Eerste Kamer akkoord met landbouwbeleid AGENDA vivo Kort en bondig BRAMMETJE FOK Vi\ PGLLE, PELLI EN PINGO Bijna 90 mensen dakloos door brand in pension Voor brandstichting en roof 2V2 jaar Uitvoer van chemische produkten toegenomen Burgemeester Van Hall naar Moskou Nieuwe Kamerleden Dierenbeschermers uit Enschede voor de rechter Bediende verving juwelen door namaak Nog onstabiel SPALT van duiven boden n.v. van duivenboden n.v. WOENSDAG 26 MEI 1965 Haarlem J elsen-IJmuiden Beverwijk Postzegel met afwijking brengt 4100 op Stop voor de stoeprand. Uk/Gfi-speldjes a lOct.bij: levensmiddelen-bedrijven werkt binnen 10 minuten Dr. W. H. van den Berge in Raad van State: Poolse ambassadeur de permanente meubelshow WEERRAPPORTEN zw In Den Dolder heeft een felle brand ge woed in het contractpension „De Huls horst". Het pension werd bewoond door 87 uit Indonesië afkomstige mensen, to taal 15 gezinnen. De eerste verdieping is gedeeltelijk en de zolderverdieping geheel uitgebrand. Alle bewoners zijn dakloos geworden. Zij zijn ondergebracht in barakken van het jongensintemaat „Den Engh". Kort na het uitbreken van de brand sprong een van de bewoonsters uit een raam van de eerste verdieping en brak daarbij haar been. De 40 kinderen die in het pension woonden waren op het tijd stip waarop de brand uitbrak nog op school. Dertig brandweerlieden uit Zeist en Den Dolder hebben de brand geblust. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Met de woorden „naas ting" en „dreigende liquidatie van het eigendomsrecht" nam de liberale senator Baas gisteren in de Eerste Kamer fel stel ling tegen het grondbeleid dat de nieu we regering denkt te voeren. De Kamer behandelde de begroting van Landbouw en Visserij voor 1965. De verantwoordelijke bewindsman, minister Biesheuvel, kaatste de bal terug door te zeggen, dat het er om ging, de speculatie te bestrijden. Ove rigens ligt nog niets vast. De S.E.R. moet eerst advies uitbrengen. Verder wees hij de heer Baas erop, dat het kabinet-Cals het eerste kabinet sinds de drooglegging van de Zuiderzee zal zijn, dat aan land bouwers, die door onteigening en ruilver kaveling worden getroffen, IJsselmeer- gronden gaat uitgeven. Ir. Baas was ech ter allerminst bevredigd. c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Haag- sche Comedie met „Galante listen" van George Farquhar. Regie: Paul Steenber gen. M.m.v. Ida Wasserman, Eric van In- gen e.v. a. Donderdag 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Het tweede schot" van Ro bert Thomas. Regie: Guus Hermus. M.m.v. Ann Hasekamp, Peter Aryans e.a. Vrijdag 20 u.: Nieuw Rotterdams Toneel met „Op blote voeten in het park" van Neil Simon. Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con cert door het N Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solist: Eduardo del Pueyo. .'B-ethoven- cyclus). Grote Kerk, donderdag 15-16 u.: Orgel concert. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Met z'n neus in de boter", 14 j. Van donderdag af 14, 16-15, 19 en 21.15 u. en vrijdag 14, 19 en 21.15 u.: „De zondebok", a.l. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „You are never too young", a.l. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Samson tegen de pi raten", 14 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De ver leidster van Parma", 18 j. Van donderdag af 14. 16.15, 19 en 21.15 u. en vrijdag 14, 19 en 21.15 u.: „Hercules, Samson en Ulysses", 14 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Rio Conchos", 14 j. Van donderdag af 14, 16.15, 19 en 21.15 u. en vrijdag 14, 19 en 21.15 u.: „Larry Brennan houdt stand", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 u.: „Dansmees ters", a.l.; 19.30 u.: „Gejaagd door de wind", 14 j. Donderdag 14 en 16.15 u.: „Rusty en de vluchteling", a.l. Van don derdag af 19 en 21.15 u. en vrijdag 20.15 u.: „Girls, girls, girls!", a.l. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: ,Jp,u.w beurt, schatje", 14 j. Van donder dag af 14. 16.i5, 19 en 21.15 u. en vrijdag 14, 19 en 21-15 u.: „Het geheime comman do", 14 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: ..Het geweten van het westen", 14 j. Van don derdag af 14, 16.15, 19 en 21.15 u. en vrij dag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Het zwaard van koning Arthur", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Muriel". 18 J. Van donderdag af 14, 16.15. 19 en 21.15 u en vrijdag 14.15, 19 en 21.15 u.: „De ver achting", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Prentenkabinet: Expositie van poppen van Ma ja Alexander en Trudy de Ruyter. Tot 14 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 1012.30 u. en van 13.3017 u.; zon- en feestdagen van 1417 u. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein)Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Helga Schuszheim. Tot 1 juni. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): „Oost en West". Schilderijen en aquarellen van Hal Wichers. Tot 20 juni Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klas siek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede) Tentoonstelling van werken van Poppe Damave en keramiek van Rob den Tonke- laar. Dagelijks geopend van 9.30-18 u, Tot 4 iuni. Openluchttheater (Bloemendaal): Expo sitie van werk van Bloemendaalse kunste naars. Dagelijks geopend van 10-17 u en zondag van 14-17 u. Tot 5 juni. Academie '63 (Koudenhom): Openstel ling der ateliers ter kennisname van het werk van deelnemers. Dagelijks geopend van 13-19 u. Tot 13 juni. De Waag (Spaame/Damstraat): Expo sitie van aquarellen en tekeningen van Piet Wiegman en Henk Klijn. Dagelijks geopend van 1217 u. Tot 6 juni. Linnaeushof (Bennebroek)Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9-18 u- golfbaan tot 21 u. BEVRIJDINGSTENTOONSTELLING Vishal en Vleeshal (Grote Markt): „De Jaren '40-'45". Dagelijks geopend van 9-17 u- en op woensdag, vrijdag en zaterdag ook van 20-22 u. Zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot 8 juni. DIVERSEN Waagtaveeme (Spaarne/Damstraat): Van donderdag tot en met zondag van 20-01 u.: Cobi Schreijer- (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 21 mei). WOENSDAG 26 MEI City, 20 u.: „Daniela bij nacht". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoorstel ling. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 27 MEI City, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Warenhuis op stelten". Stadsschouwburg, 15 u.: „Geef 'm de sporen"; 20 u.: „Een verrukkelijke idiote". „Du Commerce", Marktplein, 20 uur: Dansavond ontspanningsvereniging „Aro- sa", met muziek van „The Moondogs". VRIJDAG 28 MEI City, 20 u.: „Man, vrouw en het huwe lijk". Stadsschouwburg, 20 u.: „Apachen in de aanval". Pieter Vermeulenschool, 20 u.: Vergade ring „A.R.J.O S."; de heer E. Algra spreekt over „Politieke partners". Expositiezaal, Heidestraat, 19 tot 21 uur: Stichting „Felison", laatste openstelling van expositie schilderijen Chabot. Pieter Vermeulenmuseum, zie onder woensdag. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; bovenzaal „De Brulboei" 16 tot 18 en 19 tot 20.30 uur; filiaal Velsen Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.-k. bibliotheek): 19 tot 21 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek. Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur- WOENSDAG 26 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Ma- buse contra Agontas, nr. 17". Luxor Theater, 19 en 2115 u.: „Leef nu betaal later". Kuenenplein, 14.15 en 20-15 uur: Circus Boltini. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, na aanvraag te bezichtigen Adressen: Moensplein 4, tel. 26020 en Grde- nelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 15-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-21 uur. Meerestein, openbare leeszaal, geopend van 15-17 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15-17 uur. De discussie had een verrassend slot. De liberale fractieleider, mr. Van Riel, beklom het spreekgestoelte, gaf een kort college over de grondproblematiek in ons land en concludeerde een gebrek aan nauwkeurige definiëring bij beide debaters. Luide reactie van P.v.d.A.-fractieleider ir. Vos: „Daar ga je, Baas!" De Kamer aanvaardde de landbouwbe groting zonder hoofdelijke stemming. De bewindsman kon rekenen op ruime steun voor zijn beleid. Hij liet de Kamer weten, dat de nadruk onder de huidige omstan digheden blijft liggen op het structuurbe leid. Nadrukkelijk zei mr. Biesheuvel erop, dat de kostenstijgingen in de komende ja ren niet uitsluitend door prijsverhogingen kunnen worden opgevangen. „Laat de boe renstand die illusie nu eens overboord zet ten", riep hij uit. De heer Algra (A.R.P.) ging nader in op het „diep ingevreten wantrouwen" van veel boeren tegen de overheid. Sommige provinciale landbouworganisaties zijn daar niet geheel onschuldig aan, zei hij. De boeren worden eigenlijk opgeroepen om in de overheid hun vijand te zien. De Friese senator hield een interessante uiteenzetting over de Boerenpartij. Hij had twee land kaarten gezien. De ene gaf een beeld van de spreiding van de stemmen op de N.S.B. in 1937, de andere van de sprei ding van de stemmen op de B.P. in 1963. De kaarten gaven een treffende overeen komst te zien, zei hij. De heer Algra wilde hiermee niet zeg gen. dat de Boerenpartij identiek is met de N.S.B.maar wel meende hij te mo gen concluderen dat in sommige streken van het land het diepgewortelde wantrou wen jegens de overheid al veel langer aan wezig is. Bij veel boeren leeft te weinig vertrouwen in eigen zaak, vond hij. Minis ter Biesheuvel vond dit ook een groot pro bleem. Hij zei, dat zich bij de midden stand in feite hetzelfde vraagstuk voor doet: kleine boeren en kleine onderne mers, die de ontwikkeling van de moder ne maatschappij, die gaat naar concentra tie en schaalvergroting, niet kunnen bij houden. Het is zaak, dat de overheid hier voor oog heeft. Tegen deze achtergrond schetste de mi nister de taak van het Ontwikkelings- en Saneringsfonds voor de landbouw. Door dit fonds wordt voorkomen, dat de onderne mers, die hun bedrijf willen beëindigen, het slachtoffer worden van een koude sa nering. Als de kleine ondernemer voelt dat hij in de knel raakt, is het gevaar van politiek extremisme aanwezig, aldus mr. Biesheuvel. Niet alleen de overheid maar ook de politieke partijen moeten hier aandacht aan geven. De Eerste Kamer ging ook akkoord met de intrekking van de Landarbeiderswet en met een wijziging van de Veewet, die een betere bestrijding van de besmetting door salmonella-bakteriën (waardoor o.m paratyphus kan worden veroorzaakt) mo gelijk maakt. Op de postzegelveiling van J. K. Riet dijk N.V. te 's-Gravenhage is gisteren een postzegel van 30 cent van Nederland, uit gave 1924, waaraan aan de bovenzijde de tanding ontbreekt, voor 4100 verkocht. De postzegel stond genoteerd voor 350. DONDERDAG 27 MEI „De Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: groene hel". Luxor Theater, 14.15 u.: „Geronimo. de laatste der Apachen"; 16.30. 19 en 21.15 u. „Sergeants 3". W.B. Theater, 14.30 u.: „De redder van Fort Shannon"; 20 u.: „Vernietigings Com mando". Kuenenplein, 14.15 en 20.15 u.: Circus Boltini. De Haagse rechtbank heeft een negen tienjarige machinebankwerker, die in fe bruari van het vorig jaar de gereformeer de Laakkerk aan de Isinghstraat in brand heeft gestoken en die in maart vorig jaar heeft deelgenomen aan de roofoverval op de 63-jarige beheerster van een drogisterij aan de Hugo de Grootstraat, veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee en een half jaar en terbeschikkingstelling van de regering. Zijn mede-dader inzake de roofoverval, een 24-jarige monteur, die altijd hardnek kig is blijven ontkennen, werd veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf en terbe schikkingstelling van de regering. Advertentie Van de totale Nederlandse uitvoer van chemische produkten is in 1964 1,126 mil joen of 43 percent naar de andere E.E.G. landen gegaan. In 1960 was dit percenta ge nog slechts 34. Naar de EVA-landen ging 22 percent de laatste jaren vrijwel onveranderd en naar de overige landen 35 percent (in 1960: 45 percent). Hieruit blijkt dat de tendens van de laatste vijf jaren zich handhaaft, zo meldt het jaarverslag van de vereni ging van de Nederlandse chemische in dustrie. Zoals gemeld is, is de uitvoer van Nederlandse chemische produkten in 1964 toegenomen met 474 miljoen tot 2.640 miljoen. In de samenstelling van het exportpak ket kwam vrijwel geen verandering. Het aandeel van de chemische produkten in de totale Nederlandse uitvoer ad 21.025 miljoen steeg tot 12,6 percent (in 1963 12,1 percent). De invoer van chemische produkten be liep 2.101 miljoen of 8,2 percent (8,1 per cent) van de Nederlandse totale invoer. Ruim 59 percent van de invoer van che mische produkten kwam uit de andere E.E.G.-landen. Ook op het gebied van de internationale uitwisseling van chemische kennis heeft ons land een uitvoeroverschot. Op de Ne derlandse markt is nog steeds sprake van dumping van Amerikaanse zijde, hoewel dit verschijnsel thans afneemt. „De Ne- BeiTtendsc regering is van alle Westeuro pese overheden het minst bereid de eigen industrie met anti-dumping maatregelen te helpen. De Nederlahdse chemische in dustrie vraagt geen protectie, slechts be scherming tegen zware marktverstorin gen", aldus werd van bestuurszijde ver klaard. Advertentie 1.05 - 1.90 bij apoth. en drogisten De burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall, zal op 18 juni op uitnodiging van de burgemeester van Moskou een be zoek aan de Russische hoofdstad brengen. De uitnodiging is reeds ruim een jaar ge leden gedaan. Ook mevrouw Van Hall zal de reis, die vijf dagen zal duren, mee maken. De burgemeester wordt voorts vergezeld door de voorzitter van de vereniging „De Amsterdamsche Haven", drs. H. J. W. Brouwer. Tussen Amsterdam en Moskou is de laatste jaren een vrij druk handels verkeer ontstaan, hetgeen tot de uitnodi ging heeft geleid. Tot lid van de Raad van State is be noemd dr. W. H. van den Berge, oud staatssecretaris van Financiën. De heren S. van der Ploeg te Utrecht en W. van der Gevel te Amsterdam zijn benoemd verklaard tot lid van de Tweede Kamer. Beiden zijn lid van de Partij van de Arbeid. Zij treden in de plaats van resp. de heren J. J. A. Berger en ir. S. A. Posthumus. Tot lid van de Eerste Kamer zijn be noemd verklaard drs. H. B. P. A. Let- schert te Medemblik en de heer A. A. van Eeten te Nieuwerkerk. De heer Let- schert is lid van de Katholieke Volkspartij en zal eventueel in de plaats treden van de heer J. H. M. Derksen, die onlangs is overleden. De heer Letschert is sinds 1 mei burgemeester van Uithoorn. De heer Van Eeten, burgemeester van Nieuwer kerk, is lid van de Anti-Revolutionaire par tij. Als hij de benoeming aanvaardt zal hij de vacature van mr. I. A. Diepenhorst vervullen. De heer Stanislaw Albrecht is benoemd tot ambassadeur van Polen in Nederland. Hij is 55 jaar en architect. Van 1949 tot 1955 was hij hoofd van Polen's cinemato grafische industrie. Daarna werd hij am bassadeur in Oost-Duitsland. Zeshonderd leden van de Vereniging tot Bescherming van Dieren in Enschede heb ben in het voorjaar van 1964 een circular re ontvangen van twee medeleden, een 65- jarige machinist en een 54-jarige hoofd agent van politie, waarin onder meer stond dat de voorzitter van de vereniging, tevens voorzitter van de Enschedese Ky- nologenvereniging, honden fokte om deze daarna aan hondenhandelaren te verkopen. De beide ondertekenaars van de circu laire moesten zich thans wegens belediging verantwoorden voor de Almelose recht bank. De machinist betoogde dat de in houd van de circulaire niet beledigend was omdat de waarheid was verteld. Hij had niet de bedoeling gehad te beledigen, zo zei hij. „Wat er in Enschede gebeurt," zo riep hij uit, „raakt kant noch Wal." Hij verklaarde een einde te willen maken aan wantoestanden en vroeg daarnaar een on derzoek in te stellen voordat vonnis zou worden gewezen. „Wij willen er een eind aan maken dat er jaarlijks 800 honden worden afgemaakt met medewerking van deze voorzitter," zei hij. De officier van Justitie vroeg veroorde ling van beide verdachten tot 150 boete en een voorwaardelijke gevangenisstraf van een week. Op 8 juni zal de rechtbank vonnis wijzen. Geen post. De postverzending naar de Do minicaanse Republiek is onzeker. Daar om raadt de P.T.T. het publiek aan tot nader bericht geen correspondentie en postpakketten voor dat land te verzen den. Landsadvocaat. Aan jhr. mr. G. W. van der Does in Den Haag is op zijn verzoek eervol ontslag als landsadvocaat ver leend. Aan mr. E. Droogleever Fortuijn, advocaat en procureur in Den Haag, is de titel van landsadvocaat verleend. Bouwfonds benadeeld. Twee jaar en drie maanden gevangenisstraf luidde het vonnis van de Haagse rechtbank tegen een 36-jarige ex-kantoorbediende van het Bouwfonds van Nederlandse Ge meenten te Assen, die zich forse bedra gen van deelnemers in het bouwfonds had toegeëigend door op hun naam een deel van hun tegoed op te vragen en het geld met een vervalst identiteitsbewijs te innen. Oplichter. De rechtbank in Den Haag ver oordeelde een 25-jarige Haagse koopman wegens oplichting van een inwoner van Wassenaar voor 120.000 tot 12 maan den gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Advertentie I p a a r n e 1 1 damstraat en teylermuseum MUSTERRING official dealer van international artifort - bovenkamp - leolux - tessi - gelderland zitmeubelen wandmeubelen fristo - formule mah. yongg pastoe royal systeem deco k.l.m. Sed. oude gracht 108-110 - spaarne 11 ruisstraat 22 - afd. woningtextiel katalogus op aanvraag. 247. EIGENLIJK HAD Bram Fok de hulp van Ali-Ben-Japie aan boord helemaal niet nodig. Maar hij vond, dat het goed was als er aan boord flink werd gewerkt. En bovendien merkte hij, dat het jongetje in zijn dankbaarheid graag iets voor zijn ka pitein wilde doen. „Weet je wat," zei Bram, „ik zal je leren hoe je zeemansknopen moet leggen." „Fijn kapitein," zei Ali-Ben-Japie. „Om te beginnen hebben we natuurlijk een stuk touw nodig," zei Bram en hij keek rond, of hij nergens een eindje zag liggen. „Ik heb al wat, kapitein", zei Al-Ben- Japie en tot Brams grote schrik gaf de jongen In overgrote ijver een ïharde ruk aan een trouw, dat hij helemaal niet had mo gen aanraken! Kraaadk, zei de mast. Floeps, zei het zeil, en meteen waien Bram en het jongetje bedolven onder een witte massa doek. „Wat heb je nu gedaan?" vroeg Bram. „Ik wou alleen maar helpen," zei het jongetje verlegen. „Nou, met jou kunnen we nog wat bele ven," gromde Brammetjeen dat zou weldra blijken.' h/a-66uerfd! 6EMJKKI& SEN IK WEU SUM1. KOM, IKIAt HET BORDJE WEER DAAR HANSEN bt\lW° 1794-C. In Rotterdam is een 19-jarige bediende van een goud'smidsbedrijf gearresteerd. Hij wordt ervan verdacht ringen en andere sieraden, die zijn werkgever van juweliers zaken in reparatie had, te hebben ontdaan van echte stenen en die te hebben vervan gen door namaak-juwelen. Tijdens een bij de bediende ingestelde huiszoeking werden tal van juwelen aangetroffen. Eén briljant had hij verkocht, maar deze kon worden achterhaald, zodat gedupeerden hun eigen dom kunnen terugkrijgen. Het bedrijf, waarbij de jongen in dienst was, werkte niet alleen voor juweliers uit Rotterdam, maar ook uit andere plaatsen. Het K.N.M.I. deelt mee: Hoewel de luchtdruk in West-Europa tamelijk hoog is, komen toch op ver scheidene plaatsen regengebieden voor. Eén ervan bevindt zich al geruime tijd in de omgeving van de Duitse Bocht. In Emden viel in 24 uur tijd 37 mm neer slag. Andere regengebieden liggen boven En geland en Schotland, waar zich een oud oceaanfront bevindt. Delen van deze re gengebieden kunnen in de komende nacht en ochtend over ons land trekken. Achter het front komt ten westen van Ierland een krachtige rug van hoge druk tot ont wikkeling, waardoor de wind na het pas seren van het front morgen uit noorde lijke richting gaat waaien. Het zal daar om vooral aan de kust tamelijk koud weer zijn. De lucht achter de frontale storing is tevens onstabiel, zodat zich ook enkele buien kunnen ontwikkelen. Het weer zal dus nog een wisselvallig karak ter hebben. Maximum-temperaturen c binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. S o SB -S ca B SÊ r Den Helder onbewolkt windst. 15 0 Ypenburg half bew. w 16 0 Vlissingen half bew. wzw 14 0,8 Eelde regen windst. 15 5 De Bilt mist verand. 16 5 Twente mist wnw 17 16 Eindhoven mist wzw 16 3 Z.-Limburg licht bew. wzw 17 5 Helsinki onbewolkt 13 0 Stockholm licht bew. w 19 0 Oslo onbewolkt windst. 20 0 Kopenhagen onbewolkt n 16 0 Aberdeen mist windst. 13 0 Londen regen zw 18 0,1 Amsterdam mist zw 16 0,8 Brussel zwaar bew. z 18 3 Luxemburg half bew. w 17 0 Parijs geheel bew. windst. 18 0 Bordeaux zwaar bew. windst. 19 0 Grenoble half bew. windst. 20 0 Nice half bew. n 20 0 Berlijn regen no 15 3 München geheel bew. wzw 19 2 Wenen licht bew. wnw 21 0,1 Innsbruck regen windst. 20 2 Belgrado half bew. windst. 24 1 Athene onbewolkt windst. 27 0 Rome onbewolkt windst. 26 0 Donderdag 27 mei Zon op 4.31 uur, onder 20.44 uur. Maan op 3.18 uur, onder 16.21 uur- Vrijdag 28 mei Zon op 4.30 uur, onder 20.45 uur. Maan op 3.34 uur, onder 17.41 uur. 30 mei Maanstanden 22.13 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 26 mei Hoog water 12.25 uur en uur. Laag water 7.35 uur en 20.23 uur. Donderdag 27 mei Hoog water 0.55 uur en 13.20 uur. Laag water 8.39 uur en 21.19 uur. Vrijdag 28 mei Hoog water 1.40 uur en 14.05 uur. Laag water 9.30 uur en 22.05 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ia 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2