Klassieke beelden versieren vijverpartij in Beeckesteyn Beverwijk Ontmoetingsavond voor Oosterwijkers in BG-project in Amsterdam Voor het eerst een In de Vishal en op zee EEN ADMINISTRATIEVE KRACHT (mnl.) voor RIJLES ZATERDAG 22 MEI 1965 5 Joh. Enschedé en Zonen Grafische Inrichting-N.Vv-v EEN BEAM BTE is „S U C C E S" Groeneweg 45 - Telefoon 4333 mogelijk in ons JOH. ENSCHEDÉ EN ZONEN GRAFISCHE INRICHTING N.V. Collecte Roode Kruis V elsen-I Jmuiden Stuy (Telstarreserve bij Italië-Jong Oranje bezit is Wilt u dat wij uw advertentie zo goed mogelijk verzorgen Zorgt u er dan voor dat uw advertentie zo vroeg PROVINCIALE PUBLIKATIE De hem op te dragen taak omvat alle werkzaamheden verbonden aan het verzenden van goederen naar binnen- en buitenland. Reeds opgedane ervaring bij een Expeditiebedrijf strekt tot aan beveling. Leeftijd tot 25 jaar. Opleiding: tenminste M.U.L.O.-diploma. Bij gebleken geschiktheid goede vooruitzichten. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de afdeling Personeelszaken. Voor een persoonlijk onderhoud is de mogelijkheid aanwezig maandag t/m vrij dag tussen 13.30 en 16.00 uur, Klokhuisplein 5, Haarlem. Eventueel in de avonduren na telefonische afspraak. vraagt voor de afdeling Expeditie-zaken: HAARLEM KLOKHUISPLEIN 5 vraagt voor het verrichten van controle- en be wakingsdiensten. Men moet genegen zijn in cöntinuedienst te werken. Leeftijd: 25-40 jaar. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de af deling Personeelszaken. Voor een persoonlijk onderhoud is de mogelijkheid aanwezig maandag t/m vrijdag tussen 13.30 en 16.00 uur, Klokhuis plein 5, Haarlem. Eventueel in de avonduren na telefonische afspraak. Vernieuwingen op gebied van recreatie in Velsen Advertentie T BESTE ADRES (alle rijbewijzen) RIJBEWIJS VERNIEUWEN HAARLEM KLOKHUISPLEIN 5 Achter het witte huis, waarin kundige vaklieden Beeckesteyn in zijn smetteloze luister herstellen, strekt zich een weerga loos wandeloord uit waarvan een schoonge vormde vijver het nog stille middelpunt is. Binnenkort zal het zachte klateren van een fontein de waterspiegel beroeren. Op mooie avonden zullen schijnwerpers de wa terval in een feeëriek licht zetten. Is de rand van de vijver door nieuw metselwerk Van 24 mei tot 6 juni zal het Neder- landsche Roode Kruis weer zijn jaar lijkse collecte houden. Eigenlijk behoeft deze collecte geen extra aanbeveling. Er zal wel niemand zijn, die niet bekend is met het zegen rijke werk van het Roode Kruis. Zij die de laatste wereldoorlog van meer nabij hebben meegemaakt weten hoeveel leed het Roode Kruis heeft hel pen verzachten en hoeveel nood het heeft gelenigd. Ook de vredestaak van de organisa tie is van zeer grote betekenis. Bij elke ramp van enige omvang, hetzij natio naal of internationaal, staat het Roode Kruis gereed. Plaatselijk zijn wij getuigen van de belangrijke arbeid van de afdeling IJmuiden-V eisen. Het Roode Kruis financieel in staat te stellen zijn menslievende taak te ver richten, is een plicht van ons allen. Ik moge daarom deze collecte warm aanbevelen bij de burgerij van Velsen. De Burgemeester van Velsen, Mr. J. C. BüHRMANN. al verfraaid, de aanblik van dit kleinood van Beeckesteyn kan straks nog aan schoonheid winnen door een omlijsting van de vier klassieke beelden, die op het ogen blik nog het plantsoen bij het oude raad huis in Velsen-Zuid versieren. De witmar meren mythologische figuren stellen een ri viergodin, Venus, Sybille en Diana voor. De beelden stonden vroeger in het buiten Sparenberg in Santpoort. De gemeente Vel sen kocht de beelden, die voorkomen op de voorlopige lijst van monumenten van ge schiedenis en kunst. De maker is niet pre cies bekend. De beelden worden toege schreven aan de Vlaamse beeldhouwer Quellinius of iemand uit zijn omgeving. Tropische zangers Een geliefd rustpunt tijdens een wande ling is ook de grote volière in het Rijkens- park in Santpoort. De Velsense plantsoen dienst heeft er een groot aantal tropische vogels in ondergebracht die met elkaar in kleurenrijkdom en zangkunst wedijveren. Voor hen die iets meer over de volièrebe volking te weten willen komen geeft een bij de kooi geplaatst bord met bijzonderhe den over de vogels tekst en uitleg. Tussen Santpoort en Driehuis is een wan delparkje in wording dat tot een aantrek kelijke groene „buffer" tussen Driehuis en Santpoort belooft uit te groeien. De plant soendienst heeft hier diverse in het land schap passende aanplantingen verzorgd die als zij tot volle wasdom zijn gekomen de noordzijde van de Santpoortse Dreef op na tuurlijke wijze zullen begrenzen. Er is meer vernieuwd in de gemeente Velsen dat het vermelden waard is. De Een fraaie aanwinst voor het zwem bad aan de Herenduinweg is de speelweide waarvan de jeugd dan ook een dankbaar gebruik maakt. In Buiksloot, Amsterdam-Noord, zullen vijf flatgebouwen verrijzen, elk acht woon lagen hoog en bevattende 48 vierkamer- en 8 eenkamerflats in totaal dus 280 wo ningen. Zij worden „industrieel" gebouwd door de n.v. Indeco Coignet, volgens haar elementensysteem. In februari 1966 wordt de eerste paal geslagen, in mei of juni van dat jaar komt het project gereed. De huren bedragen voor de vierkamerflats circa 250 en voor de eenkamerflats circa 160 gulden per maand, inclusief kosten voor erfpacht etc. Dit is het eerste project in Amsterdam van 't Bouwfonds Nederlandse Gemeenten afgekort B.G. die haar werkzaam heden in 1947 in Assen is begonnen. Hier bij zijn nu 665 Nederlandse gemeenten, sinds november 1964 ook Amsterdam, aan gesloten. Het elftal van Jong Oranje, dat op He melvaartsdag 27 mei in Novara de strijd tegen de Italiaanse jeugd zal aanbinden, is door bondstrainer George Kessler als volgt samengesteld: Doel: Thie (ADO); achter: Warnas (Go Ahead) en Pijlman (DWS); midden: Van Gorp (NAC), De Vries (Enschede) en Ver meulen (NAC); voor: Giesen (PSV), Ven- neker (Feijenoord), Brokamp (MW), Vrauwdeunt (Feijenoord) en Verdonk (PSV). Reserves: Stuy (Telstar), Van Dorst (PSV), Frederix (Fortuna '54) en Roode (DWS). Twee van de vier beelden, die aan de Vlaamse beeldhouwer Quellinius worden toegeschreven en vroeger het buiten Sparenberg in Santpoort luis ter bijzetten. Zij zullen zich straks weespiegelen in de vijver van Beeckesteyn. De fraai gelegen en gerestaureerde vijver op het buiten Beeckesteyn in Velsen-Zuid vormt een weldadig rustpunt voor wandelaars op dit eeuwenoude landgoed. Rondom de vijver zullen binnenkort de vier witmarmeren beelden, die thans in de tuin van het oude raadhuis staan, tot nog meer schoonheid bijdragen. Een van de geliefdste trekpleisters in het Rijkenspark in Santpoort is de grote volière met tientallen tro pische vogels. In IJmuiden werden vrijdag aangevoerd 5470 kisten vis. Bij de aanvoer waren 878 kisten tong en tarbot; 4 heilbot; 10 griet; 5 tongschar en schartong; 1155 schol; 20 schar; 50 haring; 945 makreel; 565 schel vis; 550 wijting; 1050 kabeljauw en gul; 10 leng; 3 haai; 10 wolf; 25 poon; 15 kool- vis; 45 diversen. Totaal 5470. Per kg is in guldens betaald: heilbot 5.103.20; gr. tong 5.2-—5.16; grm. tong 4.764.58; kim. tong 5.175.02; kl. tong I 5.46—5.30; kl. tong II 5.79—5.49; tarbot I 4.003.40; zalm 5.50. Prijs per 50 kg: tarbot IV 1.34; gr. griet 1.10; tongschar 1.3296; gr. schol 5754; grm. schol 5551; kim. schol 6055; kl. schol I 60; kl. schol II 4218; schar 2924; verse haring 2519.60; makreel 4211.59; gr. schelvis 6648; grm. 6452; kim. 62 52; kl. I 61—48; kl. II 40—10; wijting 26— 10; gr. gul 4028; mid. 2820; kl. 1815; kl. haai 40; kl. wolf 4844; poontjes 36 24; kl. koolvis zw. 4033; idem wit 48 45; kl. rode poon II 2411. Prijs per 125 kg; gr. kabeljauw 16876; gr. koolvis zw. 9486; idem wit 150140; gr. leng 6662; gr. wolf 10090. De besommingen (in guldens) te IJmui- den waren vrijdag: Kw. 153 - 13.670; 217 - 15.350; 102 - 2680; 166 - 6480; 178 - 7500; 26 - 3930 160 - 4430; 92 - 3850; VI. 34 - 27.700; IJm. 2 - 7750; 54 - 8380; 67 - 4330. Uitgaande van de contactraad Ooster- wijk werd er vrijdagavond in het Bever- wijkse Stadskantoor een bijeenkomst ge houden, een begroetingsavond voor de be woners van Oosterwijk. Hiervoor zaten aan de ronde tafel voor Beverwijk burgemeester J. G. S. Bruins- ma en zijn wethouder F. Gerritse, F. Keabisch en W. Vessies en burgemeester H. Nielen en de wethouders H. J. Roozen en P. de Graaf van Heemskerk; voorts leden van de B.S.C.R. en van de Ge meenschapsraad Heemskerk. Er waren echter slechts vijftig Ooster wijkers aanwezig. De bijeenkomst stond onder leiding van de heer G. Ph. Scheer, die in het kort uiteenzette "wat de bedoe ling van deze bijeenkomst was. Zoals iede re landstreek haar eigen inzichten en ideeën heeft, heeft een stadsdeel dat ook en nu Oosterwijk haar voltooiing nadert, zou een peiling van wat men wil en welke weg men denkt in te slaan nuttig kunnen zij. Het heeft geen zin passief toe te zien en dan negatieve kreten te slaken. Het verenigingsleven en het onderwijs zullen belangrijke vraagstukken opleveren; het betreft hier iets dat de gehele wijk en in het bijzonder de jeugd aangaat. Wethou der Vessies vertelde een en ander over de groenstrook en de recreatiemogelijkheden in Oosterwijk, waarbij het Aagtenbos straks een grote rol zal gaan spelen. Wet houder Roozen sloot zich ten aanzien van het Heemskerkse deel hierbij aan. Burgemeester Bruinsma gaf een over zicht van de bouwactiviteiten in dit stads deel. De laatste fase is begonnen, er ko men nog 320 flatwoningen, die ongeveer f 35 in de week gaan kosten en er komt een bejaardenflat met een verzorgingshuis voor een 80 personen. Is alles klaar, dan gaat men de Beneluxlaan doortrekken naar de H. Mandeweg. Wethouder Roozen deed nog mededelin gen over het winkelcentrum aan het Europaplein, waar op het Heemskerkdeel nog 13 winkels bijkomen en dan is er een kleine ruimte opengelaten voor een klein café-restaurant. Dit laatste ontlokte onder de aanwezigen een zucht van verlichting, want op dit gebied is er niets te vinden. Na een kleine pauze werden vragen ge steld, die door het forum werden beant woord. OPENBAAR GEHOOR inzake een gewijzigd gedeelte van het tracé van de door het Provinciaal Electriciteits- bedrijf van Noord-Holland aan te leggen 150 kV-hoog- spanningslijn van Oterleek naar 's-Graveland. De COMMISSIE ELEKTRICITEITSWERKEN (ministe riële adviescommissie inzake ruimtelijke ordening Van elektriciteitswerken) maakt bekend, dat belanghebbenden in de gelegenheid zullen zijn eventuele bezwaren tegen een gewijzigd tracé in de Hollandsch Ankeveen Polder van bovenvermelde 150 kV-lijn ter kennis van de Com missie te brengen. De Commissie zal daartoe op 11 juni a.s. zitting houden, aanvangende om 10.45 uur v.m. precies in het gemeente huis te 's-Graveland. Een tracétekening zal vanaf 21 mei a.s. in dit gemeente huis ter visie liggen. Bezwaren verband houdende met het vergoeden van mogelijke schade, kunnen tijdens de zitting niet worden behandeld. 's-GRAVENHAGE, 18 mei 1965. Wanneer het zonlicht door de groene zeef van de boomtoppen in de parken trilt, wanneer de natuur haar schatkamers gul voor iedereen openstelt en het vogelvolkje zich tsjilpend en fluitend over de bruidsdagen verheugt, dan is het tijd voor de mens zich aan de dagelijkse sleur te onttrekken om met volle teugen te genieten van de schoonheid die hem van alle kanten omringt. Verre en kost bare reizen zijn daarvoor niet nodig. Ook dicht bij huis zijn er behoorlijke plekjes waar hij zich kan overgeven aan een heilzame ontspanning van lichaam en geest die onbetaalbaar is. Hoeveel IJmuidenaren kennen bijvoorbeeld het bestaan niet van een kostelijk recreatieoord als het buiten BeeckesteynWie door dit flonke rend juweel onder de Velsense parken wandelt, opkijkt tegen het door machtige stammen geschraagd bladergewelf en stil geniet van de unieke doorkijkjes waar mee de boslanen keer op keer verrassen, zal ongetwijfeld de majestueuze pracht van dit eeuwenoude landgoed naar waarde weten te schatten. speelweide in het zwembad aan de Heren duinweg is niet alleen een lust voor het oog maar ook een ideaal oord voor zonneba ders. De jeugd weet het zachte grastapijt bij haar spel op prijs te stellen. Een wel kome verbetering van de zwembadaccom modatie is verder de verwarming van het water in de bassins. Ook bij minder zonnig weer zal dit het bezoek aan het zwembad zeer zeker gunstig beïnvloeden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5