Velser handbal teams trokken ten strijde tegen Haarlemmers Black White verving HOC in basketbalduel met Exercitia Trofee weer in eigen huis bij sportweekrally De Rijmonders Fraaie resultaten van junioren van DEM: clubrecords scherper CU] voor de prijs van 3.50 Alléén bij JAN DE BOER VELSEN-ZUID Gymnasten en boksers gaven demonstraties Programma Velser Sportweek Kwaliteitsvlees tegen ongekend lage prijzen Kennemer Confectie Industrie Assurantiekantoor J. L. de Pauw MONTEURS VROOM DREESMANN DINSDAG 25 MEI 1965 4 fe Magere paardelappen 500 gram 1.25 Sappige biefstuk100 gram 55 ct Supermalse biefstuk, haas100 gram 65 ct Doorregen runderlappen, niet vet 500 gram 1.59 Extra mooie borstlappen500 gram 1.69 Mager vleesgehakt, rund en varkens met zakje kruiden. 500 gram 1.50 Doorregen varkenslappen500 gram 75 ct Onze beroemde braadworst of saucijzen500 gram 1.24 Voor de boterham Zomervleeswaren - onbeperkt houdbaar Cervelaatworst150 gram 55 ct Mager ontbijtspek zonder zwoerd 150 gram 55 ct Gekookte Gelderse worst, OnS SUCCeS 250 gram aan één stuk 69 Ct I A Bk| p n p n Broekbergenlaan - Santpoort DUtl\ Planetenweg IJmuiden ■fr Machinestlksters Riant gelegen helft van dubbele villa met garage, op mooiste stand van Velsen, met uitzicht op het prachtige park Velserbeek. Marktplein 27 - IJmuiden - Tel. 02550 - 4854 Joan Maurits van Nassaulaan 51 - Santpoort Telefoon 02560-6534 TE KOOP: V.W. VARIANT 1500 V.W. BESTEL N.V. MAVEM Gegarandeerd le keus nylons - zowel naadloos (20- of 30-denier) als met naad (30-denier) - in de nieuwste tinten van dit seizoen. Per paar 1.75. Nu per 3 paar, gelijk van maat, lengte en kleur in één verpakking, Gisteravond werden in het kader van de Ve'ser Sportweek twee zevenhandbalwed- strijden gespeeld. De heren en dames van Ve'ssn kampten op de rolschaatsbaan op het Gijzenveltplantsoen tegen zeventallen uit Haarlem. Het herenzevental van Velsen won na een gelijk opgaande strijd van het niet in z'n sterkste opstelling opgekomen Hrarlem. Met 14-10 moesten de Haarlem se heren erkennen, dat de Velser ploeg die 5 spelers van IJmond en 2 van Full Speed telde, hen wat combineren betreft veruit de baas was. In het begin was Haarlem nog wel homogeen doch later en vooral bij de wisseling, toen het 6-4 stond, viel alle samenwerking uit de ploeg, sr De dames van Velsen, die zonder Nel Toon en Rietje Aarts speelden, deden het minder goed. Toen zij twee punten achter stonden lukte het mej. Eckhardt de goed- keepende Haarlemse doelvrouwe te passe ren, maar de opmars van de bezoekende club was niet te stuiten. Bij de rust stond het al 1-4 ten nadele van de Velser da mes en daar kwam na de thee nog eer doelpunt bij voordat de voortreffelijk spe lende Marijke Stals de stand in 2-5 kon veranderen. Even later werd het zelfs 3-5 door Henny van Dijk. Maar de Haarlem se ploeg herstelde zich volkomen. Na nóg, een tegendoelpunt maakte Marijke Stals nog 4-6 maar toen kon niets de Haarlemse handbalsters meer beletten tot 4-9 uit te lopen. De basketbalwedstrijd ExercitiaHOC die in het kader van de Velser Sportweek gisteravond op het Gijzenveltplantsoen ge speeld zou worden kon door niet nader bekendgemaakte omstandigheden geen doorgang vinden. Daarvoor in de plaats had men in allerijl de basketbalclub Black White uit Amsterdam uitgenodigd zodat de basketballiefhebbers, er waren er welge teld veertig, toch nog hun favoriete sport konden zien. Helaas viel er niet veel te genieten, want het werd een tamme strijd. Exercitia ging wel met 54-32 zegevierend naar huis maar deze overwinning mag, door het feit dat er niet om gestreden is, wel wat geflat teerd genoemd worden. De Amsterdammers die, evenals de bas ketballers uit Bergisch Gladbach afgelo pen zondag, gewend waren op een kur ken zaalvloer te spelen, hadden aanvan kelijk wat moeite met het keiharde asfalt. Dat is echter geen excuus voor het feit dat Black White bijzonder slecht combi neerde en de schaarse aanvallen niet goed afrondde. Op de speelplaats van de Watervliet- school in Velsen-Noord gaven de gymnas tiekverenigingen Sparta en IEV demon straties, die veel succes oogstten. SSH kreeg volop applaus bij zijn gymnastiek- demonstraties op diverse punten in Velsen- Noord. Veel publiek trokken natuurlijk de bok sers van De Ring. Zij boksten demonstra tief op het Plein 1945. 4 u: ...-. «wfiBiimaara De boksdemonstraties van „De Ring" trokken veel belangstelling. iëj?»". Gymnastiekdemonstraties in Velsen-Noord. De zege in de hoogste klasse van de traditionele Sportweekrally van de Auto mobielvereniging „De Rijmonders" is evenals vorig jaar in eigen „home" ge bleven. Rjjmondpraeses Pum Swier kon zaterdagavond laat de speciale tro fee overhandigden aan de equipe Wonink- Reintz, die zich in de A-klasse van zijn superieure zijde heeft laten zien. Het bij na 200 km. lange traject kostte hun slechts 210 strafpunten. Het duo Schoonen-Wolt- huizen legde beslag op de tweede plaats met 406 strafpunten vóór de équipe De Bloois-Posthuma, de tweede-prijswinnaars van vorig jaar, die 510 strafpunten op hun conto kregen. Voordat de 51 deelnemende équipes, verdeeld over 3 klassen, zaterdagochtend om half tien van start gingen vanaf het parkeerterrein van sportpark Schoonen- berg, had de Rijmondersorganisatie heel wat problemen te overwinnen. De ver vroegde finish op een geheel andere plaats dan Schoonenberg. Bovendien viel de IJmuidense deelname aan deze naar omstandigheden voortreffe lijk georganiseerde oriëntatietocht bijzon der tegen. De onzekerheid omtrent de aan komsttijd heeft vele IJmuidense automo bilisten ertoe doen besluiten om de voet balwedstrijd te prefereren boven de auto rally. Doch deze automobilisten kunnen zich aanstaande vrijdag revancheren door deel te nemen aan de speciale puzzelrit van de Rijmonders in het kader van de sport week, die begint vanaf paviljoen Schoo nenberg. De route-uitzetters Swier en Rotmans hadden op een uitgekookte wijze het eer ste traject van de start tot Vijfhuizen ge projecteerd. In dit zuivere routebeschrij vingsgedeelte raakten vele deelnemers al de kluts kwijt om de naamsaankondiging Tiberiusplein voor de tweede maal te le zen op de entree van het NS-station. Na een lantaampaal-huisnummer-affaire kre gen de équipes een ongenummerd herstel briefje in hun handen gestopt, hetgeen geen reglementaire aanduiding kan bevat ten. De Velsense politie-agent C. van Duiven voorde heeft zich keurig gekweten van zijn taak om het tweede gedeelte van de rit, een routebeschrijving op een ANWB- kaart, uit te zetten van Vijfhuizen naar Uithoorn. De valletjes zaten in het gedeel te van het traject dat omgelegd moest worden door het onverwachte bezoek van de koningin aan de vlootschouw op de Westeinderplas. Toch baarde het valletje bij de Hoofdvaart, waar zesmaal omheen moest worden gereden, de deelnemers heel wat zorgen. Swier en Rotmans hadden het derde rou tebeschrijvingstraject op zich genomen, Voor vandaag staan, voor de Velser Sportweek twee punten op het pro gramma: Gijzenveltplantsoen, Rolschaatsbaan IJ- muiden 19.00 uur: Gymnastiekdemonstratie door TVIJ en Chr. Gymnastiekvereni ging „IJmuiden". Sportpark Schoonenberg (hoofdveld) 18.30 uur: Finale voetbalkampioenschap van de Velser amateurs. Voor morgen, woensdag, zijn vastge steld'. Heerenduinweg in IJmuiden 19.00 uur: Gymnastiekdemonstratie door VGV, Sportbond en RKGV „Vel sen". Gijzenveltplantsoen, Rolschaatsbaan IJ muiden 18.45 uur: Het dameshandbalkampioen- schap van Velsen Paramariboplein in Santpoort-Noord 19.30 uur: Boksdemonstratie door „De Ring". Basketbalwedstrijd tussen de jongensploegen van Akrides en Exercitia. Sportpark Schoonenberg (hoofdveld) 19.00 uur: Honkbalwedstrijd tussen de Velser Twins en Schoten. terwijl specialist Stillebroer een fraai» grensbenaderingsrit tot aan de finish in el kaar gezet heeft met 17 coördinatiepunten. Binnen de door de deelnemers zelfs gecon strueerde figuur (een verbindingslijn tus sen de coördenaatpunten) mochten de equi pes niet rijden, hetgeen geen sinecur» was. Uitslagen: A-klasse: 1. Wonink-Reints 210: 2. Schoone-Wolthuizen 406; 3. De Bloois-Post huma 510. B-klasse: 1. Van Genderen-Van Gande- ren 454; 2. Martens-Martens 660; 3. Hey- blok-Doevedans 690. C-klasse: 1. Van Egmond-Kaandorp 555; 2. Rooyers-Mooy 557; 3. Van Eck-Jansen 719. De jeugd van de atletiekvereniging DEM is tijdens het afgelopen weekeinde volop in actie geweest. De c- en d-meis- jes en jongens namen in grote getale deel aan competitiewedstrijden te Zaan dam, terwijl de oudere junioren bij wed strijden in Amsterdam hebben aangetoond dat onder hen enkele talentvolle junio ren schuilen. Op beide wedstrijden waren de prestaties bijzonder goed, zodanig zelfs dat enkele clubrecords werden gebroken. In Zaandam zorgden de meisjesestafette ploegen voor scherpe tijden op de 4x60 m. Henny Oorthuis was in Amsterdam de meest succesvolle DEM-atlete. Dit zestien jarige meisje uit Spaarndam, een pupil van trainer A. Pallesen, verbeterde in haar eerste officiële wedstrijd de clubrecords op de nummers kogelstoten en discuswer pen meisjes b. In Amsterdam hebben enkele DEM- meisjes hoopgevende verrichtingen gele verd. Henny Oorthuis verbeterde in haar eerste officiële wedstrijd zelfs twee club records. Zij stootte de 3 kg.-kogel 12,74 m., waarmede zij haar prestatie tijden» de onderlinge wedstrijden van enkele we ken geleden weer ruimschoots verbeterde. Zij bleef haar concurrenten vele decime ters voor. Bij het discuswerpen werd zij met gering verschil tweede, doch haar worp van 33,56 m. was toch goed voor een nieuw clubrecord. Het oude record van R.ia Bruijns werd met ruim een meter ver beterd. GESLAAGD Nou heb ik de betrekking gevonden die ik zo graag wilde hebben I Wat gelukkig dat ik ge abonneerd ben op de IJmuider Courant Elke dag een keur van advertenties waarin be trekkingen worden aan geboden op allerlei ge bied. Voor „elck wat wils". En dat voor slechts 75 ct per week of 9.75 per kwartaal. BAANSTRAAT 32 - 34 - BEVERWIJK - vraagt HOOG LOON - Aanmelden dagelijks. Voor-, z(j- en achtertuin, 690 m2 eigen grond. Indeling: entree, hall, keuken, kelderkast, woonkamer, aparte eetkamer. 4 slaapkamers, douchecel met 2e toilet en grote zolder. Met ingang van 1 Juli a.s. leeg te aanvaarden Koopsom f 100.000.— k.k. km-stand 45.000. In prima staat. Met imperiaal en trekhaak. Uiterste prijs f 4000. km-stand 65.000. Motorisch zeer goed, nwe banden. Uiterste prijs f 2500. TELEFOON 7230. Haringkade 19, IJmuiden, vraagt voor onmiddellijke Indiensttreding voor het monteren van geprefabriceerde ge bouwen in binnen- en buitenland. dL

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4