Technische school in IJmuidi wordt belangrijk uitgebreid Uitvoering van bouwplannen geschiedt in drie fasen f 400.- tot f 800.- speciale aanbieding Reversible poplin windjacks Cf&b GAAT U MET VAKANTIE? Burgemeester onthult gedenkplaat in noordelijke nieuwe vleugel mm Maassluis is geen vissershaven meer Geschenk voor de burgemeesterskamer M wêmm DONDERDAG 20 MEI 1965 4 'r v I s Vórming V ernieuwing Bond van gepensioneerd vervoerspersoneel ZAAL Du Commerce RIJSCHOOL SUCCES LUIDSPREKERS en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden is uw oude T.V. waard, bij aankoop van een 59 cm grootbeeld T.V. 150.— is uw oude radio waard bij aankoop van een luxe radio-grammofooncombinatie. ALLÉÉN bij Haarlem Nieuwe Groenmarkt 2 Gen. Cronjéstraat 18 tel. 15220-57900 IJmuiden Kennemerl. 24, tel. 2401 VOOR EEN GOED RIJWIEL Fa. J. VAN KOOTEN ■iikatwriifei. Met een druk op een knop heeft burgemeester mr. J. C. Bührmann van Velsen gistermiddag ten aanschouwe van een respectabel aantal belangstellenden, onder wie ook de wethouders H. J. Hermes (Beverwijk) en A. van Herpen (Heemskerk), een gedenkplaat onthuld. Deze plaat houdt de herinnering vast aan het officiële begin van een ingrijpende uitbreiding en verbouw van de technische school te IJmuiden. De gedenkplaat is aangebracht in een betonkolom van de nu in aan bouw zijnde nieuwe noordelijke vleugel op de hoek van de Briniostraat en de De Noostraat. Cl 'V, i M.W - - -V „Ter gelegenheid van het ontkisten van de eerste betonkolom werd deze gedenk- plaat op 19-5-1965 onthuld door mr. J. C. Bührmann, burgemeester van Velsen" staat er op de plaat, die te voorschijn kwam toen na de druk-op-de-knop de ver sierde bekisting door een kraan omhoog gehesen werd. In zijn aan de officiële handeling voor afgaande toespraak herinnerde burgemees ter Bührmann er aan, dat het bestuur van de Vereniging voor Nijverheidsonderwijs in Kennemerland reeds sedert 1953 heeft getracht het onderwijs aan de technische school te IJmuiden te reorganiseren. En wel in die zin dat dit zou kunnen worden uitgebreid met een voorbereidend leerjaar. De burgemeester achtte dit voorbereiden de jaar, waarin een voor alle leerlingen gelijk lesprogramma geboden wordt, van bijzonder grote betekenis voor de vorming van die leerlingen tot volwaardige mede werkers in het huidige gecompliceerde ar beidsproces. In dat voorbereidende Jaar nl. valt de nadruk vooral op de ook voor de toekom stige handarbeider zo belangrijke algeme ne vorming. Daarnaast zal veel aandacht worden besteed aan het ontwikkelen van creativiteit en handvaardigheid. „Mijns in ziens ligt daar de grote betekenis van de nu mogelijk wordende koersverandering in ons technisch onderwijs, dat de persoon lijkheidsvorming hierin zo'n voorname plaats zal krijgen." Het bestuur heeft in de voorbereidings periode de vernieuwing van het technisch onderwijs op de voet gevolgd, zo zei de burgemeester ook. In het schooljaar 1964- '65 werd een begin gemaakt met de omzet ting van de twee- in een driejarige cur sus en van de drie- in ,een vierjarige opleiding. Men staat thans aan de vooravond van de algehele vernieuwing van de school. Daarmee zal Velsen en gezien de cen trale ligging van het gebouw eigenlijk Het onthullen van de gedenkplaat. Met een druk op een knop zorgde burgemeester Bührmann er voor dat de bekisting van een betonko lom omhooggetrokken werd en de gedenkplaat zichtbaar werd. de gehele IJmond een moderne school rij ker worden. Het technisch onderwijs zal hierdoor tot grotere ontplooiing kunnen komen, in het belang van de opgroeiende jeugd èn van het bedrijfsleven in dit ge bied. Ir. G. J. Kluck, voorzitter van het schoolbestuur, had na zijn welkomstwoord zijn grote erkentelijkheid betuigd aan bur gemeester Bührmann en diens college voor alle hulp van die zijde ontvangen bij het streven de gemeente Velsen zo spoedig mogelijk te heipen aan een moderne tech nische school. De zeer forse uitbreiding betekent prak tisch een verdubbeling van de capaciteit en die gaat gepaard met het scheppen van de mogelijkheid op moderne wijze onder wijs te kunnen geven aan circa zevenhon derd jongens uit de IJmond. De heer P. L. Hubbeling, directeur van de school (welke school in 1969 vijftig jaar bestaat) gaf op de bouwplaats ook uiting aan zijn vreugde over deze dag. Een vreugde die niet getemperd werd door het feit, dat hij voor het onderwijs rommelige maanden voorzag door het slopen en uit breken. Burgemeester Bührmann wees in zijn toespraak ook op de invloed, die vooral de nu in aanbouw zijnde noordelijke nieuwe vleugel van de technische school zal hebben op het algemene straatbeeld. Onder archi tectuur van de heer G. J. Veld kamp uit Santpoort zal de situatie op de hoek BriniostraatDe Noo straat zo gaan worden. Het gehele bouwprogramma voor de technische school te IJmuiden zal in drie fasen worden uitgevoerd. Doen zich geen onverwachte stagnaties voor dan zal de eerste bouwfase eind 1965 begin 1966 ge reed zijn. In eerste instantie worden op de hoek Briniostraat-De Noostraat twee moderne gymnastieklokalen boven elkaar gebouwd, met de daarbij behorende 48 douchecellen. Straks zullen overdag ook de leerlingen van de huishoudschool voorlopig gebruik kunnen maken van deze lokalen. Na schooltijd zullen de lokalen onder be paalde voorwaarden ter beschikking staan van verenigingen e.d. Onder de wasgele genheden komt de kelder voor de centrale verwarming. Aan de Troeistraweg (achter de school) worden ondergebracht de afdelingen sani- tair-monteur, huis- en dekoratieschilderen (met spuit-, lak- en droogkamer), elektro- montage (met speciale meetkamer voor elektrotechniek) timmerwerkplaatsen, ma chinale houtbewerking en een stellokaal voor het bou wkundig timmeren. In de tweede fase (1966-1967) wordt het oude praktijkgedeelte gesloopt. Op de vrij gekomen plek komen o.a. de afdelingen autotechniek, constructiebankwerken, auto geen- en elektrisch lassen, metaalbewer- ken, fijnmetaalbewerken. Ook een apart in structielokaal, de grote hal en de garde robe, tekenzalen met daarboven het over blijflokaal met 450 zitplaatsen, toneel en buffet. In de derde en laatste fase (1967-1968) wordt het hoofdgebouw genoderniseerd. Dit gebouw zal een algehele gedaantever wisseling ondergaan. Hierin worden onder gebracht de nieuwe handvaardigheidsloka len (eerste algemene leerjaar), lokalen voor vaktheorie, natuurkunde-mechanica en algemeen onderwijs. Er kompn ook een aparte permanente zaal voor visueel onder wijs, centraal sanitair, dokter- en onder- zoekkamer en de kamers voor bestuur, di recteur, adjunct-directeur, leraren en ad ministratie. Gezien de uitgestrektheid van de ver nieuwing zal een modem omroep- en sig naalsysteem worden aangebracht. De in ventaris van de school wordt aangepast volgens de richtlijnen van het ministerie. Parallel met dit bouwwerk heeft de in voering plaats van het eerste algemeen leerjaar. Dat betekent, dat de adspirant- leerlingen niet meer de leeftijd van twaalf jaar en acht maanden behoeven te heb ben bereikt om te worden toegelaten. Maassluis heeft als vissershaven weer afgedaan. De beide vissersvaartuigen Maassluis 3 en Maassluis 4, hekkotters, die Massluis als thuishaven hadden, zijn verkocht naar Mozambique (Zuid-Afrika). Hiermede zijn de laatste vissersvaartuigen uit Maassluis weer verdwenen. Gistermiddag werden beide hekkotters aan dek gestuwd van het Engelse motor schip Inventor, waarmee zij de reis naar Mozambique maken. Eigenaar van de schepen was de scheepswerf De Haas, die beide schepen exploiteerde op experimen tele basis. Volgens woordvoerders van de kopers van de schepen uit Mozambique zullen de schepen door de inheemse bevol king worden geëxploiteerd. Het technisch ontwerp, aldus de woord voerder van de scheepswerf, is een succes alleen de verkoop van dergelijke vaartui gen in Nederland kwam niet op gang, doordat de economische gang van zaken in de visserij geen aankopen toelaat. Burgemeester Bührmann kreeg deze middag ook een geschenk en wel een door leerlingen van de technische school vervaardigd pennebakje met een ver zilverd trof feit je. Volkomen geschikt voor mijn kamer in het nieuwe stadhuis was het commentaar van de burge meester, die deze aardige attentie met zichtbaar genoegen aanvaardde. In IJmuiden is dezer dagen opgericht de bond van gepensioneerden bij de Ne derlandse spoorwegen, tram- en ander ver voerspersoneel. Bij de oprichtingsvergade ring in het patronaatsgebouw werd het bestuur als volgt samengesteld. Voorzitter A. Drommel, Knaalstraat 265, secretarit J. de Jong, Eksterlaan 33, penningmees- teresse mevr. M. G. Berne-Weel, Plein 1945 13, commissaris J. G. C. Koopman, Tuindersstraat 51. GROENTEVEILING BEVERWIJK De noteringen op de Beverwijkse groen teveiling waren: andijvie 130140, asperge 110280, aardbeien 110125, bloemkool 40110, spinazie 4085, sla 627, rabar ber 822, radijs 6,518, prei 3054, was- peen 2572, postelein 4565, raapstelen 420, rode kool 2832, tomaten 130140, bospeen 90110. Huui voor bruiloften, par tijen, vergaderingen en2 onze intieme feestzaal Vraagt pr - opgave Marktplein 2, tel 4583 Camping Industry brengt u rechtstreeks kampeer- en bungalowtenten in elke ge wenste uitv. Gemakk beta- lin. Vraagt vrijblijvend inlich. Doelstr. 10, Haarlem. Gevr. werkster voor maandag en vrijdagmorgen Marnixl. 1, Driehuis. Tel. 6502. Vaste bijverdienste. Voor de wekelijkse bezorging van be kende dames en familie tijd schriften en de verkoop van populaire boeken kunnen wij te IJmuiden. een actieve be- zorger(ster) gebruiken. Br. met vermelding van leeftijd en beschikbare tijd te zenden naar Postbus 20 te Alkmaar. Bezorgers(sters) gevr. voor ochtendblad. W. a. Zeeërw. 87 Voor onze gezellige winkel zoeken wij een vriendelijk winkelmeisje. (5-daagse w.w.) Kom eens praten bij Loen- dersloot, L. Nieuwstraat 435. B.z.a. nette werkster voor de ochtendu. f 2.50 p.u. Brieven L 2835. Merck Sharp Dohme n.v., Nijverheidsweg 60-62, Hrl. vr. chemische vaklieden en chemische hnlparbeiders v. d. ploegendienst. Lft. 25-45 jr. Pers. aanm. dagel. tuss. 14- 16 uur. Besch. leerl. kapster gevr. Fedora Coiffures, Rijksstr.w. 459. Tel. 55923. Stuurt u ons dan minstens tien dagen voor uw vertrek een briefkaart en doe het als volgt Naam Vast adres verzoekt toezending van IJMUTDER COURANT naar-• Met ingang van - t/m Ter voorkoming van fouten en gezien de grote drukte gedurende de zomer maanden kunnen vakantie-adressen NIET TELEFONISCH WORDEN OPGENOMEN Als u de krant per week betaalt, wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantie-weken vooruit aan de bezorger betalen AFD. ABONNEMENTEN Gevr. net meisje voor de huish. v. 9-1 u. Mevr. Bak ker, Cronjéstr 9, IJm-W.est. Voor spoedige indiensttr. ge vraagd v. b(j r(j den en andere werkzaamh.. Bij voork. ib.v. v. rijbew. C. Bakker, Bierh. Cronjéstr. 5-7-9, IJm.-West. Thuiswerk gevr. onverschil lig wat. Br. L. 2828. Merck Sharp Dohme Ned. n.v. Nijverheidsweg 60-62, Haarlem, vr. voor spoedige indiensttr. een magazljnbed. en een voorheftruckchauff., Lft. 20-30 j. Pers. aanm. aan bovenstaand adres. Gratis jonge honden. Af te halen Ahornstr. 31. Atelier vr. naaisters en leer ling-naaisters, opmaaksters en inpaksters. Bizondere belo ningsregeling en premie- spaarfonds. Soil. Prof. Don- derslaan 106, Hrl. Schalkw. Huur een koelkast v. f 12.75 p.m. zonder vooruitbet., met recht van koop. Vandaag be steld, morgen bij u thuis. Bel dan vóór 6 uur 020-249767 en 's avonds 02964-18664. Kostuums naar maat, confec tiekostuums, regenjassen, suède kleding voor d en h. (ook n. maat). Betaling v. f 20 p. m. af. Coupeur bezoekt u aan huis. N.V. The London style, Hemonylaan 26, Am sterdam. Tel. 020 - 79 47 61. Tijdelijke aanb. windscher men v.a. f 17.50. Camping In dustry Doelstr. 10 Hrl. Huur Philips-televlsie voor 25.95 p.m. z. vooruitbet. maar met recht van koop. Morgen al bij u thuis. Bel dan vóór 6 u. 020-249767 en 's avonds 02964-18664. Caravanluifels en aanbouw tenten. In elke gewenste uitv. Camping Industry Haarlem, Doelstraat 10, Haarlem. Verhuur v. rijwielen, brom fietsen, scooters. Tev. in- en verkoop. Wielders, Rozenstr. 63, Haarlem (winkel naast Rutecks) tel. 21601. Veel geld voor uw gebruik te meubelen bij aankoop nieuwe rechtstreeks van fabr. Enorme keuze, elke prijsklasse, le klas afwer king. Betaling in 6 mnd. rentevrij. Vraagt vrijbl. catalogus, postbus 538, Den Haag. Windschermen effen 24.50 gestr. 17.50. Doelstr. 10, Hrl. Rechtstreeks van fabriek Combinatie en bungalowten ten in elke gewenste uitv. Vraagt vrijbl. inlicht., Cam ping Industry Haarlem, Doel straat 10, Haarlem. Camping Industry Haarlem heeft alles voor de camping. Bungalowtenten v.a. f 298.-, campinggaz, kampeerstoelen tafels, luchtbedden slaapzak ken, enz. Doelstr. 10, Hrl. Vi kilo macaroni Vi kilo pork. Samen 100 ct. Marcelis, Trompstr. 14. Magere ham 150 gr. 79 ct. Marcelis, Trompstr. 14. Literblik abrikozen van 159 v. 129 ct. Marcelis, Tromp straat 14. 2 rollen eierbeschuit 49 ct. Marcelis, Trompstraat 14. Limonadesiroop gr. fles van 109 v. 79 ct. Marcelis, Tromp straat 14. Terlenka kinderrokjes in rose bleu, grijs en zwart-wlt. v.a. 3.50. P. de Ruijter, Textiel, Planetenweg 28. Korte Helanca Jongensbroek jes in grijs, blauw en groen v.a. 7.95 P. de Ruijter Text. Planetenweg 28. Zuiver wollen kinderblazers in rood en blauw van 3 tot 10 jr. v.a. 26.95. P. de Ruij ter Textiel, Planetenw. 28. Jongens spijkerbroeken met speldje. Sterke kwal. v.a. 6.95 P. de Ruijter, Textiel Plane tenweg 28. Robson herenpyjama's en Robson jongensblouses bei de prima van model en af werking en verkrijgb. bij C. Lodder, Driehuis. Een paar nylons gratis op onze kousenkaart bij een to taal van 10 p. nylons, sokken of sportkousen bij C. Lodder, Driehuis. Wie zoekt kent te Loo niet. Wie te Loo kent, zoekt niet. Hele kip aan 't spit f 3.75. Bestel vroegtijdig. Bloem- straat 102. le klas meubelen direct van fabriek. Enorme keuze, lage prijzen. Vrijblijvend bezoek aan toonkamers. Swagerman, Pres. Steynstr. 47, tel. 4769. TELE- RAMA JUNCKER BATAVUS PHOENIX in diverse kleuren v/h F. VONCK Pres. Krugerstraat 65-90 - IJmuiden - Tel. 5433 Plastic golfplaten, 1ste soort, ook in fraaie kleuren, vanaf f 8.50 per m2. Zaanlandsche Houthandel, Kalverstraat 1-3, tel. 7543. Slaapzakken vanaf 29.75; luchtbedden v.a. f 20.90 Grote sortering, 't Sporthuis, Ken- nemerlaan 94. Bando v. elektronisch balan ceren. Trompstr. 8, tel. 2555. llw uitzet koopt u toch van prima kwal. bij C. Lodder, Driehuis. Keukens van 4 verschillende fabrieken leveren wij uit voorraad. „De Houthal" Ken- nemerlaan 159. Bjj Hazenberg hoort hazel noottaart, 4 smaken. 1ste kwal. f 2.75. Grote gezins boterkoek. Tijdelijke prijs f 1.95. Suikervrije koekjes en gebak. Pudding met saus 65 ct. en per Vt en hele liter f 2.25 en f 4.-. Hazenberg mm heerlijk! W(j maken alle sleutels. Fa. N. P. Zwager, Kennemerlaan 77, tel. 5607. Filatelisten. Heeft u manco's. Wij hebben veel losse zegels. Wij vragen steeds goede ver zamelingen te koop. Sigaren- en postzegelhandel G. Bakker Snelliusstraat 53. Telef. 5053. IJmuiden. Uw t.v. defect? Bel 7849 (ook 's av.) en wij komen dir. W. F. Harrems, Steenbokstr. 17. Originele Valencia pinda's, altijd vers, eigen branderij. Marcelis, Trompstr. 14. B(j aankoop 3 gloeilampen een Philips speldje. De Vil der, Velgerduinweg 173. Slijterij „Flora", Zeeweg 115, tel. 5307: 1 fles orig. Schotse whisky f 12.50. Aquaria liefhebbers. Grote sortering tropische zoet- en zoutwater vissen, ca 100 s. Bez. vrljblijv. onze vissen- afd. Vogelspeciaalzaak „De Vogelaar" Wijk aan Zeeërw. 101, IJm., tel. 0 2550 8124. Voor uw t.v.-reparaties D .de Vries, Steenbokstr. 9, telef. IJm. 6244 (ook 's avonds). In de Volendammer Viswin kel iedere dag IJsselmeerpal. en verder alle andere soorten verse, gerookte en gebakken vis. U kunt ook vis bij ons laten bakken. E. Molenaar. Cepheusstr. 29, tel. 8620. Te kp lange bruidsjapon mt. 40-42. Adr. vern. bur. v d. bi. Te kp. motor 200 cc NSU super lux. Ook te ruilen voor goede bromm. v. Speijkstr. 42 Te kp. agb. citroen 2 cv., eind '57, i.z.g.st. Verl. v. Themaat- laan 6, Velsen-Z. Te kp. Ford Taunus 15 m. i.g.st. van onderh. nieuwe motor, banden 80"It. 950.-. Kennemerl. 133 tuss. 6-8 u. Te kp. 6 stoelen met tafel en 4 crapeauds. Plutostr. 16. Te kp. zw. kolenhaard (pr.). Na 5 u. Zeeweg 303. Te kp. opklapbed 2-persoons, 17.50. W. a. Zeeërw. 126. Te kp. tandem (Eysink) met eitje (Berini). Zandersstr. 28. Te kp. fiat 600. G. Ras, Orion- weg 125, IJm., na 6 uur Te kp. teakhouten langzaam- werkende electr. wasmach. m. „Acme"-wringer. Pr. bill Kompasstr. 61. IJmuiden. Te kp. Zundapp Bella scooter z.g.a.n. 7000 km. gel. Te bevr Terrasweg 60, Santpoort-N Agb. harmonium 13 reg. 8" Uiterste prijs f 75.- Bakker straat 16.. 2475 Twee windjacks-in-één: reversible, dus aan twee verschillend gekleurde kanten te dragen. Geheel dubbel poplin - en natuurlijk waterafstotend. Met capuchon en tricot manchetten. In rood/zwart, geel/ zwart, bleu/blauw en rood/blauw. Maten 36 - 46 Normaal 34.75, als speciale aanbieding: 24.75 75 jaar uw Modehuls uwi ia imiw mjen» «el»

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4