Automatische treinbeïnvloeding verhoogt de veiligheid ATB-apparatuur voorkomt fatale gevolgen van menselijk falen AGENDA 3 en bondig KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO TUSSEN AMSTERDAM EN AMERSFOORT IÜ CNV-voorzitter tegen huurverhoging van tien procent Inbrekersfamilie veroordeeld Patateskraam vernield door ontploffing "^gr Zonnige perioden ZATERDAG 29 MEI 1965 2 Al proeven sinds 1953 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Volgende baanvakken U merkt niets anderen merken niets! tampons vooruit, we spRtweeu eeewe EINDEXAMENS IN OPEN LUCHT? OP DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD! WEERRAPPORTEN ■sS ës Op het baanvak Amsterdam (Muiderpoort)Amersfoort gaan van zondag af treinen rijden waarin apparatuur voor automatische treinbeïnvloeding is geïnstalleerd. De spoorwegen zullen dit systeem op het gehele spoorwegnet gaan toepassen, maar de invoering ervan kan uiteraard slechts geleidelijk geschieden. Volgens de plannen zullen alle elektrische treinstellen en locomotieven in 1969 van de benodigde appara tuur zijn voorzien, maar zal het nog tot ongeveer 1975 duren voordat ook alle baan vakken ermee zijn uitgerust. Een klein kastje met licht- en bel- signalen in de bestuurderscabine geeft de treinbestuurder de aanwijzingen door van de apparatuur van automa tische treinbeïnvloedingsapparatuur. Deze automatische treinbeïnvloeding is namelijk een uitbreiding van het moderne beveiligingssysteem dat reeds op belang rijke trajecten wordt toegepast. Het is geen beïnvloeding door menselijk ingrij pen. geen soort afstandsbediening en geen middel om de treinbestuurders op de vin gers te tikken of om hen overbodig te maken. Wanneer deze bestuurders hun werk doen zoals het moet, bemerken zij weinig van deze beïnvloeding. Falen zij echter, dan krijgen zij een waarschuwing door licht- en belsignalen. Als zij dan hun fout niet herstellen grijpt de apparatuur in en brengt de trein door een snelrem- ming tot stilstand. Automatische treinbeïnvloeding is niet nieuw. De Nederlandse Spoorwegen houden zich er al sinds 1953 mee bezig en zij is in enkele landen van Europa ook al inge- c Stadsschouwburg, vandaag en zondag 20 u.: Toneelgroep Ensemble met „De meeuw' van Anton Tsjechov. Regie: Peter Scharoff. M.m.v. Mary Dresselhuys, Ramses Shaffy e.v.a. Maandag 20 u.: Toneelgroep Centrum met „Het tweede schot" van Robert Tho mas. Regie: Guus Hermus. M.m.v. Ann Hasekamp, Peter Aryans e.a. Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con cert door Die Haerlemsche Musyckcamer o.l.v. André Kaart. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „De zondebok", a.l. Frans Hals, vandaag 14, 19 en 21.15 u. zondag ook 16.30 u. en maandag 19 en 21.15 u.: „Samson tegen de piraten", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Hercules, Samson en Ulysses" 14 j. Zondag 11 u.: „Jungle cat", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Larry Brennan houdt stand", 14 j Minerva, vandaag 14.30 u. en zondag 14 en 16.15 u.: Rusty en de vluchteling", a.l, Vandaag en zondag 19 en 21.15 u. en maan dag 20.15 u.: „Girls, girls, girls", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Geheim commando", 14 j Zondag 11 u.: „Don Giovanni", 14 j. Roxy, vandaag 14.30. 19 en 21.15 u. en zondag 14. 16.15, 19 en 21.15 u.: „Het zwaard van koning Arthur",, 14 j. Van maandag af 14.30 19 en 21.15 u.: „Om het goud van Nevada", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14 16.15, 19 en 21.15 u.: „De verachting', 18 j. Zondag 11 u.: „Wilde pracht", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Prentenkabinet: Expositie van poppen van Ma ja Alexander en Trudy de Ruyter. Tot 14 juni. Dagelijks geopend van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 1012.30 u. en van 13.3017 u.; zon- en feestdagen van 1417 u. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 1017 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekeningen van Helga Schuszheim. Tot 1 juni. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): „Oost en West". Schilderijen en aquarellen van Hal Wichers. Tot 20 juni. Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luy- ken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klas siek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Dinsdag gesloten. Museum Het Huis van Looy (Kamper laan): Expositie van cultuur-historische diorama's. Dagelijks van 14-17 u. Tot 5 juli. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Tentoonstelling van werken van Poppe Damave en keramiek van Rob den Tonke- laar. Dagelijks geopend van 9.30-18 u. Tot 4 juni. Openluchttheater (Bloemendaal): Expo sitie van werk van Bloemendaalse kunste naars. Dagelijks geopend van 10-17 u en zondag van 14-17 u. Tot 5 juni. Academie '63 (Koudenhom): Openstel ling der ateliers ter kennisname van het werk van deelnemers. Dagelijks geopend van 13-19 u. Tot 13 juni. De Waag (Spaame/Damstraat): Expo sitie van aquarellen en tekeningen van Piet Wiegman en Henk Klijn. Dagelijks geopend van 1217 u. Tot 6 juni. Linnaeushof (Bennebroek): Tot 1 novem ber openluchttentoonstelling van voor- jaars- en zomerbloemen. Tropentuin en minicorso. Dagelijks geopend van 9-18 u.; golfbaan tot 21 u. BEVRIJDINGSTENTOONSTELLING Vishal en Vleeshal (Grote Markt): „De Jaren '40-'45". Dagelijks geopend van 9-17 u- en op woensdag, vrijdag en zaterdag ook van 20-22 u. Zon- en feestdagen van 13-17 u. Tot 8 juni. DIVERSEN Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat): van daag en zondag van 20-01 u.: Coby Schreij- er. Vandaag als gast: The Liverpool Spin ners. Hotel Bouwes (Zandvoort): Gedurende het weekeinde 's middags en 's avonds va riété. (Zie verder ..Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 28 mei). ZATERDAG 29 MEI City, 19 en 21.15 u.: „Man, vrouw en hu welijk". Stadsschouwburg, 20 u.: „Apachen in de aanval". Patronaatsgebouw, Willemsbeekweg 14.30 en 20 u-: Kinderoperettevereniging „VIDES" speelt „Tijl en de toverfluit". Sportpark „Schoonenberg", 20 u.: Taptoe Velser Sportweek. „Zomerlust", Santpoort, 20 u.: Katholieke toneelvereniging „Getosa" speelt „Groeten uit Nice". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZONDAG 30 MEI City, 14.30 uur: „Het zwaard der verove^ raar"; 19 en 21.15 uur: „Man, vrouw en het huwelijk". Stadsschouwburg, 15 uur: „Turf in je ransel"; 20 uur: „Apachen in de aanval „Du Commerce", Marktplein, 20 uur Dansavond ontspanningsvereniging „Aro sa", met muziek van de beatgroep „The Maestro's". „Zomerlust", Santpoort; 20 uur: Katho lieke toneelvereniging „Getosa" speelt „Groeten uit Nice". S» - y js- r yiwji m^jgf MAANDAG 31 MEI City, 20 uur: „Man, vrouw en het huwe lijk". Stadsschouwburg, geen bioscoopvoorstel ling. Cultureel Centrum, 19.30 uur: Bridge drive t.b.v. het Roode Kruis. Hervormd Jeugdhuis, Rembrandtlaan, 20 uur: Oud-katholieke toneelvereniging „De Plankeniers" speelt „Een bruid kwam op bezoek". Pieter Vermeulenmuseum, zie onder za terdag. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 uur; filiaal „Spaarnberg", Santpoort (ook voor r.k.-bibliotheek): 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. R.K. Openbare leeszaal en bibliotheek Willemsbeekweg 96: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; Parochiezaal Venusstraat: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur; filiaal Velsen- Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur. ZATERDAG 29 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De groene hel"; 23.30 uur: ,,'s Nachtr lokt de liefde". Luxor Theater, 19 en 2130 uur: „De trein". W.B. Theater, 20 uur: „De wilde deser teur". Huize Adrichem, Hoflanderweg, teken en schilderlessen voor leerlingen van het St. Lucasgilde, om 14.30 uur. Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie werken van de heer Kraaijpoel van de Haarlemse schilders „De Groep", ge opend van 918 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend maandag van 19.30 21.30 uur; verder bij aanvraag op Moens- plein 4, tel. 26020, of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 1521 uur. R.-K. leeszaal Arendsweg 61, geopend van 1521 uur. Oosterwijk, openbare leeszaal geopend van 1521 uur; r.-k. leeszaal geopend van 15—21 uur. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 1521 uur; r.-k. leeszaal geopend van 1521 uur. ZONDAG 30 MEI Kennemer Theater, 14.30 uur: „Moordend lood"; 16.30 uur: „Moordend lood"; 19 en 21.15 uur: „Muiterij op de Bounty". Luxor Theater, 14.30 uur: „De blikken ridder"; 16.15, 19 en 21.30 uur: „De trein". W.B. Theater, 14.30 uur: „De bezeten jacht", 16.30 en 20 uur: „De overmoedi- gen". MAANDAG 31 MEI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: .Muiterij op de Bounty". Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: „De trein". W.B. Theater, 20 uur: „De overmoedi- gen". Galerie Boumans, Breestraat 122, expo sitie werken van de heer Kraaijpoel, van de Haarlemse schilders „De Groep", ge opend van 918 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.3021.30 uur; andere dagen na aanvraag op de adressen Moensstraat 4, tel. 26020 of Groenelaan 21. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. ijii: voerd, al past men daar geheel andere principes toe. De proefnemingen van 1953 voldeden niet; zij werden in 1957 voortge zet met een ander systeem dat veel beter bleek te zijn. De treinramp bij Harmeien in 1962, die honderd mensen het leven kostte, deed N.S. besluiten tot het in samenwerking met de Amerikaanse leve rancier ontwikkelen van het A.T.B.-sys- teem, dat nu wordt ingevoerd. Het is te beschouwen als een verleng stuk van de automatische baanvakbeveili ging met seinlichten die in de toekomst de bekende palen met seinarmen geheel zal doen verdwijnen. De aanwijzingen die de seinlichten aan de treinbestuurder ge ven, worden langs elektrische weg via de rails overgebracht op de apparatuur in de trein en zichtbaar op een klein kast je in de bestuurderscabine. Daarmee ont vangt de bestuurder dezelfde informatie als die van de beveiliging langs de baan. Wijkt hij van deze aanwijzingen af, dan De voorzitter van het CNV, de heer J. van Eibergen, heeft ernstig bezwaar te gen huurverhogingen van tien percent. Crp dit punt is hij het beslist niet eens met de plannen van minister Bogaers, .hoewel hij waardering heeft voor de pogingen van de minister om uit het slop te raken waar in de huurpolitiek is terechtgekomen. Op het vrijdag in Nijmegen gehouden congres van de Nederlandse christelijke bond van werknemers in de hout- en bouwnijverheid, waarvan de heer Van Eibergen tot voor kort voorzitter was, her innerde hij eraan dat het CNV altijd de voorkeur heeft gegeven aan periodieke kleine huurverhogingen boven enkele gro te. Verhogingen van tien percent tegelijk zijn naar het oordeel van de heer Van Eibergen te groot. wordt hij daarop door licht- en belsigna len geattendeerd. Geeft hij aan deze waarschuwing geen gehoor, dan wordt de trein automatisch tot stilstand gebracht. Bij het binnenrijden in het A.T.B.-gebied wordt de apparatuur automatisch inge schakeld en bij het verlaten eveneens automatisch uitgeschakeld. In beide gevallen wordt evenwel een hande ling van de machinist gevraagd: het bedienen van een attentieknop, waar door de juiste werking van de apparatuur wordt getest. Wordt deze handeling niet verricht, dan wordt de trein automatisch tot stilstand gebracht, waardoor het niet mogelijk is met „buiten dienst" gescha kelde A.T.B. het A.T.B.-gebied binnen te rijden of omgekeerd buiten het A.T.B.- gebied de illusie te hebben dat de A.T.B. wél in dienst is. De treinbestuurders hebben, zo Is reeds gebleken, positief op de A.T.B. gerea geerd. Zij zien de apparatuur niet als een „dwarskijker", maar als een steuntje in de rug en beschouwen het als een sport om steeds „vóór te blijven" door snel te reageren. Met het aanbrengen of inbouwen van de A.T.B.-baanapparatuur is men op verschil lende plaatsen al bezig. Bij de moderni sering van de beveiliging op de baanvak ken -Roermond^--Sittard - Heertêh"'Maas tricht wordt de A.T.B. meteen meege- hojw&.&lat ia ook he# geval met de daar opvolgende moderniseringsprojecten: Am sterdam - Uitgeest, Amersfoort - Wierden, Wierden - Almelo - Hengelo en Arnhem - Zutphen - Zwolle. In de bestaande bevei liging tussen Arnhem en Zevenaar wordt de A.T.B. ingebouwd. In 1969 komen de baanvakken Utrecht - Maastricht - Heer len, Amersfoort - Enschede, Utrecht - Amersfoort, Arnhem - Zevenaar, Rotter dam - Den Haag, Arnhem - Zwolle en een deel van Noord-Holland gereed. De goede rentreinen tussen Amersfoort en Amster dam gaan binnenkort ook met A.T.B. rijden. Drie inwoners van Zwijndrecht, een va der en twee zoons, die samen ongeveer veertig inbraken hebben gepleegd en daarbij gebruik maakten van een speciaal met allerlei werktuigen uitgerust busje zijn door de rechtbank in Dordrecht ver oordeeld. De vader, een 45-jarige elektri cien, kreeg drie jaar gevangenisstraf, de zoons 22 en 19 jaar, respectievelijk een jaar en acht maanden en tien maanden (waarvan vier maanden voorwaardelijk) In een patateskraam aan de Van Noord wijkstraat in Overschie (Rotterdam) is een butagasfles ontploft. Het gevolg was dat er in de patatkraam brand ontstond en drie mensen min of meer ernstig wer den gewond. De patatkraam, eigendom van de heer B. van Driel uit Rotterdam brandde geheel uit. Advertentie Miljoenen moderne vrouwen voelen zich met o.b. tampons veilig altijd en overal! Sport, fietsen, dansen, baden. Alles kunt u blijven doen. Heerlijk vrij en ongehinderd door gordel. Geen ver band of spelden. Onmerkbare Bescherming o.b. tampons, inwendig gedragen, voelt men niet - ziet men niet en merkt men niet. Gemakkelijke toepassing Bij o.b. tampons heeft men geen schuifkoker nodig. Men kan ze mee nemen in het kleinste tasje en na ge bruik altijd ongemerkt wegdoen. Onopvallend en absoluut safe o.b. tampons tekenen zich niet af onder nauwsluitende kleding of bad pak en u kunt zich veilig voelen onder alle omstandigheden. Medisch verantwoord Wetenschappelijk onderzoek in Ame- rjka en vele West Europese landen heeft aangetoond,dat deo.b.methode aan alle eisen vande moderne maand- hygiëne voldoet. ÏOtl de moderne maandhygiëne Per pakje van 10 tampons (voldoende voor maandelijks gebruik) Normaal f 1.15, Speciaal f 1.40 249. HET DUURDE WEL even voordat het goede schip Kokanje weer rechtuit voer en voor dat het zeil gerepareerd was. Ferm nam Bram het roer in handen. „Nu moet je eens goed luisteren, Ali- Ben-Japie," zei hij streng. „Ik weet, dat je ons helpen wilt, en dat vind ik prachtig. Maar je bent nu eenmaal een ongeluks vogel. Alles, wat je doet, pakt verkeerd uit. Dus je zou ons het meeste helpen als je je rustig hield en doodstil in een hoekje bleef zitten." „Maar ik wou zo graag iets doen," zei de jongen verdrietig. Dat begreep Bram best duwde hij Ali-Ben-Japie de handen. „Ga het dek maar schoonmaken," stel de hij voor. „Daar kan je geen kwaad mee, en het is hard nodig." Verheugd nam het jongetje de zwabber en daarom zwabber in in handen en meteen begon hij razend snel te schrobben. Een zwaai naar links en een zwaai naar rechts en meteen veegde hij Karo, de scheepskat, finaal van dek af. „Kat overrrboorrrd," krijste Tutu. Druipnat werd de ongelukkige Karo bib berend weer aan boord gehaald Bramme- tje zuchtte. Dat zou me wat worden, als dat ventje eenmaal meeging op zoek naar het Dal der Diamanten.' Zo'n pechvogel zou de tocht driemaal zo moeilijk maken als hij reeds was. HOEPtA OH, ONOAMKS Dl&PIANKJJA.We HA0D6N BEU IKTOCHMAT! 'TfeteN VAART 66N066 -gels vergiftigd. Honderden vogels, waar onder eenden, fazanten, zwanen, futen en grutto's zijn in de afgelopen dagen in Den Bosch en Sint Michielsgestel om het leven gekomen door het eten van een landbouwvergif. V.V.D. vaart. De voor zaterdag 29 mei in de Blauwe Zaal van het beursgebouw te Rotterdam vastgestelde openbare ver gadering van de V.V.D. heeft reeds nu zoveel belangstelling getrokken, dat naar een grotere zaal moest worden uitgezien. Daar deze op zo korte termijn niet ver krijgbaar was heeft men zijn toevlucht genomen tot een tweetal salonboten: de J. H. D. Koppe en de Veluwe. Verdronken. De vijfjarige Klaas Jelle Romkes uit Urk is in de haven van deze plaats verdronken. Het jongetje speelde op het dek van de kotter, waarop zijn vader en grootvader met reparaties bezig waren. Door onbekende oorzaak is hij in het water gevallen. Het vierjarige zoontje van schipper S. Oldenkamp uit Zaandam, dat sinds maandagavond werd vermist, blijkt ver dronken te zijn in het Steenwijkerdiep te Steen wijk. Advertentie Van verschillende zjjden bereiken ons mededelingen, dat dit jaar de eindexamens buiten plaats vinden. De behaalde cjjfers zouden dan on middellijk worden af geroepen.Hoe wel dit bericht zeer sensationeel is, ljjkt het ons eerlijk gezegd on geloofwaardig. Waarschijnlijk is hier sprake van een - op zichzelf begrijpelijke - verwarring. Men be doelt natuurlijk de markt, die door sommigen wel eens betiteld wordt als een "repetitie in voordeeltjes". Het verhaal van de luidkeels uit geroepen cijfers stamt vermoede lijk van de prijzen die marktkoop man en straathandelaar inderdaad niet onder stoelen of banken ste ken. Dat de markt overigens het beste rapport verdient voor hoge kwaliteit, ruime keus, gezelligheid en honderden meevallers - daar over zal jong en oud het eens zijn. De markt is het voordeligste koop centrum, waar iedereen met glans slaagt, want... rvwvwwvwwwvwwvwwwvwvwwwwwwi 'VVWWVVWVWWVVVVWXA'VyV' «VWVWVWW cwwt Het KNMI deelt mede: Boven de Alpen, Noord-Italië en de noordelijke Balkanstaten ligt een gebied van lage druk, dat in een groot deel van Europa, reikend van Frankrijk tot in Hon garije, regen veroorzaakt. Ten zuiden van IJsland bevindt zich een krachtig gebied van hoge luchtdruk. Langs 17 de oostelijke flank hiervan voeren vrij krachtige winden tussen noordoost en noord tamelijk koude lucht aan, die over ons land en België tot in Frankrijk door dringt. Als gevolg hiervan blijven geduren de het weekeinde de temperaturen beneden normaal. In het Waddengebied komen de maxima waarschijnlijk niet boven 12 gr., in het zuiden van het land zijn maxima van 18 tot 20 graden mogelijk. Dé aange voerde lucht is tamelijk droog. De kans op buien is in verband hiermee erg klein geworden. Flinke zonnige perioden kun nen worden verwacht, maar in hoofdzaak in de noordelijke provincies zullen toch ook af en toe wolkenvelden van da Noordzee binnendrijven. Maximum-temperaturen 00 c w Sé £S binnen- en buitenland. d Neerslag: laatste 24 uur. S <D C SE Den Helder onbewolkt nno 10 0 Ypenburg onbewolkt no 16 0 Vlissingen licht bew. nno 13 3 Eeldé licht bew. nno 16 0 De Bilt onbewolkt nno 17 0 Twente licht bew. no 19 0 Eindhoven licht bew. nno 18 2 Z.-Limburg zwaar bew. nno 17 2 Helsinki licht bew. n 15 0 Stockholm onbewolkt n 17 0 Oslo onbewolkt no 17 0 Kopenhagen licht bew. windst. 17 0 Aberdeen geheel bew. nnw 9 0 Londen geheel bew. n 10 0 Amsterdam onbewolkt nno 16 0 Brussel onbewolkt nno 15 5 Luxemburg half bew. nno 13 13 Parijs zwaar bew. n 12 15 Bordeaux geheel bew. nw 16 5 Grenoble zwaar bew. nnw 15 3 Nice onbewolkt nnw 20 1 Berlijn zwaar bew. nno 19 0 Frankfort zwaar bew. nno 19 4 München regten w 12 11 Zürich regen windst. 12 32 Genève geheel bew. zzw 14 1 Locarno zwaar bew. 0 18 0 Wenen zwaar bew. zzw 17 2 Innsbruck regen ono 10 19 Belgrado onbewolkt z 23 0,4 Rome half bew. z 21 1 Barcelona regen nnw 20 17 Madrid zwaar bew. no 24 0 Mallorca half bew. windst. 24 0 Lissabon half bew. n 30 0 Zondag 30 mei Zon op 4.28 uur, onder 20.48 uur. Maan op 4.17 uur, onder 20.32 uur. Maanstanden 30 mei 22.13 uur nieuwe maan. Hoog en laag water in "Jmuiden Zaterdag 29 mei Hoog water 2.21 uur en 14.46 uur. Laag water 10.15 uur en 22.46 uur. Zondag 30 mei Hoog water 3.01 uur en 15.27 uur. Laag water 11.01 uur en 23.25 uur. Maandag 31 mei Hoog water 3.43 uur en 16.08 uur. Laag water 11.47 uur en uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ia 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2