Motie steunt Amerikaans hulpplan voor Z.O.-Azië AGENDA en bondig^} Buschauffeur KRAMMETJE FOK l POLLE, PELLI EN PINGO TRIUMPH DEALER Theologische prijs Kamerdebat over Vietnam Babyflesje bevatte celluloselak Stelend echtpaar maakte 8000 buit Prinses Margaret uitgeluid met draaiorgelmuziek Huwelijk van Babar ging niet door Feestelijke opening ging niet door Nachtvorst WOENSDAG 19 MEI 1965 Mr. C. Boertien lid Tweede Kamer Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk CAMEL BLAZERS ANEGANG 17 HEBT U EEN RIJBEWIJS DAN HEBBEN WIJ VOOR U EEN GOEDE BAAN In het werk van een zit veel meer dan u denkt Het bezit van een gewoon rijbewijs BE is voldoende; voor de opleiding zorgen wij. Kom er eens over praten op onze KENNISMAKINGSAVOND AANSTAANDE DONDERDAG 20 MEI VAN HALF ACHT TOT NEGEN UUR. U BENT VAN HARTE WELKOM IN ONZE KAN TINE, LEIDSEVAART 396, HAARLEM. De bussen van de lijnen 3, 6, 71 en 80 stoppen voor de deur NOORD-ZUID-HOLLANDSE VERVOER MAATSCHAPPIJ N.V. Amsterdams afscheid HARRY OOMEN WEERRAPPORTEN I s De faculteit der godgeleerdheid van de rijksuniversiteit van Groningen heeft de professor W. Mallinckrodt-prijs, die een maal in de tien jaar wordt toegekend voor de beste theologische dissertatie, verdedigd aan een openbare Nederlandse universiteit, ditmaal verleend aan dr. G. H. M. Posthu mus Meyjes voor zijn proefschrift „Jean Gerson, zijn kerkpolitiek en ecclesiologie." Dr. Posthumus Meyjes, thans docent van wege de zending der Nederlandse hervorm de kerk aan de theologische school te Ué te Kameroen, promoveerde in 1963 aan de Leidse universiteit cum laude tot doctor ln de godgeleerdheid. Promotor was pro fessor dr. J. N. Bakhuizen van den Brink. Tot lid van de Tweede Kamer is beëdigd mr. C. Boertien uit Geldrop. Hij is in de Anti-revolutionaire fractie de opvolger van de heer Smallenbroek, die vóór de for matie van het kabinet-Cals als fractielei der optrad en nu minister van Binnenland se Zaken is. (Van onze parlementaire redacteur) DEN haag. - De Tweede Kamer wil dat Nederland zich inspant voor een wapenstilstand en een politieke oplossing voor het conflict in Vietnam. Ook moet de Nederlandse regering bevorderen dat er na afloop van de vijandelijk heden in Zuid-Yietnam zoveel mogelijke Europese landen deelnemen aan het ulpprogramma voor Zuidoost-Azië dat president Johnson onlangs heeft aan gekondigd. Deze wensen zijn vervat in een motie, die gisteren door de Tweede Kamer met zeer grote meerderheid werd aangenomen. De motie was voorgesteld door afgevaardigden van de vijf grote fracties. Alleen de P.S.P. en de commu nisten stemden er tegen. In de motie, die werd verdedigd door de heer Ruygers (P.v.d.A.), wordt gezegd, dat de voornaamste oorzaak van de toege c D Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Dilet tanten Operette Gezelschap met „Ein Walzertraum" van Oscar Straus. Donder dag 20 u.: Haarlemsche Tooneel Club met „Twee op de wip" van William Gibson Regie: Loet Steenbergen. Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Twee de concert in de Beethovencyclus van het N.Ph.O. o-l.v. Henri Arends. Solist: Yossef Zivoni. Kerk Wilhelminaplein (Heemstede): van daag 20.15 u.: Het Utrechts Barok Ensem ble o.l.v. E. Wervelman. (T.b.v. restauratie kapel Nieuw Vredenhof in Haarlem). Grote Kerk, donderdag 15 u.: Orgelcon cert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14 en 20 u.: ,,'t Is 'n gekke, rare, dolle, dwaze wereld", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Met x'n neus in de boter", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „Meisjes langs de weg". 18 j. Van donder dag af 19 en 21.15 u.: „You are never too young", a.l. Lido, vandaag 14. 19 en 21.15 u.: „De @ele Rolls Royce", 14 j. Van donderdag af 14. 19 en 21.15 u.: „De verleidster van Par ma", 18 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Het huwelijksbed", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Rio Conchos", 14 j. Minerva, vandaag geen filmvoorstellin gen. Van donderdag af 20.15 u.: „Gejaagd door de wind", 14 j. Rembrandt, vandaag 14. 19 en 21.15 u.: „John Goldfarb, kom terug", 14 j. Van donderdag af 14. 19 en 21.15 u.: „Jouw beurt schatje!", 14 j. Roxy, vandaag 14.30. 19 en 21.15 u.: „Raptus", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 «n 21.15 u.: „Het geweten van het westen", 14 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u.: „Koningin Christina", 14 j. Van donderdag af 14.15. 19 en 21.15 u.: „Le temps d'un re tour", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Prentenkabinet: Expositie van poppen van Maja Alexander en Trudy de Ruyter. Tot 14 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. en tot 16 mei ook 's avonds van 20 30-23 30 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 1012.30 u. en van 13.3017 u.; ron- en feestdagen van 1417 u. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van d« Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur. I* 1 Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Helge Schuszheim. Tot 1 juni. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van werken van Dirk jan Ribbeling en W. Vogel. Tot 23 mei. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klas siek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Museum Van Looy (Kamperlaan): Expo' sitie door K.Z.O.D. Dagelijks van 1017 u. en zondag van 1417 u. Tot en met 24 mei. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werken van Poppe Damave en keramiek van Rob den Tonke- laar. Dagelijks geopend van 9.30-18 u Tot 4 iuni. Openluchttheater (Bloemendaal): Expo sitie van werk van Bloemendaalse kunste naars. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 14-17 u. Tot 5 juni. Academie '63 (Koudenhom): Openstel ling der ateliers ter kennisname van het werk van deelnemers. Dagelijks geopend van 13-19 u. Tot 13 juni. Keukenhof (Lisse): Openluchttentoon- stelling van voorjaars- en zomerbloemen. Dagelijks geopend van 8 uur tot zons ondergang. Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor Jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en Hfiinicorso. Dagelijks geopend "an 9-21 u. BEVRIJDINGSTENTOONSTELLING Vfehal en Vleeshal (Grote Markt): „De Jaren '40-'45". Dagelijks geopend van 9-17 u- en op woensdag, vrijdag en zaterdag opk van 20-22 u. Zon- en feestdagen van lfl-17 u. Tot 8 Juni. DIVERSEN Raadhuis Halfweg, vandaag 19.30 u.: Gemeenteraadsvergadering Haarlemmer liede en Spaamwoude. Raadhuis Bloemendaal, donderdag 14.15 Gemeenteraadsvergadering. Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): vandaag 20 u.: Lezing van prof. S. Dresden over het detective-boek. (Boekenweek avond van de r.k. leeszaal en bibliotheek). Toegang boven 17 jaar. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 14 mei). WOENSDAG 19 MEI City, 20 u.„De zedelozen". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoorstel ling. Raadhuis Velsen, 19.30 u.: Gemeente- raadsvergadering. Pieter Vermeulenmuseum. Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DONDERDAG 20 MEI City, 20 u.: „Verleid en verlaten". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoorstel ling. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder woensdag. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 u.; filiaal Velsen Noord: 10 tot 12 u. R.-k. bibliotheek, donderdag gesloten. WOENSDAG 19 MEI Kennemer Theater, 19.30 u.: „Gejaagd door de wind". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „De klok kenluider van de Notre Dame". Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie werken van de heer Kraaijpoel, van de Haarlemse schilders „De Groep", ge opend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30 tot 21.30 u. Openbare leeszaal, H. Burgerstraat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwjjk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. DONDERDAG 20 MEI Kennemer Theater, géén filmvoorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „De klok kenluider van de Notre Dame". Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie werken van de heer Kraaijpoel van de Haarlemse schilders „De Groep", geopend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum phiusstraat, geopend van 19.30 tot 21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwjjk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. Advertentie i Naast de zwarte, de blauwe, de groene, brengt VAN ZIJL's de „eeuwig jonge" blazer natuurlijk in de grote modetint CAMEL. Zo'n Camel blazer (69.50) combineert u met een sportieve zwarte panta lon (39.75) en u helst een uitstekende combinatie voor nog geen 110 gulden In de zuigfles van een Utrechtse baby is onlangs een hoeveelheid celluloselak aangetroffen. Uit een onderzoek van de keuringsdienst van waren in het gebied Utrecht is gebleken, dat de melk in het flesje voor de zuigeling afkomstig was uit een gewone fles gepasteuriseerde melk, waarin een aanzienlijke hoeveelheid cellu loselak aantoonbaar was. De keuringsdienst van waren, die aan de desbetreffende melkfabriek de nodige maat regelen heeft opgelegd om herhaling te voorkomen, dringt er nu bij het publiek op aan geen lege melk-, limonade- of andere voor drinkwaren bestemde flessen te ge bruiken voor het bewaren van wasbenzine, petroleum, verf, lak, vernis en dergelijke. In ieder geval is het raadzaam flessen, waarin deze giftige stoffen zijn bewaard, nooit in te leveren. nomen spanningen in Zuid-Oost-Azië ligt in de houding van Peking-China en dat de V.S. in een strijd tegen het opdringen van Peking-China recht hebben op begrip en steun van de NAVO-partners. De wapenstilstand zou, aldus de motie, een einde moeten maken aan alle directe en indirecte agressie in Vietnam en het ge vaar van uitbreiding van de oorlog moe ten verhinderen. De politieke oplossing, waarvan in de motie wordt gesproken, zou gebaseerd moeten zijn op de accoorden van Genève van 1954 en onder internatio nale toezicht moeten staan. De Tweede Kamer zal de motie ter ken nis brengen van het Amerikaanse congres en de parlementen van de Europese NAVOlanden. Minister Luns van Buitenlandse Zaken deelde mee, dat de regering bereid is daadwerkelijk mee te doen aan het Ame rikaanse hulpprogramma voor Zuid-Oost- Azië. Hij noemde de motie een ondersteu ning van dit standpunt. De motie was het sluitstuk van een lang durig debat, dat begon met een interpel latie van mr. Slotemaker de Bruine (PSP), die in een aantal critische vragen zijn be zwaren tegen het regeringsbeleid forme- leerde. Hij beschuldigde de regering van gebrek aan inspanning om de vrede te her stellen. Toen minister Luns hem in een uit voerig antwoord erop had gewezen, dat te rugtrekking van de Amerikaanse troepen uit Zuid-Vietnam zou leiden tot uitstel van de strijd en tot nieuwe acties van commu nistische zijde in buurlanden van Vietnam, diende mr. Slotemaker een motie in, waar in werd aangedrongen op een wapenstil stand en een volksstemming in Vietnam. Omdat in deze motie werd voorbijgegaan aan de rol van Peking-China was zij voor de kamermeerderheid onaanvaardbaar. Zij kon trouwens niet in stemming komen, omdat zij slechts door de vier P.S.P.-Ka- merleden was ondertekend. Anders was het met een tweede motie van mr. Slotemaker. waarin de regering werd gevraagd om bij de V.S. aan te drin gen op stopzetting van het gebruik en de voorbereiding van atomaire, bacteriologi sche en chemische wapens. Deze motie werd door de P.S.P. en de C.P.N. onder steund, maar door alle andere partijen verworpen. De woordvoerders van de andere frac ties hadden geen goed woord voor deze motie, ook weer omdat er niet in gespro ken wordt over de rol van Peking-China. Minister Luns noemde de motie een slag in de lucht, omdat de V.S. de intro ductie van de genoemde wapens niet over wegen. „Mr. Slotemaker zet de duivels in de ene hoek en de engelen in de andere", zei mr. Bos (C.H.U.), „maar zo eenvoudig is het niet". Drs. Franssen (P.v.d.A) vond evenals verschillende andere sprekers, de motie veel te eenzijdig. Hij was overigens ook niet helemaal gelukkig met de motie van de vijf grote fracties maar stemde tenslotte met zijn gehele fractie voor deze motie. Advertentie De officier van justitie in Den Haag heeft tegen een 27-jarige inwoner van Apeldoorn en tegen diens 23-jarige echtge note tien maanden gevangenisstraf waar van drie voorwaardelijk geëist. Het echt paar trok met zijn vierjarig dochtertje maandenlang door het land en stal in gro te magazijnen geld uit tassen van klanten. De vrouw nam de tas weg, die door een klant even onbeheerd was gelaten, haalde portemonnaie, protefeuille of wat meer van haar gading was er uit, gaf dat aan haar man en zette de tas terug. De man verklaarde voor de rechtbank dat de buit ruim achtduizend gulden had bedragen. Als vader en moeder in de gevangenis zitten zal het kind zolang in een inrichting worden ondergebracht. Amsterdam heeft gisteren prinses Mar garet en haar echtgenoot, Lord Snowdon, uitgeluid met draaiorgelmuziek, toen zij met hun gevolg op de Amsteldijk in drie Britse koninklijke sloepen stapten. Lord Snowdon en burgemeester Van Hall hadden zo'n plezier in het orgelspel, dat zij even de taak van de orgeldraaiers overnamen. Nadat het gezelschap aan boord van de sloepen was gegaan, voeren de boten via de Amstel en de Nieuwe Herengracht naar het IJ. Op elk van de vijftien bruggen die daarbij gepasseerd werden stond een draaiorgel, dat met vrolijke klanken een typisch Amsterdams accent aan dit af scheid gaf. De sloepen werden gemeerd voor het Havengebouw, waar de gemeentelijke en militaire autoriteiten afscheid namen van de prinses en haar echtgenoot. De Britse ambas sadeur, Sir Peter Garran, vergezelde de hoge gasten in de sloep naar het ko ninklijke jacht „Bri tannia". Korte tijd later verliet de „Bri tannia" de Amster damse haven. Bruid gestorven Het donderdag 13 mei aangekondigde huwelijk van de 14-jarige gorilla Babar, dat gisteren in Artis te Amsterdam zou worden gesloten, is door tragische om standigheden niet doorgegaan. Eerst laat in de middag werd het droe vige bericht ontvangen dat de bruid van de aap het gorillawijfje Rajah on derweg van haar geboorteplaats, Lincoln Park-zoo in Chicago, naar haar toekom stige woonplaats Artis was gestorven. Knoeierijen ontdekt De officiële ingebruikneming van het nieuwe gebouw van de afdeling „Bede ling" van het ministerie van Sociale Za ken in Paramaribo is niet doorgegaan. De politie had het gebouw verzegeld naar aanleiding van een onderzoek naar knoeie rijen met geld en voedingsmiddelen voor steuntrekkenden. Inmiddels zijn vier per sonen van de genoemde afdeling in ar rest gesteld. Odd Fellows. De tweejaarlijkse landdag van de Odd Fellows (leden van de IOOF Independent Order of Odd Fellows) zal op 23 mei worden gehouden in Assen. De grootmeester van de Nederlandse Odd Fellowjurisdictie, de heer E. H. Waalkens uit Nieuwolda, zal een rede houden. Verder staan op het programma een show van oud-Drentse kostuums en het optreden van de Operettevereniging te Assen en de Johan Willem Friso-kapel. De Odd Fellows staan een universele broederschap onder alle mensen voor. Rode Kruis helpt. Ten behoeve van de slachtoffers van de stormrampen in Pa kistan zal het Nederlandse Rode Kruis 20.000 blikjes kindervoeding en vijfhon derd dekens zenden aan het Pakistaanse Rode Kruis. Giften ten bate van de rampslachtoffers kunnen worden gestort op het speciale gironummer 777 van het Nederlandse Rode Kruis in Den Haag. Maleisië-steunfonds. In Bussum is opge richt de stichting „Maleisië Steunfonds" De humanitaire doelstelling is steunver lening aan burgers van Maleisië, die ma teriële schade of lichamelijk letsel heb ben geleden tengevolge van Indonesische militaire handelingen. De stichting on derhoudt nauw contact met de regering in Kuala Lumpur. Oprichter is de heer A. F. C. Wiesinger, oud-inspecteur van financiën op Nieuw-Guinea. Ambassadeur. Binnenkort is de benoeming te verwachten van de heer F. von Oven, laatstelijk tijdelijk zaakgelastigde der Nederlanden in Guatemala, tot ambas sadeur te Abidjan (Ivoorkust). Mej.' A. Broers overleden. In Amsterdam is op 56-jarige leeftijd oyerleden mej. A. A. Broers, die van 1953 tot 1958 verzorg ster van de prinsessen Beatrix en Irene is geweest. Nadien werkte zij in Amster dam bij het Wilhelminagasthuis. Normen verkeerslichten. Het Nederlands Normalisatie-Instituut heeft bestudeerd op welke wijze normalisatie van ver keerslichteninstallaties mogelijk is. Het instituut heeft een aantal norm-ontwer pen opgesteld en onder meer gekozen voor de „open" pijlvorm. De pijlen zijn daarbij lichtdoorlatend in een gesloten, zwarte achtergrond en niet zwart op kleur, zoals ook wel eens voorkomt. Voorts wordt de voorkeur gegeven aan een zwart-witte markering van de mas ten van de verkeerslichten. Monument op Dam krijgt onderhoudsbeurt. Het nationale monument op de Dam te Amsterdam zal binnenkort een grondige onderhoudsbeurt krijgen. Er is namelijk gebleken dat de stelruimte tussen de stukken natuursteen aan de buitenzijde en de gemetselde kern niet voldoende met specie is volgezet. Advertentie voor Haarlem en omstreken AUTOBEDRIJF LANGE MOLENSTRAAT 12 - TEL. 19000 MIWWWWVWWWVWWWWWIWVMWWWVVWWWWVV) Het K.N.M.I. deelt mee: Koude lucht uit de poolstreken is tot Zuid-Frankrijk door gedrongen. Over de Britse eilanden breidt zich nu een rug van hoge luchtdruk in oostelijke richting uit. In Engeland en Schotland kwam afgelo pen nacht op uitgebreide schaal nachtvorst voor. Verwacht moet worden dat dit ook in ons land in de komende nacht het geval zal zijn. De aanvoer van koude lucht blijft ook morgen nog aanhouden maar de kans op buien neemt af. In de koude lucht kwa men in Schotland sneeuwbuien voor en in het noorden van ons land hagelbuitjes. 241. „Dagenlang, zo vertelde de vriende lijke man verder, „zon Sinbad, op de bo dem van het Dal der Diamanten op mid delen om u>eg te komen uit die dorre, verschrikkelijke omgeving. Honger en dorst kwelden hem en je kunt je dus be grijpen, wat hij dacht, toen er eensklaps een paar grote stukken rauw vlees naast hem neervielen." „Hij dacht misschien dat hij het zich verbeeldde", meende Brammetje en de ander knikte bevestigend. „Zo was het ook. Twee- of driemaal moest hij de stukken betasten, voordat hij geloven kon, dat zij er wérkelijk waren. Vuur om het vlees te braden had hij niet. Maar Sinbad had al zo'n honger gekregen, dat hij graag het vlees rauw zou hebben verslonden. Eer het echter zover was ver scheen er een reusachtige vogel, die laag over het dal scheerde en één der stukken vlees oppikte. En toen begreep Sinbad op eens, wat er aan de hand was." „Ik niet", bekende Brammetje. „Geen sikkepit", voegde Tutu er aan toe „Luister, en ge zult het weten", beloof de de verteller. Maximum-temperaturen c binnen- en buitenland. d Neerslag: laatste 24 uur. S m E "C c Den Helder onbewolkt nnw 11 8 Ypenburg regenbui n 15 0,1 Vlissingen regenbui n 14 0,1 Eelde licht bew. nnw 12 5 De Bilt onbewolkt nnw 12 1 Twente half bew. nnw 17 1 Eindhoven half bew. n 17 1 Z.-Limburg zwaar bew. n 17 1 Helsinki motregen zo 9 3 Stockholm zwaar bew. zw 11 1 Oslo onbewolkt wnw 8 9 Kopenhagen licht bew. w 11 2 Aberdeen onbewolkt wnw 9 1 Londen onbewolkt nnw 14 0,4 Amsterdam licht bew. n 15 2 Brussel half bew. n 17 3 Luxemburg geheel bew. nnw 16 0 Parijs half bew. nnw 18 0,1 Bordeaux geheel bew. w 17 5 Grenoble regenbui windst. 12 13 Nice onbevolkt w 19 9 Berlijn regen n 19 3 Frankfort regen n 19 1 München regen veran. 19 1 Zürich regen zw 15 31 Genève regenbui zzw 18 21 Locamo onweer O 19 27 Wenen zwaar bew. z 26 0 Innsbruck onweer ZW 24 6 Belgrado regenbul wzw 32 0,1 Athene mist windst. Rome zwaar bew. zzw 30 0 Barcelona licht bew. windst. 19 0 Madrid onbewolkt windst. 18 0,5 Mallorca onbewolkt windst. Lissabon onbewolkt nnw 20 0 W6 ZÉTTEN DE SNEEüW MAN IN D6 IJSKAST JA, MAAR VADER HEEFT VOOR ONS EEN SNEEUWSLOT 66 6OUW0 - M6T ALLEEN DEFTI6E ,1788-F. JAMMER DAT P1N60 IS WE66E6AAN HU HAD ONS MOOI KUNNEN HELPEN DRAGEN JA, EN VAM DE ZO MER HALEN WE HEM ER WEER UIT POLLE HEEFT EVENTJES EEN DEFTIGE SNEEUW MAN' Donderdag 20 mei Zon op 4.39 uur, onder 20.35 uur. Maan op 0.44 uur, onder 8.04 uur. Maanstanden 23 mei 15-40 uur laatste kwartier. 30 mei 22.13 uur nieuwe maan. Hoog en laag water ln IJmulden Woensdag 19 mei Hoog water 6.00 uur en 18.25 uur. Laag water 1.39 uur en 14.00 uur. Donderdag 20 mei Hoog water 6-37 uur en 19.01 uur. Laag water 2.12 uur en 14.32 uur. J Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2