Voorwaardelijke straf voor agent die dodelijk schot loste AGENDA LOOP VRIJ IN EN UIT Helderse „brood-affaire voor de zeekrijgsraad KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO J en bondig^) Ittaranka /Meubelen rRESLONG-HILLEGOM Senegal onderscheidt minister Luns en dr. Mansholt Nieuwe tarieven van makelaars Kiezers toonden weinig interesse Jaar en drie maanden voor boekhouder wegens fraude Zachter weer II Maranka Me aarlem Is VRIJDAG 21 MEI 1965 2 Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk E R R E S CENTRIFUGES v.a. 159.- H ARTENDORP Rijnmondforum Schipper overleden aan verwondingen De vliegramp bij Cairo VROUWELIJKE KANTOORBEDIENDE NOORD-ZUID-HOLLANDSE VERVOER MAATSCHAPPIJ n.v. WEERRAPPORTEN -s' si 3 zw z Een 51-jarige hoofdagent van politie uit Boxtel is door de rechtbank te 's-Herto- genbosch veroordeeld tot drie maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar. Hij had op 6 mei voor deze rechtbank terechtgestaan omdat op 15 december 1964 door een schot uit zijn dienstpistool de landbouwer A. Olisla- ger om het leven is gekomen. De officier van justitie had toen tegen hem drie maanden hechtenis geëist. De rechtbank heeft noch de primair ten laste gelegde opzet tot doden, noch roeke loosheid bewezen verklaard. Zij heeft ver dachte veroordeeld wegens „het aan zijn schuld de dood van een ander te wijten hebben, gepleegd in de uitoefening van enig beroep." De rechtbank overwoog dat de verdach te ondanks zijn onbedrevenheid als pistool- schutter en ondanks zijn lichamelijk ge brek tot op de dag van het onderwerpelijk voorval met het verrichten van politie dienst te velde belast is gebleven. Zijn superieuren hadden kunnen en moeten we ten dat deze vrijwel steeds individueel in een jachtveld optredende politieambtenaar met het hem in 1963 uitgereikte Beretta- pistool slechts eenmaal' had geoefend. Hij Advertentie dagelijks diner-dansant dinsdags kabaret onbeperkt kip eten 7.00 zalen voor partijen tot 1000 personen reserv. 02520 - 5347 'S MAANDAGS GESLOTEN had daarbij van geringe vaardigheid met dit wapen blijk gegeven. Bovendien was de hoofdagent reeds tal van jaren behept met een zijn bewegingen ernstig bemoei lijkende kwaal, waarvoor hij voor decern ber 1964 reeds vijftien maal operatief was behandeld. De rechtbank zei verder dat de verdach te niet tijdig op de hoogte was gesteld van de bestaande bevoegdheid van ver schillende personen om met gebruikma king van kunstlicht te jagen op terreinen, waar juist hij met het uitoefenen van toe zicht was belast. De minister van Buitenlandse Zaken van Nederland, mr. J. M. A. H. Luns, is be noemd tot grootofficier in de nationale or de van de Westafrikaanse republiek Sene gal, evenals zijn Belgische ambtgenoot, de heer P. H. Spaak, en de Nederlandse vi- ce-voorzitter van de Europese commissie van de Europese Economische Gemeen schap, dr. S. L. Mansholt. Voor alle leden van de Nederlandse bond van makelaars in onroerende goederen hypotheken en assurantiën treden op 1 ju li de nieuwe tarieven en voorwaarden voor het verlenen van bemiddeling in werking. De nieuwe regelingen maken een eind aari de mogelijkheid van verwarring bij ma keiaar en publiek over de vraag welk re gionaal tarief toepasselijk is. Dit heeft de voorzitter van de N.B.M. de heer F. Ph. van der Stijl, meegedeeld in een rede op het landelijk tweedaags congres in Zwolle. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Theater met „Uburleske" van Alfred Jarry. Regie: Hans Croiset. M.m.v. Elise Hoomans, Hans Tiemeyer e.a. Zaterdag 20 u.: Toneelgroep Centrum met „De gedach te" van Leonid Andrejev. Regie: Walter Kous. M.m.v. Elisabeth Andersen, Guus Hermus e.a. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Met x'n neus in de boter", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zaterdag ook_14 u.: „You are never too young", a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De verleidster van Parma", 18 j. Zaterdag 23.30 u.: „Zweedse meisjes in Parijs", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Rio Conchos", 14 j. Minerva, 19.30 u.: „Gejaagd door de wind", 14 j. Zaterdag 14.30 u.: „Dansmees ters", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Jouw beurt schatje", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het geweten van het westen", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Muriel", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Prentenkabinet: Expositie van poppen van Maja Alexander en Trudy de Ruyter. Tot 14 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. en tot 16 mei ook 's avonds van 20.30-23 30 u. Bisschoppelijk' Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 1012.30 u. en van 13.3017 u.; zon- en feestdagen van 1417 u. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Helga Schuszheim. Tot 1 juni. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van werken van Dirk jan Ribbeling en W. Vogel. Tot 23 mei. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klas siek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Museum Van Looy (Kamperlaan): Expo sitie door K.Z.O.D. Dagelijks van 1017 u. en zondag van 1417 u. Tot en met 24 mei. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werken van Poppe- Damave en keramiek van Rob den Tonke- laar. Dagelijks geopend van 9.30-18 u. Tot 4 juni. Openluchttheater (Bloemendaal)Expo sitie van werk van Bloemendaalse kunste naars. Dagelijks geopend van 10-17 u. en zondag van 14-17 u. Tot 5 juni. Academie '63 (Koudenhom): Openstel ling der ateliers ter kennisname van het werk van deelnemers. Dagelijks geopend van 13-19 u. Tot 13 juni. Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend "an 9-21 u. BEVRIJDINGSTENTOONSTELLING Vishal en Vleeshal (Grote Markt): „De Jaren '40-'45". Dagelijks geopend van 9-17 u. en op woensdag, vrijdag en zaterdag ook van 20-22 u. Zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot 8 juni. DIVERSEN Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat): Tot en met zondag 23 mei van 20-01 u.: Cobi Schreijer. Gasten: Colin Wilkie en Shirley Hart Circus Toni Boltini, vandaag Orionweg- Delftlaan 16.15 en 20.15 u., zaterdag en zondag Koningin Wilhelminalaan, „Dreef- zicht": 14.45 en 20.15 u.: Circusshow 1965. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 21 MEI City, 20 uur: „Te rijk om los te lopen" Stadschouwburg, 20 uur: „Geen alibi voor moord". Herv. Kerk, Kanaalstraat IJmuiden, 20 uur: „Mannenkoor IJmuiden", concert. Felison, Heidestraat 45 IJmuiden, 19.30 uur: Lezing over pottenbakken. ZATERDAG 22 MEI City, 19 en 21.30 u.: „Te rijk om los te lopen". Stadsschouwburg, 20 u.: „Geen alibi voor moord". Kop Vissershaven, bij gelegenheid van de Dag van de Nederlandse Zeevisserij, zijn de vissersvaartuigen bevlagd. Muzieknis, Burg. Rjjkenspark, Santpoort in de Muzieknis openluchtfestival. Pav. Schoonenberg, 9.30 u.: Start Rijmon- ders-puzzelrit. Felison, Heidestraat 45, IJmuiden, van 14 tot 17 uur: expositie van werken van Chabot. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 10 tot 12 u. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 10 tot 12 en 14.30 tot 17.30 u.: filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. VRIJDAG 21 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur „Freddie en het lied van de prairie". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Politie post Reeperbahn". W.B. Theater, 20 u.: „Als moordenaar gebrandmerkt". Stadskantoor, 20 u.: Begroetingsavond. Hervormd Verenigingsgebouw, Schans, 20 u.: 10de Jeugd-muziekconcours. Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie werken van de heer Kraaijpoel van de Haarlemse schilders „De Groep", geopend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30 tot 21.30 u. Openbare leeszaal, H. Burgerstraat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.j r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 uur. ZATERDAG 22 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Freddy en het lied van de prairie; 23.30 u.: „Hun laatste ontmoeting". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Als moor denaar gebrandmerkt". W.B. Theater, 20 uur: „De mysterieuze Dr. Lao". Huize Adrichem, Heemskerkerweg, 14 u.: teken- en schildercursus voor leerlingen van het St. Lucasgilde. Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie werken van de heer Kraaijpoel, van de Haarlemse schilders „De Groep", ge opend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30-21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 u. Advertentie Gen. Cronjéstr. 43, Haarlem - Tel. 52760 De Rijnmondkiezers hebben donderdag avond bijzonder weinig belangstelling ge toond voor een uniek gebeuren in de poli tieke geschiedenis van Nederland: een po litieke propagandabijeenkomst in Rotter dam aan de vooravond van de verkiezin gen, belegd door zeven politieke partijen: A.R.P., C.H.U., C.P.N., K.V.P., P.v.d.A., P.S.P. en V.V.D., die elk met twee kandi daten voor de Rijnmondverkiezingen zit ting hadden in een forum, dat vragen be handelde van de kiezers over Rijnmond kwesties Voor de C.P.N. was het een glorie-avond, omdat deze partij via een directe televisieuitzending, verzorgd door de K.R.O.-actualiteitenrubriek „brandpunt voor de eerste keer partijpropaganda in de Nederlandse huiskamers kon brengen. De vragen, die het uit twaalf leden be staande forum, gepresideerd door prof. J. ter Hoeven, hoogleraar in de sociologie aan de Economische Hogeschool te Rotter dam, te behandelen kreeg waren van uit eenlopende aard. Bij de beantwoording daarvan bleek dat de verschillende partij programma's voor de op 2 juni te houden Rijnmondverkiezingen geen grote politieke tegenstellingen aantonen. De Boerenpartij, Het Gereformeerd Po litiek Verbond en de Staatkundig Gerefor meerde Partij hadden aan de oproep om deel te nemen in het forum geen gehoor gegeven. Het forum behandelde vragen over de al of niet te grote macht van Rotterdam in de toekomstige Rijnmond- raad, de wenselijkheid van uitbreiding der bevoegdheden van de raad en het pro bleem van de onverenigbare functies. Op merkelijke dingen zeiden daarbij de woordvoerder van de P.v.d.A.: „In ons programma heeft de bestrijding van de luchtverontreiniging een hogere prioriteit dan de woningbouw," en die van de A.R.- C.H.U.-woordvoerder: „Rijnmond moet niet al te veel inhoud gegeven worden." De heer Koreman, die schipper was van het begin mei in de Rijn gezonken mo torschip „Dacapo", is aan de destijds op gelopen verwondingen overleden. Zijn echt genote en twee kinderen waren omgeko men, toen het schip zonk. DEN HAAG De KLM heeft bericht ontvangen, dat zich in het Pakistaanse verkeersvliegtuig dat donderdagmorgen bij Cairo is verongelukt, waarbij niet zo als eerst gemeld was 121, maar 119 men sen zijn omgekomen, geen Nederlanders bevonden. Advertentie ANEGANG 39 - HAARLEM TELEFOON 1 63 40 Komt u rustig eens binnen kijken, het geeft u geen enkele verplichting. Wat in Den Helder bekend staat als de „brood-affaire" is gisteren tijdens een urenlange zitting door de zeekrjjgsraad in Den Haag behandeld. Zes onder-officieren van de Koninklijke Marine, allen met een uitmuntende staat van dienst, moesten zich verantwoorden voor knoeierijen bij de le veranties van brood en dergelijke, waar bij zij giften van leveranciers hadden aan genomen, giften, die uiteindelijk door het rijk werden betaald. Zij kregen gevange nisstraffen, maar werden niet ontslagen. De onderofficieren hadden geschenken als radio's, drank, blikken vruchten, een fiets, dekens, auto-accessoires en geld aan genomen van een knecht van de bakkerij, die brood leverde aan de Koninklijke Ma rine. Deze goederen werden betaald door het bestellen van méér brood door de be trokkenen dan nodig was voor het voeden van de manschappen en dan werd gele verd. Beklaagden hadden deze frauduleuze handelingen allen onafhankelijk van el kaar gepleegd, maar alles was feitelijk te rug te voeren op het feit, dat in de jaren, waarin zich de feiten afspeelden (1963-'64), de verkeerde gewoonte bij de Marine be stond dat in plaats van brood ook andere artikelen door de bakkerij werden gele verd, die echter als brood werden afgere kend. Een dergelijk geval had in 1956 al eens tot een veroordeling geleid. Toen de ze misstand werd opgeheven, waren de beklaagden tot hun daden gekomen. De president van de zeekrijgsraad, mr. Advertentie Op ons hoofdkantoor te HAARLEM is plaats vuoi een leeftijd 17 tot en met 21 jaar. ULO-diploma vereist. Goede beloning en prima sociale voorzieningen. Vrij vervoer op het gehele lijnennet. Onze afdeling Personeelszaken zal u gaarne alle inlichtingen verstrekken. LEIDSEVAART 396 - HAARLEM - TELEFOON 18460 A. J. Veldman, noemde het een droevige zaak met zoveel ontrouwe marinemannen te worden geconfronteerd. De fiscaal, mr. H. A. van Ee, vond het eveneens een bij zonder ernstige zaak en vorderde in alle gevallen enkele maanden gevangenisstraf met ontslag uit militaire dienst. De zee krijgsraad veroordeelde de onder-officie ren ten slotte tot onvoorwaardelijke gevan genisstraffen, variërende van vier tot twee maanden, maar ontsloeg hen niet uit de dienst. De rechtbank te Amsterdam heeft een vijftigjarige boekhouder uit Amsterdam wegens fraude veroordeeld tot een gevan genisstraf van een jaar en drie maanden Verdachte had in de functie van tijde lijk boekhouder bij de n.v. Simon-Europa bankgiroformulieren en postgiroformulie ren vervalst door deze te ondertekenen met de naam van de directeur. De for mulieren vulde hij in met overschrijvings opdrachten aan kennissen of familie, tot in totaal een bedrag van 35.000. Tegenover de personen die deze bedra gen op hun rekening kregen verklaarde hij dat hij het geld om bepaalde redenen liever niet op zijn eigen rekening liet overschrijven. Een van die redenen zou betrekking hebben op de belasting. Door middel van deze verdichtsels kreeg hij hen ertoe hem het geld af te dragen. De boekhouder had het gehele bedrag opge maakt aan drank, uitgaan, het kopen van een auto en het betalen van oude schul den. De directeur van de nv ontdekte zelf het verschil van 35.000 in de boeken. De personen, op wie de hoge bedragen waren overgeschreven, waren hierdoor ook in moeilijkheden gekomen omdat de nv te rugbetaling van het geld verlangde. Antilliaanse landdag. Op tweede pinkster dag zal in Berg en Bos te Apeldoorn een Antilliaanse landdag worden gehouden. Het is de bedoeling van de organisatoren van deze landdag dat de in Nederland werkende of studerende Antillianen te zamen met Nederlanders feest vieren. 243. „Hoe liep het af?" vroeg Bram in spanning. „Erg best", zei de vriendelijke verteller. De jagers verschrikten de vogel, die Sin- bad de Zeeman liet vallen, en toen de ja gers eenmaal het verhaal van Sinbad had den gehoord mocht hij alle diamanten hou den, die hij nog snel in zijn zakken had ge stopt. Van het geld, dat Sinbad voor die diamanten kreeg, heeft hij jarenlang de kinderen van Bagderaibad te eten gege ven. Maar de diamenten raakten op en Sinbad besloot opnieuw naar het Dal der Diamanten te reizen. Hij kwam nooit te rug. En nu hebben de kinderen honger." „Wat een verhaal om op te schrijven", zei Brammetje zuchtend. „Het heeft in de Duizend en Eén Nacht gestaan", verzekerde de man. „Dat heb ik gelezen, maar dit verhaal herinner ik me niet", zei Brammetje en de ander sprak beleefd: „Ach, dan is het misschien nét in de Duizend-en-Tweede Nacht verteld." „Dat is verder onbelangrijk", zei Bram metje. „Want ik zal tóch niet de tijd heb ben om dat verhaal te schrijven. De kin deren in deze stad moeten te eten heb ben en de barmhartige Sinbad moet worden geholpen. Ik ga hem zoeken De man met de tulband slaakte een kreet. „Die reis is levensgevaarlijk!" „Kan me niet schelen", zei Bram. „Het is mijn plicht Sinbad te redden!" VOORUIT, 2E6R08, AIA DE VLA666ST0K STAAT, SCHILDEREN WE HET ONDERSTE D66U> HALLO, IK BEN HIER 86VEN -Op- 66 PAST, I IC ROETSJ NAAR BENEDEN OEI, WAT ZWAAR'. NEEN, NIET NAAR BENE 46 MO ET WACHTEN, TOT DE VERf DR006 IS' D6N6U4D6N! 1790-A. Orang-baby. In het dierenpark „Wasse- naar"*is een orang-oetanbaby geboren. Het aapje is het eerste jong van moeder Nona, tien jaar, en vader Buil, elf jaar. Nederlandse gemeenten. Mr. H. J. Wytema, burgemeester van Alkmaar, is aan het slot van de te Assen gehouden tweede congresdag van de vereniging van Ne derlandse gemeenten benoemd tot voor zitter. Hij volgt mr. H. A. M. T. Kolf schoten, burgemeester van Den Haag, op, die benoemd is tot ere-voorzitter van de vereniging. Zien in bijna duister. In Delft is een in ternationale studieconferentie gehouden van wetenschapsmensen op het gebied van de visuele waarneming. Zij hebben zich teraden over de problemen verbon den aan het zien in bijna duister. Die problemen interesseren medici, scheeps- navigateurs en piloten, militairen en fa brikanten van optische apparatuur. Buitenlandse arbeiders. Het Tweede-Ka merlid de heer Slotemaker de Bruine (P.S.P.) heeft aan de ministers Den Uyl en Vrolijk vragen gesteld naar aanleiding van een E.E.G.-rapport, dat Nederland nog ruim 10.000 buitenlandse arbeiders zou moeten aantrekken. Het Kamerlid vraagt of, ter verkleining van het wel vaartsverschil tussen Nederland en de landen van de herkomst van de buiten landse arbeider, niet beter Nederlands kapitaal in die landen kan worden be legd. Advertentie Gearriveerd in onze etalages de allernieuwste ZOMERSHIRTS Inderdaad: wat morgen nieuw wordt, vindt u nü reeds bij van Zijl's. Bovendien is de keuze zo groot: alle zomerse kol- lekties van Trenco, Fablo, Elmior, Melka vindt u in één zaak bijeen. Dat is het voordeel bij Van Zijl's. Priizen van 13.90 tot 27.50 ANEGANG V >VWW^WVWVWWWWWWWWWWWVWWW¥VW twwvwvwwwwwvwvwvwwwwwwwvwvwn Het K.N.M.I. deelt mee: Een gebied van hoge luchtdruk heeft zich over West- en Midden-Europa uitge breid. Het beheerste vannacht ook het weer in ons land, waardoor vrijwel over al in de oostelijke provincies nachtvorst voorkwam. De laagste aan de grond geme ten temperatuur, 4 graden onder nul, werd gemeld door het vliegveld Volkel. Het hogedrukgebied verplaatst zich in oostelijke richting. Daardoor is de wind zuidelijk geworden en vindt aanvoer van zachtere lucht plaats. Het wordt morgen warmer dan vandaag. Een via de Britse eilanden opdringend frontensysteem zal tot de avond wat hoge bewolking veroor zaken, maar het weer blijft in het alge meen zonnig en de kans op regen is nog klein. Maximum-temperaturen 00 •-S et binnen- en buitenland. •Q 3 d Neerslag: laatste 24 uur. t> hl O V «J Den Helder licht bew. z 11 0 Ypenburg onbewolkt zzw 14 0 Vlissingen onbewolkt Z 14 0 Eelde licht bew. Z 11 0,2 De Bilt onbewolkt Z 12 2 Twente onbewolkt Z 11 5 Eindhoven onbewolkt z 13 0,2 Z.-Limburg onbewolkt z 12 0 Helsinki licht bew. 10 2 Stockholm onbewolkt nw 13 0 Oslo licht bew. windst. 14 0 Kopenhagen licht bew. w 11 0,1 Aberdeen zwaar bew. z 0 Londen zwaar bew. ozo 0 Amsterdam half bew. 12 0,1 Brussel onbewolkt zzo 14 0 Luxemburg onbewolkt no 12 0 Parijs onbewolkt windst. 15 0 Bordeaux onbewolkt ono 15 0 Grenoble half bew. windst. 16 0 Nice half bew. n 18 0 Berlijn onbewolkt nw 11 1 Frankfort onbewolkt ono 13 0 München onbewolkt windst. 11 3 Zurich onbewolkt nw 12 0,1 Genève onbewolkt no 14 0 Locarno half bew. O 22 6 Wenen zwaar bew. n 13 0 Innsbruck geheel bew. windst. 12 0,# Bei"rado zwaar bew. nno 0 Athene half bew. windst. 23 0 Rome regen windst. 22 0,4 Barcelona onbewolkt windst. 20 4 Madrid zwaar bew. windst. 24 0 Mallorca licht bew. windst. 22 0 Lissabon licht bew. nw 21 0 Zaterdag 22 mei Zon op 4.37 uur, onder 20.37 uur. Maan op 1.51 uur, onder 10.15 uur. Maanstanden 23 mei 15.40 uur laatste kwartier. 30 mei 22.13 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 21 mei Hoog water 7.17 uur en 19.43 uur. Laag water 2.49 uur en 15.09 uur. Zaterdag 22 mei Hoog water 8.06 uur en 20.35 uur- Laag water 3 30 uur en 15.52 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ia 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2