Vrijstelling van dienst mogelijk voor jongeren-vrijwilligers AGENDA 3 TABLO KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig RITMEESTER Industrievestigingen uit het buitenland nog steeds welkom fRESLONG-HILLEGOM Geen verkorting van diensttijd Regering studeert op probleem geboortenregeling Geen nachtboot naar Harwich Bak- en bezorgloze dag geen succes in Rotterdam Leeg uw eigen vuilnisbak Beste publikatie over voeding Mr. Kranenburg in Brussel Schotse zeeman door vrouw gestoken Dader moordzaak gestoord? W einig verandering h DINSDAG 25 MEI 1965 Minister de Jong wil soepel zijn: Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk 'n nieuwe telg uit 'n fier geslacht! 20 STUKS 1.60 licht en geurig Kerkelijk nieuws f 11 potte» H664U we baNKoevefcfD?) s ERRES koelkasten v.a. 298.- HARTENDORP WEERRAPPORTEN •5 el ■SS s Se 2 - f r t i l i K.>. I V V De staatssecretaris van Economische Zaken, drs. J. A. Bakker, heeft gisteren bij de opening door prins Bemhard van het chemisch bedrijf van Dow Chemical in Terneuzen gezegd met enige nadruk te willen verklaren dat de Nederlandse rege ring deze vestiging van harte welkom heet. Hij zei dit naar aanleiding van de bewe ringen als zou de Nederlandse regering te genwoordig afwijzend staan tegenover bui tenlandse vestigingen in ons land. Deze beweringen zijn reeds officieel tegenge sproken, maar de staatssecretaris meende er goed aan te doen nog eens te herhalen, dat er geen wijziging is gebracht in Nederlands open-deurpolitiek. De Neder landse regering juicht nog steeds iedere buitenlandse bijdrage aan de kwalita tieve versterking van ons industriële po- tentiëel toe, aldus de staatssecretaris Bak ker. Advertentie dagelijks diner-dansant dinsdags kabaret onbeperkt kip eten 7.00 zalen voor partijen tot 1000 personen reserv. 02520 - 5347 'S MAANDAGS GESLOTEN Minister De Jong (Defensie) is bereid een „soepel standpunt" in te nemen ten aanzien van het verlenen van vrijstelling van militaire dienst voor jonge mensen, die zich gedurende anderhalf of twee jaar beschikbaar stellen voor werkzaam heden in ontwikkelingslanden. De mate waarin de vrijstelling wordt verleend wil de minister laten afhangen van de om standigheden bij ieder afzonderlijk ge val. In de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer over wijziging van de dienstplichtwet heeft de minister een aan tal argumenten genoemd, die zjjns in ziens een verkorting van de diensttijd thans niet wenselijk maken. Verkorting van de diensttijd zou moeten leiden tot een uitbreiding van het aantal op te roepen dienstplichtigen en dat zou een evenredige uitbreiding noodzakelijk maken van het opleidingsapparaat, zowel in personeel als in materieel opzicht. Dit acht de minister niet realiseerbaar en ook c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Neder landse Comedie met „Wie is bang voor Virginia Woolf?" van Edward Albee. Re gie: Henk Rigters. M.m.v. Ank van der Moer, Han Bentz van den Berg e.a. Woens dag 20 u.: Haagsche Comedie met „Galante listen" van George Farquhar. Regie: Paul Steenbergen. M.m.v. Ida Wasserman, Eric van Ingen e.v.a. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Haarlems Gemengd Koor en het Kon. Mannenkoor Caecilia o.l.v. Anton de Beer met Verdi's „Requiem". M.m.v. het N.Ph-O. en solisten. Woensdag 20.15 u.: Concert door het N.Ph. O. ol.v. Henri Arends. Solist: Eduardo del Pueyo (piano). (Beethovencyclus). Grote Kerk, vandaag 20-21 u.: Orgelcon cert door Albert de Klerk. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14. 19 en 21.15 u.: „Met t'n neus in de boter", 14 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en woensdag 19 en 71.15 u.: „You are never too young", ft.l. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De verleidster van Parma", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21-15 u.: „Rio Conchos", 14 j. Minerva, 19.30 u.: „Gejaagd door de •vind", 14 j. Woensdag 14.30 u.: „Dans meesters", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Jouw beurt, schatje", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het purpe ren masker", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Muriel", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Prentenkabinet: Expositie van poppen van Maja Alexander en Trudy de Ruyter. Tot 14 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 1012.30 u. en van 13.3017 u.; zon- en feestdagen van 1417 u. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Helga Schuszheim. Tot 1 juni. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): „Oost en West". Schilderijen en aquarellen van Hal Wichers. Tot 20 juni. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klas siek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werken van Poppe Damave en keramiek van Rob den Tonke- laar. Dagelijks geopend van 9.30-18 u. Tot 4 juni. Openluchttheater (Bloemendaal)Expo sitie van werk van Bloemendaalse kunste naars. Dagelijks geopend van 10-17 u en zondag van 14-17 u. Tot 5 juni. Academie '63 (Koudenhom): Openstel ling der ateliers ter kennisname van het werk van deelnemers. Dagelijks geopend van 13-19 u. Tot 13 juni. De Waag (Spaame/Damstraat): Expo sitie van aquarellen en tekeningen van Piet Wiegman en Henk Klijn. Dagelijks geopend van 1217 u. Tot 6 juni. geopend van 1217 u. Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuln en mlnicorso. Dagelijks geopend van 9-18 u.; golfbaan tot 21 u. BEVRIJDINGSTENTOONSTELLING Vishal en Vleeshal (Grote Markt): „De Jaren '40-'45". Dagelijks geopend van 9-17 u. en op woensdag, vrijdag en zaterdag ook van 20-22 u. Zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot 8 juni. DIVERSEN Stadhuis Haarlem, woensdag 14 u.: Extra gemeenteraadsvergadering. Raadhuis Heemstede, woensdag 16 u.: Gemeenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 21 mei). DINSDAG 25 MEI City, 20 uur: „Daniela bij nacht". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoorstel ling. Marktplein, 16.15 en 20.15 uur: Circus Boltini. Expositiezaal, Heidestraat, 19 tot 21 uur: Stichting „Felison", tentoonstelling schil derijen van Chabot. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. WOENSDAG 26 MEI City, 20 uur: „Daniela bij nacht". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoorstel ling. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder dinsdag. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur (jeugd); filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.k. bibliotheek): 14 tot 17 uur (jeugd). R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 1730 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur.. DINSDAG 25 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Mabuse contra Agontas ,nr. 17". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Leef nu betaal later". Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie werken van de heer Kraaijpoel van de Haarlemse schilders „De Groep", geopend van 9 tot 18 u. Stadskantoor, 19.30 uur: Vergadering I.L.V.T. Promenade, Meerstraat, lezing voor aquariumvereniging Kennemerland. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, aanvraag voor bezichtiging bij de adressen Moensplein 4, tel. 26020 en Groenelaan 21. Openbare leeszaal, H. Burgerstraat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 u. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15 tot 21 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 21 u. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 15 tot 17 u.; r.-k. leeszaal geopend van 15 tot 17 uur. WOENSDAG 26 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ma buse contra Agontas, nr. 17". Luxor Theater, 19 en 21-15 u.: „Leef nu betaal later". Kuenenplein, 14.15 en 20-15 uur: Circus Boltini. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, voor bezichtiging bij de r dree- sen Moensplein 4, tel. 26020 en Groene laan 21. Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie werken van de heer Kraaijpoel, van de Haarlemse schilders „De Groep" ge opend van 9 tot 18 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal, geopend van 15-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 uur. om economische overwegingen het ont trekken van mankracht aan de nationale economie bezwaarlijk te verantwoorden. De tijd die wordt besteed aan in- dividuële en groepsopleiding is thans reeds minimaal, aldus de minister. Elke alge mene verkorting van de diensttijd zou daarom moeten gaan ten koste van de tijd, waarin van die opleiding profijt wordt ge trokken en daarmee ten koste van de ef ficiency van het gehele militaire apparaat. Jonsemannen uit de West Jongemannen uit Suriname en de Ne derlandse Antillen, die voor het volgen van een studie naar Nederland zijn geko men en zich daarna hier voorgoed willen vestigen, worden opgeroepen voor de mi litaire dienst, omdat er naar de mening van de minister geen doorslaggevend mo tief is om hen anders te behandelen dan de overige Nederlanders. Vrijstellinsen In 1964 hebben 3613 jonge bouwvakarbei ders vrijstelling van militaire dienst gekre gen, heeft de minister verder meegedeeld. In totaal zijn in 1964 16.540 jeugdige Ne derlanders vrijgesteld van de dienstplicht, verdeeld over de volgende categorieën: kostwinnerschap 1035, persoonlijke onmis baarheid 2979, bekleden van geestelijk ambt of opleiding daartoe 1063, broeder- dienst 5964, onderwijs 391, bijzondere ge zinsomstandigheden 393, emigratie 669, mijnwerkers 304, diversen 147 en bouwvak kers 3613. Het vraagstuk van de openbare verkoop van middelen voor geboorteregeling moet volgens de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. A. J. H. Bartels, „eerlijk en open onder ogen wor den gezien, maar tegelijkertijd met de no dige prudentie worden aangepakt." Hij zegt dit onder meer in een toelich ting op het regeringsstandpunt over het bevolkingsvraagstuk die oorspronkelijk zou hebben gediend als inleiding tot een televi sieforum over dit onderwerp dat door de KRO zou worden uitgezonden, maar te elf der ure d,oor de omroepvereniging werd afgelast. Op schriftelijk verzoek van het Tweede Kamerlid de heer Geertsema (V.V.D.) heeft dr. Bartels de tekst van zijn voorgenomen toespraak bekend ge maakt. De regering, zo zegt dr. Bartels, streeft er naar om de factoren, die belemmerend kunnen werken op het dragen van de eigen verantwoordelijkheid inzake de gezinsrege ling, weg te nemën. Daarbtj wordt con creet gedacht aan de middelen voor ge boorteregeling, „de middelen die men tot dusver alleen maar kon krijgen in lugube re winkeltjes, vaak in kleine straatjes ge legen." In het kader van het nieuwe streven is de regering druk bezig met het bestuderen op welke wijze hierin verandering kan worden gebracht. Dit zal nog enige tijd duren omdat het om een uitermate moei lijk vraagstuk gaat. Het moet, zo zegt dr. Bartels, worden bezien „tegen de achter grond van de zovele en de verschillende opvattingen die in ons land heersen, maar ook tegen de achtergrond van de moraal van de jeugd, vooral de ongehuwde, die ons toch ook voor de toekomst van ons land bijzonder veel waard is." Advertentie PER STUK Ned. Herv. Kerk Beroepen te Zoelen '(toez.) P. Landweer te Nigtevecht te Waddinxveen (3e pred. pl.) J. Kooien te Reeuwijk te Zuilichem- Nieuwaal J. van Dijk te Poortvliet te Rijssen (4e pred.pl.) N. Kleermaker te Rot terdam. Bedankt voor Uithuizermeeden A. de Kleine te Nijemirdum. Beroepen te 's-Gravenhage, pred. met bep. opdracht, diakonessenhuis Bronovo, W. v. Wijngen, pred. Presb. Church van Nieuw-Zeeland te Wellington; te Vagenin- gen (nieuw pred.pl.) P. C. de Bruyn te Nieuw-Loosdrecht; te Vlaardingen (jeugd- pred.) (toez.) J. E. v. Veen te Noord-Scher mer c.a. Aangenomen de benoeming tot pred.-di- recteur van d. Herv. Bond voor Inwendige Zending op Geref. Grondslag ds. B. J. Wie- geraad te Herkingen. Bedankt voor De Bilt (3e pred.pl.) P. J. de Bruyp te Gfonigger;, Geref. Kerken Aangenomen naar Middelharnis P. Schravendeel te Gaastmeer naar New- Westminster (B.C.) J. Kunz te Owen Sound (Ontario, Canada) (v.h. te Schoone- beek). Advertentie Reumatische pijnen TOGAL HELPT Griep TOGAL HELPT Migraine TOGAL HELPT Menstruatiepijn TOGAL HELPT Verkouden TOGAL HELPT Hoofdpijn TOGAL HELPT Spit TOGAL HELPT De nachtboot naar Harwich is vannacht niet uitgevaren. De „Arnhem", het schip van de British Railways, is bij het af meren in Hoek van Holland met de schroef verward geraakt in een tros. Hierbij is een vitaal onderdeel beschadigd. De „Arn hem" moest naar een Rotterdams dok om hersteld te worden. Het schip zal niet voor woensdag klaar zijn. De reizigers, die voor de nachtboot hadden geboekt, zijn voor een deel ondergebracht op de dag boot. Anderen hebben in hotels en pen sions onderdak gevonden. De bak- en bezorgloze woensdag in Rot terdam is geen succes geworden, zo meldt het Algemeen Dagblad. De proeven van 12 .en 19 mei zijn volgens de Rayonale Bakkerij Commissie niet volledig ge slaagd en daarom zal men voorlopig af zien van herhaling. Wel zullen proeven worden genomen met bezorgloze dagen, waarschijnlijk op woensdag. Getracht zal worden in hernieuwd over leg een gelijkluidende regeling voor de Rotterdamse bakkers te ontwerpen. In Waalwijk en Breda: De bewoners van de Brabantse steden Waalwijk en Breda zullen binnenkort hun eigen vuilnisbakken moeten legen. Daartoe zullen overal in deze gemeenten stalen stortbakken worden geplaatst, die enigs zins gecamoufleerd in de nabijheid van wo ningen komen te staan. De bakken wor den regelmatig door de gemeentelijke rei nigingsdiensten omgewisseld voor lege. De bewoners kunnen gebruik maken van speciale wagentjes, zodat ze niet met de zware vuilnisbakken hoeven te sjouwen. Tot de maatregel wordt overgegaan van wege de grote personeelsschaarste en de hoge exploitatiekosten van de vuilnisop haaldiensten in Breda en Waalwijk. In Rotterdam is aan de arts W. G. Zel- velder de jaarprijs 1964 uitgereikt voor de beste publicatie op het gebied van voeding en voedselbereiding. De heer Zelverder noemde zijn artikel: „Elk pond te veel aan lichaamsgewicht doet de sterftekans met één percent toenemen". De prijs 1000,-, werd hem toegekend door het voorlichtingsbureau voor de voeding. De schrijver komt in zijn artikel tot de conclusie, dat de eni ge mogelijkheid om het lichaam op peil te houden is, minder te eten en meer li chaamsbeweging te nemen. Een aantal commissarissen der koningin is gisteren in Brussel aangekomen voor een bezoek van twee dagen aan de Euro pese gemeenschappen. De studiedagen in Brussel zullen worden gevolgd door besprekingen in Luxemburg. Daar zal onder meer een studie worden gemaakt van het hoge gezagsorgaan van de Europese Kolen- en Staalgemeenschap. 246. GROOT WAS DE VREUGDE van Ali-Ben-Japie, toen Bram hem zei, dat hij aan boord van het goede schip Kokanje mocht blijven. „O, meneer, ik zal alles doen wat u zegt... ik zal de vaten wassen, en de keu ken schoonhouden, en de kat verzorgen en de papegaai uitkammen en..." „Hohoho", weerde Brammetje af. „Voor lopig moet je twee dingen weten. Ik ben geen meneer, maar ik ben de kapitein. En aan boord heet de keuken een kombuis. En verder heb je maar rustig te wachten tot ik je orders geef." „Ja meneer," zei Ali-Ben-Japie. „Wat heb ik je net geleerd?" „Ja, kapitein," zei het jongetje ernstig. „Mooi. En nu komt mijn eerste opdracht. Ga met Karo de scheepskat naar de kom buis en haal zoveel eten als je lust. Eet het schoon op, en laat op je bord zien, dat er geen kruimeltje is overgebleven. Is dat goed begrepen?" „Nou en of, kapitein!" juichte het jon getje en hij voerde de order meteen uit. Verbaasd keek Karo toe, hoe het jongetje schrokte, alsof hij in geen dagen te eten had gehad. En dat was waarschijnlijk ook zo. Er bleek nog eens uit, hoe belangrijk het was om snel de goede Sinbad te hulp te komen, die zolang voor voedsel in Bag- deraibad had gezorgd. U6V6 HEU\ IK HE8 DAT &0RD4E HEUMAAl/S NIET 6ET.IEN A M JA, MAAR IK WIST NIET, DAT...DAT... i ryi. 1793-8. VERF DAN J5E REST VAN MUN BROEK - IK DURF NIET NAAR HUIS, MET 20'. N VIEK. 7> pk In een bar aan de 's Gravendijkwal in Rotterdam heeft een dertigjarige Rotter damse vrouw een twee jaar oudere zee man uit Glasgow met een mes ernstige verwondingen toegebracht. De zeeman liep een slagaderlijke bloe ding aan de slaap op en moest in het Dijkzigtziekenhuis in de Maasstad worden opgenomen. Zijn toestand is thans goed. De vrouw die het mes hanteerde is door de politie gearresteerd en in bewa ring gesteld. In de bar kreeg de zeeman ruzie met de vrouw en haar 28-jarige vriendin. De laatste zou de Schot drie bankbiljetten van een pond afhandig heb ben gemaakt. Ook deze vrouw is gearre steerd. Bedreiging per brief. Het gerechtshof t« Amsterdam heeft een 25-jarige arbeider uit Vlissingen wegens bedreiging veroor deeld tot een maand gevangenisstraf. In een brief aan zijn gewezen schoonvader had hij de dood aangekondigd van zijn gewezen echtgenote. Hij waarschuwde zijn ex-schoonvader om de politie er niet in te mengen, omdat zulks fatale gevolgen voor zijn leven zou hebben. Geen huis voor topambtenaar. De Leidse gemeenteraad is niet akkoord gegaan met het voorstel van B. en W. om een woning aan te kopen voor de directeur van ge meentewerken die thans nog in Delft woont. De aankoop en een verbouwing zouden een bedrag van 135.000 vergen. De directeur zou een huur moeten beta len van 3900 per jaar, maar de woning zou dan jaarlijks een verliespost zijn van 5000. Militair sanatorium. Het militair sanato rium in Amersfoort zal in de nabije toe komst worden opgeheven. De patiënten zullen worden ondergebracht in burger sanatoria. De gebouwen krijgen een an dere militaire bestemming. Houtbouw.. Vijftien Nederlandse deskun digen op het gebied van de bouw, ver gezeld van twaalf Westduitse collega's, zullen morgen van Schiphol naar Van couver vliegen voor een bezoek van drie weken aan Canada. Ze maken de rei9 op uitnodiging van het Canadese ministerie van Handel. Ze gaan zich in Canada op de hoogte stellen van de mogelijkheden van houtbouw. Bijlmermeer. Burgemeester en wethouders van Weesperkarspel hebben de gemeen teraad, die aanstaande vrijdag verga dert, voorgesteldeen krediet van 60 miljoen gulden beschikbaar te stellen. Dit bedrag zal nodig zijn om de Bijlmer meer zo snel mogelijk bouwrijp te ma ken. vwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww „Dit betreft een interne justitiële maat regel, waarover geen inlichtingen worden verstrekt". Dat is de reactie van justitiële zijde op een bericht in De Telegraaf, dat een der drie veroordeelden in de Baarnse moordzaak nu in een psychiatrische inrich ting verblijft. Advertentie Gen. Cronjéstraat 43 Telefoon 52760 Haarlem rvwwwwwwvwvwwwvwwwwwwwww^ Het K.N.M.I. deelt mee: Terwijl een de pressie bij Ierland zich langzaam opvul de breidde een uitloper ervan, die voorna melijk in de hogere luchtlagen aanwezig is, zich naar onze omgeving uit, hetgeen een toeneming van de buienactiviteit in ons land tot gevolg had. Op sommige plaatsen kwam bij de buien ook onweer voor. Van de oceaan komt een nieuwe, maar zwakke, storing naar zuid-Engeland en la ter mogelijk ook naar ons land. Deze sto ring kan morgen plaatselijk enige regen veroorzaken. Het weer blijft dus enigszins onbestendig, waarbij er in de temperatuur niet veel verandering zal komen. Maximum-temperaturen no M -P binnen- en buitenland. SS Neerslag: laatste 24 uur. v fi Den Helder regen wzw 17 0,1 Ypenburg zwaar bew. windst. 18 0,1 Vlissingen zwaar bew. wzw 16 0,1 Eelde zwaar bew. windst. 19 0 De Bilt geheel bew. veran. 20 3 Twente zwaar bew. ono 21 0 Eindhoven zwaar bew. windst. 19 0 Z.-Limburg zwaar bew. zzw 20 0 Helsinki licht bew. ono 15 0 Stockholm onbewolkt ono 16 0 Oslo onbewolkt windst. 17 0 Kopenhagen licht bew. ono 14 0 Aberdeen mist o 10 0 Londen onbewolkt zw 17 0,4 Amsterdam regenbui n 19 1 Brussel regen windst. 21 1 Luxemburg zwaar bew. z 18 0 Parijs zwaar bew. w 19 1 Bordeaux zwaar bew. windst. 18 0 Grenoble half bew. windst. 22 0 Nice zwaar bew. ozo 19 0 Berlijn regen n 13 0.» Frankfort zwaar bew. zzw 19 8 München half bew. wzw 16 7 Zürich mist windst. 19 0,1 Genève zwaar bew. windst. 21 0 Locarno motregen windst. 21 0,1 Wenen zwaar bew. w 19 0 Innsbruck zwaar bew. windst. 18 4 Belgrado onbewolkt windst. 23 1 Athene zwaar bew. windst. 25 0 Rome onbewolkt windst. 24 0 Barcelona licht bew. n 21 0 Madrid onbewolkt windst. 24 0 Mallorca licht bew. windst. 24 0 Lissabon onbewolkt n 20 9 Woensdag 26 mei Zon op 4.32 uur, onder 20.43 uur. Maan op 3.03 uur, onder 15.04 uur. Maanstanden 30 mei 22.13 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 25 mei Hoog water 11.18 en 23.51 uur. Laag water 6.22 en 19.12 uur. Woensdag 26 mei Hoog water 12.25 uur en uur. Laag water 7.35 uur en 20.23 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2