De opdrachtgevers moeten de kwaliteit van wonen bepalen! COROLY COR OLY C0R OLY JONGENS KLEDING .UITGAAN IN HAARLEM- Merk- bromfietsen ƒ50.- tot ƒ150-. ederland Landdag vrouwen-adviescommissie in het Stadskantoor van Beverwijk Een halve eeuw „Goede Raad" Gemeenschapsraad wordt stichting Nederlands schip redt Fransen Modehuis Hélène •rV PASSEN KOST NIETS BIJ Havenberichten SPORTRIJWIELEN AUTO-ACCESSOIRES GROTE MATEN (t/m. 56) IN JEUGDIGE STIJL VRIJDAG 21 MEI 1965 7 1i;p3^j I Leejbaarheid A. VAN DEN BERG Op excursie GROTE KEUS en MODIEUS! Japonnen - Deux-pièces - Rokken - Blouses TENTOONSTELLINGEN TONEEL MUZIEK CABARET DIVERSEN JAZZ i f 1 II i J ff Tijdens een voordracht, die hij ken schetste als het weergeven van een per soonlijke mening, heeft de heer A. J. C. Horstman, hoofd van het technisch bureau van de Nationale Woningraad, te Bever wijk gesproken over „De toekomstwaarde van de woning". Hij richtte zich met dit onderwerp tot de deelneemsters aan de landdag van de vrouwen-adviescommissie inzake de woningbouw in Nederland, die samengekomen waren in de „Salie des Pas Perdus" van het Beverwijkse stadskan toor. De kwaliteitsontwikkeling in de woning bouw moet goed tot haar recht komen, vond de heer Horstman en er moet voor gewaakt worden dat de middelen daar voor niet direct verdwijnen in de prijzen- spiraal. In dat verband bepleitte hij een versterking van de invloed van de consu ment. Hij waarschuwde voor een ontwikkeling naar integratie, die uitmondt in een con centratie van beslissingsbevoegdheid, waarbij de kwaliteit van het wonen door de bouwondernemer wordt bepaald in plaats van door de opdrachtgever. Daar mee doelde hij vooral op die bouwonder nemers welke niet zelf bouwen, maar als tussenpersonen met de grote winsten gaan strijken. De heer Horstman belichtte ook de his torische ontwikkeling van de sociale wo ningbouw. Aan het slot van zijn inlei ding wees hij er op, dat de te verwach ten verdere verkorting van de werkweek de noodzaak van de culturele ontwikkeling met zich meebrengt. Die kan niet tot ont wikkeling komen bij woningen en wijken met een gebrek aan „privacy", ondoelma tige afwerking en inrichting, gebrek aan gelegenheid om activiteiten te bedrijven en gebrek aan ruimtelijkheid om de woning. Advertentie de ruimste sortering, de laagste prijzen BREESTRAAT 108 - BEVERWIJK KORT IJMONDNIEUWS Geen spreekuur. De burgemeester van Velsen, mr. Bührmann houdt op maandag 24 mei 1965 en de wethouder van finan ciën, de heer Kolkman, houdt op woensdag 26 mei 1965 geen spreekuur. Advertentie Betaling in overleg. LANGE NIEUWSTRAAT 435 - IJMUIDEN TELEFOON 4654 Het streven moet gericht zijn op een wer kelijke leefbaarheid in woning en wijk, waarvoor hij een aantal punten noemde. Het welkomstwoord op deze landdag werd namens de ontvangende Beverwijkse V.A.C. gesproken door mevr. M. E. Rueb- Soeters. Zij kon ook in het bijzonder be groeten mevr. Kranenburg, de echtgenote van de commissaris der Koningin. Burge meester J. G. S. Bruinsma heette de on geveer 160 dames (en enkele heren) wel kom namens het gemeentebestuur van Be verwijk. Sprekende over het nieuwe stadskantoor zei hij trots te zijn op wat uit de plan nen is geworden. Maar toch wil het ge- Adver tentie voor al uw betere levensmiddelen Voor bij de borrel hebben wfj een speciale sortering in ZOUTJES, o.a. Nibbits, Nibbit cocktail, Verkade. Smith's, Duyvls, Cornuco enz. WIJK AAN ZEEËRWEG 51 In de „Salie des Pas Perdus" van het stadskantoor sprak burgemeester Bruinsma namens het gemeetebestuur de deelneemsters aan deze landdag en de andere gasten toe. Er is wel wat moed voor nodig om je te rich ten tot zoveel dames, vond de burge meester, maar als lid van een college van B. en W. met twintig dochters en zeven zoons ben ik wel gewend met dames om te gaan, verzekerde hij. meentebestuur geen grond geven aan de gedachte, dat dit gebouw het voor de ge meente passende definitieve raadhuis is. De omstandigheden, waarin de gemeente Beverwijk verkeert, zijn te onzeker om voor de bouw van een raadhuis een pro gramma te kunnen opstellen, dat tegen over volgende generaties verantwoord zou zijn. „Wij spreken daarom van ons stadskan toor om daarmee de hoop levend te hou den, dat het een volgende generatie mo gelijk zal zijn nog eens een echt, voor onze gemeente representatief stadhuis te bouwen." De lunch werd gezamenlijk gebruikt in de chr. lts aan de Luxemburglaan. Nadien waren er excursies door de nieuwe wijken van Beverwijk en naar keuze naar damesmodeatelier N.V. Berghaus, de bak kerij van N.V. Winkel, de bloemen- en groenteveiling en deHoogovens. De slot- samenkomst was in „Het Hoge Duin" te Wijk aan Zee. Volgend jaar wordt de landdag te Apeldoorn gehouden. Advertentie de grootste sortering de laagste prijzen bij BREESTRAAT 108 - BEVERWIJK Kerkbestuur en leden van O.L. Vrouw van Goede Raad te Beverwijk, hebben donderdagavond in Lommerlust onder grote belangstelling het vijftigjarig be staan van deze r.k. parochie gevierd. De openingsrede werd uitgesproken door de vice-voorzitter van het comité 50 jaar Goede Raad, de heer M. J. Stelder, die alle aanwezigen dank zegde voor hun be langstelling en in het bijzonder de pas toors, kapelaans en oud-kapelaans, de Eer waarde Zusters, burgemeester Bruinsma en leden van het Beverwijkse gemeente bestuur en naast de kerkelijke colleges ook de vertegenwoordigers van vele ka tholieke instellingen en verenigingen. De heer Stelder gaf daarna een overzicht van de hoogtepunten uit het kerkelijk leven en van de droefheden in deze halve eeuw. Hoofdzaak is dat de mens zich richt op zijn medemens en men zich mede verant woordelijk voelt voor hetgeen er gebeurt in de parochie, aldus spreker. Pater Alexius Wils gaf daarna zijn visie op een parochiegemeenschap in deze tijd, waarin tot uiting kwam, dat er heel wat gewijzigd is bij vele jaren terug, hetgeen de gemeenschap ten goede kan komen. Pastoor H. A. C. Snelders, van de jubi lerende parochie, sprak een aantal spe ciaal genodigden toe en reikte namens de paus onderscheidingen uit aan de heer J. Koelman, die 50 jaar lid is van het pa rochiale zangkoor en aan de heer J. P. W. van Doom, die 25 jaar lid is van het kerk bestuur, beiden werd de versierselen van de Pro Ecclesia Pontifice op de borst ge speld. Burgemeester Bruinsma overhandigde het kerkbestuur de stadsvlag. De bijeen komst werd opgeluisterd door het Paro chiale Zangkoor, onder leiding van de heer L. Tervoort. Een vrije bijdrage van le den van de parochie heeft 7464,81 opge bracht. In Heemskerk Met het notarieel passeren van de sta tuten zal de gemeenschapsraad te Heems kerk binnenkort de stichtingsvorm krij gen. De statuten zijn opgemaakt op grond van de ervaringen, die men in de drie ja ren van het bestaan van de gemeen schapsraad heeft opgedaan. Bij het passeren van de stichtingsakte zal in kleine kring ietwat officieel worden stilgestaan. Dat zal dan gebeuren samen met de sectievoorzitters, het gemeentebe stuur en van degenen, die indertijd bij droegen tot de oprichting van de raad. Naar buiten uit zal aandacht worden be steed aan dit feit ter gelegenheid van de officiële ingebruikneming van het nieuwe bureau van de gemeenschapsraad. Er wordt nu gewerkt aan het verplaatsen van dit bureau naar een nieuw onderko men aan de Jan van Bergenstraat te Heemskerk. De officiële ingebruikneming zal waarschijnlijk plaatsvinden op zater dag 5 juni. Advertentie goedkoper bij Breestraat 108 Beverwijk Advertentie Het Nederlandse schip „Gooiland" van de Koninklijke Hollandse Lloyd in Am sterdam heeft woensdagochtend op 40 mijl ten noorden van Le Havre de beman ning aan boord genomen van de Franse Trawler „Bagatelle", aan boord waarvan brand was uitgebroken. De kapitein van de vissersboot was van oordeel dat zijn schip waarschijnlijk verloren is. wam Advertentie U ZIET MEER DAN U DENKT BIJ Zeestraat 9 (bushalte) Beverwijk - Telefoon 25683 ALTIJD APART EN EXCLUSIEF TEXTIELSPECI AALZAAK Marktplein 21 - IJmuiden Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Jacob Ekkenga, van Antwerpen; Offshore 1, Harwich, voor IJmuiden; Tempo D., Londen; IJstroom, Duinkerken; Mathilde Bolten, Dulith; Maluca, Rotterdam; Simultaneity, Colchester; Anne Mathiessen, Antwerpen; Nerlandia, Gothenburg; Bonita, Antwerpen; Peter meyer, Kotka, Zaan dam; Ida Jacoba, Londen, IJmuiden; Harry, Leith; Pioneer, Hamburg; Osiris, Hamburg; Berkelstroom, Grimsby; Thea, Londen; Delf- borg, Sornass; Agne, Brakestad; Vechtstroom, Huil; Calvijn, Sornebay; Harfry, Goole; Bram, Dagenham; Dresden, Antwerpen; Oranje, Lon den; Camroux 3, Londen; Songa, Baie Comeau; Gazelle, Rochester, Zaandam; Sinoutskerk, Rot terdam; Amerskerk, Rotterdam; Hercules, Rot terdam; Enisei, Newcastle; Sleepboten Orinoco, Schouwenbank en Argus met Atalanta, Rotter dam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Cadans, naar Londen, van IJmuiden; Spes Mayor, Esbjerg; Vulkan, Lower Buchanan; Otava, Kotka; Willem Fortuin, Malmoe, IJmuiden; Abbenfleth, Belfast; Lenne, Norwich; Cabal, Antwerpen; Delft, Antigua; Mare Liberum, Dagenham; Bertha Beck, Rotterdam; Enka, Rotterdam; Wiesbaden, Antwerpen; Kassei, Bre men; Skauvann, Rotterdam, IJmuiden; Viking, Rotterdam; Keizersveer, Nante"s; Jonan, Londen; Tubo, Barron; Clothilda M., IJstad; Eerbeek, Rotterdam. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Aruba, naar Gyon, van IJmuiden; Atlas, Rotterdam, IJmui den. Vishal en Vleeshal. Tot 8 juni: „De jaren '40-'45". Openingstijden dagelijks van 9-5 uur (op woensdag, vrijdag en zater dag ook van 20-22 uur), zon- en feest dagen van 1-5 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 79: Edelsmeedwerk door Hans van der Heij den en kunstnaaldwerk van zijn vrouw Anneke van der Heijden. Voorts perma nente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunst nijverheid. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-12.30 u. en van 13.30- 17 uur; zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum van Looy (Kamperlaan): K.Z.O.D.- groepsexpositie. (Tot en met 24 mei, dagelijks van 10-5 uur, zondags van 2-5 u.). In 't Goede Uur, Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein: In de maand mei tekeningen van Helga Schusheim (da gelijks 10-18 u. en 20-24 u.). Kunstcentrum De Ark, Nieuw Heiligland: Van 23 mei tot 20 juni „Oost en West", schilderijen en aquarellen van Hal Wichers. De Waag (hoek Spaarne-Damstraat): Plet Wiegman en Henk Klein exposeren teke ningen (dagelijks van 12-5 u.). Openluchttheater (Bloemendaal): werk van Bloemendaalse kunstenaars (tot 5 juni, dagelijks van 10-17 uur, zondags van 14-17 uur). Frans Halsmuseum, Groot Heiligland 62: Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. (Dagelijks 10-17 u., zon en feestdagen 13-17 u. Prentenkabinet: Expositie van poppen door Ma ja Alexan der en Trudy de Ruyter (tot en met 13 juni). Academie '63 (Koudenhorn): van 16 mei 13 juni, openstelling der ateliers ter ken nisname van het werk der deelnemers (dagelijks, ook zondags, van 13-19 uur). Cruquius Museum, Heemstede. Historische stoommachine en grote maquette van Nederland met waterstanden en over zicht overstromingen. Dagelijks van 9- 12.30 en van 13.30 tot 17.00 u.; zondags van 10 tot 17 u. Teylers Museum, Spaarne 16: Permanente expositie van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen Hollandse, Italiaanse en Franse school 16de tot en met 19de eeuw. Fossielen, historisch-natuurkun- dige instrumenten, mineralen, 31-toons Fokker-orgel. (Dagelijks, behalve zon dag en maandag 10-17 u., de eerste zon dag van de maand 13-17 u.). Marius Bauerlaan 7, Aerdenhout: Tentoon stelling van schilderijen van Hugo Land heer. (Zaterdag 14-17 u. of na afspraak telefoon 43644). Artificla (Binnenweg 95, Heemstede): Tot en met 3 juni aquarellen, tekeningen en etsen van Poppe Damave en keramiek van Rob den Tonkelaar (dagelijks van 9.30-18 uur). Aan het laatste concert in de Beet- hovencyclus van het Noordhollands Philharmonisch Orkest op woensdag 26 mei a.s. zal de vermaarde Spaanse pianist Eduardo del Pueyo solistische medewerking verlenen in het derde pianoconcert. Hij werd in 1906 te Sa- ragossa (Spanje) geboren. Op 11-jarige leeftijd werd hij reeds geëngageerd bij de Cercle des Beaux-Arts te Ma drid. In 1920 ontving hij van de ge meente Saragossa een beurs, die hem in staat stelde zijn studie in Parijs voort te zetten. Naast de vermaarde pianisten Brailowsky, Casadesus en Cortot werd hij geëngageerd voor een concert in een serie, georganiseerd door La Maison Pleyel in het Thê&tre des Champs-Elysées. Vanaf dit mo ment werd de algemene aandacht op de jonge kunstenaar gevestigd en trad hij als solist op bij de grote Parijse orkesten, zoals Colenne, Lamoureux, Pasdeloup en l'Orchestre Poulet. In het seizoen 1927-28 werd Del Pueyo gekozen als solist voor het grote Beet hoven-Muziekfeest, georganiseerd door het Concert Lamoureux. De tal rijke aanbiedingen welke hij daarna uit het buitenland kreeg, wees hij alle van de hand, daar hij had besloten om de eerste jaren niet meer op te treden, teneinde zich geheel aan de voltooiing van zijn studie te kunnen wjjden. Na deze periode, welke 8 jaar duurde, trad hij voor het eerst op met het 3e Pianoconcert van Beethoven, samen met de Société Phüharmoni- que de Bruxelles. Vanaf dit moment gaf Eduardo del Pueyo talrijke con certen in bijna alle Europese landen en in Amerika. Woonhuis Jacobus van Looy, ingang Kleine Houtweg 103: Geopend donderdag van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Stadsschouwburg (wandelgangen): Tot medio juni: beeldend naaldwerk en schilderijen van Hanne Meijer-De Heer. Vrijdag 21 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: „Theater" met „Uburleske" van Alfred Jarry. Regie: Hans Croiset. M.m.v. Hans Tiemeijer, Elise Hoomans, Carla de Raet, Henk Schaer, Hans Pauwels, Arthur Boni, Jan Kieboom, Jacq. Snoek e.v.a. Zaterdag 22 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: „Centrum" met de 75ste voorstelling van Andrejevs „De Gedachte". Regie: Walter Kous. M.m.v. Elisabeth Andersen, Guus Hermus, André van den Heuvel, Bep Dekker, Peter Aryans, Broes Hartman, Carol Linssen en Yolande Bertsch. Zondag 23 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: „Centrum" met „De eerbiedige lichte kooi" van Sartre. Regie: Guus Hermus. M.m.v. Els van Rooden, Piet Römer, Ot to Sterman, Matthieu van Eysden, Gerard Hartkamp, John Koch, Carol Linssen e.a. Voorafgegaan door „De schaduw van het dal" van J. M. Synge. Regie: Theo Kling. M.m.v. Karin Haage, Gerard Hart kamp, John Koch en Ben Hulsman. Zondag 23 mei, Domi, Korte Zijlweg, O ver veen), 20 uur: Kath. Toneelgr. Genesius met „Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet" van Noel Coward. Regie John Kraay (ama teurtoneel). Maandag 24 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: „Centrum" met de 50ste voorstelling van „Polyester Polka" van D. Frenkel Frank. Regie: Walter Kous. M.m.v. Wim van den Heuvel, Ina van der Molen, Henny Orri, Karin Haage, Sara Heyblom, Piet Römer, Carol Linssen en Dries Klijn. Maandag 24 mei, Concertgebouw, 20 uur: Toneelver. Rokato met „Boeing Boeing" van Mare Camoletti (amateurtoneel). Dinsdag 25 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: Nederlandse Comedie met „Wie is bang voor Virginia Woolf?" van Albee. Regie: Henk Rigters. M.m.v. Ank van der Moer, Han Bentz van den Berg, Femke Boers- ma en Hans Boswinkel. Woensdag 26 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: Haagse Comedie met „Galante Listen" van George Farquhar. Regie: Paul Steen bergen. M.m.v. Eric van Ingen, Ida Was serman, Guido de Moor, Myra Ward, Jo ris Diels, Trins Snijders, Jules Cloiset, Camille de Vries, Jules Royaards, Jack Horn e.v.a. Donderdag 27 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: „Centrum" met „Het tweede schot" van Robert Thomas. Regie: Guus Hermus. M.m.v. Ann Hasekamp, Peter Aryans, Gerard Hartkamp, Maxim Ha mel en Jaap van Donselaar. Vrijdag 28 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: Nieuw Rotterdams Toneel met „Op blote voeten in het park" van Neil Simon. Zaterdag 29 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: „Ensemble" met „De Meeuw" van Tsjechov. Zondag 30 mei, Stadsschouwburg, 20 uur: „Ensemble" met „De Meeuw" van Tsjechov. Dinsdag 25 mei, Grote of Sint Bavokerk, 20-21 uur: Orgelconcert door Albert de Klerk. Dinsdag 25 mei, Concertgebouw, 20 uur: Haarlems Gemengd Koor m.m.v. Kon. Mannenkoor Caecilia geeft, o.l.v. Anton de Beer, een uitvoering van Verdi's „Re quiem". Solisten: Marilyn Tyler, Wilh. Matthès, Gerard Honig en Guus Hoek man. Begeleiding door het N.Ph.O. Woensdag 26 mei, Concertgebouw, 20.15 uur: Derde concert in de N.Ph.O. Beet- hovencyclus o.l.v. Henri Arends. Solist Eduardo del Pueyo. Progf.: Ouverture König Stephan, het derde Pianoconcert en de vijfde Symfonie. Donderdag 27 mei, Grote of Sint Bavokerk, 15-16 uur: Orgelconcert. De Waagtaveerne, hoek Spaarne-Dam straat, van donderdag 20 tot en met 23 mei: De Engelse folksingers Colin Wil- kie en Shirley Hart treden op als gasten van Cobi Schreijer. Zaterdag 22 mei, Muziekzaal, café-restau rant Brinkmann, Grote Markt, 20 u.: Jongerenclub De Twintigers. Dansavond m.m.v. The Midge Town Jazzband. (Volksuniversiteit). Zondag 23 mei, parochiehuis De Linge, Lingestraat, 20 u.i Musical „In het Witte In de Academie '63 zijn de ateliers voor bezoek opengesteld. De foto toont een hoekje uit het atelier van de beeldhouwer Nic. Jonk. Paard". Jubileumavond RKSV Onze Ge zellen. Zondag 23 mei, café-restaurant Brinkmann, Grote Markt, 11-17 u.: Postzegelbeurs. (Postzegelvereniging De Kring 64). Maandag 24 mei, café-restaurant Brink mann, Grote Markt, 20.15 u.: De heer E. H. van Eeghen, consul in Tanzania, spreekt over „De politieke situatie en ontwikkeling in Afrika". Dr. I. N. Th. Diepenhorst spreekt over „Nederland en de ontwikkelingshulp". (Christelijk-His- torische Jongerengroep Haarlem). Hotel Bouwes, Zandvoort: In de weekein den muziek met internationaal cabaret. Hildebrandzaal, Smedestraat, 20 u.: Iedere zondag dansen op muziek van The Sun beams. Zaterdag 22 mei, jazz-sociëteit Ekestos, Stationsplein 2, 20 u.: The Beauty Five met Bill Lubliek (piano), Arie van Heer den (zang en ritmegitaar), Rob ten Bo- kum (sologitaar), René van Bekken (bas gitaar) en George van Engelen (drums). Zondag 23 mei, jazz-sociëteit Ekestos, Sta tionsplein 2, 20 u.: The Occasional Swing Combo met Jaap Hartog (gitaar), Rob Brassen (sologitaar), Jules Klompe (viool en piano), Bert Nieborg (bas) en Ruud Clay (drums).

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 7