Velsen telde in 1964 minder toeristen Eerste Scheveningse hektrawler maakt technische proefvaart Spanning en sensatie in circus Toni Boltini Hoe de duiven vlogen JAARVERGADERING VVV. NEW ORLEANS SYNC0PAT0RS ILONKA BILUSKA, KARIN KENT, DON MERCEDES AND HIS BAND, DE KAMÉ's, THE THREE JACKSONS. Gratis toegang Vissen voor „Volksonderwijs" „Zelfbediening" Achtmaster op het Marktplein Oorverdovend optreden van „Jumping Jewels" Brand in Vlaardingse Wilhelminahaven SIRANDBADOOEK Bustochten voor gepensioneerden Havenberichten ALUMINIUM JALOEZIEËN DINSDAG 25 MEI 1965 5 A ttr acties Geen concours-hippiquef ARJOS besluit seizoen PERMA, S1LVERFLEX of PARALUX Jzerhandel HOPMAN INI Het jaar 1964 is voor Velsen op het ge bied van toerisme minder gunstig verlo pen, omdat het aantal overnachtingen hier met tien percent is afgenomen. Zo werden voor de huisjes aan het strand maar liefst 13.000 overnachtingen minder geteld, waar bij de belangstelling voor het kampeerter rein eveneens met 22 percent is gedaald. Voor een deel moet dit waarschijnlijk worden toegeschreven aan het zogenoem de „uitstervingssysteem", terwijl voor het afgenomen bezoek aan het kampeerter rein ongetwijfeld de nabijgelegen asfaltfa- hriek verantwoordelijk kan worden ge steld, omdat de geluidshinder en de per manente rookwolken voor een vakantie verblijf weinig bevorderlijk zijn. Deze lichtelijk verontrustende cijfers werden maandagavond tijdens de in ta veerne „De Uilenboom" in Santpoort ge houden jaarvergadering van de V.V.V. „Velsen—IJmuiden" bekend gemaakt door de voorzitter M. Roos, die daarbij te vens een waarschuwend geluid meende te mceten laten horen over het feit, dat Ne derland bezig is op toeristisch gebied zijn goede naam te verliezen. Gedeeltelijk door het gestegen prijspeil, maar ook om dat ten gevolge van de toegenomen wel vaart steeds meer van verontreiniging sprake is. Toch was de heer Roos ten opzichte van 1965 niet pessimistisch gestemd, vooral omdat V.V.V. en gemeentebestuur enige nieuwe toeristische attracties hebben voor bereid. Spreker herinnerde hierbij aan de binnenkort in werking te stellen verlich ting van de Ruïne van Brederode en de geheel verzorgde vistochten op de Noord zee, die zelfs de aandacht van de Duitse te levisie hebben getrokken. Voorts stelde de heer Roos een 35 km. lange toeristische route door de gemeente in het vooruit zicht, welke speciaal voor automobilisten is bestemd en waarbij alle bezienswaardig heden van Velsen zullen worden aange daan. Ook heeft het V.V.V.-bestuur inmid dels een uitvoerig rapport ontvangen over de toeristische mogelijkheden van de ge meente, dat als basis heeft gediend voor een 5-jarenplan. Dit plan zal nog in de loop van dit jaar openbaar worden ge maakt. Aan het slot van dit betoog sprak de heer Roos er opnieuw zijn grote teleur stelling over uit, dat de V.V.V. slechts tweeduizend gulden inkomsten uit contri buties betrekt. Spreker noemde dit enigs zins beschamend voor de plaatselijke mid denstand, omdat de inkomsten uit het vreemdelingenverkeer in Velsen toch al tijd nog drie miljoen gulden bedragen. Om dit belangrijke bedrag te verwerven wordt hiervan dus slechts 0,07 percent aan de V.V.V. afgedragen, waarbij volgens spreker de verhouding ver is te zoeken. Geen wonder dat de heer Roos zijn rede besloot met een beroep op de Velsense in gezetenen de V.V.V. te steunen, teneinde een nog doeltreffender propaganda moge lijk te maken. In het traditionele jaarverslag van de secretaris, de heer Th. B. van Kleef werd een uitvoerig overzicht gegeven op de ve le verrichtingen van de V.V.V. in 1964, waarin onder meer werd vermeld dat in het kantoor aan het Marktplein 10.800 in lichtingen zijn verstrekt. De begroting van de penningmeester voor het jaar 1966 was becijferd op 40,750.waarbij rekening werd gehouden met een subsidie door de gemeente van f 31,500.Ook werden de periodiek aftredende bestuursleden, de he ren F. W. D. C. A. van Hattum, J. van der Horst, G. A. Schoonkind en M. Roos allen bij acclamatie in hun functie herko zen. Gedurende deze vergadering werd nog door een der leden meegedeeld dat hij had vernomen, dat het concours-hippique in Santpoort dit jaar geen doorgang meer zal vinden. Dit bericht kon nog niet door de voorzitter worden bevestigd, hoewel deze te kennen gaf het bijzonder te zullen be treuren indien deze mededeling juist zal blijken. Waarschijnlijk tegen de verwach tingen in leverde de rondvraag tenslotte geen enkel punt van discussie meer op. Aan het begin van deze vergadering was reeds een minuut stilte in acht genomen voor het overleden lid, de heer Molenaar, die door voorzitter Roos als een toegewijd propagandist en een harde werker werd herdacht. Na afloop van het huishoudelijk gedeelte werd de heer W. Neehus van N.V. Bureau Wijsmuller uit IJmuiden in de gelegenheid gesteld de film „Slepen met een eiland" te vertonen, die voor een deel van de aan wezigen waarschijnlijk niet geheel onbe kend meer is geweest. Vandaar dat de heer Neehus deze film liet voorafgaan door een serie bijzonder fraaie kleuren dia's over de spectaculaire berging van de Japanse tanker „Tojo Maru" door Wijs- muller's „Groningen" in de Arabische Golf bij Koeweit. De heer Neehus toonde zich hierbij een even boeiend verteller als een bekwaam fotograaf, zodat zijn cause rie met de grootste interesse werd beluis terd. De afdeling IJmuiden van de A.R.J.O.S. houdt vrijdag 28 mei in de Pieter Ver- meulenschool haar laatste vergadering van dit seizoen. Op deze avond zal door de heer E. Algra het onderwerp „Politieke partners" worden behandeld. GROENTEVEILING „KENNEMERLAND" Noteringen van maandag: aardbeien 100—125, andijvie 100—108, asperge 100— 320, bloemkool 80160, bospeen 7095, sla 20—41, rabarber 1025, radijs 1220, to maten 115126, waspeen 7075, prei 35— 55, postelein 3565, raapstelen 1020, spi nazie 4585. Advertentie Alle maten leverbaar 5 jaar garantie diverse kleuren •ft aanmerkelijk goedkoper Alleen: 1. Thans Zeestraat 6 BeverwQk Tel. 25462 uiilll Advertentie y Ter gelegtenheid van de aankomst van OLYMPIA's TOUR door NEDERLAND caballero avondshow met medewerking van: Gastheer: JOHN PIMS BEVERWIJK 26 MEI ca. 8 uur Meerplein Ter gelegenheid van het 100-jarig be staan van de vereniging „Volksonderwijs", waarvan ook Velsen over een afdeling be schikt, wordt getracht onder de leden, be gunstigers en sympathiserenden een be drag bijeen te brengen, dat de jubileren de vereniging straks bij het eeuwfeest kan worden aangeboden. Het geld is bestemd voor de stichting van een derde buiten verblijf op Schouwen. Dat zal worden be nut als verblijfplaats bij schoolreisjes van lichamelijk en geestelijk minder valide kinderen. In verband met deze actie heeft de heer J. Kromkamp uit Barsingerhom, lid van het federatiebestuur Noord-Holland, bij de aanvang van het visseizoen een aan uit stekend viswater gelegen perceel grond voor de liefhebbers van de hengelsport, beschikbaar gesteld, waar zij van vrijdag 28 mei tot dinsdag 1 juni tegen een klei ne vergoeding hun liefhebberij naar har telust mogen beoefenen. Deze vergoeding zal in haar geheel aan het jubileumfonds voor het buitencentrum worden afgedra gen. Het adres voor aanmeldingen en in lichtingen is: J. Kromkamp, Kreil 32, Barsingerhom. In de Haringhaven van IJmuiden is de eerste voor Scheveningse rekening ge bouwde hektrawler gearriveerd, welk schip van de werf van Seymonsbergen uit Amsterdam was vertrokken. Het is de bedoeling geweest deze hektrawler reeds vrijdag naar IJmuiden op weg te sturen, maar door enkele onvoorziene omstandig heden kon dit voornemen niet ten uitvoer worden gebracht. Het schip is inmiddels maandag voor een technische proeftocht op de Noordzee uitgevaren. Deze nieuwe hektrawler, die onder de naam SCH 23 „Yke" in de vaart zal wor den gebracht, is over het algemeen ge lijk aan de voor IJmuiden varende IJM 36 „Kemphaan". Alleen met dit be langrijke verschil, dat de „Yke" wel een vismeelinstallatie aan boord heeft, doch geen diepvriesprodukten zal kunnen maken. Ten einde het vervaardigde vismeel op te bergen heeft het schip onder het achter dek een ruim, dat via ditzelfde dek weer kan worden gelost. Tevens beschikt het over een ruim, waar 500 kantjes haring kunnen worden geborgen, welk getal nog met 190 kantjes kan worden vermeerderd. Voor het geval deze ruimte hier niet voor mocht worden benut, kan men hier binnen enkele ogenblikken een opbergplaats in or de maken voor eventueel in kisten ver pakte vis. Het visruim is voorts geschikt voor de berging van 2000 tot 2200 kisten vis. Deze bergruimte kan worden verkregen doordat het schip over de volgende afmetingen beschikt: lengte 48,25 m., breedte 8,54 m. en diepte 3,92 m. De hoofdmotor is een 8 cylinder 1200 pk. Deutz-motor, terwijl de elektrische winch wordt aangedreven door een 300 pk. Deutz. Bovendien be vinden zich een zogenoemde j,havenset" en een 8 pk. Somoja-hulpmotor aan boord. Ook kan men op de brug de meest mo derne vis- en navigatiemiddelen aantref fen. De schipper zal het gehele schip zelf kunnen bedienen, waarvoor hem een door Deutz geleverde pneumatische installatie ten dienste staat. Bij de minste onregel matigheid in de machinekamer wordt dan via deze installatie alarm gemaakt. Voorts is naast de normale Decca-instal- latie door de I.N.A. te IJmuiden nog een asdic-installatie geplaatst, evenals e elektrische log. Tenslotte kan de „Yke" nog beschikken over een zend- en ontvangapparatuur van het type „Zeewolf", een korte golfzender (Spoetnik) met vijf kanalen en twee echo meters van het type MS 29, met daaraan een zogenoemde „schrijvende loep". Vol gens de leverancier moet het mogelijk zijn met deze installatie een visje ter grote van 30 cm, dat zich niet hoger dan 2Vj vadem van de grond bevindt, waar te ne men en op het papier vast te leggen Daarnaast is ook de normale visloep nog aan boord. Ook kan van de brug af met alle afdelingen van het schip worden ge sproken. Maandagmorgen is de eerste voor Scheveningen gebouwde hektrawler, de SCH 23 „Yke" voor een technische proeftocht uitgevaren. Op de foto passeert het nieuwe schip de Noordpier. Elk jaar weer weet het circus van Bol- tini een boeiend en spectaculair program ma te bieden, met steeds weer nieuwe attracties. Dat is wellicht de oorzaak van het feit dat het circus Boltini in deze tijd nog bestaat. Het programma dat Toni en Dicky Boltini dit seizoen de kijkers voor schotelen heeft zeker aan de hooggespan nen verwachtingen beantwoord. Ruim drieduizend circusliefhebbers vul den maandagavond de formidabele acht- master op het IJmuidens Marktplein. Ze zijn volledig aan hun trekken gekomen. In razend tempo volgden de vele num mers elkaar op. Spanning, sensatie, klas sieke dressuur en gratie. Ze waren volop aanwezig. Bijzonder spectaculair is het leeuwennummer van dompteur Aad de Vries, die een honde^dvijftig kilogram we gende Berber op zijn schouders torst en een andere forse leeuw een stuk vlees van zijn keel laat eten. Jos Uijterlinden, mag er ook zijn met zijn dressuur. Hij heeft het gepresteerd een leeuw op een Amerikaanse bison te laten rijden. De dochters van Dicky en Toni Boltini, Antoinette en Josette dwingen bewonde ring af voor hun paardendressuur. Werkelijk genoten hebben we van het prachtige trapezewerk van de Saltas Trou pe, een stel waaghalzen van uitzonderlij ke klasse. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgen op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE r'^5>>,ïï"S.«V :v.y.-;w.\\ .- Advertentie Het rolschaatsnummer van The Bever ley's is niet fonkelnieuw maar deze groep oogst wel bewondering voor de durf en de afwerking. Een lachertje is het autonummer van de familie Dubsky. Deze troep clowns komt met een antieke wagen de piste bin nen rijden om onder het zingen van „Wij gaan naar Zandvoort" de meest komische trucs met de auto uit te halen. Wij zul len u een opsomming van de komische ef fecten besparen, maar dit nummer vormt een zeer hoog gewaardeerde humoristi sche noot in het bonte circusprogramma. -Na het komische nummer van de Dubs- ky's vragen Abdullah Ben Ali en zijn ploeg Marokkaanse pyramidebouwers en springers de aandacht. Deze lenige, zwart harige Afrikanen komen tot bijna ongelo felijke prestaties. Een speciale attractie voor de tieners is het optreden van de zanger Johnny Lion en zijn Jumping Jewels als luidruchtige uitsmijter". De „muziek" die deze jon gelui produceren werd doorlopend begeleid door een oorverdovend gekrijs en gegil alsof alle leeuwen van dompteur De Vries in de tent waren losgelaten! Vanavond na de laatste voorstelling breekt circus Boltini op om morgen in Beverwijk zijn tenten weer op te slaan Tijdens laswerkzaamheden op de Vlaar- dingse trawler Willem "VL121 zijn gister avond vonken buitenboord gevallen, die de vette olielaag, die in de Koningin Wilhel minahaven drijft, in lichterlaaie hebben gezet. Ijlings toegeschoten sleepboten wis ten een grote brand op drie vissersboten te voorkomen. Als eerste werd de VL10 Michiel Jan verhaald. Dit schip had reeds veel verfschade opgelopen. Als tweede boot werd de VL121 Willem weggesleept. Het visbord van dit schip stond reeds in brand. Ook de teerlaag op de scheepshuid had ernstige schade opgelopen. De VL131 Petronella was ernstiger gehavend door het vuur. De huidplaten van dit schip wa ren roodgloeiend en ook het houtbeschot in de messroom en in de bemanningsverblij- ven vatten vlam. De reddingsloep ver brandde, terwijl tevens het gatzeil met tuigage niet meer te redden was evenmin als de scanner van de rader. De Vlaar- dingse brandweer is geruime tijd bezig ge weest met de blussingswerkzaamheden. Kleurrijke "San Remo" Origineel Itali aans dessin. 50 x 100 cm. Normale prijs f 3.95 Tijdelijk Zolang de voorraad strekt. CENTRUM GALERIJ CORNER Lange Nieuwstaat/Marktplein IJmuiden Tel. 5205 VEILIG GEKOCHT BIJ DE VAKMAN De directie van de Koninklijke Papier fabrieken Van Gelder Zonen n.v. te Vel sen, die jaarlijks de traditie van een uit stapje voor de gepensioneerde personeels leden en hun dames in stand houdt heeft de eerste groep van de totaal 430 deel nemers maandag, dank zij het voortreffe lijke weer, volop laten genieten van de prachtige matuur. De reis werd des morgens in Velsen- Noord begonnen met drie volle autobus sen, waarbij voor de koffietafel in Groot- Kievitsdal tussen Hilversum en Baarn al van veel afwisselende panorama's werd ge noten. Vervolgens leidde de tocht langs bij zonder mooi natuurschoon over Rhenen, Wageningen, Renkum (waar de papierfa briek aan het oog voorbijtrok), Heelsum en Oosterbeek naar Roozendaal, om hier omhoog te klimmen naar de Posbank. De prachtige uitzichten van hier werden on derbroken voor een voortreffelijk diner. De volgende etappe leidde over Arnhem, Ede en Amersfoort naar het Rhenense dieren park om hier de thee te gebruiken. Over Soestdijk en door het Gooi werd de terug reis onderbroken in Halfweg, waar behal ve een kostelijke broodmaaltijd ook de be drijfsdirecteur van Velsen, de heer J. H. Smidt van Gelder jr. de oudgedienden opwachtte en hen in „De zoete inval" hartelijk toesprak. Om ruim acht uur was het gezelschap, dat enthousiast en met volle teugen had genoten, op de plaats van uitgang terug. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Heriot, van Grangemouth; Gaasterland, Bremen; Aristo, Kotka, voor Velsen; Maratha Progress, Marmu- goa, IJmuiden; Romandie, Pepel, IJmuiden; Burgenstein, Bremen; Progres, Manchester; Geertje Buisman, Hamina; Frieda Rabeler, Os- karshamn; Zaanstroom, Swansea; Hera, Pas- borro, IJmuiden; Solfonn, Coryton; Hathor, Bremen; Aalsum, Grangemouth; Tilly, Hudiks- val. Zaandam; Bram, Dagenham; Ophelia, Hamburg; Duurt 2, Rotterdam, IJmuiden; Bothniaborg, Hamina, Zaandam; Heino, Rotter dam; Frans Boehmer, Rotterdam; Waverstroom, Rotterdam; Langelsheim, Oxelosund; Ceres, Parbo. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Aeneas, van Antwerpen; Batavier 3, Koeping; Rilda, Dordrecht, voor IJmuiden. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Lireco, naar Rotterdam; Arvi, Antwerpen; Maas, St. Heiier; Tasman, Norwich; Vesta, Londen, IJ muiden; Juno, Rotterdam; Olympia, Fenith; Hanchen Vollmers, Kopenhagen; Amstelland, Hamburg; Mare Liberum, Dagenham; Nether lands Coast, Rotterdam; Yewhill, Goole; Nore, Stockholm; Veritas, Little Hampton; Kong Alf, Antwerpen; Emsland, Felixtowe; Alpha, Ips wich; Spolanda, Rotterdam; Dinkel, Londen; Laurenz, Antwerpen; Dina, Wismar; Spaarne- stroom, Hull; Cadans, Londen, IJmuiden; Maluca, Lübeck; Mangen, Calais; Meeuw, Gent. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Willy, naar Lysekil; Calchas, Rotterdam; Amerskerk, Mar seille; Lubox, Dordrecht; Nascence, Londen; Regina Ida, Antwerpen. Postduivenhouders uit de gem. Velsen zetten dit weekeinde hun duiven in voor een wed vlucht vanaf Tergnier, een afstand van plm. 325 km. De duiven werden om zes uur gelost. De uitslagen waren: „Oranje Nassau", IJmuiden. 146 duiven. Een duif van A. de Waard bereikte als eerste het hok o<m 10.30.46 uur. De uitslag werd: A. de Waard 1, 2, 15, 17, 18; P. Martens 3, 7; Ch. Prins 4, 8, 14; J. UJehake 5, 9, 13, 26; J. Rijs 6, 19; J. Kraayenoord 10, 27; A. Broek 11, 12, 20; J. v. Sikkelerus 16, 20, 29; J. Wanmaker 19; Leeuwen 21; H. de Weers 22; G. Duin 23; Broek Verrept 24, 25; D. Mantel 30. „De Snelvlleger", IJmuiden. 299 duiven. Eerste duif van K. Klepper om 9.59.50 uur; de laatste prijsduif om 10.37.00 uur. Vreemde vlucht. Traag verloop met veel ach terblijvers. Uitslag; K. Klepper 1, 25; J. v. d. Kammen 2, 18, 45: B. Visser 3, 32: J. Wijker 4, 6, 27, 28; A. J. Ham 5, 22, 55, 59; Jac. Broek 7, 50; J. Koorn 8, 33: F. de Boer 9, 24, 43, 52. 53: F. Schaap 10, 34, 56; H. in 't Velt 11, 13; C. Zwanen burg 12, 16, 20, 26, 58; E. de Boer 14, 23; H. J. Broek 15, 31. 47. 49; W. Remmers 17: A. v. d. Zee 19, 21, 42; Joh. Broek 29; W. de Weers 30, 36, 48, 51: W. Rolvink 35; K. v. Breemen 37; F. F. Booy 38; Gebr. Beender 39, 40, 41, 44; S. Voet en Zn. 46; R. Jung 54; L. Tervoort 57: E. Sloot 60. „Snelle Wieken". Santpoort, 265 duiven. Eén duif van C. Koks kwam als eerste binnen om 10.20 uur. Uitslag: C. Koks Sr. 1, 8, 18, 25; C. Koks Jr. 2, 3, 21; J. Hoograad 4, 32. 36. 44, 47, 48; J. de Jonge 5, 6, 31, 40, 51; A. Tabernal 7, 12, 28, 33, 43; G. Brouwer 9. 14. 17, 30, 39: J. van Haaster 10, 15; E. Gorter 11, 20, 22, 52; K. Bouwer 13, 27: M. Janssen 16, 23, 24. 42, 45; G. v. d. Hulst 19; H. Handgraaf 26; C. de Graaf 29, 35; v. Kooten- Schaaper 34. 37, 50; H. Koks 38; B. v. d. Wensch 41. 53; J. Handgraaf 46; C. Kops 49. p.v. „IJmuiden", IJmuiden. 156 duiven. EXAMENS Utrecht. Ir. J. E W. Beneken uit Bunnik is gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op het proef schrift: „A mathematical approach to cardio-vascular function, the uncontrolled human system". Promotor was prof. dr. H. C. Burger. Nijmegen. Doctoraalexamen sociale we tenschappen: J. M. Hutjes (cum laude) (Nij megen), H. M. Pere (Gendt). Gepromoveerd tot doctor in de letteren op proefschrift getiteld „Robert Persons S. J., certamen ecclesiae anglicanae", de weleerwaarde heer J. S. F. Simons, gebo ren te Maastricht. Promotor: prof. T. A, Birrell. Doctoraalexamen pedagogiek: mej. E. C. H. Koevoets (Nijmegen). Op proefschrift „Data-modellen", en kele toepassingen en 'n methodologisch cri- tiek" is cum laude gepromoveerd tot doc tor in de economische wetenschappen Ph. C. Stouthard, directeur van het instituut voor arbeidsvraagstukken. Promotor was prof. dr. A. Oldendorff. Een duif van W. Booy bereikte als eerste het hok om 10.05.56 uur; de laatste prijsduif om 10.30.29 uur. Zeer slechte vlucht met veel verkeerde duiven voorop. Uitslag: W. Booy 1, 3, 4 en 15; J. Waal 2, 17, 18. 22 en 24: G. v. d. Struik 5, 6, 10 en 28; J. Sponselee 7; F. Piers 8 en 27; J. van Opbergen 9, 23 en 29; J. Koster 11; J. de Waard 12 en 19; J. v. Dorp 13; D. Koffeman 14: M. Vendel 16; K. Metzelaar 20 en 26; J. Exalto 21 en 31; P. Hoekstra 25; A. Voetman 30. „Bonte Duif", IJmuiden. Gelost 197 duiven. Een duif van E. Klinge kwam het eerste terug om 10.06.30 uur. Uitslag: E. Klinge 1, 3, 6, 16, 20, 22, 23, 24; J. Kaldenbach 2, 14, 29, 30; E. J. Heis 4, 9, 15, 35; A. Verduin 5, 32, 33; R. Wielart 7; J. Swart 8, 19; A. Niemeijer 11: Muiderman 10, 27, 28; J.' van Duin 12, 13, 25; J. Minneboo 14; Bos 17; Schaper 18; N. Swart 23, 37; J. van Loon 24; Ulehake 26; Van Vliet 32; G. van Zutphen 36; W. Opbergen 39, 40. Van „De IJmonden (zaterdagvliegers) IJmui den namen dit weekeinde 89 duiven deel aan een wedvlucht van Creil af over een afstand van 386 km. De lossing van de duiven geschiedde om 5.50 uur. Een duif van v. d. Scheer wag als eerste geklokt om 10.59 uur; de laatste prijsduif om 11.24 uur. Deze eerste midfond-vlucht werd ook begun stigd door prachtig weer. Door de harde ooste lijke wind had de vlucht een snel verloop. Van de meeste deelnemers kwamen de duiven echter op het hok toen de prijzen reeds verdiend waren. Uitslag: v. d. Scheer 1, 4, 7, 13 en 14; Van Slooten 2, 3, 5, 8 en 17; Suurmond 6, 15 en 16; Schafstall 9; Knapen 10; Kunst 11 en 12; Visser 18. „Het Atoom", Velsen-Noord. Van deze ver eniging namen 162 duiven deel aan een wed vlucht van Tergnier af over een afstand van 327 km. De lossing van de duiven geschiedde tijdens harde zuidoosten wind om 6 uur. Een duif van D. van der Linde bereikte als eerste het hok om 10.06 "0 uur; de laatste prijsduif om 10.35.00 uur. Ondanks de harde zuidoosten wind, die de vliegers tijdens de vlucht dwars achter op de vliegrichting hadden, werd door de eerste aan komende duif een gemiddelde uursnelheid van 79,35 kilometer bereikt, waarna de overige bin nengekomen vogels de prijzen in 29 minuten verdeelden. De vrij ongelijke aankomst moet worden geweten aan onweersbuien boven Bra bant en Zeeland, die mede tot gevolg hadden, dat zondagavond laat nog vele vogels niet waren teruggekeerd. Overigens kon de heer Van der Linde opnieuw een eerste plaats be zetten voor de heer Schoone, die ook twee maal eerste was tot nu toe en dus concurrenten zijn voor een eventueel kampioenschap, hoewel dit nog moeilijk te voorspellen valt, want ook de heer Asjes zit met zijn vliegers in de kop groep. Uitslag: D. van der Linde 1, 3, 33; P. Schoone 2, 13, 21, 27; J. Asjes 4, 24; M. van 't Hof 5; T. Lever 6; J. Stijnman 7; Ph. F. Martinius 8, 11, 22; L. Veldt 9 12, 14, 16, 18, 31, 32; A. de Bot Jr. 10, 26, 28; K. Timmer 15, 25; A. F. de Roos 17, 20; T. Abbink 19; J. de Boer 29, 30.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5