Wereldkampioen Jan Janssen veroverde volgens zijn belofte de oranje trui RONDE VAN NEDERLAND Ronde van Nederland zag nooit boeiender etappe Uitslagen en standen Ceulemans, Scherz en Ogata nog ongeslagen in Hilversum Laten gaan we er maken een wedstrijd van dacht Anquetil Rus Petrov door ziekte uit Vredeskoers TV-reportage van finale om de Europacup II Studenten wonnen van Zwaluwen Korfbal Degradatiestrijd Van Nispen-DOSR De solorit van een groot renner NZHVM derde in toerwagenrallye r N1C0LS-V. V.G.A. ZATERDAG 15 MEI 1965 Veldslag RONDE VAN NEDERLAND 1S65 RONDE YAN NEDERLAND 1965 Hans Rombouts Poulidor wint tijdrit Bugdahl-Gross winnen zesdaagse van Montreal 99 99 9 Nederlands twaalftal tegen België Jan Janssen en Jacques Anquetil. Die namen rolden omhoog langs de heuvels van het van warmte zinderende Lim burg. Janssen en Anquetil, de grote man nen van een van de meest enerverende etappes, ooit in een Nederlandse etap pen-koers gereden. Op de eerste dag van de Ronde van Nederland was Janssen' greep naar de oranje-trui mislukt, daarn;' had de wereldkampioen gewacht. In dc rit van Doetinchem naar Simpelveld zou het gebeuren. In die lange etappe, die voor en langs en over de heuvels van Groesbeek zijn climax zou krijgen in de nijdige klimmen van Limburg had hij zijn greep naar de macht gepland. Er was één man, die Janssens plannen kon dwarsbomen. Dat was Anquetil, als hij er voor wilde fietsen. Janssen opende het offensief al snel. voordat er tien kilometer gereden was, was hij weg met een groepje van elf man. Die groep is zü het drastisch uitgedund niet meer door de hoofdmacht terugge zien. Janssen had een tevreden grijns op zijn gezicht op weg naar het zuiden, voor hem een rit naar de zon van het oranje. Anquetil lag op acht minuten, liet zijn ploegleider De Muer weten. Janssen ge noot. Monsieur Jacques reed niet voor wat hij waard was. Janssen joeg zijn vluchtgenoten op, maar die werlen ver moeid en toen kwam de coupe-Anquetil, die iedereen sprakeloos maakte, ook de in de tour vergrijsde verslaggevers. Anquetil vloog, in volmaakte stijl, alleen uit de achterhoede naar een jachtgroep, die eigenlijk al in een verslagen positie aat. Monsieur Jacques overbrugde alleen de kloof van drie minuten. Hij gaf een de monstratie koersen, zoals nog nooit ver toond is in ons land. In de laatste kilome ters van de rit, het zwaarste gedeelte, gleed hij vederlicht weg. Dit was zijn ter rein. Hij liet coureurs van naam als Krabb achter zich en Anquetil, eerst acht minu ten achter, finishte fris en monter op nog geen twee minuten na de triomferende Janssen. Janssen en Anquetil, zij waren de twee enigen, die niet aan een totale in eenstorting toe waren. Uitgeput duwden de anderen dof voor zich uit starend hun voorwiel over de eindstreep, blij ver lost te zijn van de kwelling van de koers. Voor de start in Doetinchem al was het aan de stemming van renners en ploeglei ders merkbaar dat er een „veldslag" op til was. Anquetil zou in de slag gaan werd gezegd. Janssen ging het oranje pak ken, werd hardop verteld. De slag brandde ook meteen al los. Negen man schoten na enkele kilometers al weg en bij hen was Jan Janssen,'terzijde gestaan door zijn Franse knecht Mahé. De Belgen van de Mann-ploeg hadden hun kopman Huys- mans voorin zitten met zijn adjudant De- ferm. Pellenaars had Nijdam en Malie paard als troeven. Amstel nam met Gel dermans en Rein de Jong een goede posi tie in en Torpedo tenslotte was vertegen woordigd door de Duitser Wiedemann. Een sterke groep, ongetwijfeld, met als meest verrassende feit dat er geen enkele man van Anquetil bij zat. Voor Nijdam was de droom al vlug voorbij. Hij spatte uiteen op een smal stukje weg met zand en puntige keien, een lekke band. Nijdam was verslagen. De acht vluchters verdwe nen snel uit het gezicht. Iedereen wachtte gespannen op het ant woord van het blauwe „Anquetil-squadron' Maar dat bleef uit. Er was ook niemand van zijn soldaten bij, toen Hugens ging waarmaken wat hij gezegd had: in Lim burg bij de eersten binnen te komen. Hu gens demarreerde en kreeg Van der Vleu ten en Enthoven, die op zijn wiel reden, mee. Die ontsnapping was een geluk voor Deferm, die door een lekke band uit de voorste gelederen was weggeslagen, en nu in gezelschap van het Hugens-trio zijn ren tree in de kopgroep kon maken. Dat was op de dijk bij Huissen, na veertig kilome ter. Steeds meer voor Het elftal vooraan snelde voort over de dijken en door het vlakke land van Maas en Waal. De voorsprong groeide ziender ogen. Het werd drie minuten, vijf minuten De 24-jarige Pool Raimund Zielienski heeft vrijdag de zesde etappe van de vre deskoers gewonnen. De Pool zegevierde in de individuele tijdrit, die de renners over 54 kilometer van Chlumec naar Par dubice voerde. De tijd van Zielinski was 1 uur 16 mi nuten en 49 seconden. De Belg Roger Swerts nam de leiding in het algemeen klassement over van de Rus Petrov, die wegens ziekte de strijd moest staken. De best geplaatste Nederlander was André van Middelkoop, die in 1.18.45 als veertien de eindigde. De andere Nederlanders plaatsten zich als volgt: 26. Nico Lute, 34. Piet Deenen, 47. Jan Fransen, 57. Henny Schouten. 65. Hans den Hartog. In het algemeen klassement staan de Nederlanders op de volgende plaatsen: 35. Fransen 16.10.30, 37. Schouten 16.11.18, 38. Van Middelkoop 16.12.59, 51. Lute 16.23.06, 53. Deenen 16.25.02, 59. Den Hartog 16.32.22. en nog steeds geen nieuws van Anquetil. Was de Franse vedette dan toch alleen maar naar Nederland gekomen om er wat plezierig rond te rijden zonder zich in te spannen? Er kwam bericht dat er een sterke jachtgroep was geformeerd, met on der andere Lute, Stablinski, Den Hartog, Luyten, Darrigade en De Roo. Anquetil? Hij was er niet bij. De Fransman zat ver scholen in het peloton, dat op acht minu ten lag. Vlak voor Roermond kon Den Hartog niet meer wachten. Hij winnaar vaft Milaan-San Remo wilde wat-laten zien in eigen land. Hij bundelde zijn krachten HELMOND Deurne ,MöIJ1 Roggal Berg 'Galoan 'Schlmmert .Klimman SIMPELVELD ISTART 15 mei VIERDE ETAPPE 123 km V PELT I FINISH Uithoorn Boskoop 16 mei VIJFDE ETAPPE 191 km Gouda Rotterdam Dordrecht Lage Zwaluwa Breda HELMOND en verdween in de ruimte achter de homo gene formatie-Janssen. Schroder ging met hem mee en even later sloten Van Espen en Wouters zich bij dit tweetal aan. Anque til? Het bleef nog stil. Maar dan opeens gebeurde het: monsieur Jacques hoorde dat de achterstand acht minuten was ge worden en verhoogde bijna onmerkbaar het tempo en zonder dat het peloton iets kon ging hij weg, alleen, en bereikte de jachtgroep, die inmiddels de formatie- Den Hartog weer had opgeslokt. De strijd was in alle hevigheid ontbrand. Vooraan verdween Enthoven als een ontredderde figuur. Hij kon zijn benen niet meer rond- krijgen. De laatste 55 kilometers werden voor hem een mateloze marteling. Triest kwam hij tenslotte binnen, vlak voor de bezemwagen, totaal uitgeblust en als laat ste. Beklagenswaardig Maar Enthoven was niet de enige bekla genswaardige figuur in deze étappe, die door de warmte extra zwaar geworden was. Toen de groene heuvels van Lim burg zich tegen de horizon aftekende wa ren veel coureurs al aan hun reserve krachten begonnen, en die werden volle dig opgebruikt in 't slopende wieler-werk. Juist op dit moeilijke traject door Schin- nen, Nuth, Aalbeek en Ubachsberg de buitenlandse renners met aan het hoofd Anquetil verklaarden: wat was het zwaar toonde Anquetil zich in zijn gedaante van de grootmeester. Terwijl zijn tegen standers tegen de hellingen opkropen met gebogen hoofden, hol voor zich uitkijkend, slechts verlangend naar het einde, draai de hij soepel naar voren. Bij de eerste doorkomst van de finish, bovenop de Huls berg, had hij nog tien man voor zich en in de laatste vier kilometers passeerde hij Geldermans (die excuus van een leeglopen de band had) en Mahé. Janssen Daarvóór was Janssen al triomferend over de streep gegaan. De wereldkampioen liet de kranige kleine Maliepaard in een felle spurt achter zich. De Belgen De- ferm en Huysman bleken in hun coalitie te zwak om Janssens zege te voorkomen, evenals de opvallend goed rijdende Van Vleuten en Wiedeman. Hugens had op het laatste stuk nog moeten lossen en kon Anquetil ternauwernood voorblijven. Kees V. PELT f J Efnd- hovan De Nederlander Jan Janssen heeft vrijdag de derde etappe van Doetinchem naar Simpelveld (235,5 km) gewonnen. Hij wordt tevens leider van het algemeen klassement. De uitslag luidt: 1. Jan Janssen (Ned.-Pelforth) 5.43.20 met bon. 5.42.50; 2. Bas Maliepaard (Ned.-Televizier) 5.43.20 met bon. 5.43.00; 3. Fernand Deferm (België-Mann) 5.43.20 met bon. 5.43.10; 4. Jos Huysmans (België-Mann) 5.43.20; 5. Jos v. d. Vleuten (Ned.-Acifit) z. t.; 6. Wiedemann (Dld.- Torpedo) z. t.; 7. Rein de Jong (Ned.-Amstel) 5.43.34; 8. Jan Hugens (Ned.-Torpedo) 5.44.47; 9. Jacques Anquetil (Fr.-Ford-Gitane) 5.45.16; 10. Ab Geldermans (Ned.-Amstel) 5.45.44; 11. Cees Lute (Ned.-Ford-Gitane) 5.45.59; 12. Seamus Elliott (G.B.-Ford-Gitane) z. t.; 13. Van Tonger- loo (België-Flandria-Romeo) z. t.; 14. Jean-Claude Lefebvre (Fr.-Pelforth) z. t.; 15. Frangois Mahé (Fr.-Pelforth) 5.46.18; 16. Huub Harings (Ned.- Homburg) 5.46.24; 17. Willy Vannitsen (België- Ford) 5.46.30; 18. Wim de Jager (Ned.-Fyffes) z. t.; 19. Dieter Kemper (Did.-Torpedo) z. t.; 20. Rik Luyten (België-Mann) 5.46.41; 21. Henri Anglade (Fr.-Pelforth) 5.46.50; 22. Huub Zilver berg (Ned.-Acifit-Avaros) 5.47.04; 23. Jan Schroe- der (Ned.-Frites) 5.47.11; 24. Jo de Roo (Ned.- Televizier) z. t.; 25. Jean Stablinsky (Fr.-Ford) z. t.; 26. Cees Haast (Ned.-Televizier) z. t.; 27. Jan Tummers (Ned.-Frites) 5.47.32; 28. Arie den Hartog (Ned.-Ford) z. t.; 29. Dick Groeneweg (Ned.-Sunkist) z. t.; 30. Leo van Dongen (Ned.- Televizier) z. t. Jacques van der Kloot (Ned.-Sunkist), Joop Captein (Ned.-Amstel) en Glemzer (Dld.-Torpedo) «taakten de strijd. Na de derde etappe luidt het algemeen klasse ment! 1. Jan Janssen (Ned.-Pelforth) 16.14.36; 2. Bas Maliepaard (Ned.-Televizier) 16.14.56; 3. Fernand Deferm (België-Mann) 16.15.06; 4. Jos Huysmans (België-Mann) 16.15.16; 5. Jos v. d. Vleuten (Ned.) z. t6. Dieter Wiedemann (Dld.-Torpedo) z. t. 7. Rein de Jong (Ned.-Amstel) 16.15.30; 8. Jean Claude Lefèbvre (Fr.-Pelforth) 16.16.37; 9. Jan Hugens (Ned.-Torpedo) 16.16.43; 10. Seamus Elliot (G.B.-Ford) 16.16.47; 11. Anquetil (Fr.- Ford) 16.17.12; 12. Geldermans (Ned.-Amstel) 16.17.40; 13. Lute (Ned.-Ford) 16.17.55; 14. Van Ton- gerloo (België-Flandria) z. t.; 15. Mahé (Fr.- Pelforth) 16.18.14; 16. Harings (Ned.-Homburg) 16.18.20; 17. Vannitsen (België-Ford) 16.18.26; 18. De Jager (Ned.-Fyffes) z. t.; 19. Kemper. (Dld.- Torpedo) z. t.; 20. Luyten (België-Mann) 16.18.37; 21. Anglade (Fr.-Pelforth) 16.18.46; 22. Zilverberg (Ned.-Acifit) 16.19.00; 23. Schroeder (Ned.-Frites) 16.19.07; 24. De Roo (Ned.-Televizier) z. t.; 25. Stablinsky (Fr.-Ford) z. t.; 26. Haast (Ned.- Televizier) z. t.; 27. Tummers (Ned.-Frites) 16.19.28; 28. Den Hartog (Ned.-Ford) z. t.; Groeneweg (Ned.-Sunkist) z. t.; 30. Van Dongen (Ned.-Televizier) z. t. Het puntenklassement luidt na de derde etappe: 1. Jan Janssen 34 punten; 2. Zoet 32 punten; 3. Karstens 27 punten; 4. Deferm 21 punten; 5 Van der Vleuten 20 punten. Het dagploegenklassement werd gewonnen door Mann. Het algemene ploegenklassement ziet er na de derde etappe als volgt uit: 1. Mann 48.47.31; 2. Pelforth 48.49.27; 3. Torpedo 48.50.25; 4. Televizier 48.51.42; 5 Ford 48.51.54. De Fransman Anquetil kreeg de premie voor de strijdlustigste renner. Joop Captein was de renner met de meeste pech. De uitlopers in de bergenbij Beek. In het midden (met bril) Jan Janssen. Lute, wiens rol ook nog niet is uitgespeeld, finishte vlak achter zijn plaatsgenoot Gel dermans, en daarna kwam de doortocht van de geslagenen, onder wie de dragers van de oranje en groene trui, Kerckho- ven en Karstens. Vandaag gaat de grote strijd tussen Janssen en Anquetil in alle hevigheid los barsten. Het is een bijzonder boeiende ron de geworden, dank zii de coup van Anque til, die hier werkelijk gekomen is om te winnen. Dat is nu wel gebleken. Het wordt een strijd om de 2 minuten en 38 seconden te overbruggen, die Anquetil van Janssen scheiden. Dat wordt een prachtig gevecht. Het VARA-programma via Nederland 1 op woensdag 19 mei wordt geopend met een reportage van de voetbalwedstrijd, die die avond in het Engelse Wembley-stadion wordt gespeeld tussen de beide finalisten in het toernooi van de Europese beker winnaars. Het commentaar in deze uit zending wordt verzorgd door ir. A. van Emmenes. De uitzending duurt van 19.33 tot 21.15 uur en wordt om 20.15 onderbroken voor het bulletin van de NTS-journaaldienst. Het Nederlandse studentenvoetbalelftal heeft vrijdagavond op het Haagse Quick- terrein met 2-1 gewonnen van een Zwalu wenelftal. Bij de rust stonden de studenten met 1-0 voor. Er staan slechts twee wedstrijden voor de Haarlemse korfbal-tweede klassers op het programma. Vanmiddag speelt Nieuw Flora tegen Altius in Hilversum, waarbij de thuisclub de beste kansen op de zeigie heeft. Zondag gaat Animo Ready op bezoek bij B.F.C., dat nog kansen op het kampioenschap heeft, zodat nog een spannende wedstrijd is te verwachten. Ronde van Spanje Ook in de zestiende etappe van de ronde van Spanje, een tijdrit over 61 kilometer van Bayonne naar San Sebastian, heeft de Duitser Wolfshohl de leiding behouden. De tijdrit leverde zoals verwacht een zege voor de Fransman Raymond Poulidor op. Hij reed de afstand in 1.36.22. Wolfs hohl bleef slechts 33 seconden bij hem achter. Het algemeen klassement luidt: 1. Wolfs hohl 79.03.38; 2. Poulidor 70.19.14; 3. Van Looy 79.13.33; 4. Manzaneque 79.16.26; 5. Echevarria (Sp.) 79.19.32. Advertentie ZONDAG 14.30 UUR Plm Mulierstadion. 978 De Fransman Hanoun heeft de eerste verliespunten in het wereldtoernooi drie banden moeten incasseren. Johann Scherz, de wereldkampioen in het anker-kader 71-2 maakte korte metten met de ex-prof. In 36 beurten snelde de Wener naar een onbedreigde 60-35-7. De basis voor zijn grandioze overwinning legde hij tussen de 23ste en 28ste beurt. Zes keer kwam hij aan de tafel, waarbij 23 caramboles De grootste belangstelling van de voet balliefhebbers in de bollenstreek gaat zon dag ongetwijfeld uit naar de beslissings wedstrijd tussen het Zilker van Nispen en DOSR Roelofarendsveen) met als inzet het behoud van de positie als derdeklas ser. Beide clubs zijn namelijk in de der de klasse B van west 2 op de voorlaatste plaats geëindigd en gaan nu uitmaken wie met Foreholte naar de vierde klas zal de graderen. Deze beslissingswedstrijd wordt gespeeld in het sportpark in Lisse. Van krachtsverschil tussen beide elftal len is niet zo bar veel sprake. Tijdens de competitie verloor DOSR op eigen veld met 'n score van 3-1 en in De Zilk moest Van Nispen met 'n 1-0 nederlaag genoe gen nemen. Aan spanning zal het zondag middag in Lisse dus niet ontbreken. De opstelling van Van Nispen luidt: Van der Steen en Van der Wiel; P. Hoogkamer C. van Maris en Meeuwenoord; L. van Maris, Vermin, J. Hoogkamer, L. v. d. Linden en Glas. Voor eigen publiek op Schalkwijk moet Ripperda in de derde klasse C van west 1 de zondag j.l. uitgestelde wedstrijd tegen TOG afmaken. Er wordt voor deze ont moeting veel belangstelling uit Hoofddorp verwacht, want als TOG 'n puntje aan Rip perda moet afstaan, mag ETO het kam pioenschap gaan vieren. Ripperda heeft niets meer te verliezen. De opstelling van Ripperda is: Hoo ning; De Laat en Joon; Jansen, Kors en Van Noort; De Vries, Van der Pol, Van Poecke, Kroonsberg en Hazeth. Concordia moet in de vierde klasse A van west 2 de degens kruisen met SJC. De opstelling van de Hillegommers luidt( Rijnbeek; Van Zuylen en P. de Koning; Schrama, B. de Koning en Weyers; Duwel, Van der Lans, H. de Ko ning, Goemans en Stroombergen. Het Duitse koppel Bugdahl-Gross heeft de zesdaagse van Montreal .gewonnen. Het Italiaanse koppel Begheto-Bianchetto kwam op een ronde op de tweede plaats, het koppel Deloof-Oldenburg werd* derde. (Van een onzer verslaggevers) SIMPELVELD. De frêle man in het blauw-witte tricot onderscheidt zich in vrijwel niets van alle andere wielrenners. Achter in het peloton glijden al die monotone kilometers ook onder zijn wielen door. Af en toe richt hij zich op, tast op zijn rug en frommelt een wit petje tevoorschijn. Geduldig plant hij het op zijn sluike, blonde haren. Rond hem wiegende schouders van zijn collega's, van de mannen die hetzelfde beroep hebben gekozen als hij. Zijn handen verplaatsen zich systematisch over het stuur: bovenop, in de bocht, naar de handel van de derailleur. Soms wijkt hij uit, naar de andere kant van de weg en kijkt e*en die lange, lange weg voor hem af. Hij stuurt terug tussen de wielen, gluurt eveft. zwijgend opzij. Hij luistert slechts. Naar zijn naam, die hem in flarden geluid bereikt, want waar hij rijdt wordt hij herkend. Meer dan tweehonderd kilometers door een haag van wijzende vingers: daar Jacques Anquetil. Er moet nog meer dan honderd kilometer worden gereden. De elf voorop? Onbereik' baar, voorlopig. Achter hem schuift de groep, die hij verlaten heeft, weer nader- Tussen Doetinchem en Simpelveld heb ik hem gevolgd, vele, vele tientallen kilome ters lang. K.N.W.U.-coach Joop Middelink en wedstrijdleider Bram Koopmans voor mij stootten elkaar soms aan, als hij weer was teruggegleden naar de staart van het peloton tussen coureurs als Steenvoor den en Sijthoff en Tolhoek. Collega's waar van hij het bestaan zelfs niet had ver moed. „Die Anquetil" zei Middelink dan. „kijk hem daar nou toch eens zitten, die jongen". We zijn in Well, een klein Noordlim burgs dorpje. Een rij bomen langs de weg. Er staat een man, die zeven vingers op steekt. Jacques Anquetil zet zijn petje maar weer eens af. Er is geen zon im mers tussen die bomen. Zeven vingers. dat is dus zeven minuten. Is die kopgroep al zeven minuten voor? Hij kijkt even op ziet nauwelijks medestanders. Wel, waar is De Roo? En Vannitsen? En Sta blinski? Zijn ze al verder vooruit, naar een andere groep? Jacques Anquetil schuift het lichaam iets achteruit. Dan snelt hij weg. niemand kan zijn wiel houden. Lutte le kilometers rijdt hij alleen. Een paar toegesnelde boeren zien 's werelds beste tijdrijder en Kurt Vyth's grootste attractie in de ronde van Nederland voorbijkomen: Jacques Anquetil koerst! <VWWWWVVWVWVVWVVVWWWWWVVWWMVVWWWVWVWVV> lAfWVWVWWWWWWWWWWWWWWWWWVWWWWtfWV Hij bereikt de volgende groep en Kees Pellenaars roept ons, bijna verbijsterend toe: „Heb je dat gezien? Die sprong van Anquetil? Enorm!" De man, die vijf maal de Tour de France won, duikt weer onder in de massa van bijna veertig coureurs. Jacques Anquetil konden worden genoteerd. Hierbij bevond zich zelfs een serie van tien. Bijna was ook Koya Ogata gestruikeld- De Zuidamerikaan Legarda bracht de man uit Japan, die 's nachts vrijwel niet kan slapen, enorm in moeilijkheden. De favoriet van het publiek kon zijn draai nie* vinden. Na vijftig beurten stond Le garda nog voor (46-47), maar tenslotte kon Ogata toch glimlachend de zaal verlaten (51-60 in 63 beurten). Met Ceulemans zullen Scherz en Ogata dus gaan uitmaken wie de wereldtitel mee naar huis maig nemen. Het is geen doen een voorspelling te geven. Ceulemans bij voorbeeld speelde 's middags Legarda in 33 beurten van de tafel, maar had 's avonds tegen De Ruyter de grootste moeite een gemiddelde boven de één te halen. Goed, De Ruyter verloor, maar de uitslag 60-36 in 52 beurten was voor de Belg niet best. Tegen Ogata kwam De Ruyter beter voor de dag, maar hij verloor toch met 60-49. Cees van Oosterhout behaalde twee pun ten. Munte werd door hem teruggewezen (60-45). De stand na zes ronden: 1 5 10 12 1.229 2. 5 10 12 1.167 3 Ogata 5 10 13 1.140 4. Hanoun 5 8 8 1.011 5. Van Oosterhout 5 4 9 0.953 6. De Ruyter 5 4 8 0.823 7. Steylaerts 5 2 9 0.867 8. Legarda 6 0 8 0.761 9 Munte 6 0 6 0.698 Tijdens de vrijdag tussen Amersfoort en Utrecht gehouden tweejaarlijkse toerwa- genrally van de Koninklijke Nederlandse Vereniging van Transportondernemingen, heeft de bus van de NZH de derde prijs behaald. De beste prestaties werden bereikt in de zogenoemde verkeerslaan (een test op snel reageren op verkeersaanduidingen), en bij de regelmatigheidsproef. De puzzlerit le verde de meeste strafpunten op. De NZH- equipè bestond uit de chauffeurs H. Hager uit Haarlem en P. Pettinga uit Leiden. Vele politiefunctionarissen en andere vertegenwoordigers van het openbare leven in de streek maakten de rally, waaraan ongeveer veertig bedrijven uit het gehele land deelnamen, als gast van de NZH mee. Het Nederlands korfbaltwaalftal, dat zaterdag 22 mei in Bussum zal uitkomen tegen België, is als volgt samengesteld: Aanval: dames: Jetty Siebenlist en Lucie Gerritsen (beiden Westerkwartier), heren: Jan Bals en Theo van Zee (beiden Ons Eibernest). Midden: dames: Ans van der Velde (Rhoda) en Nel Wagemakers (Het Zuiden), heren: Harry de Voos (Wester kwartier) en Cees van Lunteren (Rhoda). Verdediging: dames: Tini van Lunteren (Rhoda) en Gerda van der Waarde (Span gen), heren: Gerrit Bos (HKV) en Frits de Jong (Blauw Wit). Reserves: dames: Annie de Jong (Rhoda) en Noortje ten Wolde (Blauw Wit), heren: Johnny Boogers (Deetos) en Wim de Vries (Rhoda). bij. Anquetil moet weer tussen andere cou reurs worden gezocht, maar de mensen in Broekhuizervorst en Lottum vinden hem: daar, Anquetil! Blerick: zeven minuten achter elf kop lopers schuiven alle groepen ineen. Het wordt moeilijk nu Anquetil te vinden. Af en toe duikt hij op, tussen de laatsten. Arie den Hartog kan zich niet meer be dwingen: die elf mogen toch niet wegblij ven? Vier anderen geven toe aan hun da dendrang, ze volgen de Zuidhollander. An quetil niet hij zet zijn petje maar weer eens af, want de, zon is niet meer zo fel. Roosteren, vijftig kilometer verder. An quetil schuift naar de kop van het pelo ton, neemt een paar maal over. Hij heeft zijn hoogste versnelling geschakeld. Het wordt tijd, dat de verschillen tussen gro te en kleine coureurs in tijd kunnen wor den uitgedrukt. Twintig kilometer lang waaien vertwijfelde renners van het pelo ton af. Nog dertig kilometer. Anquetil is nu definitief van plan een wedstrijd te gaan rijden. Met het bedrieglijke gemak, dat top-sportmannen ten toon kunnen sprei den, zet hij en hij alleen de jacht naar de kopgroep in. Den Hartog, verbaasd: „Ik zag hem langs komen, ongelooflijk". Door de Limburgse heuvels jaagt het idool der Fransen. Aan de finish heeft hij de achter stand van acht minuten teruggebracht tot nauwelijks twee. Hij vertelt me: „Het ging goed, uitstekend zelfs, vandaag. Vooral in die laatste kilometers". Dan stapt hij op zijn fiets en rijdt naar het hotel Duizen den zwermen over het parcours. Ze wijzen en roepen, vol ontzag: daar Anquetil! Hij is een groot renner.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 9