In Velsen is veel vraag naar verzorgingsflats voor bejaarden Middel om opschuiving van woningen te bevorderen ten behoeve van jonge gezinnen Uitgevaren visserij vaartuigen JÜ WATERLOO I STORMVOGELS I siPïïï M:i W. Blokland als trainer naar PEC S Route-beschrijvingsrit van „Rijmonders" Nieuwe aanwinsten bibliotheek Velsen Verbouwplannen voor de visserijschool W. Davidson overleden Vlaggen in top op Staalwerk IJmuiden Visserij-onderwijs behoeft twee boten ZATERDAG 29 MEI 1965 4 Grotere inhoud Minister Vrolijk reikt vanavond beker uit Supporters M- m H uurflats TAXI 6200 C. J. RADEMAKERS Bekende figuur in Velsen en Beverwijk er zijn zóveel aparte geschenken in de TELEVISIE 898.- RADIO BECKER stoutenbeek - - Burgerlijke stand Velsen „Sportclub Gooiland" vervangt „Het Gooi" RIJSCHOOL SUCCES A.S. ZONDAG DISTRICTSBEKERWEDSTRIJD In Santpoort-Noord aan de Roos van Beeklaan laat „Humanitas" een ver zorgingsflat voor bejaarden bouwen. De Stichting Verzorgingsflats Velsen is van plan, vermoedelijk in Driehuis, een dergelijk flatgebouw met 80 wo ningen te doen bouwen. - - r (Van een onzer verslaggevers) Zonder dat er nu direct van een massa le uittocht sprake is doet zich in de ge meente Velsen de laatste jaren het ver schijnsel voor dat steeds meer beter ge situeerden na het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd de plaats waar zij vaak vele jaren hebben doorgebracht de rug toekeren om zich elders in ons land te vestigen. De beslissing om van een gemeente waar men altijd prettig heeft gewoond naar een totaal vreemde omge ving te verhuizen wordt vaak niet dan na rijp beraad en met een „bloedend hart" genomen. Een van de voornaamste rede nen van deze migraties op latere leeftijd is het feit dat de gepensioneerden waar het hier om gaat er de voorkeur aan hebben gegeven niet alleen kleiner te gaan wonen maar ook een woning te betrek ken waarin zij gebruik kunnen maken van bepaalde dienstverleningen die hun levens- avond kunnen veraangenamen. Ons land telt verscheidene van deze ZO' genaamde verzorgingsflats waarin de be woners naast het behoud van hun vrijheid van handelen wat hun huishouding betreft gebaat zijn met allerlei verzorgingen, zo als het klaarmaken van warme maaltijden, het regelmatig schoonhouden van de wo ning door een werkster en andere bezig heden die tamelijk veel lichamelijke ar beid vergen. De ervaring heeft geleerd dat ge pensioneerden, die Velsen verlieten om in zo'n verzorgingsflat in Zeist of Ommen hun intrek te nemen, daar toe niet zouden zijn overgegaan in dien een dergelijke flat in Velsen aanwezig was. Voor een aantal ingezetenen van Velsen is dat aanleiding geweest de hoof den bij elkaar te steken om de mogelijk heden te onderzoeken van het stichten van een verzorgingsflat voor bejaarden die in deze gemeente woonachtig zijn. Als moge' lijke plaats van vestiging van het gebouw denkt men aan Driehuis. Zoals wij reeds gisteren berichtten is het de opzet een flatgebouw té stichten dat woonruimte biedt aan ongeveer tachtig echtparen of alleenstaanden. Ir. D. N. Dammers, de voorzitter van het bestuur, der Stichting Verzorgingsflats Velsen, vertelde ons dat de behoefte aan verzorgingsflats van een iets grotere in houd dan in bejaardencentra gebruike De Zwolse tweede divisie-club PEC heeft per 1 juli a.s. de heer W. L. Blok land uit Zaandam aangesteld als oefen- meester. Gedurende het afgelopen seizoen is de heer Blokland trainer geweest van het Haarlemse EDO. In zijn reeds vijf tienjarige periode als oefenmeester was hij daarvoor onder meer in dienst van Leeu warden, Hermes DVS en Helmondia '55. Mr. M. Vrolijk, minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, zal vanavond na afloop van de bekerfinale tussen-Feyenoord en Go Ahead in het Feye- noordstadion te Rotterdam de beker aan de aanvoerder van de winnende ploeg uit reiken. De wedstrijd, die om 20.15 uur begint, wordt geleid door de heer H. J. Gennissen uit Utrecht, die wordt geassisteerd door de grensrechters C. Arkenbout uit Den Haag en A. J. Nieuwenhoff uit Eindhoven. Dr. Kruisinga. Naar wij vernemen is bin nenkort de benoeming te verwachten van dr. R. J. H. Kruisinga tot directeur- generaal -an de volksgezondheid. Dr. Kruisinga zal hiermede de heer P. L. Stal, arts, aan wie wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eer vol ontslag is verleend, opvolgen. Er waren veel belangstellenden bij de gymnastiekdemonstratie die FIT gisteren in het kader van de Velser Sportweek gaf. Wie weet, staan er nog vele toekomstige turners en turn sters langs het lijntje lijk is, duidelijk gebleken is. De verzor gingsflats die het bestuur van de stichting zich voorstelt bevatten op zijn minst twee ruime kamers en een keukentje. Hoewel voor het bouwplan de architect nog moet worden aangewezen, denkt men aan een gebouw van drie woonlagen. De bo venverdiepingen zullen bereikbaar zijn door middel van liften. Het aantal van tachtig flats is gekozen omdat de prak tijk heeft uitgewezen dat een verzorgings huis van deze omvang het best exploita bel is. Het bestuur van de stichting, aldus ir. Dammers, heeft gegronde hoop dat het voorgenomen bouwprogramma binnen re delijke termijn verwezenlijkt zal kunnen worden. Daartoe is uiteraard nodig dat het plan een goede financiële basis krijgt. „Een club van supporters kunnen we best gebruiken. Het zou ook plezierig zijn adhesiebetuigingen op ons bouwplan te ontvangen," zegt de heer Dammers, die directeur van Openbare Werken in Velsen is. Hij wees nog op een ander fa cet van het stichten van een verzorgings flat in Velsen. Deze kant namelijk dat, wan neer bejaarden hun eigen grote woning vrij zouden maken door hun intrek te ne men in een verzorgingsflat, hiervan jonge re gezinnen zouden kunnen profiteren. Door deze opschuiving zou een verdeling van de in Velsen beschikbare woonruim te niet onaanzienlijk bevorderd kunnen worden. -xurC-" Het stichtingsbestuur ls In principe geen voorstander van het verkopen van de verzorgingsflats. De te bouwen wonin gen zullen verhuurd worden. Het is op dit moment zelfs bij benadering niet te zeg gen hoeveel deze huur zal bedragen," zegt ir. Dammers, „maar gezien de opzet van ons plan is het duidelijk dat deze verzor gingsflats niet voor een ieder betaalbaar zullen zijn" Wanneer het gebouw van de stichting Verzorgingsflats Velsen gerealiseerd wordt zal het in de gemeente Velsen de tweede bejaardenflat van dit type zijn. Aan de Roos en Beeklaan in Santpoort-Noord is een dergelijke verzorgingsflat voor reke ning van „Humanitas' 'al geruime tijd in aanbouw. Advertentie DAG en NACHT Verhuur met en zonder chauf feur voor geheel Europa. Ook uw adres voor trouwauto's, toer ritten en zittend ziekenvervoer. RIJNSTRAAT 91 - TEL. 6200 - 6285 Tweeënvijftig equipes hebben vrijdag deelgenomen aan de route-beschrijvings- rit van de automobiel vereniging „De Rij monders" in Velsen. Het traject was 40 km lang. De uitslagen waren: A-klasse 1. WoninkReints 395 pt., 2. Willems SchenkBril 415 pt., 3. Broekhuizen Broekhuizen 462 pt. B-klasse: 1. HeiblokDoevedans, 2. De JongKoster 393 pt., 3. AchterDoeve dans 372 pt., 4. MeijerMeijer 400 pt. Beste damesequipe De JagerWermen- bol 414 pt. De nieuwe aanwinsten van de gemeente bibliotheek Velsen zijn de volgende boeken: Nederlandse en vertaalde romans en novellen: Funke-Bordewijk, Sneeuw: Van der Geest, Vaart naar het einde; Roest Crollius, De tomaten- plukster; Rutke, Dakloos worden; Cramp, Ver oordeeld tot de stoel: Hale, Kus de meisjes Lowe, Margot; Merle, De oorlog In 'n week end; Rochefort, Verhaal van een braaf vrouw tje; Westhelmer, Von Ryans exprestreln; Bor, Requiem Theresiënstadt; Harten, Operatie Montycoat; Koolhaas, De hond ln het lege huis; Roth, Vaarwel, Columbus, en vijf korte ver halen. Buitenlandse romans en novellen: Jaeggi, Die Komplicen; Liepman, Karlchen; Oder, Die Tücken der Tugend; Klpphardt, Die Ganoven- fresse; Stewart, This rough magic; Trevor, The old boys: Walker, Winter of madness; Coward, Pretty Polly Barlow and other stories; Chamorel, Colin-Maillard; Clot, Le ramoneur de nelge; Kessel, Pour l'honneur; Marcy, II y a long- temps que je t'aime. Studieboeken: Brillenburg Wurth, Schuld en straf ln het licht van de bijbelse verkondiging; Zoals er gezegd ls over Jozef en de aartsvaders (deel 4); Zoals er gezegd is over De uittocht (deel 5); Zoals er gezegd is over De woestijn (deel 6); Zoals er gezegd ls over De Intocht (Jozua) (deel 7); Zoals er gezegd is over De Richteren (deel 8); Zoals er gezegd is over Ko ningen en Kronieken (deel 9); Zoals er gezegd is over Jesaja (deel 10); Neil, Het christendom ln de 20ste eeuw; Govaart-Halkes, Storm na de stilte; Shackle, Economie; Bulk, Een goed be gin Rossitter, Het Amerikaanse president schap; Maxwell, Rotsen sterven niet; Revalida tie de weg naar zelfstandigheid voor ge handicapten; Haage, Het praktische cactusboek ln kleuren; Schrelner, Van scharhaak tot vechtstoel; Gudiol, Kunst van Spanje; Gemeen schap en vrijetijdscentra; Con, Oosterse tapijten; Dreesman, Steekspel; Willem Andrlessen 1887 1964; De boekenboom zestig Jaar schrijven in Nederland; De Ceulaer, Te gast bij Vlaamse auteurs; Weisgerber, Aspecten van de Vlaamse roman 19271960; Andreus, Klein boek om het licht heen; Phaedrus, Aesoplsche fabels; Raf- falt, De opvolger; Keuls Johan van Olden- barnevelt; Polak, Hoe veroveren wij de toe komst; Schrelber en Schleber, Tronen onder puin en zand; Stibbe, Kreta en Mykene; Den Boer, Eros en Amor man en vrouw in Griekenland en Rome; Werkman, Ik néém het niet; Presser, Ondergang (2 delen); Hoekstra en Werkman, Nee en nog eens nee; Van Banning, Het huwelijk van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Irene; Panorama der Volken (deel 1), Volken van Amerika en Oceanië; Enzinck, Reisboek van West Zeeuws Vlaanderen; Grie kenland; Kolarz, Mijn familie in Moskou; Cooper, A fortnight in the Channel Islands; Oorthys, De Balearen. Vrijdag 14 mei: mt. Voorbode VL. 103. Maandag 17 mei: st. Utrecht IJM. 24; hek trawler Elisabet Christina KW. 41, mt. Rotter dam IJM. 82, Protinus IJM. 154, Voorwaarts VL. 142, rak. Pieter Jacob KW. 195. Dinsdag 18 mei: mt. Nooit Gedacht IJM. 239, ml Willem Robert IJM. 56, Alpha KW. 100, mk. Maarten Senior KW. 125, Cornells van Beelen KW. 146, Marlena KW. 212, Jaco-Mina KW. 219, Arie Jacob KW. 221. Woensdag 19 mei: hektrawler Rijnmond IV KW. 85, mt. Albatros KW. 87, mk. Klaas Junior IJM. 60, Aagje Adriana KW. 196. Donderdag 20 mei: mt. Emma IJM. 15, Bets en Gerda VL. 112. Vrijdag 21 mei: mt. Deining KW. 8, Ursinus VL. 1 (le reis). Zaterdag 22 mei: mt. Ada VL. 7, Anita VL. 34. Maandag 24 mei: hektrawler Kemphaan IJM. 36, mt. Meyert Menno IJM. 209, Maria Theresia KW. 99, Francina KW. 153, ml. Jan IJM. 81, Wiron V IJM. 208, Zephyr KW. 14, Cornells KW. 24, Concordia KW. 26 (25 mei binnen), Gijsbert Jan KW. 28, De Vrouw Anna KW. 52, Willem van Beelen KW. 62, Jan KW. 91, Alida KW. 108, Avontuur KW. 114, Astra KW. 115 (25 mei bin nen), Vier Gebroeders KW. 116, Vertrouwen KW. 166, Anna Jacob KW. 186, Samenwerking KW. 216 (26 mei binnen), mk. Neeltje IJM. 2, Dage raad IJM. 4, Adriana IJM. 6, Zuiderkruis IJM. 7, Jannette IJM. 17 (25 mei feinnen), Maartje IJM. 8, De Hoop I IJM. 45, De Hoop IV IJM. 46, Nora IJM. 51 (25 mei binnen). Swift IJM. 54, Ronny IJM. 64, Frank IJM. 65, Paul IJM. 66, Hans IJM. 67, Deo Volente II KW. 11, Arendje Jacoba KW. 21, Ada KW. 29, Ermine KW. 30, Limanda KW. 33, Stern KW. 36, Zeearend KW. 79 (26 mei binnen), Neeltje Johanna KW. 84, Vrouw Imme- tje KW. 88, Alnilam KW. 90, Adriana Catharina KW. 92, Jeannette KW. 93, Cornells KW. 97, Esperanza KW. 102, Wim KW. 103, Jacoba KW. 105, Jacoba KW. 107, Rianne KW. 110, Wilma KW. 113, IJsbrand KW. 119, Flamingo KW. 120, De observatietoren van de school voor visserij en scheepvaart der gemeente Vel sen wordt dit jaar gedeeltelik vernieuwd en zal in gebruik worden gesteld voor onderwijs in de elektronische navigatie- apparatuur. Gehoopt wordt hiermee in sep tember gereed te zijn. Ingediend is een verbouwingsplan voor uitbreiding, modernisering en aanpassing aan het te realiseren leerplan voor de voor opleiding. Dit staat vermeld in het jaarverslag over 1964 van deze school. Het aantal aanmel dingen voor motordrijver was zo groot, dat behalve de drie parallelklassen motordrij vers ook de voor machinisten bestemde klas geheel met motordrijvers gevuld werd. Het laat zich aanzien, dat ih september a.s. de aanmelding zo groot zal zijn, dat de klas machinisten Z.V.V. kan vervallen en de opleiding motordrijvers tot vier parallel klassen kan worden uitgebreid. In septem ber 1964 werd een begin gemaakt (voor lopig als proef) met het driejarig leerplan vooropleiding. Agatha Arie KW. 126, Dirk Taat KW. 134, Urania KW. 136, Neeltje Johanna KW. 137, Gijs- berta KW. 143, Dirk van Beelen KW. 148, Fiducia KW. 155, De Vrouw Bregtje KW. 156, De Vrouw Alida KW. 160, Helena KW. 164, Cornells Schaap KW. 172, Dirkje KW. 178, Elly KW. 187, En Avant KW. 210, Geertruida KW. 211, Klaas Dubbelaar KW. 214, Cornelia KW. 217, Maryanna WR. 7, Petra WR. 32, Sagitta WR. 37, Flevo WR. 50, Sijtje WR. 58, Bastiaan WR. 61. Dinsdag 25 mei: hektrawler Holland KW. 123, mt. Soli Deo Gloria KW. 152, ml. Cornelia Ju dith KW. 17, Concordia KW. 26, Floris KW. 59, Maria Jacoba KW. 73, Astra KW. 115, Sursum Corda KW. 124, Leuntje KW. 128, Jacoba Catha rina KW. 132, Gijsbert Bastiaan KW. 161, De Vier Gezusters KW. 162, mk. Nora IJM. 51, Wiron III IJM. 221, Tiny KW. 34, Willem Henry KW. 53, Arendje KW. 98, Solea KW. 180, Aleida KW. 183, Tokio KW. 185, Platessa KW. 189, Mar- garetha Christina KW. 190, Vrouw Prijna KW. 193, Eben Haëzer KW. 194, Willem Senior KW. 197. Jana KW. 213, Azimuth KW. 225, Dieuwina WR. 45. Woensdag 26 mei: hektrawler Rijnmond I KW. 15, Vooraan VL. 115, mt. Wiron II IJM. 211, Ko raalbank KW. 3, Sakina Martine KW. 32, Wil- helmina Johanna KW. 39, Nieolaas Senior KW. 42, Antje KW. 49, Ora et Labora KW. 51, Johanna Lydia KW. 55, Brittenburg KW. 121, Bellatrix KW. 139, Cornells den Duik KW. 144, Arie Jacob KW. 149, Marian Ellen KW. 159, Jan Maria KW. 171, Cornelia Maria SCH. 135, Cornells Vrolijk Fzn. SCH. 171, Onderneming I SCH. 261, Voor loper VL. 16, Elly VL. 73, Elizabeth VL. 105, Michiel Jan VL. 110, Willem VL. 121, Liesje en Rutger VL. 153, ml. André KW. 12, Doggers- bank KW. 75, Nestor KW. 101, Michiel KW. 167, Dirkje KW. 205, Samenwerking KW. 216, Drie Gebroeders HD. 79, mk. Gelria IJM. 18, De Hoop III IJM. 73, Wiron VIII IJM. 205, Wiron VII IJM. 206, Wiron VI IJM. 207, Wiron I IJM. 210, Arie KW. 67, Jeannette KW. 140, Deo Vo lente KW. 191, Anna Hendrika KW. 215, Jacob Senior KW. 226, Okko Bosker WR. 25, Tiny WR. 33, Kapitein Molenaar WR. 36, Internos WR. 49, Spes Nostra WR. 56, Johanna Cornelia WR. 57, Alle WR. 59. In het Rode-Kruisziekenhuis te Bever wijk is vrijdagmiddag na een korte ziekte op 84-jarige leeftijd overleden de heer Willem Davidson. Behalve in Velsen-Noord was de ver scheidene ook in Beverwijk een zeer ge ziene figuur. In het verenigingsleven had de heer Davidson zich vele verdiensten verworven, waarvan in de laatste jaren ook meermalen is getuigd bij jubileumbijeen komsten, waarvan hij het middelpunt is geweest. De heer Davidson stamde uit een tuin dersfamilie, die zich in Beverwijk had ge vestigd, doch spoedig vond hij een plaats in het toen nog jonge bedrijf van Van Gelder Zonen's Papierfabriek in Velsen- Noord. In deze periode werd hij mede-oprichter van de harmoniekapel „De Eendracht" van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gel der Zonen n.v. Als jongeman trad hij toe tot de toenmalige S.D.A.P., voor welke partij hij pionierswerk heeft verricht. In de jaren twintig heeft de heer Davidson als eerste „Wijkeroger" deel uitgemaakt van de gemeenteraad van Velsen. Om streeks 1945 was hij mede-oprichter van de afdeling Velsen-Noord van de Partij van de Arbeid. Tijdens zijn verblijf bij de papierfabriek behoorde hij tot de oprich ters van de afdeling Velsen-Noord van de Nederlandse Vereniging van Fabrieksarbei ders, waarvan hij gedurende enkele jaren bezoldigd districtsbestuurder is geweest. Als verslaggever-acquisiteur was de heer Davidson gedurende 35 jaar verbonden aan een Beverwijks dagblad. In 1957 nam hij, 76 jaar oud, als zodanig afscheid. De heer Davidson was vijftig jaar lid van de Beverwijkse afdeling van de Algemene Nederlandse Vereniging van Ge heelonthouders. Voorts was hij erelid van de toneelvereniging „Nieuw Leven" in Beverwijk. Tal van verenigingen op veler lei gebied deden nooit vergeefs een beroep op zijn medewerking. Op het constructiebedrijf Staalwerk aan de Breesaapstraat in Oud-IJmuiden wap perden gisternamiddag de vlaggen in de straffe wind. In de bedrijfshal was deze middag de arbeid stilgelegd. Bloemen ston den op en bjj de machines en werktuigen uitgestald en er werden dranken en hartige hapjes geserveerd. Deze middag stelde de heer H. Elberse zijn vrienden en zakenrelaties in de ge legenheid te zien wat hij aan de Breesaap straat tot stand heeft gebracht. En wat er nu staat is een mijlpaal, want de heer El berse heeft al weer plannen voor verdere uitbreiding. Hij en zijn echtgenote hadden vele geluk wensen in ontvangst te nemen en kregen talrijke geschenken. Het personeel offreerde deze dag een prachtige passerdoos en ver raste mevrouw Elberse met bloemen. Advertentie Advertentie Met een toestel van RADIO BECKER bekijkt u het goed. Een voorbeeld uit onze kollektie: Super ontvanger met 59 cm beeldbuis, gradatiefilter, UHF en rapidovision- druktoets. Keus uit vele andere modellen in de merken PHILIPS - ARISTONA - ERRES - BLAUPUNKT TRAWLERKADE 64 - TELEFOON 6490 sunart de kunst- nijverheids afdeling van WONINGINRICHTING BEVERWIJK Onderscheiding. De scheidende directeur- generaal van de volksgezondheid, de heer P. L. Stal, arts, is benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. De Commissie Oefenschip Scheveningen, Katwijk en IJmuiden is tot de conclusie ge komen, dat voor het onderwijs aan de vis serij scholen in genoemde plaatsen van ves tiging behoefte bestaat aan tenminste één oefenschip voor het maken van dagtochten en één voor meerdaagse reizen. Laatstgenoemd schip zou ook kunnen worden benut voor de opleiding van aspi rant-stuurlieden voor de zeevisvaart. De commissie geeft de eisen aan, waaraan de schepen moeten voldoen, terwijl bovendien voorstellen worden gedaan inzake de wijze, waarop gekomen zou moeten worden tot het geven van de bouwopdrachten en om trent de exploitatievorm. B. en W. van Velsen kunnen zich met deze conclusies volledig verenigen. Zij stel len de gemeenteraad dan ook voor het daarop betrekking hebbende rapport van de commissie te aanvaarden en hun te machtigen al het mogelijke te verrichten, dat er toe kan bijdragen om op de kortst mogelijke termijn het beoogde doel te be reiken. Op zeer beperkte schaal wordt in de gemeente Velsen iets gedaan aan wo ningbouw door particuliere bouwers. Het aan Velsen toegemeten bouwcon- tingent is immers dermate krap dat van particuliere bouw van enige bete kenis nauwelijks sprake kan zijn. „Druppelsgewijs" wordt hier en daar een bouwplannetje gerealiseerd, zoals aan de Minister Van Houtenlaan in Velsen-Zuid (zie foto) waar enkele huizen in aanbouw zijn. BEVALLEN: R. J. Plug-Gravemaker, s., Grahamstraat 200, IJmuiden; A. M. J. P. de Munnik-van Dijck, d., Orionweg 152, IJ muiden; C. Pardon-Cardol, d., Brouwers straat 54, Haarlem; A. M. L. Olivier-Jans sen, d., Piet Heinstraat 44, IJmuiden; A. J. Viskil-Schade, d., Piet Heinstraat 36, IJ muiden; A. D. Hunsche-Gravemaker, d., Tollenslaan 18, Driehuis; J. Chr. Vermeu- len-Linck, d., Meeuwenstraat 66, Haarlem; R. Veenstra-Pels, z., Santpoortse Dreef 132, Santpoort; E. M. M. Bijnsdorp-Semp, z„ Waldeck Pyrmontstraat la rd., Haarlem; G. M. B. Mandemaker-Deen, z., Ampère straat 29, IJmuiden; G. J. W. M. Hoek- Lexmond, z., Reigerstraat 29, Haarlem. ONDERTROUWD; J. C. van der Aar, Nachtegaalstraat 32, Haarlem en M. C. Raspoort, Sparrenstraat 17, IJmuiden-Oost, t.a. Sparrenstraat 17, IJmuiden-Oost; C. Braaij, Slaperdijk 66, Haarlem en F. G. G. Brevoord, Broekbergenlaan 41, Santpoort, t.a. Van Nesstraat 83 inw., Haarlem; A. Blok, Lange Nieuwstraat 316, IJmuiden en A. G. Glas, Celsiusstraat 42, IJmuiden, t.a. Lange Nieuwstraat 316, IJmuiden; G. Steu- tel, Fazantenlaan 15, IJmuiden-Oost en J. E. J. Bakker, Van Leeuwenstraat 48, IJ muiden, t.a. Fazantenlaan 15, IJmuiden- Oost; P. A. Beumer, Rijvordtlaan 60, Bever wijk en A. A. A. Snijders, Schoonoort- straat 43, Velsen-Noord, t.a. Ladderbeek straat 24 bov., Velsen-Noord; A. B. Jutjens, Spaarndammerweg 4, Haarlem en A. M. E. Jansen, Rijksweg 452, Santpoort, t.a. Gen. Cronjéstraat 49, Haarlem; R. Haanappel, Harddraverslaan 5, Santpoort en A. K. Scherpenhuijsen, Meeuwenwetering 30, Rotterdam, t.a. Lijsterlaan 3, Castricum; J. L. van Eek, Herenstraat 27, Weesp en R. A. de Visser, Homburgstraat 30, IJmui den, t.a. Herensingel 93, Weesp; C. P. G. van Dongen, Hendrik Burgerstraat 62 Be verwijk en H. M. de Vries, Stationsweg 99, Velsen-Zuid, t.a. Gildenlaan 209, Velsen- Noord. GETROUWD: P. J. C. M. Prijden en A. Swiezerijn, Vechtstraat 165, IJmuiden; H. Stam en I. M. A„ Druijven. Gerard Dou- straat 31, IJmuiden; R. de Graaff en C. E. van der Plas, Papaverstraat 6, Haarlem; P. W. Lemmers en C. E. J. Kossen, Frans Naereboutstraat 34, IJmuiden; R. W. B. C. de Jong en N. G. de Quartel, Berken straat 18, Duivendrecht; J. M. Das en C. J. ten Broeke, Fazantenlaan 31, IJmuiden- Oost; W. Rasch en M. E. Aleman, Ruijgh- weg 187, Den Helder; F. van der Wende en J. G. Strietman, David Cramerstraat 71, Coevorden; A. Emmerzaal en M. van Wol- feren, Gildenlaan 213, Velsen-Noord; E. W. Metselaar en C. M. Nijssen; Kruistocht straat 7, Haarlem; K. J. Dam wijk en M. A. F. Wetterhahn, Schulpweg 37, Velsen- Noord; A. J. van Velzen en M. W. P. Schel vis, Lindenstraat 6, IJmuiden-Oost; A. M. Mathijssen en T. Posthuma, P. C. Hooft- laan 34, Driehuis; H. Zoer en T. Glas, J. P. Coenstraat 131, IJmuiden; R. A. de Back en G. W. Prins, Roerstraat 7, IJmuiden; P. Th. J. de Ruijter en M. J. Bruisschaart, Willebrordstraat 82, IJmuiden-Oost; C. van der Hoek en K. Klifford, Europaplein 7, Amsterdam. OVERLEDEN: M. J. Jong, e. van F. Vos, Kanaalstraat 164, IJmuiden; R. Dik, 92 j., wedn. van I. van Dijk, Wardenaarstraat 11, Velsen-Noord. De stichting „Sportclub Gooiland" gaat door. Dankzij de steun van het bedrijfs leven en de burgerij en mede dankzij tal rijke toezeggingen heeft het stichtingsbe stuur van de „Sportclub Gooiland" het be sluit genomen volgend seizoen de plaats van „Het Gooi" in het betaalde voetbal in te nemen. Dit ondanks het feit, dat de f.c. Hilversum gemeend heeft niet te moeten toetreden. In deze kringen acht 'men het verzamelde begin-kapitaal niet groot genoeg. Ook volgend seizoen zal er in Hilversum dus door twee verenigingen betaald voetbal worden bedreven. Als trai ner-manager heeft de „Sportclub Gooi land" de heer E. Mur aangetrokken. De heer en mevr. IMMINK- KORTENHORST geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun zoon HENRIC DIDERIC GOSWIN ARNOLD 27 mei 1965. ChSlet „Mon Repos", Mont-Pèlerjn, Vaud. AANVANG HALF DRIE op het HOOFDVELD van Schoonenberg. WATERLOO-leden alleen vrije toegang op vertoon van lidmaatschapskaart. ENTREE ALLE RANGEN 1.00 KINDEREN 1 0.25

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4