HET WORDT WEER „KNOKKE" IN KNOKKE groef tv DE IN DE KOMENDE WEEK CL ■BlM MÈii§i«iÉ li Wm* ZATERDAG PAGINA VIER MEI 1965 Derby tussen Nederland en België 4 Jills. n i 4 n 1> - ft s •v? t %&l- T" Nederlandse in de Belgische ploeg pit 11 (Van een medewerker) „DIT WORDT een match Rudi Houben-Lou van Rees. De derby Holland—België om de zeven de Europese Beker voor Zangvoor dracht om het Songfestival van Knokke eens bij zijn officiële naam te noemen. Die Zevende Beker, zegt Rudi Houben, moet en zal Bel gië winnen! Aldus werd duide lijk geproclameerd op de eerste gezamenlijke voorstelling van de ploeg in de grote Casinozaal. De sterkste troef van de Belgi sche ploeg is echter een 18-jarig meisje van Nederlandse nationali teit. terwijl een andere, in het Frans zingende tekstdichter-zanger van de Belgische ploeg, in zijn eer ste chanson de lof van Rembrandt en in zijn tweede die van Neder land in het algemeen zong! ZOALS het vorig jaar aan alle in gewijden duidelijk was, dat Lou van Rees in de strijd om de „Beker van Knokke" zou domineren, zo is het nu reeds duidelijk dat Rudi Houben met zijn Belgische ploeg alles op al les zal zetten om de wedstrijd te winnen.en daar hij Lou van Rees goed kent, verwacht hij dat het een tweestrijd wordt tussen Nederland en België. Aanvankelijk was Rudi Houben als public-relations van Martini, dat vijf edities van deze wedstrijd heeft gefinancierd samen met Casinodirecteur Jacques Nel lens, de organisator van deze wed strijd. Toen ten gevolge van moei lijkheden met de belastingen het Martini niet langer mogelijk was bij de wedstrijd betrokken te zijn, kreeg Rudi Houben hét monopolie. Zijn juiste taak vorig jaar was niet erg duidelijk. Maar nu is dit veranderd. Er was immers veel kritiek op Ke Riema, die gedurende zes jaar de Belgische ploeg had samengesteld. Op de zes deelnemende landen won nen alleen België en Italië nooit de Europese Beker. Het moet gezegd dat de ploeg die ons werd voorgesteld ongetwijfeld de sterkte is die ooit werd voorge steld op deze wedstrijd om de Bel gische kleuren te verdedigen. f s, - - - fc? mtL v V u i - s s-* - •- s m, i Deze is ook helemaal naar de geest van de wedstrijd samen gesteld: Er is een vertegenwoor digster van de jazz: Cecily Forde, een zanger van „luisterliedjes" waarmee men in Vlaanderen „chan sons" bedoelt: Eddie Defacq, een stemzanger: Maurice Dean, een vertolker van pittige popsongs; even als Liliane en een sprankelende fan- taisiste: Tonia. VAN DE VIJF Belgische ploegle den, die wij in Knokke aan het werk zagen hadden op dit moment er maar vier een Belgische identiteits kaart op zak. De 18-jarige Tonia bezit een Nederlandse pas. En dat terwijl het reglement uitdrukkelijk bepaalt dat de deelnemers ook de nationaliteit moeten hebben van het land dat ze heten te vertegenwoor digen. Wij wilden er dus het fijne van weten en hebben het dan ook maar aan haar vader, Jef Domini- cus, gevraagd. Wellicht zullen er sommige le zers zijn, die zeggen: wij kennen die naam. Inderdaad. Jef Dominicus is een gewezen renner, die in 1939 tot de Nederlandse ploeg behoorde die aan de Ronde van Frankrijk deel nam. De oorlog maakte echter een einde aan zijn rennersloopbaan en hij werd fietsenfabrikant („Ik ben blij dat mijn dochter succes heeft. Ik vind het fijn dat zij krijgt wat ik niet krijgen kon"zei hij ons). Hij werd te Ossendrecht (Brabant) geboren terwijl zijn echtgenote, Be- lia van Lier, in Schiedam werd ge boren. Zij wonen al vele jaren in België. Tonia (Dominicus) werd in 1947 in Anderlecht (Brussel) gebo ren. Ze kreeg de nationaliteit van haar ouders. Daar had niemand aan gedacht toen de Belgische ploeg werd samengesteld. Pas toen de formaliteiten moesten worden inge vuld stond men voor het probleem Eerst dachten de organisatoren: laten wij aan Van Rees voorstellen om haar in zijn ploeg op te nemen. Maar dat wilde Tonia niet. Men pro beerde tal van andere achterdeur tjes. Haar impresario begon reeds zenuwachtig te worden. Vorig jaar De Nederlandse ploeg: v.l.n.r. Greetje Kauffeld, Conny van Bergen, hou van Rees, Suzy (Peereboom), Lies- beth List en Jan Arntz. Als „reser ve" gaat het pas-ontdekte sterretje Margie Ball mee. immers miste Tonia op het nippertje haar kans. Zou het nu weer niets worden? En dan plots was er iemand die de idee opperde om Tonia... Belgi sche te laten worden. De procedure is ingezet maar uit wat wij hebben kunnen vernemen schijnt het toch ook weer niet zo eenvoudig te gaan. Hoe dan ook: de Belgen zijn er stel lig van overtuigd dat wanneer de „derby Van Rees-Houben" zal ge speeld worden (tussen 9 en 15 juli in het Casino te Knokke en uitge zonden door de BRT en KRO) Tonia aan de zijde zal staan van de sterk ste Belgische ploeg, die ooit te Knok ke om het meerminnetje, dat Beker wordt genoemd, vocht. lil .mm k .'i VANDAAG TREKKEN WE een paar zevenmijlslaarzen aan en gaan we met grote stappen langs de „markt" van nieuwe grammofoon platen. We beginnen met het cabaret van Frans en Fiet Koster. Van hen een e.p. met: Dag humor Misschien Musi Callgirl /Ik wil nog even. Kant een door hém; kant twee door haar. (Imperial IPE 5.121). Het sub- ZATERDAG Nederland 1. (NTS/NCRV). Voor de middag zijn er vier programma's. Om vier uur begint de rubriek voor post zegelliefhebbers door Joop Kiggen, een kwartier daarna een programma over kamperen, om half vijf de autorubriek „Achter het stuur" waarin de moeheid achter het stuur wordt behandeld, waarin weer tips worden gegeven en waarin de coureur Bugatti aan het woord komt. Om vijf uur is het kin dertijd: dan komt meneer Minstreel op het scherm. De avond begint om ze ven uur met hec nieuws waarna Barend de Beer het woord heeft. Ook nog voor de jeugdige kijkers is het programma van 19.08 uur bestemd. Han Rensen- brink vertelt over de dierenwereld. Daarna, tegen half acht, is het tijd voor Lassie en zijn vriendjes. Vóór het journaal zijn tien minuten gereserveerd voor de zondagoverden king en na het journaal komt „Ene nachtegaal", de derde aflevering in de serie. Om negen uur de actualitei tenrubriek Attentie, daarna, een amu sementsprogramma. Niet het eerste het beste, want er worden uitsluitend me- lodiëen in gepresenteerd die met een Oscar (onderscheiding) werden be kroond. In dit vijf kwartier durend pro gramma krijgt u zo'n dertig liedjes te horen. Enkele medewerkenden: Bi- bi Johns, Greetje Kauffeld, Nana Mous- kouri en Paul Kuhn. Om half elf nog een documentaire over Pro Rege, de organisatie voor de instandhouding van protestantse militaire tehuizen. Hierna het laatste nieuws. Nederland 2. (NTS/VARA). Om acht uur de minuut nieuws, daarna de An dy Griffith-show. Vervolgens de se rie „De schavuiten" en om 21.15 uur een cabaretprogramma ter gelegenheid van de viering van het lustrum van de Leidse Vrouwelijke Studenten Ver eniging. De actualiteitsrubriek Achter het Nieuws sluit de avond af. ZONDAG Nederland I. (NTS/AVRO). Het eer ste programma op deze zondag begint om drie uur en houdt in een reporta ge van de opening van de Vredeskerk in Venray. Een bijdrage in de vorm van een causerie zal worden geleverd door dr. Marga Klompé. Verder is er om 16.45 uur een reportage over de wielerwedstrijd BordeauxParijs. Dan gaat de zendtijd om zeven uur verder met Woord voor Woord, waarna Ken tucky Jones. Let op: ons vriendje Ike gaat heimwee krijgen naar zijn geboor teland. Om half acht de rubriek Op spraak daarna het nieuws, gevolgd door Sport in Beeld en om half negen de laatste Corrie Brokken-show met als gasten onder meer „het paar" Kraaykamp/De Gooyer. „De gouden bijl" is een eenacter van Ralph Schol, die om kwart over negen begint. Adèle Bloemendaal speelt de rol van een we duwe die munt probeert te slaan uit het idealisme van een eenvoudige jon gen. Deze, gespeeld door Rudi Falken- hagen, heeft een enorme hekel aan een groot reclamebord, zoals men die in Amerika langs veel wegen ziet. Het bord beneemt hem het uitzicht. Hij zet dan een bijl in het bord, maar wordt gearresteerd. De kranten maken er werk van, vele landgenoten verkla ren zich solidair met de jongen maar de weduwe richt een vereniging van reclamebordhatels op. Dat was „De gouden bijl" in het kort. Om tien uur de Kunstgrepen van Pierre Janssen en om half elf het laatste nieuws. Nederland 2. (NTS). Na kapitein Zeppos, die om half acht de avond opent, het korte nieuws, daarna „Mar gie", een Spaans vakantieprogramma met veel muziek, door Stan Haag. Om negen uur beelden uit het graafschap Surrey (Engeland) en om 21.15 uur een muzikaal programma over de vier seizoenen door Jo Stafford, Rosemary Clooney, Mei Tormé en Ed Byrnes. Om tien uur tenslotte Sport in Beeld. MAANDAG Nederland 1. (NTS). Vanaf zeven uur kunt u kijken en luisteren naar het nieuws. Barend de Beer, een co medy caper, Openbaar Kunstbezit, Huckleberry Hound, het journaal en de politieke zendtijd. Als dit alles is uitge zonden is het half negen en tijd voor de hoofdfilm: „Ciske de Rat" naar het bekende boek van Piet Bakker. Weet u het nog, in de hoofdrollen: Kees Brusse, Rob de Vries, Cees Laseur, Paul Steenbergen, Riek Schagen en natuurlijk Dick van der Velde als Ciske. Het verhaal is bekend genoeg. Voor hen die wat kort van memorie zijn: Ciske is een jongetje uit de Am sterdamse Pijp, dat een-slechte opvoe ding krijgt en alleen maar door zijn onderwijzer wordt begrepen. Om tien uur een aflevering van The great War en daarna nog het laatste nieuws. Nederland 2 (NTS/NCRV). Na het nieuws van acht uur „Rendez-vous a Paris" met o.m. het ballet van Dirk Sanders, France Gall, Otis Sean en An ne Phillipe. In „Micro", om 20.45 uur, behandelen Hans Traber en George Noordhoff vleesetende planten. Daarna een aflevering van Ghost Squad en ten slotte om tien uur een gesprek over het onderwijs op Bali. DINSDAG Nederland L (NTS/VPRO). Na het nieuws van zeven uur weer Barend de Beer, dan het journaal voor gehoorge stoorden, de Engelse lessen, het jour naal en om 20.20 uur een programma tje rond de Down Town Jazzband. „Van zotskap tot rinkelbellen" is een amusante, gedocumenteerde histo rie over een clown, waarvan Rob van Reyn de samensteller is. Er werken meer dan tien clowns aan mee, ver der het kindercircus Elleboog en de sa mensteller zelf. Nog meer kunst na de Zotskap, dan komen Willy de la Bye en Charles Czamy van het Nederlands Dans Theater met „Het interieur", een ballet van Jaap Flier. Letty Oosthoek en Joop Admiraal zeggen de bijbeho rende gedichten van Paul Rodenko.. Om 21.45 uur de rubriek Ziek zijn beter worden van dr. Van Swol en na hem het laatste nieuws. Nederland 2. (NTS/AVRO). Na het nieuws van acht uur vier meisjes uit Liverpool, die zich The Liverbirds noe men en hoe kan het anders een Liverpool-sound produceren. Om 20.20 uur de Clara Williams-show, daarna het trio van Oscar Peterson. Om 21.15 uur De vijfde Colonne en een half uur daarna de tweede aflevering van de serie over Ingmar Bergman en zijn films. WOENSDAG Nederland 1. (NTS/NCRV). Voor de jeugd is er 's middags om vijf uur wat vakantie-allerlei en de serie Jan en Joke in het Verkeer. De avond begint met de gebruikelijke programma's: het nieuws van zeven uur, Barend de Beer, de Teleac (EHBO), de Beverley Hillbillies, het journaal, Attentie, de vierde van een serie documentaires over Ethiopië door Jan van Hillo met de cameraploeg. Ditmaal een bezoek aan plantages. Om 21.15 uur een program ma alleen voor u: „Wir singen nur für Sie heut' Nacht". „Wir" zijn dan zangers en zangeressen die bekende fragmenten uit operettes als Die Csar- dasfürstin, Grafin Mariza o.a. zullen zingen. Om tien uur heeft Kees van Langeraad een Gesprek onder vier Ogen met de Groningse hoogleraar in de sociologie, prof. P. J. Bouman. Na het laatste nieuws van half elf nog een Teleac uitzending (Onderwijs). NEDERLAND 2. (NTS/VARA). Na het nieuws van acht uur een nieuwe serie, Speurtocht in het Verleden, waarin be kende figuren uit geschiedenis en litte ratuur in een modern decor opnieuw tot leven komen, Vanavond: Don Quichot- te, de dolende ridder. Om half negen de hoofdschotel, tevens het laatste pro gramma: „The quiet man", een film van John Ford naar een verhaal van Maurice Walsh. In de hoofdrollen: John Wayne, Victor McLaglen, Maureen O'Hara, Barry Fitzgerald, Arthur Shields en Ward Bond. Hoofdpersoon is Sean Thornton, een kampioenbokser die nadat een van zijn tegenstanders in de ring om het leven is gekomen, heeft ge zworen zijn vuisten nooit meer te ge bruiken. Hij is naar zijn geboorteland Ierland teruggegaan en wil daar rustig 1 II KM' 'w' leven: een huisje kopen en een lieve vrouw trouwen. Het laatste vindt hij in de persoon van de zuster van de dorpsdictator Red Will Danahar. Maar Red Will ziet in Sean een bedreiging van zijn positie en gaat hem treiteren. Zo weigert hij de bruidschat voor zijn zus te betalen. Sean neemt het nogal gemoedelijk op en weigert met zijn zwa ger op de vuist te gaan, hoewel zijn vrouw hem met gekwetste eergevoe- lens daartoe bijna prest. Als ze uit eindelijk van hem wegloopt, neemt Sean krasse maatregelen: hij brengt haar terug naar haar broer en weigert de bruid. Dan wordt het toch nog knokken. En hoe... het hele dorp leeft mee. De beide mannen vechten tot ze niet meer kunnen, maar uiteindelijk el- kaars respect verdiend hebben. DONDERDAG Nederland 1. (NTS—AVRO). Om twee uur een Teleac-uitzending (Voeding) en om drie uur het programma voor de vrouw waarin samenstelster Adelheid van der Most het onvruchtbare huwe lijk behandelt, 's Avonds om zeven uur begint dan weer het avondprogramma met het nieuws, vervolgens Barend de Beer, de Verrekijker, het regionaal journaal, de Lucile Ball-show, het jour naal, Avro's Televizier en om 20.40 uur dansen door het Bolsjoi ballet. Dit duurt tot 21.15 uur en dan is het tijd voor het toneelstuk. Voor vanavond „De verschrikkelijke wraak van Frede- rik Nagtegaal", een spel van Dimitri Frenkel Frank. Nagtegaal is een dag dromer die zijn vrouw Isabel van on trouw verdenkt. In een vlaag van ja- Fred Flintstone en Barney Rubble. (Vrijdag). loezie vergeet hij zijn dagelijkse plich ten en kijkt te diep in het glas. In ge dachten gaat hij dan terug naar huis. Niet een keer maar verschillende ke ren. Elke keer vindt hij een verdachte persoon. Het blijft echter niet bij dro men, want hij moet weer naar huis, naar Isabel die op hem wacht. Alleen of niet? De hoofdrollen worden gespeeld door Guus Oster en Petra Laseur. De nieuwslezer heeft om half elf het laat ste woord. Nederland 2. (NTS/KRO). Na het nieuws van acht uur is de microfoon aan rhytme en blueszanger Chuck Ber ry, die zelf honderden succesliedjes schreef waaronder Maybelline, No par ticular place to go, Memphis Tennes see. Om half negen begint de voetbal wedstrijd Frnkrijk-Argentinië. VRIJDAG Nederland I. (NTS/AVRO). Vanaf zeven uur het nieuws, Barend de Beer, de sportrubriek, de Flintstones, het journaal en Achter het Nieuws. Om 20.45 uur vertelt de cineast Jan Vrij man over zijn nieuwe film „Op de bo dem van de hemel". Om 21.10 uur is er een documentaire over Rusland, ge maakt door de chef reportage van de Duitse televisie, Jürgen Neven du Mont. Hij trok gedurende drie maan den door Rusland en schoot met zijn filmploeg 12.000 meter filmmateriaal. Eddy Jones: in de rij tiele liedje „Vanavond om kwart over zes ben ik vrij", gezongen door Wil- leke Alberti, is nu ook op een single uitgekomen. Dit wordt ongetwijfeld haar derde succesnummer. Boven dien: dit is nu Willeke's meest favo riete lied! Keerzijde: „In m'n dro men". (Philips JF 327.852). MARIJKE MERCKENS, de ontdek king van de laatste tijd, verdient alle complimenten die zij middels de pu bliciteit krijgt. Ze zingt allerchar- mantst. Een van de liedjes uit haar nog niet zo omvangrijke maar wel ge selecteerde repertoire is het bekroonde Eurovisiesongfestivalliedje „Poupée de cire". Op z'n Hollands: „Modepop", een vrij pretentieloos liedje. Keerzijde: „Kareltje de Grote", een vertaling van „Sacré Charlemagne". (Decca AT 10.144). VIER DEENSE studenten van rond de twintig jaar, bekend als Sir Henry and the Butlers (jawel, de Liverpool Sound heeft ook op hen grote invloed) staan hoog op de Scandinavische hit parade met „Let's go". Op de keerzij de: „Johnny B. Goode," twee bekende nummers dus. (Funckler DA 42.783). We luisteren eigenlijk liever naar onze eigen ZZ en de Maskers die er weer een hit bijhebben: „So Sorry". Op de andere kant: „I wanna relax". Van dat relaxen zal weinig komen, gezien het tempo waarmee het uitgevoerd wordt. Maar goed... ook voor dit plaatje (lees: kant een) hebben we geen vrees (Arto- ne OS 25.286). VAN CLAUDE FRANgOIS een bekend nummertje: Alors salut! yeh yeh - Tout qa c'était hier. Vorige maand stond de jonge Franse zanger met „Alors sa lut" in zijn land op de derde plaats. (Philips JF 328.039). Ria Valk met een vertaling van „Send me the pillow": Ik lig op m'n kussen te dromen. Aan de keerzijde: „Adieu, vaarwel, good bye". Waarmee we maar willen zeg gen: Ria is dit keer zeer weemoedig. (Fontana YF 278.102). EDDY JONES is een 18-jarige Haag se gymnasiast die als beat-zanger van start is gegaan met „Jaybirds". Op de keerzijde: That's the reason", een liedje dat hij zelf schreef. Eddy was in Haarlem op het Hartewensfestival 1964. Over zijn genre is weinig nieuws te ver tellen: hij schaart zich achter de rij van zangers waarvan er al zoveel zijn. Daarom is het ook wat moeilijker op te vallen. (Funckler DL 45.164). MURIëL IS EEN 18-jarig meisje dat in Sicilië werd geboren maar in België woont. Het land dat bekende zangers voortbracht die buiten de grenzen wer den geboren (Adamo, Luigi, Angelo Biondi en Rocco Granata). Nu hebben we dan Muriël met haar eerste plaat je. Een vaag debuut om te oordelen wat eruit gaat komen. Ze zingt: C'est dommagen: A 17 ans. Henmj Schoute Vanavond beelden over Moskou en Wolgograd (vm. Stalingrad). Hierna, om tien uur, een aflevering van het Dick Powell-theater: „De oude man en de stad". Charles Bickford speelt de oude man die naar zijn geboortestad terugkeert. Hij is groot zakenman ge worden en koopt bijna het gehele aan delenpakket van de grootste industrie van de stad. Dat brengt opschudding te weeg. Tenslotte kunt u zich om 22.55 uur nog even op de hoogte stellen van de tips voor het weekend. Het laatste nieuws sluit de avond af. Nederland 2. (NTS NCRV). Na het nieuws van acht uur de serie Petti coat Junction, een programma vanaf het hospitaalschip Henri Dunant waar aan meewerken Heintje Davids, Her man Emmink, Mieke Bos e.a. Een tweede aflevering over de luchtvaart geschiedenis begint om 21.30 uur. Dit keer „De luchtweg naar succes" die voert naar 1909 als in Reims de eerste vliegwedstrijd wordt gehouden. Om tien uur het laatste programma: actualitei ten in Attentie 1

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 14