Amerikaan Richey schakelde Okker na heftige strijd uit Voortreffelijk spelend DWS bezorgde Tottenham verlies GIVE A MAN A LUCKY NIEUWE TRAINER VAN RCH Tinus van der Pijl had leerschool bij HBS Nederlands tafeltennisteam had de langste adem (5-3) Verrassende nederlaag HVS in promotiestrijd volleybal Tenniskampioenschappen van Frankrijk Trudy Groenman in tweede ronde Coutinho naar Holland Sport Zware straf voor Hertha Klaas Buchly kreeg hartaanval Schaatsers trainen weer op CIOS Het zit niet snor Nieuwe leider in de Giro Districtsstrijd KNVB-beker begint 30 mei Margo Klees turnt mee tegen Roemenië WOENSDAG 19 MEI 1965 13 Voorlopig amateurteam tegen Mittelrhein Draverijen Hilversum Nu ook in ijshockey Europees bekertoernooi IU.IEM 11 8 O--. ';,:1 A Sport in het kort Amateursprinters in actie in Nijmegen al meer dan 300 000 enthousiaste VW-rijders in Nederland! Na een ruim drie uur durend gevecht met de Nederlandse topspeler Tom Okker heeft de achttienjarige Cliff Richey, af komstig uit Dallas (Texas), dinsdagmid dag als eerste speler de derde ronde van de internationale tenniskampioenschappen van Frankrijk bereikt. Richey, elfde op de Amerikaanse ranglijst, bracht in het Pa- rijse Roland Garros-stadion na felle strijd de eerste twee sets op gijn naam. De spe ler uit Texas had in het afmattende duel echter kennelijk iets te veel van zichzelf geëist. Hij kreeg een inzinking en Okker, die de derde en vierde set met respectie velijk 6-2 en 6-4 won, maakte de partij weer geheel open. Daarna herstelde de jeugdige Amerikaan zich echter. Vooral dank zij voortreffelijk spel aan het net, waar hij met backhand-volleys vele pun ten scoorde, gaf hij de Nederlander geen kans. Met 6-1 won hij de beslissende vijfde set overtuigend. Heel wat gemakkelijker had Trudy Groenman het. Zij had op deze tweede dag van de kampioenschappen Vickey Berner als tegenstandster. Hoewel de Nederland se kampioene lang niet op volle kracht speelde, was de Canadese geen partij voor haar. Met 6-1, 6-2 bereikte de Gro ningse zonder moeite de tweede ronde. Het staat nu wel vast, dat Holland Sport in het nieuwe seizoen de beschik king zal hebben over de Portugees Cou tinho, die in de proefwedstrijd tegen Zwar- temeer, twee weken geleden, goed debu teerde. Het bestuur van Holland Sport is met de vroegere vereniging van Coutinho, de semi-profclub Serriese, tot overeenstem ming gekomen. De Portugese voetbalbond heeft tegen' de overschrijving geen be zwaar. Minder zeker is de komst naar Den Haag van Piet de Vries. Andere vereni gingen hebben eveneens belangstelling voor de Spartaspeler, Vrijdagavond valt de beslissing. Holland Sport heeft voorts belangstel ling voor een spil en nóg een voorhoede speler. Hiervoor zijn reeds enkele spelers benaderd. Op eigen verzoek zijn Jan Fransz, Leen de Visser en Rob Roosendaal op de transferlijst geplaatst. Ook Holland Sport zal enige spelers op deze lijst zetten, ter wijl enkele spelers geen contract meer aangeboden zullen krijgen. Het voorlopige Nederlandse amateur voetbalelftal zal donderdag 20 mei op het terrein van Quick Nijmegen uitkomen tegen het amateurteam van Mittelrhein. Het voorlopige Nederlandse team is als volgt samengesteld: Doel: Van Zanten (ZAC), achter: Kraayer (ZAC) en Huisman (AFC); midden: Dier- tens (Noordster), Van Gussenhoven (De Valk) en Hogenhout (Ede); voor: Vlietman (AFC), Van Beveren (Emmen), Onsman (AFC), Mulder (WW) en Pahlplatz (Quick '20). Reserves: Van Heerikhuizen (Rigters- bleek), Roggeveen, Vermeulen (CVV) en Boudesteyn (De Musschen). De Berlijnse bundesligaclub Hertha BSC, die als veertiende van de zestien clubs eindigde en daardoor de degrada tie nog juist ontging, zal volgend sei zoen toch niet meer in de hoogste af deling van het Duitse voetbal mogen uit komen. Het scheidsgerecht van de Duit se voetbalbond heeft dinsdag in Frank fort in een vergadering die ruim tien uur duurde de aanklacht behandeld die tegen de Berlijners was ingebracht, en bepaald dat Hertha wordt terugge plaatst naar de Regionalliga. Het scheidsgerecht gaf een verklaring uit waarin stond dat de Berlijnse club de reglementen bij herhaling heeft overtre den en zich schuldig heeft gemaakt aan het betalen van te hoge transfersom men. De gewezen voorzitter en penning meester van Hertha kregen een geld boete van 2.000 mark (ruim 1800 gul den). Ze mogen voorts twee jaar lang geen functies in de voetbalbond bekle den. De uitslagen van de dinsdagavond in Hilver sum gehouden draverijen luiden: Gaai-prijs (2040 meter): 1. Dea Alkestis v. E.; I. Damsel D.; 3. Desirée van Sprookjeshof. Totalisator: winnend 6,80, pl. 2,3,10, f 3,90, cov. 12,60, koppel 25, Kip-prijs (2040 meter): 1. Dochter van Our Bonni; 2. Cornet Volaan; 3. Dave Narciso. Winnend 2,60, pl. 1,20, 1,40, 1,20, cov. 4,60, koppel 7,80. Kakatoe-prijs (2000 meter, le afd.): 1. Adua •cotch B.; 2. Zeester; 3. Animo. Winnend 3,10, pl. 1,40, f 1,80, 2,40, cov. f 7,60, 6,70, trio f 199,70. Ibis-prijs (2440 meter): 1. Diana R.; 2. Calumet Bulwark; 3. Zambina. Winnend f 1,70, pl. 1,20, 1,40, 4,50, cov. f 3,10, koppel 3,10. Lammer-prijs (2020 meter): 1. Annie Norma; S, Zephyr Magowan; 3. Zamora. Winnend 6,80, pl. f 4,10, 5,—, cov. 7,80, koppel 36,30. Kakatoe-prijs (2000 meter, 2e afd.): 1. Boy van Quick; 2. Bold Mac; 3. Zeearend S. Winnend f 1,60, pl. 1,40, 1,60, 1,80, cov. 5,30, koppel 3,90. trio f 60,60. Maraboe-prijs (2420 meter): 1. Z. The Saint; 2. Unwaersfugel S.; 3. Xuthus T. Winnend 1,30, pl. 1,30, f 6,50, cov. 14,20, koppel 20,30 Nachtegaal-prijs (2000 meter): 1. Calumet 41'Aster; 2. Bergens Glorie; 3. Zoon van Quinta. Winnend 5,50, pl. 1,90, 1,90, f 1,40, cov. 5,50, koppel 21,80. Elly Krocké kwam zonder strijd in de tweede ronde aangezien de Amerikaanse Frances Footman, waartegen zij in de eer ste ronde moest uitkomen zich terugtrok. Enerverend was het duel tussen de ster ke Australiër Bob Hewitt, tot zijn verba zing voorbijgezien door de plaatsingscom missie, en de Duitse nummer vijf Harald Elschembroich. Het werd een opwindende vijfsetter, waarin de Australiër in de be slissende set in grote moeilijkheden kwam en een 4-0 achterstand opliep. Hewitt kwam echter terug en besliste de partij toch nog in zijn voordeel (6-0, 5-7, 7-9, 6-1, 8-6). Tot teleurstelling overigens van de drievoudig Wimbledonkampioene Maria Esther Bueno, die het duel tussen de Duit ser, in wiens gezelschap ze opmerkelijk veel wordt gezien, en Hewitt bijwoonde. De geplaatste spelers zijn op deze dins dag, waarop het dankzij de zon aanzien lijk beter weer was dan op de openings dag van het toernooi, niet voor veel pro blemen gesteld. Favoriet Roy Emerson had een bye, zodat de Australiër zelfs niet in actie behoefde te komen. Van de overi ge vijftien prominenten zag het er slechts voor Pietrangeli en de Mexicaan Osuna even somber uit. Beiden moesten een set aan hun tegenstander respectievelijk de Fransman Jalabert en de Italiaan Tacchi- ni afstaan en kwamen in de vierde en beslissende set opnieuw in moeilijkheden. Zowel Pietrangeli als Osuna won echter, zodat alle geplaatsten de tweede ronde van het herenenkelspel bereikten. Trudy Groenman een ronde verder. Klaas Buchly, die in 1960 en '61 leider was van de Nederlandse ploeg in de ronde van Frankrijk, is gisternacht in Den Haag getroffen door een hartaanval. In het ziekenhuis van De Volharding werd hem zuurstof toegediend, waarna hij naar het ziekenhuis aan de Zuidwal werd vervoerd. Zijn toestand is ernstig. Met ingang van het nieuwe seizoen zal er ook in het ijshockey een toernooi om de Europese beker worden gehouden. Reeds twaalf bonden hebben hun deelne ming toegezegd, waaronder Nederland. Advertentie v - „Ik ga Groningen en GVAV met enige weemoed verlaten want ik heb er een prettige sfeer ontmoet, zeker ook buiten de sport, maar het nieuwe lokt en ik kom straks in een mooie omgeving." Dat zegt Tinus v.d. Pijl, de nieuwe oefenmeester van RCH. Als alle oefen- meesters is ook de heer v.d. Pijl een „globetrotter" in Nederland. Als ama teur speelde hij in het Vlaardingse For- tuna, maar een hersenschudding maak te abrubt een einde aan zijn spelers loopbaan. Hij had het intussen, als junior in de vereniging begonnen, tot het eerste elftal gebracht en inmiddels reeds zijn zorgen gewijd aan de jeugd. „Dat is blijkbaar in goede aarde geval len, want toen ik door die hersenschud ding een streep onder de actieve sport moest zetten, werd mij geadviseerd een cursus voor oefenmeester te volgen." Die raad heeft van der Pijl opgevolgd en met zijn eerste diploma in de zak heeft hij zes jaren lang als assistent De Amsterdamse ere-divisieclub DWS heeft in een bijzonder goede wedstrijd te gen de Londense profclub Tottenham Hot spur een verdiende 1-0 zege behaald. De Londenaren waren kennelijk naar Amster dam gekomen met de bedoeling in deze ontmoeting, ter gelegenheid van de Brit se week waarin het Britse produkt wordt gepropageerd, een degelijke partij voet bal te laten zien. Zij hebben zich echter vergist in DWS, dat beter speelde dan in de laatste maanden het geval Is geweest. Al in de eerste helft gaven de Amster dammers een gave partij voetbal ten bes te en kregen ook de meeste kansen. Maar de schoten van Geurtsen, Roode, Lenz en Temming waren of niet zuiver genoeg ge richt of zij werden bekwaam door doel man Jennings verwerkt. De Spurs, die vooral topscorer Jimmy Greaves misten, speelden in de tweede helft een hoger tempo. Zij creëerden een mooie kans voor de Schotse international Gilzean, maar diens harde kopstoot naar de benedenhoek werd kundig door Jong bloed gestopt. Daarna was de DWS-defen- sie, waarin Flinkevleugel de Engelse inter national Cliff Jones bekwaam uitschakelde en Jos Dijkstra, die de wegens zijn trans ferplannen gepasseerde Schrijvers deed vergeten, de situatie weer geheel meester en kwam DWS tot een serie goed opgezet te aanvallen waaruit Temming in de 87- ste minuut na een schitterende combina tie tussen Lens en Geurtsen DWS naar een 1-0 winst schoot. DWS: Jongbloed, Flinkevleugel en Pijl man, Israel, Dijkstra en Burgers, Geurt sen, Vonhoff, Temming, Lenz en Roode. Tottenham: Jennings, Norman en Henry, Mullery, Brown en Clayton (Lowe), Ro bertson. Saul, Mackay, Gilzean en Jones. Zaterdag speelt Tottenham tegen Telstar. of., - V." o. as?--vpf t -.. Dit schijnt een doelpunt voor DWS te worden, maar doelman Jennings ziet de bal naast vliegen. Voor de conditietraining van de Neder landse schaatsploeg die ook deze zomer weer op het CIOS in Overveen zal wor den gehouden en onder leiding zal staan van Ben Holleboom, heeft de KNSB in overleg met coach-trainer Anton Huiskes de volgende kernploegen van schaatsen rijders en -rijdsters geformeerd: Heren: Frits. Bartling (Amsterdam), Joop v. d. Berg (Woerden) Wim Beukers (Bergen), Jan Halfweeg (Wieringen), Jorris Jorrits- ma (Rotterdam), Piet Kievit (Veenendaal) Rudi Liebrechts (Vlaardingen) Piet Meijer (Katwoude), Piet Modder (Warmenhuizen) Peter Nottet (Loosduinen), Bastiaan van Os (Waarder) Ard Schenk (Wieringer- waard), Jan van Swaay (Wageningen) Cees Verkerk (Puttershoek) en Sybolt de Vries (Harich). Dames: Wil Burgmeyer (Nieuwveen), Wil van Dijk (Kampen), Bep Geijssen en Carry Geijssen (beiden Amsterdam), Hen- ny Hondeveld (Laren-Gld), Stien Kaiser (Delft), Nel Lamers (Angeren), Ger Lu- chies (Rustenburg), Ans Schut (Apeldoorn) Elly Vermeulen (Amsterdam) en Wil van Wees (Muiden). Stien Kaiser, die een knie-operatie heeft ondergaan zal echter voorlopig niet aan de conditietraining kun nen meedoen. ATLETIEK. Voor de drielandenwed- strijd 30 kilometer hardlopen tussen Zwit serland, West-Duitsland en Nederland, die op 30 mei a.s. in Beek (L.) zal worden ge houden, ziet de Nederlandse ploeg er als volgt uit: Mol (Altis Amersfoort), Weuster (Avon Heerlen), Kraan (Bataven Leiden) en Steylen (Metro Rotterdam). De Amerikaanse middengewicht Ru bin „Hurricane" Carter moet van de sportcommissie van de staat New York zijn snor afscheren voordat hij donder dag in de ring komt tegen de Nigeriaan Dick Tiger. De manager van deze laat ste heeft namelijk geprotesteerd tegen Carters snor. Carter is zeer boos over de gang van zaken: „Eerst dwingen ze me om mijn sikje af te scheren, nu wil len ze ook nog dat ik mijn persoonlijk heid verlies. Op mijn hoofd heb ik geen haar omdat ik dat altijd wegscheer. Als ik nu mijn snor ook nog weghaal heb ik helemaal geen haar meer over". Niette min zal Carter waarschijnlijk toch over stag gaan. Aan het gevecht is namelijk voor hém een aantrekkelijke gage ver bonden De Italiaan Luciano Galbo heeft, even als zijn voorgangers, de leiderstrui in de ronde van Italië niet langer dan een dag gedragen. Na de vierde etappe, die dins dag werd gereden, moest de Italiaan het rose tricot afstaan aan zijn landgenoot Albano Negro. De etappezege was in de 239 km. lange rit van Rocca di Cambio naar Benevent voor de Italiaan Adriano Durante, die de afstand in 6 uur 59 min. 47 sec. (gem. 34,2 km./u.) aflegde en in de eindsprint de snelste was van een groep je van vijf renners gewerkt. „Eerst een jaar onder v. d. Ende bij Sparta en daarna bij HBS. Eigenlijk heb ik daar, onder Bill Mars den, Ronny Dellow en Max Merkel mijn grote opleidingsschool gevonden." Toen Merkel bij HBS weg ging heeft deze bekende Haagse club van der Pijl, die inmiddels naar het Vlaardingse VFC was gegaan, teruggeroepen en twee jaren lang is „Tinus" daar toen de eerste oefenmeester geweest. Daar na is de nieuwe oefenmeester van RCH drie jaren verbonden geweest aan Her mes DVS, twee jaren aan Veendam en vervolgens drie jaren aan de eredivi sieclub GVAV. Interessante werkkring „Uit mijn Hermes DVS-tijd ken ik RCH en in mijn HBS-periode heb ik eveneens met mijn nieuwe vereniging kennis gemaakt. Op grond daarvan ver wacht ik een interessante werkkring. De wijze waarop van de zijde van de Racing de besprekingen zijn gevoerd, is bovendien zeer prettig geweest. Ook de komende samenwerking met o.m. Louk Biesbrouck komt mij boeiend voor. Daarom start ik vol verwachting." De heer v.d. Pijl heeft een contract van twee jaren afgesloten en zowel het eer ste, tweede als het jeugdelftal onder zijn supervisie gekregen. „Al met al geloof ik wel. dat ik er goed aan gedaan heb uit de vier mij ten dienste staande aanbiedingen, die van RCH te accep teren." „Maar nogmaals, in Groningen heb ik het erg fijn gehad en ik ben er bij zonder trots op, dat de spelers van GVAV mij een gouden ring hebben aan geboden. Die is voor geen geld te koop evenmin als het polshorloge, dat ik van het bestuur heb mogen ontvangen. De waardering in deze vorm is eenvoudig niet in een bedrag uit te drukken. Ze zullen mijn Groningen-periode steeds voor mij en voor mijn vrouw doen leven." Aan de strijd om de districtsbeker van de KNVB in het amateurvoetbal, waarmee zondag 30 mei een begin wordt gemaakt, zullen ook verschillende clubs uit de om geving van Haarlem en Kennemerland deelnemen. Voor de eerste ronde zijn blij kens de „Sportkroniek" onder meer de na volgende wedstrijden vastgesteld: VZV- Assendelft, Waterloo-Stormvogels, Lim- men-De Kennemers, Velsen-RKAFC, Wijk aan Zee-Zaanlandia, Renova-ETO, NAS- Uithoorn, Vitesse '22-IEV, Hoofddorp Boys-Watergraafsmeer, DCG-HBC en Con- cordia-Sliedrecht. Niet minder dan 40 jonge amateursprin ters zullen zondag 23 mei in het Goffert stadion van Nijmegen strijden om de nieuw ingestelde Vredesteintrofee. Naast dit sprinttoernooi zullen de profstayers Jaap Oudkerk, Henny Marinus, Jan Legrand en Jan van Campen (allen Ned.), de Belg Leo Proost en de Westduitser Karl Heinz Mar- sell ritten over 30 en 40 km rijden. Het jarenlang verbroken sportcontact tussen Nederland en Indonesië is dinsdag in de magnifieke sportzaal van de acade mie van lichamelijk opvoeding in Den Haag hersteld met een interland van een niet-Olympische sport: tafeltennis. Deze had tot gevolg dat de zaal tot viervijfde gevuld was met officials en genodigden. Aan de ene zijde de heren van de NSF en de andere zijde de uitgebreide Indonesi sche kolonie. Het Indonesische team, acht plaatsen onder Nederland geëindigd bij de wereld kampioenschappen in Joegoslavië, had een verrassing in petto. Allereerst de warming up met gymnastische oefeningen, waar geen Nederlandse speler ooit nog aan heeft gedacht en ten tweede de start in de wedstrijdenreeks. In een minimum van tijd stond het nauwelijks getrainde Neder landse team met 2-0 achter door ver- liespartijen van Gé Bakker en Bert van der Helm. Frans Schoofs zorgde echter voor de ommekeer door na harde strijd de Indonesische nummer twee, de kleine Utomo te kloppen. Vanaf dat moment ging het beter. Gé Bakker hield de gevaarlijke Djaja in bedwang. Schoofs klopte Sugumo- no en zelfs Bert van der Helm legde zijn schuchterheid af en hield Utomo aan de verkeerde zijde van de score. Na 0-2 was Nederland op 4-2 gekomen. De ontmoeting tussen de beide nummers één Schoofs en Djaja kon de beslissing brengen. De Amsterdammer vocht om ongeslagen te blijven, maar hevig sprin gend ontwikkelde de kleine Djaja in de derde game een dergelijk tempo dat de technicus Schoofs onmogelijk kon volgen. Het was al rond de kleine uurtjes, toen Bakker in een langdurig duel tegen Uto mo de Nederlandse zege tot een feit maak te: 5-3. Meestal kort verdedigend, maar in elke slag de dreiging van een smash won hij met 21-15, 21-10. De Nederlandse da mes hadden geen moeite met de Indonesi sche teeners (5-0). HVS heeft zaterdag in de promotiecom petitie voor een plaats in de volleybal eredivisie een even verrassende als teleur stellende nederlaag geleden. De Haarlem mers speelden in de sporthal van het CIOS tegen Kweekschool uit Deventer, een op papier zwakkere tegenstander. Maar HVS stak zaterdag in een ontstellend slech te vorm, faalde volkomen en werd met 3-1 door de gasten geklopt. Alleen Van Kla veren en Schultz deelden niet in de malaise. Zaterdag zullen de HVS'ers trachten zich te revancheren en als dit lukt zijn de kan sen op een plaats in de eredivisie nog niet geheel verkeken. HVS dat tegen Kweek school zijn zesentwintigste wedstrijd speel de en mogelijk tegen „volleybal moeheid" aanzit verloor de strijd met de cijfers 14-16, 13-15, 15-6 en 6-15. De stand in de promotiecompetitie luidt nu: Hevok 2-4, Kweekschool 3-4, HVS 4-4, en SFC 3-0. De damesploeg van die Raeckse eindigde in Heemskerk, in een door de afdeling IJmond georganiseerd toernooi, als eerste in de hoogste afdeling. Die Raeckse ver sloeg de Kennemers met 15-3 en 15-0, VC Wormer met 15-13 en 15-4, DEM met 15-5 en 15-8 en deelde de punten met het Haagse Syrena met de setstanden 9-15 en 15-9. Advertentie Het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond heeft voor de dames-turnontmoe- ting RoemeniëNederland, die 19 juni in Constantza wordt gehouden, de volgende Nederlands ploeg aangewezen: Jannie Vierstra (Quick, Huizum), Willy Gielen (Atilla, Amersfoort), Ria Rietveld (Hercu les. Bodegraven), Thea Belmer (KDO, Am sterdam), Grietje van Essen (Quick. Hui zum), Nel van Bekkum (Hercules Hebe, Wormerveer) en Margo Klees (Turnlust, Beverwiik).

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 13