VVGA lastig obstakel voor Haarlem Nicols Technisch meesterschap van Ogata is imponerend blijf jong,blijf fit fiets! Tal van draverijen en rennen in weekeinde SCHR ELEZERSSC I LEZERSSCHR Schoten heeft kans op eerste winst Dood in de ring Hij was zo blij Moeilijke opgave voor leidende handbalploegen VRIJDAG 14 MEI 1965 25 Van Looy wint weer in ronde van Spanje CAMEL BLAZERS ANEGANG 17 Zaterdagelftal oefent in Zeist tegen UW "Hoe gaat het er mee?" "Best, ik fiets immers weers „Nieuwe" Verspronckweg Mijn mening Vijfdaagse voor de bakker Coördinatie in Haarlem Operette-traditie Dachau Dodenherdenking Zeer geachte Sporry Parkeren bij Grote Kerk Invalide Onaanvaardbaar Frisse en gedekte tinten geven de verrassende modellen uit de Lippits regenkledingcollectie elegance en jeugdige charme. Zij getuigen van verfijnde smaak en praktisch inzicht. Ook in twen-modellen. Ruben Leyssner heeft een enkel gebroken De derde ronde van de hoofdklasse- competitie brengt een aantal interessante wedstrijden. ABC dat de competitie met twee overwinningen begon, ontvangt OVVO Schoten gaat op bezoek bij HVA dat in de nieuwe omgeving nog geen succes kon boeken., Haarlem Nicols treedt op als gastheer voor VVGA, terwijl Ajax op eigen terrein landskampioen Sparta krijgt te bestrijden. In de eerste klasse kan HHC-HCAW een interessante ontmoeting worden. Debutant ABC kan zaterdagmiddag op eigen terrein bewijzen of de ongeslagen positie (vier punten uit twee wedstrijden) te danken is aan eigen kracht of aan die van de voorgaande tegenstanders. Nu OVVO op bezoek komt, krijgt de ploeg van Houtkamp voor het eerst een moeilijke tegenstander met werper Le Cuivre, kor- testop Han Urbanus en derdehonkman Van de Bovenkamp als sterke punten. Schoten trekt zondag naar de Jan van Galenstraat in Amsterdam-West waar HVA nog steeds op de eerste winst wacht. Ook Schoten heeft nog geen zege behaald en de ont moeting kan dan ook zeer belangrijk wor den genoemd. Veel zal afhangen van het al of niet aanwezig zijn van HVA-werper Ruud Geestman. Met Niemeyer op de heuvel geven wij HVA weinig kans. De Haarlem Nicols spelen zondagmid dag hun tweede thuiswedstrijd. WGA komt op bezoek en al spelen de gemeente-amb tenaren niet sterk, voor Haarlem Nicols betekent de GA nog steeds een lastige tegenstander. Nu Reggie Smith nog niet van de partij is, zullen Nico Brands en de gebroeders Ferwerda de verdediging op zich moeten nemen. De vorige week raak te Mink Ferwerda geblesseerd en als deze niet tijdig hersteld is, zien wij ook voor de gemeenteambtenaren weinig kans op de zege: Nico Brands is nog steeds een knap pe technicus, maar mist de conditie om de Nicols negen innings tegen te houden. Een geslaagd beroep op Piet Ferwerda lijkt niet mogelijk: cjeze speler mist nog routine. De vierde wedstrijd brengt Ajax tegen Sparta in het veld en de Amster dammers lijken kansloos tegen de lands kampioen. Na een wedstrijd waarin wel enkele homeruns genoteerd zullen worden, kan Sparta in zeven innings de winst grij pen. In de eerste klasse A speelt DIO thuis tegen De Volewijckers en de Haarlemmers die als debutanten met een forse zege op UW de eerste klasse binnenstapten, heb ben goede kansen om ook hun tweede wed strijd in winst om te zetten. HCK speelt uit tegen UW en zal weinig moeite heb ben om ongeslagen te blijven. In de eerste klasse B ontvangt HHC het Bussumse HCAW en als de HCAW'ers kun nen beschikken over Rob Hoffmann kan een aardig pitchers-duel ontstaan tussen Hoffmann en Smidt, waarin wij Smidt uit eindelijk zien zegevieren. Is Hoffmanns arm nog niet in orde, dan zal HHC weinig moeite hebben met HCAW. SC Haarlem gaat op bezoek bij debutant HCTIW en heeft een zware wedstrijd voor de boeg. Roos wijk moet naar CTC en heeft kleine kansen op een overwinning. De tweevoudige wereldkampioen Rik van Looy heeft opnieuw een etappezege in de ronde van Spanje behaald. In de vijf tiende rit van de Vuelta bleef het vrijwel voltallige veld tot aan de finish in Bayonne bijeen en weer was er niemand die de „Keizer van Herentals" in de spurt de baas kon. Van Looy verdiende met deze zevende etappezege een minuut bonifica tie en daarmee verdrong hij de aanvan kelijke Franse favoriet Raymond Pouli- dor van de tweede plaats achter de leider Rolf Wolfshohl, de Duitse „stalgenoot" van Poulidor, die nog altijd een voorsprong van 6.53 op Van Looy heeft. Lucien Banks, een 24-jarige Amerikaan se zwaargewicht uit Detroit, is in een zie kenhuis in Philadelphia overleden nadat hij maandagavond een knock out-nederlaag had geleden. Advertentie Naast de zwarte, de blauwe, de groene, brengt VAN ZIJL's de „eeuwig jonge" blazer natuurlijk in de grote modetint CAMEL. Zo'n Camel blazer (69.50) combineert u met een sportieve zwarte panta lon (39.75) en u hebt een uitstekende combinatie voor nog geen 110 gulden De Nijmeegse politie heeft woens dagavond een dertigjarige Italiaan aangehouden, die tot schrik van de buurt in een razend tempo bezig was, links en rechts tulpen te plukken in particuliere tuinen. Met een arm vol bloemen verklaar de de Italiaan zo dolgelukkig te zijn over de zege, die Inter-Milaan had bereikt op Liverpool, dat hij zijn fa vorieten terstond een bloemenhulde wilde zenden. De politie had minder bloemrijke taal nodig om de Italiaan duidelijk te maken, dat hij op een proces-verbaal kon rekenen. De ere-divisieclub DOS heeft donderdag op eigen veld met een verjongd elftal een 2-1 nederlaag geleden tegen Norwich City. De kleine Japanse driebander Koya Ogata krijgt een grote populariteit. Gister avond was de belangstelling voor de man uit het land van de rijzende zon zo groot, dat de Karseboom bijna uit zjjn „jasje" puilde. Het technisch meesterschap van de Aziaat imponeerde de ruim zeshonderd toeschouwers. Keer op keer klaterde het applaus op in zijn partijen tegen Van Oos terhout en vooral tegen de Belg Steylaerts, die probeerde zijn landgenoot Ceulemans te helpen. Geen hindernis was Ogata te groot. Hij loste elk probleem zo subliem op, dat zelfs Van Oosterhout mompelde: „Eerst dacht ik dat Ceulemans weer we reldkampioen zou worden, maar nu weet ik het niet meer". Op deze tweede dag van het wereld- toernooi drie-banden bleven Scherz en Hanoun de twee grootmeesters op de voet volgen. Spanning genoeg dus. Ook voor de Nederlanders was het een bijzonder goede dag. Henny de Ruyter bracht twee winst partijen op zijn naam. Legarda en Munte werden duidelijk teruggewezen. De Waal- Het voorlopig Nederlands zaterdagelftal speelt dinsdag in Zeist een oefenwedstrijd tegen de Utrechtse tweede-klasser UW als voorbereiding op de ontmoeting met het Belgische team, zaterdag 29 mei, in Ter- neuzen. De opstelling volgens het 4-2-4- systeem luidt: Doel: Westland (Huizen); achter: Van Soeren (CJVV), v. d. Giesen (Zwart Wit '28), Visser (Heerjansdam) en Kralt (Rijns- burgse Boys); midden: Nieuwstraten en Van Elderen (beiden Zwart Wit '28); voor: Verhagen (Dinteloord), v. d. Heuvel (Ko zakken Boys), v. d. Lippe (Noordwijk) en Vedder (IJsselmeervogels). Advertentie wijker distancieerde zich hierdoor ver van de laatste plaats. Cees van Oosterhout ver loor twee keer. Toch verliet de Nederland se kampioen tevreden de zaal. Tegen Ogata speelde hij met het moyenne van 0.914 en tegen Ceulemans kwam hij zelfs tot 1.146. De voornaamste uitslagen: Legarde (Equador) 54 65 5 0.830 De Ruyter (Ned.) 60 65 5 0.923 Van Oosterhout (Ned.) 52 57 9 0 912 Ogata (Japan) 60 57 5 1.052 Munte (Sp.) 43 63 4 0.682 De Ruyter 60 63 8 0.952 Steylaerts (Belg.)43 44 8 0.977 Ogata 60 44 5 1.363 Ceulemans (Belg.) 60 41 5 1.463 Van Oosterhout 47 41 4 1.146 Stand: 1- Ogata 3 6 13 1.216 2. Ceulemans 3 6 10 1.132 3. Scherz 3 6 12 1.111 4. Hanoun 3 6 8 0.983 5: De Ruyter 4 4 8 0.826 6. Van Oosterhout 4 2 9 0.995 7. Steylaerts 4 2 8 0.842 8. Munte 4 0 6 0.747 9. Legarda 4 0 8 0.712 De overvloedige regenval tijdens het af gelopen weekend heeft voorkomen dat som mige handbalploegen het kampioenschap konden vieren. Alle wedstrijden werden afgelast en in de tweede-districtsklasse zij nog geen kampioenen bekend. Bij de da mes krijgen beide koplopers, Full Speed en IJmond, het verre van eenvoudig. Full Speed, dat nog steeds de beste kan sen heeft, ontmoet het Haarlemse Rapidi- tas en dat kon wel eens een te groot strui kelblok zijn. De aanval van de IJmuider ploeg is niet bepaald imponerend te noe men en het is de vraag of zij de hechte Haarlemse defensie voldoende weet te doorbreken. Een verrassing lijkt niet uitge sloten. Ook IJmond heeft geen gemakkelijke taak, nu een bezoek gebracht wordt aan ADO dat enkele weken geleden Full Speed bijna deed struikelen. Indien de Velser ploeg in de vorm verkeert die de laatste wedstrijden werd gedemonstreerd vrezen wij het ergste. De herenploeg van Rapiditas vecht nog steeds om degradatie te ontlopen en heeft een redelijke kans daarin te slagen. Het beslissende duel tussen Aalsmeer 2 en de Haarlemmers werd afgelast, maar ook ko mende zondag heeft Rapiditas een behoor lijke kans op één of meer punten tegen Niloc 2. De heren van Concordia wacht zondag de aangename taak de spanning in de 2e klasse B te handhaven. Een overwinning op Amstel is dan echter noodzakelijk. Het komende weekeinde is voor de draf- en rensport een bijzonder drukke aangelegenheid. Zaterdagmiddag reeds start Duindigt en op zondag zijn het de banen Mereveld en Wolvega, die bijna 200 dravers zullen ontvangen. De tips: Duindigt, zaterdag 15 mei (3.30 uur). DRAVER IJ EN. 1. Vondelprijs, 2000 m: 1. Dl Stefano; 2. Camillo; 3. Double Six II; outsider: Cokkie v. 's-Graven- hof. 2. Hooft-prUs, 2120 h: 1. Stal Condios (Brion v. d. Lente, Crony v. d. Lente); 2. Benno Signal; 3. Butch Hollandia; outsider: Calumet d'Aster. 4. Huygens-priJs, 2140 m: 1. Crisante; 2. Double v. d. Lente; 3. Crystal Heny; outsider: Black Hollandia. Met betrekking tot het gepubliceerde be- bericht „Nieuwe" Verspronckweg in uw Haarlemse editie van 8 mei moge ik en kele opmerkingen maken. De Kleverparkweg bestaat al meer dan 60 jaar, de Verspronckweg en de Bredero- destraat, welke laatste al gedeeltelijk in 1914 bestond, zijn pas later aangelegd. In de circulaire van B. en W. wordt ge zegd, dat na de reorganisatie (asfaltering) moeilijkheden zijn ontstaan met betrekking tot de vindbaarheid, in het bijzonder van de Brederodestraat. Dit is niet waar, want ondergetekende heeft daar van 1914 tot 1919 gewoond en toen is van onvindbaar heid nooit iets gebleken. Waarom dit later wel het geval zou zijn geweest ontgaat mij. Een onjuistheid is in het bericht dat er een enquête is ingesteld bij de bewoners van de Brederodestraat en de Kleverpark weg. Bij de bewoners van de Kleverpark weg is geen enquête ingesteld. Dit zijn 87 hoofdbewoners met verschillende dubbe le bewoningen kan dit veilig op 100 geïn teresseerden worden gesteld; bij de bewo ners van de Brederodestraat 31 huizen wél en hiervan waren 26 vóór en 6 te gen de naamsverandering. Het is m.i. wel billijk dat dit kleine stukje straat wordt omgedoopt in Verspronckweg die dan uit komt in de meer dan 60 jaar bestaande Kleverparkweg. Bij het veranderen van een gedeelte van de Kleverparkweg in Ver spronckweg zou dan het niet veranderde gedeelte uitkomen op de Verspronckweg, dus is deze verandering van naam absoluut overbodig. Als argument Vordt er ook de asfaltering bijgehaald. Het verband tussen straatnaam en soort van wegdek ontgaat mij. B. en W. behoren ook ja zelfs in de «erste plaats te vragen naar de me ning van het veel grotere aantal bewoners van de Kleverparkweg, maar dit is ver zuimd! Verder wordt medegedeeld dat de huisnummers gratis zullen worden veran derd. Met dit cadeautje zijn de bewoners absoluut niet gebaat maar de kosten van drukwerk, dat moet worden veranderd visitekaartjes, briefpapier, enz. kennisge vingen aan familie en relaties in binnen- en buitenland, giro enz. komen wel voor rekening van de gedupeerden! B. en W. en de gemeenteraad zijn er om de belangen van de inwoners te behar tigen, maar thans worden die belangen ern stig geschaad op een manier, die absoluut overbodig is. Tot slot: de op 7 mei door de bewoners van de Kleverparkweg ontvangen circulai re is gedateerd 27 april. Waarom moet die mededeling tien dagen te laat komen? K. B. DE BONT, Haarlem N aschrift: In het bericht in ons blad van 8 mei staat niet dat een en quête is ingesteld bij de bewoners van de Brederodestraat en de Kleverparkweg. In de circulaire van de gemeente wordt meegedeeld dat uit een enquête door en onder de bewoners van de Brederode straat is gebleken dat 80 percent van deze bewoners wijziging van de naam Bredero destraat in Verspronckweg op prijs zou stellen. Uiteraard zou het weinig zin heb ben en inconsequent zijn om in dat geval de naam Kleverparkweg te handhaven voor het meest noordelijke deel van deze weg. Redactie. Hij staat niet in „de Gotha"! Wat geeft dat nou?.... Geen jota! Als Beatrix maar met die man Gelukkig leven kan! JAN WIELING, Heemstede. Op Bevrijdingsdag overpeinsde ik het volgende: Er was een tijd dat we ons broodje graag op blote voeten van de bak kerij hadden willen halen. Als het er maar geweest was. Nu is het er. Volop! De bak ker brengt het, door weer en wind, iedere dag bij ons aan de deur. We mogen zelfs wel eens mopperen (niet te dikwijls) dat het te hoog, te laag, te bleek, te bruin, te dit of te dat is. Dan ruilt hij het even om, want hij maakt het ons graag naar de zin. Is het klef? Dan slaan we hem er gewoon mee om de oren, want hij is er voor ons. Wij gunnen hem van harte zijn vrije dag. Maar waarom onenigheid over de keuze van die dag? De woensdag lijkt me ideaal! De verstandige melkboer trekt die dag niet aan de bel. Als de bakker het nu ook niet doet, staat onze bel een hele ochtend vrijwel stil. Heerlijk! Wij huis vrouwen kunnen de woensdagmorgen tot onze vaste vrije ochtend maken. Moeders met kleine kinderen, die nooit eens alleen weg kunnen, zoeken listig een vriendin in dezelfde omstandigheden en passen eens per veertien dagen op eikaars kroost. Een heleboel gelukkige mensen meer op de wereld. Alsde bakker wil. Toe bak ker, neem de vrije woensdag en gun ons die ochtend. A. FISCHER-SCHRAMA, Haarlem-Oost Laat men bij ons nooit meer aankomen met het verhaal, dat coördinatie bij de overheidsorganen in Haarlem onmogelijk is. De bestrating van de Hooimarkt dateert uit het tijdperk, dat bij tijd en wijle een enkel rijtuig van deze straat gebruik maakte. Voor de kenners: Het is een on gefundeerde bestrating, bestaande uit kin derhoofdjes. Bij normaal gebruik door het hedendaagse verkeer staan de huizen op de grondvesten te daveren. De Parklaan wordt opgebroken; een bus lijn wordt langs de Hooimarkt geleid. Noodgeval. Niets aan te doen. De Hooimarkt wordt aangewezen als par keerplaats voor zeer zware autobussen. Ondanks ongefundeerde kinderhoofdjesbe strating. Gebrek aan parkeerruimte. Niets aan te doen. Door de organisatoren van de verkeers- week wordt de Koudenhorn voor doorgaand verkeer afgesloten. Een stroom verkeer komt over de slechte bestrating denderen. De huizen trillen op hun fundamenten. Continu. Duurt meer een week. Niets aan te doen. Ter versterking van het geweld zijn op de Parklaan grote machines damwanden aan het intrillen. Nu dreunen ook onze ra men, en wel zodanig, dat er reeds ge sprongen zijn. Gaat ook wel over. Als extra service is er nu aan de Spaar- nekant een parkeerverbod ingesteld voor de duur van de verkeersweek! De bewoners van de Nieuwe Gracht (parkeerverbod) en de Parklaan (opge broken) moeten hun auto ergens kwijt en zetten hem op de Hooimarkt. Geen enkel bezwaar. De Hooimarktbewoners plaatsten hun voertuigen aan de Spaamekant. Kan nu niet meer. Gaat ook wel voorbij. Maar coördinatie bestaat in Haarlem. Al is het alleen maar om de Hooimakrt tijdelijk onbewoonbaar te maken. Zouden wij Hooimarktbewoners maar niet een tijdje naar het buitencentrum van de gemeente Haarlem in Epe gaan? R. J. GROOS Haarlem Hiermede zou ik graag nog eens terug willen komen op het Weens Operettecon cert van de 5e mei. Het is een prachtig initiatief geweest van het Centrum-comi té „Koninginnedag" een dergelijk feeste lijk concert te organiseren. Meermalen heb ik mij al afgevraagd waarom wél ieder jaar een of twee ope ra-concerten gegeven worden, maar nooit iemand op dit idee kwam een groot con cert voor de in Haarlem talrijke operette liefhebbers te organiseren. Zou het geen overweging verdienen ieder jaar een der gelijk feestelijk voorjaarsconcert te ge ven? De volle zaal van woensdag 5 mei heeft wel degelijk aangetoond dat deze traditie door zeer velen in Haarlem op hoge prijs zal worden gesteld. L. JONKMAN, Haarlem. Naar aanleiding van radio- en televi sie reportages over een herdenking in Dachau, moeten mij enkele woorden van het hart. Voor hetgeen twintig jaar gele den gebeurde, zijn in onze taal geen ter men te vinden dit te beschrijven. Hoe het echter mogelijk is, dat men nu een Da chau aan de wereld toont, met nieuwe, nog naar vers hout ruikende en geverfde barakken, is, heel zacht uitgedrukt, een onvergeeflijke en volkomen onbegrijpelij ke zaak. Wat hierbij een nog enkele over levende uit die tijd moet voelen, is voor ons niet te peilen, en ik vraag me af of wij vrije mensen van 1965, dan geen ver plichtingen hebben tegenover de ontelba- ren die in Dachau en elders tot een gru welijk einde kwamen terwille van ons. Zelf ging ik, als lid van een Rode-Kruis- ploeg, een maand na de officiële bevrij ding van Dachau, erheen om Nederlandse gevangenen te halen. Wat ik toen zag, zou men nu, twintig jaar later, moeten tonen aan de jeugd vooral, maar ook aan de velen, die met een normaal menselijk brein, nooit hebben kunnen Of willen ge loven, wat de nazi's toen hebben gedaan. L. REISS-GERZON, Overveen. De oorlog is twintig jaar voorbij. We hebben op indrukwekkende wijze de doden herdacht. Dat staat in uw blad te lezen. Maar waarover je nooit een woord leest is over hen die twintig jaar na de oorlog nog steeds het juk moeten dragen van de ge volgen, doorstaan in een kamp. Burge meester Cremers heeft het zo duidelijk gezegd in zijn herdenkingsrede: „Wij zijn allen vervuld van dankbaarheid jegens de duizenden die hun verzetsstrijder, Jood of Nederlander zijn, met de dood moesten be talen". En vervolgens: „Onze vrijheid is gekocht en betaald met het bloed van dui zenden". Ik ben getrouwd met een oorlogsslacht offer. Wij hebben twintig jaar na de oor log nog niets kunnen merken van dank baarheid en al wat meer zij. Wij wonen in een oud, vochtige krot,dat heel slecht is voor mijn mans gezondheid. Na drieeneenhalf jaar kamp en 27 maanden ziekenhuis blijft er niet veel van je over. En wat wordt er voor ons gedaan? Wij, de groep Nederlan ders die nu nog de pijn en de verschrik king dagelijks ondervinden, zijn een verge ten groep mensen. Wij hebben onze plicht gedaan. Mevrouw S. A. JONKER-LE NOBLE, Haarlem. Met veel genoegen las ik uw verstandi ge stukje over het NEEÜ-zeggen tegen kinderen. Ge schijnt dit terecht een be langrijke factor in de opvoeding van kin deren te vinden. Hoe treffend druktet ge u uit! Hoe vlammend verwierpt ge de „vieze" lectuur, de „zedenbedervende" films, de „bietel" (zoals ge het zelve uit- druktet) plaatjes, de „fuifjes zonder toe zicht", het „verwerpelijke teevee (o, uw Nederlands is verukkulluk!) kijken na het klokjen van gehoorzaamheid!" Oh, waar studeerdet ge pedagogiek? Zeg het mij? ik laat mij dan aanstonds op die universiteit inschrijven! Ge vergat echter enkele dingen, enkele belangrijke onderdelen van uw pedagol- giek. Het opsluiten van 't kind in 'n celletje vastgeketend met vier zware kettingen aan de muur, lijkt u dat niets? Het uitlaten aan een halsbandje, hoe vindt ge dat? Verboden vruchten smaken het lekkerst, wist ge dan niet? Oh, heerlijke onnozel heid, ge denkt toch niet dat door het ver bieden van Jan Cremer (want die bedoelt ge) uw kind zijn „Ik" niet leest? dat hij niet toch naar de „vieze, nare" films gaat, die uw bekrompen hersentjes waarschijn lijk niet begrijpen kunnen? Dat hij niet toch naar „de bietels" luistert? U matigt zich een oordeel aan over kunst die uw kind wel en niet mag zien, maar ik wil u er dan toch wel van overtuigen, dat „ontaarde" kunst van vijftig jaar te rug nu plotseling KUNST is.wie zegt wat Kunst is? U toch hopelijk NIET? Zijn Jan Wolkers (die we inderdaad voor ons eindexamen lezen) Hugo Claus, Remco Campert, Jan Cremer, c.s. geen kunste naars omdat ze „dat" in hun boeken schrij ven wai vroeger niet beschreven werd? Dat deden bijvoorbeeld De Tachtigers niet hé? Moet u „Een liefde" van Van Deysssel eens lezen (ongekuiste versie, als u die nog krijgen kunt!). En wat de films betreft, geen „moder ne" films natuurlijk. Geen Mensen van Morgen, geen Les Amants, niet dat vie ze, maar wel oorlogsfilms met iedere se conde een lijk, films over moord en dood slag, beraamd of niet, wel cowboy-films? Wat is erger, een onecht kind of een zoon die sneuvelt op een ver en vreemd slag veld? Nee, waarde Sporry, uw oordeel is be krompen en duidt op een jammerlijke kortzichtigheid. Meer discipline kan in derdaad geen kwaad, maar tussen het Sparta en Athene van de Griekse oudheid ligt nu wel de gulden middenweg. Er is niet alleen zwart en wit, er zijn nog mil joenen variëteiten grijs over. Ik hoop dat u uw kinderen, zo u die heeft, niet zo heeft opgevoed als u in uw stukje, ge schreven in de krant van 28 april 1965 doet voorkomen. Zo ja, dan betreur ik uw kinderen, de stakkertjes, en hoop ik niet met hen of hun opvoeder(s) in contact te komen. Dat lijkt me dan een heel nare ontmoeting worden. Eindexamenkandidaat HBS A '65 18 jaar Naschrift: O yéyéyé, wat heb ik ontketend? Blijde en instemmende ouders kwamen uit de bus en één woeste jongere. Wat vanzelfsprekend is. Ziehier mijn ant woord: Ouders blijft NEE zeggen tegen kinderen tot u er zeker van bent dat ze aan JA toe zijn. Wat is overigens GOED lezen moeilijk. SPORRY In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publikatle aan de redactie worden toegezonden; voorwaar den tot publikatle zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De Inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of Initialen). De brief moet gesteld zijn ln behoorlijk Nederlands en in begrijpelijke, beknopte vorm. De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatle te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens la met daarin vervatte meningen of argumenten. Toen ik op 24 april in Haarlem was en, zoals altijd als ik er kom, een bezoek aan de Bavo bracht, viel het mij op dat om dit mooie stukje oud Haarlem een ver schrikkelijke chaos van geparkeerde auto's heerste. Ik, die mijn halve jeugd in Haarlem heb doorgebracht, en derhal ve erg ben gehecht aan de kerk, die prach tig wordt onderhouden vind dat ergelijk. Is het niet mogelijk om in ieder geval de mooie achterkant en tussen gelegen ge deelte van geparkeerde motorvoertuigen vrij te houden? Je stapt namelijk, als je uit een stuk prachtig oude historie de kerk verlaat en niet oppast letterlijk te gen de auto's. Dat de gemeente Haarlem er ook nog parkeermeters plaatst om er aan te verdienen, vind ik helemaal erg. Wij hebben zelf een auto en weten heus wel dat er in een grote stad parkeerpro blemen zijn, maar volgens mij kon dit echt wel anders. Wij zetten onze auto on danks dat er een Markt is. aan een van uw grachten en zagen, terwijl wij rond wandelden via Kenaupark, Gedempte Oude Gracht en later over het Bolwerk, dat er elders nog plaats genoeg was. Kunnen de mensen, die voor hun werkzaamheden in de binnenstad moeten zijn, dan geen kwar tier meer lopen? Het zou goed voor hun gezondheid zijn. Bovendien zou het weren van de vele auto's, vooral uit toeristisch oogpunt het stedelijk schoon wel ten goe de komen. C. W. DITTRICH-DE VRIES, Groningen. In uw Haarlemse editie van 29 april werd gewaarschuwd tegen een invalide man. Dat is zonder twijfel de man aan wie ook ik f 10,- heb gegeven voor het maken van een beugel. Het verhaal is precies het zelfde. Dit is ongeveer vier weken ge leden. Ik hoop dat veel mensen het bericht gelezen hebben en er niet Invliegen. A. J. JUCH-DE BRUIN, Haarlem. In uw blad van zaterdag 8 mei heb ik mij gestoord aan het opschrift „Prinses op vrijersvoeten". Ook al zou een functio naris van de RVD dit woordelijk gezegd hebben dan vind ik in een blad van uw niveau een dergelijke taal in combinatie met een prinses totaal onaanvaardbaar. 5. Multatuli-prijs, 2000 m: 1. Arion Athel; 1, Yonker Hanover; 3. Arctic van 's-Gravenhof; outsider: Bella Marieza. 7. staring-prijs, 2100 m: 1. Lively Rodney; 2. Yberflöte; 3. Acrobaat; outsider: Zanto. 8. Da Costa-prijs, 1600 m: 1. Apollo H.; 2. Zampa van Papenhoef; 3. Athos The Saint; outsider: Bento Hollandia. RENNEN. 3. Nisouka-prijs, 1350 m: 1. Fair Quota; 1. Divisio; 3. Mermaid; outsider: Paturion II. 6. Sceptre-prüs, 2000 m: 1. Nina; 2. Miss Willyi 3. Lovely Surprise S.; outsider: Marijke. 9. Cassagnac-prijs, 2100 m: 1. Pawnee; 2. Cin Cin; 3. Kandy; outsider: Annie Rose. Mereveld, zondag 16 mei (1.30 uur). 1. Pünacker-prils, 2140 m: 1. Domina II; 2. Donny K.; 3. Diplomaat; outsider: Dorothea. 2. Rhoon-prjjs, 2140 m: 1. Dirk de V 2. Deary Hollandia; 3. Donna Fabiola; outsider: Ben jamin. 3. Valkenburg-prijs, 2140 m: 1. Benno Signal: 2. Again Hollandia; 3. Akino K.; outsider: Brahmapoetra S. 4. Rijnsburg-prijs, 2140 m: 1. Darling Hollandia; 2. Diomedea s.; 3. Cecilia Magowan; outsider: Cornet Volann. 5. Sassenheim-prijs, 2140 m: 1. Conny Stuart; 2. Cyrano Silk; 3. Keuze J. Wagenaar Jr. (Bianco Old Gold, Cherrie Spencer); outsider: Con Brio. 6. Sliedrecht-prijs, 2200 m: 1 Aristo Scotch: 2. Zwalper S.; 3. Art Erebus; outsider: Adios K. 7. Nederlandse Spoorwegen-prijs. 2200 m: 1. Quicksilver S.; 2. Z. The Saint; 3. Walter Hol landia: outsider: Yankee Maid. 8. Ridderkerk-prijs, 2600 m: 1. Zilver' Kid; I. Bento; 3. Canard S.; outsider: Annie Norma, Advertentie' 9 SPECIAALHUIS REGENKLEDING De Hilversumse honkballer Ruben Leyssner, die in Ajax speelt, blijkt zater dagmiddag tijdens de wedstrijd WGA-Ajax een enkel te hebben gebroken. Het onge luk gebeurde bij een sliding naar het der de honk in de negende slagbeurt. Het ii vrijwel zeker dat Ruben Leyssner hier door voor dit seizoen is uitgeschakeld. Het betekent ook dat hij niet met het Neder landse negental zal kunnen deelnemen aan de wedstrijden om de Europese -titel te Madrid. De Maastrichtse ere-divisievlub MW heeft donderdagavond in Luik een 7-3 ne derlaag geleden tegen Standaard Luik. Bij de rust leidden de Belgen al met 6-0. Ferencvaros uit Boedapest heeft Atle- tico Bilbao met 3-0 verslagen in de halve finale van de Europabeker voor jaarbeurs- A. W. TEN WOLDE, Bentveld, steden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 25