Nieuwe regering zeer moeilijk te in België vormen FA B LO Frankrijks economische groei voldoet niet aan verwachting Nationale produktie door stabilisatieplan geremd Troepen van VS in Santo Domingo onder OAS-bevel Britse troepen weg uit Libië Verkouden? 1ES 2 WERELDNIEUWS J Engeland stapt over op meters, grammen en liters Van dag tot dag Spoorwegverkeer in Zuid-Vietnam door sabotage lamgelegd Politieke onrust in Columbia en Venezuela Soebandrio over initiatief in de kwestie-Maleisië De mens zal eens het weer regelen" Overgang ter wille van de export Britten milder tegen homosexuelen DINSDAG 25 MEI 1965 3 Doodlopende weg Niet mogelijk WAT EETN FASLO $MIRT vooft, ELE N M/\N POÉT".. -MODIEUZE. 5TREREM Rust in de Dominicaanse republiek teruggekeerd VS-ruimtevaarder White moet even uitstappen Op de ^Praatótoel Floris Flaneur UéiïfUrUüA öf> Rillerig Onprettig? Pas dan op! Neem bijtijds 'ASPRO'. 'ASPRO' bevat alles om Uw verkoudheid snel en doel treffend te bestrijden. UeüfaotaiA c/> De uitslag van de Belgische verkiezin gen, waarvan de rampzaligheid pas nu volledig wordt beseft door degenen, die zich in socialistische en katholieke kring hadden toegelegd op het bereiken van een verzoening tussen de Vlaamse en de Waal se bevolkingsgroep, kan zeer ernstige ge volgen hebben voor West-Europa. Een eventuele verdere uitbarsting van emotio naliteit zou de grondslag van België als eenheidsstaat kunnen aantasten en leiden tot een opsplitsing, die slechts in het voor deel van extremistische opportunisten zou kunnen werken. Natuurlijk heeft iedereen in België al sedert eeuwen beseft, dat de staat België een tweedrachtig, gebarsten en gelijmd werkstuk was, waarin volkomen verschil' lend denkende groepen in nauwelijks ver holen vijandschap leefden. Maar de hoop was gericht op een verdere groei van de eenheid en de eenvormigheid binnen een werelddeel, dat voortdurend worstelt naar genezing van innerlijke verdeeldheden. Het is duidelijk dat België een slecht en ont moedigend voorbeeld vormt voor de Euro pese eenheidsgedachte. De weerslag van de huidige tegenstelling, scherper dan ooit aan de dag getreden, zal op de Benelux samenwerking zowel als op de Europese coördinatie een fatale invloed doen gelden. De reactie van de Franse houding in de internationale politiek is ongetwijfeld merkbaar in deze splijting der geesten die donkere perspectieven biedt op de Bel gische toekomst. De pro-Franse bevol kingsgroep keert zich niet alleen tegen de Vlaamse uit voorliefde voor haar taal. maar uit een volkomen duidelijk meer- derwaardigheidscomplex en een cultureel waandenkbeeld. Dat waandenkbeeld is ook aan de Vlaamse kant aanwezig, al kan men het daar wellicht meer als een reactie terugvinden. Twee waandenkbeelden die sterk op de sentimenten werken en de op pervlakkig levende mens aanspreken, te genover elkaar frontvormend, en op die manier een ernstig gevaar oproepend voor de orde, de rust, het gezag der wet en de elementaire fundamenten van een samen leving binnen de Belgische staatsgrenzen. Ofschoon het denkbeeld absurd lijkt, om dat de moderne mens geacht wordt niet meer te denken in termen van oproer en geweld, vertoont België op dit ogenblik het aanschijn van een zichzelf ontbinden de staat aan de vooravond van een emoti onele explosie. Als men ziet over welke kundige, nuch tere en goedwillende mensen van diverse politieke richting België beschikt, kan men nog vertrouwen hebben in het vinden van een goede bedding voor de stromin gen, die zich opzamelen. Maar dat de situ atie gevaarlijk en kwetsbaar is, zal ook geen van die nuchtere Belgen meer dur ven ontkennen. ftfWWWWWWWWWWWWWWWWVWYVW^yy (Van onze correspondent) weergegeven. Minister Spaak heeft trou wens hetzelfde gezegd: „wij zijn in een BRUSSEL De Belgische grondwetwij- toestand die als een klassiek voorbeeld ziging staat op losse schroeven. Dat is de van een doodlopende weg kan gelden". Op eerste conclusie waartoe men komt, nu cje vraag of hij een regering, waarin de de officiële uitslag van de verkiezingen drie grote partijen zitting zouden hebben, voor Kamer en Senaat bekend zijn gewor- voor mogelijk hield, antwoordde hij den. De katholieke C.V.P. en de socialis tische B.S.P. hebben respectievelik 77 en 64, dus samen 141 zetels in de Kamer. Dat is precies één stem minder dan de door de grondwet vereiste meerderheid, 2/31 van 212, afgerond tot 142. Premier Lefèvre, die maandagmiddag, „maar op basis van welk regeringspro gramma dan?" Natuurlijk kon men gisteren in Brussel de nodige geruchten over de ontwikkeling van de toestand horen. Nadat koning Bou- dewijn 't ontslag van het kabinet-Lefèvre- Spaak had aanvaard, heeft hij de voorzit ters van Senaat en Kamer voor het inwin- nadat hij 's ochtends bij koning Boudewijn I nen van advies ontvangen. Vandaag zal het ontslag van zijn kabinet had ingediend, een rij van politici, met aan het hoofd de voor de laatste keer als premier de jour- voorzitters van de kamerfracties, naar het nalisten ontving, heeft gezegd, dat hij niet paleis van Laken trekken, geloofde dat de liberale P.V.V. zich maar De deskundigen menen dat een drie par- zo zou aansluiten bij de overeenkomst die tijen-regering voorlopig wel de enige mo- socialisten en katholieken over de grond- gelijkheid zal zijn. Zij menen ook dat Omer wetsherziening hebben gesloten. Vanaudenhove, de voorzitter van de P.V.V. Hij is van oordeel dat de kabinetscrisis ;n dat geval de kabinetsformateur zal wel eens lang kan duren en hij acht het moeten zijn, hoewel hij ook met een in- niet uitgesloten dat de Belgische kiezers formatieve opdracht zou kunnen worden binnen afzienbare tijd weer naar de stem- belast en dus een andere liberaal premier bus moeten trekken. zou worden. Daarmee heeft de demissionaire minis ter-president de huidige situatie juist DA NANG (Reuter en AP) De Viet- cong, het Zuidvietnamese bevrijdingsleger, heeft vandaag drie spoorbruggen, de voor naamste noord-zuidverbinding van het land opgeblazen. Regeringstroepen die zich naar de bedreigde punten spoedden werden van uit een hinderlaag overvallen. Zes solda ten werden hierbij gedood. In totaal zijn de laatste twee dagen zeven spoorbruggen en twee duikers door de Vietcong vernield, waardoor het spoorwegverkeer in Zuid- Vietnam verlamd is. Een Amerikaanse zakenman die drie we ken door de Sovjet-Unie en andere Oost- europese landen heeft gereisd, verklaarde gisteren in Detroit dat de Sovjet-Unie en China op het punt staan geweld te gaan gebruiken in Vietnam. „De wereld staat op de rand van een catastrofe," zei deze za kenman, de 81-jarige Cyrus S. Eaton, die vorige week donderdag premier Kosygin had ontmoet. „Ik heb nog nooit zo'n onverbiddelijk, geprikkeld, ernstig en bekommerd man ge zien," zei Eaton in zijn verslag voor de economische club van Detroit. „Zijn op merkingen kwamen erop neer dat de Ver enigde Staten aan de Sovjet-Unie de oor log hebben verklaard. Ik ben geschrokken van de houding van deze man." Noord-Vietnam heeft gisteren de be schuldiging geuit dat Amerikaanse vliegtui gen zondag 'n ziekenhuis en een school in de provincies Nghe An en Thanh Hoa heb ben gebombardeerd en beschoten Daarbij zijn 79 personen, onder wie vrouwen, kin deren en ziekenhuispatiënten gedood en ge wond. Volgens het persbureau Nieuw China wa ren de vliegtuigen die deze actie onderna men opgestegen van bases in Thailand. Er is natuurlijk ook gesproken over een liberaal-socialistische coalitie. Maar die wordt algemeen niet mogelijk geacht. Ze zou trouwens geen lang leven beschoren zijn. Beide partijen hebben overigens reeds vóór de verkiezingen duidelijk laten weten dat zij er niets voor voelen met el kaar in zee te gaan. Meer kans heeft misschien een katholiek liberale coalitie. Ingewijden menen te we ten dat met name ex-premier Lefèvre daar wel iets voor voelt. Zij zijn van oordeel dat de tegenstelling tussen de opvattingen van beide partijen minder groot is dan men wel veronderstelt. Opmerkelijk is het dat de liberale „Dernière Heure" van gister avond in een hoofdartikel de mogelijkheid van een samengaan tussen C.V.P. en P.V.V. oppert. Op het ogenblik is het allemaal een kwestie van afwachten. De kaarten liggen in ieder geval nu meer of minder open op tafel. Het is duidelijk dat noch de Volks unie noch de communisten ze door elkan der kunnen halen. Advertentie I M V ER.EDE L-O El Z KEN OEL PO PZ_I M - KATOEM wrr, pw5Tëii_ eim lyvyy^VWWWWWIAWVVWVWWWWWWWWWWWWWWWWWWI (Van onze correspondent) PARIJS Bijna op hetzelfde moment dat generaal De Gaulle op zijn propagan- datoer door de provincie een juichend lof lied zong op alle fraaie resultaten die de politieke stabiliteit van zijn vijfde repu bliek had opgeleverd, liet de commissie voor de boekhouding der natie een soort Franse rekenkamer een heel wat min der opgewekt geluid horen. SANTO DOMINGO (Reuter en AP) Een woordvoerder van het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken heeft gisteren gezegd dat generaal Bruce Palmer, de bevelhebber van de V.S.-troe- pen in de Dominicaanse Republiek, zich ter beschikking heeft gesteld van de Bra ziliaanse generaal Alvin. Generaal Alvin treedt op als commandant van de inter- Amerikaanse troepen. Gisteravond pa trouilleerden in de Dominicaanse hoofd stad voor het eerst manschappen van het Amerikaanse leger met een OAS-band om de arm. Ze waren in gezelschap van man schappen uit Costa Rica en Honduras. De Amerikaanse ambassadeur, Adlai Stevenson, bestreed tijdens een middag zitting van de Veiligheidsraad een rapport van José Antonio Mayobre, de speciale af gevaardigde van secretaris-generaal Oe Thant waarin Amerikaanse autoriteiten ge zegd zouden hebben, dat ze „de corridor in Santo Domingo zouden vergroten als de Amerikaanse troepen dit noodzakelijk achtten". De Verenigde Staten trokken hun ont- werp-resolutie in, waarin werd voorgesteld de vredesmissie van de Verenigde Naties in de Dominicaanse Republiek te coördi neren met die van de Organisatie van Amerikaanse Staten. Camoufleren De enige andere spreker was Nikolai Fedorenko, de Russische afgevaardigde, die de beschuldiging uitsprak dat de in- ter-Amerikaanse strijdmacht in het leven was geroepen „om de Amerikaanse agres sie in de Dominicaanse Republiek te ca moufleren." Hij zei, dat met geen enkele manoeuvre, ook niet het dragen van armbanden de strijdkrachten van een agressor in een in- KAAP KENNEDY (Reuter) Astronaut Edward White, een van de twee Ameri kanen die volgerde maand gezamenlijk een tocht in de ruimte moeten maken, zal het ruimteschip verlaten. Dit werd maan dag in Kaap Kennedy meegedeeld. Aan vankelijk was gezegd dat de ruimtevaarder slechts zijn hoofd uit de cabine zou steken. ternationale strijdmacht kunnen worden overgebracht." Secretaris-generaal Oe Thant van de Verenigde Naties heeft gisteren een rap port ontvangen van zijn vertegenwoordi ger in Santo Domingo, Mayobre. Deze zegt dat de toestand in de Dominicaanse Republiek beter lijkt te worden. Het bestond werd over het algemeen geëerbie digd. Er was zowel in de veiligheidszone als in de sector waar de troepen van Caamano het voor het zeggen hebben een ontspanning ingetreden. Een Britse correspondent en twee Ame rikaanse verslaggevers is de toegang tot de Dominicaanse Republiek geweigerd. Zij moetsen op last van de regering-Imbert terugkeren. De drie mannen waren een correspondent van het Amerikaanse blad „Newsweek", een verslaggever van de Amerikaanse televisie en een correspon dent van het Britse blad „London Obser ver". Voor de weigering is geen reden opgegeven. CARACAS (AFP) Bij gevechten tus sen scholieren en politie zijn gisteren in Caracas een dode en enkele gewonden ge vallen. Ongeveer vijfhonderd scholieren hielden een demonstratie voor het minis terie van Onderwijs. Zij eisten het ont slag van de onder-directeur van een tech nische school en riepen anti-Amerikaanse leuzen. Ook in Bogota de Columbiaanse hoofd stad, was het gisteren onrustig. Oproerige scholieren raakten er slaags met de po litie. Er vielen tientallen gewonden. Pre sident Valencia ontving een delegatie, die na twee uur onderhandelen wegging zonder dat resultaten waren bereikt. Vorige week kondigde de Columbiaanse regering de noodtoestand af nadat betogin gen tegen de Amerikaanse interventie in de Dominicaanse republiek uit de hand liepen. In Ibagu werden maandag vijftig demonstranten gearresteerd. De Amerikaanse ambassade, krantenre dacties, radiostations en andere plaatsen, waar moeilijkheden worden gevreesd, wor den streng bewaakt. LONDEN (AFP)" De Britse regering zal het bataljon Britse militairen dat in de Libische hoofdstad Tripolis is gelegerd eind van dit jaar terugtrekken. Dit heeft de Britse minister van Defensie, Denis Healey, geantwoord op een schriftelijke vraag van een lid van het Lagerhuis. Een afdeling van het bataljon dit in Cyrenaica is gelegerd zal eveneens worden teruggetrokken. Minister Healey schrijft dat dit met de Libische regering is over eengekomen. De terugtrekking geschiedt ook vanwege de grote behoefte aan Brit se troepen in andere delen van de wereld. De Britse verplichtingen in Libië zullen niet worden verminderd. Het terugtrekken van de troepen zal eind maart 1966 zijn voltooid. DJAKARTA Indonesië zal elk initia tief van Japan of een ander land om een ontmoeting tussen president Soekarno en premier Abdoel Rahman van Maleisië tot stand te brengen gunstig ontvangen. Dit is in Djakarta gezegd door de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken Soeban drio na zijn bezoek van vijf dagen aan Japan. Een dergelijke ontmoeting is ech ter vrijwel uitgesloten vóór de Afrikaans- Aziatische conferentie in Algiers, die 29 ju ni begint. Het eerste half jaar van 1965, zo deelt de commissie mede, heeft Frankrijk eco nomisch een bijzonder slechte tijd beleefd. De Franse topfunctionarissen, vakbondslei ders en industriëlen, die samen deze com missie vormen, zijn bij hun autopsie van de Franse economie tot de conclusie geko men dat over de eerste zes maanden van dit jaar de nationale produktie slechts met 2,6 percent is gestegen. In 1964 was dit cijfer 5,4 percent, meer dan het dubbele van dit getal. Vergeleken met andere Europese landen sloeg niette min Frankrijk in 1964 ook al een zeer be scheiden figuur. De voorspellingen voor de tweede helft van dit jaar zijn wel iets op timistischer, maar dat waren ze eind 1964 ook al. Gebleken is nu dat het stabilisa tieplan van de minister van Financiën Giscard d'Estaing, waarmee premier Pompidou het niet helemaal eens is, maar dat door generaal De Gaulle zelf wordt gesteund, een duidelijk remmende in vloed op het bedrijfsleven blijft uitoefenen en daarom niet te rijmen valt niet de ex pansie-politiek waarop Frankrijk zich se dert vele jaren beroept. Een bijzonder veeg teken is vooral dat door deze malaise de investeringen sterk worden afgeremd, waardoor dezelfde re percussies op nog veel langere termijn WASHINGTON (AP) „Eens zal de mens in staat zijn het weer te beheersen. Het zou echter misleidend zijn te sugge reren dat die dag reeds nabij is". Dit verklaarde president Johnson maandag toen hij het jaarverslag over de regeling van het weer van de „National Science Foundation" aan het Congres overhandig de. Johnson zei dat de VS hopen in de toe komst de kennis te verwerven die het mogelijk zal maken orkanen, tornado's en stormen te temmen en de temperatuur en regenval te regelen. Hij zei dat dit in de toekomst zeker mogelijk zal zijn. zijn te duchten. Een ander gevolg van de crisis is uiteraard, dat de minister van Fi nanciën dit jaar ook op een aanzienlijk la gere belastingopbrengst kan rekenen, waardoor de staat zelf in zijn bewegings vrijheid en initiatieven dreigt te warden beknot. Met het vooruitzicht op de komende pre sidentsverkiezingen in december zal de re gering met enkele gebaren op fiscaal ge bied wel pogen het bedrijfsleven wat nieu we stimulansen te geven. Niettemin lijkt het uitgesloten dat de regering op zó korte termijn de wind zal kunnen doen keren, De grondstoffen liggen momenteel overal hoog opgehoopt en zolang die niet zijn aan gesproken blijft een fundamentele wijzi ging in het economische beeld tot de illu sies behoren. Sedert de magere jaren '52, '53, '58, '59 heeft Frankrijk geen periode meer ge kend, waarin het economisch tot hef lage peil van heden was afgezakt. W elvaartsmanieren Ik ben helemaal, met hart en ziel, voor de welvaartstaat, want iedereen die zich herinnert hoe het grootste deel des volks nog maar enkele tientallen jaren geleden moest leven van een inkomen dat net even de honger buiten de deur kon hou den, als men dan op al het andere alles uitspaarde, kan niet anders doen dan het hartelijk toejuichen dat nu een menswaar dig leven geleefd kan worden. Nog geen veertig jaar geleden kon iemand op staan de voet worden ontslagen en die had dan de volgende dag niet meer te eten. Er be stonden geen vakantieregelingen, geen ouderdomsvoorzieningen, allerlei goede, nuttige, menselijke zaken werden toen niet alleen onbestaanbaar geacht, er was vrij wel niemand die aan alles wat nu tast bare werkelijkheid is ook maar dacht. Wie nu nog over de goede oude tijd praat is óf een onmogelijke egoïst óf niet geheel wel bij het hoofd. Hetgeen niet wegneemt dat deze wel vaart ook onuitstaanbare gevolgen heeft, voornamelijk door de sterke vermenigvul diging van 't mensentype dat gedurende de eerste wereldoorlog met O.W.'er werd aangeduid en dat wij nu dan maar ge woon parvenu of patser zullen noemen, de lieden die over een auto van dertig mille of een bungalow van twee ton spreken, of dit de gewoonste zaken van de wereld zijn, de longdrinkers, de duurste-spijzen- eters, de superdelux-hotelgasten, die op een bijzonder vervelende manier met de voor hen doodgewone, levenswijze te koop lopen bij voorkeur bij mensen die het veel kal mer aan moeten doen. Hun tafel- en andere manieren verraden evenzeer als de waarde die zij aan hun weelde hechten, dat 't allemaal nieuw voor ze is, dat zij niet alleen niet' geleerd heb ben hoe zij mes en vork moeten hante ren, doch evenmin hoe zij moeten leven. Wie p et wel hebben geleerd herkennen hen onmiddellijk aan allerlei details, waarvan zij zelve het bestaan zelfs niet vermoeden. Ik kom op dit onprettige onderwerp door een kleine ervaring van enkele dagen geleden. Ik had gegeten in een befaamd Amsterdams restaurant en kreeg een to renhoge nota. Ik zei tegen de oude oberkelner die ik al jaren ken: Nou, jullie weten tegenwoor dig ook raad met de prijzen. Dat is zo, meneer, antwoordde hij, maar de clientèle is er dan ook naar, zoals u ziet, en discreet wees hij in de richting van een meneer, die zat te worstelen mét zijn asperges. Advertentie na Gearresteerd. De president van het hoog gerechtshof in Cotonou (Dahomey) is aangehouden toen hij op het punt stond het land te verlaten. Hij is vorige week uit de Democratische Partij gestoten. Er zijn meer arrestaties verricht. Het ge rucht gaat, dat er een komplot tegen de regering is ontdekt. (Van onze correspondent) LONDEN Engeland gaat over naar het metrieke stelsel voor maten en ge wichten. Hoofddoel van deze voor de Brit ten zo diep ingrijpende stap is de bevorde ring van de Britse export, die voor meer dan de helft naar landen gaat, die reke nen in kilogrammen, meters en liters. Maar het zal nog wel minstens tien jaar duren voor het nieuwe systeem in de in dustrie algemeen zal zijn ingevoerd. Een plotselinge verandering is natuur lek onmogelijk. Het zal geleidelik gaan, sector bij sector in de industrie en heel wat geld kosten wegens verandering van technische uitrusting en wijziging in indu striële vormgeving. De regering zal een commissie benoe men bestaande uit de vertegenwoordigers van de overheid en van de particuliere in dustrie, om het metrieke systeem alom te bevorderen. Op de scholen zal het reken onderwijs moeten worden omgegooid maar voorlopig zal de jeugd zowel met het huidige systeem van ounce (450 gram), stone (6,3 kg.), yard, foot en inch (2,5 cm.) en van gallon (4,5 liter) als dat van gram men, meters en liters moeten leren om gaan. Zal de Engelsman in zijn pub ooit kun nen afstappen van zijn pint bier of de huisvrouw van haar pint (halve liter) melk. De weggebruikers zullen moeten wennen aan kilometers, die een langere afstand suggereren dan de tegenwoordige mijl (1,6 km.). Een zwakheid van de Engelse buiten landse handel was tot nu toe, dat de mees te offertes werden gedaan in afmetingen en gewichten, zowel als in prijzen die door de klanten moeten worden omgerekend, hetgeen irritatie en tijdverlies veroorzaak te. Men vraagt zich dan ook af, of niet gelijktijdig het tiendelige muntstelsel dient te worden ingevoerd, hetgeen reeds enkele jaren geleden door een regeringscommis sie werd aanbevolen. Destijds zagen wij reeds de proefmunten, die bij die gele genheid werden geslagen. In elk geval willen de Engelsen, die zich op het ogenblik zo inspannen om een han delsoorlog tussen de Europese Vrijhandels associatie en de E.E.G. te voorkomen hiermee aantonen dat zij goede Europea nen zijn. Misschien zullen zij zelfs binnen niet al te lange tijd ook het links-houden opgeven. Wie weet? Sommige spoorweg stations hebben onlangs reeds de 24-uurs klok ingevoerd. LONDEN (AFP) Het Britse Hoger huis heeft maandag met 94 tegen 49 stem men het door lord Arran ingediende wets ontwerp goedgekeurd, dat voorziet in een wijziging van de Engelse strafwet met be trekking tot homosexualiteit. De bepaling zal nu worden geschrapt die strenge straf fen mogelijk maakt op het onderhouden van onderlinge betrekkingen door volwas sen homosexuelen. Knippen. In India, heeft een woedende kapper met zijn schaar een jongeman doodgestoken, die genoeg had van het wachten en naar de deur liep om weg te gaan. Observatiepost. De Franse minister van Defensie, Pierre Messmer, zal deze week met de Portugese regering spreken over de bijzonderheden van de vestiging van een Franse observatiepost voor bal listische raketten op de Azoren. Bankoverval. Drie gemaskerde en gewa pende mannen hebben een bijkantoor van een bank in het centrum van Brus sel overvallen. Ze maakten zich met 60.000 frank uit de voeten. Him auto werd later in dé stad teruggevonden. Volgens getuigen waren de daders noord-afrikanen. Hiërarchie. Het permanente comité van de Chinese nationale vergadering heeft besloten de rangen in het leger af te schaffen. Er werd niet gezegd hoe de militaire hiërarchie nu zal worden. Afgesloten. Door een ondergrondse ont ploffing zijn vijf mannen in een kolen mijn bij Robbins in de Amerikaanse staat Tennessee van de buitenwereld af gesloten. Dynamiet. In het centrum van Montreal, heeft een tijdbom schade aangericht aan het gebouw van een verzekeringsmaat schappij. Enkele uren later zijn in het hoofdpostkantoor van de stad twee in kranten verpakte staven dynamiet ge vonden. Luisterapparaatbestrijders. Het Ameri kaanse departement van Buitenlandse Zaken heeft 't congres om ruim 5>/s mil joen gulden gevraagd voor de uitzending van 155 geniesoldaten. Zij moeten erop letten, dat er in Amerikaanse ambassa des in het buitenland geen geheime luis- terapparatuur wordt ingebouwd. Rassenstrijd. De burgemeester van Boga- lusa in de Amerikaanse staat Louisiana heeft meegedeeld dat alle gemeentelijke bepalingen die rassenscheiding voor schrijven zullen worden afgeschaft en dat er voortaan negers bij de politie en in andere gemeentebetrekkingen kunnen worden aangesteld. „Niet voorbereid". In Oost-Duitsland is een Westduits vliegtuig tot landen ge dwongen. Volgens het Oostduitse persbu reau had de vlieger „zijn vlucht onvol doende voorbereid". De vlieger is naar West-Duitsland teruggekeerd en het toe stel zal aan de- Westduitse autoriteiten overgedragen worden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3