AGENDA BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO 1 Kort en bondig VREEMD GELD IS BIJ ONS BEKEND! Indonesiëcentrum - in Amsterdam Eis van 2lA jaar voor bestelen van schoonouders Omroep behoeft geen programma's aan Televizier te geven Eerlijk duurde lang Psychopaat maakt amok in tehuis voor bejaarden Jm) Mooie weer voorbij? y -ni J) b ës ZATERDAG 22 MEI 1965 2 Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk ■mil in &PAXMA1 XIA1AI De Drachme, de Yen, de Dinar, de Escudo, de Peseta... vreemd geld? Niet voor de N.M.B. Daar kennen ze de waarde van èlk geld. Als u dus te maken hebt of krijgt met vreemde valuta: de N.M.B. is uw adres. Ze helpen u deskundig en graagl NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! Kerkelijk nieuws de pannekoeken; ll Strijken kan nog gemakkelijker A cr stoom strijkijzer WEERRAPPORTEN ■2? 5 9 ïr Tijdens het bezoek dat een Indonesische delegatie onder leiding van de ministers Seda en Joessoef aan Amsterdam heeft gebracht, is onder andeire uitvoerig ter sprake gekomen het stichten van de In- donesië-centrum in Amsterdam. In de eer ste plaats werd gedacht aan een haven areaal waar de Indonesische schepen een ligplaats krijgen van moderner allure dan zij thans in het oostelijk havengebied heb ben. In entrepots van dat areaal zullen de Indonesische producten worden opgesla gen en bewerkt. Tevens kan daar in de toekomst een gebouw verrijzen met accom modatie voor veilingen en inschrijvingen. Indonesische produkten worden opgesla- drijf, in het bijzonder voor de schepen van de „Djatkarta Lloyd" en hun lading, zijn volgens de vereniging „De Amsterdamse Haven," in voorbereiding. Een spoedige verwezenlijking kan verwacht worden. Voorts is gesproken over het stichten van een „Indonesiahouse" als zakelijk en cultureel centrum in algemene betekenis, waarin kantoren zullen komen voor Indo nesische instanties op handels- en cultu reel gebied, voorts vergaderzalen en expo sitie-ruimten en wellicht ook een Indone- sisch-Nederlandse sociëteit» waar zaken lieden van beide landen elkaar kunnen treffen. Over dit denkbeeld is een grote mate van overeenstemming bereikt. Het plan zal nader worden uitgewerkt. De procureur-generaal bij het gerechts hof te Amsterdam heeft tegen een 38-jari- ge schipper van een rondvaartboot wegens diefstal van 4.000 bevestiging gevraagd van het rechtbankvonnis: tweeënhalf jaar gevangenisstraf. Het geld behoorde toe aan verdachtes schoonouders, die een huis naast het zijne bewonen. Het zou zijn ge stolen tijdens afwezigheid van de schoon ouders. Verdachte had zijn echtgenote tij dens een cafébezoek om de huissleutels gevraagd, omdat hij thuis iets vergeten had. Aan de sleutelbos zat ook de sleutel van de woning van zijn schoonouders. De schipper die reeds achttien maal eerder is veroordeeld voor diefstal en ver duistering, hield vol, part noch deel aan de diefstal te hebben gehad. De president vond het echter merkwaar dig dat de verdachte op de dag nadat de diefstal was gepleegd,plotseling al zijn schulden was gaan voldoen en cafébezoe kers op champagne had getracteerd. De raadsman wees er op dat de verdachte het geld niet nodig had omdat hij als schipper op een rondvaartboot inclusief fooien 400 per week verdiende. Het hof zal op 4 juni arrest wijzen. c Stadsschouwburg, vandlaag 20 u.: Toneel groep Centrum met „De gedachte" van Leonid Andrejev. Regie: Walter Kous. M. m.v. Elisabeth Andersen, Guus Hermus, e.d. Zondag 20 u.: „De eerbiedige lichte kooi" van Jean-Paul Sartre. Regie: Guus Hermus. M.m.v. Els van Rooden, Piet Römer e.a. Vooraf: „De schaduw in het dal", van J. M. Synge. Regie: Theo Kling. M.m.v. Karin Haage, Gearard Hartkamp e.d. Maandag 20 u.: „De polyester polka" van Dimitri Frenkel Frank. Regie: Wal ter Kous. Mm.v. Ina van der Molen, Wim van den Heuvel e.a. BIGSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „Met z'n neus in de bo ter" 14 j. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u. zondag ook 16.15 u. en maandag 19 en 21.15 u.: „You are never too young" a.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De verleidster van Parma", 18 j. Vandaag 23.30 u.: „Zweedse meisjes in Parijs", 18 j. Zondag 11 u.: „Jungle cat", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Rio Conchos", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 u. en zondag 14 en 16.15 u.: „Dansmeesters", a.l.; 19.30 u.: „Gejaagd door de wind", 14 j. Rembrandt 14, 19 en 21.14 u. en zondag ook 16.15 u.: „Jouw beurt schatje", 14 j. Zondag 11 u.: „Don Giovanni", 14 j. Roxy vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Het ge weten van het westen", 14 Van maan dag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het purperen masker" 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Muriel", 18 j. Zon dag 11 u.: „Wilde pracht" a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Prentenkabinet: Expositie van poppen van Maja Alexander en Trudy de Ruyter» Tot 14 juni. Dagelijks geopend van 10-17 U„ zon- en feestdagen van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 1012.30 u. en van 13.3017 u.; zon- en feestdagen van 1417 u. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Helga Schuszheim. Tot 1 juni. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Expositie van werken van Dirk jan Ribbeling en W. Vogel. Tot 23 mei. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klas siek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Museum Van Looy (Kamperlaan): Expo sitie door K.Z.O.D- Dagelijks van 1017 u. en zondag van 1417 u. Tot en met 24 mei. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werken van Poppe Damave en keramiek van Rob den Tonke- laar. Dagelijks geopend van 9.30-18 u. Tot 4 iuni. Openluchttheater (Bloemendaal): Expo sitie van werk van Bloemendaalse kunste naars. Dagelijks geopend van 10-17 u en zondag van 14-17 u. Tot 5 juni. Academie '63 (Koudenhom): Openstel ling der ateliers ter kennisname van het werk van deelnemers. Dagelijks geopend van 13-19 u. Tot 13 juni. De Waag (Spaarne - Damstraat): Expo sitie van aquarellen en tekeningen van Piet Wiegman en Henk Klijn. Dagelijks ge opend van 12-17 u. Tot 6 juni. Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend "an 9-21 u. BEVRIJDINGSTENTOONSTELLING Vishal en Vleeshal (Grote Markt): ,De jaren '40-'45". Dagelijks geopend van 9-17 u. en op woensdag, vrijdag en zaterdag ook van 20-22 u. Zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot 8 juni. DIVERSEN' Waagtaveerne (Spaarne - Damstraat): vandaag en zondag van 20-01 u.: Cobi Schreijer. Gasten: Collin Wilkie en Shirley Hart. Circus Toni Boltini („Dreefzicht"): van daag en zondag 14.45 en 20.15 u.: Circus ihow 1965. Hotel Bouwes (Zandvoort): In de week einden 's middags en 's avonds variété. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 21 mei). ZATERDAG 22 MEI City, 19 en 21.30 u.: „Te rijk om los te lopen". Stadsschouwburg, 20 u.: „Geen alibi voor moord". Kop Vissershaven, bij gelegenheid van de Dag van de Nederlandse Zeevisserij, zijn de vissersvaartuigen bevlagd. Muzieknis, Burg. Rijkenspark, Santpoort, in de Muzieknis openluchtfestival. Pav. Schoonenberg, 9.30 u.: Start Rijmon- ders-puzzelrit. Felison, Heidestraat 45, IJmuiden, van 14 tot 17 uur: expositie van werken van Chabot. ZONDAG 23 MEI City, 14.30 u.: Geronimo, de laatste der Apachen"; 19 en 21.30 u.: „Te rijk om los te lopen". Stadsschouwburg, 15 u.: „Laurel en Hardy als straatmuzikanten"; 20 u.: „Geen alibi voor moord". Felison, Expositiezaal Heidestraat 45, van 14 tot 17 uur: tentoonstelling van werken van Chabot. Du Commerce, Marktplein IJmuiden, 20 uur: dansavond Ontspanningsvereniging „Arosa". De Spil, 20 uur: dansavond Instuif. MAANDAG 24 MEI City, geen filmvoorstelling. Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. Circus Boltini, Marktplein IJmuiden, 20 uur: openingsvoorstelling. Uilenboom, Santpoort, 20.15 uur: Verga dering VW Velsen-IJmuiden. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.3|>.u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 u.; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 14 tot 17 en 19 tot 21 u. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek. Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; parochiezaal, Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 u. ZATERDAG 22 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Freddy en het lied van de prairie; 23.30 u.: „Hun laatste ontmoeting". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Politie post Reerierbahn". W.B. Theater, 20 uur: „De mysterieuze Dr. Lao". Huize Adrichem, 14 u.: Schilder- en te kenlessen voor leerlingen van het „St. Lu- casgilde". Hervormd Verenigingsgebouw, Schans, 19.30 uur: concours Jeugd en Muziek. Kennemer Theater, 20 uur: Toneeluit voering K.D.O. Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie werken van de heer Kraaijpoel van de Haarlemse schilders „De Groep", geopend van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30 tot 21.30 Openbare leeszaal, H. Burgerstraat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 uur. ZONDAG 23 MEI Kennemer Theater, 14.30 u.: „Als moor denaar gebrandmerkt"; 16.30 u.: „Freddy en het lied van de prairie"; 19 en 21-15 u.: „Mabuse contra Agontas, nr. 17". Luxor Theater, 14.15 u.: „Dreigend trom geroffel"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Politiepost Reeperbahn". W.B. Theater, 14.30 u.: „Eddie kent geen pardon"; 16.30 en 20 u.: „Rififi onder de vrouwen". MAANDAG 24 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ma buse contra Agontas, nr. 17". Luxor Theater, 19 en 2115 u.: „Leef nu betaal later". W.B. Theater, 20 u.: „Rififi onder de vrouwen". Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie werken van de heer Kraaijpoel, van de Haarlemse schilders „De Groep", ge opend van 9 tot 18 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-17 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-21 uur. KORT NIEUWS Ter beschikking. De Utrechtse rechtbank heeft een 33-jarige fabrieksarbeider uit Amersfoort wegens poging tot moord ter beschikking van de regering gesteld. De man had op straat een man, die hem volkomen onbekend was, „uit wraak tegen de Nederlandse samenleving" met een dolkmes neergestoken. Het slacht offer werd ernstig gewond. Advertentie xW: «te Haarlem: Ged. Oude Gracht 89. IJmuiden: Plein 1945 no. 46. DEN HAAG Het arrest van het Haag se gerechtshof waarbij de vier grote om roepen niet ontvankelijk werden ver klaard in hun eis tegen „Televizier" kan niet in stand blijven. Het proces tussen de omroepen en het weekblad moet nader be handeld worden door een ander gerechts hof. Tot deze conclusie kwam de waar nemend advocaat-generaal bij de Hoge Raad, mej. mr. A. Minkenhof in de zaak tussen de omroepen en Televizier. De Haagse rechtbank besliste in een tus senvonnis, dat de omroepen het bewijs mochten leveren van hun stelling, dat Te levizier de programma's overnam uit de buitenlandprogramma's van de omroepen. Tegen dit vonnis ging Televizier in be roep bij het Haagse hof. Dit college con cludeerde dat het Centraal Bureau voor de Omroep de auteurgerechtigde is van de buitenland-programma's, maar geen aan spraak kan maken op auteursrecht, om dat het geen belang heeft bij de program ma's en zelf deze niet openbaar maakt. De advocaat-generaal bij de Hoge Raad wees dit standpunt af. Zij was van oor deel dat de belangen van de omroepen en het centraal bureau samenvallen, zodat het bureau wél aanspraak kan maken op auteursrecht. Als tegeneis had Televizier gesteld dat de omroepen de verplichting hebben het blad programma's en nieuws te verstrek ken. De rechtbank en het hof wezen deze eis van de hand. De advocaat-generaal achtte dat juist. Zelfs al zou er sprake zijn van „vrijheid van nieuwsgaring," dan nog houdt dat niet de verplichting in nieuws te verstrekken. „Mijnheer, wij hebben 35 jaar gele den stoelen van u gekocht. Toen kwam er altijd een man om het geld op te halen. Wij woonden toen in Overdinkel, maar daar ik toen werkloos werd, meende ik dat er altijd nog een restant is bljjven staan, dat wij nooit meer konden betalen. Maar daar wij nu meer krijgen van A.O.W., moet u de oude boeken maar eens nakijken. Ik meen dat er nog 10 gulden op betaald moet worden. Kom dan even met de rekening, want ik kan niet komen. Ik heb de leeftijd van 79 jaar, maar toch heb ik er altijd aan gedacht". Dat was de inhoud van een brief die de eigenaar van een meubelzaak in Gla- nerbrug bij Enschede gisteren ontving. De grootvader van de huidige eigenaar verkocht indertijd de stoelen. Men zag nu geen reden meer het achterstallige tientje 35 jaar geleden een heel be drag te incasseren. In plaats van met een rekening is men met een ge schenk naar de eerlijke 79-jarige ge gaan. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Zuidland-Spijkenisse P. Sneep, kand. te Vlaardingen. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Zaandam G. Schipaan- boord te Apeldoorn. Evang. Luth. Kerk Benoemd tot pred.-directeur van het luth. diaconessenhuis te Amsterdam A. Jo hannes te Delft. In een bejaardentehuis aan de Nieuwe Binnenweg in Rotterdam heeft een 25- jarige man uit de psychiatrische inrich ting Endegeest in Oegstgeest, die proef verlof had, de bejaarde bewoners van het tehuis mishandeld en in enkele delen van het gebouw een grote ravage aangericht. De man vroeg bij de hoofdingang naar „mevrouw De Vries". Hoewel hij te ho ren kreeg dat deze niet in het tehuis ver bleef, ging hij toch naar binnen. Met de lift ging hij naar de tweede etage waar hij in een keuken de gehele inventaris vernielde. Een 86-jarige vrouw, die op het lawaai afkwam, greep hij bij de keel en schopte en sloeg haar, waarvoor zij talrij ke wonden en een hersenschudding opliep. Een verpleegster die de oude vrouw te hulp kwam kreeg klappen in het gelaat. De razende man rende vervolgens een ka mer binnen, gooide glazéh stuk en sloeg de ruiten in. Op een balkon wierp hij pot ten met verf en een trapje naar beneden. Een 20-jarig meisje werd tegen een muur gesmeten. Even later dook de man in het souterrain op, waar hij een 86-jarige verpleegde tegen de grond sloeg. Terug op de eerste etage ontmoette hij twee bejaar de vrouwen, die hetzelfde lot ondergingen De man rende langs de trap naar beneden wierp zich door een ruit op de binnen plaats en stormde naar de ingang waar hij een 78-jarige vrouw een hoofdwond sloeg. De inmiddels gealarmeerde politie over meesterde de man en bracht hem eerst naar een ziekenhuis en daarna naar de psychiatrische inrichting in Oegstgeest. 244. WANNEER BR AMMETJE FOK zich eenmaal iets had voorgenomen moest het snel worden uitgevoerd. Het duurde du niet lang of de dappere zeeman was in het goede schip Kokanje op weg naar het land, waar hij het Dal der Diamanten kon vin den. Het leek hem een gunstig teken, dat de wind de goede kant opblies. Snel scheerde het schip over de wateren. Scherp keken Karo en Tutu uit of ze ergens al een streep land zagen opdagen. „Jongens, kom toch hier, die tocht kan nog dagen duren," lachte Brammetje. „Als jullie gezellig gaan zitten, zal ik jullie een verhaal vertellen." De scheepskat en de papegaai waren dol op verhalen. Maar ditmaal zou er voor lopig van vertellen niets komen. Want het deurtje van de kajuit werd eensklaps op een kier geopend en een stem vroeg be deesd: „Mag ik meeluisteren, alsjeblieft?" Tutu, die geen held was, verloor bijna zijn veren van schrik. En zelfs dappere Bram schrok ontzettend, nu hij merkte, dat er nog iemand aan boord was. „Wie is daar?" vroeg hij luid. Kom tevoorschijn en zeg me je naam!" IS t* V6RP AU DROOG, KAM IK NAAR BENEDEN^ J791-B. NEEN, NOG NIET, vye BAKKEN' EERST EEN RAAR PAN NE KOEKEN HIER IS EEN PARAPlUi POLLE, VOOR Al/S HET6AAT REGENEN MAAR DIE KAN IK OOK ALS PARACHUTE GEBRUIKEN f ACH,PRECIES IN '<1A,D16 2U1M NAAR DE MAAN j 0 rV» Vrije Universiteit. Aan de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen van de Vrije Universiteit te Amsterdam is tot buitengewoon hoogleraar in de bio- fisyca en het onderwijs in de natuur kunde aan medici en biologen benoemd dr. Joh. Blok te Delft. Tot lector is be noemd dr. H. Verheul te Amsterdam, sinds 1958 in verschillende wetenschap pelijke functies aan de V.U. verbonden. Aan prof. dr. G. J. Sizoo is in verband met de toeneming van zijn werkzaam heden als voorzitter van de Rijksverde digingsorganisatie T.N.O. op zijn ver zoek met ingang van 8 november 1965 emeritaat verleend. Dr. P. C. Baayen te Amsterdam is thans tot gewoon hoog leraar benoemd voor het onderwijs in de wiskunde. Voorts is aan de faculteit der geneeskunde tot buitengewoon lec tor benoemd voor het onderwijs in de revalidatie en reactivering dr. C. P. Dub belman te Amsterdam. Vrijgezellenbond. De Nederlandse Vrijge- zellenbond houdt op Hemelvaartsdag in Krasnapolsky te Amsterdam een lande lijke bijeenkomst, waar o.a. de heer S. P. de Roos uit Rotterdam, auteur van het boek „De ethiek van de ongehuwde staat", zal spreken over „De ontmoeting van gehuwden en ongehuwden". De dag wordt besloten met een diner, een caba retprogramma en een bal. Dr. ir. Ringersstraat. Rotterdam zal, zodra de gelegenheid zich voordoet, een Dr. ir. Ringersstraat krijgen. B. en W. hebben dit besloten om zodoende de naam van de man, die van het eerste ogenblik af de herbouw van Rotterdam heeft gesti muleerd, te laten voortleven in de nieuws stad. Advertentie PVWVWWVWVWWWWWWWWWWVWWWWW* 'VWWWWWWWWWVA/VWWWWW/WWWWWWWWW* Het KNMI deelt mee: Het weer in ons land is korte tijd be heerst door een hogedrukgebied, dat zich van Engeland over Duitsland naar Oost- Europa verplaatste. Dit hogedrukgebied verwijdert zich naar het oosten en morgen komt *et weer onder invloed van een de pressie, die zich even ten westen van Ier land bevindt. Het koufront van deze de pressie is tot de Golf van Biscaye door gedrongen. Drukdalingen in Frankrijk heb ben tot gevolg, dat er vermoedelijk ook een onweersstoring tot ontwikkeling komt. Morgen zal het aanvankelijk zonnig en warm zijn, maar in de de loop van de dag neemt de bewolking van het zuiden en westen uit toe. Daarna wordt enige regen en plaatselijk onweer verwacht. De wind, aanvankelijk nog oostelijk, draait later naar zuid tot zuidwest. Dan stroomt ook koelere oceaanlucht binnen. Maximum-temperaturen 00 c 2 a binnen- en buitenland. d oa 8 u c Neerslag: laatste 24 uur. 4) S S Den Helder zwaar bew. ozo 14 0 Ypenburg zwaar bew. ZZO 16 0 Vlissingen half bew. ozo 16 0 Eelde onbewolkt ozo 16 0 De Bilt zwaar bew. zo 17 0 Twente half bew. zo 16 0 Eindhoven zwaar bew. zo 16 0 Z.-Limburg licht bew. ozo 16 0 Helsinki half bew. wnw 8 3 Stockholm onbewolkt nnw 12 0 Oslo zwaar bew. 0 12 0 Kopenhagen onbewolkt windst. 10 0 Aberdeen half bew. ZZO 13 0 Londen zwaar bew. zo 18 0 Amsterdam zwaar bew. zo 16 0 Brussel half bew. zo 17 0 Luxemburg onbewolkt no 16 0 Parijs zwaar bew. O 17 0 Bordeaux zwaar bew. wzw 20 0 Grenoble onbewolkt windst. 19 0 Nice onbewolkt n 19 0 Berlijn onbewolkt ozo 13 0 Frankfort onbewolkt no 16 0 München licht bew. ozo 13 0 Zürich licht bew. - 15 0 Genève onbewolkt windst. 15 0 Locarno geheel bew. windst. 20 0 Wenen regen windst. 15 0 Innsbruck zwaar bew. w 12 0 Belgrado geheel bew. o 16 0,4 Athene onbewolkt windst. 26 0 Rome regen windst. 16 22 Barcelona licht bew. nnw 19 0 Madrid onbewolkt windst. 26 0 Mallorca half bew. windst. 22 0 Lissabon geheel bew. nw 21 0 Zondag 23 mei Zon op 4.35 uur, onder 20.39 uur. Maan op 2.14 uur, onder 11.26 uur. Maandag 24 mei Zon op 4.34 uur, onder 20.40 uur. Maan op 2.33 uur, onder 12.37 uur. Maanstanden 23 mei 15.40 uur laatste kwartier. 30 mei 22.13 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 22 mei Hoog water 8.06 uur en 20.35 uur- Laag water 3.30 uur en 15.52 uur. Zondag 23 mei Hoog water 9.04 uur en 21.35 uur. Laag water 4.15 uur en 16.44 uur. Maandag 24 mei Hoog water 10.09 uur en 22.43 uur. Laag water 5.14 uur en 17.54 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ia 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2