HALF ZWAAR - HEEL LEKKER I Stichting 1940-1945 heeft een nieuwe voorzitter AGENDA 3 MORGEN RIPOLIN BRAMMETJE FOK FOLLE, FELLI EN FINGO Kort en bondig M«5 MET NATIONALE 14- 23 MEi Door eigen auto doodgedrukt P.S.P.-Zwartboek over Vietnam Vijf werkers van het eerste uur" koninklijk onderscheiden TRESLONG-HILLEGOM „Het derde oog", oratie van prof. Ariens Kappers In Delft wordt 70 pc van de vogelnesten vernield Arnhemse rekels belaagden paartjes in een park Turken kwamen zonder vergunning naar ons land Koudegolf SCHILDEREN "C DINSDAG 18 MEI 1965 2 Haarlem Velsen-1J muiden Beverwijk Nieuwe wethouder van Den Haag E R R E S STOFZUIGERS v a. 149.- HARTENDORP r U kunt kopen in Europa's grootste boekhandel vi ar %s De 44-jarige kermisexploitant P. Brun- «elaar uit Borne is in Zwijndrecht om het leven gekomen doordat hij bekneld raakte tussen zijn eigen vrachtauto en een daarvoor staande wagen. De heer Brunselaar had moeilijkheden met het starten van de auto. Hij goot wat ether in het luchtfilter van de dieselmotor en vroeg daarna zijn veertienjarig doch tertje de motor te starten. Het kind had er geen erg in dat de eerste versnelling stond ingeschakeld. De vrachtauto schoot daardoor bij het starten vooruit en de heer Brunselaar raakte bekneld. Hij was op slag dood. De oorlog in Vietnam is voor de Pa cifistisch Socialistische Partij aanleiding geweest een brochure uit te geven, waar in de voorlichting over dit conflict in het bijzonder die van Amerikaanse zijde, aan een critische beschouwing wordt on derworpen. Volgens de P.S.P. is in vele artikelen in de Nederlandse pers de weer slag te zien van de huidige Amerikaanse lezing van de ontwikkelingen in Vietnam. De P.S.P. zegt dat de oorlog in Vietnam in wezen een sociale preventie is en wil met de in het zwartboek over Vietnam neergelegde andere visie op deze oorlog bijdragen tot een volgens haar juiste oor deelsvorming. Advertentie DRUM kNNOlZSS In een buitengewone bijeenkomst van ze herdenking kreeg een bijzonder accent het hoofdbestuur, een aantal districtstop funktionarissen en vertegenwoordigers van het Buitengewoon Pensioenfonds en de Vereniging van Ex-politieke Gevangenen en in aanwezigheid van twee ministers en een staatssecretaris heeft de Stichting 1940-1945 in het Rijksmuseum te Amster dam haar 20-jarig bestaan herdacht. De c Stadsschouwburg, vandaag en woensdag 20 u.: Dilettanten Operette Gezelschap met „Ein Walzertraum" van Oscar Strauss. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Koor Ka tholiek Haarlem o.l.v. Albert de Klerk met ,,Die Schöpfung' van Haydn. M.m.v. het N.Ph.O. Solisten: Elisabeth Lugt (sopraan), Reinier Schweppe (tenor) en Herman Schey (bas). Woensdag 20.15 u.: Tweede concert in de Beethovencyclus van het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. M.m.v. Yossef Zivoni (viool). Grote Kerk, vandaag 20 u.: Orgelconcert door Wim Daim. Kerk Wilhelminaplein (Heemstede) woensdag 20.15 u.: Concert door Het Utrechts Barok Ensemble o.l.v. E. Wervel man. (T.b.v. restauratie kapel Nieuw Vre- denhof in Haarlem). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: ,,'t Is 'n gekke, rare, dolle, dwaze wereld', 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 21.15 u.: „Meisjes langs de weg", 18 j Lido: 14, 19 en 21.15 u.: „De gele Rolls Royce', 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Het huwelijks bed', 18 j. Minerva, vandaag en woensdag geen filmvoorstellingen. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „John Goldfarb kom terug", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Raptus", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Koningin Christina", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Prentenkabinet: Expositie van poppen van Maja Alexander en Trudy de Ruyter. Tot 14 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. en tot 16 mei ook 's avonds van 20.30-23.30 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 1012.30 u. en van 13.3017 u.; zon- en feestdagen van 1417 u. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur. In t Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Helga Schuszheim. Tot 1 juni. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van werken van Dirk jan Ribbeling en W. Vogel. Tot 23 mei. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klas siek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en .13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Museum Van Looy (Kamperlaan): Expo sitie door K.Z.O.D. Dagelijks van 1017 u. en zondag van 1417 u. Tot en met 24 mei. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werken van Poppe Damave en keramiek van Rob den Tonke- laar. Dagelijks geopend van 9.30-18 u. Tot 4 iuni. Openluchttheater (Bloemendaal)Expo sitie van werk van Bloemendaalse kunste naars. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 14-17 u. Tot 5 juni. Academie '63 (Koudenhom): Openstel ling der ateliers ter kennisname van het werk van deelnemers. Dagelijks geopend van 13-19 u. Tot 13 juni. Keukenhof (Lisse)Openluchttentoon stelling van voorjaars- en zomerbloemen. Dagelijks geopend van 8 uur tot zons ondergang. Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en mini corso. Dagelijks geopend van 9-21 y. BEVRIJDINGSTENTOONSTELLING Vishal en Vleeshal (Grote Markt): „De Jaren '40-'45". Dagelijks geopend van 9-17 u. en op woensdag, vrijdag en zaterdag ook van 20-22 u. Zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot 8 juni. DIVERSEN Frans Halsmuseum (Groot Heiligland 62): vandaag en woensdag 20 u.: Lezing van prof. S. Dresden over het detective-boek. (Boekenweekavond van de r.k. leeszaal en bibliotheek). Toegang boven 17 j. Stadhuis Haarlem, woensdag 14 u.: Ge meenteraadsvergadering. Raadhuis Halfweg, woensdag 19.30 u.: Gemeenteraadsvergadering Haarlemmer- liede en Spaamwoude. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 14 mei). DINSDAG 18 MEI City, 20 u.: „De zedelozen". Stadsschouwburg, 20 u.: De Nederlandse Comedie speelt „Een afgehouwen hoofd1 voor kunstkring „Voor Allen". „De Rank", Wilhelminakade, 19.30 uur Feestelijke afsluiting cursusjaar Mater Amabilisschool. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 20 u.: Amusementsavond stichting „Ontspan ning voor Invaliden en Gehandicapten". Expositiezaal, Heidestraat, 19 tot 21 uur Stichting „Felison", tentoonstelling schil derijen Chabot. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum: dagelijks (behalve zondag) 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. WOENSDAG 19 MEI City, 20 uur: „De zedelozen". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoorstel ling. Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg, 14 uur: Oprichtingsvergadering plaatselijke afdeling Bond van Gepensioneerden bij Ned. Spoor- en Tramwegen. Technische School, 16 uur: Onthulling gedenkplaat door burgemeester mr. J. C. Bührmann. Raadhuis Velsen, 19.30 uur: Vergadering gemeenteraad. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder dinsdag. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30. 14,30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur (jeugd); filiaal „Spaarnberg', Sant poort (ook voor r.k. bibliotheek): 14 tot 17 uur (jeugd). R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 uur; fi liaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur. DINSDAG 18 MEI Kennemer Theater, 19.30 uur: „Gejaagd door de wind" (één voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: „De klokkenluider van de Notre Dame". De Opgang, 20 uur: Vergadering Smal filmclub „IJmond Dubbel Acht". Hervormd Verenigingsgebouw, Schans, 20 uur: Bijeenkomst katholieke vrouwen. Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie werken van de heer Kraaijoord van de Haarlemse schilders „De Groep", ge opend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30 tot 21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 1521 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 1521 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 1521 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15—21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1517 uur; r.-k. leeszaal geopend van 1517 uur. WOENSDAG 19 MEI Kennemer Theater, 19.30 uur: „Gejaagd door de wind" (één voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: „De klok kenluider van Notre Dame". Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.3021.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 1521 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 1517 uur; r.-k. leeszaal geopend van 1521 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1517 uur; r.-k. leeszaal geopend van 1517 uur. Advertentie dagelijks diner-dansant dinsdags kabaret onbeperkt kip eten f 7.00 zalen voor partijen tot 1000 personen reserv. 02520 - 5347 'S MAANDAGS GESLOTEN De gemeenteraad van Den Haag heeft drs. H. J. Wilzen (P.v.d.A.) gekozen tot wethouder als opvolger van mr. M. Vro lijk, dis minister is geworden. door de uitreiking van vijf koninklijke on derscheidingen. De bijeenkomst werd ingeleid door de voorzitter van de stichting, de heer J. Smallenbroek, die haar tijdens het verzet, waaraan hij zo actief deelnam, concipieer de en die, wegens zijn benoeming tot mi nister van Binnenlandse Zaken het voor zitterschap overdroeg aan mr. A. H. van Namen, rechter in de rechtbank te Am sterdam. Minister mr. M. Vrolijk van Cultuur, Recreatie en Maatschapplijk Werk, reik te aan vijf „werkers van het eerste uur" de versierselen uit behorende bij de ko ninklijke onderscheidingen. Tot officier in de orde van Oranje Nassau werd benoemd de heer J. H. J. Kersten, hoofddirecteur van de stichting sinds 1 januari 1950, tot ridder in de orde van Oranje Nassau de heer B. Ottevanger, hoofdbestuurslid van de stichting. De gouden medaille behoren de bij de orde van Oranje Nassau werd verleend aan de twee in anciënniteit oud ste sociale werksters van de stichting, mej. J. E. van Popta uit Bloemendaal en mej. M. van Ruller uit Utrecht en aan de in anciënniteit oudste administratieve funktionaris, de heer P. J. Abrahams uit Eindhoven. De scheidende voorzitter, minister Smal lenbroek, zei dat de Stichting 1940-1945 nog niet mag worden geliquideerd omdat zij de zorg heeft voor 6050 gezinnen, 3400 we duwen, 550 kostwinners en 300 totaal inva liden. In de 20 jaar van haar bestaan ont ving de stichting aan contributies en bij dragen 51 miljoen gulden en aan renten van beleggingen 15.5 miljoen gulden. Het kapitaal van de stichting bedraagt thans 20 miljoen gulden. Over enkele wensen die de voorzitter had geuit aanpassing van de uitkeringen aan de huidige behoeften en het waardevast maken van de uitkeringen zei minister Vrolijk, dat de nieuwe regering daar een open oor voor heeft. De nieuwe bewinds man meende dat het bewijs daarvoor reeds kon worden gezien in zijn aanwezig heid en in die van staatssecretaris C. Egas, die zich speciaal zal wijden aan het maatschappelijk werk. De regering, aldu? minister Vrolijk, erkent de noodzaak een ereschuld te honorereri'met wettelijke' voorzieningen. Advertentie Gen. Cronjéstr. 43, Haarlem - Tel. 52760 Door de student, die een gat in zijn schedel boorde ter verruiming van zjjn bewustzijn, werd onlangs weer de aan dacht gevestigd op de betekenis van het magische „derde oog", of „het oog van Shiva". Met deze woorden begon prof. dr. J. Ariens Kappers gistermiddag zijn oratie bij de aanvaarding van zijn ambt als buitengewoon hoogleraar in de neuro-ana- tomie aan de universiteit van Amster dam. Zijn reden was getiteld: „Enkele moderne opvattinge over bouw en functie van „Het oog van Shiva", de pijnappel- klier of epiphyse". Prof. Ariens Kappers zei dat modern on derzoek heeft aangetoond dat de pijnappel- klier de anatomische basis is van dit „oog van Shiva", en dat dit hersendeel bij lagere gewervelden lichtgevoelig is en lichtprikkels doorzendt naar andere her sendelen. Het functioneert in principe als „een derde oog" wat lichtreceptie betreft. Bij de mens en bij andere zoogdieren is de epiphyse een klier met inwendige af scheiding, die o.m. het hormoon melato- nine produceert. Mogelijk oefent deze stof een regulerende werking uit op de ont wikkeling en functie der geslachtsklieren. De hormoonsynthese in de epiphyse is af hankelijk van het licht, dat het orgaan via de ogen en de uitsluitend autonome ze nuwverzorging bereikt. Lichtgevoeligheid, direct of indirect, blijkt dus kenmerkend voor de epiphyse van alle gewervelden. Dit „zien" is echter wel zeer verschil lend van dat, verondersteld voor het „oog van Shiva". Prof. Ariens Kappers, in 1910 in de hoofdstad geboren, studeerde geneeskunde aan de universiteit van Amsterdam, waar hij in 1936 het artsdiploma behaalde en in 1938 promoveerde. Na werkzaam te zijn geweest aan de anatomisch-embryologi- sche laboratoria van de rijksuniversiteit te Groningen en de universiteit van Am sterdam werd hij in 1946 benoemd tot ge woon hoogleraar in de anatomie en em bryologie te Groningen. In 1962 werd hij benoemd tot directeur van het Centraal In stituut voor Hersenonderzoek te Amster dam, welke functie hij zal combineren met zijn Amsterdamse buitengewone leerstoel. i - Uit een rapport van de Vogelwacht Delft blijkt, dat ongeveer zeventig percent van de vogelnesten in het Zuidplantsoen, het Wilhelminapark, de vogeltuin en het recreatieterrein bij de hertenkamp in Delft ten prooi valt aan het vandalisme van de jeugd. De jonge vogels werden bo vendien soms op ergerlijke wijze ver minkt. Van het totaal aantal vogelnesten in de gehele gemeente en in de nabije omge ving wordt ongeveer de helft vernield. Ook de vogelkastjes, die in de parken zijn aangebracht, moeten het ontgelden. In het rapport wordt geconstateerd dat het pu bliek zelden of nooit ingrijpt als het van het vandalisme getuige is. De Arnhemse politie heeft twaalf jon gens van 16 tot 18 jaar gearresteerd, die op bevrijdingsdag 's avonds twee paartjes in het park Sonsbeek hebben mishandeld. De knapen, die elkaar nauwelijks ken den. besloten naar Sonsbeek te gaan toen de festiviteiten in de binnenstad niet vol doende waren om hun verveling te ver drijven. In Sonsbeek rosten zij een 19-jari- ge verkoper uit Ede af. Diens meisje, een 18-jarige verkoopster, werd tegen de grond gesmakt en op ergerlijke wijze beetge pakt. Later werd in het park een ander paartje belaagd, een 18-jarige Arnhemse kantoorbediende en een 17-jarige typiste. Het meisje verweerde zich krachtig en sloeg haar paraplu op de hoofden van de aanvallers aan stukken. De knapen na men toen ijlings de vlucht. De rekels zijn door de recherche opge spoord en ter beschikking van de Justitie gesteld. Dertig Turkse arbeiders, die in het afge lopen weekeinde in xms land zijn gearri veerd, wachten in Amersfoort de beslis sing af die het ministerie van Justitie, zal nemen. De Turken zijn op eigen gelegen heid naar Nederland gekomen zonder de vereiste vergunningen. De kans is daar om groot dat zij naar hun land moeten te rugkeren. De vergunningen worden verstrekt door de Nederlandse wervingscommissie in Tur kije, maar de groep die nu in Amersfoort verblijft, is buiten deze commissie om naar Amersfoort gekomen om daar, in dienst te treden van een firma uit Sittard, die in Amersfoort en omgeving bezig is met het leggen van aardgasleidingen. Het bedrijf, dat dringend om personeel verlegen zit, heeft arbeidscontracten met de Turken afgesloten. 240. HET WAS TIJDENS een van de reizen van Sinbad de Zeeman, vertelde de man met de tulband tegen Brammetje dat hij door boze mannen gevangen werd genomen. Zij wierpen hem in een die pe afgrond en lieten hem aan zijn lot over. Niemand dachten zij, zou er ooit in slagen uit die put weer omhoog te ko men." Maar Sinbad lukte het natuur lijk?" vroeg Brammetje vlug. „Niet zo haastig,.hij lag voorlopig nog bewusteloos beneden in het dal. Lang zamerhand werd hij wakkeren het eerste wat zijn ogen trof was een schitte ring als van duizend lampen in de nacht. Toen hij om zich heen keek zag Sinbad, dat de bodem van het dal bezaaid was met juwelen en diamanten de één nog fraaier dan de andere." „Toen was hij dus schatrijk," begreep Brammetje. Maar de man met wie hij sprak schudde het hoofd. „Helaas.... dat was het wat Sinbad steeds tegen zichzelf zei op de bodem van dat dal. Wat heb ik aan al die rijkdom, dacht Sinbad., als ik hier altijd moet blijven en nooit meer ergens kan komen, waar ik mijn rijkdommen kan uitgeven.' WAAR PIM60 YHU 2AL WED NAAR HUIS EI66NU4K J\ "ZIJN - HU KON NIET TE66N D6 ROOKT P6lMb| KIJK «EN| DAAR STAAT NOS EEN SN6EUWMAM WE IETT6N HEM DE HOED VAN 66 GESMOLTEN SNEEUWMAN (OP, EN NEMEN HEM ME» NAAR HUIS! -1787-E Diefstal uit de lading. Zeven Rotterdamse zeelieden van het vrachtschip „Poeldijk" zijn door de politierechter in de Maas stad veroordeeld tot gevangenisstraffen van vijf maanden, waarvan drie maan den voorwaardelijk, wegens diefstal van vrij grote aantallen flessen whiskey en cognac, enige dozen kaas en 144 elek trische scheerapparaten uit het ruim van de „Poeldijk" tijdens een reis in maart van dit jaar. Loco-secretaris-generaal. Mr. J. G. M. Broekman, directeur-generaal voor het Onderwijs, is aangewezen als eerste loco secretaris-generaal bij het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen, een functie die tot dusverre werd vervuld door dr. J. Verhoeve, directeur-generaal voor de Volksontwikkeling en Openluchtrecreatie. Advertentie urn 30.000 boeken onder één dak elf speciale stands over inte ressante onderwerpen immense pocket-supermarkt ontmoet uw favoriete auteur» 'n drukkerij in vol bedrijf dagelijks lezingen, filmvoor stellingen e.a. evenementen 14, 17, en 18 mei 's avonds Nat. Boekenmarkt-Show Inlichtingen tel. 730641 Geopend van 10-17 en van 19.30-22.30 uur Zondagen 12-18 uur. Toegang! 1.50 AMSTERDAM mi rwwwwwwwwvwwwwwwwwwwwvvwvi rt/WWWWWVWWWWWWWVVMVWWWWWWWW» Het K.N.M.I. deelt mee: Boven Scandinavië bevindt zich een la gedrukgebied. De restanten van een oude oceaandepressie trekken langzaam in oos telijke richting over Engeland. Op de oce aan bevindt zich bij de Azoren een groot hogedrukgebied, dat een uitloper heeft naar IJsland en Groenland. Noordelijke winden voeren aan de westzijden van het depressiegebied zeer koude lucht recht streeks uit het poolgebied naat het zuiden. De voorste begrenzing van deze lucht wai dinsdagmorgen tot over het noorden van ons land doorgedrongen. Verwacht moet worden dat de koude lucht zich, verge zeld van regen, verder naar het zuiden zal uitbreiden, waardoor nog een verdere temperatuurdaling zal optreden. In Schot land kwamen vannacht op verschillend» plaatsen sneeuwbuien voor bij temperatu ren van maar even boven het vriespunt. In Noord-Scandinavië viel plaatselijk sneeuw bij temperaturen onder nul. Nadat het kou front ons land is gepasseerd zullen in de koude lucht weer opklaringen voorkomen, maar deze zullen afgewisseld worden door enkele buien welke van hagel vergezeld kunnen gaan. De kans op nachtvorst is ko mende nacht nog klein, maar neemt daar na toe. WEERRAPPORTEN Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. 6 S Den Helder regen nno 13 2 Ypenburg motregen windst. 15 7 Vlissingen geheel bew. zzw 14 0,5 Eelde geheel bew nno 17 1 De Bilt geheel bew. w 17 0,5 6 Twente regen zw 19 Eindhoven zwaar bew. wzw 18 3 Z.-Limburg zwaar bew. wzw 18 3 Helsinki motregen z 10 4 Stockholm regen n 10 2 Oslo zwaar bew. no 10 0,1 Kopenhagen zwaar bew. w 13 1 Aberdeen regenbui wnw 8 0,5 9 Londen zwaar bew. zw 18 Amsterdam regen n 15 1 Brussel zwaar bew. zw 19 8 Luxemburg zwaar bew. wzw 10 5 Parijs zwaar bew. w 17 6 Bordeaux regen wind9t. 19 0,5 Grenoble zwaar bew. windst. 28 1 Nice zwaar bew. n 20 0 Berlijn regen w 22 1 Frankfort zwaar bew. zw 21 2 München zwaar bew. zzw 22 1 Zürich zwaar bew. O 21 5 Genève zwaar bew. ono 22 4 Locarno regen windst. 18 7 Wenen zwaar bew. nnw 25 1 Innsbruck half bew. w 23 0 Belgrado onbewolkt z 27 0 Rome half bew. nno 28 0 Barcelona zwaar bew. O 24 0 Madrid regen z 24 2 Mallorca zwaar bew. windst. 25 0 Lissabon licht bew. wnw 21 0 Woensdag 19 mei Zon op 4.41 uur, onder 20.33 uur. Maan op uur, onder 7.09 uur. Maanstanden 23 mei 15.40 uur laatste kwartier. 30 mei 22.13 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 18 mei Hoog water 5.25 uur en 17.47 uur. Laag water 1.07 uur en 13.28 uur. Woensdag 19 mei Hoog water 6.00 uur en 18.25 uur. Laag water 1.39 uur en 14.00 uur. Het hoog $n laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2