wordt er op voorbijgangers geschoten, ter wijl de bewoners elkander vaak tot de laatste man uitmoorden. Zo'n laatste man heet dan voortaan: een dorpstype. Let op zijn geplooide huid. De donkere partijen dennen heb ben de laatste jaren hier en daar plaatsgemaakt voor lich tere partijen, een zogenaamde miskleur, aangezien men niet altijd meer krijgen kan wat men wil. Er worden echter al tijd donkere partijen besteld. De zandverstuivingen hebben geen grillige grenzen meer. maar stuiven door de inter gemeentelijke samenwerking voortaan eens per maand in keurige rechte lijnen. Dat is een verlies, maar er moet bij vermeld worden dat men op alle zandverstuivingen fabrie ken heeft gebouwd, zodat het stuiven ook niet meer zo ge makkelijk gaat. En dan die dromende vennen. Ja, in Ois- terwijl dromen de vennen nog steeds, in tegenstelling tot bij voorbeeld de wakkerliggende olasjes van Vinkeveen. Een groot aantal slapende dorpen in Brabant echter is de laatste maanden gewekt door het be kende spel „Eén tegen Allen", waarna het verschrikkelijk moeilijk is gebleken ze weer in slaap te krijgen. Er is ech ter goede hoop dat de V.V.V.'s daarin tegen de komende zomermaanden zullen slagen. De aloude ambachten zijn helaas verdwenen. Wel kan men een aantal alnieuwe am bachten bekijken, waarbij dat van de elektronen-elektricien en de auto-assembleur, uiter aard in een geëigende om geving. De gilde viert, de gil de juicht en is nog steeds gel dig. Niemand weet waarom zij vieren en juichen, maar dat wordt luchtig met wat vendel- zwaaien weggezwaaid. En dit alles heeft inderdaad niet ver hinderd, dat de op modern comfort gestelde vakantiegan ger ook in Brabant vindt wat hij zoekt: er zijn hotels waar men al voor 35 per nacht terecht kan, zelfs mét ontbijt. In dit rustiek stukje hemel op aarde waar men, nét als in de echte hemel, na twaalf uur 's nachts ongehinderd alle ver keerswegen kan oversteken als men snel is kan men van zijn vakantie een waar feest maken, vooral in de maanden juli en augustus, als alle Bra banders in Nice, op Corsica en aan de Costa Brava zitten". Buiten Brabant kan het trou wens ook aardig zijn. De foto van „Wasdag in Volendam" toont de huisvrouwen van dat pittoreske folkloredorp gezel lig babbelend in de wasseret tes, waar zij bij het vrolijke zoemen der elektrische combi naties de laatste dorpsnieuw tjes uitwisselen. Hier zie ik nog een bijzonder landelijk tafereeltje in de Haarlemmer meer: „ruisend graan op vruchtbare bodem, die eens de waterwolf herbergde", staat eronder. Da's ook verdraaid lang geleden! Maar ik moet toegeven dat het graan van Vijfhuizen inderdaad altijd ruist, in tegenstelling tot de geruisloze boekweit van Wal cheren. Ik ben daar eens ge weest, maar ik heb nog nooit zo'n stomvervelend gedoe be leefd. „De lieflijke Betuwe, Neder lands fruittuin" staat ook zeer aantrekkelijk afgebeeld. Dat is nog eens wat anders dan de streek waarin wij leven. „De boosaardige IJmond, Neder lands schrothoop" is nu niet direct een trekpleister. Iets verder uit de buurt is het de Noordoostpolder, waarover we enthousiast kunnen verklaren: „Vroeger bulderden hier de baren van een woeste zee, nu is het vruchtbaar land". Wat zijn eigenlijk baren? Volgens het woordenboek zijn het plaatselijke verheffingen van de zeespiegel, meestal door wind veroorzaakt. Met een beetje fantasie zou men dus kunnen concluderen dat het golven zijn. Maar hiermee zijn we, wat een groot aantal prachtige foto's voor de ver dere aanvulling van onze va kantiegids betreft, in één keer klaar. We kunnen er zeker 50 afdrukken met hetzelfde onder schrift: „Vroeger bulderden hier geen baren van geen zee, maar toch is het nu vruchtbaar land". Het lijkt mij namelijk dat zoiets aan onze vakantie vreugde weinig of niets afdoet bovendien staat bij ieder stuk vruchtbaar land om de twintig meter een bordje met „Verboden Toegang" en de vreselijkste bedreigingen. Ik heb de indruk dat al die bord jes door doctor Van Egeraat zijn geplaatst, nadat hij ter plaatse had vastgesteld hoe al les was, en dat het zo blijven moest. Zo zijn we dus in alle eeuwigheid op hem aange wezen en zo is het goed. We behoeven immers niet meer te zoeken naar een plekje op de ganse aardbol waar hij niet geweest is en de situatie van bodem en luchten heeft laten vernagelen. Zou hij nu binnenkort naar Je maan gaan? Chichi Er leefde lang geleden een mooie pape gaai. Een vrouwtje in een zilveren kooi. Ze woonde in Nevers in een adellijk kloos ter. Ze had weinig garderobe, haar foun dations waren altijd 't zelfde en haar jurk bleef grijs, haar snavel-neusje rose. Chi chi droeg een hoedje van 'n paar witte ve ren. De nonnen waren vrolijk èn vroom. Daarom leerden zij haar kokette chansons èn psalmen. Chichi kreeg iedere dag een klein glas sherry, want modieuze papegaaien drin ken alleen sherry en verachten alle andere drank als een waterleiding-produkt, Chichi was immers niet burgerlijk. De nonnen leenden haar uit aan een klooster in Nan tes. Want de overste uit Nantes had. Chi chi op 't sherry-uur gezien. Chichi had dan olijke kraal-ogen en lalde lichtelijk met een teut-hikje chansons en psalmregels dooreen, met een hoog overslaan van haar grocstem. De overste uit Nantes vond dit een beetje zondig maar aantrekkelijk en gezien de psalmregels toch aanvaardbaar. Na een amusant weekje gaf de overste in Nantes Chichi mee aan een kapitein, die met zijn zeeschip de Loire op voer naar Nevers. De matrozen gaven Chichi twee maal daags sherry en lachten zich een aap om haar koeterwaals. Ze leerden haar gepeperde zeemanskout en de laatste dag een serie achterbuurtvloeken waarvan ieder heiligbeeld zou omvallen. De kapitein probeerde een klontje met sterke likeur en zei aan de overste in Nevers dat Chichi dan heel leutig werd. Toen alle nonnen Chichi thuis bejubelden gaf de vogel zo'n se ei-ulugkkrnrnieittdes gaf de vogel zo'n serie slet-uitdrukkingen en erbarmelijke vloeken weg, dat de non nen de handen om de oren sloegen en lijkbleek wegholden naar de kapel. Chichi was een ordinair gevallen schep sel met rauwe stem geworden, een virtuoos in liederlijkheid en dat voor een jonge vrouw uit de betere vogelklasse! Chichi moest boete doen en alle nonnen moesten dat met haar, voor alle papegaaien en alle zeelui. Vóór de boetedag, naar Car naval-zede, gaf de overste Chichi het eer ste tevens laatste klontje met Benedictine, een restje van de biechtvader. Was Chichi helderziend? Het water-en- brood programma zou beginnen. Nieuwe psalmen zouden ingestudeerd worden, Sherry zou verder van haar zijn dan de maan.Hoe het zij, ze vond Benedictine in tens-vurig. Ze slikte het klontje gulzig door. Maar het bleef zitten in haar keel en blokkeer de haar adem. Ze liep rood aan, toen blauw, daarna paars. Haar ogen werden bol. Ze kreeg een hoestbui en stikte met een lange gier-adem in de suiker. Nu ligt ze in Nevers onder een kleine grafsteen in de kloostertuin, verweerd en gebarsten. „A notre bien-aimée Chichi, tombée mais •restaurée dans la Vertu" staat er op, en daaronder „R.LP." De laatste tvoorden van Chichi, zegt de legende, waren uit de psalmen. In de eeuw van bietels en roolingstoons leeft haar faam op, zij ging alle langha rige namaakpapegaaien voor. Zij dronk sherry, kweelde chansons, reisde met ma trozen, viel diep en stikte voornaam in een klontje met likeur, aleer de doem der vergetelheid over haar viel, en genoot een grafschrift en eerbiedwaardige begrafenis. Vaarwel, Chichi! André Petera Advertentie elegant en praktisch, past als een tweede huid, super elas tisch, koel in de zomer, ge maakt van zeer snel drogende 100% HELANCA Bezoek. De Indische premier, Lal Baha- doer Sjastri, brengt een bezoek van acht dagen aan de Sovjet-Unie. Vraag. Volgens het Chinese „Volksdag blad" hebben Amerikaanse geleerden ge constateerd, dat op de eilanden waar meer dan zestig proeven met kernwapens zijn genomen weer verschillende soorten bomen en bloemen voorkomen, en ook vogels, ratten en vissen. Het blad vraagt zich af, of de kernwapens wel zo geducht zijn als „het Amerikaanse imperialisme en zijn lakeien beweren". Verkiezingen. De rechtse Oemma Madhist- partij heeft 74 van de 156 parlements zetels gewonnen bij de algemene verkie zingen in Soedan. Ondermijning. In de speciale VN-commis- sie inzake kolonialisme heeft Groot-Brit- tannië Egypte ervan beschuldigd een campagne van „ondermijning en agressie te voeren om de onafhankelijkheid in te Zuidarabische federatie te hinderen".

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3