Structuurplan Haarlemmerliede roept Amsterdam een halt toe Bakkers bezorgen geen brood meer op maandag Medische verzorging tijdens het weekeinde Waken voor een groene het behoud van recreatiestrook primaire opzet van het plan Twee jaar geëist tegen van oplichting verdachte leraar Jaar gevangenis geëist tegen avontuurlijke hutbediende EFFECTEN RAIFFEISENBANK NACHTKLUIS OKOF-IJmuiden bespak agenda van komende algemene vergadering A. Molenaar te IJmuiden overleden Tankauto in brand te IJmuiden Haarlemse rechtbank Van 31 mei af in Haarlem en omstreken Proef van zes weken Geslaagde kamermuziekavond te Beverwijk door „Gieteling"-musici In de Vishal en op zee Helmbrandje in Santpoort SAFELOKETTEN VRIJDAG 21 MEI 1965 9 Stichting Nutsspaarbank Kort nieuws Familiedag Kinheim britse bankstellen heden geëxposeerd in onze toonzaal de permanente meubelshow van duivenboden n.v. official dealer van MUSTERRING van duivenboden n.v. ged. oude gracht 108-110 spaarne 11 kruisstraat 22 afd. woningtextiel katalogus op aanvraag Sjaak de Goede met volle ronde voorsprong overtuigend winnaar P. Zwaanswijk Velsense hoofdagent behaalde B-diploma Lang weekeinde Burengerucht Met algemene stemmen heeft de gemeenteraad van Haarlemmerliede en Spaarn woude woensdagavond het structuurplan aangenomen. Het plan, dat hoofdzakelijk tot doel heeft de gronden van het kleine Haarlemmerliede en Spaarnwoude te beschermen tegen het agressief opdringende Amsterdamse industriepotentieel, werd opgesteld door het sociografisch bureau Haarlemmermeer. Het plan komt in grote lynen hierop neer dat Haarlemmerliede een groot deel van haar territoir, dat door Amsterdam is opgeëist voor de bouw van een olieraffinaderij met petro-chemische industrieën, wil behouden en een andere bestemming wil geven dan Amsterdam. Amsterdam heeft het oog laten vallen op ruim elfhonderd hectare vruchtbaar bouwterrein in een van de polders van Haarlemmerliede en Spaarnwoude ten zui den van het Noordzeekanaal. Het structuur plan wil slechts tot zevenhonderdvijftig hectare gaan. Voordat het plan op tafel kwam heeft burgemeester F. W. M. baron van Hövell tot Westerflier uiteengezet wat de beweeg redenen waren geweest tot het doen op stellen van het structuurplan. „Wij moeten ons de kaas niet van het brood laten eten" aldus burgemeester Van Hövell tot Westerflier. Het moet uit zijn met de situatie dat anderen zonder ons hierin te kennen, over de bestemmingen van onze gronden beslissen of willen be slissen. We moeten er nu wel van uitgaan dat de vestiging van een olieraffinaderij met petrochemische industrieën in het Noordzeekanaal een economische nood zaak is. We hebben ons hierbij neer te leggen, omdat de regering dit al besloten heeft. We dienen er echter voor te waken dat onze gemeenten wel een buffergemeente blijft, een duidelijke afscheiding tussen woon- en werkgebied en het is een dwin gende opgave voor ons ervoor te waken dat de groene scheidingsstrook gehand haafd wordt". De burgemeester vervolgde zijn betoog met te zeggen dat de grond in de polders een recreatief-agrarische bestemming dient te krijgen, zoals dat in het structuur plan van Haarlemmerliede en Spaarnwou de ook gesteld wordt. „Voor een agrari sche bestemming heeft men weinig of geen ontzag", aldus de burgemeester. „Daarmee wijzigt men naar willekeur. De agrariërs vertegenwoordigen bovendien een betrekkelijk kleine, dus zwakke groep, die wanneer zij aangevallen wordt weinig stof kan doen opwaaien. Anders is dat met de recreanten. Wanneer wij hier een actief recreatiegebied hebben, dat zou worden aangetast, dan steekt er een storm van protesten op" zo argumenteer- Advertentie De afdeling IJmuiden van de Vereniging Oud-Katholiek Ondersteuningsfonds heeft zich in het oud-katholiek verenigingsge bouw beziggehouden met de bespreking van de agenda van de op 1 juni te hou den algemene vergadering van de vereni ging te Leiden. Tot afgevaardigde van de afdeling werd benoemd de heer P. C. Tol Jaczn. Tot leden van het hoofdbestuur werden aan gewezen president prof. D. N. de Rijk van het oud-katholiek seminarie te Amers foort en de heer J. W. de Wekker te Lei den. Een voorstel van de afdeling Utrecht voor een variant van de liturgie der mis viering in de zin van een „vertaling" in goed Nederlands, kreeg grote aandacht. De afdeling keurde een aaintal voorge stelde subsidies ten behoeve van kerkge bouwen goed. Tenslotte ging men akkoord met een door een speciale commissie voor gelegd concept van nieuwe statuten en huishoudelijk reglement van de vereniging. Advertentie Wie niet toveren kan moet sparen I in de gemeente Velsen In de ouderdom van 59 jaar is gisteren onverwacht overleden de heer A. Mole naar, een zeer actief bekend vishandelaar. De heer Molenaar nam indertijd de zaak over van zijn vader, die afkomstig was uit Zandvoort. De heer Molenaar is de man geweest, die na de oorlog voor de Verenigde IJmuider Vishandelaren (V.IJ.V.) de tongexport weer op gang bracht. Hij was zelf een van de grootste tongexporteurs. Als zodanig was hij ook chef van hal C 7-B. 10. Veilingen in Beverwijk. In verband met Hemelvaartsdag hebben de Bever- wijkse veilingen hun programma gewij zigd. De veiling Kennemerland veilt op maandag, dinsdag en vrijdag. De bloemen veiling houdt veilingsdagen op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag. de de burgemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Hij vervolgde: „Enig plaatselijk chau vinisme is in deze situatie uitermate be langrijk. Bovendien handelen wij met dit structuurplan niet slechts in ons eigen, maar in een algemeen belang. Wij heb ben het plan nu aan de orde gesteld om dat er nog steeds geen streekplan is die onder meer deze gronden een bestemming geeft. Het provinciaal bestuur van Noord-Hol land heeft zelfs nog geen ontwerp-streek- plan gereed. Wij kunnen dus nu nog een eigen inbreng hierin hebben. De burgemeester verduidelijkte nog maals dat het structuurplan van Haarlem merliede en Spaarnwoude er primair op gericht is de eispn van Amsterdam te be perken en secundair de groene strook, waarover al zo lang sprake is te handha ven. Aan de hand van een structuurkaart toonde de burgemeester aan dat de Am sterdamse plannen zich uitstrekken tot Spaarndam en dat Haarlemmerliede en Spaarnwoude de opdringende havenindu strieën veel oostelijker reeds een halt wil toeroepen. Over Spaarndam zei de burgemeester: „Over Spaarndam zijn wij met de ge meente Haarlem in bespreking. Zoals be kend is, behoort een gedeelte van Spaarn dam bij de gemeente Haarlem, die daar voor een apart plan tot ontwikkeling heeft gebracht. Wij zijn nu met Haarlem aan het overleggen hoe wij tot een goede co ördinatie kunnen komen. Wij komen hier op nog nader terug. Er wordt dus gewerkt aan een apart structuurplan voor Spaarn dam," aldus de burgemeester. De gemeenteraad van Haarlemmerliede discussieerde daarna uitvoerig over het structuurplan, waarna het met algemene stemmen werd aanvaard. Enkele raads leden zagen de bestemming recreatief- agrarisch liever veranderd in agrarisch- recreatief, dus meer bestemd voor passie ve recreatie. Twee jaar gevangenisstraf met aftrek met bijzonder veel menselijkheid heeft Lfl unnrarrpsi hooft Ho officia* Iran ine TT-1_ .1.1 1 van voorarrest heeft de officier van jus titie bij de Haarlemse rechtbank, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, donder dagmiddag geëist tegen een 52-jarige le raar uit Amsterdam, oud-hoofd van een ge meentelijke school voor voorbereidend ho ger en middelbaar onderwijs in Haarlem. Meermalen gepleegde oplichting was hem ten laste gelegd en door de officier bewe zen geacht. De leraar wordt beschuldigd van het le nen van grote bedragen geld onder de sug gestie dat deze gelden bedoeld waren om leraren van zijn school uit financiële pro blemen te helpen. Het op deze manier le nen van 24.000 was ten laste gelegd. Uit het getuigenverhoor bleek, dat dit zelfde verhaal in verscheidene variaties steeds weer was gebruikt. De leraar verheelde dit ook niet en gaf de tien hem ten laste ge legde gevallen volmondig toe. De verklaringen van de geldschieters la gen vrijwel gelijk. Men had medelijden met de zogenaamde man. in moeilijkheden en was bereid geld via het toenmalige hoofd te lenen. Op een vraag van de pre sident van de rechtbank, aan elke getuige gesteld, of hij ook geld verstrekt zou heb ben als hij had geweten dat het verhaal niet waar was, volgde een ontkennend ant woord. Opvallend was echter dat de tien getuigen allen wel min of meer bereid zouden zijn geweest het geld te verstrek ken als de verzoeker zou hebben toegege ven dat het geld voor hem zelf was ge weest. Nogal veel ophef zou gemaakt zijn over de grote boekenschat die de verdachte had bezeten. Zijn broer verklaarde echter als getuige, dat het merendeel van deze boe ken door hem was betaald. Een belas tingconsulent verklaarde als getuige dat het salaris van de leraar echt niet zo hoog was als velen denken, omdat door allerlei huiselijke omstandigheden veel geld no dig was. Uitdrukkelijk verklaarde de leraar dat hij de strafrechtelijke kant van zijn ma nier van doen zich niet duidelijk had ge realiseerd. Het was slechts zijn bedoeling geweest om oude schulden die afgelost moesten worden, te vereffenen zonder dat de moeilijkheden in zijn gezin zich zouden openbaren. De officier van justitie begon zijn plei dooi met woorden van lof voor de politie, die dit onderzoek in alle objectiviteit en Advertentie De voetbalvereniging Kinheim kent haar jaarlijkse familiedag voor leden en huis genoten, die nu gehouden zal worden op Hemelvaartsdag, 27 mei op het sportpark Rooswijk. Deze familiedag betreft de leden, sup porters en donateurs, die allen de gelegen heid krijgen zich op een of andere wijze sportief bezig te houden. Om half tien begint men met vijfkam pen voor jongens van zeven tot en met twaalf jaar en voor meisjes van zeven tot en met twaalf jaar. Na een middagpauze zijn er vijfkampen voor heren van vijftien jaar en ouder en voor dames van dertien jaar en ouder. De dag wordt afgesloten met een voetbal wedstrijd door dames. De jeugd kan zich op deze familiedag inzetten om in het be zit te komen van de „Jan de Graaf"-wis selbeker voor jongens van 12-15 jaar en voor de „Feike Cnossen"-beker voor de ouderen. Op het terrein van Bitumarin te IJmui den wilde gistermiddag een chauffeur met behulp van een butagasvlam een aftaplei ding van een met 28.000 liter vloeibare bi tumen geladen tankauto verwarmen ten einde een verstopping in de leiding op te heffen. Daarbij is de tank in brand gevlo gen. De chauffeur zag kans de vlammen met zand te blussen. De uitgerukte brand weer behoefde ter plaatse niet meer in actie te komen. verricht. Hierbij sloot de raadsman zich later in zijn pleidooi aan. De officier van justitie vond de gang van zaken bijzonder tragisch. Hij waarschuw de ervoor dat men zich niet moest laten meeslepen door allerlei emoties, waarvan twee vrouwelijke getuigen tijdens de zit ting duidelijk blijk gaven. Hij meende dat de leraar echter na het uitzitten van zijn straf als een herboren man zijn werk voor de wetenschap weer zou kunnen doen. De raadsman van de verdachte, mr. J. W. Rutgers, zei in zijn pleidooi geschrok ken te zijn van de eis van de officier. Hij distantieerde zich uitdrukkelijk van al les wat over deze zaak geschreven en bui ten de justitie om gezegd was. Uitvoerig omschreef hij de manier waarop de leraar tot zijn daden gekomen was. Hij meende dat de aard van deze oplichting minder erg was dan doorgaans het geval is, om dat niemand enig nadeel had ondervonden. De verstrekte schuldbekentenissen hadden steeds de naam van de leraar zelf ge dragen en bovendien was alle schuld in middels vereffend. Dit had onder meer kunnen geschieden doordat de boekenschat Van de leraar was verkdëhtEnkele schuldeisers bleken de leraar zelfs zijn schuld të hëbbèn kwijtgescholden. De rechtbank zal op donderdag 3 juni om half tien 's morgens uitspraak doen. Advertentie cnaarno 11 t o damstraat en 1 I I teylermuseum international In de zevende rit van de zomercompe titie, die woensdagavond door de Bever- wijkse rennersclub „Kennemerland" over zeventig kilometer in het sportpark „Adri- chem" werd gereden, wist Sjaak de Goe de bij de A-klassers een volle ronde voor sprong te nemen. De uitslag was: 1. S. de Goede, 2. P. Slotemaker, 3. J. Konijn, 4. J. Serpenti. De vier andere A-klassers waren door pech of valpartijen voortijdig uitgescha keld. In het treffen der B-klassers over 55 kilo meter konden Henk Welp en Aad Duyker 'n ronde op de concurrentie uitlopen. De uitslag: 1. H. Welp, 2. A. Duyker, 3. C. Brakenhof, 4. J. van Hooff, 5. L. de Vries, 6. A. Teeling, 7. E. Keyzer, 8. S. van Zon. Uitslag C-klasse (30 km.): 1. A. Bakker, 2. A. Rumphorst, 3. T. Pekel, 4. F. van Embden, 5. D. Hens, 6. L. Koopman. Fa voriet Cees Durge was door een val uit geschakeld. In een avonturenfilm zou de 2I-jarige hutbediende uit Heemstede een goed fi guur slaan. De officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank noemde hem „een slachtoffer van zijn eigen fantasieën en zijn rusteloze geest." Wegens pogingen tot oplichting in Heemstede, Haarlem, Am sterdam, Portugees Oost-Afrika en Dar Es Salaam en het vervalsen van een pas poort eiste de officier van justitie een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorar rest. Daarbij wilde de officier de hutbe diende voorwaardelijk ter beschikking stellen van de regering met drie jaar proeftijd. Dure vrienden en dure namen, ze kwa men de hutbediende duur te staan. Hij wilde meedoen, een beetje opscheppen en grote reizen maken. Hij was negentien jaar toen hij in Heemstede een sigaren winkelier warm maakte voor een plan een autoverhuurbedrijf op te richten. Maar het geld dat hij zogenaamd in Zwitserland had staan op de bank moest worden opgehaald. Verdachte vroeg de winkelier dus twee duizend gulden. Hij werkte met telefoon tjes van en aan bankinstellingen om de winkelier te doen geloven dat er een ton op zijn rekening was gestort. De winke lier kreeg de zaak bijtijds door en gaf geen geld voor vliegreizen naar Zürich. Hij diende ook geen aanklacht in. Om toch aan passagebiljetten te komen pakte de hutbediende het op een andere manier aan. Hij ging naar een reisbu reau en liet zich door een mooi verhaal te vertellen kaartjes op krediet bezorgen. Deze methode lukte hem niet alleen in Haarlem, maar ook twee keer in Amster dam. Zijn moeder betaalde later de reis kosten van haar zoon. De als getuigen gehoorde employé's van de reisbureaus verklaarden dat hun firma zich niet bena deeld of opgelicht voelde door de handels wijze van verdachte. Ook zij hadden geen aanklacht ingediend, omdat zij geen scha de hadden geleden. Het geld was betaald door de moeder van de verdachte. Degene die een aanklacht had ingediend was tenslotte een bank in een plaats in Portugees Oost-Afrika. Daar was verdach te in september 1964 met een ongedekte chèque aangekomen. Maar een maand la ter lukte het de hutbediende in Dar Es Salaam om van een Nederlandse bank een Met ingang van maandag 31 mei wordt er op maandagen geen brood meer be zorgd in Haarlem en omstreken. Ook is DE PERSONEELSVERENIGING „De Gieteling" van de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken heeft bij haar leden enige amateurmusici van bijzonder artistieke begaafdheid. Regelmatig geven zij muziekavonden, waarop composities van niveau, ja zelfs meesterwerken op het gebied der kamermuziek tot uitvoering komen. Donderdagavond is door deze „muziekbeoefenaars uit eigen kring" in hët Statenhuis te Beverwijk wederom een kamermuziekuitvoering gegeven, waarbij de Sohate in D voor twee fluiten en piano van Johann Joachim Quantz, een Divertimento voor fluit, viool en violoncel van Joseph Haydn en een strijkkwartet van dezelfde componist ten gehore werd gebracht. Ook werd het schone kwartet in D (K.V. 285) voor fluit, viool, altviool en violoncel van Wolfgang Amadeus Mozart gespeeld als vierde van de ensemblestukken voor trio- of kwartetbezetting. IN COMBINATIES hoorde men zo de violiste mevrouw Ch. van Goudoever-von Gleich, de fluitisten J. J. Poolman en T. M. van Erp, de violist H. W. Wispelwey, de alt-violist W. Kleinmann, de violoncel list S. van Goudoever en de pianist B. Kransberg. Zij bereikten met hun door verzorgde toon en uitdrukking opvallend spel vaak een opmerkelijk goed resultaat tot grote voldoening van de toehoorders, die ook aan de voortreffelijke door spon taniteit en openhartigheid gekenmerkte musiceergeest een bijzonder genoegen be leefden. Hun spel betekende een overtui gend pleidooi voor de uitzonderlijk grote waarde van de amateuristische muziekbe oefening. De uitvoeringen van de trio's en kwartetten gaven aanleiding tot de opmer king, dat het nog gewenst is te streven naar meer onderdrukking van gepronon ceerd persoonlijke spel-accenten en naar een meer op assimilatie gerichte klank aanpassing. EEN HEEL FIJNE en edel-'expressieve indruk heeft op deze avond de voordracht van Beethovens gevoelige en blijde Sona te in F op. 24, de „Frühlingssonate" voor viool en piano gemaakt. De heer Wispel wey liet zijn mooie viool gaaf klinken en de heer Kransberg sloot zich als pianist uitstekend bij het spel van de violist aan. Gaarne vermeld ik nog de sfeerrijke vertolking van Debussy's „Reflets dans l'eau" door de pianist W. B. Overdijk. Op het te Amsterdam gehouden examen heeft de heer Th. Leune, hoofdagent van de gemeentepolitie te Velsen het politiedi- ploma B behaald. Advertentie er in de bakkerswinkels van Haarlem, Bloemendaal, Heemstede, Santpoort, Vel sen, IJmuiden en Zandvoort geen groot brood te koop op maandag. Alleen in be perkte mate klein hrood. Deze regeling geldt voorlopig vpör zes maandagen. Van 12 juli tot en met 21 augustus wordt er wel zes dagen brood bezorgd. De Rayonale Bakkerijcommissie voor Haarlem en omstreken is het eens gewor den dver de problemen rondom de vijf daagse werkweek. Hiermee neemt het bak kerijwezen in en om Haarlem in ons land een unieke plaats in. Elders in het land leveren de volgens de nieuwe C.A.O. ver plichte achttien vijfdaagse werkweken veel problemen op. Ook in Haarlem zijn heel wat uren met overleg heengegaan. Tenslotte deden alle bakkerijen mee met' de oplossing om op maandag geen brood te bezorgen. Ook de firma Vermaat, die wel kans zag via een rouleringssysteem haar groot bezorgingsgebied zes dagen per week van brood te voorzien, stelt zich nu achter de proef van zes weken. Over de vijfdaagse werkweek is in bak kerskringen al vier jaar overleg gaande. Dat Haarlem en omgeving nu op maan-, dag geep brood bezorgd krijgen is niet dè oplossing, zo vindt de Bakkerijcommissie, maar het heeft meer voordelen dan na delen. De bezorgloze maandag is gekozen omdat de ruim vierhonderd bezorgers dan ook een lang weekeinde hebben. De bak kerijwerkzaamheden behoeven slechts één keer in de week te worden gestopt en op nieuw begonnen. Een vrije dag midden in de week zou de bakkers noodzaken twee keer te stoppen. Maandag is verder over het algemeen een dag met de laagste broodconsumptie. Ook aan gebakjes en koekjes kopen komt men op maandag haast niet toe. De Rayonale Bakkerijcommissie heeft bij haar overleg ook de besturen van huisvrouwenorganisaties betrokken. Een belangrijk punt bij de nieuwe regeling is dat ziekenhuizen en andere instellingen normaal van brood worden voorzien op maandag, voorzover broodleverantie plaats vindt via een centrale keuken. In de vakantieperiode zal de Rayonale Bakkerij commissie zich opnieuw beraden over het probleem van de vijfdaagse werkweek. Daarna komt de definitieve beslissing. IJMUIDEN: Artsen: J. Noorda, M. K. Hofstede straat 48, tel. 5652; P. H. J. de Weerdt, Oosterduinweg 8, tel. 6158. Apotheek: Apotheek Ledeboer, Kenne- merlaan 80. Verloskundigen: mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mevrouw E. W. KuijkEngelhardt, Moerbergplant- soen 143, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8969; mejuf frouw G. van Zandvoort, Poolsterstraat 18, tel. 2070. Wijkverpleging: voor IJmuiden en IJ- muiden-Oost, zuster M. van der Meulen, Kanaaldijk 229, IJmuiden, tel. 02550- 4378; voor Velsen-Zuid en Velsen-Noord, zuster J. Markerink, Geelvinckstraat 27, Velsen-Noord, tel. 02510-23936; voor Drie huis, Santpoort-Noord en Santpoort- 'Zuid, zuster K. Langejan, Irissenstraat 14, Santpoort, tel. 02560-7477. SANTPOORT: Arts: A. J. Th. van Wely, Hoofdstraat 236, Santpoort-Dorp, tel. 02560-8510. Apotheken: Apotheek Krijnen, Ekster straat 100, Haarlem-Noord, tel. 02500- 51959; Bloemendaalse Apotheek, Bloe- mendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. 02500-57903. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, alleen voor spoed gevallen: R. M. Lilien, Zeestraat 95, tel. 02510-26121, Beverwijk. BEVERWIJK: Voor de artsen Fierstra sr., Fierstra jr., Melchior, Lange, Rolink, De Ruiter, Ver burg, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling, van zaterdag 12 uur tot zon dagmorgen 9 uur: M. A. de Ruiter, Dr. bedrag van vijfhonderd gulden los te krij gen. De officier van justitie vertelde de ver dachte dat deze ten onrechte dacht dat er geen sprake was van oplichting als er la ter werd betaald. Oplichting is niet afhan kelijk van aangifte of schadevergoeding, zo zei de officier van justitie. In een oud paspoort veranderde de verdachte zijn naam. Hij maakte er een tweede achter naam bij, net zoals hij op zijn visite kaartje had laten drukken. Deze ten on rechte gevoerde naam had hij „Voor de gein" in het paspoort geschreven, ver klaarde de hutbediende. Maar alleen dit vervalsen is al strafbaar, maakte de offi cier hem duidelijk. Hoewel de verdachte al eerder is veroordeeld wilde de officier van justitie meegaan met de raad van de psy chiater, dokter F. Hartsuiker om hem voor waardelijk en nog niet definitief ter be schikking van de regering te stellen. De raadsman, mr. A. Beets, ontrafelde punt voor punt de tenlastelegging. Hij be twijfelde zelfs of de rechtbank bevoegd was feiten te veroordelen die in Afrika wa ren gepleegd. De raadsman zag alleen be wezen dat zijn cliënt leugens had verteld. Hij bepleitte een zo kort mogelijke gevan genisstraf. Schuitstraat 44, Beverwijk, tel. 02510- 23553; zondag van 9 tot 24 uur: J. H. M. Rolink, Duinvlietstraat 8, Velsen-Noord, tel. 02510-23745. Voor de artsen Ten Harmsen van der Beek, Hommes, Peeters, Swaab, Vos en Zeijlmans, van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur: M. ten Harm sen van der Beek, Lessestraat 1, Bever- wijk, tel. 02510-25356. Tandarts: Voor Beverwijk, Velsen-Noord en Heemskerk (uitsluitend voor spoed gevallen) zaterdag en zondag tussen 17 en 17.30 uur: R. M. Lilien, Zeestraat 95. tel. 26121, Beverwijk. Apotheek: Vanaf zaterdag 12.30 uur tot zaterdag 29 mei, 12.30 uur (uitsluitend voor spoedgevallen), voor Beverwijk, Velsen-Noord en Heemskerk, Apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44, Beverwijk, tel. 02510-23388. „Daverende muziek tot midden in de nacht", bracht volgens een bewoner van de Spoorzichtlaan in Heemstede zijn 70-ja- rige buurman met zijn radio ten gehore. Bovendien zou hij 's morgens vroeg ook al weer present zijn en de berichten laten schallen. De kantonrechter had de bejaar de Heemstedenaar veroordeeld tot vijf keer een boete van vijftien gulden en vijf keer een boete van dertig gulden. De officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank maakte er een eis van tien keer dertig gulden boete van. Uitspraken in deze zaken op 3 juni 's morgens om half tien. Donderdag In IJmuiden zijn donderdag 3460 kisten vis aangevoerd, waarvan: 301 kisten tong en tarbot, 2 heilbot, 5 griet, 5 tongschar en schartong, 200 schol, 15 schar, 25 haring, 1700 makreel, 345 schelvis, 425 wijting, 390 kabeljauw en gul, 7 leng, 1 haai, 5 poon, 15 koolvis en 19 diversen. Per kilogram werd in guldens betaald voor: heilbot 6.103.40, gr. tong 5.405.31, grm. tong 4.864.69, kim. tong 5.27—5.19, kl. tnog I 5.61—5.45, kl. tong II 5.90—5.70, tarbot I 4—3.20. Per 50 kilogram: gr. griet 102, kl. griet 76, tongschar 126108, kl. tongschar 92 81, gr. schol 5747, grm. schol 5540, kim. schol 6047, kl. schol I 70—58, kl. schol II 5125, schar 3126, verse haring 5033, makreel 3611.50, kim. schelvis 6562, kl. schelvis I 8556, kl. schelvis II 4610, wijting 32—10, gr. gul 4131, mid. gul 31 20, kl. gul 25—16, kl. leng 36, kl. haai 37, poontjes 29, kl. koolvis zw. 36, kl. koolvis wit 35, kl. rode poon II 42. Per 125 kilogram: gr. kabeljautv 196 80, gr. koolvis zw. 12096, gr. koolvis wit 140, gr. leng 6865. Donderdag werden in IJmuiden de vol gende besommingen, in guldens, gemaakt: KW 171—27.900, KW 29—7280, KW 119— 5400. Aanvoer van vrijdag Vijftig vaartuigen hebben vrijdagmor gen in IJmuiden aangevoerd: 5570 kisten vis, 700 stijve kabeljauwen en 38.000 kilo gram tong. Bij de aanvoer waren: 560 kis ten schelvis, 80 radio, 520 wijting, 220 gul en kabeljauw, 500 torregullen, 450 torre- gullen van IJsland, 800 makreel, 180 kleine kistjes makreel, 1550 schol, 35 tarbot en 140 varia. Prjjzen van vrjjdag Per kilogram, in guldens: heilbot 5.10 3.20, tarbot 43.40, grote tong 5.215.16, grootmiddel tong 4.764.58, kleinmiddej tong 5.175.02, tong I 5.465.30, tong II 5.79—5.49. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 96 76, middel kabeljauw 10480, grote witte koolvis 150140, grote koolvis 9490, mid del koolvis 9486, grote leng 6662, grote wolf 100—96. Per tien stuks: grote kabeljauw 8470, middel kabeljauw 5641. Per 50 kilogram: grote schelvis 6648, middel schelvis 6452, kleinmiddel schel vis 6252, schelvis I 6148, schelvis II 4016, schelvis III 1810, gul I 4028, gul II 28—20, gul III 18—15, koolvis I en II 4033, grote en middel schol 6244, klein middel en schol I 5746, schol II 4229, schol III 2718, schar 2914, poon 36 24. haai 40, gestripte wijting 2615, dichte wijting 1510, haring 2519.60, makreel 42—11.50, tarbot 202—134, griet 110—67, kleine wolf 4844. roodbaars 3222, kleine rode poon 2411, tongschad 13296. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond he denmorgen uit: 100 kisten wijting, 150 gul en kabeljauw, 500 schol en 9000 kilogram tong. Tegen vijf uur gistermiddag werd de brandweer gealarmeerd voor een helm- brand aan de Willem de Zwijgerlaan te Santpoort. Een aantal vierkante meters helm ging verloren. Advertentie Kennemerlaan 57 Telefoon. (02550) 21 66

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 9