Pakistaans passagiersvliegtuig in Egypte neergestort: 121 doden Kort voor de landing werd storing aan verkeerstoren in Cairo gemeld hamol weer vandaag! HET WEER Eenstemmigheid is nodig in Noordzeekanaalgebied Baby ernstig gewond door brand in wieg Verkeersveiligheid vergroot door gewijzigd reglement Liftverbod voor autowegen, voorrang voor ambulances modieuze edego chocoUtderhanZc Commissaris der Koning in: Bewindsman voor agglomeraties? NIET INHALEN VOOR EEN ZEBRA Inwoonster van Velsen omgekomen bij ongeluk in Beverwijk MIJ MAAR Voor modieuze dames- en teenerkledjng SAFARI TENTEN Meer zon Op weg naar Londen Bavianen Het woord is aan Provincie gaat fluorideren Havendienst in duiventil pagina 7 In de krant van heden: MODEHUIS LOEMPIA'S 65 cent M. KOELE MD 50e JAARGANG NUMMER 165 Kantoor: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Geopend van 9-12.30 en 2-5 u. Zat. 9-11 u. Tel. adm. 5437, chel bezorging tot 7 u. 7519. Tel. redactie 5389, na kantooruren 02560-6484. Uitgave: Grafische Bedrijven Damiate N.V. IJmuider Courant DAGBLAD VOOR V E L S E N-IJ M U I D E N, SANTPOORT, DRIEHUIS, BEVERWIJK EN HEEMSKERK DONDERDAG 20 MEI 1965 Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement per week 75 cent, per kwartaal 9,75, franco per post 11,—. Losse nummers, afgehaald aan ons bureau, 20 cent. Girorekening IJmuider Courant no. 129288. Hoofdredacteur: Simon Koster Adjunct Hoofdredacteur: E. Koning Chef van de redactie: H. Landré Directeur: Mr. H. C. van der Mije CAIRO (Reuter en AP). Een passa giersvliegtuig van de Pakistaanse lucht vaartmaatschappij is vanochtend vroeg in de omgeving van Cairo verongelukt. Van de 127 mensen aan boord van het toestel 115 passagiers twaalf beman ningsleden zijr er 121 om het leven ge komen. De zes overlevenden, allen Pa kistani, zijn naar het ziekenhuis ver voerd. Het toestel, een Boeing 720 B straalvliegtuig stortte neer in de zand heuvels op tientallen kilometers van het vliegveld van de Egyptische hoofdstad. Het toestel maakte zich juist gereed om te landen. De verkeerstoren in Cairo heeft bekendgemaakt dat het toestel moeilijkheden met de remkleppen had gemeld, enkele minuten voor het moest landen. Daarna werd de radioverbinding met de verkeerstoren verbroken. Een zware grondmist belemmerde het zicht. Op het vliegveld in Cairo had men al brandweer-eenheden en ziekenwagens bij de landingsbaan gereed staan. Maar men wachtte tevergeefs op het Pakistaanse toe stel. De wrakstukken werden 't eerst ontdekt door een toestel van de Westduitse Lufthan sa. Meteen nadat het ongeluk was gemeld Advertentie HAARLEM Kruisstr. 25-29 Telefoon 21660 - 20705 na afspraak ook 's avonds Een verrukkelijke chocoladedrank met slechts 1% vet. Fris en pittig van smaak. Tosti lest de dorst, is lekker luchtig en eerbiedigt de slanke lijn! 3 bescherm uw huid met hamol ultra Verwachting tot morgenavond: Perioden met zonneschijn en nog slechts enkele verspreid voorkomende buien. Overwe gend zwakke wind. Weer op uitgebreide schaal nachtvorst, maar morgenmiddag iets minder koud dan vandaag. Volledige weerrapporten op pagina twee. vlogen helikopters van de luchtmacht der Verenigde Arabische Republiek naar de plaats van de ramp. Tussen de wrakstuk ken vond men de zes overlevenden. De Boeing 720 B is een gewijzigde ver sie van de Boeing 797. Er kan een snel heid van bijna duizend kilometer per uur mee worden bereikt. Gisteravond was het toestel in Pakistan opgestegen op weg naar Dhahran (Saoe- die-Arabië), Cairo, Genève en Londen. Vanmorgen tegen half acht zou het in de Britse hoofdstad moeten aankomen. De Egyptische onderminister van Oor log voor aangelegenheden aangaande de luchtvaart Ahmed Seif heeft de reddings werkzaamheden op de plaats van het on geluk geleid. Over de verongelukte passagiers zijn nog geen bijzonderheden bekendgemaakt. Vermoedelijk bevonden zich zesentwintig journalisten aan boord die ter gelegenheid van de opening van de verbinding op weg waren naar Cairo. „Het was een afschuwelijk gezicht: een gebied van twee vierkante kilometer lag bezaaid met wat er van het vliegtuig over was. Verminkte lijken. Koffers. Camera's en sigarettenkokers." zo vertelde een oog getuige. Van de zes overlevenden, die allen brandwonden hebben verkeren er twee in ernstige toestand. De overigen zijn minder zwaar gewond. Ze zijn kennelijk door de schok uit de vliegtuigdeuren geslagen. Het zand van de woestijn heeft hun leven ge red. „Behalve de zes Pakistaanse overleven den werden ook nog twee bavianen onder de wrakstukken aangetroffen. Ze waren al lebei in leven," aldus de ooggetuige. Volgens de laatste berichten blijkt dat alle passagiers om het leven zijn ge komen. De zes geredden zijn allen leden van de bemanning. Onder hen is de twee de piloot. Het rendabel maken van het Noord zeekanaalgebied zal slechts mogelijk kunnen zijn als de partners, Amsterdam, Haarlem, Kennemerland en de Zaan streek, uit één mond spreken. Het naar voren brengen van kleine belangen zal niet langer mogelijk zijn. Dit heeft de commissaris der koningin in Noord-Holland, mr. F. J. Kranenburg, gisteren gezegd tijdens een bezoek aan de Zaanstreek, waarbij hij enkele gemeenten en industrieën bezocht en een rondvlucht per helikopter boven dit gebied maakte. Volgens mr. Kranenburg heeft de rand stad Holland de gunstige omstandigheid, dat de twee vleugels gevormd worden door de twee zeearmen, het Waterwegge bied met zijn vele industrievestigingen en het Noordzeekanaal-gebied, dat ook ren dabel moet worden gemaakt. Mr. Kranenburg zei dat verwacht mag worden dat een minister of staatssecreta ris zich zal gaan bezighouden met agglo meratiezaken. Er zal een wet dienen te komen, die gemeenschappelijke regelin gen, zoals deze thans tussen vele gemeen ten bestaan, onnodig maakt. In de Zaan streek zijn tenminste 25 gemeentelijke re gelingen, hetgeen ten nadele van de be stuurbaarheid van de streek werkt. Tijdens zijn bezoek werd de commissa- President Charles De Gaulle van Frankrijk is begonnen met een rond reis door het westelijk deel van zijn land. Hier wordt hij door de bevol king van Challans, getooid in de plaatselijke klederdracht, hartelijk verwelkomd. (Telefoto) ris geconfronteerd met de moeilijkheden van de Zaanstreek. Gewezen werd op de grote verkeersmoeilijkheden, waarvoor de Zaanstreek komt te staan als de Coentun- nel in gebruik wordt genomen en de aan sluitende wegen nog niet gereed zijn. Het vier maanden oude zoontje van een gezin uit de Lange Annastraat in Haar lem heeft vanmorgen om zes uur ernstige brandwonden opgelopen toen de wieg, waarin de baby lag in brand raakte. De kleine is met ernstige verwondingen opge nomen in het Groote Gasthuis in Haarlem. De brand is vermoedelijk veroorzaakt doordat het 5-jarige (oudste) zoontje van het gezin met lucifers bij de wieg heeft gespeeld. Om zes uur vanmorgen toen beide ouders nog sliepen en ook de vier kinderen van het gezin nog in bed lagen is het vijfja rige zoontje uit zijn bed gekomen. De jon gen heeft vermoedelijk met lucifers ge speeld in de omgeving van de wieg, waarin zijn jongste broertje lag. De gordijntjes van de wieg hebben vlam gevat, ook de matras en de wieg zelf raakten in brand. Door het geschrei van de baby zijn de ouders wakker geworden. De moeder heeft onmiddellijk de kleine uit de wieg gegre pen en het kind onder de kraan gehou den. Vervolgens is ze luid gillend de straat opgerend, waar een toevallig passerende groentebóer haar in zijn auto heeft gezet en naar het ziekenhuis heeft gebracht. Ondertussen was de vader, die hulp had gekregen van enkele vrijwillige-brandweer- lieden die in de buurt wonen, erin ge slaagd met enkele emmers water het vuur te blussen. De wieg en matras liepen ern stige brandschade op. Ook een kinderstoel, gordijnen en een kozijn werden door de brand aangetast. De materiële schade wordt geschat op 600. •-«••••-:-xi Emerson: Niets verbaast de mensen zozeer als het gezonde verstand. Weerrapporten 1, 2 Agenda van IJmond en Haarlem 2 Uit het binnenland 2, 7 Beeldverhalen 2, 13 Van Dag tot Dag3 Op de Praatstoel 3 De Kleine Wereld 3 Buitenlands nieuws3 Uit stad en omgeving4, 5, 7 In de Vishal en op zee5 Radio en t.v11 Kunst 11 Feuilleton 13 Economisch nieuws15 Scheepsberichten 15 Beurs 15 Ferdinand 15 Sport 17 Topsy 19 Luidsprekers 4 Dit nummer bestaat uit twintig pagina's De koningin heeft op de vliegbasis Soesterberg de luchtmacht haar vaan del gegeven. De foto laat zien hoe luitenant-generaal A. B. Wolff, be velhebber van de luchtstrijdkrachten het vaandel ontvangt uit handen van de koningin. Links prins Bernhard. Over twintig dagen komen er wijzi gingen in het wegenverkeersreglement, die op het volgende neerkomen: Een stopverbod voor vluchtbermen van autowegen. Een liftverbod voor autowegen. Voorrang voor ambulancewagens. Een inhaalverbod vóór zebra's. Een beperking van het gebruik van kruipauto's. Invoering van een nieuw soort licht signalering boven rijbanen. Verruiming van de mogelijkheid tot intrekking van kentekenbewijzen. Een beperking van het doen rijden onder toezicht. Een nieuwe definitie van een brom fiets. Het onder bepaalde voorwaarden mogelijk worden van het meevoeren van een aanhangwagen achter motor rijwielen. Een andere kentekenregeling. De wijzigingen zijn afgekondigd in het Staatsblad van vandaag. In het gewijzigde wegenverkeersregle ment zal het stoppen op vluchtbermen van autowegen worden verboden. De vluchtbermen worden daarmee volledig gereserveerd voor noodgevallen. Het ver bod zal niet gelden voor met blauw bord en witte „P" aangeduide parkeerstroken en parkeerhavens. Ook het liften wordt in het gewijzigde reglement beteugeld en wel door het verbod aan voetgangers om zich zonder noodzaak op een autoweg te bevinden. Ziekenauto's, die een blauw zwaailicht en een drietonige hoorn voeren, zullen voortaan na politie en brandweer voorrang genieten boven het overige verkeer. Ver der gaat er een beperking gelden voor het gebruik van gele zwaai- en knipper lichten. Die lichten mogen slechts wor den gebruikt in door de minister aange geven gevallen. Gedacht wordt aan voer tuigen, die gebruikt worden bij gladheids- bestri j ding en dergelijke. Zebra's Om de voetgangers op zebrapaden be ter te beschermen zullen bestuurders van voertuigen en trams voortaan een voetgan gersoversteekplaats voorzichtig moeten na deren. Het wordt hun verboden een ander voertuig op meer dan twee wielen of een tram, die voor een zebra stilstaat of die langzaam nadert, voorbij te rijden. Nieuw in het reglement is ook de mogelijkheid om met lichtsignaleringsinstallaties rijba- De 73-jarige mevrouw J. van Doorn-De Bats uit de Duinvlietstraat in Velsen- noord is in de afgelopen nacht overleden ten gevolge van de verwondingen die zij woensdagmiddag had opgelopen bij een verkeersongeval in de Breestraat te Be verwijk. Zij stak plotseling de hoofdrijbaan over en werd aangereden door een personen auto, die bestuurd werd door een 33-jarige inwoner van Uitgeest. Met verscheidene hoofdwonden en een hersenschudding werd het slachtoffer opgenomen in het Rode Kruisziekenhuis. nen te blokkeren. Indien een rijstrook niet mag worden gebruikt wordt dit aangege ven met een verlicht diagonaal rood kruis. Een groen verlichte, naar beneden wijzen de pijl geeft aan dat het gebruik van een rijstrook is toegestaan. Met dit systeem wordt al $en proef genomen op rijksweg 13 onder Delft. Kruipauto's Het gebruik van motorrijtuigen, die niet sneller kunnen rijden dan twintig kilome ter per uur, wordt beperkt. Uitzonderin gen worden gemaakt voor plaatselijk be zorgend verkeer, landbouwtractoren, stoom- en motorwalsen en dergelijke. Ook voertuigjes van invaliden zijn uitgezonderd (maximum cilinderinhoud 250 kubieke centimeter). Uit sociale overwegingen zal een overgangstermijn van anderhalf jaar in acht worden genomen, zodat bestuur ders van die straks verboden langzame voertuigen alsnog hun rijbewijs kunnen halen. (Zie verder pagine twee onder „Kenteken bewijzen". Advertentie lllll Barteljorisstraat Haarlem Tel. 134 39 Leidsestraat (Bij Koningsplein). Telefoon: 020-22 35 96 - Amsterdam ONZE SPECIALITEIT KENNEMER AUTOMATIEK VELSERDUINWEG 19 hoek Lange Nieuw straat - Telefoon 8402.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 1