VAN DAG TOT DAG Noord-Vietnam reageert niet op vijfdaagse pauze in aanvallen N iet-bekende deed oproep bemiddelaar tot gesprek ASPIRIN H" BAYER Israel wil praten over vrede met de Arabische buurlanden Heto WERELDNIEUWS Mijnramp in Zuid-Wales eist eenendertig levens r CsPlcÏAAt^ Veel waterschade in Joegoslavië Moraal en theologie West-Duitsland en Arabische landen Foto vluchten van NA V O-luchtmacht Lawineramp had vermeden kunnen worden Zwartboek Bij verkoudheid vinden meer mensen ter wereld baat bij Aspirin, dan bij enig ander middel. Op de raatótoel DINSDAG 18 MEI 1965 3 Uiterst taai Economische samenwerking in het verschiet Voor een verfijnde "kleine dronk" Kostelijke vruchtensappen en -dranken voor puur genieten. In handige, kleine 'short drink' flesjes (12 cl). in gezinsflessen: Jus d'Orange, Appelsap en Tomatensap (naturel). Vluchtelingen Cri Stellweg Vriendelijk gebaar King gebruiken is: u zelf een dienst en een genoegen doen. King presenteren is een vrien delijk gebaar waarmee u an deren deelgenoot maakt van uw ervaring: dat natuurzuivere King 't beste dagelijkse middel is ter opwekking en verkwikking. Tot dusver heeft in Nederland slechts één politieke partij de moed kunnen op brengen een volledig gedocumenteerde verklaring af te leggen betreffende haar standpunt ten opzichte van de kwestie Vietnam. Dit is de P.S.P. en haar stand punt is uiteraard volkomen tegengesteld aan dat van de Amerikaanse regering. Uiteraard, omdat het Amerikaanse stand punt, voor zover dat uit de officiële toe lichtingen is gebleken, een schromelijke subjectiviteit vertoont die redelijkerwijs door geen enkele intelligente en welden kende Nederlander kan worden onderschre ven, terwijl voor de toelichting van dat standpunt gebruik wordt gemaakt van volkomen onvolledige en ten dele zelfs verwrongen informatie. Aangezien deze misleidende manier van voorlichting ook in Amerika zelf al het nodige stof heeft doen opwaaien, behoeft men in Nederland daar niet veel woor den aan vuil te maken. Wat wel gebeuren moet is, te trachten juiste en objectieve voorlichting over de ontwikkeling van de Vietnamese zaak te geven. Die taak ligt niet alleen bij de pers, maar ook bij de politieke partijen. De Nederlandse buiten landse politiek behoeft ten aanzien van Vietnam geen geschilkwestie in de boezem der regering of de politieke partijen op te leveren, omdat men kan volstaan zich aan de volledig bekend zijnde feiten te houden en aan de hand daarvan eensge zind de wenselijkheid te onderstrepen, dat de grote bondgenoot Amerika zal ophou den de zaak van de vrijheid en de de mocratie nog meer schade toe te bren gen, de wereldvrede nog sterker in gevaar te brengen en de Atlantische samenwer king nog heviger te schokken. Dit is een samenvatting van het grote belang, dat al le Nederlandse politieke partijen en ook de Nederlandse regering gezamenlijk heb ben. Dat desalniettemin omwille van allerlei nevenbelangen en via opportunistische overwegingen de regering zowel als de politieke partijen de klip omzeilen en de komende dingen nonactief afwachten, is een onheilspellend teken. Dat alleen de P.S.P. met haar erkende linkse instelling (om vredelievend te zijn moet men tegen woordig blijkbaar linkshouden!) een uit voerige en volledige gedocumenteerde ver klaring in de vorm van een „zwartboek Vietnam" het licht heeft doen zien, maakt het nog onheilspellender. Het P.S.P.- zwartboek is voor het grootste deel ge documenteerde geschiedschrijving: Feiten en gebeurtenissen, omkleed met verklarin gen van politici en pers van alle richtin gen, waarvan de juistheid historisch vast ligt. Het is een zeer lezenswaardig en infor matief document, dat ook bijvoorbeeld de P.v.d.A. niet mis zou staan, als men ten minste de sociale aspiraties en de oprech te humaniteit van de Nederlandse socia listen in de stem van het partijbestuur tot uiting zou willen horen komen. Maar dat is in deze tijd blijkbaar al teveel gevraagd. Overigens heeft niemand de P.S.P. no dig om te weten te komen hoe de Vietna mese oorlog zich heeft ontwikkeld en hoe de geschiedenis van de voormalige Fran se gebieden in Indochina zich heeft toe gedragen, sinds Frankrijk daar de einde loze guerrilla-oorlog moe werd en na de nederlaag bij Dien Bien Phoe wapenstil standsonderhandelingen met de Vietminh- verzetsbeweging begon. Men kan die ont wikkeling in alle politieke documentatie vinden en zelfs de encyclopedieën geven en al een massa inlichtingen over. Dat het zwartboek van de P.S.P. de communisten in ons land niet enthousiast zal maken, mag worden afgeleid uit het feit dat de brochure aantoont, hoe zwak en onbetekenend de communistische invloed is geweest in de geschiedenis der Vietna mese vrijheidsoorlogen tegen Frankrijk en later tegen de door Amerika gesteun de Diemkliek. Men er ook uit aflezen hoe de Vietnamezen niet door een enthousiast beleefde overtuiging, maar door een bitte re dwang van buitenaf in de armen van de linkse extremisten zijn gedreven. Aan deze feitelijkheid kan een eventuele af wijzing van het zwartboek onder de tra ditionele leuze van „weg met de pacifis ten" niets afdoen. Wat dat betreft heeft de P.S.P. in deze aangelegenheid de objec tieve historici mee. rwvwvwwwvwvwwvwwwwwvwwwvwwt BELGRADO (Tanjoeg) De schade, die overstromingen in verschillende gebieden van Joegoslavië hebben aangericht, blijkt groter te zijn dan aanvankelijk werd ver ondersteld. Zij loopt zeker in de tientallen miljoenen guldens. Over het aantal slacht offers is nog niet veel bekend. Uit het dis trict Cacak is gemeld, dat er drie mensen zijn verdronken. In verschillende delen van het land zakt het water thans. In centraal Servië staan nog 5.000 hectare land onder water. In vele Servische steden zijn tal van woonhuizen vernield, waardoor honderden gezinnen dakloos zijn geworden. Thans dreigen moeilijkheden met de voedsel- en drink watervoorziening. Het drinkwater is be smet. Behalve Servië hebben ook Bosnië en Herzegowina veel van de overstro mingen te lijden gehad. Géén televisieforum over geboorterege ling vanavond dat is het resultaat van het besluit, dat de KRO-voorzitter mr. Van Doom heeft genomen en waarvan men de motivering elders in dit blad kan lezen. Die argumentatie is bijzonder sum mier en weinig overtuigend, maar men kan de KRO niet het recht ontzeggen een programma-onderdeel te laten vallen, in dien deze meent dat zoiets voor de geeste lijke volksgezondheid noodzakelijk is. Nu kan men over dit laatste gevoelig van mening verschillen, maar aangezien nie mand buiten de KRO en het forumteam nauwkeurig de bewoordingen kent, waarin de forumdiscussie zich afspeelde, is het niet mogelijk te oordelen over die vraag. Wel is het bekend tot welke conclusie het forum gekomen is, namelijk: dat de ge zinsgrootte in Nederland moet worden te ruggebracht, wil men de volksgezondheid voor de toekomst beveiligen tegen het on miskenbaar naderkomend euvel der over bevolking. Deze conclusie zal wel de pijnlijkste Doorn in het oog van de KRO zijn ge weest. De voorzitter van de katholieke om roep heeft zich laten voorlichten door drie priester-moraaltheologen. Men weet dat het juist de katholieke moraaltheologie is geweest, die sinds eeuwen op straffe van zonde het grote gezin heeft bevorderd door de geboorteregeling tot en met de meest onschuldige vorm daarvan als strijdig met geloofsvoorschriften voor te stellen. Daar door is het katholieke gezin op het mo ment ongeveer dubbel zo groot als de her vormde en onkerkelijke gezinnen. Als men de bevolkingsprognoses voor Nederland be schouwt, komt men tot ontstellende cijfers, die bovendien waarschijnlijk nog te laag zullen blijken te zijn geschat. Wat de mo raaltheologie in petto heeft voor noodtoe standen als die, welke in de 21ste eeuw in Nederland zullen zijn ontstaan als de groei zo doorgaat, is nog niet uit de doeken ge daan, maar blijkbaar is het moment nog niet gekomen waarop zij in het openbaar en bij monde van katholieken als dr. Trim bos (de forumleider) het algemene maat schappelijke belang dwingend voorop wil stellen. BONN (AP) Frankrijk neemt de di plomatieke vertegenwoordiging over van West-Duitsland in vijf Arabische landen die de betrekkingen met Bonn verbroken heb ben, omdat West-Duitsland Israel heeft er kend. De Westduitse belangen zullen door Frankrijk behartigd worden in Jordanië, Irak, Libanon, Syrië en Soedan. Italië zal het doen in Egypte en Saoedie Arabië, de Verenigde Staten in Jemen en Zwitserland in Algerije. (Van onze correspondent) WASHINGTON. - De Verenigde Staten hebben de bombardementen op Noord-Vietnam stopgezet om tegemoet te komen aan de communistische uit spraak dat Hanoi nooit naar de confe rentietafel kan komen, zolang het bom men blijft regenen. Hoewel het gisteren al de vijfde bom- bardementenloze dag was, was er nog geen enkele aanwijzing dat Hanoi of Peking iets voor overleg voelt. Volgens de „Washington Post" hebben de Ver enigde Staten in die vijfdaagse pauze via „een derde" wie dit is werd niet bekendgemaakt een beroep op Hanoi gedaan, onderhandelingen te beginnen over het beëindigen van de oorlog. Er zou geen antwoord zijn ontvangen. In tegendeel, ook de meest recente rede van president Johnson is door de Noord- vietnamezen belachelijk gemaakt. Men verwacht dan ook in de Ameri kaanse hoofdstad dat de bombardementen spoedig hervat zullen worden en dan wel licht verhevigd en gericht op doelen rond om het industriegebied van Hanoi om zo de Amerikaanse politiek te accentueren. Die politiek beoogt de Noordvietname- zen eieren voor hun geld te laten kiezen door stuk voor stuk militaire installaties, bruggen, industrieën en andere kostbare zaken stuk te bombarderen. De vage hoop dat binnenkort bommenwerpers en kanon nen zouden kunnen rusten werd tijdens het weekeinde in Washington veroorzaakt door een halve aankondiging van regerings woordvoerders, dat een belangrijke ver klaring te verwachten was. Optimisten namen aan dat de aankon diging van spoedige onderhandelingen over Vietnam in de lucht hing, vooral omdat gesuggereerd werd dat het niet iets on- gunstigs zou zijn. Maar noch zondag, noch gisteren kwam er iets uit dé" bus, behalve de uitlating van de Amerikaanse ambas sadeur in Saigon, Maxwell Taylor die de situatie iets beter achtte. Maar hij gaf toe dat de communistische tegenstander uiterst taai is en door bombardementen kennelijk tot nog toe niet geïntimideerd is geraakt. (Reuter) In officiële Britse kringen wil men niet zeggen of een nieuw aspect van de toestand in Vietnam ter sprake is gebracht in Wenen, waar de ministers van Buitenlandse Zaken van de Sovjet-Unie, de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk het afgelopen weekeinde bijeen waren ter gelegenheid van de herdenking van de ondertekening van het Oostenrijkse staatsverdrag. Wel had de Britse minister Stewart een afzonderlijk gesprek met zijn Russische ambtgenoot Gromiko gevoerd, waarbij on der meer Indochinese vraagstukken waren besproken. President Park Tsjoeng Hee van Zuid- Korea heeft gisteren na een eerste onder houd met president Johnson voor de pers in Washington verklaard, dat hij „voor het ogenblik" niet van plan is Zuidkoreaanse gevechtseenheden naar Vietnam te zenden. In Zuidvietnam bevinden zich sinds eni ge weken reeds twee bataljons Zuidko reaanse genie-troepen. Na de ramp op de vliegbasis van Bien Hoa in Zuid-Vietnam zijn onder het Ameri kaanse personeel zevenentwintig doden en vermisten geteld en 103 gewonden. De Amerikanen hebben ruim 9000 lucht aanvallen op Noord-Vietnam gedaan. In januari 325, in februari 1125, in maart 3038 en in april 4700. Sinds 1 januari 1961 zijn er in Zuid- Vietnam in totaal 510 Amerikaanse mili tairen gestorven, zo luiden de officiële ge gevens van het Pentagon, het Amerikaan se ministerie van Defensie. Zuidvietnamese troepen hebben vandaag een grootscheepse aanval ingezet op een sleutelpositie van de Vietcong, op onge veer dertig kilometer van de Noord Vietna mese grens gelegen in bergachtig oer woud. Zes bataljons, in totaal ruim twee duizend man, nemen aan de strijd deel. PARIJS (AP) Honderden geallieerde vliegtuigen zullen dinsdag meedoen aan een verkenningsoefening die „royal flush ten" is genoemd. De vliegtuigen zullen af komstig zijn van NAVO-bases in België, Nederland, Frankrijk en West-Duitsland. Ongeveer duizend doelen in zes geal lieerde landen zullen aangewezen worden om gefotografeerd te worden. Aan de oefening wordt deelgenomen door eska ders uit België, Groot-Brittannië, West- Duitsland, Nederland, Canada, Frankrijk en de Verenigde Staten. Kinderwerk? De felle brand, die in Delft een grote houtloods van het bouwbedrijf Van den Berg en Van der Klis in de as heeft gelegd, is vermoedelijk door kin deren veroorzaakt. Het onderzoek van brandweer en recherche wijst in deze richting. Advertentie DAAR STAAT ACHTER JERUZALEM (AFP en Reuter) Pre mier Levi Esjkol heeft maandag in het Israëlische parlement voorgesteld om Is rael in rechtstreekse onderhandelingen te laten treden met de landen die in 1949 een wapenstilstandsovereenkomst met Is rael hebben gesloten. Hij wil die overeen komst vervangen door vredesverdragen. De premier sprak er zijn voldoening over uit dat enkele Arabische landen zich tegen een oorlog hebben uitgesproken. Hij is ervan overtuigd dat talrijke andere Arabische leiders het in hun hart noodza kelijk achten dat er omstandigheden voor Advertentie ^HERO* SPECIAAL Kies uw smaak: )us d'Orange Jus d'Ananas Jus de Grapefruit Rode bessen Zwarte bessen Frambozen Meikersen Tomatensap (Jus de Tomates): naturel en cocktail een vreedzaam naast elkaar leven worden geschapen. Men moet volgens Esjkol el- kaars onafhankelijkheid en territoriale in tegriteit eerbiedigen. Over enkele kleine grenscorrecties ter veraangenaming van het dagelijks leven van de bevolking kan worden onderhandeld. Als een van de grote voordelen van een vredesregeling in het Nabije Oosten noem de Esjkol de bezuiniging op de militaire uitgaven die dan mogelijk zou worden. Hij is bereid de Arabische landen faci liteiten in de Israëlische havens aan de Middellandse Zee te geven voor de afvoer en de verkoop van olieprodukten en de bevordering van het toerisme. Ook is Is rael bereid tot economische samenwer king. Israel is tevens bereid mee te werken aan een oplossing van het probleem van de Arabische vluchtelingen. „De dag komt dat de Arabische landen die zich nu nog door Nasser laten meeslepen, zullen in zien dat niet Israel en de Arabische we reld tegenover elkaar staan, maar de vredelievende en de agressieve landen. Dan zullen zij de juiste conclusie trek ken", aldus premier Esjkol. Wat de oplossing van het probleem van de Arabische vluchtelingen betreft meent Esjkol, dat deze vluchtelingen een nieuw bestaan dienen te vinden in hun „natuur lijke omgeving", in de Arabische landen dus. Dat is in hun belang en in dat van Israel. Israel is bereid financieel aan een dergelijke oplossing mee te werken. GARMISCH-PARTENKIRCHEN, (DPA( Er worden rog vijf mensen in Gar- misch-Partenkirchen vermist. Vandaag is het zoeken naar vermoedelijke lawine slachtoffers voortgezet. De met het onderzoek naar de lawine ramp belaste officier van Justitie, dr. Wil- fried Halisch, verklaarde gisteren dat het er niet om gaat koste wat het kost een schuldige te vinden, omdat „onvermijde lijk natuurrampen kunnen voorkomen". Allereerst moet volgens hem opgehelderd worden hoe het met de beveiliging tegen lawines gesteld is en of er niet al gedurende het gehele bestaan van het hotel „Schnee- fernerhaus" (ongeveer vijfendertig jaar) sprake was van een „latent schuld". Wij moeten ons hierbij concentreren, zo zei de officier, op de eigenaar van het ter rein en de kabelbaantjes, omdat die voor de veiligheid van zijn gasten verantwoor delijk is. De ramp had naar het oordeel van dr. Halisch vermeden kunnen worden. Np' Twee merels op een dag De jonge merel is dood. Tijdens een van zijn onbeholpen vliegpogingen heeft de kat hem met één welgemikte slag van zijn rechterpoot neergeslagen. Wij zagen het gebeuren en waren er danig van in de war, tenslotte hadden we de ontwikkeling van de merel van dag tot dag gevolgd, vanaf het moment dat zijn ouders over eenkwamen samen een nest te bouwen, samen daarin jongen groot te brengen. We hebben gezien hoe Vader Moeder het hof maakte met prachtige trillers en adembe nemend schone duikvluchten, we hebben gezien hoe ze beiden onvermoeibaar strootjes, takjes en veertjes naar het top je van onze conifeer brachten, zagen de waakzame oogjes van Moeder door de tak ken glinsteren toen ze op haar eieren zat en op een dag hoorden we het hulpeloze, schrille gepiep van de jongen. De kinderen waren diep onder de indruk, zo'n kijkje achter de schermen van Moeder Natuur doet meer dan tien pedagogische boekjes. Vervolgens keken we, voorzichtig achter de ramen, vanuit de verte, toe hoe de kleintjes uit het nest werden gejaagd om de eerste lessen in praktische levenskunst te ontvangen. Onder luide protesten en wild gefladder sukkelden ze dik, plomp en staartloos van het hekje op het pad en van het pad naar de regenpijp. Vooruit.' Niet zitten! Naar boven! Hop! Tempo tempo! Het ene mereltje haalde het net niet en even later sloeg de kat toe. Het snaveltje bewoog nog een paar keer, d« pootjes trokken op, er kwam een vlies over de oogjes, gebeurd. De kinderen groe ven een grafje naast de violen, dekten hem toe met een oud lapje en legden wat kiezels om de plaats te merken. „Zo", zei de ene met een dun geknepen stem metje „nou kan hij uitrusten van al zijn angsten..." „Snertkat! Snertige pestkat", schreeuw de ze er schel achteraan in de richting van het knipogende roofdier. De hele dag bleven de vogels in de buurt onrustig. Steeds hoorden we het harde slaan van hun stemmen. Waarschijnlijk werd de dode gemist. Of betreurd. 's Avonds gingen we nog een eindje rijden. Aan de rechterkant was een akker, links het bos. Een vogel steeg op uit het ak kerland en vloog naar de overzijde. Hij vloog zich te pletter tegen onze auto. Het was wéér een merel. In zijn snavel zat nog een worm. Waarschijnlijk was hij een vermoeide Vader op weg naar huis met nog wat avondeten voor het hongerige ge zin. De kinderen begroeven hem aan de rand van het bos. Toen de aarde op het grafje werd aangedrukt zei weer die éne, nu met grote tragische ogen: „Mam, dit was een nare dag... dit was..." ze zocht naar iets heel sterks „dit was een dag des doods" zei ze toen. Advertentie n J Vaartuigen. President Johnson heeft maandag het Congres 6.260.000 dollar gevraagd voor de aankoop van zeven tien patrouillevaartuigen voor de kust wacht. Ze dienen ter vervanging van vaartuigen die naar de Vietnamese wa teren zijn gezonden om met de Ameri kaanse marine de bevoorrading van de Viet-Cong in Zuid-Vietnam over zee te verhinderen. (Van onze correspondent) LONDEN In een kolenmijn in Zuid- Wales bij het dorpje Tonypandy zijn gis teren 31 mijnwerkers verongelukt, tenge volge van een ontploffing. Dertien arbei ders raakten gewond, van wie 5 zeer ern- silg. De ontploffing gebeurde 's middags. Er is onmiddellijk een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de ramp. De moge lijkheid bestaat dat er een defect was in een elektriciteitskabel, maar een gasont ploffing is ook niet uitgesloten. Tegen ne gen uur gisteravond deelde de directie van de mijn mee, dat de mogelijkheid van verdere overlevenden uitgesloten moest worden geacht. De reddingsploegen had den toen de plaats van onheil, 240 meter onder de grond, bereikt en vastgesteld dat iedereen die zich niet in veiligheid had weten te stellen, overleden was. Gezegd werd, dat zij vrijwel meteen door neerstortend gesteente en de ver stikkende rookwolken gedood moeten zijn. Door de verminkingen konden de mannen alleen herkend worden aan het nummer van hun mijnlamp en andere identiteits tekenen. Gisternacht werden zij- allen in een nabij gelegen ziekenhuis opgebaard. De jongste van de slachtoffers is 24 jaar, de oudste 56. De meesten waren ongeveer 30 jaar oud. De nabestaanden zijn thuis op de hoogte gesteld. Later op de avond werd de dodenlijst aan de hoofd ingang van de mijn aangeplakt. Twee vrouwen die onmiddellijk nadat er alarm was geslagen naar de mijn wa ren gerend en vreesden dat hun mannen waren omgekomen, weigerden vannacht naar huis te gaan, ook toen er geen en kele hoop meer was. Een van hen ver wacht over enkele weken haar derde kind. Ambulancewagens loeiden de hele mid dag en avond in het zwarte dorp, waar geen bloempje kan bloeien. Verpleegsters brachten bloedplasma, politie zette de bochtige wegen af. Eén van de overlevenden, die met brandwonden in het ziekenhuis werd opge nomen zei gisteravond laat: „Wij waren met vijf man. De bel ging en we moesten stoppen met het werk. Terwijl wij wat praatten over de voetbalwedstrijd van af gelopen zaterdag hoorden we opeens een enorme donderslag. We werden tegen de grond gesmakt en overal was rook en damp. We hadden geen idee wat er was gebeurd, maar we begrepen dat het bij zonder ernstig was". Hij behoorde tot de mannen die vlakbij de galerij waar de ontploffing plaatsvond bezig waren en waar dertig arbeiders be dolven zijn. Op andere plaatsen in de mijn werkten op dat ogenblik nog 48 mijnwer kers. De mijn was pas gemoderniseerd, maar leverde minder op dan andere mijnen in de buurt. Er werkten nog 800 man. Relletjes. In de Indische staat Oettar Pra- desj zijn bij ongeregeldheden tussen hin does en mohammedanen drie mensen gedood en één gewond. 133 mensen wer den gearresteerd. Klappen. Het Franse weekblad „Candide" ziet de Frans-Amerikaanse betrekkingen van de afgelopen 25 jaar als een uit wisseling van klappen in het gezicht. Volgens het blad leidt Frankrijk met 25 tegen 23. Schapen. Ongeveer zeshonderd schapen zijn maandag bij Chur in Zwitserland in de Rijn verdronken. Visum. De burgemeester van Dresden, Gerhard Schill, heeft van de geallieer den in West-Berlijn geen visum gekre gen voor een bezoek aan Engeland, waar hij in Coventry een tentoonstelling over zijn stad zou openen. Gastvrijheid. Buitenlandse reizigers zijn maandag op het vliegveld Orly bij Pa rijs onthaald op bloemen, parfum en een glas champagne. Dat onthaal was het begin van een Franse gastvrijheids- en beminnelijkheidscampagne. Deze ge schenken zullen de gehele zomer wor den uitgereikt. Ontploffing. In Parijs is .maandag een gebouw van vier verdiepingen door een ontploffing geheel verwoest. Er is één dode en een jongen liep verwondingen op. Gesloten. In een bulletin van het patriar chaat van Moskou is bekendgemaakt dat het orthodoxe seminarium in Loutzk in de Oekraine is gesloten. De reden van de sluiting is niet bekendgemaakt. Het is de vijfde godsdienstige orthodoxe in stelling die sedert 1959 in de Sovjet- Unie is gesloten. Er zijn nu nog drie van dergelijke seminaria, namelijk in Moskou, in I.eningrad en in Odessa. Woning. De Franse ambassadeur in Chili heeft een cheque voor 7.000 escudos ongeveer 1800 dollar overhandigd aan de familie van een vijfjarig jonge tje, dat vorig jaar bi] het bezoek van president De Gaulle aan Chili werd aan gereden door een motorfiets. Het jonge tje werd gewond en verloor een oog. Het geld is bedoeld om voor hem en zijn ouders een huis te kopen.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3