Prof. A. C. Drogendijk heeft critiek op anti-rook-actie SPELDJES! Ceüva 6 limonadeglazen met vrolijke clowns FANTA ORANGE LJ LJ Binnenkort slotuitkering aan nazi-vervolgden Australiër Roche in de halve finale Franse tennistitelstrijd ABASH N 15090; voor 6 zegels en slechts 1 gulden krijgt U GEZINSFLES Dr. L. Meinsma: „Lichtvaardig oordeel" Martin" of Rome toonde ons zijn nieuwe bloesjes Elf percent bij R. S. Stokvis Van 60.000 aanvragen zijn er ongeveer achtduizend afgewezen „Effectenbescherming" vraagt Batava opening van zaken Eis van 15 jaar wegens gifmoord op zijn vrouw Etsmachines verbreden basis van Mahez Jimmy Baxter voor zeven ton naar Sunderland Peerdenpietendag op Mereveld Intertotovoetbal Anquetil blijft leider in de Dauphiné Huppen uitgebokst in Oost-Berlijn Carlesi won rit in ronde Italië Concordia morgen tegen VEP kalmeert zonder slaap te verwekken WOENSDAG 26 MEI 1965 11 kenmerk voor kwaliteit Henny Schoute vruchtenlimonade bereid met zuiver sinaasappelsap Jan Buis veertiende in Pijl van het Zuiden Koersen Hilversum Hvw»o0tteUx& NÜ al meer dan 300 000 l enthousiaste VW-rijders in Nederland! Prof. dr. A. C. Drogendijk, directeur van het Instituut voor Sociale Geneeskunde van de Vrije Universiteit in Amsterdam, is van oordeel, dat de huidige anti-rookcampagne hoe goed bedoeld ook in meer dan één opzicht onjuist is te achten en daarom op menig punt verbetering behoeft. Hij meent dat het zeer waarschijnlijk is dat behalve het sigarettenroken ook de luchtverontreiniging tot de oorzaken van longkanker behoort. Ook gelooft prof. Dro gendijk dat men de mogelijkheid, bepaal de rookgewoonten uit te roeien, heeft on derschat en de grote nadelen van het on- rustzaaien onder het publiek („angst is ook vergif") heeft voorbijgezien en de ethi sche zijde van dit vraagstuk heeft ge negeerd, namelijk het aantasten van de persoonlijke vrijheid. De leider van de anti-rookcampagne, dr. L. Meinsma, betreurt het in hoge mate dat prof. Drogendijk „zich op lichtvaardi ge wijze heeft uitgelaten over de thans lopende actie". Hij acht het zeer verwon derlijk dat prof. Drogendijk durft te stel len dat luchtverontreiniging evenzeer be langrijk is als oorzaak van longkanker. Nog maar kort geleden, zo zegt dr. Meinsma, hebben Nederlandse deskundi gen op het gebied van luchtverontreiniging bekend gemaakt dat de invloed van roken op het ontstaan van longkanker in ons land de enige belangrijke invloed is. Dr. Meinsma wijst er op dat volgens de be rekeningen in 1963 in Nederland 10.519 Advertentie ja, speldjes-regen bij Celwa pro- dukten. 2 garantiezegels van hetzelfde produkt opsturen en u krijgt eenspeidjevandat produkt. Er zijn 5 Celwa produkten met elk 'n eigen speldje! B.v. CELWA KWARTET, 4 verschillende kleu ren toiletpapier, totaal 1000 fel. Voor het Doelen Hotel in Amsterdam stond gisteren een van de duurste auto's die in Engeland worden gefabriceerd. De kleur was zilvergrijs; de wagen was voorzien van een Engels nummerbord. Op ooghoogte waren hoe onelegant vierkante plaatjes geplakt met een kari katuur en de naam „Martin" of Rome, International Fashion Designer. „Martin of Rome toefde in de koninklijke suite van het hotel, de kamers 67 en 68. Hij ontving daar de Nederlandse modepers. Een kleine, donkere man die het pro totype van een Italiaan leek maar oer- Engels bleek te zijn. Hij presenteerde zich, op zijn manier, charmant. De Hol landse handdruk van sommige redactri ces werd begroet met een handkus en „Martin" bracht zelf zijn „darling", zo als hij pns betitelde, naar een plaatsje in de suite. „Martin" of Rome, door de Nederland se lady speaker aangekondigd als de man die niet alleen ontwerpt, maar ook schil dert, films produceert (welke werd niet verteld) zich veel met filmsterren op houdt (welke weten we nog niet), mode studio's heeft in Cannes, Rome en Lon den en naar twintig landen exporteert. Een van de landen is Nederland gewor den. Hierheen komen zijn ontwerpen van bloeses, die in een Zwolse confectiefabriek worden gemaakt, en daarna te koop zijn ln de magazijnen van Vroom en Drees- mann. We zagen zijn bloesjes gisteren. Aardi ge bloesjes, negentien totaal, in voorname lijk witte kleuren, rose, geel en zwart. Gemaakt van katoen, zijde en opengebrei- de katoen. Versierd met kant, ruches en nopjesstof. Bloeses die ook door Neder landse fabrikanten zouden kunnen zijn ge maakt. Maar „Martin" bij wie we na de show een praatje aanhoorden, zei dat hij niet zomaar bloesjes ontwerpt. Nee, hij trekt erop uit om te horen en te zien wat de vrouw werkelijk interesseert. Hoe hij haar door zijn bloesje kan veranderen. Welk psychologisch inzicht daaraan te pas komt. Een bloesje moet goed staan. O ja, de Nederlandse vrouw is wel modebewust. Maar waar zij in faalt is in het gebruik van make-up, haar accessoires en kap sels. Goed gekleed gaan zoals ik, zei „Martin" en hij wees op z'n goedzittend pak, keurig overhemd, idem stropdas, z'n gouden hor loge en knipte met z'n vingers. Aan een pink troonde een enorme gouden ring met fatale lila-paarse steen. „Ik probeer eruit te zien als een succesvol manJullie schrijven toch wel een aardig stukje over mê? Pas op als je het niet doet." Buiten stond die vorstelijke auto. Het toppunt van succes. mannen zijn overleden tengevolge van het roken. „Dit cijfer is indrukwekkend hoog en alleen te vergelijken met sterfte door oorlogsomstandigheden en andere rampen. Om deze reden wordt de Nederlandse be volking regelmatig ingelicht omtrent dat gene wat vaststaat inzake het verband tus sen roken en longkanker. Roken is de be langrijkste oorzaak van deze hoge en verontrustende sterftecijfers," aldus dr. Meinsma. (Zie ook onder Van Dag tot Dag op pagina 3) De onder voorzitterschap yan mr. dr. K. P. van der Mandele gehouden jaar lijkse algemene vergadering van aandeel houders in R.S. Stokvis en Zonen n.v„ is bijgewoond door een aantal aandeelhou ders, tezamen uitbrengend 21.080 stem men. Het dividend werd vastgesteld op elf percent (vorig jaar negen percent). Advertentie (van uw winkelier). In Nederland gebotteld met toestemming van da rechthebbende op de gedeponeerde handelsmerken „Fanta" en „Coca-Cola" Zoals reeds is bericht is de behandeling van de aanvragen om uitkeringen wegens nazi-vervolging thans zover gevorderd dat het CADSU (Centraal Bureau Duitse Schade-Uitkeringen) een begin kan maken met de slotuitkering. In deze beschikking is -de waarde per eenheid van de toege kende verhoudingsgetallen definitief vast gesteld op 31.40. Dit betekent dus dat de gerechtigden boven het hun reeds verleen de voorschot van 21,- per eenheid nog f 10,40 per eenheid zullen ontvangen. Deze rechthebbenden kunnen dus door 10,40 met het hun toegekende verhou dingsgetal te vermenigvuldigen zelf uit rekenen hoeveel zij nog als slotuitkering zullen ontvangen. Men mag verwachten dat omstreeks 21 juni met deze slotbeta- ling wordt begonnen en dat het merendeel van de rechthebbenden (totaal ongeveer 52.000) deze nog in de loop van de zomer zullen ontvangen. Voor verdeling onder rechthebbenden was een vast bedrag beschikbaar, name- De vereniging „Effectenbescherming" heeft er bij het bestuur van de n.v. Bata va margarine fabrieken in Nijmegen op aangedrongen de aandeelhouders een vol ledig inzicht te geven in de intrinsieke waarde van de vennootschap en in de hui dige en toekomstige rentabiliteit van het werkzame vermogen. De vereniging zegt in een schrijven aan de directie van Batavia het te zullen be treuren als door een onvolkomen kennis van de onderneming aandelen van eige naar verwisselen zonder reële basis voor de vaststelling van de waarde. Zoals bekend is heeft onlangs de Am sterdamse bankiersfirma Gleichman en Van Heemstra namens onbekende derden een bod van 175 percent uitgebracht op de aandelen Batava. Commissarissen van Batava konden dit bod niet aanbevelen, zo dat zij zich van een advies aan aandeelhou ders hebben onthouden. Een van hun over wegingen was hierbij dat de Intrinsieke waarde van de aandelen hoger zou liggen dan de geboden 175 percent. De biedende partij heeft zich ongerust betoond over de ontwikkeling bij Batava en verklaard dat een bestaandsgrond voor de vennoot schap in haar huidige vorm ontbreekt. Een sexy bloese van zwarte, open- gebreide katoen. Geïnspireerd op het Cannes Filmfestival 1965. (Model Cardinelli). lijk de tegenwaarde in guldens van 125 miljoen Mark. Voor elke erkende claim werd aan de hand van de daarvoor gel dende regeling, een verhoudingsgetal (een bepaald aantal punten) vastgesteld. Het definitieve uitkeringsbedrag per eenheid kon derhalve pas worden vastgesteld na dat een nauwkeurig inzicht was verkregen in het totaal van de verhoudingsgetallen. Met het oog hierop is het CADSU zeer vroeg met het verstrekken van voorschot ten aan rechthebbenden begonnen, in feite reeds toen de aanvraagtermijn nog niet over de gehele lijn gesloten was (1 decem ber 1963). Het overgrote deel van de recht hebbenden ontving in 1964 een voorschot. In 1965 waren het voornamelijk de moei lijker te controleren gevallen, waarin een voorschot werd verstrekt. Van de ongeveer 60.000 aanvragen (waarvan er tot dusverre 8.000 zijn afge wezen) zijn er nog ongeveer 500 in be handeling. De controlewerkzaamheden die nog ten aanzien van deze gevallen moeten worden verricht, zullen door de komen de slotbetalingen geen vertraging onder vinden. Ook de rechthebbenden uit deze groep zullen zo spoedig mogelijk in het bezit gesteld worden van een voorschot- betaling, gevolgd door een slotuitkering. Voorts is nog een aantal beroepen aan hangig tegen de toekenning van het ver houdingsgetal, het beslissende gegeven voor de rechthebbende. In ongeveer 1.000 van de 3.300 ingestelde beroepen heeft het college van scheidslieden in hoogste in stantie uitspraak gedaan. Vooral wegens het korte tijdsverloop waarbinnen de uit keringen haar beslag krijgen, heet het voor aanvragers of rechthebbenden (ook voor hen van wie nog een beroep aanhan gig is tegen het hun toegekende verhou dingsgetal) geen zin bij het CADSU ver zoeken om voorrang in te dienen. De officier van Justitie bij de rechtbank te Roermond heeft tegen een 39-jarige ar beider een gevangenisstraf geëist van vijf tien jaar wegens moord met voorbedachte rade op zijn 34-jarige vrouw door middel van een insektenbestrijdingsmiddel, dat veel in de landbouw als spuitmiddel wordt gebruikt. De achtergrond voor dit drama vormde een mislukt huwelijksleven. De man ver klaarde destijds voor de politie en de rechtercommissaris, dat hij walgde van zijn vrouw, die lui was, onzindelijk voor zich zelf en het huishouden, veel uitging en zijn zuur verdiende centen verspilde. Op de terechtzitting herriep hij groten deels wat hij vroeger voor de politie en de rechtercommissaris had gezegd, maar raakte daarbij in een groot aantal tegen strijdigheden verward. De man verklaar de nu volkomen overheerst te zijn door zijn vrouw en haar zuster. In een opwel ling van wrok zou hij zijn daad hebben begaan. De officier had voor dit alles wel begrip, maar zag in het hele gebeuren toch wel degelijk voorbedachte rade en kalm overleg aanwezig. De gang van zaken tot nu toe in 1965 bij N.V. Machinehandel Mahez is bevre digend. De omzet is toegenomen, de cij fers over het eerste kwartaal geven een verbetering te zien. Aldus is ln de iaar- vergadering meegedüld. In 1965 zullen en kele nieuwe etsmachines, die een verbre ding van de basis betekenen, worden ge plaatst. De belangstelling in vakkringen is erg groot, aangezien het voor Neder land een geheel nieuwe grafische techniek betekent. De etsmachines kosten 30.000 tot f 70.000, maar Mahez kan hele „stra ten" plaatsen, waarvan de prijs tegen de ƒ300.000 kan lopen. Mahez zelf denkt voorlopig geen moei lijkheden met de financiering te hebben. Er is dan ook geen emissie te verwach ten. Advertentie 14013 Jimmy Baxter, aanvoerder en linkshalf van Glasgow Rangers en het Schotse elf tal, diverse malen gekozen in wereldselec ties en door velen beschouwd als een van de beste kanthalfs ter wereld, gaat ko mend seizoen voor de Engelse eerste divi sievereniging Sunderland spelen. Dit vrij onverwachte nieuws werd dinsdag in Edinburgh bekend gemaakt. Het transferbedrag is ongeveer -700.000 gul den. Naar verluidt had ook Europese be kerhouder Inter Milaan belangstelling voor de Schot. De sterke Luxemburgse amateurwiel renner Edy Schutz heeft na de eerste dag van de door het groot-hertogdom voerende vijfdaagse „Pijl van het Zuiden" de lei ding in het algemeen klassement. Beste Nederlander is de Zeeuw Richard Bukac- ki, die de tiende plaats inneemt. Het eer ste gedeelte van de eerste rit een ploegen- rit over 30 kilometer, leverde een zege op voor de Duitse ploeg in 2 uur en 3 secon den. Nederland werd vijfde op bijna twee en een halve minuut. Het tweede deel een rit „in lijn" van Mondorf naar Differdan- ge, werd een overwinning voor de Frans man Bernard Guyot. Hij maakte een tijd van 2.24.39 en dat was ruim vier minuten sneller dan een achtervolgend groepje, waarin Bukacki zich als vijfde plaatste. Van de Nederlanders eindigde voorts Jan Buis (Zwanenburg) als veertiende in 2.30.06. VOETBAL. Voor de eerste maal heeft een vertegenwoordigend Duits elftal een overwinning kunnen behalen op Engeland. In Freiburg zegevierde het Duitse jeugd- elftal in een bikkelhard duel met 1-0 over de Engelse jeugdploeg, waarin vier A-in ternationals waren opgenomen; Thomson, Stiles, Jones en Ball. De 'meeting op Hemelvaartsdag staat zoals de traditie het wil geheel in het teken van de Faculteit voor Diergeneeskunde, waarmee de draf- en rensport in ons land zulke nauwe banden onderhoudt. Is voor de studenten het hoogtepunt de strijd om de jaarlijkse ..Peerden- pieten-prijs" met twaalf paarden, voor de be zoekers is er een schat aan andere koersen. Het internationale sprintnummer met Lively Rodney, Cedar Crest Jet en Olivier B, het Cri terium der 5-jarigen met Bento Kitty, Bastogne en Bruno en de draverij over 2600 meter voor de stayers zijn maar enkele grepen uit het sportief gebeuren op Mereveld, De tips; X. Biltstraat-prijs, 2240 m: 1. Belle Hanover; 2. Camillo; 3 Armada Marijke: outsider: Brinta. 2. Prijs van de Diergeneeskundige Studenten kring, 2140 m: 1. Double Six Junior; 2. Dancy O.; 3. De Hovi Boy; outsider: Dwergvalk S. 3. Zangborrel-prijs, 2600 m: 1. Athos The Saint; 2. Yucatan: 3. Annie Norma; outsider: Aureola. 4. Peerdepieten-prijs, 2140 m: 1. Arlsto Scotch; 2. Zephyr Scotch; 3. Atie v. d. Lente; outsider: Brasilia. 5. Professoren-prijs, 2140 m: 1. Stal Marion (Duinpieper s., Dwergvalk S.); 2. Dave Narciso; 3. Brahmapoetra S.; outsiders: Calumet Bulwark Brilliant Heny. 6. Prijs van de Diergeneeskundige Studenten kring, 2140 m: 1. Dubio; 2. Dollarvogel S.; 3. Damsel D.; outsider: Di Stefano. 7. Prijs van de Commilitonesken, 1700 m: 1. Rijder sierdsma (Olivier B.); 2. Lively Rodney; 3. Xanthos Narciso; outsider: Yberflöte. 8. Criterium der 5-jarigen, 2200 m: 1. Bastogne; 2. Keuze J. Wagenaar Jr. (Bento Kitty, Bruno); 3. Bonnie K.; outsider: Barry Williams. 9. Numanka-prijs, 2140 m: 1. Claudette D.; 2. Coureur Frances; 3. Accarello V.; outsider: CH van Rood en Noot. Dit jaar zullen 32 clubs uit acht landen deelnemen aan de intertotocompetitie. In de eerste ronde, die in juni en juli ge speeld wordt, zijn deze ploegen in acht poules van vier ingedeeld. Er wordt een hele competitie gespeeld, zodat tussen het weekeinde van 19/20 juni en 25/26 juli zes wedstrijden op het programma staan. De Nederlandse clubs zijn als volgt inge deeld: Poule 1: Borussia Neunkirchen, ADO, Malmö en FC Lugano. Poule 2: FC Kaiserslautern, Fortuna'54, Djurgarden, Grasshoppers. Poule 3: Ein tracht Frankfurt, PSV, IFK Norrköping, La Chaux de Fonds. Poule 4: Eintracht Braunschweig, Spar ta, Oergryte en FC Luzern. Tony Roche, de twintig-jarige linkshan dige Australische speler, heeft door een overwinnnig in vijf sets: 6-4, 4-6, 7-5, 0-6, 6-3, op de 23-jarige Duitser Buding de halve finales bereikt in het heren-enkel- spel van de internationale Franse tennis kampioenschappen te Parijs. In de score ligt duidelijk het spelbeloop verankerd. Beide spelers kenden hun ups en downs; soms zag men spel van wereldklasse, dan weer struikelden ze op de meest simpele fouten. Door een sterkere finish zegevier de Roche, die geldt als een van de groot ste talenten van Australië Gemakkelijker had Roches landgenoot Roy Emerson het in de kwartfinales. Emerson, die in de halve eindstrijd te gen Roche speelt, zegevierde in drie sets over de Fransman Pierre Barthes. De an dere halve eindstrijd gaat tussen de Austra liër Fred Stolle en de Zuid-Afrikaan Cliff Drysdale. Stil verdween de Engelse Ann Jones van het toneel. Zowel in het dames-enkel spel als in het dames-dubbel en het ge- mengd-dubbel was zij nog in de strijd, doch op aandringen van een arts heeft zij De Fransman Pierre Martin heeft de dinsdag gehouden vijfde etappe van het criterium van de Dauphiné Liberé, een rit over 208 km van Nantua naar Thonon les Bains, gewonnen. De Nederlander Jan Janssen finishte als tiende in het grote pe loton, dat een achterstand van ruim een minuut had op de winnaar. Onze landge noot Cees Lute plaatste zich veertiende. De Fransman Jacques Anquetil behield de leiding in het algemeen klassement. De uitslag van de vijfde etappe luidt: 1. Martin (Fr.), 5 uur 27 min. 44 sec., 2. Otano (Sp.) z.t., 3. Blanc (Fr.) z.t., 4. Seni- court (Belg.) z.t., 5. Lebaube (Fr.) 5.27.49, 6. Wright (G.B.) 5.28.47, 7. Darrigade (Fr.), 8. Mastrotto (Fr.), 9. Mas (Sp.), 10. Jan Jans sen (Ned.) allen z.t. als Wright. Het algemeen klassement na de vijfde etappe luidt: 1. Anquetil (Fr.) 21 uur 18 min. 47 sec., 2. Poulidor (Fr.) op 45 sec., 3. Bachelot (Fr.) op 1 min. 7 sec., 4. Manza- neque (Sp.) op 1.15, 5. Kunde (Did.) op 1.15, 6. Aimar (Fr.) op 1.27, 7. Garcia (Sp.) op 1.27, 8. Delisle (Fr.) op 1.27, 9. Soler (Sp.) op 1.27, 10. Pingeon (Fr.) op 1.41, 11. Jans sen (Ned.) op 1.43. Jan Huppen heeft zich niet kunnen scha ren onder de laatste vier van de Europese bokskampioenschappen, die in de Werner Seelenbinderhalle in Oost-Berlijn worden gehouden. De kleine, maar uiterst fellé Amsterdamse vlieggewicht, verloor na een pakkende wedstrijd van de fysiek sterkere Schot John McLyskey. Jan Huppen, die bewees een talentvolle bokser te zijn, had na de eerste ronde nog alle kans en be wees dat in de tweede ronde door met kei harde series lichaam en gelaat van zijn tegenstander te teisteren. Het publiek, laai end enthousiast bij deze wervelende strijd, was duidelijk op de hand van de kleine Nederlander en de Schot was blij toen de gong luidde, want dit offensief was hem kennelijk teveel. In de derde hervatting echter bleek dat Jan Huppen teveel van zichzelf had ge vergd want de Schot die in de verdediging was gedrongen kwam terug en bracht Jan Huppen vlak voor het einde van de partij voor acht tellen op zijn knieën. De zege van McCluskey was onbetwist. De uitslagen van de gisteren in Hilversum ge houden koersen luiden: Oehoe-prijs (eerste afd., 2040 m): 1. Dibbels; 2. Cowboy Heny V.S.; 3. Dora Williams. Tot.: win. f 7,—, pi. f 1,90, f 2,—, 1,20, cov. t 5,40, koppel 14,40. Oehoe-prijs (2e afd., 2040 m): 1. Dubio; 2. Diana Volann; 3. Double Six 2. Tot.: win. 3,—, pi. 1,40, 1,50, f 1,80, cov. f 4,70, koppel 6,10. Slobeend-prijs (2000 meter): 1. Bretteur P.; 2. Bajadere; 3. Boyke Hollandia. Tot.: win. f 5,90, pi. f 1,80, 2,10, 1,80, cov. 6,20, koppel 15,90, trio f 131,30. Papegaai-prijs (2040 m): 1. Cecilia Magowan; 2. Black Hollandia; 3. Crisante. Tot.: win. 4,60, pi. 1,40, f 1,90, 1,50, cov. 9,90, koppel 16,70. Raaf-prijs (2400 m): 1. Calumet Bulwark; 2. Baron Henry; 3. CH. van Rood en Noot. Tot.: win. 4,—, pl. f 1,50, 1,40. cov. 8,60, koppel f 3,50. Wachtelprijs (2040 m): 1. IJsbrandine; 2. Zalta Hanover: 3. Gram Williams. Tot.: win. 15,—, pl. 3,60, 3,50, f 2,70, cov. f 7,40, koppel f 13,80. trio f 920,50. Fakkeling-prijs (2000 m): 1. Attila; 2. Alkestls van E.; 3. Yackle Moore. Tot.: win. f 2,70, pl. 1,30, 1,70, 1,60, cov. t 6,80, koppel 5,—. Totalisator-omzet f 155.507,—. zich teruggetrokken wegens hevige pijnen in de nek. Zonder te spelen ging hierdoor de Australische Lesley Turner over naar de halve finales van het damesenkelspel, terwijl de Frangaise Frangoise Durr en Jeanne Liefrig op gelijke wijze een ron de verder kwamen in het dames-dubbel spel. De overige halve finalisten in het dames-dubbelspel zijn: C. en G. Sheriff (Austr.), Annette van Zijl en Edaa Bu ding (Z-Afrika-Dld) en de favoriete Austra lische dames Margaret Smith en Lesley Turner. Advertentie m De Italiaan Guido Carlesi heeft de dins dag gereden elfde etappe van de ronde van Italië over een afstand van 146 km. in de eindsprint gewonnen uit een groepjé van negen renners, dat een voorsprong had van bijna drie minuten op het peloton. Zijn landgenoten Taccone, Brugnami, Zan- chi, Battistini en Sambi bezetten in deze volgorde de overige ereplaatsen. Leider in het algemeen klassement bleef de Italiaan Bruno Mealli. Hij wordt op de tweede plaats gevolgd door Adorni, die een achterstand op hem heeft van 36 sec. Voor de laatste wedstrijd in de voetbal competitie moet Concordia het op Hemel vaartsdag in de vierde klasse A van west 2 opnemen tegen VEP. Er staat voor bei de elftallen niets meer op het spel. Zi| kunnen alleen hun positie in de eindrang schikking nog een beter aanzien geven. De aanvankelijk voor zondag vastge stelde voetbalwedstrijd tussen DCG en HBC in de eerste ronde van de strijd om de districtsbeker zal nu op Hemel vaartsdag worden gespeeld. Het veld van DCG is gelegen aan de Troelstralaan in Amsterdam-west. De wedstrijd begint om twee uur. Door de vierdeklasser Bloemendaal wordt donderdag een groot jeugdtoernooi voor aspiranten en pupillen gehouden. De deelnemende verenigingen zijn: VSV, DSS, HFC, Stormvogels en Bloemendaal. Elke club neemt met vier aspiranten- en vier pupillen-elftallen aan dit toernooi deel. De sportieve viering van het veertigja rig bestaan van Onze Gezellen wordt mor gen voortgezet met een ontmoeting tussen de pupillen van OG en die van DEM. Om half vijf 's middags is er een wedstrijd tussen twee elftallen van bestuurs- en commissieleden van OG. h

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11